Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Antikoncepcia
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Planovane vs. zodpovedne rodicovstvo Téma Next Topic: Hriesnost sexuality.
Strana: z 5

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 21 máj 2006 :  23:46:30  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal amerika1

tak sa neohanaj bibliou !
mimochodom to je dobre , nie ? Pavelba ako krestan ma jedne nazor ( ukazte mi kde je to v biblii) a ako sukromna osoba druhy nazor
Ako by ste to nazvali ?


Schizofrenia.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 21 máj 2006 :  23:54:51  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba
Tak teda "noch ein mal".

Pome teda "one more time".

quote:
Je to môj osobný vlastný názor, za ktorý nesiem i odpovednosť.

A predkym ze nesies tuto zodpovednost? Pred sebou? Pred Bohom? Pred druhymi ludmi?

Nuz teda, nes si zodpovednost, ale veraboze strcim ruku do ohna (bars aj nad ten zapalovac, co som vyhral), ze tvoje ohananie sa zodpovednostou ma jediny ciel: tej zodpovednosti sa vyhnut.

quote:
Polemika o tom, či niekto jednal alebo nejednal podľa Božej vôle, nie je ničím iným ako odsudzovaním a vynášaním súdov, čo prináleží iba Bohu.

Zufale "prvy hod kamenom" je poslednou sancou, lez neuspesnou. Ja sa odvazim ten suter hodit.

quote:
Ako každý jedinec mám právo na svoj vlastný názor, to sa týka i názoru na interupciu, ktorú som nijako neobhajoval Písmom.

Iste. Ale ako krestan, za ktoreho sa vyjadrujes, mal by si sa snazit, aby tvoj nazor sa akosi zhodoval s tym, co je v Pisme. A ked najdes nesulad, mal by si hladat, cimze to asi bude.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 21 máj 2006 :  23:57:28  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato
Kto tvrdi, ze sa nesmies rozhodnut, kedy mat dieta, nech Ti tie verse doda. Ja, ani autor rozhovoru to netvrdime.

Matko, Matko, toto mi vysvetli: Kedy nie dieta sa rozhodovat nemozes - kedy ano uz zrazu hej? Preco? V com je rozdiel?

Na zaklade coho to tvrdis?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 22 máj 2006 :  00:00:39  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato
Pavelba:Kedy podľa Teba vzniká život?
Katolik: Splynutim spermie a vajicka.


Ano - to je biologicky. Na to ale aby to bol clovek este predsa len cosi chyba - Duch. Ten sa tam kedy a ako ocita?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 22 máj 2006 :  00:02:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Mimochodom, o com sveci uz samotny fakt, ze takato debata vobec vznikla?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 22 máj 2006 :  11:42:47  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal amerika1

Kto hovori , ze zivot je len o utrpeni ?
Naco zit ?
Aby clovek dosiahol spasu
Cielom a zmyslom zivota cloveka su ciele , ktore skrze zivot ma dosiahnut po smrti .
Vsetko cim clovek zije na tejto zemi ma byt s pohladom uprenym na vecnost !


jasne. ze vahas. len ja sam o sebe nie som az tak stopro presvedceny. tak preco potom nemozem zomriet hned a tak hned dosiahnut spasu?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 22 máj 2006 :  14:51:10  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

Preklad casti clanku http://www.catholic.com/thisrock/2005/0507sbs.asp, ktory sa zaobera rozdielom medzi umelou antikoncepciou a prirodzenou metodou.
Katolík: To je možné. Ak príde k pohlavnému styku s úmyslom zabrániť počatiu – bez morálneho dôvodu – motívy páru sú neprávne. Zneužili svoju sexuálnu silu. Ale pretože sex je tiež súčasťou blízkej jednoty manžela a manželky, môžu sa tešiť zo sexu aj mimo plodného obdobia, pokiaľ sa nepokúsia zabrániť otehotneniu zasahovaním do toho, ako ich telo normálne funguje.
Aký je rozdiel: keď prichádza k styku len v neplodnom období – vtedy sú motívy správne??? Čo je tu myslené morálnym dôvodom?
Už len tým, že nesexujú v plodnom období vlastne zasahujú – zabraňujú otehotneniu.

