Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Blizsie neurcene hadky
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: zivot Téma Next Topic: Aká tolerancia!
Strana: z 5

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 09 august 2006 :  19:34:34  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
Počúvaj ty malý katolícky gauner.
Málo prispievaš.
Čo nechce sa ti viacej sa baviť?
Málo prispievaš a potom ja sa na tebe málo bavím.

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora 

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 09 august 2006 :  20:05:38  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Alesko: Este si idem pohrkutat, este mi tam Morphee nieco napisala na co som nereagoval, tak jej to hodim teraz

Morphee:
Pre každý prípad, nalistuj si NZ, kde sa píše o tom, ako sa učeníci hádajú, ktorí z nich je dôležitejší.

Ano, Jezis im povedal, ze kto chce byt mezi nimi prvy, nech robi to a to. Lenze my sa o prvenstvo ani moc neusilujeme, my sme jednoducho aj tak prvi . Znie to sice zasa nadradenecky, ale je to pravda, sme prvi ci uz chceme alebo nie .

Takze darmo, my sme prvi, potom dlho, dlho, dlho, nic, potom idu evanielici, potom zasa dlho nic, potom idu vsetky sekty, potom ide Pavelba no a za nim uz kracate vy ateisti .

Ale to prvenstvo tiez nie je ziadne bingo. Sme v prvej linii, a tak vsetky gulky letiace proti krestanom schytavame hlavne my

Minule som sa o tom s niekym bavil. Ze preco cely svet krici na katolikov ze mlcali ked v nemecku zacal besniet Hitler. Ved ale vtedy bolo Nemecko protestanska krajina, preco teda neutocia na protestantov, preco len na nas? Nuz ale jasne, sme v prvej linii, vsetko musime schytat my, huncuti evanielici sa pekne schovaju za nas a su v pohode, takze si to vyžerieme aj za nich .

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 09 august 2006 :  20:07:25  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
b. Kaja: A Ty tam nekvikaj a zalez .

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Morphee

Stav: offline

 Odoslaný - 09 august 2006 :  21:14:23  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Morphee  Pridať Morphee do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Pierre

Takze darmo, my sme prvi, potom dlho, dlho, dlho, nic, potom idu evanielici, potom zasa dlho nic, potom idu vsetky sekty, potom ide Pavelba no a za nim uz kracate vy ateisti .



Dovolím si pripomenúť základnú myšlienku všetkých náboženstiev: Poslední budú prvými. A pridám aj: Pýcha predchádza pád.


Povedala Morphee, nech je živá, zdravá a svieža na veky vekov.

 Počet príspevkov: 720  ~  Člen od: 04 február 2005  ~  Posledná návšteva: 09 jún 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 09 august 2006 :  21:44:14  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
morphee, to ti pierre nevysvetlil ze nepriatel vzdy utoci odzadu?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Morphee

Stav: offline

 Odoslaný - 09 august 2006 :  22:15:59  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Morphee  Pridať Morphee do zoznamu priateľov
Nuž neviem. Úspechom útoku jest moment prekvapenia. Teda útočiť by sa malo zásadne z toho smeru, odkiaľ sa neočakáva.

Povedala Morphee, nech je živá, zdravá a svieža na veky vekov.

 Počet príspevkov: 720  ~  Člen od: 04 február 2005  ~  Posledná návšteva: 09 jún 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 09 august 2006 :  22:17:38  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
no sak prave, prave preto sa utoci odzadu...

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  02:16:51  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Morphee:
Dovolím si pripomenúť základnú myšlienku všetkých náboženstiev: Poslední budú prvými. A pridám aj: Pýcha predchádza pád.

Vsak z urciteho uhlu sa to moze zdat ze my sme ti posledni a vy ti prvi. Zalezi len ako sa clovek pozera . A clovek sa pozera vzdy podla toho ako sa mu to hodi.

A k tej pyche dodam len velmi pokorne a skromne: Budte radi ze mate vobec tu cest sa s nami bavit , mnohi to chceli, no mali smolu. A veru je to ozaj tak, len malokedy sa inym otvorime, i ked celkom naplno sa vlastne nikomu neotvarame, preto mame aj tie tajne fora a pod.

