Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Fórum a jeho funkčnosť
 Oznam fora o tom, kto moze prispievat
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Pocet aktivnych tem Téma Next Topic: admin loves edith
Strana: z 6

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 13 marec 2011 :  09:24:16  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
iba v troch poslednych sekciach plati hlaska:

"V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy"

v ostatnych to neplati aj ked sa tam prehlasuje, ze tam mozu prispievat vsetci (len nedavno som mohol prispievat aj do ostatnych pre mna viditelnych)

podla urovni pokrytectva administratora fora odporucam prepisat to, napr na:

"v tomto fore nemozu odpovedzat vsetci" (pokrytecke vyjadrenie)

"v tomto fore mozu odpovedat iba krestania" (menej pokrytecke vyjadrenie)

"v tomto fore nemozu odpovedat ateisti, agnostici a protestanti" (celkom jasne vyjadrenie)

az po "v tomto fore nemozu odpovedat ti, ktorym to ja nedovolim" (uplne jasne vyjadrenie)


presuvanie tem za ucelom ochrany pred "rozkladom nasimi nekatolickymi navstevnikmi katolickeho fora" ma definitivne presvedcilo o tom, ze toto forum dosiahlo skoro uplny vrchol cenzury, ktory sa len tak lahko v civilizovanych krajinach nevidi; uz iba jeden stupen ti chyba k dokonalosti - mazanie prispevkov, som zvedavy kedy sa k tomu uchylis

mimochodom uz dlhsie sledujem narastajucu agresivitu niektorych krestanskych prispievatelov

"Dusan, kedze vy nemate rozum a vytrvalo zivite trolla,musim ho mat ja za Vas a ukoncit tuto temu."

tu uz sa pristupilo k odsudzovaniu, a urazaniu som zvedavy kedy uz konecne zacnes nadavat aby si odhalil svoju skutocnejsiu tvar

myslim, ze moj prispevok sa prefektne hodi do tejto sekcie, kedze sa uplne drzi temy - forum a jeho funkcnost


a tiez som zvedavy, ci budes hodnotit argument alebo predkladatela



povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora 

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 13 marec 2011 :  09:40:28  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Chvilku som zvazoval, ci vobec reagovat, ale vzhladom na to, ze nie ste jediny co sa stazuje, tak si nezaskodi zopakovat niekolko faktov:

Tym ze aktivne prispievate opakovane potvrdzujete, ze suhlasite s pravidlami, ktore ste odsuhlasovali pri registracii. Pre osviezenie pamate:
"10. Každým príspevkom dáva jeho autor najavo, že tieto pravidlá pozná a súhlasí s nimi."

Je teda zrejme, ze suhlasite aj s bodom 5, ktory hovori:
"Fórum je pod permanentným aktívnym dohľadom administrátora a moderátorov. Títo zodpovedajú za jeho obraz v zmysle týchto pravidiel a pri správe fóra sa riadia podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Sú preto oprávnení vstupovať do diania na fóre bez vyzvania, ak to uznajú za vhodné či potrebné, a nie sú povinní svoje prípadné zásahy zdôvodňovať: hostiteľ má vždy privilégiá, aké hosť nemá."

Preto Vasa staznost na presuvanie ci mazanie prispevkov nema absolutne ziadne opodstatnenie.

Co sa tyka zobrazeneho napisu, ze vsetci mozu prispievat, tu vasa staznost opodstatnenie ma. Je to vsak chyba kodu fora, ktora nezohladnuje neskor dodany plug-in, ktory umoznuje obmedzovat prispievanie/citanie do urcitych sekcii fora. V dalsich reviziach kodu fora to mozno autori odstrania, dovtedy Vam nezostava nic ine, len sa s tym "pokryteckym vyjadrenim" naucit zit.

Pekny den.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 13 marec 2011 :  10:10:41  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
to ze niekto zavedie cenzuru do pravidiel, este neznamena ze s nou budem suhlasit, samozrejme som nuteny sa s nou zmierit

samozrejme ze si ma tymto donutil reagovat pomocou PM na vyjadrenia v temach do ktorych uz nemozem prispievat, s tym sa uz musis zmierit ty a ti, na ktorych budem reagovat

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 13 marec 2011 :  10:26:16  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
to ze niekto zavedie cenzuru do pravidiel, este neznamena ze s nou budem suhlasit,

Pôvodne zaslal guest636 - 13 marec 2011 :  10:10:41


Nuz ale suhlasili ste a stale znova suhlasite. Tak ako to s Vami vlastne je?

Mimochodom posobim aj na forach o statelitnej technike, motocykloch a radiom riadenyh modeloch vrtulnikov a na kazdom jednom sa uplatnuje moderovanie, co vo vasom chapani znamena cenzura a ktora sa citujem "len tak lahko v civilizovanych krajinach nevidi" Podla toho teda ani Velka Britania a USA nie su civilizovane...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 13 marec 2011 :  10:48:35  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Nuz ale suhlasili ste a stale znova suhlasite. Tak ako to s Vami vlastne je?

Pôvodne zaslal Mato - 13 marec 2011 :  10:26:16



to, ze ty napises do pravidiel... "10. Každým príspevkom dáva jeho autor najavo, že tieto pravidlá pozná a súhlasí s nimi."

