Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Exorcizmus a miesto laikov pri nom
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: manzelstvo so zidom. Téma Next Topic: prorocká škola
Strana: z 6

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2007 :  17:28:14  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
keby nezrusili inkviziciu bola by si dobry adept na vypocuvanie

takze tebe je viditelna sviatost udelovana biskupom ako nastupcom apostolov malo ?

A keďže tieto charizmy mi pomáhajú uzdraviť a oslobodiť ľudí zpod vplyvu Zlého ducha

ako vies ?

Toto je totalna hereza To moze urobit len biskupom menovany exorcista


Bolo veľmi krátke a dozvedela som sa, že Pán si ma vyvolil na spásu iných duší a dostala som k tomu aj potrebnú výbavu (charizmy).


to je sila a ja ze len Kristus je na spasu dusi Takze aj v tebe mozem byt spaseny ? Dokonca si dostala aj vybavu ? Dufam ze postou aj s manualom
Mas aj moc odpustat hriechy , mas moc premienat , mas vobec nejaku moc , ktora je zo sviatosti ?
prezradis nam v com spociva to povolanie na spasu inych dusi ?


Aj keď sa vraví, že sv. zmierenia je najlepším exorcizmom je niekedy potrebná aj modlitba oslobodenia


poprosil by som tu modlidbu oslobodenia aj s cirkevnym schvalenim


Takto uzdravený a oslobodený človek sa stáva dokonalým nástrojom v Božích rukách a je veľmi vnímavý na Ducha Svätého.


Ked sam Pan dal moc knazom odpustat hriechy to je malo ?


Samozrejme, že sú tam aj doslova pobláznené osoby.


Fajn tato veta staci , aby to cele ducharstvo bolo postihnute anathemou

Verte mi, že kdo obsiahne "dary" ten je v paľbe zlého ducha

tak to je bomba priznanie cez charizmy k diablovi

aby znalí veci riadili tieto spoločenstvá


a ja ze mame hierarchiu ,a posvatne knazstvo na to , aby riadili Takze znali veci To je z akeho cirkevneho dokumentu Prezradis ?

Verte mi, že kdo obsiahne "dary" ten je v paľbe zlého ducha a občas sa stáva, že jednotlivec podľahne napr. zlému duchu pýchy a namiesto pomoci, škodí.


no ale humoru uz bolo dost nie ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora 

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2007 :  18:25:14  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov

Slniecko: Ach, Slniecko, toto forum je ako magnet pre dusevne chorych ludi, uz ich tu bolo vela, a teraz neviem ci nahodou aj Ty nepatris medzi nich. No ak si ta naozaj Boh vyvolil a naozaj vies robit zazraky, mas trochu nestastne vyjadrovacie sposoby, na ktore poukazuje aj American. Je to skutocne podozrive a kazdeho toto varuje aby si na teba daval bacha. Vyrok: "Pán si ma vyvolil na spásu iných duší", totiz znamena, ze si teda spasitel. Spasitel dusi... Ale tak si to dufam iste nemyslela. Predpokladam, ze si to myslela asi takto nejako: "Pan si ma vyvolil na spolupracu pri zachrane inych dusi". To uz by znelo trosku lepsie

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slniecko

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2007 :  20:29:37  Zobraziť profil  Pridať slniecko do zoznamu priateľov
Rozmýšľala som či ešte vôbec reagovať. Máš pravdu Pierre, že toto fórum je magnet pre duševne chorých a jeden z nich aj reagoval.

Dúfam, že keď máte platne udelenú sv. birmovania, určite ste v podobnej službe ako ja. Prepáčte ale ja o tom veľmi pochybujem.
Toľká nevedomosť!!! Vy neviete, že ten čo veľa verí veľa dostane. A platí to aj opačne. Dúfam amerika, že minimálne prorokuješ. Kričať vieš, počuli by ťa aj v Čiernej nad Tisou. Obávam sa, že s tebou by to dopadlo ako so Skévovými synmi, čo ich zlí duchovia vymlátili. Vieš tí sa nedajú ukričať, ani ich neohúriš nejakým pápežským dokumentom ani keby bol ex-catedra. Tam je najlepšou zbraňou pokora. Ale to v tvojom slovníku určite nenájdeš.

Nechám tú špinu na sebe, pretože nemôžem uviesť kto mi to povedal. aby som ho nevtiahla do tejto špinavej hry.