Katolík: Vaše prirovnanie je zavádzajúce. Použitie lieku na navrátenie zdravia je pokusom o vrátenie tela do jeho prirodzeného stavu. Použitie antikoncepcie je proti prirodzenej funkcii našich tiel. Bežne sa hovorí, že antikoncepčná pilulka oklame telo ženy a to si myslí, že už je tehotné.
Neviem, či sa dá jednoznačne určiť čo je prirodzené, čo nie. Opotrebovanie organizmu je prirodzené a nevyhnemu sa mu a predsa vždy bojujeme proti /ale isto niečo je v normále, niečo už nie/.
Dobre teda rozumiem: neprirodzené metódy možno použiť na obnovu prirodzených, no už nie na opačné. /Teraz už len vyriešiť to farbenie vlasov a lietanie na lietadlách, haha./

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 22 máj 2006 :  17:48:39  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: amerika....

Bez odozvy.

To: Lajoš
Cit: Na jednej strane odsudis niektorych ludi ze su modlari, pripadne nevedia co robia a Boha nepocuvaju, na druhej strane dokazes pochopit chladnokrvnu vrazdu, resp. odopretie zivota niekomu, kto sa este nenarodil, co uz je tym duplom proti Bozim zakonom. No neviem, asi mi nieco unika.

Ano, uniká. V úplnom kľude obviním niekoho z modlárstva (v minulosti i dnes), a úplne v kľude obviním niekoho z vraždy....(v minulosti i dnes) Viem však pochopiť zo svetského hľadiska a z histórie obidvoje. I modlárstvo i vraždu.
Ak si si nevšimol, moje príspevky po mojom "návrate", stratili "ostrosť", aspoň dúfam, že v nich nenachádzate to čo predtým...

Na jednej strane mi vyčítate prílišné trvanie na "Litere", na druhej, sami na nej v rozhodných otázkach trváte. Veď o čom inom je zopár veršov o Onanovi v spojitosti s prerušovanou súložou (mylný výklad), a obvinenie ma z tvrdenia /držania sa litery a nie tradície/ napr. z toho, že človek sa nemá utiekať ku svätým, nikomu okrem Boha.

Pozri... žil som takmer 40 rokov vo svete, ostali isté návyky a poznamenané zmýšlanie, s ktorými si zatiaľ neviem poradiť. Medzi ne radím i názor na interupciu, i fakt, že fajčím jak lokomotíva. Čo s tým? Mám sa v takýchto prípadoch odvolávať na DS? Rozhodne nie... Práve preto som uviedol, že sa jedná o môj osobný názor a keď chceš i postoj.
Práve preto si uvedomujem, že nie všetko viem správne pochopiť a vysvetliť.
Práve preto viem, že niektoré výčitky i z Vašej strany sú oprávnené.
Práve preto sa v týchto prípadoch neodvolávam na Písmo, ale vyhlasujem svoje tvrdenia za tvrdenia človeka, ktorý síce je obrátený, no stále žije vo svojom starom tele a hriechu sa nevyhne.

Ak ma chceš súdiť, kľudne tak urob... vôbec sa tomu nebudem brániť.




Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 22 máj 2006 :  19:28:02  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba
Ak si si nevšimol, moje príspevky po mojom "návrate", stratili "ostrosť", aspoň dúfam, že v nich nenachádzate to čo predtým...

Ano - ostrost nateraz vymizla, ale ty si ostal rovnaky...

