Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Exorcizmus a miesto laikov pri nom
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: manzelstvo so zidom. Téma Next Topic: prorocká škola
Strana: z 6

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2007 :  13:28:28  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Inak to co je podstatou takzvaneho krstu DS, ze z vlazneho katolika sa nejakym zvlastnym zasahom stava aktivny, to sa dialo v dejinach cirkvi odpradavna. Takto sa obratili i niektori, ktorych potom neskor vyhlasili za svatych... Len neviem preco sa to teraz vola krst v Duchu Svatom? Myslim ze to nie je najstastnejsi termin.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2007 :  14:31:33  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
A mame to v podstate vyriesene
Na Slovensku posobia dvaja exorcisti Takze nam Slniecko povie jedno meno exorcistu , ktory ju prizval k spolupraci a my si to overime

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2007 :  15:26:31  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:


teraz si Mato uviazol vo vlastnej sieti
Ukazem to len koli ostatnym a Pravde

Pôvodne zaslal amerika1 - 25 október 2007 :  11:19:45


To je vskutku zaujimavy fenomen, lebo ja som ziadnu siet nekladol

To je vsak nepodstatne, rad si pockam na vyjadrenie o tom, ako moze/nemozse byt vkladanie ruk nebezpecne a aj o Katarine Sienskej.

P.S. Co sa tyka otlaku, nuz zasa si sa pomylil, ziaden otlak nemam, takze kludne stupaj. A poori tom stupani by som rad pocul aj ucelenu a logicku, dokumentami podlozenu argumentaciu proti charizmatickemu hnutiu a tomu co robia/nerobia.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2007 :  15:28:47  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
ako moze byt vkladanie ruk nebezpecne

ved to by aj mna zaujimalo Musis sa spytat Slniecka

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2007 :  15:30:08  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
O tej sv . Katarine hned ako odpovies , preco nemoze Slniecko vediet , ze niekoho oslobodila spod vplyvu Zleho
Ze si nepocuval co ten exorcista hovori ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2007 :  15:34:40  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Ze si nepocuval co ten exorcista hovori ?

Pôvodne zaslal amerika1 - 25 október 2007 :  15:30:08


Nanestastie som stale v praci a mam iba kratku prestavku medzi vykonmi, nemal som cas pocuvat.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2007 :  15:35:31  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
poori tom stupani by som rad pocul aj ucelenu a logicku, dokumentami podlozenu argumentaciu proti charizmatickemu hnutiu a tomu co robia/nerobia.

preco dokumentami ? Ked som predkladal dokumenty tak ste to neprijmali Len si otvor forum a pozri kolko som ich tam dal
A napokon Methodius ti ich tam predsa vymenoval
Aj v tom predchadzajucom pripade aj teraz

Ale aby si nepovedal

V usnesení Lateránského koncilu se praví: Veškerá vytržení, proroctví, musí být zkoumána apoštolským stolcem, jenž zkoumá danou záležitost formou procesu, který se započíná pod autoritou ordináře. Ten svolává komisi zkušených a zbožných lidí. Veškerý podvod bude přísně potrestán. (exkomunikací vyhrazenou papeži)

Tridentský koncil prohlásil: Ve věci zjevení a nadpřirozených jevů je zodpovědnou osobou ordinář. Žádný nový zázrak nemůže být bez souhlasu biskupa uznán. Jestliže má biskup jisté znalosti v těchto záležitostech, ať po poradě s osvědčenými teology a zbožnými lidmi vykoná, to co považuje vzhledem k Pravdě a zbožnosti za vhodné.


Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2007 :  15:38:11  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Ze si nepocuval co ten exorcista hovori ?

Pôvodne zaslal amerika1 - 25 október 2007 :  15:30:08


Nanestastie som stale v praci a mam iba kratku prestavku medzi vykonmi, nemal som cas pocuvat.

