Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Fórum a jeho funkčnosť
 Oznam fora o tom, kto moze prispievat
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Pocet aktivnych tem Téma Next Topic: admin loves edith
Strana: z 6

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  10:59:50  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
citácia:
- Gagarina uvadzaju uz ako pravoslavneho veriaceho krestana, ten vyrok nie je jeho ale Chruscova, propaganda tych rokov bola na oboch stranach sucastou studenej vojny
Pôvodne zaslal saxsax - 14 marec 2011 :  04:30:29



Viem, preto som napísal, že je to "nie veľmi dôveryhodný zdroj". Každopádne máš nejaké podklady na to, čo povedal u tých patriarchov?

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  13:32:32  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Kolji
citácia:
-Planck neveril v osobného, ani kresťanského boha

V sukromnom liste Bernardovi Planckovi,zo dna 28 marca 1945 pise Max Planck okrem ineho toto:"...pomaha mi jedna vec, ktoru pokladam za osobitnu milost z neba, ze sa totiz v mojom srdci uz od detstva hlboko zakorenila silna viera vo vsemohuceho a dobrotiveho Boha.Prirodzene jeho cesty nie su vzdy nasimi cestami, ale dovera v neho nam pomaha prejst aj cez najvacsie prekazky."

A este niekolko myslienok od Maxa Plancka:"Nabozenstvom sa clovek spaja s Bohom.Nabozenstvo spociva v uctyplnej bohabojnosti voci nadprirodzenej moci, ktorej sa podriaduje ludsky zivot a ktora drzi vo svojej moci nase dobro a zlo...jedine pevna jednota s Bohom a bezpodmienecna dovera v Jeho vsemohucnost a pomoc, zarucuju cloveku ozajstne stastie a vnutorny dusevny pokoj."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  13:37:05  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
A tvoj zdroj? Pretože neviem nájsť nič o žiadnom Bernardovi Planckovi.

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  13:49:45  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
- Gagarina uvadzaju uz ako pravoslavneho veriaceho krestana, ten vyrok nie je jeho ale Chruscova, propaganda tych rokov bola na oboch stranach sucastou studenej vojny
Pôvodne zaslal saxsax - 14 marec 2011 :  04:30:29



Viem, preto som napísal, že je to "nie veľmi dôveryhodný zdroj". Každopádne máš nejaké podklady na to, čo povedal u tých patriarchov?

Pôvodne zaslal Kolji - 14 marec 2011 :  10:59:50



ja netvrdim, ze je to pravda, ja iba dokladam ze podobne sumy existuju , asi ako o istom vedcovi s teoriou relativity , ze bol Gagarin pokrsteny ako dieta predsa nic neznamena, za to on nemoze, pochybujem osobne, ze by si ten komunisticky moloch dovolil riskovat a do cela svojej propagandy postavil niekoho o ktorom by protistrana dokazala im vykricat, ze je vlastne veriaci

tie sumy s patriarchami najdes samozrejme zatial iba na krestansky zameranych odkazoch, co tiez o niecom svedci



„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  14:13:29  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Ok, navrhujem toto ďalej neriešiť, sme mimo tému. Radar, ak k tamtomu máš zdroj, tak mi ho prosímťa pošli cez pm.

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  15:20:00  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
tie sumy s patriarchami najdes samozrejme zatial iba na krestansky zameranych odkazoch, co tiez o niecom svedci


saxsax -Suhlasim,kto vie preco, ateisticke stranky i obcianske fora, neberu tieto skutocnosti do uvahy.Myslim si, ale, ze by mali, ved sa jedna o velmi mudrych veriacich vedcov, casto nositelov Nobelovych cien, alebo napr. kozmonautov, ktorych veda, ci hmotny svet priviedli k viere.Takyto pripad je aj Einstein tento genialny vedec dozrel vo veriaceho cloveka tiez prostrednictvom vedy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  15:33:02  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Toto je tu mimo témy. Riešime tu niečo iné, nie to, koľko vedcov je veriacich. Ale môžeš mi poslať nejaké podklady do pm...ak máš.

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan Peter

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  17:22:12  Zobraziť profil  Pridať Milan Peter do zoznamu priateľov
Lenze toto forum uz davno katolicke nie je :(

- Verejne sa tu prezentuje ze Katechizmus Katolickej Cirkvi by sa nemal citat
- V dobe ked Sv. Otec nalieha aby sme citali Sv.Pismo prezentuje sa tu ze Bibliu treba zakazt..
- Posty o tom ako je Vatikan alebo nasi bikupy podl vplyvom satana, su tu tiez plne tolerovane a akceptovane.