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 22 máj 2006 :  22:00:55  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Katolík: To je možné. Ak príde k pohlavnému styku s úmyslom zabrániť počatiu – bez morálneho dôvodu – motívy páru sú neprávne. Zneužili svoju sexuálnu silu. Ale pretože sex je tiež súčasťou blízkej jednoty manžela a manželky, môžu sa tešiť zo sexu aj mimo plodného obdobia, pokiaľ sa nepokúsia zabrániť otehotneniu zasahovaním do toho, ako ich telo normálne funguje.
Aký je rozdiel: keď prichádza k styku len v neplodnom období – vtedy sú motívy správne??? Čo je tu myslené morálnym dôvodom?
Už len tým, že nesexujú v plodnom období vlastne zasahujú – zabraňujú otehotneniu


katolicky moralisti nie su jednotni v nahlade na tento problem Skutocne to moze evokovat aj to , co pises ty Aniko A nie zle pises
V striktnom ponimani aj manzelstvo je celibat , kde k styku dochadza pri rozhodnuti pocat dieta
Zmyslova rozkos by nemala byt dovodom
Ale chce to podrobny rozbor

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 22 máj 2006 :  23:16:52  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Aniko, keby si ten prelozeny clanok citala pozornejsie, nasla by si odpoved aj na svoje otazky.
Ak aj sú motívy párov používajúcich a nepoužívajúcich antikoncepciu podobné – a posudzovať motívy je samozrejme veľmi ošemetné – stále máme obrovský rozdiel v objektívne použitej metóde.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 22 máj 2006 :  23:18:13  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal amerika1

tak sa neohanaj bibliou !
mimochodom to je dobre , nie ? Pavelba ako krestan ma jedne nazor ( ukazte mi kde je to v biblii) a ako sukromna osoba druhy nazor
Ako by ste to nazvali ?


Neviem ako by som to nazval, ale opisne je to to, ked je Pavelba velky krestan, ked sa moze navazat do KC a ohanat sa 25 standardnymi citatmi, ale uz nie je krestan, ked ide o dodrziavanie moralky vo vlastnom zivote. O tom mu uz citaty nikto nenalinkoval...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 23 máj 2006 :  00:35:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal amerika1
V striktnom ponimani aj manzelstvo je celibat , kde k styku dochadza pri rozhodnuti pocat dieta

Znovu zopakujem neprijemnu otazku: Sebecke rozhodnutie zabranit pocatiu zivota je hriechom. A co sebecke rozhodnutie tento zivot pocat?

Je pozitivne rodicovske planovanie koser? Preco?

Akym sposobopm sa zabezpecuje, ze po splynuti vajicka a spermie Boh naskutku vdychne tomuto zarodku svojho ducha a zivot (ved ten dava Boh)?

quote:
Zmyslova rozkos by nemala byt dovodom

Zaujimalo by ma, ze ci si odopieraju prijemne vone luky a konvaliniek, cio si nedopraju mrazivu chut zmrzliny.

Ze naco im bola dana nervova sustava so vsetkymi tymi receptormi zmyslov?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 23 máj 2006 :  05:58:20  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: Mato
Je nemorálne keď napíšem, že so svetského pohľadu viem pochopiť tých, ktorí sa v istých prípadoch rozhodli pre interupciu?

A čo sa týka obvinenia z nedodržiavania kresťanskej morálky, skús sa zamyslieť nad nasledovnými veršíkmi:

Príslovia 20:9  Kto môže povedať: Očistil som svoje srdce, som čistý od svojho hriechu?

Jakub 3:2  Lebo mnoho klesáme všetci. Ak niekto neklesá v slove, to je dokonalý muž, ktorý má moc pojať na úzdu i celé telo.

1 Ján 1:8  Keď povieme, že nemáme hriechu, sami seba zvodíme, a niet v nás pravdy.
9  Keď vyznávame svoje hriechy, verný je a spravedlivý, aby nám odpustil hriechy a očistil nás od každej neprávosti.
10  Keď povieme, že sme nehrešili, robíme ho lhárom, a niet v nás jeho slova.




Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 23 máj 2006 :  08:04:42  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
vies pavel, lenze od toho ze to chapem ku suhlasu u druhych je len krocik. vlastne to tvoje: chapem - je len vyjadrenim suhlasu u druhych. a pokial viem krestan nikdy nemoze suhlasit s hriechom, a vonkoncom uz nie s takym ktory moze viest aj ku exkmunikacii.

tym ze ich "chapes" len im davas za pravdu ze oni dobre konali. pritom ako clovek citajuci bibliu by si mal vediet ze Boh urcite s takym dacim nesuhlasi.

cize mato ta tu nekamenuje(to si mohol tiez pouzit: nech hodi prvy kamenom) ale iba upozornuje, aby si nepachal este aj iny hriech navyse. vies dufam co je to cudzi hriech, ze?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 23 máj 2006 :  08:11:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba
Jakub 3:2  Lebo mnoho klesáme všetci. Ak niekto neklesá v slove, to je dokonalý muž, ktorý má moc pojať na úzdu i celé telo.

GMK je dokonaly muz.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 23 máj 2006 :  08:24:15  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal amerika1
V striktnom ponimani aj manzelstvo je celibat , kde k styku dochadza pri rozhodnuti pocat dieta
Zmyslova rozkos by nemala byt dovodom
Ale chce to podrobny rozbor



amerika aj ja mam s tym problem pochopit to. vies o antikoncepcii sa hovorii aj to ze takto clovek rozhoduje kedy mat a kedy nemat deti. a to je na nej zle(okrem toho ze funguje proti prirodzenosti cloveka).
preco je to iste napr. billingsova metoda - rozhoduje o zivote dietata a tu je to zrazu spravne? nehladim ze ani ta nie je stopro fungujuca.
takisto neviem ci to bol katechizmus alebo JPII, ale proste islo o to, ze bolo vysvetlene, ze: sexovat kvoli rozkosi alebo sexovat len kvoli dietatu je hriechom.
Proste tu ide o to, co je v tom rozhovore - motivacia. lebo a v tom suhlasim s gmk: bud sexujem kvoli vlastnemu poteseniu z danych pocitov, ktore pri sulozi prezivam, ale si zaobstaravam "zivu babiku" - cize dieta nie je vysledkom lasky dvoch ludi, ale je vysledkom konania sebeckych ludi - sebeckej tuzob dvoch ludi, ktory chcu mat zivu babiku, pre svoje uspokojenie. Preto potom dochadza k tomu, ze rodicia sa spravaju k detom sebecky - ty si ta babika, ktoru som ja splodil(vychoval) a ty teraz musis dalej a dalej splnat moje poziadavky.
Ale na druhej strane aj pripustam moznost splodenia deti v laske a tam sa to ukaze aj na vychove(aj ked urcite tam su tiez problemy) a lahsie sa aj prekonavaju problemy so sebectvom a privlastnovanim si toho druheho. a tam potom je aj to dieta ocakavanejsie a milovane vopred(napadol ma tu citat : nie vy mna ste si ma vyvolili ale ja vas).

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 23 máj 2006 :  08:24:51  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK

quote:
Pôvodne poslal pavelba
Jakub 3:2  Lebo mnoho klesáme všetci. Ak niekto neklesá v slove, to je dokonalý muž, ktorý má moc pojať na úzdu i celé telo.

GMK je dokonaly muz.


ktory to dokonale prepiskol k nedokonalosti.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 23 máj 2006 :  10:29:29  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
GMK je dokonaly a uzasny muz. (teda chalaň, ale len, aby som dodržal terminologiu)

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 23 máj 2006 :  10:39:42  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ano, ktory dokonale trpi schizofreniou.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 23 máj 2006 :  10:43:22  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal amerika1
... katolicky moralisti nie su jednotni v nahlade na tento problem Skutocne to moze evokovat aj to , co pises ty Aniko A nie zle pises
V striktnom ponimani aj manzelstvo je celibat , kde k styku dochadza pri rozhodnuti pocat dieta
Zmyslova rozkos by nemala byt dovodom
Ale chce to podrobny rozbor



