Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 Tzv. tradicionalizmus - jedly jed
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Gordický uzol Téma Next Topic: Almužna
Strana: z 7

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2008 :  22:34:55  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Poza uvedomeleho schizofrenika nie je originalna.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Apolo

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2008 :  22:44:01  Zobraziť profil  Pridať Apolo do zoznamu priateľov
citácia:
[quote]-žiadna de-konštrukcia, patrí to k téme, "tradicionalizmus, tradicia a ine trady ....je skutočne čiastkovo zdravý jedlý jed"

Pôvodne zaslal methodius - 10 február 2008 :  19:22:31



- skodlivost jedu zavisi od davky
- v pripade spolocnosti a la M.Lefevre alebo dr. Oravec sa jedna o niekolko nasobne predavkovanie, ktore vyustuje v jednom pripade do neposlusnosti autoritam. V druhom pripade mini-papezikov (co biskup to papez) k dogmatizovaniu istych disciplinarnych predpisov a naopak k vykladu ad hoc cirkevneho prava, metodou skusime a uvidime.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 26  ~  Člen od: 09 február 2008  ~  Posledná návšteva: 09 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Apolo

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2008 :  23:14:19  Zobraziť profil  Pridať Apolo do zoznamu priateľov
Podla Olivera Oravca

Tiež nie je zanedbateľným problémom fakt, že arcibiskup Lefebvre bol vysvätený za kňaza a konsekrovaný za biskupa vysokopostaveným slobodomurárskym kardinalom Lienartom , ktorý členstvom v tejto tajnej spoločnosti vlastne sa automaticky vylúčil z Katolíckej Cirkvi a preto je tu mnoho pochybností o Bratstve sv.Pia X.
(http://home.nextra.sk/olinko/21.html)
-------------------------------------------

Arcibiskup Lefevre bol za knaza riadne vysvateny v roku 1929 a na biskupa konsekrovany v roku 1947. Oravec, aby zdiskreditoval dalsieho zo svojho skoro tabora, teda soka, pouziva kuzelnu formulku o slobodomuraskom biskupovi... z coho vyplyva "mnoho pochybnosti".

Oravcovi vsak vobec neprisli na um pochybnosti o kanonickosti jeho vysviacok. O tom, ze vlastne az do roku 1990 nebolo zname kto konsekroval Davidka (teda podtatransky biskup nemohol takmer 30 rokov preskumat, ci bol jeho biskup platny. Ale o inych biskupoch, riadne menovanych a vysvetenych, to sa uz pise).

Navyse ako dokazuje slobodomurarstvo kardinala Lienarta? Jednoducho to Oliver napisal.

Mimochodom vie o tom Oliver O., ze nestastneho Lefevra konsekrovali aj biskupi Jean-Baptiste Fauret a Alfred-Jean-Felix Ancel? Boli aj oni slobodomurari?

---------------------------------------

Teda akym metrom pan OO meria?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 26  ~  Člen od: 09 február 2008  ~  Posledná návšteva: 09 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Apolo

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2008 :  23:23:42  Zobraziť profil  Pridať Apolo do zoznamu priateľov
Kardinal Achile Lienart v roku 1939 sa aktivne podielal na konklave, z ktoreho vzisiel pre sedevakantistov posledny platny papez Pius XII.

Podla logiky oravcov by teda aj na tomto papezovi malo byt "mnoho pochybnosti". Alebo je to inac?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 26  ~  Člen od: 09 február 2008  ~  Posledná návšteva: 09 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

methodius

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2008 :  23:46:47  Zobraziť profil  Pridať methodius do zoznamu priateľov
citácia:
Poza uvedomeleho schizofrenika nie je originalna.

Nieco tak nadherne a impozantne dokazete napisat iby VY. Alebo sa mylim???

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 61  ~  Člen od: 05 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 13 január 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

methodius

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2008 :  23:58:29  Zobraziť profil  Pridať methodius do zoznamu priateľov
A kde bola hierarchia a vedenie RKC Slova-KIA, vtedy, preco nevystrihali svoje zverene ovecky? Alebo ano? Rad sa poucim.

