Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Cirkev=sekta?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: papalašstvo Téma Next Topic: Pokusy na zvieratach
Strana: z 2

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 16 november 2005 :  14:10:10  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
biskup je nastupca apostolov - priamych svedkov Pan Jezisa.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 16 november 2005 :  16:31:05  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Syseľ
Cirkevna dan nie je tvojim slobodnim rozhodnutim.


Ale je. Na rozdiel od dane statu sa mozes rozhodnut ju neplatit.
quote:

A biskup, kedze je clenom klerusu, ma tiez nejaku tu svatsku aj tu duchovnu stranku. A z tej svatskej je to cirkrvny hodnostar, ludovo papalas(aspon podla mna).


Tak ako alesko napisal, biskup je priamy nastupca apostolov. Ma na to svatenie. Isto ma aj svoj ludsky rozmer, je hriesny ako kazdy, moze zneuzit moc, ktora mu bola zverena. Ale to nic nemeni na jeho postaveni. Nazval by si sv. Pavla papalasom? Ty asi hej...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Syseľ

Stav: offline

 Odoslaný - 17 november 2005 :  18:32:27  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Syseľ  Pridať Syseľ do zoznamu priateľov
Nazval by si sv. Pavla papalasom?
Nie!

AD:Cirkrvna dan.
Ano, mozes sa rozhodnut ju neplatit, ale potom ti to Cirkev vsetko zuctuje na obradoch (pohreb, svadba, krst,...).

 Počet príspevkov: 230  ~  Člen od: 19 september 2005  ~  Posledná návšteva: 07 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2005 :  01:39:22  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Syseľ

Nazval by si sv. Pavla papalasom?
Nie!


Tak preco tak nazyvas sucasnych biskupov?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2005 :  10:01:49  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Predovsetkym si myslim , ze vobec nerozumiete co cirkevna dan je To nie je dodatocna dan , ale dan , ktoru zaplati danovnik Cirkvi , a o ktoru si potom krati danovu povinnost , ktoru ma voci statu

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2005 :  12:54:04  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
cize ak som tomu pochopil je to nieco ako dve percenta v marci. tak potom neviem kde je problem.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2005 :  14:12:01  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Pokial ja viem, tak v nemecku kamarati platia cirkvi (podotykam protestanti, ale predpokladam, ze rovnako to funguje aj s KC) nejaku sumu mesacne, ale nie je to odpis z normalnych dani, je to nieco navyse.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Syseľ

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2005 :  14:17:25  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Syseľ  Pridať Syseľ do zoznamu priateľov
AD:Cirkevna dan.
Bezbozny clovek ziska len klamny zarobok,
no ten, kto seje spravodlivost, opravdivu odmenu.
Prís 11,18

Ak si Cirkev narokuje nejake peniaze, odporuje sama sebe.

"Pre Teba som ateista, pre boha lojalna opozicia"
(Allen)

 Počet príspevkov: 230  ~  Člen od: 19 september 2005  ~  Posledná návšteva: 07 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2005 :  15:23:23  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
vies sysel, v jednom ma cirkev pravdu: robotnik si zasluzi svoju mzdu.
vies, ked sa o teba cirkev stara, tak ma narok na odmenu.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2005 :  17:03:49  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

Pokial ja viem, tak v nemecku kamarati platia cirkvi (podotykam protestanti, ale predpokladam, ze rovnako to funguje aj s KC) nejaku sumu mesacne, ale nie je to odpis z normalnych dani, je to nieco navyse.



Pokial ja viem , tak ide o danove asignaty , ale nevenoval som sa podrobne tomu , takze to necham tak
Neveriaci tuto ciastku musi zaplatit napriklad spolocensky - prospesnym organizaciam , pokial viem , ale mozem sa mylit

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

alg1

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2005 :  17:21:55  Zobraziť profil  Pridať alg1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

vies sysel, v jednom ma cirkev pravdu: robotnik si zasluzi svoju mzdu.
vies, ked sa o teba cirkev stara, tak ma narok na odmenu.


Ale narok na odmenu od Boha. Preco potom Jezis hlasal svojim ucennikom, aby si na cestu nebrali ani palicu, ked pojdu hlasat vanjelium (dobru zvest)? (Boh sa o nich postara...)

 Počet príspevkov: 281  ~  Člen od: 14 september 2005  ~  Posledná návšteva: 19 november 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 21 november 2005 :  08:45:21  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Tie slova o robotnikovi a ze si zasluzi mzdu, su od Jezisa, a navyse, preto im hovoril tie slova o nebrati si veci, lebo vedel ze dobri ludia sa o nich postaraju. Si jak v tom vtipe, ked gazda hovoril o zdochnutom konovi: Este den a bol by som ho odnaucil zrat.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Syseľ

Stav: offline

 Odoslaný - 21 november 2005 :  16:33:17  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Syseľ  Pridať Syseľ do zoznamu priateľov
Daj mi suradnice.