Vatsinou prispevky starsieho data maju hodnotu, daju sa v nich najst velmi uzitocne a povzbudive prispevky.

Na zaklade vyjadrenia jedneho knaza, ktory pozna Mata (admina) som myslel ze toto forum je naozaj dobre, je mi luto, ze tomu zrejme tak iba bolo.

@Mato - Mohol by som Vas poprosit o zmazanie mojho uctu? Sam to ako uzivatel spravit neviem. Vdaka.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 28  ~  Člen od: 28 február 2011  ~  Posledná návšteva: 20 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  17:51:43  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Lenze toto forum uz davno katolicke nie je :(

- Verejne sa tu prezentuje ze Katechizmus Katolickej Cirkvi by sa nemal citat
- V dobe ked Sv. Otec nalieha aby sme citali Sv.Pismo prezentuje sa tu ze Bibliu treba zakazt..
- Posty o tom ako je Vatikan alebo nasi bikupy podl vplyvom satana, su tu tiez plne tolerovane a akceptovane.

Vatsinou prispevky starsieho data maju hodnotu, daju sa v nich najst velmi uzitocne a povzbudive prispevky.

Na zaklade vyjadrenia jedneho knaza, ktory pozna Mata (admina) som myslel ze toto forum je naozaj dobre, je mi luto, ze tomu zrejme tak iba bolo.

@Mato - Mohol by som Vas poprosit o zmazanie mojho uctu? Sam to ako uzivatel spravit neviem. Vdaka.

Pôvodne zaslal Milan Peter - 14 marec 2011 :  17:22:12



Admin, nech si zbabelci prchnu, ked chcu, ale ich pozostatky na vystrahu a poucenie zostavsim, treba ponechat.
Vsak ked dobre pisali, co sa boja nechat tu na seba vizitku?
Tito "katolici" sa boja obycajneho detskeho katechizmu ich vlastnej cirkvi, jak cert svatenej vody.
A ked uz sa tak velmi odvolavaju na KKC, ktory je len jednym z mnohych (a casom zaniknuvsich) fragmentov tzv. pastoracneho plodenia posledneho koncilu (ktory dnes tiez davno nie je tam, kde v case svojho ukoncenia bol), nieco im treba strcit rovno pred oci:







Takto sa pise v KKC.
Je trotlovstvom, spajat katolicitu ci nekatolicitu (fora, admina, inych) s tym, ci vsade napchaju alebo nenapchaju KKC.
Pritom bohate postaci odvolat sa na uz existujuce katechizmy, ktore presne v sulade s tvrdenim KKC, nemaju byt KKC nahradene (sak ani nemozu, kedze obsahuju nauku KC, schvalenu biskupmi).
Odtial plynie, ze je plne legitimne, pouzivat namiesto KKC uz existujuce katechizmy.
Co potom asi tak znamena, ked niekoho odvolavajuceho sa na KKC, pristihnete pri tom, ze nedokaze suhlasit s textami katechizmov tejze autority??

Specialne pri Vas, MP, mi je luto, ze zbabelo utekate, lebo vselico sa mohlo ukazat pri tom, co ste stihli naklast na forum, keby sme to aspon zciastky vzali postupne do parady.
Ale sak aj zbabelost a pycha, akou hladite na plebs tohto fora, nehodneho zrejme Vasej pokory znizit sa k takej hrozostrasnosti, ako potvrdit vieru skrze pravdy na aspon urovni detskeho katechizmu, tak tato utvrdi nielen mna, ze na co vsetko si ozaj uprimny katolik musi dat pozor: na KKC a na styk s ludmi, ktori formovali Vas.
Popri protestantoch by som sa necudoval, keby sa vyklulo sidlo z vreca, ze ste tiez nejakym studentom katechetiky alebo nebodaj seminara, ti zvyknu byt majstrami sveta, ze co nie je v KKC, neexistuje.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  20:02:19  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
@Mato - Mohol by som Vas poprosit o zmazanie mojho uctu? Sam to ako uzivatel spravit neviem. Vdaka.

Pôvodne zaslal Milan Peter - 14 marec 2011 :  17:22:12


To nema ziadnu logiku. Ako uzivatel ste tu zanechali nejake prispevky a ich autorstvo je trvalo Vase. Ak sa za ne hanbite, nemali ste ich sem vobec pisat.

Na to, aby ste sem prestali prispievat nie je nutne rusit ucet, staci ak nebudete prispievat.