Apolo pokracuj. Pekne konkretne, ked mas info. Nech sa poucime a kto potrebuje da si pozor. Len to nerob sposobom urazenej jesitnosti a zlosti a pomsty a psycho aaa, ak Ta niekedy niekto oplachol. Take veci sa riesia inak(ked na to mame, vsak ano) ked nie sedime v kute. K nicomu by to neviedlo, nikto by sa nepoucil, a ten kto bol oplachnuty, nech necaka ze mu bolacky niekto bude fukat-tutok nikdo.

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 61  ~  Člen od: 05 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 13 január 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Apolo

Stav: offline

 Odoslaný - 11 február 2008 :  00:23:37  Zobraziť profil  Pridať Apolo do zoznamu priateľov
citácia:
A kde bola hierarchia a vedenie RKC Slova-KIA, vtedy, preco nevystrihali svoje zverene ovecky? Alebo ano? Rad sa poucim.

Apolo pokracuj. Pekne konkretne, ked mas info. Nech sa poucime a kto potrebuje da si pozor. Len to nerob sposobom urazenej jesitnosti a zlosti a pomsty a psycho aaa, ak Ta niekedy niekto oplachol. Take veci sa riesia inak(ked na to mame, vsak ano) ked nie sedime v kute. K nicomu by to neviedlo, nikto by sa nepoucil, a ten kto bol oplachnuty, nech necaka ze mu bolacky niekto bude fukat-tutok nikdo.

Pôvodne zaslal methodius - 10 február 2008 :  23:58:29




- nerozumiem. Skus to este raz.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 26  ~  Člen od: 09 február 2008  ~  Posledná návšteva: 09 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

methodius

Stav: offline

 Odoslaný - 11 február 2008 :  00:30:14  Zobraziť profil  Pridať methodius do zoznamu priateľov
citácia:
- nerozumiem. Skus to este raz.


nevadi
A kvuoli comu?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 61  ~  Člen od: 05 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 13 január 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 11 február 2008 :  00:35:25  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Pan methodius,
ani ja nerozumiem. Ak mate argumenty, dajte, zasluzi si to tema aj citatelia. Kvuoli tomu, ze odvrkavat vie kazdy, je to vsak bezcenne umenie (ak neratame nie bezcennu informaciu o takto "argumentujucom").

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

methodius

Stav: offline

 Odoslaný - 11 február 2008 :  00:47:36  Zobraziť profil  Pridať methodius do zoznamu priateľov
citácia:
Pan methodius,
ani ja nerozumiem. Ak mate argumenty, dajte, zasluzi si to tema aj citatelia. Kuoli tomu, ze odvrkavat vie kazdy, no je to bezcenne (ak neratame nie bezcennu informaciu o vlastnej vizitke takehoto pisatela).


Ja Vam pan R uz ale voobec nerozumiem. Vari ani Vy neviete citat? No ja Vas to ucit nebudem. A o akom odvrkavani rozpravate, a akej vizitke a akej bezcennosti. Ukludnite sa , asi ste to mali tazke ale kto to uz ma lahke. Mna OO neoplachol.Ale ked len trosku by som mohol, rad by som Vam pomohol. Poznam totizto viac takych ako Vy, ktori boli privedeni na okraj psychozrutenia ale v inych cluboch pod zastitou RKC Slovakia.

Dufam ze teraz uz trosku rozumiete.

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 61  ~  Člen od: 05 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 13 január 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Apolo

Stav: offline

 Odoslaný - 11 február 2008 :  00:56:29  Zobraziť profil  Pridať Apolo do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
- nerozumiem. Skus to este raz.


nevadi
A kvuoli comu?

