Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Modlitba
 Co mi povedal Boh v modlitbe
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Co v ťažkej situacii? Téma Next Topic: v akej polohe sa modliť doma.
Strana: z 5

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 26 jún 2005 :  23:53:05  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
tak diiik za doplnenie a upresnenie

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2005 :  09:57:43  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal janka

kazda skuska je ludska...Boh je verny...nedovoli skusat nad nase sily!!!!amen



aj ked mozno nemame fyzickych sil, ale vzdy mame sil povedat aspon: "Pane, pomôž!"

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2005 :  12:32:18  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
hm ja obcas nemam ani na to sil...ale zas mam ludi okolo, ktori su mojimi ustami, ked ja nevladzem...aj teraz som sa o tom presvedcila...vdaka ti Pane za bracekov a sestricky!

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Odijan

Stav: offline

 Odoslaný - 19 február 2006 :  13:26:45  Zobraziť profil  Pridať Odijan do zoznamu priateľov
Mne Boh v modlitbe odpovedal,že sa nemám trápiť nad tým,že niekedy padám,že Mu mám dôverovať a ak sa Mu odovzdám a nechám sa Ním viesť,On ma pozdvihne a nasmeruje ma tam,kde to bude ku prospechu mojej duše,ktorá patrí Bohu.

Amen,lebo sám na vlastných skúsenostiach som zistil,že nemôźem chcieť prirýchlo chcieť mať zrelý vzťah,hlboký s Bohom a more skúseností vo viere,bo mám len 17 rokov,Boh ma povedie krok za krôčkom tak,ako bude treba.

Johnny:-)

 Počet príspevkov: 245  ~  Člen od: 11 december 2005  ~  Posledná návšteva: 03 marec 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2006 :  09:00:42  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
casto padame,aj ked si myslime, ze tak teraz sa mi to uz podari...a zase pad...zda sa nam, ze sa nic nedeje,ale deje sa...to nas len boh necha aby sme videli aky sme slabi v tej oblasti a on mohol ukazat svoje skutky v nasom zivote...keby nas nenechal padnut a vybavoval by nase ziadosti hned, my by sme si ani neuvedomili ked by sme urobili nieco coho nie sme sami od seba schopny, ze to boh a nie my...vdaka ti pane, ze sanam davas spoznavat a ze vies, co je pre nas dobre!

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2006 :  09:02:05  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
az teraz som si vsimla, ze aj ty si odijan predomnou napisal o padoch

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2006 :  10:36:20  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
videla som zaspinenu kocku alebo iny utvar, uz neviem a prisiel ktosi, komu bolo vidiet len ruku a z prsta mu kvapkala krv...ked sa jedna kvapka dotkla tej kocky zrazu krasne obelela...ta kvapka vtiahla do seba celu tu spinu,ale stale bola cervena...vsetka spina zmizla len jedinym dotykom kvapky krvi, zdalo sa mi to nepochopitelne,spiny zrazu nebolo...zmizla neviem kam
pripomina mi to smrt Pana Jezisa, ktora nas ocistuje...je to nepochopitelne

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 29 marec 2006 :  11:17:05  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
uvedomujeme si, ze pan boh je neustale pri nas, strazi nas a pomaha nam?
chvala mu za to!!!

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 09 august 2006 :  09:50:45  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
my sa rozhodujeme, je to na nas

ked po niecom tuzime mame ist za tym a nenechcat sa nicim odradit, treba ist za cielom, kym ho nedosiahneme

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 09 august 2006 :  12:41:05  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal janka

my sa rozhodujeme, je to na nas

ked po niecom tuzime mame ist za tym a nenechcat sa nicim odradit, treba ist za cielom, kym ho nedosiahneme


Jedna modlidba znie:
Boze, ochranuj ma pred tym, po com tuzim.

Ina verzia:
Boze, ochran me pred mojou tuzbou.

Mudre to slova.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 09 august 2006 :  12:48:20  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:
my sa rozhodujeme, je to na nas

ked po niecom tuzime mame ist za tym a nenechcat sa nicim odradit, treba ist za cielom, kym ho nedosiahneme
Choď na začiatok strany

bez ohladu aky je to ciel? Skor by som povedal, STAN SA VOLA BOZIA

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 09 august 2006 :  21:39:41  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal janka

uvedomujeme si, ze pan boh je neustale pri nas, strazi nas a pomaha nam?
chvala mu za to!!!


niekedy by som bol rad keby ak je pri mne, keby mi aj pomohol. to by som fakt bol vdacny.... skoda ze nemam gulomet, tolko ludi by som obdaroval aspon jednou gulkou z neho....

