Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Prejavy "ducha"
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Pôst Téma Next Topic: Prazdne srdce
Strana: z 2

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 09 marec 2011 :  17:49:08  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:


http://www.youtube.com/watch?v=40ByS0qDsA4



Pôvodne zaslal tornero - 09 marec 2011 :  13:23:35



...je to na zaplakanie...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora 

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 09 marec 2011 :  19:43:29  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:


http://www.youtube.com/watch?v=40ByS0qDsA4



Pôvodne zaslal tornero - 09 marec 2011 :  13:23:35



...je to na zaplakanie...

Pôvodne zaslal Lucia - 09 marec 2011 :  17:49:08


Ja som sa dobre pobavil. Vyzeralo to, akoby stal pred obsadenym WC

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 09 marec 2011 :  19:48:36  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Najprv sa mi zdalo že nevesta mala pri podaní rúk príliš silný stisk a ženích to nemohol vydržať.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 09 marec 2011 :  20:04:46  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Nechapem ako sa mozete bavit na cloveku , ktory je evidentne pod vplyvom zleho ducha ! Fuj

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 09 marec 2011 :  20:58:28  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Lucia, mal by som sa ospravedlniť, lebo som to nechápal a pomyslel som si že možno ide o nejakú show televíznych zabávačov.
Občas natrafím na ľudí - aj u nás v práci je takých dosť - ktorým akoby chýbal zmysel pre humor, takže človek si pred nimi musí dávať veľký pozor na jazyk... Inak sú to neveriaci, a zaujímavé je že náhodou majú záľubu v psoch. Ja nie, radšej mám úžitkové zvieratká, ako napr. ovečky, hydinu, ale aj koníky. A ľudí ešte radšej.
Dnes som preto uvažoval, čo vlastne je humor. Je to dobro, či zlo?


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 09 marec 2011 :  21:17:59  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
Lucia, mal by som sa ospravedlniť, lebo som to nechápal a pomyslel som si že možno ide o nejakú show televíznych zabávačov.
Občas natrafím na ľudí - aj u nás v práci je takých dosť - ktorým akoby chýbal zmysel pre humor, takže človek si pred nimi musí dávať veľký pozor na jazyk... Inak sú to neveriaci, a zaujímavé je že náhodou majú záľubu v psoch. Ja nie, radšej mám úžitkové zvieratká, ako napr. ovečky, hydinu, ale aj koníky. A ľudí ešte radšej.
Dnes som preto uvažoval, čo vlastne je humor. Je to dobro, či zlo?



Pôvodne zaslal Dušan - 09 marec 2011 :  20:58:28



Dusan a tieto prislovia poznate ?

* Povedz mi , čo čítaš , a ja ti poviem , kto si.

* Povedz mi s kým sa priatelíš, a ja ti poviem, kto si.

* Povedz mi, čo ješ, a ja ti poviem, čo si.

Ja dodavam :

Povedz mi, z coho ( z koho, na com ) sa smejes, a ja viem, kto si.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 09 marec 2011 :  21:29:59  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Tušim aj ty k nim patríš?
Je humor požehnanie, či prekliatie? Inak ja sa nezvyknem nikomu vysmievať, veď by to bolo proti láske k blížnemu. Lenže mám rád aj srandu a dobré kreslené vtipy.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 09 marec 2011 :  21:30:32  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
"Povedz mi, z coho ( z koho, na com ) sa smejes, a ja viem, kto si."

to uči katechizmus?


Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 09 marec 2011 :  21:33:42  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
"Povedz mi, z coho ( z koho, na com ) sa smejes, a ja viem, kto si."

to uči katechizmus?



Pôvodne zaslal tornero - 09 marec 2011 :  21:30:32



Katechizmus uci , ze sa nemame smiat z cudzieho nestastia.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 09 marec 2011 :  21:43:13  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
Tušim aj ty k nim patríš?
Je humor požehnanie, či prekliatie? Inak ja sa nezvyknem nikomu vysmievať, veď by to bolo proti láske k blížnemu. Lenže mám rád aj srandu a dobré kreslené vtipy.