Pôvodne zaslal Mato - 25 október 2007 :  15:34:40



To je v poriadku Len je tam jasne povedane , ze exorcistom je vlastne len biskup , a len on moze delegovat pravomoc na ineho knaza vo veciach exorcizmu
Takze Slniecko by nam mala povedat meno biskupa , ktory jej dovolil pomahat exorcistovi

Prepacte , ale tie kaleraby , co sa nam tu snazi Slniecko natlacit do hlav to je trosku privela
To nie su vazeni zarty Taketo veci sa postihuju exkomunikaciou

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slniecko

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2007 :  18:19:56  Zobraziť profil  Pridať slniecko do zoznamu priateľov
musím reagovať, lebo to čo tu rozpútal amarika1 sa už vážne nezlučuje so zdravým rozumom.

To: amerika1
Kde si vyčítal tú hlúposť, že vykonávam exorcizmus. Nenapísala som, že ja sa len za ľudí modlím?
Pri každom exorcizme pomáhajú exorcistovi modliaci ľudia. Nikdy som nebola pri exorcizme, ale pri jednom som asistovala len modlitbou z dialky. je to bežná prax exorcistov.
Uviedem kúsok z knihy Exorcisté a psychiatri od Amortha (tal. exorcistu):
"V prvých storočiach kedy ešte nebol ustanovený exorcistát oslobodzovali ľudí od pôsobenia zlého ducha charizmatici. Taktiež dnes sa stretávame s osobami, ktoré majú moc nad zlým duchom, väčšinou sú to ľudia, ktorí žijú v skrytosti. Postrehli sme totiž, že postihnutý človek sa pred takým človekom ponoreným do modlitby začal prejavovať. Stačí prítomnosť takých ľudí a zlý duch sa vytráca."
Je jasné, že pri rozlišovaní dávame pozor na stupeň postihnutia, na totožnosť zlých duchov, ktorý v človeku pôsobia, na aké úrovni človeka postihujú, aké ciele sledujú. Akú silu má modlitba za oslobodenie? Ja sám som si kládol túto otázku, pretože táto modlitba často dokáže nahradiť exorcizmus. Dokonca v niektorých prípadoch nie je vhodné konať exorcizmus a tak tento prostriedok môže zostať vyhradený pre tie najzávažnejšie prípady, zatiaľ čo pre prípady nižšej úrovne pôsobenia zlého ducha je vhodnejší modlitba za oslobodenie. V modlitbe za oslobodenie sú to predovšetkým chvály, ktoré sprostredkujú oslobodzujúcu sílu. Veľmi mocná je taktiež prosebná modlitba."

"Počiatky modlitby za oslobodenie mali ešte jednu príčinu. Bola to modlitba za krst v Duch svätom, ktorý nazývame vyliatie Ducha svätého, aby sme danú záležitosť oddelili od sviatostného krstu, i keď táto skutočnosť s krstom celkom pochopiteľne súvisí. je isté, že tento obrad bol v cirkvi vykonávaný až do 8 storočia, následne sa vytratil. Jedna súčasná teologická štúdia preukázala, že až do 8 storočia sa v cirkvi praktizovala modlitba za vyliatie Ducha svätého, ktorá bola považovaná za doplnok troch iniciačných sviatostí, teda krstu, birmovania a eucharistie. Dnes sa objavuje snaha túto modlitbu za vyliatie ducha obnoviť, aby kresťania boli posilnení v boji a lepšiezapojení do tela cirkvi., čo sa zasa prejavuje s oveľa väčšou účinnosťou pri pôsobení cirkvi."

Amorth je exorcista, ktorý spolupracoval aj s pátrom Piom. Toľko citát, ktorý si myslím dostatočne vyvracia tie nezmysly a komploty proti mojej osobe. Dúfam mato, že už nebudeš tolerovať boj na čarodejnice.

A len takú poznámku na okraj. Poznám mnoho horlivých kresťanov, ktorých dostal. Pretože horlivosť je o sebauspokojovaní a plná emócií a to je pole diabla, pretože on pôsobí na emocionálnej úrovni duše. Rád z nás robí blbcov a ako ste toho svedkami, darí sa mu.
Akú veľkú ľútosť pociťujem nad stratou toľkých duší, ktoré mu vo svojej nevedomosti naleteli a tak stratili to najcennejšie - spásu. Prajem Vám, aby ste nikdy nezblúdili a keď aj vedzte, že Ježiš, je dobrý pastier a kvôli jednej stratenej ovce zanechá 99 a ide hladať 1.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 59  ~  Člen od: 12 október 2007  ~  Posledná návšteva: 17 február 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

methodius

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  02:30:35  Zobraziť profil  Pridať methodius do zoznamu priateľov
Laudetur Iesus Christus!