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 09 august 2006 :  21:41:04  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK

quote:
Pôvodne poslal janka

my sa rozhodujeme, je to na nas

ked po niecom tuzime mame ist za tym a nenechcat sa nicim odradit, treba ist za cielom, kym ho nedosiahneme


Jedna modlidba znie:
Boze, ochranuj ma pred tym, po com tuzim.

Ina verzia:
Boze, ochran me pred mojou tuzbou.

Mudre to slova.



cize po bohu radsej netuzit. ale konecne chapem preco sa boh ukryva. Proste sa chrani predo mnou... teda podla toho co si ty pisal...

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  09:23:38  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
chlapci,
som krestan a tym padom som nemyslela, ze clovek si ma ist za svojim cielom bez ohladu na seba, inych a boha

a este pre lajosa:
ano je dobre hovorit si, nech sa stane bozia vola, ale ja som uz sklzla k tomu, ze som na dar mojej slobodnej vole zabudla a nepouzivala som ho, na to, na co by som mala...hovorim si, ze nech sa stane bozia vola a ja nic pre to nerobim...a teda to nie je bozia vola, len sa za nu skryvam
mame dar rozhodovat sami o svojom zivote kam sa bude uberat...ja sa mozem samam rozhodnut, ci ostanem nadalej pri bohu, ja sa mozem sama rozhodnut, ci ostanem v depke alebo nie...ja sa mozem sama rozhodnut, ci budem k ludom mila alebo nie, je na mne ci ukoncim skolu alebo nie atd.
tak takto som to myslela

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  09:27:01  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
janka, podporim tvoj nazor. netreba sa neustale schovavat za Boiu volu. Su veci kde treba bzt pasivni a prijimat ju a su veci kde treba bzt aktivni.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  13:19:30  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
[quote]Pôvodne poslal janka

... ale ja som uz sklzla k tomu, ze som na dar mojej slobodnej vole zabudla a nepouzivala som ho, na to, na co by som mala...hovorim si, ze nech sa stane bozia vola a ja nic pre to nerobim...a teda to nie je bozia vola, len sa za nu skryvam
mame dar rozhodovat sami o svojom zivote kam sa bude uberat.../quote]Máme, ale nemali by sme rozhodovať podľa Božej vole? Môže byť naša voľa rozdielna od Božej?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2006 :  21:31:21  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
aniko na stopro je nasa vola vzdy ina ako Bozia. ale tak ma napada, ale kvoli janke ma to napadlo - nie su suchoty prave o tomto, o tom ci ssa vieme rozhodnut pre Boiu volu aj ked je navonok nepozname.

Podla tvojej reakcie aniko ma napada este aj ina otazka: Ako spoznat Boziu volu, da sa to vzdy? alebo sa len tvarime ze vieme po modlitbe Boziu volu ale v skutocnosti je to len nasa vola?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2006 :  10:48:48  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
Dá sa. DS nás vedie, keď počúvame.
Často však máme chaos. Učíme sa chodiť i počúvať.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2006 :  18:51:35  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
prave a o tomi ide o to pocuvanie - je vzdy clovek ochotny pocuvat DS? resp. co to znamena v konkretnej realizacii - pocuvat DS?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2006 :  10:07:44  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
v noci sa mi snivalo o vymodleni si toho, co nemame
staci prosit a pan boh nas zmeni, aj ked si myslime, ze je to nemozne...alebo sa za to dlho modlime a akoby sa nic nedialo...no deje sa...pan boh chce nasu vytrvalost

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2007 :  07:28:54  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
uz nejak cas som zacala chapat, ze nestaci sa "len" modlit za nasu zmenu, ale treba pre to aj nieco konat...tak napr. co som nechapala, ze sa nestaci len modlit za cistotu, ale je potrebne aj vyhybat sa prilezitosti...vcera mi to bolo aj potvrdene cez knaza
mala som a aj este mam v sebe zakorenenu taku predstavu, ze sa budem modlit za nieco, co chcem na sebe zmenit, ale popritom budem cakat ako mrtvy chrobak, kym to Pan Boh za mna vybavi...cesta ku svatosti cloveka je spolocna cesta...cloveka a Boha

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bystrican

Stav: offline

 Odoslaný - 29 máj 2007 :  23:03:30  Zobraziť profil  Pridať Bystrican do zoznamu priateľov
...misonar z Afriky mal kazen v nasom kostole a hovoril: Mojim farnikom som povedal o Bozej milosti, ze je ako dazd. Vsetci si chceli nachytat do hrncov vodu , len jeden hrniec bol hore dnom a po dazdi ostal prazdny . Ak si neotvoris srdce smerom k Bohu tiez ti ostane prazdne....

