Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Teológia tela - otázky
 hriech?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Čistota v predmanželskom vzťahu Téma Next Topic: antikoncepcia - ale ina ako v ostatnych temach
Strana: z 2

Matt

Stav: offline

 Odoslaný - 15 jún 2010 :  16:56:33  Zobraziť profil  Pridať Matt do zoznamu priateľov
ahojte, prajem pekný deň!
potreboval by som poradiť ohľadom vzťahu.. mám kamarátku, ktorá sa mi páči, ale už pri pohľade na ňu, pri usmievaní a rozhovoroch mám pohlavné vzrušenie. je to hriech alebo je to prirodzené a prejde to??

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4  ~  Člen od: 15 jún 2010  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2010 Upozorniť moderátora 

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 15 jún 2010 :  17:06:56  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
vzdy mi pride smutno, ked citam taketo pomaly navlas podobne otazky na krestanskych forach


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 15 jún 2010 :  19:56:00  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Matt, to sú nebezpečné situácie. Ak ťa tieto pocity zastihnú keď budeš s ňou osamote, môžeš pri tom rýchle stratiť posväcujúcu milosť. Začne to pokušením, túžbou, dotykmi, bozkami, a potom to už zvyčajne pokračuje akoby samo, bez účasti rozumu a vôle...
Dávaj si pozor, naozaj sa nevyplatí zhrešiť.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 15 jún 2010 :  21:26:47  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
Každá nezriadená sexuálna radosť priamo chcená je ťažkým hriechom. Nepripúšťa malú látku.
Nepriamo chcená pripúšťa malú látku. Sú úkony, ktoré ťažko vzrušujú. Tých sa treba chrániť pod tažkým hriechom. Sú úkony, ktoré ľahko vzrušujú. Tých sa treba chrániť pod ľahkým hriechom. (František Tondra: Morálna teológia)
Nepriamo chcená - to znamená, že je len vedľajším efektom inej činnosti.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Matt

Stav: offline

 Odoslaný - 15 jún 2010 :  22:17:52  Zobraziť profil  Pridať Matt do zoznamu priateľov
dakujem vam velmi pekne za vase odpovede, velmi ste mi pomohli...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4  ~  Člen od: 15 jún 2010  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 16 jún 2010 :  09:08:07  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
z pohladu krestanov mozno ide o hriech, ale z pohladu biologie ide o normalny pocit, ktory je iba ciastocne potlacitelny volou, no musi byt na to vynalozene extremne usilie; casom tento pocit vymizne

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 17 jún 2010 :  22:17:34  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:
z pohladu krestanov mozno ide o hriech, ale z pohladu biologie ide o normalny pocit, ktory je iba ciastocne potlacitelny volou, no musi byt na to vynalozene extremne usilie; casom tento pocit vymizne

Pôvodne zaslal guest635 - 16 jún 2010 :  09:08:07


S Božou pomocou sa dá zvládnuť aj extrémna námaha.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2010 :  08:48:07  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:

S Božou pomocou sa dá zvládnuť aj extrémna námaha.

Pôvodne zaslal rudy - 17 jún 2010 :  22:17:34



da sa aj bez bozej pomoci

tu nejde o nejake extremne premahanie sa v tom, ze utlmim sexualne vzrusenie, no myslienky utlmit je uz o dost tazsie, kedze ludske telo reaguje vyvaranim predstav na take podnety automaticky bez suhlasu jeho "majitela" :)

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2010 :  18:33:12  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
myslienky vychadzaju z nasho vnutra...Boh moze dat cloveku milost a premenit nas pohlad na rozne veci (napr. cistota), takze clovek uz nebude musiet ziadostive myslienky potlacat, pretoze ich nebude mat...bude veci vidiet vo svetle...citala som jedno svedectvo nejakeho chalana, ze mal problem s masturbaciou (teda s vecou, co sa cistoty tyka)...bojoval s tym az dovtedy, kym neuvidel vecne sluby reholnych sestier...zdali sa mu byt vnutorne nadherne, ciste a odvtedy ziskal uctu k zenam a prestal mat s tym problem
u mna zas v tomto pomohla neustala modlitba, opakovane vyznavanie hriechu pri svatej spovedi, vyhybanie sa prilezitostiam na hriech a nejak tak postupne sa Boh zmiloval a daroval nam cisty vztah...
podla mna to vzrusenie same neprejde, ono samo o sebe je to dobre a potrebne pre vztah muza a zeny, ale az v manzelstve