Duch Svätý posilňoval apoštolov v nádeji na večnú odplatu, aby pamätali na to a neštítili sa žiadneho bojovania za Pána Ježiša a za jeho nebeské učenie. Nebojovali mečom železným, ale mečom slova božieho. Proti pohanom, ktorý považovali slová o ukrižovanom Synovi Božom za hlúposť a bláznovstvo, proti židom, ktorým tieto slová boli na pohoršenie aj proti bludárom, ktorí pravé učenie Pána Ježiša prekrúcali. A tak máme jednať aj my. Nadarmo niekto vkladá zbraň a štít do rúk niekoho, kto nechce bojovať, nadarmo mu dáva kalich občerstvenia a posilnenia, keď nechce vynaložiť svoje sily k boju proti nepriateľovi.
Pri svätom birmovaní sme boli pomazaný sv. olejom, nie k tomu, aby sme boli ľahostajní a leniví, ale činní , a statnými bojovníkmi(čkami) v službe Pána Ježiša. Ako kedysi u Rimanov boli olejom pomazaní gladiátori, aby sa ich svaly posilnili. Tak aj my sme boli pomazaní sv. olejom na znamenie, že Duch Svätý nám udeľuje posilu k boju s nepriateľmi za Pána Ježiša. Nepriateľmi sú tí, ktorí sa snažia skaziť dielo aj česť Pána Ježiša. Sú to neverci, neznabohovia , sú to tí, ktorí dôstojnosť božskú Pána Ježiša napádajú, jeho nebeské učenie prekrúcajú, jeho neomylné pravdy zapierajú. Ak nebojujeme stávame sa vierolomnými zradcami. Máme sa opevniť proti nevercom na hrade svätej Cirkve, čítaním dobrých katolíckych spisov, lebo toho, kto je dôkladne vzdelaný vo svätom náboženstve, títo nepriatelia nezvedú ani do pochybovania ani do nevery. Máme sa vyhýbať nevercom a neznabohom, aby nás títo falošní proroci ako vlci v ovčom rúchu nepodviedli a nestrhli do nevery. Lebo mnohí by zostali vernými Pánu Ježišovi, keby sa neboli kamarátili a bratríčkovali so záludnými nevercami a neznabohmi.

S Pánom Bohom.

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 61  ~  Člen od: 05 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 13 január 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  09:24:27  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
Ach slniecko,
keby tie tvoje myšlienky neboli tak protirečivé, možno by ti niekto aj uveril. Ale takto myslím, len taký by naletel, kto má problémy s rozmýšľaním v súvisoch.

Veď - čo napokon povedať na toto:
citácia:
Poznám mnoho horlivých kresťanov, ktorých dostal. Pretože horlivosť je o sebauspokojovaní a plná emócií a to je pole diabla, pretože on pôsobí na emocionálnej úrovni duše. Rád z nás robí blbcov a ako ste toho svedkami, darí sa mu.

Preložené "do slovenčiny" - horlivosť sa zakazuje. A čo takto Božie slovo: ...pretože nie si ani horúci ani studený, začínam ťa vypľúvať zo svojich úst... (necitujem presne) - teda vlažnosť je podľa teba správna a horlivosť je od diabla???
A žeby horlivosť bola o sebauspokojovaní a plná emócií??? Ts ts ts...

Hej, diabol rád z nás robí blbcov, darí sa mu... obávam sa, že toto bola hlboká pravda - len neviem, či chápeš o kom...