 Krajina: Canada  ~  Počet príspevkov: 62  ~  Člen od: 23 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 19 máj 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

evika

Stav: offline

 Odoslaný - 16 január 2008 :  21:33:17  Zobraziť profil  Pridať evika do zoznamu priateľov
Rozpravala som sa s Bohom a chcela som sa zas veeelmi omluvat, preco som ho tak zahanala v poslednej dobe a nedala mu sancu aby prehovoril ku mne, no a on mi bez vahania hned na zaciatku mojho monologu skocil do reci, ze on ma stvoril a chce ma mat taku, aka som.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4  ~  Člen od: 16 január 2008  ~  Posledná návšteva: 02 máj 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Matea

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2008 :  21:34:42  Zobraziť profil  Pridať Matea do zoznamu priateľov
no mne hovorí samé pekné veci...povzbudivé ,vyjadrujúpce podporu a ochranu...
a na moje velke prekvapenie tam, kde mam pocity viny a ocakavala by som aj nejake to pokarhanie ...dostane sa mi zas len pozitívne povzbudenie...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 65  ~  Člen od: 26 apríl 2008  ~  Posledná návšteva: 09 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ferino

Stav: offline

 Odoslaný - 23 september 2008 :  15:55:40  Zobraziť profil  Pridať ferino do zoznamu priateľov
Mal som ťažký rok, všetko sa na mňa navalilo naraz: smrť príbuzného a mnohých známich, zrútili sa mi všetky vzťahy a to nielen v práci, ale i doma s rodinou, všetci sa odo mňa odvrátili a ja som zostal úplne sám uprostred miliónov ľudí vôkol mňa. Vtedy pri mojej prvej nesmelej modlitbe k Bohu mi niekto tichúčko zašepkal do ucha: "Ako to, že tu plačeš a hovoríš, že si zostal úplne sám? Veď ja som s tebou odkedy sa zrodila tvoja duša z lásky tvojich rodičov. Hovoríš, že všetci ťa opustili, ale neopustil si ich ty sám? Nebola to tvoja pýcha, ktorá ti bránila povedať PREPÁČ, ODPUSTI MI, MILUJEM ŤA? Ale Ja som však stále s tebou a milujem ťa stále rovnako, či ma zarmucuješ alebo tešíš. Aj pre teba som trpel na kríži, pretrpel všetky príkoria a poníženia. To je tak ťažké pre teba uvedomiť si to?" Vtedy som sa prvý raz v živote úprimne rozplakal a oľutoval všetky svoje hriechy. Šiel som na spoveď a na niekoľkokrát som sa vyznal zo všetkých svojich hriechov, čo bolo veľmi ťažké, lebo to, čo som spravil za svoj krátky mladý život bolo veľmi zahanbujúce a myslím, že nájsť odvahu na vyznanie niektorých hriechov bolo až nad moje sily. Ale Boh mi pomohol a ja som Mu za to tak vďačný, že som prisahal, že ho budem milovať a budem mu verným služobníkom do konca života. Viem, že sa niekedy "potknem", ale stále sa snažím ísť ďalej k Nemu, nasledujem jeho príklad a on sa mi prihovára stále častejšie. Predtým som nevedel, čo je láska, nevedel som, čo sú city -- bol som chladný ako kameň, ale On mi ukázal cestu a ja Ho vďačne a pokorne nasledujem kamkoľvek ma zavedie. Velebte Pána, lebo je dobrý, lebo jeho milosrdenstvo trvá naveky.

Blázon je, kto čaká od Boha odpoveď. Ak Ťa Boh prijme, ak Ťa uzdraví, potom jedine tak, že zmaže svojou rukou Tvoje otázky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 141  ~  Člen od: 26 august 2008  ~  Posledná návšteva: 01 október 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Co v ťažkej situacii? Téma Next Topic: v akej polohe sa modliť doma.  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06