...neznamena, ze s nimi budem suhlasit, to jednoducho nie je mozne - nie je mozne suhlasit s cenzurou a uz vobec nie s takou aku ty prezentujes; ALE mozem (ci skor musim) ich prijat - brat na vedomie a zmierit sa s nimi

vies mi vysvetlit, ako by som nemohol prijat tie tvoje pravidla s tym ze moderujes svoje forum tak ako ho moderujes? to ako si mam zavolat kamarata nech ti hackne forum aby som predsa len mohol odpovedat podla mojho uvazenia? alebo si mam vytvorit novy ucet a tvarit sa ako krestan?

ty proste mozes trestat za porusovanie pravidiel - ked niekto nadava, ci uraza ci sa vysmieva (zaujimave ze sam seba nepotrestas), ale nemozes ma trestat za to, ze s nimi nesuhlasim - ze su proti mojmu presvedceniu, resp si nedokazem predstavit ako by si ma mohol potrestat za moj nazor a ako by si to zdovodnil

mimochodom to tvoje 10. pravidlo mi teraz pripada nezmyselne, pretoze nie je mozne vynutit si plnenie jeho druhej casti; samozrejme druha cast je regulerna a plati aj v skutocnom zivote - neznalost zakona/pravidiel neospravedlnuje - v pripade, ze by som nadaval a potom by som sa vyhovaral, ze som nepoznal pravidla

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 13 marec 2011 :  10:52:25  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Nuz ale suhlasili ste a stale znova suhlasite. Tak ako to s Vami vlastne je?

Mimochodom posobim aj na forach o statelitnej technike, motocykloch a radiom riadenyh modeloch vrtulnikov a na kazdom jednom sa uplatnuje moderovanie, co vo vasom chapani znamena cenzura a ktora sa citujem "len tak lahko v civilizovanych krajinach nevidi" Podla toho teda ani Velka Britania a USA nie su civilizovane...

Pôvodne zaslal Mato - 13 marec 2011 :  10:26:16



no a? myslis si ze ja neposobim na inych forach?

ale na ziadnom z nich som sa este nestretol s takou segregaciou ako tu

na ziadnom inom co som navstivil nemaju ludia obmedzene prava na zaklade svetonazoru

ked budu vo velkej britani a USA "na forach o statelitnej technike, motocykloch a radiom riadenyh modeloch vrtulnikov" segregovat ludi na zaklade toho, ci su veriaci alebo nie, tak az potom mi tu mozes nieco vykladat o tom, kto je a kto nie je civilizovany

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 13 marec 2011 :  11:35:15  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:


ked budu vo velkej britani a USA "na forach o statelitnej technike, motocykloch a radiom riadenyh modeloch vrtulnikov" segregovat ludi na zaklade toho, ci su veriaci alebo nie, tak az potom mi tu mozes nieco vykladat o tom, kto je a kto nie je civilizovany

Pôvodne zaslal guest636 - 13 marec 2011 :  10:52:25


Je mozne, ze Vam takto dokonalo unikla pointa? Asi hej, ked ste toto napisali. Skusim teda este raz polopate

Na fore o satelitnej technike sa budu segregovat ludia podla toho, ci ju maju, alebo sa o nu zaujimaju od tych, ktory im budu tvrdit, ze satelitna technika bud neexistuje, alebo je nezmyselna, alebo ju nemaju a ani nechcu mat. Takyto prispievatel tam velmi rychlo dostane ban. Podobne ako uzivatel, ktory bude propagovat nelegalne manipulacie s touto technikou.

Na fore o motocykloch sa ludia segreguju podla toho ci motocykel vlastnia, alebo chcu vlastnit, ci sa o neho zaujimaju od tych, ktory budu tvrdit, ze motcykel neexistuje, alebo ze je nezmyselny. Takyto uzivatel tam velmi rychlo dostane ban. Navyse sa tu este moze vytvorit segregacia podla uzivatelov istej znacky, povedzme Yamaha a uzivatel, ktory bude v kazdom prispevku tvrdit, ze Yamaha je najvacsi smejd a ze on ma Hondu tiez velmi rychlo dostane ban.

U vrtulnikov plati to iste, hadam to nemusim pisat este raz. Hadam len postreh, ze na tieto fora chodi velmi malo uzivatelov, ktori vrtulnik nevlastnia ani nechu vlastnit. Preco asi?

A teraz.
Vo fore vytvorenom na diskusiu pre katolikov je uplne normalne, ze sa ludia budu segregovat podla toho, ci katolici su, alebo nie su a ludia, ktori budu na kazdom kroku popierat zakladne veci katolikov tam velmi rychlo dostanu ban. Zaujimave je aj pozorovat, kolko nekatolikov sa na takychto forach snazi posobit, hoci nemaju co povedat. Preco asi?