Amerika1 ty nevieš, že napr. Katarína Sienská vyháňala zlých duchov. Ako to asi robila, keď nebola mužom a teda nemohla byť kňazom, ktorý by mohol byť poverený biskupom? Jednoduchou modlitbou príhovoru. Vydíš aký si amatér!!!

Aj keď sa vraví, že sv. zmierenia je najlepším exorcizmom je niekedy potrebná aj modlitba oslobodenia, to povedal bývalý pomocný exorcista BB v júni na rádiu Lumen v besede o ezoterike.
Nájdi si to napr. je to uvedené na redemptoristoch, aby si sa na budúce nemusel takto strápniť.

Ked sam Pan dal moc knazom odpustat hriechy to je malo ?
Hriech a zlo nie je to isté, preto sú potrebné modlitby oslobodenia a dokonca exorcizmy. Modlitby oslobodenia sa môže modliť aj kňaz z farnosti. Modlitby majú v Modlitebníku, ale boja sa toho!!!

tak to je bomba priznanie cez charizmy k diablovi
Odpoveď ti dá exorcista BA-TT diecézy v spomínanej prednáške. Odpoveď znala asi takto. Jedna pani mala dar uzdravovanaia a zdalo sa nám, že môže byť od Pána, ale prišiel duch pýchy a ona ich dala do služby zlému. Začala inkasovať.

a ja ze mame hierarchiu ,a posvatne knazstvo na to , aby riadili Takze znali veci To je z akeho cirkevneho dokumentu Prezradis ?
Prekvapím Ťa, ale kňaz napr. Václav Kocian (JAS Zvolen) bol na to uvoľnený vlastným biskupom, ďalej tam pôsobí spirituál NR seminára Peter Brodek (napísal super knihu, prečítaj si ju, lebo tvoja nevedomosť je do neba volajúca), na poslednej konferencii aj náš exorcista a dokonca jeden z Poľska.
Mimochodom, každý kresťan katolík používa aj toaletný paier. Aj nato je nejaký dokumet?


Bohužiaľ ja sa nemôžem zasmiať ani Ťa nazvať hlupákom, lebo mi je skôr do plaču z tvojej nevedomosti a za to druhé môže ísť človek do pekla. Je to uvedené myslím, že v Mr, nájdi si to.
Taktiež emócie mám už dávno zvládnuté. Stavím sa, že teraz nevieš o čom hovorím.

To:Pierre
"Pán si ma vyvolil na spásu iných duší", totiz znamena, ze si teda spasitel.
Našu spásu ohrozuje tak hriech ako i zlo. Cirkev dáva prostriedky, aby sme sa mohli na cestu spásy vrátiť. Sviatosť zmierenia (hriech) a modlitby oslobodenia, prípadne exorcizmus. Takže podľa teba sa hrajú kňazi a exorcista na spasiteľov? Vidíš aká je pochybná tá tvoja dedukcia.

P.S. Keďže nie je dobré hádzať perly sviniam prosím administrátora tohto fóra o vymazanie všetkých mojich príspevkov. Nech Vám Pán žehná.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 59  ~  Člen od: 12 október 2007  ~  Posledná návšteva: 17 február 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2007 :  20:51:45  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
citácia:
Našu spásu ohrozuje tak hriech ako i zlo. Cirkev dáva prostriedky, aby sme sa mohli na cestu spásy vrátiť. Sviatosť zmierenia (hriech) a modlitby oslobodenia, prípadne exorcizmus. Takže podľa teba sa hrajú kňazi a exorcista na spasiteľov?


A knazi azda o sebe prehlasuju, ze su spasitelia dusi? Nie, mile Slniecko, a neviem o com teraz vobec tocis. Ach, preco je so zenami vzdy takato tazka rec? Ja ti len hovorim ze davas chybne vyroky, ako i ten na ktory som ti poukazal. Takze prestan s tym plačom, radsej sa oprav, a mozes pokracovat... Ziaden problem, zachovaj klud, nic sa nedeje .

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2007 :  20:53:21  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Slniecko: Ach, Slniecko, toto forum je ako magnet pre dusevne chorych ludi, uz ich tu bolo vela, a teraz neviem ci nahodou aj Ty nepatris medzi nich.

