Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Myslienky
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Manželstvo s ateistom Téma Next Topic: Európa pre Krista
Strana: z 8

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 03 máj 2006 :  12:56:19  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
quote:
preco vasi knazi rozpravaju o rodine a sami ju nemaju!? o chlebe a sami ho nepečú...

Odpovedámne takto nejako:

Gynekológ dobre lieči ženy, hoci sám ženou nie je...
Psychológ nie je psychycky narušený, a i tak vie dobre poradiť psychycky chorým ľuďom...
...
...
...
Kňaz síce nemá fyzickú rodinu ale má veľkú duchovnú rodinu svojich farníkov. Tam spoločne s nimi prežíva všetko. I to, čo sa v jednej konkrétnej rodine zažiť nedá...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 máj 2006 :  13:12:13  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Preco niekto trenuje Sergeja Bubku , ktory skoci 6 metrov , ked samotny trener neskoci mozno ani styri ? Preco ho potom trenuje ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 máj 2006 :  13:59:06  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Milan

quote:
Pôvodne poslal alesko

radek nic si z toho nerob. na krestanov sa neustale pozera ako na hned dokonalych a svatych. cize akekolvek zlyhanie, hoc i sebemensie je len ukazkou ze ked ludia nie su hned dokonali(najme ti v RKC) tak krestanstvo nie je tym spravnym nabozenstvom. proste ak sme ludia a RKC z nas hned neurobi bohmi, tak potom krestanstvo urcite nie je to prave orechove. naco potom byt v rkc, ked ludia mimo nej su dokonalejsi lepsi. to potom vyzera ze ked je niekto v rkc tak je ako keby v zberni odpadu.


pre ostatnych - ironizujem, ale to je vacsinou predstava ludi mimo rkc.



.... ale taras!....co myslis, kde je ta prava pricina preco ludia ako vravis tak na vas (mozno rkc) pozeraju?......napr. moja predstava to nie je, len nedobre skusenosti !....preco sa ludom radsej dava katechizmus a nie biblia?....preco vasi knazi rozpravaju o rodine a sami ju nemaju!?....o chlebe a sami ho nepecu, len rozpravaju, su daleko od ludi a to urcite asi nechcel ani ten vas boh!......
...a prepac, ale niekedy to ako v tej zberni odpadu vypada!...prikladov je okolo nas dost, staci otvorit oci a nebyt zaslepeny!


netaram. problem nie je v tom ze knazi álebo veriaci sa tak a tak spravaju. problem je to ze neveriaci(protestanti snad) sa pozeraju na rkc ako na spolocenstvo dokonalych ludi. nikde nie je napisane clen rkc=dokonaly clovek. katolici robia tie iste chyby ako ostatni ludia, ale tym ze su katolici su ako keby pod vacsim drobnohladom a to je to. mozem o svojich susedoch povedat ze su alebo nie su lepsi bez toho aby si sa pozeral na vieru? skus a zistis ze to vonkocom od toho nezalezi. mas vsak jednu velku pravdu - ked som veriaci mal by som sa snazit spravat sa lepsie. a na to mnoho ludi zabuda - pre nich je viera len o chodeni v nedelu do kostola, odmrmlat si zopar modlitieb a mam spokojny pocit aky som velky veriaci.

knaz mat rodinu nemusi, ale takisto zil v rodine, takisto si vsima a pocuva veriacich a o to skor si moze vsimnut(ma vacsi odstup) co je pre zivot v rodine potrebne. myslim si ze cast knazov potom takto vie aj co je to mat dievca(myslim na kamaratsky, priatelsky vztah), je takisto clovekom(chlapom predovsetkym) takze byt knazom nie je len o tom ze zrazu spadne z neba a presladke recicky. Knaz je clovek ktory vysiel spomedzi nas. cize tak ako my aj on ma svoje chyby a nedostatky, ktore, kedze je vpredu, vidi a vsimne si kazdy skor.


Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Asined

Stav: offline

 Odoslaný - 12 máj 2006 :  16:58:12  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Asined  Pridať Asined do zoznamu priateľov
Nežiješ len tak, " náhodou", ale preto, že ťa Boh miluje. Milovať znamená dávať život niekomu druhému. Byť milovaný znamená život o niekoho prímať.
Ale Boh ťa nemôže prestať milovať, a teda dáva ti život,pretože on je " Láska" a miluje NEKONEČNE. Si navždy milovaný, si večne živý.

Michel Quosit - Konštrukcia človeka.



 Počet príspevkov: 126  ~  Člen od: 03 november 2005  ~  Posledná návšteva: 22 september 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Asined

Stav: offline

 Odoslaný - 12 máj 2006 :  17:13:47  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Asined  Pridať Asined do zoznamu priateľov



Keď sa jej raz(Matky Terezi) novinári spýtali:"Čo je svätosť, povedala: "Byť svätým znamená robiť malé veci s veľkou láskou." My často robýme opak. Pokúšame sa o veľké veci, ale s malou láskou. A to je dôvod, prečo zlý nemá z nás strach. Robme malé veci s veľkou láskou, budme pokorní v tom, čo robíme a diabol bude musieť od nás ujsť! A budeme pravdivými svedkami Krista.

z knižky Elias Vella - Ježiš môj uzdravovateľ.

 Počet príspevkov: 126  ~  Člen od: 03 november 2005  ~  Posledná návšteva: 22 september 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 12 máj 2006 :  19:55:48  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
.........no, este keby si povedal nieco vlastnymi slovami.......

.......aj Hitler toho povedal dost co by sa dalo citovat.....napr,.... ine je, co s toho si kto zoberie....


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Asined

Stav: offline

 Odoslaný - 13 máj 2006 :  09:43:03  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Asined  Pridať Asined do zoznamu priateľov
Milan ja neviem rozmýšľať, preto len čo prečítam v knihách píšem


...Pane, Ty vieš všeto..

Evanielium podľa Jána 21,17.


Vlastne nie je to celý verš, sú to iba dve slová z neho, neviem či si takto z toho niečo zoberie, no neviem...







 Počet príspevkov: 126  ~  Člen od: 03 november 2005  ~  Posledná návšteva: 22 september 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Svetluska

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2009 :  13:13:16  Zobraziť profil  Pridať Svetluska do zoznamu priateľov
Boh je priateľom mlčania.
Všimnite si, že
príroda, stromy, rastliny
a kvety rastú v tichu.
Všimnite si, ako sa
nebo, slnko a mesiac
nečujne pohybujú.
Aj my potrebujeme byť ticho,
aby sme sa mohli dotknúť duší.

Matka Terézia z Kalkaty

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 19  ~  Člen od: 24 september 2009  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Beulina

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2009 :  13:16:32  Zobraziť profil  Pridať Beulina do zoznamu priateľov
Opat Matka TerezaSvata pravda je to! Obcas je velmi dobre uplne stichnut a ponorit sa do myslienok a vnutorny rozhovor s Bohom..je to ozdravujuce a posilnujuce..

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 192  ~  Člen od: 09 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 december 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Svetluska

Stav: offline

 Odoslaný - 06 október 2009 :  15:34:06  Zobraziť profil  Pridať Svetluska do zoznamu priateľov
Jedného dňa
Pán usporiadal hostinu
a pozval na ňu všetky cnosti.
Dve z nich boli voči sebe zdržanlivé,
akoby sa vôbec nepoznali.
Pán ich teda vzal za ruky
a jednu druhej predstavil.
" Dobrotivosť" povedal,
" toto je Vďačnosť"
Obidve cnosti sa potom veľmi divili,
že sa doteraz nikdy nestretli.