Zaverom ak sa budu ludia pri diskusii o motocykloch segregovat podla nabozenskeho presvedcenia bude to rovnako zvlastne, ako keby sa na katolickom diskusnom fore segregovali podla toho, kto ma aku motorku. Opacne to je vsak uplne prirodzene.

citácia:
mimochodom to tvoje 10. pravidlo mi teraz pripada nezmyselne, pretoze nie je mozne vynutit si plnenie jeho druhej casti; samozrejme druha cast je regulerna a plati aj v skutocnom zivote - neznalost zakona/pravidiel neospravedlnuje - v pripade, ze by som nadaval a potom by som sa vyhovaral, ze som nepoznal pravidla

Ked ste sa registrovali, pravidla Vam boli predlozene na odsuhlasenie. Ak s nimi nesuhlasite, mate moznost kliknut na nesuhlasim a viac sa tymto forom nezaoberat. Ak suhlasite, musite sa nimi aj riadit.

Vy ste napriklad v tejto teme otvorene napisali, ze ste vedome klamali pri prihlasovani sa do tohto fora a ze s jeho pravidlami vlastne suhlasit nemozete. Co by ste teda ako admin spravili s takymto uzivatelom?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 13 marec 2011 :  11:40:21  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
"ludia, ktori budu na kazdom kroku popierat zakladne veci katolikov"

Toto sa v katolíckych sekciách akože dialo?

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Stav: offline

 Odoslaný - 13 marec 2011 :  12:26:23  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
Takže si pozrite čo je napísané v sekcii polemiky a filozofovanie:


Polemiky, filozofovanie
Táto časť je určená pre ľudí, ktorí zatiaľ Boha ešte nespoznali a chcú sa na na niečo spýtať alebo cítia potrebu slušnou formou vyjadriť aj názory, ktoré sú v určitom polemickom duchu voči kresťanstvu, s cieľom získať pohľad kresťanov - katolíkov. V tejto diskusií platia rovnaké pravidlá ako v ostatných častiach fóra, preto nie sú akceptovateľné príspevky napádajúce a inak znevažujúce učenie KC.
Upozornenie: Všetky príspevky sú názory návštevníkov a nemusia byť v súlade s vieroukou Katolíckej Cirkvi.

Urážal som? Obťažoval som niekoho? Nadával som voľakomu ?
NIE
Bola to polemika voči Kresťanstvu? Zisťoval som pohľad Kresťanov ?
ÁNO


Nebol dôvod na zrušenie tej danej témy.
Navyše je jasne napísané, že dané názory nemusia byť v súlade s vieroukou Cirkvi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 13 marec 2011 :  13:43:49  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Je mozne, ze Vam takto dokonalo unikla pointa? Asi hej, ked ste toto napisali. Skusim teda este raz polopate

Na fore o satelitnej technike sa budu segregovat ludia podla toho, ci ju maju, alebo sa o nu zaujimaju od tych, ktory im budu tvrdit, ze satelitna technika bud neexistuje, alebo je nezmyselna, alebo ju nemaju a ani nechcu mat. Takyto prispievatel tam velmi rychlo dostane ban. Podobne ako uzivatel, ktory bude propagovat nelegalne manipulacie s touto technikou.

Na fore o motocykloch sa ludia segreguju podla toho ci motocykel vlastnia, alebo chcu vlastnit, ci sa o neho zaujimaju od tych, ktory budu tvrdit, ze motcykel neexistuje, alebo ze je nezmyselny. Takyto uzivatel tam velmi rychlo dostane ban. Navyse sa tu este moze vytvorit segregacia podla uzivatelov istej znacky, povedzme Yamaha a uzivatel, ktory bude v kazdom prispevku tvrdit, ze Yamaha je najvacsi smejd a ze on ma Hondu tiez velmi rychlo dostane ban.

U vrtulnikov plati to iste, hadam to nemusim pisat este raz. Hadam len postreh, ze na tieto fora chodi velmi malo uzivatelov, ktori vrtulnik nevlastnia ani nechu vlastnit. Preco asi?

A teraz.
Vo fore vytvorenom na diskusiu pre katolikov je uplne normalne, ze sa ludia budu segregovat podla toho, ci katolici su, alebo nie su a ludia, ktori budu na kazdom kroku popierat zakladne veci katolikov tam velmi rychlo dostanu ban. Zaujimave je aj pozorovat, kolko nekatolikov sa na takychto forach snazi posobit, hoci nemaju co povedat. Preco asi?

Zaverom ak sa budu ludia pri diskusii o motocykloch segregovat podla nabozenskeho presvedcenia bude to rovnako zvlastne, ako keby sa na katolickom diskusnom fore segregovali podla toho, kto ma aku motorku. Opacne to je vsak uplne prirodzene.
Pôvodne zaslal Mato - 13 marec 2011 : 11:35:15



ROFL tak to chcem vidiet takeho diskutera, ktory bude niekomu tvrdit, ze satelitna technika neexistuje a kvoli tomu dostane ban...ja budem len velmi rad ked mi taky pripad uvedies

ja casto prispievam do diskusie, zaoberajucej sa mechanikou hry ktorou sa zaoberam a v zivote tam nikto nedostal ban, ktory byt tvrdil, ze dana mechanika neexistuje, vzdy mu bolo vysvetlene a dokazane, ze existuje, ci uz matematicky - vzorcom, alebo simulatorom alebo empiricky screenshotmi priamo z hry

a ano aj tam sa davaju bany - za nadavanie, trolling, plus este nejake propagacie reklamy, ale to sa tu nestava, v zivote som tam nevidel ban za to ze niekto nesuhlasil alebo mal iny nazor na vec