Pôvodne zaslal methodius - 11 február 2008 :  00:30:14



Nuz dovodov je viac napr. uz len zo slusnosti. Co ty na to?
Pripadne preto, ze ak je to diskusne forum, tak by sa tu malo diskutovat. Co je asi problematicke, ked ti nerozumieme.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 26  ~  Člen od: 09 február 2008  ~  Posledná návšteva: 09 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

methodius

Stav: offline

 Odoslaný - 11 február 2008 :  01:00:16  Zobraziť profil  Pridať methodius do zoznamu priateľov

Ach, velmi sa ospravedlnujem za zabudlivost
citácia:
Ak mate argumenty, dajte,

Ja argumenty na OO nemam, ja cakam, ale smola nikto mi nerozumie ani apolo-on uvadza nejake info-zaciatok, a asi bude pokracovat-neviem.

Vy nejake mate? No vy by ste myli mat a pomoct mne a mozno aj inym. Nie?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 61  ~  Člen od: 05 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 13 január 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 11 február 2008 :  01:01:05  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Pan metodius,
na uplne vecne argumenty pana A. ste odpovedali recnickou otazkou (na ktoru viete odpoved aj Vy) a naslednym pochvalno-mentorskym odporucanim, ako ma pisat. Nulova argumentacia. Vsak v poriadku, ale viete, argumenty sa davaju, aby sa druhi podla nich zariadovali (podla toho, ci ich prijmu alebo vyvratia). V tomto smere su Vase posledne prispevky opat bezcenne - Vy sa len poucujete a poucujete, kedy to vsak bude vidno aj na Vasich vystupoch?

Opat, nemusi byt nic vidno, kazdeho vec, ako s informaciami nalozi. Ak vsak niekto neargumentuje, kvuoli comu sem nekonzistentne vobec prispieva, otazka za korunu. Apolo a oplachnutie, Rarach a psychozrutenie,...dakujem za Vasu dojemnu starostlivost, vazne, a teraz by som Vas poprosil, mate nieco aj k teme?

Myslim tym k teme danej nadpisom, ked uz k Oliverovi nemate (co je cudne, kedze oravecizmus je extremne jednoduchy priklad na rozpoznanie jeho neprijatelnosti).

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

methodius

Stav: offline

 Odoslaný - 11 február 2008 :  01:05:53  Zobraziť profil  Pridať methodius do zoznamu priateľov
citácia:
Nuz dovodov je viac napr. uz len zo slusnosti. Co ty na to?
Pripadne preto, ze ak je to diskusne forum, tak by sa tu malo diskutovat. Co je asi problematicke, ked ti nerozumieme.


O akej slusnosti rozpravas? Nie ja nerozumiem ale TY. Ja som slusne poziadal aby si pokracoval, tesil som sa na informacie a TY nerozumies-ale mne to nevadi, lebo ja VAM rozumiem. Viac ako si myslite
Ja tu nepolujem ako niekdo. Ale so mnou nemusite debatovat ked nerozumiete, ved je sloboda, aj vierovyznania
Ignorujte ma

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 61  ~  Člen od: 05 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 13 január 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Apolo

Stav: offline

 Odoslaný - 11 február 2008 :  01:09:19  Zobraziť profil  Pridať Apolo do zoznamu priateľov
citácia:

Ach, velmi sa ospravedlnujem za zabudlivost
citácia:
Ak mate argumenty, dajte,

Ja argumenty na OO nemam, ja cakam, ale smola nikto mi nerozumie ani apolo-on uvadza nejake info-zaciatok, a asi bude pokracovat-neviem.

Vy nejake mate? No vy by ste myli mat a pomoct mne a mozno aj inym. Nie?

Pôvodne zaslal methodius - 11 február 2008 :  01:00:16



Je uz pozde a tak clovek asi co-to prehliadne.
Teda info - zaciatok.

V zatvorke som uviedol zdroj www stranku pana doktora Olivera Oravca biskupa dakej neregistrovanej cirkvi. Okrem vlastnych stranok je pan doktor velmi cinny na forach.

Informacie o kardinalovi Lienartovi su bezne dostupne na internete. Staci poznat stranku www.google.com a vediet trochu francuzsky a anlicky.

