Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 zivot
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Diskusia o neschopnosti nieco si odopriet Téma Next Topic: Blizsie neurcene hadky
Strana: z 2

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 19 október 2005 :  10:49:08  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Zaujimala by ma otazka, do akej miery zodpoveda Genesis stvoreniu cloveka z pohladu toho vecneho zivota. Cize Ako clovek ktory sa obrati co sa deje. Ci ozaj je stvorene nebo a zem(ako prvotny jav, ked clovek si uvedomi ze je), vlastne potom pride svetlo(uvedomi si a postupne zacne uvedomovat co je a nie je spravne), zacne byt "romantickym" a vsimne si oblohu a postupne celu prirodu, najprv nezivu, potom zivu a nakoniec si uvedomi, ze je stvoreny Bohom, ze je stvoreny na Bozi obraz, ze je stvoreny ako muz a zena. Ci v pisme v dejinach zidovskeho naroda vlastne nie je spomenuty aj nas vyvoj, ked prekonavame tazkosti, hladame a zijeme podla viery, alebo aj ako zidia neodpadame od viery. Ci vlastne aj my nevnimame Pana Boha ako zvrchovaneho vladcu, dokym nepride Pan Jezis a nam nevysvetli pravu podstatu vsetkeho. a mozem pokracovat dalej az k Apokalypse, ked smrt je pre nas vlastnym zrutenim sveta a to vsetko co je popisane v apokalypse nie je len opisom nasej staroby.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora 

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 19 október 2005 :  13:43:37  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Zaujimavy pohlad. Spomenul som si pri nom na svoju dakedy oblubenu matematicko-geometricku zalubu: fraktaly, cize sebepodobne geometricke ukazy. Jeden typ fraktalu je taky, ze dany geometricky utvar je zlozeny len zo seba sameho - jedna sa o rozne typy mozaiky.

Spominam to preto, ze vlastne aj Alesko prisiel na nieco take, na taky fraktal - Bibla nielenze opisuje dejiny ludstva, ale i dejiny kazdeho cloveka. Ano, je to velmi pozoruhodne pozorovanie.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

alg1

Stav: offline

 Odoslaný - 21 október 2005 :  17:07:06  Zobraziť profil  Pridať alg1 do zoznamu priateľov
A nie je to fraktal.
Pri fraktale mozes stale zmensovat mierku az k nule a pozorovat sebepodobnost. Tu ti to konci v mierke 1 ludskeho zivota.

Zaujimavy je povod ludskej zloby. Vojny, masakry, lupeze... Zeby sa zvalila vina na Satana? Ved Satan je pochadza od Boha, a z Boha nemoze pochadzat nic zle!

Inac krasu prirody si viem vychutnat aj bez Biblie. Ba dokonca mi pripadne omnoho uzasnejsia a krajsia, ako priroda umelo vytvorena v dakej zahrade zvanej Eden.

 Počet príspevkov: 281  ~  Člen od: 14 september 2005  ~  Posledná návšteva: 19 november 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  08:40:30  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
statisticky si sa sekol alg. to by som od algebraistu necakal.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

alg1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  08:57:52  Zobraziť profil  Pridať alg1 do zoznamu priateľov
No a co.
A kde som sa sekol, v com?
ty sa zas sekas a mas medzery v historii.

 Počet príspevkov: 281  ~  Člen od: 14 september 2005  ~  Posledná návšteva: 19 november 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  09:06:33  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
dokaz!

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

alg1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  12:15:36  Zobraziť profil  Pridať alg1 do zoznamu priateľov
No vidis, ake je lahke niekoho obvinit bez dokazu.

A co ak brat za medzeru v histori, je presvedcenie ze Jezis konal zazraky? Ved to je podlozene len mytologicky.

 Počet príspevkov: 281  ~  Člen od: 14 september 2005  ~  Posledná návšteva: 19 november 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  12:17:36  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
lenze som to tvrdil predtym a tvrdim to aj teraz, ze existuju nekrestansky autori ktori priniesli pisomny dokaz. tvoj problem je len v tom, ze ty to nechces akceptovat. to nie moja medzera v historii, to je tvoja ignorancia.

inac, gmkovi neslo povedat je to fraktal, ale podoba sa to fraktalu. a vyjadri sa radsej uz k teme.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

alg1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  13:24:56  Zobraziť profil  Pridať alg1 do zoznamu priateľov
Co je to pisomny dokaz? A aky je rozdiel medzi pravdou a tym co vyhlasuje daky autor?
Vsak zazraky popieraju zakladne fyzikalne principy! (Zakon zachovania hmoty a energie.) A to sa ako potom zdovodni?

Ale najpovodnejsie mi daco vycitas, ze som sa sekol, tak napis kde a preco.