takisto som casto clenom diskusii o konspiracnych teoriach, v ktorych sa snazime vsemozne vyvratit tvrdenia zastupcov konspiracnych teorii a nikdy sa nestalo, ze by niektory z nich dostal ban, jedine co "dostal" bol vysmech, ked uz uroven jeho argumentov klesla pod urcitu hranicu

clovece, ale nabozenstvo ako take sa tyka aj mna aj ked som ateista, a zastupcovia prvrzencov motoriek, satelitnej techniky a vrtulnikov sa nesnazia privlastnit si monopol na niektore veci, na ktore nemaju ziadne pravo a nesnazia sa zasahovat aj do mojho zivota tak ako zastupcovia niekotrych nabozenstiev

som ja troll? urazam? zosmiesujem? snazim sa oklamat?

citácia:

Vy ste napriklad v tejto teme otvorene napisali, ze ste vedome klamali pri prihlasovani sa do tohto fora a ze s jeho pravidlami vlastne suhlasit nemozete. Co by ste teda ako admin spravili s takymto uzivatelom?

Pôvodne zaslal Mato - 13 marec 2011 :  11:35:15



nezavadzaj, ja som napisal, ze je nemozne principialne suhlasit z druhou castou 10. pravidla - s jej formulaciou

s kym tu ty chces vlastne diskutovat? diskusia potrebuje dva nazory a ked si tu budes vydrziavat iba katolikov, tak o com chces diskutovat ked si navzajom so vsetkym suhlasite?

vobec nic by som s nim nespravil, hlavne by som neformuloval to pravidlo tak nezmyselne, lebo moznost nesuhlasit ale tolerovat je zakladna crta demokracie a zakladna poziadavka diskusie

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 13 marec 2011 :  18:13:45  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Tu sa rieši iba katolícke náboženstvo. Je to diskusia o katolíckom náboženstve. Čiže z pohľadu fóra je to diskusia o Pravde. Takže neveriaci či chce alebo nechce, musí tento pohľad akceptovať. Polemiky filozofovanie trochu otvára priestor viacej, ale to neznamená, že tu môže niekto dokola písať tie isté bludy, bez toho aby si vyhľadal témy kde sa to preberalo 100 krát, bez toho, aby sa snažil vysvetlenie aj pochopiť a nie tvrdohlavo odporovať, bez toho, aby nemal za cieľ iba krvopotne presadiť svoj názor a doslova presvedčiť Pravdu o jej nepravdivosti, a keď sa už o to snaží, mal by byť náležite na to pripravený a schopný uznať omyl, lebo ak sem dojde, a dokola tvrdí nejaký blud a kašle na logiku, lebo má pred očami stále len tú svoju, akým prínosom je a pre čo je prínosom? Pre seba? V žiadnom prípade. Pre niekoho druhého? Ani náhodou. Pre fórum? Ani zďaleka. Prečo by teda téma nikomu nič ani najmenšie neprinášajúca mala byť rozvíjaná a akceptovaná?

Arogancia, výsmech, povýšenectvo, je badať na každom odbornejšom fóre. Skoro vždy sa viac kritizuje otázka ako otázka zodpovedá. Pričom pri elektronike a modeloch to nieje nijako prospešné. Tu kritika otázky môže priniesť práve tú podstatnú a potrebnú radu. Preto by som ani úplne neporovnával toto fórum z hocakým iným. Aspoň kým je tu nastolený určitý poriadok.

Proste si zvykni na to guest, že kto prekročí určité hranice, jednoducho tu nemá čo hľadať. A vždy každý dostáva šancu a dostáva upozornenie, že čo je tými hranicami. Ak sa ti toto nepáči, už to je tvoj problém.

Preto aj ja často tlačím neveriaceho do toho, aby si uvedomil čo tu vlastne na tomto fóre hľadá, a ako sa na tomto fóre prezentuje? Lebo často možno vo vnútri hľadá, ale prezentuje sa ako rypák, ktorý iba hlasno presadzuje svoj názor a ignoruje 90% argumentov. A k čomu je potom ten jeho úmysel, keď ho vôbec nenapĺňa?

Aj ty Guest sa teda sám seba opýtaj, čo od tohto fóra očakávaš, a si tu už dosť dlho na to, aby si si vedel odpovedať na otázku, že či to môžeš dostať čo očakávaš...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Stav: offline

 Odoslaný - 13 marec 2011 :  18:35:12  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
Azuritko len vieš čo je na tom vtipné ?
Že len ty, prípadne ešte nejaký 1-2 si myslíte že je to relevantný argument.

Ale smiem vedieť prečo nerešpektuješ iné názory, hoci ťa nikto neuráža ani nevysmieva (hoci by som mal dôvod) a navyše je to zaradené v sekcii, ktorá je vyhradená aj pre ateistov alebo inovercov ?