Pôvodne zaslal Pierre - 24 október 2007 :  18:25:14


Myslim, ze toto je dost neadekvatna reakcia.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2007 :  20:55:06  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
No tak som to schytal Takze predpokladam , ze tie tvoje charizmy boli skumane kolegiom , ktore menoval biskup , ktory rozhodne , ze ide o autenticke prejavy Ducha

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2007 :  20:56:37  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ak nie nol by som rad , aby si hamovala v sudoch , co je a co nie je autenticky prejav Ducha Svateho
Na to su v Cirkvi poverene autority , aby vyniesli o tom rozsudok

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2007 :  20:58:49  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
poprosil by som tu modlidbu oslobodenia s cirkevnym schvalenim

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2007 :  21:08:31  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
mala dar uzdravovanaia a zdalo sa nám, že môže byť od Pána,

vsimnite si pojmy zdalo sa nam
ze moze byt od Pana

Moze byt toto verne katolicizmu ?
Komu sa co zdalo , od koho ma povolenie vynasat ci je od Pana , alebo ci to moze byt od Pana To su predsa katastrofalne tvrdenie
Zli duchovia su padli anjeli maju nepomerne mohutnejsiu kapacitu rozumu aj vole s tym sa nezahava Katolik nema co vyhanat sam o sebe Zleho .



a ja ze mame hierarchiu ,a posvatne knazstvo na to , aby riadili Takze znali veci To je z akeho cirkevneho dokumentu Prezradis ?
Prekvapím Ťa, ale kňaz napr. Václav Kocian (JAS Zvolen) bol na to uvoľnený vlastným biskupom, ďalej tam pôsobí spirituál NR seminára Peter Brodek (napísal super knihu, prečítaj si ju, lebo tvoja nevedomosť je do neba volajúca), na poslednej konferencii aj náš exorcista a dokonca jeden z Poľska.
Mimochodom, každý kresťan katolík používa aj toaletný paier. Aj nato je nejaký dokumet?

Takze co sa ti nepaci vasi znali veci su ked sa to tak vezme knazi uvolneni hierarchiou Tak v com mas doparoma problem s mojim textom ? Tak napis , ze znali veci su knazi uvolneni hierarchiou a nezavadzaj pojmy znali veci lebo kazdy knaz je znaly veci - druhy Kristus

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2007 :  21:14:39  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Amerika1 ty nevieš, že napr. Katarína Sienská vyháňala zlých duchov. Ako to asi robila, keď nebola mužom a teda nemohla byť kňazom, ktorý by mohol byť poverený biskupom? Jednoduchou modlitbou príhovoru. Vydíš aký si amatér!!!

Vsetky jej prejavy boli skumane cirkevnou autoritou a oznacene za autenticke Tak nam ukaz kto uznal za autenticke tvoje prejavy

Modlidba prihovoru nie je vyhananie zlych duchov A vies preco nie ?
Svata Katarina nepouzivala Cirkviu schvalene exorcicne modlidby
Vsimnime si rozdiel
Svata Katarina modlidbou prihovoru Cize prihovor k niekomu kto ma moc
ty :charizmy mi pomáhajú uzdraviť a oslobodiť ľudí zpod vplyvu Zlého ducha
Vsimate si rozdiel ? Ona hovori ako keby mala moc Ona sama uzdravi a oslobodi od Zleho

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2007 :  21:22:31  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Takže podľa teba sa hrajú kňazi a exorcista na spasiteľov?

vsimnime si aku paralelu nam autorka vytvorila
knazi a exorcista na jednej strane a ona na druhej strane
ze knaz aj exorcista maju moc sviatostnym sosobom v knazskom svateni odovzdanu od samotneho Boha nie je podla autorky ziaden problem
Ona sa raz prirovna k svatej Katarine , potom ku knazovi , potom k exorcistovi a ako uplne v pohode ziadny rozdiel tam vlastne nie je
Takto sa zavadza Povie sa ved aj svata katarina , ale nepovie sa ako dlho jej prejavy skumali a kto ich vyhlasil za autenticke
Tvoje prejavy kto vyhlasil za autenticke ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2007 :  21:53:20  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Mato: Neadekvatne reakcie su na tomto fore predsa odpradavna beznymi reakciami, nie? Ale ak som sa tym Slniecka dotkol, velmi sa jej ospravedlnujem.