A je skoda, ze ste nedokazali suhlasit ani so zakladnymi pravdami katolickeho nabozenstva vyjadrenymi v detskom katechizme, takto Vase posudzovanie katolicity tohto fora vyzniva trpko smiesne.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  20:48:58  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:


som ja troll? urazam? zosmiesujem? snazim sa oklamat?

Pôvodne zaslal guest636 - 13 marec 2011 :  13:43:49



citácia:


Urážal som? Obťažoval som niekoho? Nadával som voľakomu ?
NIE

Pôvodne zaslal perunko - 13 marec 2011 : 12:26:23


k tomu urazaniu, nielen pre Vas...Vas by neurazalo, keby o Vas niekto tvrdil, ze to, preto ako zijete, je koli Vasim predstavam, ze v podstate to nemate v hlave v poriadku, lebo neviete odlisit skutocnost od halucinacii?...Vas by neurazalo(v tomto neviem, ci prave vy mate takuto mienku), ze len preto, ze verite v Boha si o Vas myslia, ze nie ste s inteligenciou na tom prave najlepsie, hoci v skutocnosti ste na tom prinajmensom priemer?...Vas by neurazalo, ze niekto by rozpraval neuctivo a osobe, ktora je pre Vas dolezita?...Vas by neurazalo, keby Vas hadzali do jedneho vreca s kadejakymi uchylakmi len preto, ze patrite do nejakej skupiny?...a tak dalej...preto aspon mna urazaju tieto veci, hoci vy sami si to neuvedomujete...ale preco si to neuvedomujete?...asi viem...aj ja som bola kedysi taka...tak sa aspon vy poucte, aby ste neskor nelutovali...to, ze ste dnes neveriaci, neznamena, ze nimi budete do konca zivota

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  21:03:44  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Nie, neurážalo. Iba, ak by to bola pravda a bral by som si to k srdcu.

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  21:21:09  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
no tak aspon uz vies, ze mna to uraza, aj ked to nie je pre to, co si napisal ty...zeny su citlivejsie ako muzi...ale zrejme ti je to na dve veci...aspon mame jasno

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  21:21:37  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:


som ja troll? urazam? zosmiesujem? snazim sa oklamat?

Pôvodne zaslal guest636 - 13 marec 2011 :  13:43:49



citácia:


Urážal som? Obťažoval som niekoho? Nadával som voľakomu ?
NIE

Pôvodne zaslal perunko - 13 marec 2011 : 12:26:23


k tomu urazaniu, nielen pre Vas...Vas by neurazalo, keby o Vas niekto tvrdil, ze to, preto ako zijete, je koli Vasim predstavam, ze v podstate to nemate v hlave v poriadku, lebo neviete odlisit skutocnost od halucinacii?...Vas by neurazalo(v tomto neviem, ci prave vy mate takuto mienku), ze len preto, ze verite v Boha si o Vas myslia, ze nie ste s inteligenciou na tom prave najlepsie, hoci v skutocnosti ste na tom prinajmensom priemer?...Vas by neurazalo, ze niekto by rozpraval neuctivo a osobe, ktora je pre Vas dolezita?...Vas by neurazalo, keby Vas hadzali do jedneho vreca s kadejakymi uchylakmi len preto, ze patrite do nejakej skupiny?...a tak dalej...preto aspon mna urazaju tieto veci, hoci vy sami si to neuvedomujete...ale preco si to neuvedomujete?...asi viem...aj ja som bola kedysi taka...tak sa aspon vy poucte, aby ste neskor nelutovali...to, ze ste dnes neveriaci, neznamena, ze nimi budete do konca zivota

Pôvodne zaslal janka - 14 marec 2011 :  20:48:58



To, že si o niekom niekto myslí že má halucinaie nie je urážka.
K tým ostatným veciam len toľko, že to si vyrieš s tými kto sa tak k tebe správajú. Ja som tu nikomu nenadával ani som nikoho neurážal, len nejakí fanatik to na mňa skúšal.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  21:21:38  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
citácia:
..., pretože sú to práve samo-prehlasení katolíci, ktorí na tomto fóre šíria o katolicizme najväčšie nezmysly. Z týchto menujem napr. radar, Reconquistadora, Dušana (o ktorom to napr. najnovšie priznáva aj admin) a Azuritka. Toto všetko sú jedinci, ktorí majú povolený prístup do daných sekcií a sami vedia o katolíckej náuke tak málo, že často šíria nezmysly a pod nálepkou katolíckej náuky presadzujú vlastné názory, ktoré v skutočnosti katolícke nie sú a dotyční si to často možno ani neuvedomujú.
Pôvodne zaslal Kolji - 14 marec 2011 :  00:56:11