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slniecko

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  10:59:51  Zobraziť profil  Pridať slniecko do zoznamu priateľov
nie každá horlivosť je dobrá, pretože často v tej eufórii z Boha túžime mu slúžiť, ale po svojom. A správny kresťan katolík má byť nástrojom v jeho rukách a jeho odpoveď má byť - Pane tu som. Význam tej vety je v tom, že som ochotný plniť jeho vôľu. Prax však je o inom. Zakladáme modlitbové skupiny a iné aktivity (a často aj po domoch bez dozoru kňazov) a tam sa deje čokoľvek, aj to nebezpečné vkladanie rúk. (Mato odpovedal za mňa a správne. To môžu len ľudia poverení cirkvou, lebo oni sú chránení a Pán ich od toho nánosu, spôsobeného diablom očistí.) To čo je od Pána (aj tá modlitbová skupina), to sa nielenže uskutoční, ale aj pretrvá. Každý taký úmyseľ treba premodliť a Pán odpoveď dá.

Bohužiaľ zmurka, tá tvoja dedukcia nie je správna a ani podložená narozdiel odo mňa skúsenosťou.

A tá moja skúsenosť je napr. aj takáto. Raz ma jedna pani pozvala k sebe. Vedie modlitbovú skupinu, tvrdila, že má dar modlitby a tak každému ponúkala, že sa nad ním pomodlí. Keď som ku nej prišla po chvíli ma začalo striasať až tak, že som nevedela hovoriť (to je dôkaz prítomnosti zlého ducha, ale vtedy som o tom ešte nevedela) musela som odísť. Až neskôr som sa dozvedela od kňaza, že dotyčná je v službe diabla. Chcela som jej pomôcť a tak som ju oslovila a v rozhovore všetko objasnila. Jej reakcia bola - Tak sa mi vyhýbajte. Nechcela od toho upustiť, lebo to bolo jej dielko a vynášalo jej slávu. Zaujímavé je to, že tí čo patrili skutočne Bohu jej na to nenaleteli. Vidíš Pán si spravodlivého vždy ocháni. Zmurka vidíš aké neoprávnené obavy máš o mňa.

Takže horliví buďme hlavne v práci na sebe a potom si nás použije aj Pán, ale tak ako on chce a budete svedkami jeho zázračnej moci!


P.S. Reagujem, len preto že som chcela urobiť radosť istej osobe, a ako dôkaz, že prekrúcaním povedaného môže vzniknúť aj takáto kačica.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 59  ~  Člen od: 12 október 2007  ~  Posledná návšteva: 17 február 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  12:50:47  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
Mojou pohnútkou k písaniu nie je - robiť radosť istým osobám, ba ani sebe. Iba reagovať, keď čítam nepravdy alebo protirečenia .

Nerozumiem, prečo píšeš, a vzápätí žiadaš o vymazanie. Alebo napíšeš, že to je poslednýkrát - a o pár hodín to nie je pravda.
Potom zas píšeš, aby si robila radosť istej osobe a ako dôkaz, že prekrúcaním vznikajú kačice .
Prosím - dohodni sa sama so sebou, či teda tu chceš reagovať, alebo nie. A keď, tak, porozmýšľaj vopred alebo si prečítaj napísané, aby nejaké tie "kačice" nevznikali tvojou zásluhou.

Skús svoje skúsenosti s horlivosťou iných nebrať za nálepku pre všetkých horlivých.
A taktiež nepredpokladaj, že iba ty máš správne a skúsenosťou podložené dedukcie, a iní teda sú v tomto smere "pod tebou".
Vďaka.

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  13:27:50  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Slniecko ale uz vazne zarty nabok
Takze
1 lebo ak je človek v moci diabla

Ako a podla coho rozhodnes , ze clovek je v moci Diabla

A teraz si vsimnime nasledujuce

V tejto službe mi pomáha exorcista a on moje dary aj rozpoznal, a čo bude nasledovať neviem. potom ako mi to povedal ma pozval k spolupráci.

1 jej pomaha exorcista !!!

2 , on rozpoznal jej dary !!!

3, nevie co bude nasledovat , ale v zapati ked som pritlacil uz zostalo len to , ze ona sa len modli

4 , nevie co bude nasledovat , ale opat v zapati zostala len modlidba

5 , To meno exorcistu by som poprosil , ktory ta pozval k spolupraci

6 , tu modlidbu oslobodenia by som poprosil aj s cirkevnym schvalenim


Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  13:35:57  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

lebo ak je človek v moci diabla

Ako a podla coho rozhodnes , ze clovek je v moci Diabla

Slniecko hovori, ze ma dar to rozpoznat. Ze ma pri tom neprijemne, ale jasne rozpoznatelne pocity. Ze to suvisi s pritomnostou diabla jej povedal az exorcista, pred tym to nevedela vysvetlit.