Takisto si ja myslím, že ty neberieš do úvahy naše argumenty.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 13 marec 2011 :  18:47:11  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
uvedom si ze s nasho pohladu nejde o nazor na danu vec ako to prezentujes ty ale o pravdu ktora sa rovna tomu ze ked pustim kamen tak padne na zem, no pokial ty prides na KATOLICKE forum a omielas nieco dokola co tu 100 bolo, a ked ti niekto povie odpoved tak povies ze nedostatocna chcem inu a znova dokola sa pytas to iste tak jasne ze ta vacsina forakov ignoruje,

guest, ako si povedal, trollov netrpeli ani tam, bud taky laskavy, a ako troll na tejto stranke sa uz neukazuj, lebo clovek ktory pride katolikom len vvraviet ze nemaju pravdu a proste ze nemaju pre to a pre to, a dava otazky ktore najde zodpovedanev katechizme a je chytry ze co za novu vec tu vypotil a ako nas vsetkych dostal, ako taka bleskova hranata gula, ktoru by Boh sice urobil no ziadny clovek by to uz gulou nenazval, takze myli perunko, chod si metat blesky to pohanskych casti internetu a krestanov nechaj na pokoji, a guest, ty skus stranku ateizmus.sk, tam ta budu potlapkavat po pleci tvoji ludia kedze ty robis presne to iste z coho obvinujes nas, nie si schopny uznat ani len boziu existenciu tak ako chces diskutovat o krestanstve samotnom?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 13 marec 2011 :  19:26:56  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Azuritko len vieš čo je na tom vtipné ?
Že len ty, prípadne ešte nejaký 1-2 si myslíte že je to relevantný argument.

Ale smiem vedieť prečo nerešpektuješ iné názory, hoci ťa nikto neuráža ani nevysmieva (hoci by som mal dôvod) a navyše je to zaradené v sekcii, ktorá je vyhradená aj pre ateistov alebo inovercov ?

Takisto si ja myslím, že ty neberieš do úvahy naše argumenty.

Pôvodne zaslal perunko - 13 marec 2011 :  18:35:12



Tvoj názor ak je hodný snahy, vždy sa snažím zvážiť, no už pri niektorých veciach zväčša viem čo je a čo nieje nezmysel. Snažil som sa tvoju teóriu aj zhodnotiť. Ty si mne nebol schopný zodpovedať ani jednu otázku a vlastnú teóriu si nebol schopný rozviesť cez moje otázky. Tak čo potom čakáš? Ako píše timylee, často sem chodia neveriaci s nejakým minimálnym argumentom, ktorý je dávno pradávno zodpovedaný múdrymi ľuďmi z minulosti, ale oni prídu akoby mali v rukách nepopierateľný neprestrielný argument, a nejaké vysvetlenia a objasnenia nič neprinášajú aj kôli týmto aspektom. A ešte si myslia, ako dobre diskutujú. A keď niečo, tak nechápu a čudujú sa. Je to o tom, zamyslieť sa poriadne nad tým čo idem robiť, čo chcem a čoho som schopný. Ale neboj, nad týmto sa musím zamýšľať aj ja... každý...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Stav: offline

 Odoslaný - 13 marec 2011 :  20:06:39  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Azuritko len vieš čo je na tom vtipné ?
Že len ty, prípadne ešte nejaký 1-2 si myslíte že je to relevantný argument.

Ale smiem vedieť prečo nerešpektuješ iné názory, hoci ťa nikto neuráža ani nevysmieva (hoci by som mal dôvod) a navyše je to zaradené v sekcii, ktorá je vyhradená aj pre ateistov alebo inovercov ?

Takisto si ja myslím, že ty neberieš do úvahy naše argumenty.

Pôvodne zaslal perunko - 13 marec 2011 :  18:35:12



Tvoj názor ak je hodný snahy, vždy sa snažím zvážiť, no už pri niektorých veciach zväčša viem čo je a čo nieje nezmysel. Snažil som sa tvoju teóriu aj zhodnotiť. Ty si mne nebol schopný zodpovedať ani jednu otázku a vlastnú teóriu si nebol schopný rozviesť cez moje otázky. Tak čo potom čakáš? Ako píše timylee, často sem chodia neveriaci s nejakým minimálnym argumentom, ktorý je dávno pradávno zodpovedaný múdrymi ľuďmi z minulosti, ale oni prídu akoby mali v rukách nepopierateľný neprestrielný argument, a nejaké vysvetlenia a objasnenia nič neprinášajú aj kôli týmto aspektom. A ešte si myslia, ako dobre diskutujú. A keď niečo, tak nechápu a čudujú sa. Je to o tom, zamyslieť sa poriadne nad tým čo idem robiť, čo chcem a čoho som schopný. Ale neboj, nad týmto sa musím zamýšľať aj ja... každý...

Pôvodne zaslal Azuritko - 13 marec 2011 :  19:26:56



Azuritko netrep prosím ťa, písal si nezmysli ako napríklad že "v singularite je tok času" a podobne, tak zváž slová a zamysli sa nad sebou a tvojimi "argumentami"

Prosím ťa, aký argument je dávno zodpovedaný, vždy si to upravíte ako chcete a tvárite sa, že sa vlastne nič nezmenilo a navyše sa tvárite, že veda a viera idú na jednej koľaji.
To je na tom smiešne.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 13 marec 2011 :  20:40:02  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Azuritko netrep prosím ťa, písal si nezmysli ako napríklad že "v singularite je tok času" a podobne, tak zváž slová a zamysli sa nad sebou a tvojimi "argumentami"

Prosím ťa, aký argument je dávno zodpovedaný, vždy si to upravíte ako chcete a tvárite sa, že sa vlastne nič nezmenilo a navyše sa tvárite, že veda a viera idú na jednej koľaji.
To je na tom smiešne.

