Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Ako som dnes stretol Boha
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Milovat Téma Next Topic: Rušenie pokoja cirkvi
Strana: z 2

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 28 jún 2005 :  04:57:32  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
pavle, a musi to byt doslova a v kontexte s Pismom? co takto:
Boh nam poslal svojho jedineho Syna, aby nas svojou krvou vykupil, a my kazdym hriechom akoby ignorujeme to, co pre nas urobil, ten akt nekonecnej Lasky...neodmietame ju prave hriechom?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 11 júl 2005 :  09:57:48  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
veľmi silne ma oslovilo toto evanjelium: Mt 13,1-23

Uvedomil som si, že hoci možno prinášam trochu úrody (vonkoncom ani nie 30 násobnú), častokrát slovo, ktoré Kristus rozsieva, padne do môjho srdca, ktoré je obrastené tŕním a toto to slovo zadusí... To tŕnie je u mňa hlavne klamstvo, závisť, ješitnosť, nečistota mysle a skutkov...

Prosím vás, pomodlite sa za mňa, aby som tŕnie, ktoré Kristus dennodennie u mňa kosí, nezasádzal a nezalieval sám v sebe... Túžim ho úplne vykynožiť, aby Boh, ako ho stretám denne, vo mne aj čo najdlhšie ostával...

Vy ste sa v niektorej zo skupín našli...? (kamenná pôda, okraj cesty, tŕnie, dobrá pôda)

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mavi

Stav: offline

 Odoslaný - 11 júl 2005 :  10:07:57  Zobraziť profil  Pridať mavi do zoznamu priateľov
Ja som sa našiel asi v tých prvych troch skupinach... :(

Pán je môj pastier, nič mi nechýba.

 Počet príspevkov: 57  ~  Člen od: 08 júl 2005  ~  Posledná návšteva: 13 júl 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 11 júl 2005 :  10:15:26  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Tak Priateľu, mavi, na prvé tri skupiny pôdy existuje spôsob zúrodnenia: preoranie...
Preoranie Duchom Svätým.

Duchu Svätý, pomôž nám zúrodniť pôdu v nás, do ktorej syn Boží rozsieva svoje slovo, aby sme neplytvali Božou štedrosťou...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 september 2005 :  11:15:21  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
nebolo to dnes, bolo to pred niekolkymi dnami, a vlecie sa to uz par tyzdnov, ked sa mi dobry Pan Boh snazi vysvetlit ako su dolezite dobre skutky. myslim si ze v rozlicnych situaciach a skrze rozlicnych ludi ma Pan uci. Prepac mi Pane, ze som taky lenivy.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2005 :  09:42:22  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ja som ho stretol vcera pri spovedelnici, ked som si uvedomil, ze mi vyplnil jednu modlitbu, hoci ona bola vyplnena uz od narodenia. Chvala Ti Pane, ze sa nechavas stratnut.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

alg1

Stav: offline

 Odoslaný - 29 september 2005 :  21:14:24  Zobraziť profil  Pridať alg1 do zoznamu priateľov
Nemala by sa ta tema skor volat: Ako som dnes spozoroval (alebo spoznal jeho prejav) Boha?
Pretoze Boh je vsade, vsetko vidi a stale stoji pri nas. On tu je, len my si ho mozno nevsimame dost casto.

 Počet príspevkov: 281  ~  Člen od: 14 september 2005  ~  Posledná návšteva: 19 november 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2005 :  11:08:55  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Ty si Pane, stale pri mne, ja ta vsak necitim
Ty sa mi ukazujes, ja ta vsak nevidim....

Mas pravdu Alq, ale zalezi skor na obsahu a na tom, ako ma dobry Pan Boh oslovil, nie na tom, ako sa vola tema(napr. sgdfgs).

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 06 október 2005 :  13:30:40  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ja som si dnes tak uvedomila ked som videla zltnuce listy na stromoch,
ake je to fajn...ze tie listy mohol pan boh stvorit kludne tak, ze by boli stale zelene potom by odpadli a bolo by...tak ti pane vdaka, ze si stvoril svet okolo nas taky pestry, ze si myslel na nas pri tom, ked si tvoril svet, aby sme sa mohli potesit krasou,takou skutocnou, co nas naplna

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 06 október 2005 :  16:49:22  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Vitaj Janka.

Už si nám chýbala. Dobre že si späť. Ozaj Písmo si už zohnala? To pre Teba, ešte stále leží na polici....

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 06 október 2005 :  17:12:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Verim , ze katolicky preklad

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 06 október 2005 :  17:34:15  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Istéééééééééééééééééééééé.

Je to preklad prof. Roháček,z pôvodných jazykov, revidované vydanie Svetovou Biblickou Spoločnosťou
Slovak Bible; United Bible Societes 1991, 5.8-R043

Je to ten preklad, z ktorého tu citujem....

Ak nechce..... stačí povedať.

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 10 október 2005 :  09:23:57  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
dakujem pali:)
ee, ten stary zakon nemam este komplet, dufam, ze to, co mam u vas, tam uz dlho nebude:)

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  09:44:48  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
mna tak v poslednom case oslovuje myslienka: dobry boh dava svietit slnku na dobrych aj zlych...tak ho vlastne stretavam aj v slnku...aj ked teraz je zamracene...esteze to nie je jedina dobra vec, ktoru nam pan dopraje...vdaka ti pane

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Milovat Téma Next Topic: Rušenie pokoja cirkvi  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06