A dufam ze to nevyznelo trochu pysne

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Morphee

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  05:57:39  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Morphee  Pridať Morphee do zoznamu priateľov
Samozrejme Pierre, že to vyznelo tak, ako si chcel, aby to vyznelo. Takže si to falošné dúfanie v opak nechaj pre svojich kresťanských bratov a sestry v "tajnom" fóre.

Ohľadom toho si však dovolím opäť biblicky podotknúť, že Ježiš učil verejne a nie tajne.

Takže zasa - už po neviem koľký krát v tomto vlákne - potvrdzuješ, že nevieš, čomu veríš.

Existencia "tajného" fóra vyvoláva tiež otázku, pred čím sa snažíte ukryť? Pred pravdou? Došli vám argumenty, ak ste vôbec nejaké niekedy mali?

Povedala Morphee, nech je živá, zdravá a svieža na veky vekov.

 Počet príspevkov: 720  ~  Člen od: 04 február 2005  ~  Posledná návšteva: 09 jún 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Morphee

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  06:00:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Morphee  Pridať Morphee do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

no sak prave, prave preto sa utoci odzadu...



Aleško, skús občas popremýšať ned svojimi slovami. Napísala som ti, že sa útočí z toho smeru, z ktorého sa to neočakáva. Keďže katolíci podľa tvojich slov očakávajú útok od zadu, je jasné, že od zadu nepríde. Rozumieš?

Povedala Morphee, nech je živá, zdravá a svieža na veky vekov.

 Počet príspevkov: 720  ~  Člen od: 04 február 2005  ~  Posledná návšteva: 09 jún 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  07:14:51  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Pierre
A k tej pyche dodam len velmi pokorne a skromne: Budte radi ze mate vobec tu cest sa s nami bavit , mnohi to chceli, no mali smolu. A veru je to ozaj tak, len malokedy sa inym otvorime, i ked celkom naplno sa vlastne nikomu neotvarame, preto mame aj tie tajne fora a pod.

A dufam ze to nevyznelo trochu pysne


Počúvaj ty katolícky gauner.
Nezdá sa ti že aj zábava má mať svoje hranice?
Čoraz viac odhaľuješ svoju pravú namyslenú tvár.
Som ateista a vďaka takým ako ty mám chuť sa stať antiteistom.

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  09:23:20  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Morphee

quote:
Pôvodne poslal alesko

no sak prave, prave preto sa utoci odzadu...



Aleško, skús občas popremýšať ned svojimi slovami. Napísala som ti, že sa útočí z toho smeru, z ktorého sa to neočakáva. Keďže katolíci podľa tvojich slov očakávajú útok od zadu, je jasné, že od zadu nepríde. Rozumieš?



katolici su fer bojovnici, radi bojuju y oci do oci... aspon ja...

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  09:24:55  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Bozskej Kaja

quote:
Pôvodne poslal Pierre
A k tej pyche dodam len velmi pokorne a skromne: Budte radi ze mate vobec tu cest sa s nami bavit , mnohi to chceli, no mali smolu. A veru je to ozaj tak, len malokedy sa inym otvorime, i ked celkom naplno sa vlastne nikomu neotvarame, preto mame aj tie tajne fora a pod.

A dufam ze to nevyznelo trochu pysne


Počúvaj ty katolícky gauner.
Nezdá sa ti že aj zábava má mať svoje hranice?
Čoraz viac odhaľuješ svoju pravú namyslenú tvár.
Som ateista a vďaka takým ako ty mám chuť sa stať antiteistom.



marne na svet existuju len teisti

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  09:46:32  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato
No takze mame zhodu s lajosom a aniko, ktora sa sice hlasi k pavloviba, ale v totmo sa s nim diametralne rozchadza (neviem ako to interne riesia) a obaja sa potom rozchadzaju s arpadovou teoriou.

Aniko sa k PalaBAovi hlasi ludsky a kamossky.

quote:
Vsetci ste vsak vedeni Duchom. Keby sme robili statistiku, tak vacsina sa v tomto priklana k uceniu KC (3 ks) mensina (1+1) hlasaju ine teorie.

Zla analyza.

Vsetci tvrdia, ze su vedeni Duchom. Keby sme robili statistyiku, tak by sme potrebovali vacsi pocet jednotiek na analyzu. KAzdopadne, mohli by sme konstatovat len to, ze v troch pripadoch sa individualny postoj zhoduje (nie priklana k niecomu) navzajom a aj smerom ku KC, ECAV atd.

quote:
Ako tomu mam rozumiet?