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Matt

Stav: offline

 Odoslaný - 20 jún 2010 :  18:59:35  Zobraziť profil  Pridať Matt do zoznamu priateľov
a este jedna otazocka : akoby ste charakterizovali necisty pohlad, aky je rozdiel medzi necistym a cistym pohladom na dievca??

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4  ~  Člen od: 15 jún 2010  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 20 jún 2010 :  20:38:35  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Určite sa medzi nečistý pohľad radí, ak sa na dievča pozrieš ako na sexuálny objekt sebauspokojenia. Ale neviem veru kde je presne hranica, čo sa ešte môže radiť medzi nečistý a čo nie...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 21 jún 2010 :  10:51:52  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
Na doplnenie opäť citujem biskupa Tondru:
Sexuálne vzrušenia nepriamo chcené treba posudzovať podľa náuky o nepriamej dobrovoľnosti. To znamená:
Bez príčiny konať niečo, čo vyvoláva veľké vzrušenie, je ťažkým hriechom, čo vyvoláva malé vzrušenie, je ľahkým hriechom.
Ak je dostatočná príčina, je dovolené pripustiť aj veľké vzrušenie, ale súhlas treba vylúčiť.

Ako sa treba zachovať voči vzrušeniam, ktoré vznikli prirodzene? Spravidla si ich netreba všímať, spokojne pokračovať vo svojej práci, nanajvýš zmeniť polohu tela.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 21 jún 2010 :  19:23:13  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Hmmm a ak by som chodil s babou, ktorú by som ľúbil, a zároveň by som pri pohľade na ňu pozoroval malé vzrušenie, tak to sa berie ako prirodzené vzrušenie, alebo bez príčinné?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 22 jún 2010 :  08:53:23  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
fiha...moze mi niekto opisat ako je mozne sa vzrusit "bez priciny"? pokial ja viem, tak kazda zmena biochemickych charakteristik tela ma svoju pricinu

je jednou zo zakladnych vlastnosti zivych organizmov, ze reaguju na podnety, da sa reagovat bez podnetu? ak ano poprosil by som o priklad

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 22 jún 2010 :  09:33:32  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Ja by som poprosil aby si si aspoň 15 krát prečítal "Bez príčiny konať niečo, čo vyvoláva veľké vzrušenie, je ťažkým hriechom, čo vyvoláva malé vzrušenie, je ľahkým hriechom." Ak aj potom budeš stáť za svojou požiadavkou, tak skús google, tam nájdeš hocičo.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 23 jún 2010 :  08:13:14  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:
Ja by som poprosil aby si si aspoň 15 krát prečítal "Bez príčiny konať niečo, čo vyvoláva veľké vzrušenie, je ťažkým hriechom, čo vyvoláva malé vzrušenie, je ľahkým hriechom." Ak aj potom budeš stáť za svojou požiadavkou, tak skús google, tam nájdeš hocičo.

Pôvodne zaslal Azuritko - 22 jún 2010 :  09:33:32


citujem ta: "...tak to sa berie ako prirodzené vzrušenie, alebo bez príčinné?"

ake je to "bez princinne vzrusenie"? to znamena, ze je mozne sa vzrusit bez priciny? (uz musim tautologie pouzivat na teba)

potom este skus vysvetlit co sa mysli pod vetou "Bez príčiny konať niečo, čo vyvoláva veľké vzrušenie" hlavne ma zaujima ako je mozne konat neico bez priciny