Pôvodne zaslal perunko - 13 marec 2011 :  20:06:39



Nielen že si sa nesnažil, ale vôbec si nerozumel čo ti vravím. Lebo to som vôbec netvrdil čo píšeš, a zvyšok iba zase a znovu dokazuje, že zase som urobil chybu, že som sa ozval na tvoju reakciu...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 13 marec 2011 :  21:24:26  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
a navyše sa tvárite, že veda a viera idú na jednej koľaji.
To je na tom smiešne.-zaslal perunko


perunko-Je vela veriacich vedcov viaceri z nich hovoria, ze k viere ich priviedla veda su medzi nimi aj nositelia Nobelovych cien.Spomeniem naozaj len niektorych:
je to napr.Lamarck, povodca evolucnej teorie,Volta, denne sa modlil sv. ruzenec a chodil na sv. omsu,Schrodinger, tvorca vlnovej mechaniky a odbornik v oblasti kvantovej teorie, Hans Speman, nositel Nobelovej ceny za medicinu,Marconi, vynalezca radia,Milikan, nositel Nobelovej ceny za fyziku ,Max Planck, fyzik, Gagarin, vo vesmire citil Boziu pritomnost, Robert Mayer,objavitel zakona o zachovani energie,Edmond Whittaker, astrofyzik,B. Filbertis, niekolkonasobny objavitel v oblasti elektromagnetizmu a mnoho dalsich.Tito vedci a mnoho dalsich sa prostrednictvom vedy dostali k viere alebo si ju prostrednictvom vedy upevnovali a prehlbovali.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 13 marec 2011 :  21:31:29  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Perunko, mne osobne tu neprekáža nikto a polemizovať by som mohol donekonečna, keby mi to Maťo umožnil v špeciálnej sekcii, a keby som mal aj dostatok vedomostí z biológie, fyziky, a pod.
Mohol by si teraz otvorene povedať čo očakávaš od týchto diskusií? Som presvedčený, že nevedome chceš nájsť pravdu, ako každý človek. Ibaže ľudia zväčša nevedia ako na to, a výsledkom je iracionálna nenávisť k Cirkvi, alebo zbabraný život. Mám kolegov s odlišným rebríčkom hodnôt, čo mnou pohŕdajú. Nadovšetko si ale vážim čo mám, a chcel by som aby to získali aj druhí.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Stav: offline

 Odoslaný - 13 marec 2011 :  21:35:47  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
a navyše sa tvárite, že veda a viera idú na jednej koľaji.
To je na tom smiešne.-zaslal perunko


perunko-Je vela veriacich vedcov viaceri z nich hovoria, ze k viere ich priviedla veda su medzi nimi aj nositelia Nobelovych cien.Spomeniem naozaj len niektorych:
je to napr.Lamarck, povodca evolucnej teorie,Volta, denne sa modlil sv. ruzenec a chodil na sv. omsu,Schrodinger, tvorca vlnovej mechaniky a odbornik v oblasti kvantovej teorie, Hans Speman, nositel Nobelovej ceny za medicinu,Marconi, vynalezca radia,Milikan, nositel Nobelovej ceny za fyziku ,Max Planck, fyzik, Gagarin, vo vesmire citil Boziu pritomnost, Robert Mayer,objavitel zakona o zachovani energie,Edmond Whittaker, astrofyzik,B. Filbertis, niekolkonasobny objavitel v oblasti elektromagnetizmu a mnoho dalsich.Tito vedci a mnoho dalsich sa prostrednictvom vedy dostali k viere alebo si ju prostrednictvom vedy upevnovali a prehlbovali.

Pôvodne zaslal radar - 13 marec 2011 :  21:24:26



Takisto je veľa (povedal by som že ešte viacej) neveriacich vedcov a agnostikov.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 13 marec 2011 :  22:26:06  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov

citácia:
Takisto je veľa (povedal by som že ešte viacej) neveriacich vedcov a agnostikov.

perunko,ale toto nie je odpoved hladajuceho.Niekedy ma aj mensina pravdu a vacsina nie.Tak skus sa zaoberat chvilu prave veriacimi vedcami. Zamysli sa nad tym, preco tito vedci veria, preco tato skupina mudrych ludi, nevidi rozpor medzi vedou a vierou,preco dokonca tvrdia, ze veda ich priviedla k Bohu alebo prehlbila ich vieru. Skus si precitat ich argumenty ,doprajes si tak moznost vyberu, ked si ich porovnas s argumentami neveriacich vedcov.
Zaujimavy je vyrok jedneho neveriaceho vedca,/ meno som uz bohuzial zabudla/:"Je uplne nemozne, ze bunka vznikla sama od seba, ale ja tomu aj tak verim".