Jednodycho: niektori Duchom vedeni nie su. A to dokonca aj ti, co sa zhoduju...

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  10:00:55  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Pierre
Hmm, jasne, ja zasa kludne mozem presne to iste povedat na tvoju adresu

Kludne mozes.

quote:
- No ano, aj relativistov podporim, ked sa mi zda ze na tom nieco bude. A kludne sa viem vzit aj do ateistu a vnimat veci ako on. Preco by som si nemohol polozit aj nejaku relativisticku otazku?

Je, samozrejme, tvojim pravom robit omyly a klast zle otazky. Ja ta o to pravo nemienim ukratit.

quote:
A nabozenstvo je zial trochu zlozitejsie ako matematika.

Hej, lebo vymysla krkolomne a casto alogicke konstrukty.

Krestanstvo, nastatsie a ChvalaBohu, nie je nabozenstvo a je velmi jednoduche.

quote:
No ano. A co ma byt? Mam rad urcitu vec preto ze mi nieco dava. To je na svete velmi casty jav, s ktorym by si sa mal zmierit.

Nemienim podporovat tvoje sebectvo a pozitkarstvo ani zamenu terminov 'laska' a 'pozitok', ktore su takym castym javom dneska. A taktiez sa s tym nemienim zmierit, hoci s tym viem zit.

Bojovat s tym treba aj u seba, aj navonok.

quote:
- Bolo by to chore keby sme to brali ako dieta svoju babiku. Ja taky cit k nicomu nezivemu nemam.

Dieta je dusevne chore? Ono sa iba hra - iba si predstavuje a fantaziruje ten vztah, je to iba akoze.

Ty mas skuticne city k autu, si chory.

quote:
Jednoducho vnimam umelecke diela ktore vo mne nieco vyvolavaju a niektore si mozem aj oblubit. No od samotneho modlarstva to ma poriadne daleko.

Joj, zase si mylis cit (laska v jej niektorej forme a v istej intenzite) a vnem (pocit).

Aj vo mne zanechava medvedik pozitivne pocity, cili vnemy. Napriek tomu k nemu neprechovavam city.

quote:
- Naozaj? Ja aj Mercedes vnimam ako krasne umelecke dielo, obdivujem jeho tvary. Moj Mercedes navrhol dizjaner Bruno Sacco, on k tomu tiez tak pristupoval. A veru takmer vsetky Mercedesy z jeho ruk ma chytili za srdce. A tak ako niekto by chcel mat zberku Rembrantovych obrazov. Ja by som zasa chcel mat zbierku tych Mercedesov od Sacca.

JA by som chcel mat oboje. A ked budem velky aj budem mat.

Kazdopadne, umelecke dielo je zase nieco ine, cielom umeleckeho diela (a teda aj auto, ked na neho takto pozerame, ako na spotrebne umenie, ako bolo definovane niekedy v polke minuleho storocia iste odvetvie priemyselneho dizajnu) je vyvolavat pocity a vnemy.

Cielom svatych obrazkov je vyvolavat vnemy, pozitivne k svatym - je to manipulacia smerom k modlartvu. Je to ruhanie.

quote:
Skoda ze sa tak ochudobnujete o umelecke zazitky a vsetky tie pocity. Zasa vidim ze ozaj len katolici su trochu vyspelejsi, maju jasno co je a nie je modla, a pre umenie maju pochopenie.

Hej. Davaju to najavo vsakovako: palenim knih, brazov i filmu. Zakazom istych hudobnych diela skladatelov.

Z cistej lasky k umeniu.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  10:03:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Pierre
Takze darmo, my sme prvi, potom dlho, dlho, dlho, nic, potom idu evanielici, potom zasa dlho nic, potom idu vsetky sekty, potom ide Pavelba no a za nim uz kracate vy ateisti

Pomylil si sa. My sme evanjelici.

quote:
Ved ale vtedy bolo Nemecko protestanska krajina, preco teda neutocia na protestantov, preco len na nas?

Nemecko je bola, ale aj je nie protestantska, ale najme avanjelicka krajina, na rozdiel od Rakuska, ktore je silne katolicke.

Dovodom vsak nebola kolaboracia na narodnej urovni, ako skor na centralnej s Hitlerom i Mussolinim.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  10:09:13  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Morphee
Ohľadom toho si však dovolím opäť biblicky podotknúť, že Ježiš učil verejne a nie tajne.