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

svklampard

Stav: offline

 Odoslaný - 23 jún 2010 :  10:47:18  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
v tomto pripade ma guest velku pravdu .....skusal som sam na sebe urcitu vec ze ked budete bdeli teda vedomi tak to nespravite .....to sa neda potom nieco vykonat lebo vam to nedovoli nieto ze rozum ale vy svojim vnutrom tomu zabranite ......nerobit veci automaticky snazit sa prezit kazdu sekundu bdelo a byt vedomi co robim ...je cesta...a kazdy je pan svojich myslienok ,ak nieje tak je otrok vlastnej mysle ....vypnite rozmyslanie

cestou hladania pravdy .......za svetlom

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 116  ~  Člen od: 13 marec 2010  ~  Posledná návšteva: 24 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 23 jún 2010 :  10:55:31  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:

citujem ta: "...tak to sa berie ako prirodzené vzrušenie, alebo bez príčinné?"

ake je to "bez princinne vzrusenie"? to znamena, ze je mozne sa vzrusit bez priciny? (uz musim tautologie pouzivat na teba)

potom este skus vysvetlit co sa mysli pod vetou "Bez príčiny konať niečo, čo vyvoláva veľké vzrušenie" hlavne ma zaujima ako je mozne konat neico bez priciny

Pôvodne zaslal guest635 - 23 jún 2010 :  08:13:14



Tak ako pre teba ešte raz a zrozumiteľnejšie.
"Hmmm a ak by som chodil s babou, ktorú by som ľúbil, a zároveň by som pri pohľade na ňu pozoroval malé vzrušenie, tak to sa berie ako prirodzené vzrušenie, alebo sa to ráta medzi veci, ktoré konám bez vážnej príčiny?"

A bez príčiny ak by si chápal kontextu je tu myslené, že pokiaľ to nieje vážny dôvod. A ja sa pýtam čo je vážnym dôvodom? Ja sa pýtam, že ak ľúbim zo srdca dievča a plus ma aj vzrušuje, je tá láska dostatočným dôvodom, aby sa to rátalo ako prirodzené vzrušenie a nepokladalo sa za konanie bez vážnej príčiny? Samozrejme pokiaľ sa inak ovládnem, a do ničoho sa nepustím...

Stačí ti takto guest? Už si ma pochopil?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 23 jún 2010 :  10:57:06  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
v tomto pripade ma guest velku pravdu .....skusal som sam na sebe urcitu vec ze ked budete bdeli teda vedomi tak to nespravite .....to sa neda potom nieco vykonat lebo vam to nedovoli nieto ze rozum ale vy svojim vnutrom tomu zabranite ......nerobit veci automaticky snazit sa prezit kazdu sekundu bdelo a byt vedomi co robim ...je cesta...a kazdy je pan svojich myslienok ,ak nieje tak je otrok vlastnej mysle ....vypnite rozmyslanie

Pôvodne zaslal svklampard - 23 jún 2010 :  10:47:18



Neverím tomu, že sa pri peknej žene aspom trošku nevzrušíš. Ak naozaj neexistuje taká, pri ktorej by sa ti to stalo, tak máš moje uznanie.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 23 jún 2010 :  11:35:23  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:


Neverím tomu, že sa pri peknej žene aspom trošku nevzrušíš. Ak naozaj neexistuje taká, pri ktorej by sa ti to stalo, tak máš moje uznanie.

Pôvodne zaslal Azuritko - 23 jún 2010 :  10:57:06



alebo to moje uznanie by som nahradil niecim inym


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 23 jún 2010 :  19:23:54  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
No ja som to myslel hlavne tak, že ak to dokáže ovládať tak, že sa to stane iba ak on povolí. Aj keď teraz ak ma pemäť neklame, nehovoril si niekedy SVKlampard niečo o tom, že sex mimo manželstva nieje hriechom alebo niečo v tom zmysle? Možno ti krivdím a zle si to pamätám, ale ak áno, tak potom načo ti je nejaké sebaovládanie sa?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

svklampard

Stav: offline

 Odoslaný - 24 jún 2010 :  12:03:23  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
no stava sa mi to ze pri peknej zene hej ked tancujem(sladak) ale tak snazim sa to ovladat a nepodlahnut tomu ....
nepovedal som ze sex mimo manzelstva vo svojej podstate nemusi byt hriechom pretoze ak si dvaja ludia veria su celi zivot spolu ......ten slub je v kostole je uz iba specatenie na papieri,