Ivan Turgenev

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 19  ~  Člen od: 24 september 2009  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Beulina

Stav: offline

 Odoslaný - 06 október 2009 :  21:26:48  Zobraziť profil  Pridať Beulina do zoznamu priateľov
~Modli sa a dúfaj; nerozčuľuj sa. Úzkosť ničomu neslúži. Boh je milosrdný a začuje tvoju modlitbu.~

~Skonči s tými zbytočnými obavami. Pamätaj, že myšlienka netvorí hriech, avšak súhlas k takým veciam. Len slobodná vôľa je schopná dobra alebo zla. Keď vôľa kričí proti zvodcovi a odmieta jeho prítomnosť, nie len že tu nie je hriech, ale je tu čnosť. ~

~Neusiluj sa prekonať svoje pokušenia, pretože premáhaním by si ich mohol posilniť; pohŕdaj nimi a nelipni na nich.~

~Nestaraj sa o posmech hlupákov. Pamätaj, že svätci, ktorí vždy pohŕdali svetom a svetskosťou, skrížili plány svetu a jeho zásadám. ~

Pater Pio

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 192  ~  Člen od: 09 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 december 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Svetluska

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2009 :  15:45:54  Zobraziť profil  Pridať Svetluska do zoznamu priateľov
Prítomný okamih je okno,
ktorým Boh pozerá
do domu môjho života.

Majster Eckhart

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 19  ~  Člen od: 24 september 2009  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Svetluska

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2009 :  13:43:43  Zobraziť profil  Pridať Svetluska do zoznamu priateľov
Ak ma máš rád, napíš mi, prosím,
čo aj si pre mňa roztrpčený!
Napíš mi, čo aj sa hneváš!
Veľmi sa poteším,
keď dostanem list od priateľa,
čo aj rozmrzeného.
Odhodlaj sa vyjsť
zo svojej uzavretosti.
Nevrav, že nemáš čo napísať!
Ak aj nemáš čo,
napíš, že mi nemáš čo napísať,
i to bude pre mňa
znamenité a pekné.

Sv. Bazil Veľký

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 19  ~  Člen od: 24 september 2009  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2009 :  22:17:36  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
Jedného dňa
Pán usporiadal hostinu
a pozval na ňu všetky cnosti.
Dve z nich boli voči sebe zdržanlivé,
akoby sa vôbec nepoznali.
Pán ich teda vzal za ruky
a jednu druhej predstavil.
" Dobrotivosť" povedal,
" toto je Vďačnosť"
Obidve cnosti sa potom veľmi divili,
že sa doteraz nikdy nestretli.

Ivan Turgenev

Pôvodne zaslal Svetluska - 06 október 2009 :  15:34:06




POZDRAVENIE ČNOSTÍ
1. Pozdravená buď, kráľovná múdrosť, Pán ťa
ochraňuj s tvojou svätou sestrou, čistou
jednoduchosťou.
2. Svätá pani chudoba, Pán ťa ochraňuj s tvojou
sestrou svätou pokorou.
1. Svätá pani láska, Pán ťa ochraňuj s tvojou sestrou
svätou poslušnosťou.
2. Presväté čnosti, nech vás všetky ochraňuje
Pán, od ktorého pochádzate a prichádzate. Niet
na celom svete človeka, ktorý by mohol mať čo
len jednu z vás, kým neumrie sebe.
1. Kto má jednu a ostatné neuráža, má všetky. A kto
uráža jednu, nemá žiadnu a uráža všetky. A každá
jedna z nich zaháňa neresti a hriechy.

2. Svätá múdrosť zaháňa satana a všetky jeho
úskoky. Čistá svätá jednoduchosť zaháňa
všetku múdrosť tohto sveta a múdrosť tela.
1. Svätá chudoba zaháňa žiadostivosť a lakomstvo i
starosti tohto sveta. Svätá pokora zaháňa pýchu;
ľudí tohto sveta a podobne všetko, čo je vo svete.
Svätá láska zaháňa všetky diabolské a telesné
pokušenia i všetok telesný strach.
Svätá poslušnosť zaháňa všetku
telesnú a žiadostivú vlastnú vôľu
a udržiava svoje telo umŕtvené,
poslušné duchu a svojmu bratovi,
kto ju má, je poddaný a podriadený všetkým
ľuďom, ktorí sú na svete
a nielen ľuďom, ale aj všetkým zvieratám a
šelmám, aby si s ním mohli robiť, čokoľvek budú
chcieť pokiaľ im to bude dané z hora od Pána.
Amen.