Slniecko: Chapem ako to asi myslis, len snaz sa, prosim, aby tvoje reci v doslovnom zneni neboli nejake zvlast brutalne bludy. Ked je nieco len povazlive, to mi este nevadi (sam sa tak obcas vyjadrujem), ale total az do oci bijuca hereza, to uz trochu vadi aj mne . Inak nic v zlom. Mam ta rad. Ahoj

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2007 :  22:50:49  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Mato: Neadekvatne reakcie su na tomto fore predsa odpradavna beznymi reakciami, nie?
Pôvodne zaslal Pierre - 24 október 2007 :  21:53:20


Ved to. A namiesto toho, aby sme to skusili zmenit, sme na seba hrdi, ze ved nevybocujeme z "beznej normy"

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2007 :  23:26:37  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
No neviem, mne sa nezda zeby som bol hrdy na to, ze nevybocujem z beznej normy.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slniecko

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2007 :  23:47:49  Zobraziť profil  Pridať slniecko do zoznamu priateľov
mala dar uzdravovanaia a zdalo sa nám, že môže byť od Pána,

povedal to exorcista BA-TT, je veľmi ťažko to rozlíšiť. No ja by som s tým nemala problém a vieš prečo, lebo ak je človek v moci diabla a je v mojej prítomnosti ja začnem mať neuveriteľné problémy. Kňazi to vedia a pomáhajú mi. Napr. počká ak nemôžem urobiť posledný krok pred sv. prijímanám, alebo povedať amen atď..
A nemusí to byť len človek, ale aj priestor, dokonca sú celé miesta, kde pôsobí zlý duch. O niektorých viem a tam nechodím.

Vsetky jej prejavy boli skumane cirkevnou autoritou a oznacene za autenticke Tak nam ukaz kto uznal za autenticke tvoje prejavy
V tejto službe mi pomáha exorcista a on moje dary aj rozpoznal, a čo bude nasledovať neviem. potom ako mi to povedal ma pozval k spolupráci.

Sväta Katarina nepouzivala Cirkvu schvalene exorcicne modlidby
Ani ja nie, to môže len kňaz na to ustanovený biskupom. Ja sa len modlím za takéhoto človeka, aby Pán pomohol dotyčnej osobe. No môžem to robiť, len preto že mám k tomu potrebné dary, lebo inak by som to schytala. Takto som chránená. Preto je veľmi nebezpečné vkladanie rúk. To nikdy nerobte!!!

Takže podľa teba sa hrajú kňazi a exorcista na spasiteľov?
Tú hlúposť si vydedukoval ty. Ja som tým chcela povedať, že Pán si volí pri tom pomocníkov a verte mi, že sláva je to posledné prečo by sa na to niekto odhodlal. Ono totižto táto služba má aj opačnú stranu a to sú "príjemné noci". Preto si nesmierne vážim každého exorcistu, ktorí je ochotný trpieť týmto spôsobom. Konieckoncov záujemci o túto službu stoja pred ABU tromi radmy, že?

[blue]Neadekvatne reakcie su na tomto fore predsa odpradavna beznymi reakciami, nie.
Tomuto sa ja nemienim prispôsobiť, pretože to mi nezodpovedá k profili dobrého kresťana

[blue]Chapem ako to asi myslis, len snaz sa, prosim, aby tvoje reci v doslovnom zneni neboli nejake zvlast brutalne bludy.

Nechápeš, inak by si tak neprestrelil.

Mato, máš to ťažké ukočírovať toto stádo splašeních koní. Takže klobúk dolu a opätovne ťa prosím o vymazanie príspevkov. To čo som si predsavzala pred vstupom do tohto fóra som splnila a tak sa majte.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 59  ~  Člen od: 12 október 2007  ~  Posledná návšteva: 17 február 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2007 :  23:50:32  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
citácia:
A nemusí to byť len človek, ale aj priestor, dokonca sú celé miesta, kde pôsobí zlý duch. O niektorých viem a tam nechodím.

- Prosim, prezrad, ktore miesta to su? Nech viem kam nemam chodit. Aspon niektore, prosim... A neslo by toho ducha odtial vyhnat? A kde sa tam vzal, preco je zrovna tam? Nevis nahodou? A keby som tam siel, moze to mat na mna nejaky negativny vplyv?

citácia:
Tomuto sa ja nemienim prispôsobiť, pretože to mi nezodpovedá k profili dobrého kresťana

- No vidis, kedze ja este dobry krestan nie som, tak som sa prisposobil.

citácia:
Nechápeš, inak by si tak neprestrelil.


- Vsak ja sa ti ospravedlnujem. Ale co takto si priznat, ze si s tym vyrokom, z ktoreho vychadzalo, ze si spasitel, trosicku prestrelila Ty? Zle si to naformulovala, no, sa stava, nemusis sa hned urazat. Trosku pokorne srdce by to chcelo.

citácia:
a opätovne ťa prosím o vymazanie príspevkov.