Vsetko toto sa da vycitat z jej prispevkov, som to iba ja, kto to vie precitat?

citácia:

1 jej pomaha exorcista !!!

2 , on rozpoznal jej dary !!!

1. Co je na tom zvlastne? Exorcista pomaha mnohym ludom a nemusi to byt len pri posadnuti. Aj ja poznam jednu osobu, ktora nie je posadnuta a napriek tomu potrebuje pomoc exorcistu (zhodou okolnosti toho isteho, ktory sa venuje aj slniecku)

2. Preco by nemohol rozpoznat jej dary? Je to prakticky jeho praca, rozpoznavat duchov.

citácia:

5 , To meno exorcistu by som poprosil , ktory ta pozval k spolupraci

Je to na slnicku, ci Ti ho da, ale mozem Ta upezpecit, ze to je skutocny, biskupom povereny exorcista.

citácia:

6 , tu modlidbu oslobodenia by som poprosil aj s cirkevnym schvalenim

Pocul si uz o modlitbe prihovoru (orodovania)? Ak ano, vies mi dat jej text aj s cirkevnym schvalenim?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  13:40:46  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Prosím - dohodni sa sama so sebou, či teda tu chceš reagovať, alebo nie. A keď, tak, porozmýšľaj vopred alebo si prečítaj napísané, aby nejaké tie "kačice" nevznikali tvojou zásluhou.

Pôvodne zaslal zmurka - 26 október 2007 :  12:50:47


Zmurka, zaujimave, ze vo vascine pripadov sa snazis vystupovat ako tlmiaci element a posudzovat prispevky nezaujate a chapat prispievajuceho.

Tu je viac ako jasne, ze slniecko chce povedat prilis vela naraz a potom je z toho chaos. Je jasne, ze ju trapi odpor na ktory narazila a lutuje, ze nieco take vobec nacala.

Poprosil som ju vsak, aby pokracovala, ak by totiz vsetci prispievajuci brali tuto temu seriozne, mohla by to byt velmi kvalitna a velmi poucna tema.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  13:49:27  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
V com sa nezlucuje so zdravym rozumom ? Povedz jednu moju otazku na teba , ktora protireci povinnosti katolika polozit ju


Nenapísala som, že ja sa len za ľudí modlím?

Nie Napisala si ze nevies co bude nasledovat a ze ta exorcista pozval k spolupraci


Nikdy som nebola pri exorcizme, ale pri jednom som asistovala len modlitbou z dialky. je to bežná prax exorcistov.

Kto napisal ze oslobodzuje ludi od Zleho Kto napisal ze mu v tom pomahaju chrarizmy ?


Je jasné, že pri rozlišovaní dávame pozor na stupeň postihnutia, na totožnosť zlých duchov, ktorý v človeku pôsobia, na aké úrovni človeka postihujú, aké ciele sledujú. Akú silu má modlitba za oslobodenie?

Ty namas co rozlisovat Nie si na to kompetentna Osobujes si prava vyhradene biskupovi !!!

je isté, že tento obrad bol v cirkvi vykonávaný až do 8 storočia,


Ako je iste ? Poprosil by som , ktory koncil toto definoval a podla coho si trufas pouzivat pojmy je iste


Jedna súčasná teologická štúdia preukázala, že [red]až do 8 storočia sa v cirkvi praktizovala modlitba za vyliatie Ducha svätého, ktorá bola považovaná za doplnok troch iniciačných sviatostí, teda krstu, birmovania a eucharistie

Sviatosti su ustanovene Kristom , Nasim panom a sami osebe dostacuju a ziadny doplnok nepotrebuju To je otvoreny utok na sviatosti


Poznám mnoho horlivých kresťanov, ktorých dostal. Pretože horlivosť je o sebauspokojovaní a plná emócií a to je pole diabla, pretože on pôsobí na emocionálnej úrovni duše. Rád z nás robí blbcov a ako ste toho svedkami, darí sa mu.

