Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Myslienky
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Manželstvo s ateistom Téma Next Topic: Európa pre Krista
Strana: z 8

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 29 december 2005 :  10:32:07  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
mato z toho si nic nerob, gmk je stale mimo.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 29 december 2005 :  17:13:01  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
Vôľou Boha nebude tak strata nôh, ale skôr to, aby človek v spolupráci s Ním našiel v sebe silu a dokázal, že aj v tejto "polohe" sa dá žiť plnohodnotný život. Pretože toto je oveľa ťažšia práca, ako keď mal obe nohy. A to ešte nevieme akou súčinosťou ľudskej činnosti o ne prišiel. Obviňovanie Boha za všetko, aj za vlastnú zodpovednosť je ďalším falošným obrazom o Ňom.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 30 december 2005 :  20:01:51  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

quote:
Pôvodne poslal GMK

quote:
Pôvodne poslal Mato

Prispevok v tejto teme zaslany 20 Dec 2005 : 11:39:53


To bol predsa amerikov prispevok.


Nerozumiem, co si chcel povedat. Ved odijan sa pytal, ktory amerikov prispevok som komentoval, ja som mu to napisal a Ty skonstatujes, ze to bol amerikov prispevok


Ja som len skonstatovl, ze to je amerikov prispevok po tom, co si to napisal Odijanovi ako odpoved na jeho otazku, ze ktory amerikov prispevok si komentuval.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 30 december 2005 :  20:02:52  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal juja

Vôľou Boha nebude tak strata nôh, ale skôr to, aby človek v spolupráci s Ním našiel v sebe silu a dokázal, že aj v tejto "polohe" sa dá žiť plnohodnotný život. Pretože toto je oveľa ťažšia práca, ako keď mal obe nohy. A to ešte nevieme akou súčinosťou ľudskej činnosti o ne prišiel. Obviňovanie Boha za všetko, aj za vlastnú zodpovednosť je ďalším falošným obrazom o Ňom.


Ja len tolko, ze Bohom to nebude, on sa totiz do nas nestarie. Necha ta vybuchnut aj ked vidi, ze by ta mohol zachranit.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 december 2005 :  20:18:46  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK

Ja som len skonstatovl, ze to je amerikov prispevok...


A preco si to urobil?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 30 december 2005 :  20:51:22  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

quote:
Pôvodne poslal GMK

Ja som len skonstatovl, ze to je amerikov prispevok...


A preco si to urobil?


Myslel som si, ze je to dobry napad.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 január 2006 :  09:50:36  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
sak hovorim, gmk je out of order...

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Patrik

Stav: offline

 Odoslaný - 03 január 2006 :  11:27:42  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Patrik  Odoslať ICQ správu pre: Patrik  Pridať Patrik do zoznamu priateľov
Však Boh hore na nebi
hladí sem s kľudom,
milión anjelov sa pozerá
a nepohnú krídlom...
To Boha mali ukrižovať
namiesto Teba a mňa,
povedal som tomu Tesárovi
čo visel na dreve.

Sydney Carter

 Počet príspevkov: 1409  ~  Člen od: 06 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 02 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 03 január 2006 :  12:32:32  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Tos len tak pre zamyslenie davam jeden odkaz na zaujimavy clanok...
quote:
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2005122701

Principialne s tym suhlasim (na vynimky) a takto pekne popisane dopady mylnej predstavy o slobode som davno nevidel.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Patrik

Stav: offline

 Odoslaný - 04 január 2006 :  10:09:22  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Patrik  Odoslať ICQ správu pre: Patrik  Pridať Patrik do zoznamu priateľov
Najkrajšími stromami v nebi sú najvačší hriešnici,
ktorí spoznali svoju úbohosť a ako hnojom ňou živili korene svojho stromu...

Išla by som radšej do pekla z Božej vole, ako do Neba z vlastnej...

Poslušnosť Bohu je to pre dušu ako krídla pre vtáka...


