Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 Charizmatici a krst v Duchu svatom
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Apostolicae curae Téma Next Topic: O dobrých skutkoch
Strana: z 3

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 16 jún 2007 :  20:36:40  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
A co koncept platne vysluzenej ale neucinnej sviatosti?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 16 jún 2007 :  20:45:13  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
A charizmatici ju spravia ucinnou ? Ja som si vzdy myslel , ze na riesenie tohto problemu mame v Cirkvi spovedelnice

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 16 jún 2007 :  20:54:05  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Ktory papez kedy a ako pouzil , definoval a povolil katolikom pouzivat termin krst v Duchu Svatom

Pôvodne zaslal amerika1 - 14 jún 2007 : 23:20:22


Mozno sa pytat aj opacne - ktory papez a kedy tento pojem odsudil ako bludarsky a zakazal ho pouzivat?

Pôvodne zaslal Mato - 14 jún 2007 : 23:27:40



pripajam sa k Amerikovi, naco krst v DS ked je tu birmovka?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 16 jún 2007 :  20:58:02  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Poviem ti preco Lebo protestanti zavrhnu sedem sviatosti , tak vymyslia sprostost A ekumenicki pokoncilni neokatolici im pri tom robia komparz

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 16 jún 2007 :  21:00:38  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
opytam sa , mam neznalost: ako chapat slova "znovuzrodeny krestan" - protestantske oznacenie?


Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 16 jún 2007 :  21:02:08  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ako ? No ze im znovuzrodenie pri krste nestaci Im je malo smrt Jezisa Krista v ktorej sme pokrsteni

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 16 jún 2007 :  21:07:54  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
praveze som mal dojem ze oni pouzivaju krst vodou a zvlast krst DS(ako nahrada birmovky, prevadzaju vkladanim ruk) a mal som dojem ze to chcu pouzit ako "obratený"....

len som si nie isti..... len ako pavelba , si potom automaticky "naordinuju" spasu..


Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 16 jún 2007 :  22:51:11  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
pripajam sa k Amerikovi, naco krst v DS ked je tu birmovka?

Pôvodne zaslal alesko - 16 jún 2007 :  20:54:05


Cital si vysvetlenie papezskeho kazatela? Sice mu moc never, lebo je to neokatolik a zavrhuje sviatosti a vymysla sprostosti, ved preto je papezskym kazatelom, ale porozmyslat by si mohol.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 16 jún 2007 :  22:53:58  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
A charizmatici ju spravia ucinnou ? Ja som si vzdy myslel , ze na riesenie tohto problemu mame v Cirkvi spovedelnice

Pôvodne zaslal amerika1 - 16 jún 2007 :  20:45:13


Vidis a znova reakcia uplne mimo misu. Aky zmysel ma potom snaha o diskusiu?

Ty si zaujaty voci charizmatickemu hnutiu v akejkolvek podobe a nie si schopni ani len pocuvat, co kto hovori. Zacujes slovo charizmatik, nahrnie sa Ti krv do tvare a rozum ovladnu emocie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 17 jún 2007 :  06:32:02  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
No ešte teraz za rána skúsim napísať "svoje chápanie" toho, čo myslel Cantanalamessa, resp. ako si to ja myslím, že si myslel :
- vychádzam z toho, že som kedysi bola pokrstená, snažila som sa veriť,
- potrebné sviatosti (krst, birmovka) pre sviatosť pokánia a následného prijímania Eucharistie mám,
- ale, čosi sa stane, ja sa postavím do opozície voči Bohu (teda v mojom prípade som to nie raz spomínala) a na dlhé roky nežijem ako aktívny kresťan,
- dalo by sa povedať, som mŕtvym kresťanom v istom slova zmysle,
- po čase sa zase stane niečo, precitnem a prejdem spoveďou, odpustením, pokáním a môžem ísť na prijímanie, ako sa hovorieva.
- Ale, ukazuje sa, že (ako to sám môj spovedník nazval) tá spoveď - liečenie duše - pretrváva istú dobu, ba až roky a stále sa vynárajú na povrch hriechy, ktoré som si predtým neuvedomovala a
- možno tu je ten moment, na ktorý Cantalamessa poukazuje - novej iniciácie Ducha Svätého do môjho života v snahe napr. aj o tie dary DS, čiže ako autor píše, nejde o sviatosť, ale ku sviatostiam sa viaže, či vzťahuje, k ich iniciácii, spusteniu. Ako sám autor uvádza "Katolická teologie zná koncept o platně udělených, ale neúčinných svátostech." - čiže niečo, ako spustenie účinnosti sviatostí.
Mne sa napr. stáva teraz v poslednej dobe, "akoby som cítila, že mi niečo chýba" - akoby moje spovede neboli dostatočne dotiahnuté, nie preto, že si nepremyslím, ale že som napr. aj niečo zabudla, lebo som predtým s tým bola stotožnená a teda následky mojich názorov, činov som si neuvedomovala tak negatívne. Niektoré sa mi po čase v istých momentoch vracajú, obrazne povedané ako poruchy prijímania kvalitného signálu napr. v telke. Toto vnímanie, samozrejme patrične adekvátne, aby nešlo o neprimerané sebatýranie, by možno vyliatie DS posilnilo, skvalitnilo. A nie len toto.