- Ale chod, teraz si zrovna dalsi dlhsi prispevok sem dala a zaroven ziadas aby ti aj to bolo zmazane? Trochu divne... No nic, to chce evidentne ukludnenie, ukoncenie hnevu a odpustenie. Ja ti navrhujem zmierenie, zeby sme sa pomerili a zasa boli dobri? Co povies? Nebolo by to lepsie?

citácia:
To čo som si predsavzala pred vstupom do tohto fóra som splnila

- A co to bolo?

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2007 :  08:44:08  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Preto je veľmi nebezpečné vkladanie rúk. To nikdy nerobte!!!

toto tu este nebolo Preco je nebezpecne vkladanie ruk Aku ma tato forma ucinnost ? Co sa tym odovzdava ? Konkretne by som poprosil , kde Cirkev uci to , co ty tvrdis
Ved pochopte , ze sa tu tvrdia totalne bludy
Mato vidis kam smeruje ta vasa charizmaticka obnova ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2007 :  08:45:34  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
lebo ak je človek v moci diabla

Uvedomujete si bratia a sestry zavaznost tohto tvrdenia ? Viete to vobec premysliet do dosledkov co tato nestastna osoba tvrdi ?


V tejto službe mi pomáha exorcista a on moje dary aj rozpoznal, a čo bude nasledovať neviem. potom ako mi to povedal ma pozval k spolupráci.


Tak to uz ano Chudak exorcista

a dufam ze on v spolupraci s tebou vycisti ako ty tvrdis

A nemusí to byť len človek, ale aj priestor, dokonca sú celé miesta, kde pôsobí zlý duch. O niektorých viem a tam nechodím.

nedalo by sa osadit aspon varovne tabulky ?

No môžem to robiť, len preto že mám k tomu potrebné dary, lebo inak by som to schytala. Takto som chránená.


Ale zarty nabok Kto to povedal , ze to mozes robit ?

potom ako mi to povedal ma pozval k spolupráci.

Toto exorcista nikdy nesmie urobit Nie si povolana na to To mozu robit len knazi
Ak to urobil mali by ho upalit aj s tebou

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2007 :  08:52:07  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Mato, máš to ťažké ukočírovať toto stádo splašeních koní. Takže klobúk dolu a opätovne ťa prosím o vymazanie príspevkov. To čo som si predsavzala pred vstupom do tohto fóra som splnila a tak sa majte.

A kamze kam mas tak naponahlo Ved ak je to tak ako tvrdis pod hodime rec Musis obstat Inak je to cele od Diabla

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2007 :  09:41:19  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Takze este raz by som poprosil

1 , modlidbu oslobodenia s cirkevnym schvalenim

2 , meno biskupa , ktory uznal tvoje prejavy za autenticke prejavy Ducha Svateho

3 , meno biskupa , ktory ti dovolil spolupracovat pri exorcizme

dakujem

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2007 :  10:23:37  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Nie si povolana na to To mozu robit len knazi

vs.

meno biskupa , ktory ti dovolil spolupracovat pri exorcizme

vs.

Katarina Sienska a jej spolupraca pri exorccizme


1.
Myslim, ze podliehas nadseniu a v prilisnej snahe ukazat slniecko ako bludarku hadzes vyjadrenia jedno za druhym a robis chaos.

Moze teda laik spolupracovat pri exorcizme, alebo nemoze?
Ak nemoze, ako vysvetlis Katarinu?
Ak moze, ako vysvetlis svoju prvu vetu?

A znova, tak ako pri otazke o laikoch a dotykaniu sa Krista, bolo by mozne dolozit dokumenty osetrujuce tuto vec?

2. Vkladanie ruk

Co myslis, co sa stane s clovekom (laikom), ktory narazi na niekoho posadnuteho a bude sa hrat na exorcistu a vkladat na dotycneho ruky v nejakej hlupej snahe ducha vyhnat?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2007 :  10:54:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Moze teda laik spolupracovat pri exorcizme, alebo nemoze?
Ak nemoze, ako vysvetlis Katarinu?
Ak moze, ako vysvetlis svoju prvu vetu?