Malá Arabka, Mária od Ježiša ukrižovaného, Karmel

 Počet príspevkov: 1409  ~  Člen od: 06 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 02 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 04 január 2006 :  12:46:28  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Lajos, aj mne sa ten clanok pacil. Dakujem, ze si na neho upozornil.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 04 január 2006 :  13:20:31  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Myslim ze je tam dobre vystihnute to, ze Boh dal nasej spolocnosti urcite zakony (a nie len fyzikalne) a tym ze ich budeme ignorovat to k lepsiemu nepojde.
Zakony ktore u nas platily boli principialne postavene na drujej doske ktoru Mojzisovi dal Boh. (nezabijes, nepokradnes, krive svedectvo a pod.) V dnesnej dobe sa vsak pomaly zaciname od tychto principov otacat inym smerom. Zachvilu uz podla zakonov nebudeme vediet co je dobre a co zle.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 25 apríl 2006 :  08:14:25  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
W. R. Inge, anglikánsky autor povedal: „Žiadny kresťan nemôže byť pesimistom, veď kresťanstvo je radikálne optimistické.“

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 25 apríl 2006 :  08:38:18  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
mna zaujala myslienka michaela quoista: byt verny neznamena uz nikdy nezhresit, ale ked zhresime znovu vstaneme...to je vernost bohu

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 25 apríl 2006 :  13:53:54  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
alebo: .. to je vernosť Božia.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2006 :  13:57:05  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Lajos

Myslim ze je tam dobre vystihnute to, ze Boh dal nasej spolocnosti urcite zakony (a nie len fyzikalne) a tym ze ich budeme ignorovat to k lepsiemu nepojde.
Zakony ktore u nas platily boli principialne postavene na drujej doske ktoru Mojzisovi dal Boh. (nezabijes, nepokradnes, krive svedectvo a pod.) V dnesnej dobe sa vsak pomaly zaciname od tychto principov otacat inym smerom. Zachvilu uz podla zakonov nebudeme vediet co je dobre a co zle.



....hej.......aj niektore komentare su tam zaujmave, namatkovo :

uznávám, že zákon o rp se příliš nepovedl, ale strašit tím, že kvůli zákonu z nás všech budou homosexuálové je trochu mimo, a naznačovat, že bychom snad vymřeli, tahat do toho starý řím, kde mimochodem byla homosexualita běžná, je také mimo a odkazovat na křesťanství, když křesťané sice nahlas křičí proti homosexualitě, ale nezřídka ji provozují, no nevím

a ještě jednu věc, jak můžeš vědět, že homosexualita není přirozená? zdá se, že některé příroda bez ohledu na reprodukci tímto vybavila, zdá se, že se ti lidé už takoví rodí, to je jako kdybychom chtěli zakázat vrozené choroby

je bláhové si myslet, že když budeme dělat, že homosexualita není, tak snad zmizí ze světa . . .




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2006 :  14:19:26  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ty si z toho urobil riadny extrem, to teda fakt.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2006 :  14:26:39  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Milan

quote:
Pôvodne poslal Lajos

Myslim ze je tam dobre vystihnute to, ze Boh dal nasej spolocnosti urcite zakony (a nie len fyzikalne) a tym ze ich budeme ignorovat to k lepsiemu nepojde.
Zakony ktore u nas platily boli principialne postavene na drujej doske ktoru Mojzisovi dal Boh. (nezabijes, nepokradnes, krive svedectvo a pod.) V dnesnej dobe sa vsak pomaly zaciname od tychto principov otacat inym smerom. Zachvilu uz podla zakonov nebudeme vediet co je dobre a co zle.



....hej.......aj niektore komentare su tam zaujmave, namatkovo :

uznávám, že zákon o rp se příliš nepovedl, ale strašit tím, že kvůli zákonu z nás všech budou homosexuálové je trochu mimo, a naznačovat, že bychom snad vymřeli, tahat do toho starý řím, kde mimochodem byla homosexualita běžná, je také mimo a odkazovat na křesťanství, když křesťané sice nahlas křičí proti homosexualitě, ale nezřídka ji provozují, no nevím

a ještě jednu věc, jak můžeš vědět, že homosexualita není přirozená? zdá se, že některé příroda bez ohledu na reprodukci tímto vybavila, zdá se, že se ti lidé už takoví rodí, to je jako kdybychom chtěli zakázat vrozené choroby

je bláhové si myslet, že když budeme dělat, že homosexualita není, tak snad zmizí ze světa . . .