Takže, mne neschodí na um otázka typu - načo je krst, načo je potom spoveď - ale ide mi o posilnenie duše a ducha človečieho Duchom Svätým so zreteľom na Trojjedinného Boha vo vzťahu ku všetkým odbrživším platným sviatostiam, ale v mojom živote veriaceho zatiaľ málo účinným.

Prosím, je to taká "úvaha", nie že ma zase skopete, chlapci dvaja


Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 17 jún 2007 :  08:25:42  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
"Katolická teologie zná koncept o platně udělených, ale neúčinných svátostech." - čiže niečo, ako spustenie účinnosti sviatostí.

vezmime si sviatost knazstva Knaz zije v smrtelnom hriechu Je sviatost knazstva u neho neucinna ? Premiena platne ? vysluhuje sviatostosti platne ? Pozivaju katolici ovocie vysluhovanych sviatosti ? Tak ako ze je sviatost neucinna ?
Len poznamka na okraj
Charizmatikmi v Cirkvi su aj kardinali , takze dokazy poukazovanim na osobnosti neberiem
V Cirkvi vzdy taketo prejavy vyvolavali najvacsiu ostrazitost Dnes je uz dovolene vsetko

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 17 jún 2007 :  08:47:04  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ake maju chatrizmatici odpovede ?
Citujem z toho redemtoristickeho portala


Boh skrze Ducha Svatého rozlieva svoje milost ako sa mu zachce. Duch je nepredvídateľný a to čo sa dialo v prvých dňom pozmŕtvychvstaní, cirkvi akoby znovu objavovali. Duch znovu vyzbrojuje Cirkve svojimi darmi, pretože bez nich nie je možná evanjelizácia. (porov Sk 1 2 kapitola) Charizmy, ktoré sú už dávno etablované a prijaté vo svete, u nás ešte vždy vzbudzujú nedôveru, mnohokrát odpor.

Otvoreny blud vazeni pani a damy Duch Svaty je v Cirkvi pritomny neustale po cely cas a neustale ju vedie aj omladzuje a vyzbrojuje svojimi darmi To su dogmaticke definicie
Nemame co objavovat Cirkev pred veriacimi nikdy ziadne dary a ziadne milosti neskryvala ani skryte neboli
Cirkev katolikom plnym priehrstim vzdy rozdavala vsetky milosti potrebne k spase
Ani toto este podla vas nie je hereza ?
Ved je to priamy utok na Cirkev


Duch znovu vyzbrojuje Cirkve

Ake Cirkve ? Ja poznam len jednu Vseobecnu katolicku apostolsku Cirkev Jedinu spasonosnu Cirkev Kristus vazeni , pozrime sa na to , uz zalozil Cirkve , a Duch Svaty ich znovu vyzbrojuje

Cirkev uz nie je jedinou sprostredkovatelkou spasy ? Jedinou sprosredkovatelkou milosti ? Jedinou skrze ktoru mozeme ziskat dary Ducha Svateho ?
Takze nie skrze Cirkev prichadza Duch Svaty ?

Tu je koren najvacsieho bludu dneska Boh ano , Cirkev nie




Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 17 jún 2007 :  11:15:52  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Duch znovu vyzbrojuje Cirkve

Ake Cirkve ?

Toto je jasny preklep, aj mne sa casto stane, ze ked pisem rychlo prehodia sa mi psimenka. Cirkve malo byt Cirkev...