I ked je zas pravda, ze iste veci boli (aspon docasne) urcene vylucne dvanastim ucennikom.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  10:50:55  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Pierre ty dokazes cloveka rozosmiat...

toto bolo dobre
quote:
Zasa vidim ze ozaj len katolici su trochu vyspelejsi


quote:
Ja aj Mercedes vnimam ako krasne umelecke dielo, obdivujem jeho tvary. Moj Mercedes navrhol dizjaner Bruno Sacco, on k tomu tiez tak pristupoval. A veru takmer vsetky Mercedesy z jeho ruk ma chytili za srdce
ja zasa viac oblubujem Guigara, napr Alfa Brera je podla mna krajsia ako vsetky Mercedesy... a co teraz, upalis ma, lebo nie som dostatocne vyspely

http://news.auto.cz/aktuality/alfa-romeo-brera-seriova-podoba-v-zeneve.html

quote:
Ja by som zasa chcel mat zbierku tych Mercedesov od Sacca.
no vidis, ja by som zasa chcel pomoct starym ludom u nas v obci, aby konecne mali kde v klude zit svoju jesen zivota... aj s duchovnou podporou. Niekdo rad holky, iny vdolky, z pohladu mna ako krestana je zbieranie drahych popolnic (hoc umeleckych) mrhanie prostriedkami a casom, ale chapem, nie som dostatocne na urovni

a tento bol najlepsi...
quote:
Takze darmo, my sme prvi, potom dlho, dlho, dlho, nic, potom idu evanielici, potom zasa dlho nic, potom idu vsetky sekty, potom ide Pavelba no a za nim uz kracate vy ateisti
pripomina mi to jedno porekadlo nasho dedka, ktory ked stretol podobneho cloveka ako ty povedal... je on, potom tamtie dve kopy hnoja a az potom ti ostatny. Len si daj pozor, lebo ked ti ta bubulina v ktorej sedis peaskne, da ti pekne po hube... a bude to boliet, hlavne to EGO. Ale ked si myslis, ze zlenstvo v tej alebo onej cirkvi hovori o umeleckom citeni cloveka, nuz, to su ostre logicke pochody

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  12:05:46  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Morphee:
Samozrejme Pierre, že to vyznelo tak, ako si chcel, aby to vyznelo. Takže si to falošné dúfanie v opak nechaj pre svojich kresťanských bratov a sestry v "tajnom" fóre.

- Nie, to si necham len pre teba, milacik

Ohľadom toho si však dovolím opäť biblicky podotknúť, že Ježiš učil verejne a nie tajne.
Takže zasa - už po neviem koľký krát v tomto vlákne - potvrdzuješ, že nevieš, čomu veríš.


- Prave si teraz potvrdila svoju neznalost. Jezis robil presne to iste co my. Nieco hlasal pre verejnost a nieco len sukromne pre svojich.

Existencia "tajného" fóra vyvoláva tiež otázku, pred čím sa snažíte ukryť? Pred pravdou? Došli vám argumenty, ak ste vôbec nejaké niekedy mali?

- Ó nie, argumentov mame dost na vsetko. Len je na nasom zvazeni ci vam vobec nieco z toho predhodime, ked sa pytate. Ak nedame, este neznamena, ze nemame. Niekomu dame, niekomu nie. Ked vidime ze ma niekto uprimny zaujem o nasu vieru, OK, s nim sa mozeme bavit tiez uprimne. Ale ak mu naozaj uprimne o toto nejde, bud a s nim nebavime vobec, alebo len tak na pol huby, ako teraz tu s vami . Ale stane sa obcas, ze aj takemu nieco lepsie vysvetlime

A na tajnych forach sa ani neriesia vieroucne otazky, v tych mame jasno.


bozsky Kaja:
Ale naozaj? Pozeram tvoje spievanie na christnete, vidim ako sa tam krasne zabavas z posmeskov na veriacich a v to co veria. A to je u ateistov moc caty jav, pridu na krestanske forum a posmievaju sa. No a pozrime ze aku zbran sme objavili, staci sa na vas pozrit poriadne zvrchu a nieco povysenecky povedat a uz ste celi fijalovoružovi, hehe, aha ich vtipkarov, ako rychlo stratia zmysel pre humor . Tak fajn, ste pekne otrli, drzi, uz som myslel ze nic na vas neplati, a predsa sa nieco naslo, a pritom je to len taka malickost. Dobre vediet, este sa s tou zbranou budem musiet trochu potrenovat .