Ujasni si pojem exorcizmus a o co vlastne ide
Tieto otazky plne podiehaju pod pravomoc miestneho biskupa
Spytaj sa akehokolvek sidelneho biskupa

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2007 :  10:56:29  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Myslim, ze podliehas nadseniu a v prilisnej snahe ukazat slniecko ako bludarku hadzes vyjadrenia jedno za druhym a robis chaos.


dobre aby nebol chaos poprosim len odpovede na mnou tri polozene otazky , voci ktorym nemoze ani nejmenej namietat ziadny pravoverny katolik

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2007 :  11:07:49  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Inak cakal som ze ti slapnem na otlak

Amerika1 ty nevieš, že napr. Katarína Sienská vyháňala zlých duchov.

Mozes mi ukazat z coho dedukujes , ze pomahala pri exorcizme ?
Mozes mi ukazat odkial mas , ze sv. Katarina bola biskupom povolana pomahat nim menovanemu exorcistovi ?
Rad by som poukazal na rozdiel
Na jednej strane sv Katarina mala dar vyhanat duchov ale tym nenahradzovala cirkevnou autoritou menovaneho exorcistu , ktory vykonava exorcizmus podla Cirkvou schvalenych postupov
Na rozdiel od autorky , ktoru exorcista prizval k spolupraci
Je rozdiel , alebo nie je ?
Exorcizmus to je presny postup podla Cirkvou schvalenych presnych formul
Tam nemoze exorcista hovorit co chce
To potom uz mozeme aj tvrdit ze ju knaz pozval , aby mu pomahala pri premienani

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2007 :  11:19:45  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Vsimnime si dve tvrdenia

Co myslis, co sa stane s clovekom (laikom), ktory narazi na niekoho posadnuteho a bude sa hrat na exorcistu a vkladat na dotycneho ruky v nejakej hlupej snahe ducha vyhnat?


A keďže tieto charizmy mi pomáhajú uzdraviť a oslobodiť ľudí zpod vplyvu Zlého ducha praktiky pekla sú súčasťou mojej všednej reality.

Vazeni bratia a sestry ta nestastna osoba vobec nemoze vediet ci niekoho oslobodila spod vplyvu Zleho ? A viete preco ?

teraz si Mato uviazol vo vlastnej sieti
Ukazem to len koli ostatnym a Pravde

prosim o trpezlivost dostaneme sa ku klucovej odpovedi

Hned nasledne vysvetlim tu svatu Katarinu

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

methodius

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2007 :  12:38:56  Zobraziť profil  Pridať methodius do zoznamu priateľov
Laudetur Iesus Christus!

Dostal som poštou info,
Gréckokatolícky kňaz z Prešova PaedDr. ICLic. JOZEF MARETTA pôsobí ako exorcista.
http://webdoctor.fei.tuke.sk/~jozef.ratica/povolanim_exorcista_o_jozef_maretta/01%20-%20Prednaska/
Každý nech si urobí úsudok sám.

Kam kráčajú karmelitáni?
Cyril Vojtěch Kodet, OCarm. ThD., český římskokatolický kněz, teolog karmelitán, generální delegát Karmelitánského řádu v ČR

http://www.cho.cz/clanky/O-Obnove-s-P-Vojtechem-Kodetem-4-cast.html

.....................Samozřejmě ano, i když ne ve všech církvích byla Obnova integrována tak jako v Církvi katolické, mnohde přetrvávají velká pnutí nebo i zákaz působení charismatiků podnes. Z širšího hlediska musíme však Katolickou charismatickou obnovu vidět jako součást obnovného proudu, který procházel napříč církvemi a denominacemi minimálně od začátku dvacátého století. Počátkem 20. stol. vzniklo v USA tzv. letniční hnutí. Stalo se, že metodistický kazatel Charles Fox Parham vedl biblickou školu v Topece (Kansas). Při studiu knihy Skutků apoštolů ho jedna posluchačka požádala, aby na ni vložil ruce a vyprosil jí křest Duchem svatým. Prožila tuto zkušenost včetně daru modlitby v jazycích, následně přijali podobnou milost téměř všichni ve tomto malém sboru.

...........Zde se mi vybavuje nepřekonatelná kniha papežského kazatele otce Raniera Cantalamessy, Život pod vládu Kristovou, která vlastně vznikla jako tzv. seminář Obnovy, příprava na prosbu o nové vylití Ducha svatého.

A čo na to hovoria encykliky?
Syllabus errorum Pia IX, Mirari vos Gregor XVI, Praeclara gratulationis ,Divinum illud munus Leon XIII...


Extra ecclesiam nulla salus.

S Pánom Bohom.

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 61  ~  Člen od: 05 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 13 január 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: manzelstvo so zidom. Téma Next Topic: prorocká škola  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06