Informacie o biskupovi Davidkovi podavaju autori Fiala, Hanus vo svojich dvoch monografiach. Inac sa o nom mozete aj osobne informovat na CBK.

Dobru noc,
Apolo

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 26  ~  Člen od: 09 február 2008  ~  Posledná návšteva: 09 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

methodius

Stav: offline

 Odoslaný - 11 február 2008 :  01:12:32  Zobraziť profil  Pridať methodius do zoznamu priateľov
Myly pan R, dakujem za odborne a vycerpavajuce poucenia. Velmi si to vazim. Nemohlo by to byt trochu jemnejsie? Preco ste na mna taky zly? Ja s Vami spolucitim, keby ste to tak vedeli. Boli by ste prekvapeny. Rad by som vedel akym sposobom ste tak vzdelany a mudry clovek, obratny znalec logiky a filozofie, padli do osidel OO. Nieco s "kuchyne".

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 61  ~  Člen od: 05 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 13 január 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Apolo

Stav: offline

 Odoslaný - 11 február 2008 :  01:18:29  Zobraziť profil  Pridať Apolo do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Nuz dovodov je viac napr. uz len zo slusnosti. Co ty na to?
Pripadne preto, ze ak je to diskusne forum, tak by sa tu malo diskutovat. Co je asi problematicke, ked ti nerozumieme.


O akej slusnosti rozpravas? Nie ja nerozumiem ale TY. Ja som slusne poziadal aby si pokracoval, tesil som sa na informacie a TY nerozumies-ale mne to nevadi, lebo ja VAM rozumiem. Viac ako si myslite
Ja tu nepolujem ako niekdo. Ale so mnou nemusite debatovat ked nerozumiete, ved je sloboda, aj vierovyznania
Ignorujte ma

Pôvodne zaslal methodius - 11 február 2008 :  01:05:53


Budem trochu drzi. Ale Rarach ma asi pravdu, ze sa sedevakantisticke sposoby (on ich nazyva podla pana doktora 00) su infekcne.
Ty mi rozumies viac ako si myslim?

Nie je to trochu pysne?

Co je zle, ak ta poprosim o vysvetlenie? Co je zle na tom ked ti niekto nerozumie? Nebolo by horsie keby som si myslel, ze ti rozumiem perfektne a obaja by sme hovorili o inom?

Kedysi si pisal o pozdrave a slusnosti. A teraz ziadas, aby som ta ignoroval? No tak nereaguj. Ja som chcel trochu konfrontovat to co pisal isty Oliver O., verejne s faktami, ktore su verejne dostupne. Preco si podrazdeny?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 26  ~  Člen od: 09 február 2008  ~  Posledná návšteva: 09 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 11 február 2008 :  01:27:18  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Pan methodius,
mam stale silny pocit, ze si tu iba strielate - zo seba naschval a z nas sprostredkovane. Maznavy ton, akcne odbocky udajne k teme, evidentne gramaticke omyly, vedome ignorovanie povedaneho, naivne ocakavania odpovedi na uz zodpovedane veci,... tuto hru nech hra, koho bavi.

Vyssie pisete o ignorovani, stane sa, ba vlastne uz sa stalo. V teme vsak zostanem a kvuoli inym sa pokusim o komplexnejsi argumentacny prehlad, ake konkretne nedoslednosti a alogizmy Vasich prispevkov su dokazom, kam vedu sympatie k tzv. tradicionalizmu. Na dnes vsak finito.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Apolo

Stav: offline

 Odoslaný - 11 február 2008 :  01:27:21  Zobraziť profil  Pridať Apolo do zoznamu priateľov
citácia:
Myly pan R, dakujem za odborne a vycerpavajuce poucenia. Velmi si to vazim. Nemohlo by to byt trochu jemnejsie? Preco ste na mna taky zly? Ja s Vami spolucitim, keby ste to tak vedeli. Boli by ste prekvapeny. Rad by som vedel akym sposobom ste tak vzdelany a mudry clovek, obratny znalec logiky a filozofie, padli do osidel OO. Nieco s "kuchyne".