 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  12:36:25  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Lajos:
Nicomu si nerozumel. Precitaj si moj prispevok este raz, aby si pochopil ze vyspelost katolikov nie je o Mercedesoch, ale o tom ze nezavrhuju umelecke diela, narozdiel od sektarov.

ja zasa viac oblubujem Guigara, napr Alfa Brera je podla mna krajsia ako vsetky Mercedesy... a co teraz, upalis ma

Nie, neupalim, naopak, ja ti gratulujem k tvojumu umeleckemu citeniu. Vyzera to to celkom dobre. Ale ja som viac obdivovatel klasiky, hlavne starsich mercedesov.

no vidis, ja by som zasa chcel pomoct starym ludom u nas v obci, aby konecne mali kde v klude zit svoju jesen zivota... aj s duchovnou podporou. Niekdo rad holky, iny vdolky, z pohladu mna ako krestana je zbieranie drahych popolnic (hoc umeleckych) mrhanie prostriedkami a casom, ale chapem, nie som dostatocne na urovni

Ano, je to ovela slachetnejsie nez moje sebecke sny, drzim palce aby sa ti to podarilo.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Morphee

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  12:48:01  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Morphee  Pridať Morphee do zoznamu priateľov
Prepáčte, ale ak máme hovoriť o estetičnosti kresťanského umenia, tak katolíci sa v stredoveku oddali gýčoidnému spracovaniu biblickej tématiky, v ktorom pokračujú dodnes, ba v ešte väčšej miere ako v minulosti (tzv. sväté obrášťoke s blonďatým Kristom - to je vrchol nevkusnosti). Ukážkovým príkladom sú tučné deti s krídlami - tzv. anjeli.

Pierre, nič proti tvojmu "vyspelému" katolíckemu vkusu, ale v pravoslávnych kostolíkoch nájdeš hodnotnejšie umelecké diela, než v chráme sv. Petra.

Ikony a chorály východného obradu - to je niečo, čo nie je poznačené snahou produkovať "aktuálne" umenie, v snahe gýčom osloviť široké vrstvy spoločnosti.

Povedala Morphee, nech je živá, zdravá a svieža na veky vekov.

 Počet príspevkov: 720  ~  Člen od: 04 február 2005  ~  Posledná návšteva: 09 jún 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  12:58:15  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
GMK:
Tiez nic nerozumies, nic nechapes. Dobre, nateraz necham tak.

A k tej sebeckosti co mi vycitas len kratko. Iste mi aj teraz povies ze aky som strasne sebecky: Ja si totiz z pomedzi dievcat vyberam za fajerku tu s ktorou mi je najprijemnejsie, s ktorou sa najlepsie citim, z toho aj vznikne vacsia citova naklonnost. Je to hrozne sebecke vsak? OK, dufam ze Ty si teda vyberes nejaku zlu hnusnu protivu s ktorou sa i budes citi velmi zle, a bude ta uspokojovat pocit ze to nebolo sebecke, ze nehladas prijemne veci ako ja. Nuz vela stastia

Ano, som sebec, vyhladavam ludi s ktorymi mi je prijemne a aj take veci. Preto si vyberam dievča s ktorym mi je fajn, a nie nejaku zlu protivnu potvoru. A preto si i zadoček nevozim v Trabante, ale v Mercedese. Ano, mas pravdu, som priserne sebecky. No kto taky nie je? Je to uplne ludske a prirodzene. Dospej uz konecne. Alebo tvoja mama mala pravdu, si masochista.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  13:05:11  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Morphee:
Tie tucne deticky s kridielkami su znamenim vkusu vtedajsej barokovej doby. To ze nasa doba za krasu povazuje chudu vychrtlu postavu este nam nedava pravo sudit, ze nas vkus je lepsi nez ten v obdobi baroka.

A pravoslavni boli v minulosti tiez katolici a v podstate vsetko katolicke si ponechali, takze ich i uznavame za jednu z pravych cirkvi. A uznavam, diela vychodnych krestanov sa aj mne niekedy pacia viac nez tych zapadnych. Nuz co, na vychode boli mozno lepsi umelci

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Morphee

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  14:07:33  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Morphee  Pridať Morphee do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Pierre

Morphee:
Tie tucne deticky s kridielkami su znamenim vkusu vtedajsej barokovej doby. To ze nasa doba za krasu povazuje chudu vychrtlu postavu este nam nedava pravo sudit, ze nas vkus je lepsi nez ten v obdobi baroka.