Mas pravdu. Debatil som s mnohymi knazmi na tuto temu a zda sa, ze sami nemaju v tejto veci jasno. Tvrdim to na zaklade toho, ze co knaz to nazor. Najhorsie je, ze neviem kto je tou definitivnou autoritou, ktora povie tak - a nijak inak. I v tejto diskusii zaznievaju na moj vkus radikalne nazory, i z tabora RKC.
Pacil sa mi jeden rozhovor s knazom, ktory vravel, ze ak mas problem s 6-tym, mal na mysli intimne veci suvisiace s manzelskym suzitim, v prvom rade by si mal dat doporiadku veci suvisiace s prvym prikazanim. Je na tom daco.
Dalsim momentom je to, ze prioritnym memritkom je to, ze par musi byt ochotny prijat skutocnost, ak v lone zenu zacne novy zivot. Tam uz diskusia neexistuje. To co tomu(pocatiu) predchadza je sfera kde diskusia je poznacena urcitou intimitou a kde ci uz v katechizme, alebo pri rozhovoroch s knazmi, tazsie sa dopracujes k nejakym jednoznacnym mantinelom(teraz nerozpravam o pouzivani "priemyselnej" antikoncepcie - tam sa nieto o com bavit. Teda skoro sa nieto o com bavit - su pripady, kedy je urcity druh antikoncepcie predpisany zene ako druh liecby, a pod. ...)

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 23 máj 2006 :  10:44:44  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

ano, ktory dokonale trpi schizofreniou.


Taktiez ctihomamom, exhibicionizmom, narcizmom a neviemcimestevsetkym, co mi tu bolo prisudzovane.

Som proste zivel. Dokonaly a uzasny.

Aby sme sa vratili k povodnej teme: Mali si moji rodicia v tu osudnu noc radsej vziat antikoncepciu_?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 23 máj 2006 :  10:45:26  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
no moji si ju mohli zobrat.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 23 máj 2006 :  10:47:42  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

no moji si ju mohli zobrat.


Kokso, dobra depka a komplexy. Chapem ta.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 24 máj 2006 :  13:14:12  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
quote:
Najhorsie je, ze neviem kto je tou definitivnou autoritou, ktora povie tak - a nijak inak.


Za definitívnu autoritu pre kresťana aj v tejto oblasti platí Božie Slovo.
Ako som už skôr napísal, Boh vložil do človeka aj túžbu po opačnom pohlaví a jej naplnenie vymedzil iba v jednom, že to má byť v manželstve. Názor, že manželský sex musí byť iba za účelom plodenia detí je chorý. Tvrdé presadzovanie tejto línie RKC prinieslo do katolíckych rodín veľa traumy. Z Biblii káždý môže poznať, že manželské spolužitie je viac ako len "plodenie detí" a patrí sem aj uspokojenie potrieb, ak chceš túžob, partnera. Kedže sex nie je len telesný rituál pred počatím, ale aj vzájomné uspokojenie (pokoj je ovocím Ducha) partnerov, legálne naplnenie túžby. Tu treba podotknúť, že nie každá telesná túžba je legálna, tak by sme mohli hovoriť o hedonizme. V súvislosti s týmto je potom irelevantné, či sa legálna túžba napľňa pomocou antikoncepcie alebo bez nej.
Po smrti Jána Pavla II sa zdvihol veľký odpor proti jeho blahorečeniu najmä v Afrických krajinách, kde má RKC vplyv. Dôvodom bola jeho tvrdá línia v otázke antikoncepcie. Kedže v uvedeých krajinách je veľa ľudí nakazených HIV, bránenie rozšíreniu antikoncepcie zo strany katolíckych kňazov prispelo k tomu, že sa táto nemoc rapídne rýchlo rozšírila aj na zdravých partnerov, takže dnes sa odhaduje až 30% HIV pozitívnych z populácie. To je tiež dôsledok premršteného učenia RKC.

Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Planovane vs. zodpovedne rodicovstvo Téma Next Topic: Hriesnost sexuality.  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06