Pôvodne zaslal methodius - 11 február 2008 :  01:12:32



Ked som vstupil na toto forum. Tak som prave chcel odcenit, ze tu je Rarach vecny a ze nevytahuje osobne veci z okolia O.O.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 26  ~  Člen od: 09 február 2008  ~  Posledná návšteva: 09 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

methodius

Stav: offline

 Odoslaný - 11 február 2008 :  01:30:14  Zobraziť profil  Pridať methodius do zoznamu priateľov
citácia:
Budem trochu drzi. Ale Rarach ma asi pravdu, ze sa sedevakantisticke sposoby (on ich nazyva podla pana doktora 00) su infekcne.
Ty mi rozumies viac ako si myslim?

Nie je to trochu pysne?


Nie si ani trochu.
Nie asi, ale vo vela veciach ma pravdu. Len jeho sposob podania je pre neho sameho kontraproduktivny. Pokial to bude podavat inak ( a to on vie) zozne slavu, aj teraz ju ma, ale mal by ju vacsiu a okrem nej aj UCTU aj u protivnikov, a viac ludi by poucil a napravil a o to ide. Alebo nie?
K slovam lepra a ifekcny sa nevyjadrujem .

Je! Suhlasim s Tebou. Ale som hriesny clovek a naprava mojej osoby je tazka.

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 61  ~  Člen od: 05 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 13 január 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Apolo

Stav: offline

 Odoslaný - 11 február 2008 :  01:38:04  Zobraziť profil  Pridať Apolo do zoznamu priateľov
??

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 26  ~  Člen od: 09 február 2008  ~  Posledná návšteva: 09 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

methodius

Stav: offline

 Odoslaný - 11 február 2008 :  01:44:04  Zobraziť profil  Pridať methodius do zoznamu priateľov
citácia:
Teda, aby som si to ujasnil.
Pises, ze nie je to pycha, ked tvrdis, ze mi lepsie rozumies...

Potom pises, ze suhlasis so mnou a ze si hriesny.
Teda neviem s cim suhlasis.
A preco hriesnost? Ja som tu tvoju svatost neriesil.
Ale ked mas potrebu vyznat sa, tak do toho... ale lepsie to budes mat u knaza, na Slovensku ich je dost.


Excelentné!

Tak za dobrotu, coho som sa dozil?
Alebo ze by som nerozumel?
Uz sa nedivim za OO a "ini" maju taku lahku pracu.

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 61  ~  Člen od: 05 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 13 január 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Apolo

Stav: offline

 Odoslaný - 11 február 2008 :  01:46:21  Zobraziť profil  Pridať Apolo do zoznamu priateľov
Pardon,
Je vazne pozde a preto som si zle precital prvu vetu.
Methodius prepac.
Ale vazne ked mas problem bolo by vhodne ist na spoved...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 26  ~  Člen od: 09 február 2008  ~  Posledná návšteva: 09 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

methodius

Stav: offline

 Odoslaný - 11 február 2008 :  01:52:30  Zobraziť profil  Pridať methodius do zoznamu priateľov
Vedel som ze si dobry.

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 61  ~  Člen od: 05 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 13 január 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

methodius

Stav: offline

 Odoslaný - 11 február 2008 :  02:35:24  Zobraziť profil  Pridať methodius do zoznamu priateľov
citácia:
Pardon,
Je vazne pozde a preto som si zle precital prvu vetu.
Methodius prepac.
Ale vazne ked mas problem bolo by vhodne ist na spoved...


3x zmeneny prispevok
citácia:
Ale vazne ked mas problem bolo by vhodne ist na spoved...

Dakujem za upozornenie.
Prave mi zacalo pripravne obdobie na "svatu spoved". Jom Kipur bude neskor.

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 61  ~  Člen od: 05 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 13 január 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 7 Previous Topic: Gordický uzol Téma Next Topic: Almužna  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06