A pravoslavni boli v minulosti tiez katolici a v podstate vsetko katolicke si ponechali, takze ich i uznavame za jednu z pravych cirkvi. A uznavam, diela vychodnych krestanov sa aj mne niekedy pacia viac nez tych zapadnych. Nuz co, na vychode boli mozno lepsi umelci



Že nerozumieš čomu veríš viem pochopiť, lebo sa to nedá zdravým rozumom pochopiť, ale že nerozumieš mojim prostým slovám, tak to je sila.

Nehovorím o vtedajšom ideále ženskej krásy, ale o umení ako takom. Nemám vedomosť, že by pravoslávni v súlade s barrokovým vkusom na svoje ikony maľovali obézne deti s krídlami.

A keď už spomínaš, že kedysi ste spolu tvorili jednu cirkev, rozpomeň si aj, prečo ste sa rozdelili.

Povedala Morphee, nech je živá, zdravá a svieža na veky vekov.

 Počet príspevkov: 720  ~  Člen od: 04 február 2005  ~  Posledná návšteva: 09 jún 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  14:39:23  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Pierre
A to je u ateistov moc caty jav, pridu na krestanske forum a posmievaju sa. No a pozrime ze aku zbran sme objavili, staci sa na vas pozrit poriadne zvrchu a nieco povysenecky povedat a uz ste celi fijalovoružovi, hehe, aha ich vtipkarov, ako rychlo stratia zmysel pre humor. Tak fajn, ste pekne otrli, drzi, uz som myslel ze nic na vas neplati, a predsa sa nieco naslo, a pritom je to len taka malickost. Dobre vediet, este sa s tou zbranou budem musiet trochu potrenovat.

Ano, toto bolo strsujuce poznanie aj pre mna - so skodnou treba proste narabat ako so skodnou.




[/quote]

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  14:49:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Pierre
A k tej sebeckosti co mi vycitas len kratko. Iste mi aj teraz povies ze aky som strasne sebecky: Ja si totiz z pomedzi dievcat vyberam za fajerku tu s ktorou mi je najprijemnejsie, s ktorou sa najlepsie citim, z toho aj vznikne vacsia citova naklonnost. Je to hrozne sebecke vsak?

Ano, je - si proste sebec. Hladis na seba a svoj pozitok. Navyse si s tym spokojny a snazis presvedcit, ani nie tak nas, ako seba, ze je to v poriadku. Mna vsak neoblafnes. Nepodarilo sa to ani inym.

Ja si frajerku nehladam. Ale ked nejaku mam, tak postupujem zhruba takto: Najprv poznanie a citove spriaznenie a spoznanie a nasledne obojstranna prijemnost.

Inymi slovami: ja som pristupny vasni z lasky, ale y vyhladavas najvacsiu vasen a rozkos s tym, ze eventualbe z toho zrobis aj dajaky ten cit.

Chapem vsak, ze ty k tomuto pristupujes hladanim vhodne spotrebitelskeho modelu pre vyber tohoto produktu.

quote:
OK, dufam ze Ty si teda vyberes nejaku zlu hnusnu protivu s ktorou sa i budes citi velmi zle, a bude ta uspokojovat pocit ze to nebolo sebecke, ze nehladas prijemne veci ako ja.

Nie som sadomasochista, aby som sa trapil a tym vlastne trapil aj dotycnu. Svoj posrup som ti v skratke nacrtol.

quote:
No kto taky nie je? Je to uplne ludske a prirodzene. Dospej uz konecne.

Poznam takeho minimalne jdneho: Jezis Kristus.

Dokonca aj tvoje umelecke obrazky by mali zobrazovat par takychto ludi, udajne svatych, cili vzorov pre spravanie katolikov v tej-ktorej oblasti.

Vsimnime si aj na tomto fore par ludi: Menovite Lajosa, ale i Mata, ktorym to tiez nie je cudzie.

Zopakujem sa: chapem, ze sa snazis presvedcit, ani nie tak nas ako seba, ze je to v poriadku, ale neuspejes, aspon nie u mna.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: zivot Téma Next Topic: Aká tolerancia!  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06