O prvej casti prispevku musim pouvazovat v klude, ale zda sa mi, ze cosi pravdy v tom bude...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 17 jún 2007 :  14:10:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
ked ale Cirkev , tak nekatolikov nemoze ! Nie su v Cirkvi ! Bud Cirkev , alebo ekumenizmus Lebo potom aky ekumenizmus , ked charizmy mozu byt len v Cirkvi ? Kto je mimo Cirkev ich mat nemoze !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 17 jún 2007 :  14:16:52  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
lenze niektori ludia su priclenený k Ciekvi, aj ked navonok su protestanti., ale to vie len Boh ktori su to.... aby sme sa nehadali - vonku padla otazka o tom co s niektorymi ludmi.....len uz ste sa ku nej ty alebo tomas nevyjadrovali.


poznamka(od spovednika)::
"DS zostupuje rychlo ale posobi pomaly"

takze tym padom je kazdy svojim sposobom charizmatik(v Cirkvi) a nie je to len o nejakych samostatnych hovoreniach v jazykoch ci len na takych stretnutiach charizmatickych

poznamka(z druhej ruky):
napr. ludia lieceni charizmatikmi - letniciarov skoncili aj na psychiatri.


Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 19 jún 2007 :  13:35:58  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Tak ako ze je sviatost neucinna ?

Takze tvrdis, ze katolicka teologia nepozna pojem neucinna sviatost?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 19 jún 2007 :  14:35:13  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Tak ako ze je sviatost neucinna ?

Takze tvrdis, ze katolicka teologia nepozna pojem neucinna sviatost?

Pôvodne zaslal Mato - 19 jún 2007 : 13:35:58


Nie je to náhodou pomenovanie pre sviatosti u tých ľudí, u ktorých nevidno žiadne ovocie?

Lebo platne vyslúžená sviatosť je vždy účinná, funkčná. Účinná, funkčná, je aj platne a zároveň nedovolene vyslúžená sviatosť.

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 19 jún 2007 :  17:49:26  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Pricina moze byt len jedna Hriech ! A na to mame v Cirkvi sviatost , ako obnovit milost posvacujucu
A znovu rovnaky kamen urazu
Zase chcu nahradzovat sviatost !
Dovod je jednoduchy ako facka aj ked sa tu Mato na kolomaz rozleje
Cele toto charizmaticke bluznenie vyslo z protestantizmu tam je jeho otec aj mater
A kedze nemaju sviatosti , tak ich niecim supluju
A aby katolici boli ekumenicki , tak sa opicia po protestantoch a preberaju ich hereticke sposoby
A vsimnite si , ze aj argumentaciu uz maju ako protestanti
Naco to charizmaticke zvatlanie ked mame sviatosti ?
Ostatne v teme Krst v Duchu

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 19 jún 2007 :  19:50:58  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
pripajam sa k Amerikovi, naco krst v DS ked je tu birmovka?

Cital si vysvetlenie papezskeho kazatela? Sice mu moc never, lebo je to neokatolik a zavrhuje sviatosti a vymysla sprostosti, ved preto je papezskym kazatelom, ale porozmyslat by si mohol.

Pôvodne zaslal Mato - 16 jún 2007 : 22:51:11

Rozmýšľam, čo si chcel povedať touto emocionálnou odpoveďou.
Nenabádaš náhodou na slepú poslušnosť?
Inak, nezdá sa mi, že by pápežský kazateľ hovoril z moci svojho úradu.

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 19 jún 2007 :  23:24:20  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Lebo platne vyslúžená sviatosť je vždy účinná, funkčná. Účinná, funkčná, je aj platne a zároveň nedovolene vyslúžená sviatosť.

Pôvodne zaslal sasulnik - 19 jún 2007 :  14:35:13


Isto mi potom vysvetlis, ako je mozne ze u tolkych pokrstenych sa krstom uplne nic nezmenilo, nie je ziaden rozdiel medzi nimi a pohanmi, A to iste mi isto vysvetlis aj pri birmovke.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 19 jún 2007 :  23:28:19  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

A znovu rovnaky kamen urazu
Zase chcu nahradzovat sviatost !