Mě přijde docela zábavné, pokud někdo chce slyšet od křesťanů, že homosexualita přirozená je.
Myslím, že křesťanství je v tomto tak čitelné, že kdo se diví křesťanům, kteří ji označují za nepřirozenou, mi připadá, že mu pokulhává rozum, nebo o křesťanství opravdu moc neví.
Je docela jedno, jestli je homosexualita vrozená nebo není. V každém případě je zcela zřejmě proti zjevenému Božímu zákonu.
I když třeba křsťanství nikdy nezmizí, od křesťana by se nikdo neměl nikdy dovědět, že něco je objektivně bílé, když je to černé.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2006 :  14:29:20  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
byt homosexualom nie je hriech, ale hriechom je robit veci ktore su spojene s homosexualitou a su proti Bozim prikazaniam.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2006 :  17:10:02  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Milan
a ještě jednu věc, jak můžeš vědět, že homosexualita není přirozená? ...
to je jako kdybychom chtěli zakázat vrozené choroby


Tak je to vrodena choroba, ci to je normalne? Co chcel autor povedat?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 28 apríl 2006 :  16:36:04  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

byt homosexualom nie je hriech, ale hriechom je robit veci ktore su spojene s homosexualitou a su proti Bozim prikazaniam.




.......suhlasim!.....ze to prave toto nevedia tie desiatky knazov, ktori sa takto prehresili.......


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 28 apríl 2006 :  21:24:40  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
A tym chces povedat co?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 30 apríl 2006 :  21:42:31  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Milan

quote:
Pôvodne poslal alesko

byt homosexualom nie je hriech, ale hriechom je robit veci ktore su spojene s homosexualitou a su proti Bozim prikazaniam.




.......suhlasim!.....ze to prave toto nevedia tie desiatky knazov, ktori sa takto prehresili.......



Ale oni to vědí, jinak by se nemohli prohřešit.
V tom je ta tragédie všech nás - víme, že je něco zlé a přece to děláme. A bohužel se to nevyhýbá ani křesťanům.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 01 máj 2006 :  14:16:22  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
radek nic si z toho nerob. na krestanov sa neustale pozera ako na hned dokonalych a svatych. cize akekolvek zlyhanie, hoc i sebemensie je len ukazkou ze ked ludia nie su hned dokonali(najme ti v RKC) tak krestanstvo nie je tym spravnym nabozenstvom. proste ak sme ludia a RKC z nas hned neurobi bohmi, tak potom krestanstvo urcite nie je to prave orechove. naco potom byt v rkc, ked ludia mimo nej su dokonalejsi lepsi. to potom vyzera ze ked je niekto v rkc tak je ako keby v zberni odpadu.


pre ostatnych - ironizujem, ale to je vacsinou predstava ludi mimo rkc.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 03 máj 2006 :  12:37:39  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

radek nic si z toho nerob. na krestanov sa neustale pozera ako na hned dokonalych a svatych. cize akekolvek zlyhanie, hoc i sebemensie je len ukazkou ze ked ludia nie su hned dokonali(najme ti v RKC) tak krestanstvo nie je tym spravnym nabozenstvom. proste ak sme ludia a RKC z nas hned neurobi bohmi, tak potom krestanstvo urcite nie je to prave orechove. naco potom byt v rkc, ked ludia mimo nej su dokonalejsi lepsi. to potom vyzera ze ked je niekto v rkc tak je ako keby v zberni odpadu.


pre ostatnych - ironizujem, ale to je vacsinou predstava ludi mimo rkc.



.... ale taras!....co myslis, kde je ta prava pricina preco ludia ako vravis tak na vas (mozno rkc) pozeraju?......napr. moja predstava to nie je, len nedobre skusenosti !....preco sa ludom radsej dava katechizmus a nie biblia?....preco vasi knazi rozpravaju o rodine a sami ju nemaju!?....o chlebe a sami ho nepecu, len rozpravaju, su daleko od ludi a to urcite asi nechcel ani ten vas boh!......
...a prepac, ale niekedy to ako v tej zberni odpadu vypada!...prikladov je okolo nas dost, staci otvorit oci a nebyt zaslepeny!


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: Manželstvo s ateistom Téma Next Topic: Európa pre Krista  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06