 Počet príspevkov: 281  ~  Člen od: 14 september 2005  ~  Posledná návšteva: 19 november 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  15:30:25  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
A co ak brat za medzeru v histori, je presvedcenie ze Jezis konal zazraky? Ved to je podlozene len mytologicky.
Ale no tak, poro. Zase demagogia?

Medzera v historii je bud neznalost nejakeho useku dejin. To vsak nie je nas pripad. Z hladiska historie ziadna medzera nie je. Diskutujeme vsak z hladiska ineho (fyzikalneho?, filozofickeho?, teologickeho?) ci sa tieto udalosti naozaj stat mohli.

Problem nie je v historii ale vo vyhodnocovani historickych udajov.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  15:39:27  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Vsak zazraky popieraju zakladne fyzikalne principy! (Zakon zachovania hmoty a energie.) A to sa ako potom zdovodni?
Co takto cheat mode znamy z hier pri developerskom testovani?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  15:58:15  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
popieraju zakony fyziky... zasa niekto zabudol, ze pre tvorcu systemu nie je problem urobit vynimku, alebo stale sa hrame na piesku a zabudame, ze niekto to pieskovisko musel spravit a ked bude chcet, piesku nebude, hoci je pre nas samozrejmy.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  16:42:41  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
dobre chlapci, k teme, a k tomu piesocku. mozno taky pohlad aplikovat na zivot cloveka?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

alg1

Stav: offline

 Odoslaný - 10 november 2005 :  15:13:01  Zobraziť profil  Pridať alg1 do zoznamu priateľov
Myslim ze vo vseob. nie. Mozno to prirovnat k zivotu niektorych veriacich.

 Počet príspevkov: 281  ~  Člen od: 14 september 2005  ~  Posledná návšteva: 19 november 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 10 november 2005 :  15:24:25  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
alg, o to mi islo, k zivotu veriacich.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

alg1

Stav: offline

 Odoslaný - 10 november 2005 :  18:10:58  Zobraziť profil  Pridať alg1 do zoznamu priateľov
Nuz ale aj tu budu iste rozdiely.
Mnoho veriacich zaryto veri od detstva v Boha, Krista atd. a stale chodi do kostola, bez toho aby sa aspon na starost hlbsie zamysleli nad Bibliou a naviac to prijimaju cele bez tej "romantiky" a bez toho pozorovania prirody.

 Počet príspevkov: 281  ~  Člen od: 14 september 2005  ~  Posledná návšteva: 19 november 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 11 november 2005 :  07:03:29  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
no ano, ale v Bibli je aj prechod pustou a nevera zidov.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2006 :  07:29:56  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
Voľakto tu odbočil od hlavnej témy.
Aleško položil zaujímavé otázky.
Zaujímavé v tom, aké somariny dokážu chodiť voľakomu po rozume.
No napadlo by normálneho trápiť sa nad takým niečím ako je Aleškov problém?

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2006 :  16:03:54  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Kaja: Sorry, ale to si naozaj taky obmedzenec, ze ta nikdy nic podobne ani len napadnut nemoze?



 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2006 :  17:18:59  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Pierre

Kaja: Sorry, ale to si naozaj taky obmedzenec, ze ta nikdy nic podobne ani len napadnut nemoze?

Nicota pozrala vsetky kreaturky farebneho sveta fantazie jehop detstva.

Tato trauma, kriza stredneho veku, sa prejavuje aj takytmto kopanim a buchanim.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2006 :  17:29:01  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
Ach vy psychológovia moji.
No ešte si poexhibujte.
Vytlačte to zo seba, uľaví sa vám.
A potom hádam môžeme k téme.

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2006 :  17:47:48  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Bozskej Kaja
Ach vy psychológovia moji.

Psychiatri tvoji.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2006 :  17:58:01  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
Tušil som, že ste dačím líznutí.
Profesionálna deformácia, že, Gluteusko.
Tak poď,mój, poihraj sa ešte.
Asi od psycháčov nemôžem čakať, že sa vyjadria aj k téme, čo?

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2006 :  18:11:24  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Bozskej Kaja

Tušil som, že ste dačím líznutí.

Akurat ma lizala Tina. V usku. Po tom, co sme dohrali s Lizou lizany marias.

Cmulal som pri tom lizatko.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2006 :  18:13:58  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
No Gluteusko a teraz taký fajnovo vylízaný, pome k téme.
Zvládneš také voľačo?

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2006 :  18:16:05  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Bozskej Kaja

No Gluteusko a teraz taký fajnovo vylízaný, pome k téme.
Zvládneš také voľačo?

Ked si liznem trosku fernetu.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Diskusia o neschopnosti nieco si odopriet Téma Next Topic: Blizsie neurcene hadky  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06