Pôvodne zaslal Dušan - 09 marec 2011 :  21:29:59



Podla mna, clovek posadnuty diablom, nie je na smiech. Ved dotycnemu to bolo ocividne velmi neprijemne, nedokazal sa ovladat a ktovie ci jeho dusa neskonci v pekle. Co je na tom k smiechu ? Moze mi to niekto vysvetlit ? Ludia , ktori sa tam smiali, ani netusia v akom nebezpecenstve su ich duse....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 09 marec 2011 :  21:46:56  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
tak mi vysvetli Azuritko, kedy môžem začať čítať Bibliu, kedy budem psychicky a vedomostne pripravený, keď splním čo?
Vies aby som sa nepripravoval celý život náhodou. :)

Pôvodne zaslal tornero - 09 marec 2011 :  14:18:08



Skús logicky. Čítanie Písma je prakticky rozhovor s Bohom, čítaš priamo to čo on vraví. To čo zjavil. Takže čítať to psychicky nepripravený - čiže nesústredený, čítať len preto aby som to prečítal, nemá nijaký zmysel. Vedomostne pripravený, treba zaručene podľa mňa mať za sebou minimálne katechizmus. A k Písmu dobrý výklad je tiež veľmi dôležitý. Lebo ak sa človek snaží sám vykladať Písmo, nemôže to dopadnúť dobre. A aj preto je dobré mať za sebou nejaké ďalšie publikácie, aby potom ľahšie chápal zmysel textu v Písme a nevykladal si to po svojom. Proste už len tu na fóre bolo vidieť často, že sú taký, čo si vykladajú Písmo podľa seba a potom vzniká množstvo dezinformácií, a nakoniec nechcú žiadnu Cirkev, lebo žiadna netvrdí to čo si oni z Písma vyložili...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 09 marec 2011 :  21:50:27  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Predstav si ale obrázok - víkendová pohoda rodinky v obývačke, na koberci štvornožky lezie úplne vyčerpaný otec s vyplazeným jazykom, chcejúc vyhovieť v bláznení svojim beťárom, ktorí si z neho na chvíľu spravili koňa; jedno decko mu sedí na chrbte a chichotajúc sa, poťahuje otca za kravatu ako za opraty, až sa otec dusí, druhá ratolesť ho poháňa korbáčom po zadku.
Keď som toto v nejakých novinch videl, skoro som umrel od smiechu.
A ešte jeden kamarát študujúci životopisy svätcov, dnes kňaz, mi kedysi povedal, že sv. páter Pio raz šokoval prítomných v sakristii, keď tam zrovna na Veľký piatok vtipkoval.
No ale dostal som sa mimo tému, pardon.

Lucia a čo keď ten temperamentný ženích vo videu nebol pod vplyvom démona, ale bol takto svojrázne dojatý? Psychika človeka je zložitejšia, než by sa zdalo.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2011 :  01:23:47  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
Predstav si ale obrázok - víkendová pohoda rodinky v obývačke, na koberci štvornožky lezie úplne vyčerpaný otec s vyplazeným jazykom, chcejúc vyhovieť v bláznení svojim beťárom, ktorí si z neho na chvíľu spravili koňa; jedno decko mu sedí na chrbte a chichotajúc sa, poťahuje otca za kravatu ako za opraty, až sa otec dusí, druhá ratolesť ho poháňa korbáčom po zadku.
Keď som toto v nejakých novinch videl, skoro som umrel od smiechu.
A ešte jeden kamarát študujúci životopisy svätcov, dnes kňaz, mi kedysi povedal, že sv. páter Pio raz šokoval prítomných v sakristii, keď tam zrovna na Veľký piatok vtipkoval.
No ale dostal som sa mimo tému, pardon.

Lucia a čo keď ten temperamentný ženích vo videu nebol pod vplyvom démona, ale bol takto svojrázne dojatý? Psychika človeka je zložitejšia, než by sa zdalo.



Pôvodne zaslal Dušan - 09 marec 2011 :  21:50:27



Ten prvy odsek nekomentujem lebo ani pri najlepsej voli netusim co si tym chcel povedat.

K druhemu odseku :
Takze ak by si bol 100% presvedceny , ze zenich je pod vplyvom demona tak by si sa nesmial ? Dobre tomu rozumiem ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2011 :  11:24:22  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
lucia, on nebol posadnuty diablom, ani nicim podobnym, oni su vychovavany k tomu aby svoje duchovne zazitky velmi prezivali, zrejme islo o babtistu, tento protestansky smer je velmi silno naviazany na afroamericku kulturu, sucastou su prehnane gesta, vykrikovanie, bluesova a niekedy az jazzova hudba pocas ceremonii,

ty ludia nie su posadnuty, oni sa snazia privodit si vacsi duchovny zazitok aj takouto gestikulaciou lebo evidentne su o nieco duchovne chudobnejsi. ich tzv. nedelne omse a ceremonie su plne roznych impulzivnych prvkov ktore su uzko viazane na ich kulturu a pre nich typicku impulzivnost,

nie kazdy kto sa vie chovat ako uplny blbec na vlastnej svadbe je posadnuty

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2011 :  11:37:45  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
"Povedz mi, z coho ( z koho, na com ) sa smejes, a ja viem, kto si."

to uči katechizmus?