Kolji, zaujímavý pohľad, nevedel som že máš takú nízku mienku o katolíctve ľudí, o ktorých dokopy nič nevieš. Nie že by som sa urazil. Za seba poviem, že na bývalého agnostika a neškoleného laika mám o viere primerané vedomosti, a svoju priemernú úroveň nevnímam ako handicap. Myslím že presné teologické formulácie tuná aj tak mnoho neznamenajú. Ak potrebuješ k diskusii teologickú osobnosť, alebo dokonca túžiš uvidieť zázrak, tohoto sa ti momentálne nemusí dostať.

A ešte niečo pre nás z Písma, 1Kor.1/26-29:
"26Len sa pozrite na svoje povolanie, bratia, že tu niet veľa múdrych podľa tela ani veľa mocných, ani veľa urodzených, 27ale čo je svetu bláznivé, to si vyvolil Boh, aby zahanbil múdrych, a čo je svetu slabé, vyvolil si Boh, aby zahanbil silných; 28čo je svetu neurodzené a čím pohŕda, to si vyvolil Boh, ba aj to, čoho niet, aby zmaril to, čo je, 29aby sa pred Bohom nik nevystatoval."


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  21:22:26  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Janka,

velmi ale velmi by som sa cudoval, keby tuna dakto z tabora veriacich, uspel.
Nepotrebujem sa zastavat druheho tabora, ani kritizovat prvy - aky zmysel by to malo.
Tak to iba skonstatujeme - nemate sancu, vazeni tuvystupujuci katolici.
Dokazali ste hlavne to, ze protistrane ste dali dost dalsich silnych dovodov, ani len vo sne nepomyslat nad zmenou, ktora by tesila srdce katolika.
Vy co mate pristup do tajnej sekcie, odvolavam sa na one pravidla pristupu zo Sumy.
Ti, ktori tu za tabor veriacich skusali ""cosi"", absolutne nic z tych pravidiel nerespektovali.
Vysledok je zjavny a nutny.
Poviem to este inak: keby niekto z opacneho tabora vdaka tomu, co tu doteraz od katolikov dostavali, zmenil svoje zmyslanie, tak by dokazal nie to, ze ho premohla sila argumentu, ale, ze on sam je nenarocny slaboch.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  22:07:39  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Janka, prepáč, ale keď niečo nedokážeš rozumne obhájiť, tak tvrdiť, že "teba to uráža" považujem len za lacný pokus o obranu politickou korektnosťou. Okrem toho, nikdy som ti nepovedal, že halucinuješ, maximálne som tak možno vravel to, že z tvojho popisu "vnímania boha" to vyznieva rovnako, ako by to písal človek s halucináciami. Ani za neinteligentného neoznačím človeka len za to, že verí, ale hlavne za to, ako veci obhajuje a chápe/nechápe. Ani to som tu ešte, pokiaľ viem, nikdy neurobil.

Dušan, mienku o tvojom katolíctve mám len z toho, ako sa tu na fóre prezentuješ a tvoje vedomosti vyzerajú byť primerané tak typickému "fidelistovi" (človeku, čo pri viere neaplikuje rozum). Nepožadujem priamo teologickú osobnosť (aj keď by som to ocenil), ale tak keď sa niečo nazýva "katolícke fórum", tak predpokladám, že tu budú katolícku vieru obhajovať hlavne ľudia znalí katolíckej náuky a nie ľudia, čo napíšu všetko, čo im zíde na prsty a absolútne nerozmýšľajú nad tým, či to vôbec je kompatibilné s vierou, ku ktorej sa hlásia. A teraz dám asi Rarachovi za pravdu, keď poviem, že z tu prítomných mám pocit, akoby katolícka viera na "laikoch/amatéroch/fidelistoch" stavala (ale na druhej strane, to sa dá povedať o väčšine náboženstiev a ideologických hnutí). Môj názor na pravdivosť katolicizmu z toho ale neplynie.