Zacinam mat pocit, ze jediny kto tu bluzni si Ty, bude to asi nejaky protipol charizmatickeho "bluznenia" tzv. americke bluznenie. Skus si dat nejaky chininovy napoj, napr. tonic, prejdi sa po vzduchu a potom mi bez bluznenia skus napisat, kto a kde (okrem Tvojej fanatickej bluznivej predstavivosti) chce nahradzovat sviatosti.

Odtialto mozeme zacat, ked to nedokazes, neostane mi nic ine len uznat, ze s bluznivym fanatikom s penou na ustach a krvou podliatimi ocami pri zacuti slova charizmatik nema zmysel diskutovat...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 19 jún 2007 :  23:54:24  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
[quote]
Odtialto mozeme zacat, ked to nedokazes, neostane mi nic ine len uznat, ze s bluznivym fanatikom s penou na ustach a krvou podliatimi ocami pri zacuti slova charizmatik nema zmysel diskutovat...

Pôvodne zaslal Mato - 19 jún 2007 : 23:28:19



aj ja a aj sasulnik sme sa zhodli na tom istom a nie sme zaujati proti charizmatikom....prakticky obaaj sme neokatolici. tazke nechapem preco obvinujes Ameriku...

p.s. aj ty sa krot vo svojich emociach lebo robis to iste voci Amerikovi - vidis jeho nick a uz sa ti otvara nozik vo vrecku.... skus aj ty predychavat a premyslat co povie amerika a az po chvile reaguj!

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 20 jún 2007 :  06:37:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
ja verim, ze nielen Vy dvaja dokazete najst spravne slova, aby ste si navzajom vysvetlili, o co Vam ide. vazim si na Amerikovi, ze uz nepouziva take ostre vyrazy na charizmatikov, a snazi sa o vecnu argumentaciu. pravdou je, ze aj mna ten clanok uviedol do rozpakov...
A, Mato, argument, ze
citácia:
Isto mi potom vysvetlis, ako je mozne ze u tolkych pokrstenych sa krstom uplne nic nezmenilo, nie je ziaden rozdiel medzi nimi a pohanmi, A to iste mi isto vysvetlis aj pri birmovke.
, nie je velmi namieste, lebo Duch Svaty posobi aj v skrytosti, a nik z nas ludi nevie, kedy sa na kom a ako prejavi. Dolezite je, ze krstom sme sa zaclenili medzi Bozie deti, sviatostou Birmovania sme sa stali dospelymi katolikmi. Mozno sa to neprejavi hned a tak, ako u apostolov na turice, to vsak neznamena, ze je v nas nieco, co sa neprejavi, ked pride ten spravny cas...
Alebo, inymi slovami povedane, "krst v Duchu" je vysoko individualna zalezitost, je to vecou naozaj osobneho rozhodnutia, prezitia a prijatia Boha a ja si myslim a verim, ze velmi vela ludi ho zazije, pri roznych prilezitostiach, v roznom case..je to naozaj osobny kontakt s Bozou pritomnostou. Urcite by sa vsak nemala z toho robit nejaka masova, hromadna aktivita, aby ten ohen, ktory v nas Duch Svaty roznieti, vydrzal horiet do konca nasho zivota...

Veď ma, Pane, vo svojej pravde a uč ma, lebo Ty si Boh, moja spása, a v Teba dúfam celý deň.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 20 jún 2007 :  12:17:53  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Aby sme si rozumeli, ja som pomerne kludny clovek ale ked vidim taketo opakovane, vykonstruovane obvinenia a urazky, obcas sa nezdrzim.

Isto je ten. tzv. krst v Duchu individualna zalezitost, faktom vsak ostava, ze sa v dnesnej dobe vela ludi obracia k Bohu prave tymto sposobom. Ak to niekto nevidi, alebo nechce vidiet, to este neznamena, ze to neexistuje. Je ich tak vela, ze sa tym zaoberaju aj predstavitelia Cirkvi, pocnuc papezom JPII a je zjavne, ze v tom nic rozporne zatial nikto nenasiel, prave naopak.

Takze to zjavne nebude bluznenie a pokial bude amerika pokracovat vo svojom emocnom kriziackom tazeni, nemozem zarucit, ze nebudem emocne odpovedat.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 20 jún 2007 :  13:20:29  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
mato ale stale nechapem prečo nestaci birmovka? vari nie je birmovka o zoslani DS?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Apostolicae curae Téma Next Topic: O dobrých skutkoch  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06