 Počet príspevkov: 230  ~  Člen od: 19 september 2005  ~  Posledná návšteva: 07 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 21 november 2005 :  16:44:51  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
N 53st 59.137'
W 007st 21.997'

vacsinou som tam az po 17:00

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Syseľ

Stav: offline

 Odoslaný - 21 november 2005 :  16:58:03  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Syseľ  Pridať Syseľ do zoznamu priateľov
Drahi Matko. Mozes mi dat, prosim ta, suradnice v Biblii, kde Jezis povedal, ze robotnici si zasluzia PENAZNU mzdu.

 Počet príspevkov: 230  ~  Člen od: 19 september 2005  ~  Posledná návšteva: 07 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 21 november 2005 :  17:16:07  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
aha, takze dalsi farizej. doslovne znenie by si chcel, ze? no pod nech ti to ukazem: Mt 10,10.
Nemusim logicky odvodzovat ze mzda je penazna odmena, ze? nie, mozno je to myslene aj tak. ale nemyslis si ze okrem ludi sa Cirkev stara aj o nemovitosti, ktore asi chlebom a vinom nenakrmis?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Syseľ

Stav: offline

 Odoslaný - 21 november 2005 :  17:38:15  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Syseľ  Pridať Syseľ do zoznamu priateľov
A cital si aj to, co je predtym?
Mt 10,8-9
Chorich uzdravujte, mrtvych krieste, malomocnych ocistujte, zlych duchov vyhanajte. Zadarmo ste dostali, zadarmo davajte. Neberte si do opaskov ani zlato, ani striebro, ani peniaze;

To hovori uuuplnyyy opak!!!

Ja Pismo neberiem doslova, pokial sa da a ma to zmysel nebrat to doslova. Ale niektore doslova brat treba. A hl. tie, ktore vravia o nasich svatskych veciach. Ako tato.

"Pre Teba som ateista, pre boha lojalna opozicia"
(Allen)

 Počet príspevkov: 230  ~  Člen od: 19 september 2005  ~  Posledná návšteva: 07 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 21 november 2005 :  17:42:24  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ja viem. ze to tam je. ale doslova to beries. vezmi si svateho Frantiska, jeho zivot a jeho zivotny priklad ako nasledoval Krista. Doslovne bral a predsa neodmietal peniaze. Ale to iba v jedinom pripade - ked islo o pomoc bliznemu. inac ich nenavidel. ide o to, ze clovek nema mysliet na hmotne zabezpecenie, ale preco potom s Jezisom chodli zeny?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Syseľ

Stav: offline

 Odoslaný - 21 november 2005 :  18:13:37  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Syseľ  Pridať Syseľ do zoznamu priateľov
Pre mna to zase ty beries doslovne. Ale uzatvorme uz tuto temu. Je zlozita a navyse sme sa odklonili od povodnej temy. Sv. Frantisek z Asisi to myslel dobre. Vo mne ale bude rezonovat otazka: Preco to tak nerobi aj Cirkev?

"Pre Teba som ateista, pre boha lojalna opozicia"
(Allen)

 Počet príspevkov: 230  ~  Člen od: 19 september 2005  ~  Posledná návšteva: 07 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 22 november 2005 :  14:18:40  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ale Cirkev ro tak robi, len ty to nechces vidiet. prisiel by si o temu na debatovanie. Odporucil by som ti niekedy viest aspon farnost, ci to vydrzis aspon mesiac.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 22 november 2005 :  14:21:59  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
samozrejme bez naroku na odmenu.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vsemocny

Stav: offline

 Odoslaný - 02 december 2008 :  11:50:28  Zobraziť profil  Pridať Vsemocny do zoznamu priateľov
Ahojte

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2  ~  Člen od: 02 december 2008  ~  Posledná návšteva: 13 január 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 02 december 2008 :  12:10:54  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
ja len ze ked osm si precital hlavne znaky sekty tak som si spomenul ako pred dvoma mesiacmi boli tazke obvinenia voci asatru a pod ze je sektou a pritom nesplna ziaden stych znakou ale uznavam ze zvoku ked sa divam na rkc tak sa k niektorim zo znakou blizy ale mozno je to len koly chybnemu vystupovaniu veriacich

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 02 december 2008 :  12:16:59  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Prosim, neotvarajte znova temu 3 roky stare, ak chcete nieco povedat, otvorte temu novu.

Dakujem.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: papalašstvo Téma Next Topic: Pokusy na zvieratach  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06