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  00:56:11  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
1. Admin je naivný, ak si myslí, že uzavretím niektorých sekcí len pre "katolíkov" nejako zabezpečí, aby sa tam na katolicizmus "enútočilo", pretože sú to práve samo-prehlasení katolíci, ktorí na tomto fóre šíria o katolicizme najväčšie nezmysly. Z týchto menujem napr. radar, Reconquistadora, Dušana (o ktorom to napr. najnovšie priznáva aj admin) a Azuritka. Toto všetko sú jedinci, ktorí majú povolený prístup do daných sekcií a sami vedia o katolíckej náuke tak málo, že často šíria nezmysly a pod nálepkou katolíckej náuky presadzujú vlastné názory, ktoré v skutočnosti katolícke nie sú a dotyční si to často možno ani neuvedomujú.

Ďalšia nevýhoda z hľadiska vyváženia diskusie je tá, že väčšina tvrdení takto ostáva "unchallenged" (nenapadá ma dobrý preklad), pretože si všetko tí "katolíci" odsúhlasia. Výnimka je snáď len súčasný náznak schizmy spôsobený Rarachom.

2. Azuritko, tvoj hlavný problém je, že svoj osobný pohľad na vec považuješ za objektívny a nadradený ostatným. Z nejakého dôvodu nedokážeš pochopiť to, že to, či ty vidíš ako "ja som ti dal argumenty, ty si ich nepochopil a všetky tvoje reakcie sú logicky nesprávne", iný zase vidí ako "tvoj argument je nesprávny, ja som ti dal protiargument a ty si ho nepochopil. Tu nejde teraz o to, kto má pravdu, ale o to, kto je schopný si ju obhájiť bez toho, aby si pomaly zakladal vlastnú teológiu. Kým diskutuješ do úrovne "myslím si, že mám pravdu, lebo môj rozum na základe všetkých mojich vedomostí a pocitov došiel k tomuto názoru", tak je to v poriadku, ty sa však často vyvyšuješ nad svoje ľudské vlastnosti a to je problém diskusie s tebou. Nejde o tvoje názory, ide o tvoje názory o tvojich názoroch ;) A vidím, že toto po tebe preberá aj timylee.

Ja som na tvoje argumenty a protiargumenty vždy reagoval a prestal som len vtedy, keď si prestal ty (ako napr. v poslednej diskusii o "je existencia boha nevyhnutná" a timylee so svojimi názormi o evolúcii). Rovnako sa aj diskusiu snažím držať v medziach slušnosti, kým ich neopustíš ty.

@ "čo tu hľadáme". Každý tu hľadá odpovede na otázky. Musím povedať, že práve ty v "núdzovej situácii" odbočíš z diskusie, prestaneš odpovedať na otázky a začneš riešiť to, čo tu dptyčný hľadá. Väčšina tu prítomných predsa hľadá argumenty za katolícku vieru, preto tu v prvom rade prišli. Diskusia a argumentácia na túto tému je pochopiteľne zložitejšia ako u "prízemnejších" problematík, ale to je dané tým, že "extraordinary claims require extraordinary evidence".

radar:

-Lamarck nie je pôvodca evolučnej teórie, mýlne si myslel, že vlastnosti nadobudnuté za život sa prenášajú
-Planck neveril v osobného, ani kresťanského boha
-Gagarin podľa nie veľmi dôveryhodných zdrojov tvrdil presný opak, čiže že "vo vesmíre žiadneho boha nevidí". Na to, že by tvrdil, že tam cíti boha, som ale žiadne zdroje nenašiel. Jedine, že by si myslela iného Gagarina (ja myslím Jurija, toho prvého astronauta).

U ostatných som nenašiel skoro nič, čo by sa týkalo náboženstva a už vôbec nie o tom, že by sa cez vedu nejako dostali k viere alebo že by ich vieru veda upevnila, iba u Whittakera a Milikana. A kto presne bol ten Filbertis?

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  04:30:29  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
- Gagarina uvadzaju uz ako pravoslavneho veriaceho krestana, ten vyrok nie je jeho ale Chruscova, propaganda tych rokov bola na oboch stranach sucastou studenej vojny

- Lisabonskému patriarchovi: Čím väčšmi som sa vzďaľoval od zeme, čím hlbšie som prenikal do vesmíru, tým bližšie som sa cítil k Bohu. Gagarin

presnejšie :

Jurij Gagarin, prvý kozmonaut, Rus, na recepcii v Kremli v prítomnosti libanonského a moskovského patriarchu požiadal o požehnanie. Keď ho dostal, pobozkal libanonskému veľkňazovi ruku a povedal: „Toto požehnanie mi sprostredkuje milosť Ježiša Krista, ktorý žil na Východe a v ktorého veríme ako Syna Božieho.“ Na otázku, odkiaľ pozná Krista, odpovedal: „Vieru som našiel sám!“ - „Čím väčšmi som sa vzďaľoval od zeme, čím hlbšie som vnikal do vesmíru, tým bližšie som sa cítil k Bohu.“

Gagarin sa odvazne zasadil za obnovu zburaneho chramu Krista Spasitela, ked jeho zburanie nazval barbarstvom

- to len na doplnenie k zaujmavemu prispevku


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  06:42:47  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
...

Arogancia, výsmech, povýšenectvo, je badať na každom odbornejšom fóre. Skoro vždy sa viac kritizuje otázka ako otázka zodpovedá. Pričom pri elektronike a modeloch to nieje nijako prospešné. Tu kritika otázky môže priniesť práve tú podstatnú a potrebnú radu. Preto by som ani úplne neporovnával toto fórum z hocakým iným. Aspoň kým je tu nastolený určitý poriadok.