Pôvodne zaslal tornero - 09 marec 2011 :  21:30:32



Katechizmus uci , ze sa nemame smiat z cudzieho nestastia.

Pôvodne zaslal Lucia - 09 marec 2011 :  21:33:42


Dobry komik je nestastny? Ako viete, ze chlapik nezahral divadielko na ozivenie svojho sobasu?

citácia:
Podla mna, clovek posadnuty diablom, nie je na smiech

Ten urcite nie. Len odkial beriete istotu, ze prave tento pan je posadnuty? Okrem pripadu popisovaneho vyssie sa moze jednat napriklad o obycajnu hysteriu. Kto Vam dal mandat na rozlisovanie?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2011 :  14:04:48  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Nikto ma nepoveril ziadnym mandatom na rozlisovanie duchov. Vy ho mate Mato ?Kde beriete istotou , ze to ten clovek iba hral ?

Vporiadku uzavrime tuto debatu s tym, ze vam je to smiesne lebo predpokladate , ze to hraje , mne to smiesne nie je lebo to vyzera prilis realne , aby to bola pravda.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2011 :  14:10:16  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:




nie kazdy kto sa vie chovat ako uplny blbec na vlastnej svadbe je posadnuty

Pôvodne zaslal timylee - 10 marec 2011 :  11:24:22



Vidite, tak na tuto moznost som ani nepomyslela, to vysvetluje vsetko.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2011 :  14:35:21  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Nikto ma nepoveril ziadnym mandatom na rozlisovanie duchov. Vy ho mate Mato ?Kde beriete istotou , ze to ten clovek iba hral ?

Pôvodne zaslal Lucia - 10 marec 2011 :  14:04:48


Nikto ma nepoveril ziadnym mandatom na rozlisovanie duchov. Vy ho mate Lucia? Kde berite istotu, ze ten clovek je posadnuty?

Ale vazne.

Kedze to nevieme rozlisit spolahlivo, co mame urobit, aby sme zistili, ci to brat vazne, alebo humorne?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2011 :  14:44:13  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
No najlepsie bude, dat sa medzi nich, a problem budete moct vidiet zvnutra.
Zatial je vsetko len take komentovanie zvonka.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2011 :  14:53:14  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Alebo mozem predpokladat, ze sa jedna o scenku Bennyho Hilla

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2011 :  15:02:30  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Cimz sa dostavame na lad, kde korculuje dalsi majster svojho remesla Benny Hinn.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2011 :  15:07:37  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Nikto ma nepoveril ziadnym mandatom na rozlisovanie duchov. Vy ho mate Mato ?Kde beriete istotou , ze to ten clovek iba hral ?

Pôvodne zaslal Lucia - 10 marec 2011 :  14:04:48




Kedze to nevieme rozlisit spolahlivo, co mame urobit, aby sme zistili, ci to brat vazne, alebo humorne?

Pôvodne zaslal Mato - 10 marec 2011 :  14:35:21



Zrejme by to chcelo vidiet zaznam z celeho sobasa a poznat duchovny zivot zenicha? Je pravda, ze ten sobas je vytiahnuty z kontextu....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2011 :  18:35:59  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Ktovie, ci svoj manzelsky slub hovoril v stave pricetnom, a teda ci vobec platne...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2011 :  19:21:25  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
Horsie je to, ze katolici, ktori beru ohlad na ekumenizmus, otvorene nehovoria ze u tychto ludi posobi zly duch. Radsej povedia ze aj tam posobi Duch SV.

By ma celkom zaujimalo, ci aj ja potrebujem mandát nato aby som mohol protestantom povedat ze su pod vplyvom zleho ducha? a ak ho potrebujem, tak zakým mám íst?

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2011 :  19:39:59  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Pozrela som si inkriminovane video este raz, pripustam, ze som sa mohla mylit , zrejme to bude tak ako sa ma snazite presvedcit... ta hysteria je asi najpravdepodobnejsia....

Tymto sa ospravedlnujem ak som sa niekoho dotkla obvinenim z nepeknej vlastnosti.




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2011 :  19:43:25  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Lucia, klaknite na kolena, bude sa pykat za prchke uzavery.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Pôst Téma Next Topic: Prazdne srdce  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06