On z nas blbcov a Slniecko zo mna cloveka , u ktoreho otazky sa nezlucuju so zdravym rozumom
Ale aby bolo jasne Ak je to co tu servirujes od Boha , tak to musi obstat A dotycny nema ziadny problem odpovedat Ty problem zjavne mas , preto zacinas s pochybnovanim mojho zdraveho rozumu
prestan sa vykrucat a odpovedaj !


Akú veľkú ľútosť pociťujem nad stratou toľkých duší, ktoré mu vo svojej nevedomosti naleteli a tak stratili to najcennejšie - spásu.

Tak potom iste uznas , ze mi ide o to zistit ci si mu nahodou nenaletela aj ty





Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  13:54:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Slniecko hovori, ze ma dar to rozpoznat. Ze ma pri tom neprijemne, ale jasne rozpoznatelne pocity. Ze to suvisi s pritomnostou diabla jej povedal az exorcista, pred tym to nevedela vysvetlit.

A keďže tieto charizmy mi pomáhajú uzdraviť a oslobodiť ľudí zpod vplyvu Zlého ducha

1 , slniecko nemoze povedat ze niekto je v moci Zleho
To moze len biskup a nim menovany exorcista

2 , povedat , ze bol niekto oslobodeny spod moci Zleho moze len biskup


Toto je silna kava

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  14:03:47  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
. Co je na tom zvlastne? Exorcista pomaha mnohym ludom a nemusi to byt len pri posadnuti. Aj ja poznam jednu osobu, ktora nie je posadnuta a napriek tomu potrebuje pomoc exorcistu (zhodou okolnosti toho isteho, ktory sa venuje aj slniecku)

2. Preco by nemohol rozpoznat jej dary? Je to prakticky jeho praca, rozpoznavat duchov.



V tejto službe mi pomáha exorcista a on moje dary aj rozpoznal, a čo bude nasledovať neviem. potom ako mi to povedal ma pozval k spolupráci.


takze si ti zhrnieme V dieceze je exorcistom sidelny biskup On moze tuto pravomoc delegovat na nim menovaneho exorcistu Kto nim moze byt je dane nariadenim Cirkvi
A tento exorcista , ktory ma pravomoc delegovanu sidelnym biskupom ,pomaha Slniecku v jej sluzbe oslobodzovat ludi od Zleho
Takze Slniecko je vlastne viac ako biskupom menovany exorcista ! On jej len pomaha !

Vsimnite si Exorcista jej pomaha
On ju pozval k spolupraci

Co si vyberiete ? lebo v jednej vete si takto odporovat to len tak hocikto nedokaze


Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  14:12:22  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Stačí prítomnosť takých ľudí a zlý duch sa vytráca."

Tak toto uz ano Lebo toto nedokazal ani samotny Kristus

Tento druh sa nedá vyhnať ináč, iba modlitbou a pôstom.) Mt 17 , 21

Evanjelium tvrdi ze sa neda vyhnat inac ako modlidbou a postom Slniecko tvrdi , ze staci pritomnost nejakych ludi

Verte Slniecku mili katolici !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  14:25:43  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Prosím - dohodni sa sama so sebou, či teda tu chceš reagovať, alebo nie. A keď, tak, porozmýšľaj vopred alebo si prečítaj napísané, aby nejaké tie "kačice" nevznikali tvojou zásluhou.
Pôvodne zaslal zmurka - 26 október 2007 :  12:50:47


Zmurka, zaujimave, ze vo vascine pripadov sa snazis vystupovat ako tlmiaci element a posudzovat prispevky nezaujate a chapat prispievajuceho.

Tu je viac ako jasne, ze slniecko chce povedat prilis vela naraz a potom je z toho chaos. Je jasne, ze ju trapi odpor na ktory narazila a lutuje, ze nieco take vobec nacala.