Proste si zvykni na to guest, že kto prekročí určité hranice, jednoducho tu nemá čo hľadať. A vždy každý dostáva šancu a dostáva upozornenie, že čo je tými hranicami. Ak sa ti toto nepáči, už to je tvoj problém.

Preto aj ja často tlačím neveriaceho do toho, aby si uvedomil čo tu vlastne na tomto fóre hľadá, a ako sa na tomto fóre prezentuje? Lebo často možno vo vnútri hľadá, ale prezentuje sa ako rypák, ktorý iba hlasno presadzuje svoj názor a ignoruje 90% argumentov. A k čomu je potom ten jeho úmysel, keď ho vôbec nenapĺňa?

Aj ty Guest sa teda sám seba opýtaj, čo od tohto fóra očakávaš, a si tu už dosť dlho na to, aby si si vedel odpovedať na otázku, že či to môžeš dostať čo očakávaš...

Pôvodne zaslal Azuritko - 13 marec 2011 :  18:13:45



lenze v poslednej dobe sa kritika na tomto fore zredukovala na presuvanie tem a obmedzovanie prispievania..a samozrejme na urazanie - vid matov prispevok, ktory som citoval v prvom prispevku tejto temy

kedy som dostal upozornenie alebo oznamenie, ze mi obmedzia moznosti prispievania? nedostal som ziadne, ale podla mata na ziadne take oznamenie nemam pravo, tak naco tu vypisujes o tom ake sance tu kto dostava? preco mi rovno nedal ban?

ja som len zvedavy o akej teme na tomto fore konkretne ty budes diskutovat s inym katolikom, idem to sledovat

ja osm ti uz davno odpovedal co tu ocakavam, chvilu sa moje ocakavania plnili, teraz uz miznu

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  06:52:19  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:


guest, ako si povedal, trollov netrpeli ani tam, bud taky laskavy, a ako troll na tejto stranke sa uz neukazuj, lebo clovek ktory pride katolikom len vvraviet ze nemaju pravdu a proste ze nemaju pre to a pre to, a dava otazky ktore najde zodpovedanev katechizme a je chytry ze co za novu vec tu vypotil a ako nas vsetkych dostal, ako taka bleskova hranata gula, ktoru by Boh sice urobil no ziadny clovek by to uz gulou nenazval, takze myli perunko, chod si metat blesky to pohanskych casti internetu a krestanov nechaj na pokoji, a guest, ty skus stranku ateizmus.sk, tam ta budu potlapkavat po pleci tvoji ludia kedze ty robis presne to iste z coho obvinujes nas, nie si schopny uznat ani len boziu existenciu tak ako chces diskutovat o krestanstve samotnom?

Pôvodne zaslal timylee - 13 marec 2011 :  18:47:11



vies ty vobec co je to ten "troll"?

vo velkej vacsine pripadov reagujem na tvrdenia, ktore maju nieco spolocne s vedou, a na tie, dufam ze sa neurazis, v katechizme odpoved nenajde, a to mam jeden doma

to je ten problem, ze ja potlapkavanie po pleci nemam rad

ja ziadnu taku stranku ako ateizmus.sk nepoznam, nemam potrebu diskutovat s niekym o niecom s cim s nim suhlasim a co je dolezitejsie nevidim v tom zmysel

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  06:57:48  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

perunko-Je vela veriacich vedcov viaceri z nich hovoria, ze k viere ich priviedla veda su medzi nimi aj nositelia Nobelovych cien.Spomeniem naozaj len niektorych:

...

Tito vedci a mnoho dalsich sa prostrednictvom vedy dostali k viere alebo si ju prostrednictvom vedy upevnovali a prehlbovali.

Pôvodne zaslal radar - 13 marec 2011 :  21:24:26



a co tym chces povedat?

a co povies na to, ze je ovela viac neveriacich vedcov ako veriacich? co z toho vyplyva?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2011 :  07:03:02  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

perunko,ale toto nie je odpoved hladajuceho.Niekedy ma aj mensina pravdu a vacsina nie.Tak skus sa zaoberat chvilu prave veriacimi vedcami. Zamysli sa nad tym, preco tito vedci veria, preco tato skupina mudrych ludi, nevidi rozpor medzi vedou a vierou,preco dokonca tvrdia, ze veda ich priviedla k Bohu alebo prehlbila ich vieru. Skus si precitat ich argumenty ,doprajes si tak moznost vyberu, ked si ich porovnas s argumentami neveriacich vedcov.
Zaujimavy je vyrok jedneho neveriaceho vedca,/ meno som uz bohuzial zabudla/:"Je uplne nemozne, ze bunka vznikla sama od seba, ale ja tomu aj tak verim".

Pôvodne zaslal radar - 13 marec 2011 :  22:26:06



lenze toto vsetko su nespravne argumenty - argumentum ad hominem - apelacia na cloveka, na autoritu a na pocty

ten udajne zaujimavy vyrok je vedecky neakceptovatelny a co je dolezitejsie nespravny bez ohladu kto ho povedal (silno pochybujem o tom, ze ho povedal biolog)

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Pocet aktivnych tem Téma Next Topic: admin loves edith  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06