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  22:34:41  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Dobre, bez ohľadu na to či je tvoj trpký úsudok o mne objektívny, ako hodláš ďalej pokračovať? Čo by ťa dokázalo presvedčiť, keď už nie priame svedectvo? Veď čo myslíš, prečo iné neverci zabíjali apoštolov?
Vieš čo nariadil Ježiš učeníkom v prípade, že ich nebudú chcieť niekde prijať? Nevnucovať sa a nezdržiavať sa zbytočnými hádkami, ale odísť hlásať inam.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  22:36:06  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
citácia:
Dobre, bez ohľadu na to či je tvoj trpký úsudok o mne objektívny, ako hodláš ďalej pokračovať? Čo by ťa dokázalo presvedčiť, keď už nie priame svedectvo? Veď čo myslíš, prečo iné neverci zabíjali apoštolov?
Vieš čo nariadil Ježiš učeníkom v prípade, že ich nebudú chcieť niekde prijať? Nevnucovať sa a nezdržiavať sa zbytočnými hádkami, ale odísť hlásať inam.



Pôvodne zaslal Dušan - 14 marec 2011 :  22:34:41



Nie neverci, ale inoverci.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  22:38:56  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Či inoverci alebo bezverci, boli to neverci.

veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  22:39:42  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
citácia:
Č inoverci alebo bezverci, boli to neverci.


Pôvodne zaslal Dušan - 14 marec 2011 :  22:38:56



Ako mohli byť neverci, keď verili, ale v iného Boha/bohov ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  22:41:24  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
A nielen inoverci zabíjali Kresťanov, ale aj Kresťania inovercov a inoverci inovercov (z pohľadu kresťanstva).

Takže tu sa nedá hovoriť, akoby všetci ublížili kresťanom, Keď to bolo viac menej vzájomné.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  22:51:29  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Janka,

velmi ale velmi by som sa cudoval, keby tuna dakto z tabora veriacich, uspel.
Nepotrebujem sa zastavat druheho tabora, ani kritizovat prvy - aky zmysel by to malo.
Tak to iba skonstatujeme - nemate sancu, vazeni tuvystupujuci katolici.
Dokazali ste hlavne to, ze protistrane ste dali dost dalsich silnych dovodov, ani len vo sne nepomyslat nad zmenou, ktora by tesila srdce katolika.
Vy co mate pristup do tajnej sekcie, odvolavam sa na one pravidla pristupu zo Sumy.
Ti, ktori tu za tabor veriacich skusali ""cosi"", absolutne nic z tych pravidiel nerespektovali.
Vysledok je zjavny a nutny.
Poviem to este inak: keby niekto z opacneho tabora vdaka tomu, co tu doteraz od katolikov dostavali, zmenil svoje zmyslanie, tak by dokazal nie to, ze ho premohla sila argumentu, ale, ze on sam je nenarocny slaboch.

Pôvodne zaslal Rarach - 14 marec 2011 :  21:22:26



Platí to hlavne na mňa. Ale keby zahryznúť si do jazyka nebola len fráza, hrýzol by som už koberec, bo už by som nemal jazyk a nemal by som ani na čom sedieť. Keby aj dvíhanie zo stoličky nebola len fráza, tak píšem teraz z bratovho notebooku sediac na komíne (aj keď stolička by bola už dávno dohryzená). Ale viem už veľa nových vecí a nabral som mnoho skúsenosti následných po mojich chybách hlavne. Takže ešte pred týmto Vaším príspevkom som bol rozhodnutý sem už nič pre určitých ľudí, respektíve na určité podnety nepísať.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  22:51:30  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Čo ako pokračovať? Ja len vravím, že nemá zmysel odopierať nekatolíkom prístup do sekcií len preto, že nie sú katolíci, keď samoprehlásení katolíci vedia často o problematike menej ako oni.

Viac ako priame svedectvo má pre mňa cenu racionálny argument. Svedectvo môže byť klamlivé.

Kde nariadil učeníkom to, čo vravíš? Máš na to podklad v biblii?

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  22:56:09  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Perunko, predsa neverili v skutočného Boha, lebo ten má na človeka veľké nároky. Nechápali, uvažovali racionálne: potrebujú mať pohodlie, zdravie, vzťahy, vplyv, ...
Koho už fascinuje nepochopiteľný život Ježiša a učeníkov? Ich cestou, pravdou, životom bolo niečo iné.

Kolji, keď neuveríš svedkom, tak už asi nikomu. Ibaže by si zažil to čo oni sami.
A o akú problematiku ktorej nerozumieme ti ide?

Ten príkaz samozrejme je v Evanjeliu, Mt.10/14:
"14A keby vás niekto neprijal, ani vaše slová nevypočul, z takého domu alebo aj mesta odíďte a straste si prach z nôh."


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Pocet aktivnych tem Téma Next Topic: admin loves edith  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06