p.s. vybrané z františkanských modlitieb., konkretne z modlitieb otca Františka z Assisi

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sloboda

Stav: offline

 Odoslaný - 09 október 2009 :  06:49:13  Zobraziť profil  Pridať sloboda do zoznamu priateľov
Nemusíme súhlasiť s názorom každého človeka.Ale naučiť sa ho prijímať a milovať takého,aký je, je znakom kresťana.Máme celý život na to,aby sme sa stále viac pripodobňovali Ježišovi: "Učte sa odo mňa,lebo som tichý a pokorný srdcom".

katolíčka


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 137  ~  Člen od: 01 október 2009  ~  Posledná návšteva: 18 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Svetluska

Stav: offline

 Odoslaný - 09 október 2009 :  15:49:31  Zobraziť profil  Pridať Svetluska do zoznamu priateľov
Láska je to,
čo je na svete najsilnejšie,
a napriek tomu si nevieme
predstaviť nič pokornejšie.

Mahátma Gándhi

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 19  ~  Člen od: 24 september 2009  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 09 október 2009 :  17:12:29  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
Laska nedava nič, len sama seba, a neberie nic, co sama nema.
Laska nic nevlastni, nechce vsak ani, aby ju niekto vlastnil.
Lebo laske staci sama laska
.



„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Svetluska

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2009 :  15:19:28  Zobraziť profil  Pridať Svetluska do zoznamu priateľov
Utrpenie je neodmysliteľným
prídavkom svätosti,
tak ako láska.

Ján Pavol II.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 19  ~  Člen od: 24 september 2009  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2009 :  16:14:44  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Ako slnko dáva teplo, tak nesebecká láska dáva seba.
Ako chladný vietor berie teplo slnka a zanecháva chlad, tak sebecká láska iba berie, a zanecháva smútok.
Ani teplo všetkých hviezd na nebi sa ba i len nepriblíži Božej láske. Ale chladný vietor ľudí vie byť naozaj silný...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Svetluska

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2009 :  15:56:35  Zobraziť profil  Pridať Svetluska do zoznamu priateľov
Na mlčanie hľaďte
ako na zlatý kľúčik,
určený ochrániť
poklad ostatných cností.
Kto si stráži jazyk,
stráži si dušu.

Pavol z Kríža

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 19  ~  Člen od: 24 september 2009  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Svetluska

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2009 :  12:35:10  Zobraziť profil  Pridať Svetluska do zoznamu priateľov
Aj keby si mal všetky cnosti,
v prvom rade by si mal byť
a prejavovať sa ako vďačný,
lebo vďačnosť je matkou
všetkých cností.

Cicero

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 19  ~  Člen od: 24 september 2009  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Svetluska

Stav: offline

 Odoslaný - 20 október 2009 :  12:58:28  Zobraziť profil  Pridať Svetluska do zoznamu priateľov
Žiada sa od nás len jedno:
prijímať každý deň,
ako keby bol posledný,
a žiť ho s vierou
a zodpovednosťou,
ako keby sme pred sebou mali
ešte dlhú budúcnosť.

Dietrich Bonhoeffer

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 19  ~  Člen od: 24 september 2009  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Svetluska

Stav: offline

 Odoslaný - 21 október 2009 :  22:02:35  Zobraziť profil  Pridať Svetluska do zoznamu priateľov
Som pripravená s veľkým úsmevom
prijať všetko, čo On dáva,
a dávať všetko,
čo On berie.

Matka Terézia

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 19  ~  Člen od: 24 september 2009  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: Manželstvo s ateistom Téma Next Topic: Európa pre Krista  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06