Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Prejavy "ducha"
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Pôst Téma Next Topic: Prazdne srdce
Strana: z 2

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2011 :  20:19:45  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Utlocitnost je vysadou zien.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2011 :  21:44:27  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
Horsie je to, ze katolici, ktori beru ohlad na ekumenizmus, otvorene nehovoria ze u tychto ludi posobi zly duch. Radsej povedia ze aj tam posobi Duch SV.

By ma celkom zaujimalo, ci aj ja potrebujem mandát nato aby som mohol protestantom povedat ze su pod vplyvom zleho ducha? a ak ho potrebujem, tak zakým mám íst?

Pôvodne zaslal tornero - 10 marec 2011 :  19:21:25



Myslite si , ze by vas mandat nasi protestantski bratia akceptovali , ak by bol vydany hoci aj Sv. Otcom ?

Ja osobne ani mojich priatelov - inac praktizujucich katolikov, nemozem presvedcit o zlom vplyve pani Vassuly, nieto este protestantov presviedcat ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2011 :  21:55:53  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
Lucia, klaknite na kolena, bude sa pykat za prchke uzavery.

Pôvodne zaslal Rarach - 10 marec 2011 :  19:43:25



Rarach, zle ste si vysvetlili moje slova. Ja som iba pripustila, ze tam moze byt aj hysteria, ale stale nevylucujem vplyv zleho ducha. A trvam na tom , ze pre mna to nie je smiesne.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2011 :  22:05:49  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
Tak ide mi oto, že ja otvorene hovorím otom čo je podla mna od zleho ducha. Nemám síl sa tomu už prizerať.
ja často rozlisujem, a nemám ktomu žiadny mandát. Nerád by som robil to čo nemám.

Protestanti poniektorí počuvajú. Len treba selektovať. Inak take podobné prejavy majú aj poniektorí charizmatici v katolíckych spoločenstvách.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2011 :  22:16:53  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Lucia, bol to možno trapas, ale predsa niečim zábavný, podobne ako keď v jednom videu kňaz omylom namočil do svätenej vody mikrofón aby ním kropil prítomných.

Hento sa na pravú posadnutosť nepodobalo. Ženích nebol vnútorne spútaný, ani agresívny, dokonca plný pozitívnych emócií vyslovoval Božie meno.

Aha známy príbeh sv. padre Pia:
http://www.youtube.com/watch?v=qoMyCCcnq-4


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2011 :  22:33:21  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
Tak ide mi oto, že ja otvorene hovorím otom čo je podla mna od zleho ducha. Nemám síl sa tomu už prizerať.
ja často rozlisujem, a nemám ktomu žiadny mandát. Nerád by som robil to čo nemám.

Protestanti poniektorí počuvajú. Len treba selektovať. Inak take podobné prejavy majú aj poniektorí charizmatici v katolíckych spoločenstvách.

Pôvodne zaslal tornero - 10 marec 2011 :  22:05:49



Tornero, suhlasim s vami, netreba mlcat, treba sa ozvat...

Nasla som zaujimavy clanok o rozlisovani duchov:

Biblia nám dáva jasné návody ako skúmať a rozlišovať služobníkov:

Matúš 7:15 Varujte sa falošných prorokov, ktorí prichádzajú k vám v ovčom rúchu, ale vo vnútri sú draví vlci. 16 Po ovocí poznáte ich. Či oberajú z tŕnia hrozno alebo z bodľačia figy? 17 Tak každý dobrý strom rodí dobré ovocie, ale planý strom rodí zlé ovocie. 18 Nemôže dobrý strom donášať zlé ovocie, ani planý strom donášať dobré ovocie. 19 Každý strom, ktorý nerodí dobré ovocie, vytnú a hodia do ohňa. 20 Tak teda po ovocí poznáte ich. 21 Nie každý, kto mi hovorí: Pane, Pane! vojde do kráľovstva nebeského, ale ten, kto činí vôľu môjho Otca nebeského. 22 Mnohí mi povedia v onen deň: Pane, Pane, či sme neprorokovali v Tvojom mene, či sme nevyháňali démonov v Tvojom mene a či sme nerobili mnohé divy v Tvojom mene? 23 A vtedy im vyhlásim: Nikdy som vás nepoznal; odíďte odo mňa, páchatelia neprávosti! Nuž a ľudí stojacich v službe, môžeme a máme rozlišovať podľa ovocia - nie podľa prejavov moci a zázrakov. Sú to vlci? Sú draví? Hryzú? Zraňujú ľudí? Lovia ľudí? Sú pažraví? Majú vlastné záujmy a sebecké ciele? Ceria zuby? Vyhrážajú sa? Používajú svetské spôsoby? Zastrašujú? Manipulujú ľuďmi?... atď. Alebo prinášajú - ich charakter, manželstvo, rodina, služba - ovocie Ducha: Galatským 5:22 Ale ovocie Ducha je: láska, radosť, pokoj, zhovievavosť, nežnosť, dobrotivosť, vernosť, 23 krotkosť, zdržanlivosť. Proti takýmto nie je zákon.


Myslím, že čím viacej osobne poznáme Pána Ježiša a zakúšame Ho v každodennom a osobnom vzťahu s Ním, tým viac sme premieňaní na Jeho obraz, a tým máme aj lepšiu schopnosť jasne rozlišovať:
- čo je a či nie je od Neho
- čo má, a čo nemá pečať Jeho Ducha
- čo má a čo nemá Jeho vôňu
- čo odpovedá Jeho osrdcu a Láske, a čo tomu nezodpovedá
- čo je a čo nie je biblické
- či je to Pánov Duch, alebo nejaký cudzí duch...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2011 :  22:39:49  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Biblia nám dáva jasné návody ako skúmať a rozlišovať služobníkov:

Pôvodne zaslal Lucia - 10 marec 2011 :  22:33:21


A co o tom hovori katechizmus? Vid inu temu tohot fora...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Pôst Téma Next Topic: Prazdne srdce  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06