druha otazka preco? pretoze niesom sexualny maniak :D,podla mna neni dobre zit pre telesne veci....lebo tie sa pominu....a clovek je pokusany vlastnymi ziadostami....az sa od nich odputate budete slobodny

cestou hladania pravdy .......za svetlom

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 116  ~  Člen od: 13 marec 2010  ~  Posledná návšteva: 24 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 24 jún 2010 :  16:05:19  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Svklampard, sľub v kostole nie je iba spečatením na papieri, je to sviatosť. A znamená to, že Boh dáva tomuto páru potrebnú milosť, potrebnú na túto celoživotnú úlohu. Aj preto je oveľa menšie percento rozvodov sobášených v kostole.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 24 jún 2010 :  19:51:35  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
no stava sa mi to ze pri peknej zene hej ked tancujem(sladak) ale tak snazim sa to ovladat a nepodlahnut tomu ....
nepovedal som ze sex mimo manzelstva vo svojej podstate nemusi byt hriechom pretoze ak si dvaja ludia veria su celi zivot spolu ......ten slub je v kostole je uz iba specatenie na papieri,

druha otazka preco? pretoze niesom sexualny maniak :D,podla mna neni dobre zit pre telesne veci....lebo tie sa pominu....a clovek je pokusany vlastnymi ziadostami....az sa od nich odputate budete slobodny

Pôvodne zaslal svklampard - 24 jún 2010 :  12:03:23



No vidíš. To už je iná reč. Aj ja sa snažím ovládať a nepodľahnúť tomu. V tomto je dôležitá snaha, lebo človek to proste niekedy nedokáže ovládnuť, iba to vzrušenie. Ako veľa ľudí dokáže nemať sexuálne vyvrcholenie ani dráždenie. Ale malé vzrušenie je niekedy neovládateľné. Ja som už nad tým ovládateľnejším vyhral. Ale malé vzrušenie príde nečakane a neovládateľne.

A tak to, že pre teba sobáš v kostole nič neznamená, nijak nemení na fakte, že to je až v kostole uzatvorené pred Bohom. A také niečo je už nerozlúčiteľné, ak to je platne uzavreté. Tvoje predstavy formality vravia, že by si v žiadnom prípade nemal uzatvárať manželstvo v kostole, lebo ak to vidíš iba ako papierovú formalitu, to môžeš urobiť na úrade, ale tam to tak nezaväzuje ako pred Bohom. Nuž ale čo čakať od tvojej viery v seba? Iba pomýlenosť vo veľa otázkach.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

svklampard

Stav: offline

 Odoslaný - 25 jún 2010 :  01:27:19  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
nevies co s tym mate ......co spaja dvoch ludi?....Laska...ale nato musi byt clovek slobodny.....alebo ich spoji vasa cirkev? co je viac?
ak ich spaja telesna alebo ziadost egoistycka potom ten vztah aj tak dopadne ...ze sa rozvedu...lebo sa to casom vytrati....


cestou hladania pravdy .......za svetlom

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 116  ~  Člen od: 13 marec 2010  ~  Posledná návšteva: 24 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 25 jún 2010 :  07:08:35  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Keby si chápal Bibliu vedel by si, že Boh je láska, Ježiš je láska. To nieje spojenie Cirkvou, to je naplnenie lásky dvoch ľudí skrze najväčšiu lásku ktorou je Boh. A iba Boh môže takto spájať ľudí. Ale čo Boh spojil, človek rozlúčiť nemôže.
Tá sloboda, že ľudia považujú manželstvo za skúšku, či to s daným človekom vydržia a nič viac, tá spôsobuje ten egoizmus a túžbu len po sebauspokojení. Tam sa vytráca láska. Tam nieje láska Boh...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Čistota v predmanželskom vzťahu Téma Next Topic: antikoncepcia - ale ina ako v ostatnych temach  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06