Poprosil som ju vsak, aby pokracovala, ak by totiz vsetci prispievajuci brali tuto temu seriozne, mohla by to byt velmi kvalitna a velmi poucna tema.
Pôvodne zaslal Mato - 26 október 2007 :  13:40:46


Maťo, snažím sa reagovať nezaujate, preto prosím slniecko, aby viac zvažovala, čo ide písať, alebo čo napísala.
A ak obsiahlym príspevkom vnáša chaos (tým, že chce povedať príliš veľa naraz), nech skúsi písať kratšie, ustráži si tým aj sama protirečenia.

Nemyslím, že by prispievajúci nebrali i túto tému seriózne. Je ale otázne, ako ju berie slniecko, keď pustí zrejmé - mierne povedané "nezhody" vo svojich reakciách.
A pokiaľ ste v kontakte, povzbuď ju - menej je niekedy viac.

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  14:55:22  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ak je nieco od Boha - neprotireci si !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  15:02:48  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
V prvých storočiach kedy ešte nebol ustanovený exorcistát oslobodzovali ľudí od pôsobenia zlého ducha charizmatici.

Chorých uzdravujte, mŕtvych krieste; malomocných očisťujte, zlých duchov vyháňajte. Zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte. Mt 10 , 8

Loz! Ziadni charizmatici ! Ale moc od samotneho Jezisa , Nasho Pana dostali appostoli a oni tuto moc dali biskupom a biskupi knazom ! Tuto moc vzdy malo len posvatne knazstvo !

Kazdy sa moze presvedcit , ze podla versu z Evanjelia apostoli hned v zaciatku dostali od Pana moc vyhanat zlych duchov a aj to robili ako svedci

No neradujte sa z toho, že sa vám poddávajú duchovia, ale radujte sa, že sú vaše mená zapísané v nebi." Lk 10 , 20

Co ine bolo ustanovene odovzdanim moci vyhanat zlych duchov ako exorcizmus ?

Tak ako moc vyhanat zlych duchov mali apostoli , tak ju vzdy v Cirkvi mali biskupi ako nastupcovia apostolov a vzdy bola moc biskupa spojena s mocou vyhanat zlych duchov , a len oni tuto moc podla monarchickeho episkopatu vlastnili Len oni ju mohli na niekoho ineho delegovat
Takze tvrdenie , ze nebol ustanoveny exorcistat je obycajny protikatolicky blud , lebo samo Pismo svedci , ze bol ustanoveny Nasim Panom

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  15:15:32  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Loz! Ziadni charizmatici ! Ale moc od samotneho Jezisa , Nasho Pana dostali appostoli a oni tuto moc dali biskupom a biskupi knazom ! Tuto moc vzdy malo len posvatne knazstvo !

Pôvodne zaslal amerika1 - 26 október 2007 :  15:02:48


Neviem ci charizmatici, tento pojem radsej necham bokom, iste vsak je, ze to nebolo LEN posvatne knazstvo.

Kto uverí a dá sa pokrstiť, bude spasený; ale kto neuverí, bude odsúdený. A tých, čo uveria, budú sprevádzať tieto znamenia: v mojom mene budú vyháňať zlých duchov, budú hovoriť novými jazykmi...

Vtedy povedal Ján: „Učiteľ, videli sme kohosi, ako v tvojom mene vyháňa zlých duchov. Bránili sme mu to, veď nechodí s nami.“ Ježiš mu vravel: „Nebráňte mu, lebo kto nie je proti vám, je za vás!


Vzdy je tu vsak moznost, ze nieco zle chapem...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  15:24:01  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Ak je nieco od Boha - neprotireci si !

Pôvodne zaslal amerika1 - 26 október 2007 :  14:55:22


Presne tak.

Preto som aj poprisil slniecko, aby pokracovala, aby sa ukazalo, ci je protirecenie skutocne, alebo je sposobene nepresnym vyjadrovanim.

Bolo by mozno dobre, keby si amerika ako hlavny oponent tiez premyslel co chce napisat a skusil sa vyjadrit nejako ucelene, odpoved, ktora sa sklada z piatich prispevkov, ktore navyse nasleduju vporadi v akom ameriku nieco napadlo a skacu od myslienky k myslienke su tiez dost matuce a niekedy to ma skoro charakter vytrhnutia z kontextu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: manzelstvo so zidom. Téma Next Topic: prorocká škola  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06