Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 obraz viery
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Je morálne modliť sa za smrť Benedikta XVI.? Téma Next Topic: anulacia manzelstva
Strana: z 2

roderik

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2014 :  15:08:59  Zobraziť profil  Pridať roderik do zoznamu priateľov
Mám v poslednom čase veľmi zlý pocit že ľudia si miesto Lásky vieru predstavujú ako to že majú prísne veriť v boha a majú chodiť do kostola, modliť sa a neviem čo inak pôjdu do pekla (vidím to každý deň), čo je podľa mňa veľmi zle...
Preto chcem vás popudiť aby ste o tom z blížnymi diskutovali a uviedli ich na správnu ako to nazvať myšlienku viery že to, nie je tamto a hento ale Láska a podla nej bi sa mali snažiť správať aj oni a milovať každého pomáhať, snažiť sa pretože iba láska je vykúpenie.... Rád bi som takto ukrojil za vášho krátkeho denného času a požiadal vás aby ste sa napríklad ľudí spýtali čo si predstavujú pod vierou a ak si predstavujú tie hlúposti tak ich uviedli na správnu cestu.... Pretože je to problém, aspoň ja to tak vidím a nepáči sa mi to..
Ďakujem

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1  ~  Člen od: 30 marec 2014  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2014 Upozorniť moderátora 

butyl

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2014 :  20:12:47  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
čo máte namysli pod tými hlúposťami? Modlitbu alebo svätú omšu? to je podľa vás len nepodstatná hlúposť...

"Toto robíme pre priateľov, aby so zajatím tela nebola zajatá aj ich duša."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2014 :  10:57:24  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Viera nie je dodržiavanie pravidiel, ale prejavuje sa aj tým, že sa dodržiavajú určité pravidlá.

Položím protiotázky: čo je to Láska? Ako sa prejavuje? Podľa čoho sa pozná? Je napríklad znakom lásky, keď rozdám svoju výplatu chudobným? A aj vtedy, ak mám doma hladné deti?

A čo láska a spravodlivosť? Idú nejako k sebe? Podporujú sa? Odporujú si? Aký je medzi nimi vzťah?

Kým si neujasníme pojmy, tak bude debata len mlátením prázdnej slamy.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2014 :  20:40:50  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Jedno od druhého sa nedá oddeliť. Ktoré je najväčšie prikázanie:
Milovať Boha znamená stretať sa s Ním vo sviatostiach (sv. prijímanie, spoved, eucharistia - sv. omša) z Tohoto stretania sa cerpá sila na lásku k blížnemu. Láska k blížnemu sa prejavuje v konkrétnych skutkoch - služba, pekné slovo, úsmev.
Teda stretať sa s Pánom a žiť neustále v Jeho blízkosti a slúžiť blížnemu tak ako by to robil Ježiš v našej koži.
" Strom poznáte podľa ovocia"
Ak si niekto myslí že bude chodiť do kostola, modliť sa do zodrania, chodiť k sv. prijímaniu ale bude pohnevaný so susedmi, bude namyslený (hoci na svoju nábožnosť) bude nepoctivý (napr. krátením daní, rôznym prilepšovaním si, drobné krádeže a klamstvá), bude posudzovať, ohovárať, požívať nelegálny softvér, atď má smolu. Presne o tých povedal Pán Ježiš: tento lud ma ctí perami, ale jeho srdce je daleko odo mňa!
A naopak: ak niekto robí dobre, preukazuje skutky telesného a duchovného milosrdenstva, nehreší ale do kostola nechodí je to len prirodzená láska a obyčajne je obmedzená len na blízkych alebo priateľov. Taký človek by nemal silu na to aby "miloval nepriatelov a dobre robil tým čo mu škodia" Tento človek, hoci neveriaci má k spáse bližšie ako ten prvý. (".... a či sme v Tvojom mene nevyháňali zlých duchiv? On im povie veru veru hovorím vám nepoznám vás. A vyhodia ich vom kde bude plač a škrípanie zubami") Ale konečné rozhodnutie o spáse prislúcha jedine Bohu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2014 :  18:40:39  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
citácia:
Jedno od druhého sa nedá oddeliť. Ktoré je najväčšie prikázanie:
Milovať Boha znamená stretať sa s Ním vo sviatostiach (sv. prijímanie, spoved, eucharistia - sv. omša) z Tohoto stretania sa cerpá sila na lásku k blížnemu. Láska k blížnemu sa prejavuje v konkrétnych skutkoch - služba, pekné slovo, úsmev.
Teda stretať sa s Pánom a žiť neustále v Jeho blízkosti a slúžiť blížnemu tak ako by to robil Ježiš v našej koži.
" Strom poznáte podľa ovocia"
Ak si niekto myslí že bude chodiť do kostola, modliť sa do zodrania, chodiť k sv. prijímaniu ale bude pohnevaný so susedmi, bude namyslený (hoci na svoju nábožnosť) bude nepoctivý (napr. krátením daní, rôznym prilepšovaním si, drobné krádeže a klamstvá), bude posudzovať, ohovárať, požívať nelegálny softvér, atď má smolu. Presne o tých povedal Pán Ježiš: tento lud ma ctí perami, ale jeho srdce je daleko odo mňa!
A naopak: ak niekto robí dobre, preukazuje skutky telesného a duchovného milosrdenstva, nehreší ale do kostola nechodí je to len prirodzená láska a obyčajne je obmedzená len na blízkych alebo priateľov. Taký človek by nemal silu na to aby "miloval nepriatelov a dobre robil tým čo mu škodia" Tento človek, hoci neveriaci má k spáse bližšie ako ten prvý. (".... a či sme v Tvojom mene nevyháňali zlých duchiv? On im povie veru veru hovorím vám nepoznám vás. A vyhodia ich vom kde bude plač a škrípanie zubami") Ale konečné rozhodnutie o spáse prislúcha jedine Bohu.

Pôvodne zaslal mak - 31 marec 2014 :  20:40:50


Kto z nás je potom spravodlivý? Posudzujem (inak, mám to v náplni práce..), ohováram, ale zaujalo ma jedno- krátenie daní. To ak si dá napr. podnikateľ minim. plat, odpisuje.....je to hriech? Lebo aj tak tomuto štátu, na darebákov a pod. idú obrovské peniaza ( skoro polovica platu SZČO. A ptom ešet napr. - ak si skrátim nejakým spôsobom, trebárs prac. výkonom prac čas ( ale mám všetko spravené) , je to hriech????

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2014 :  18:55:58  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Nikto z nás nie je oprávnený posúdiť či máš alebo nemáš hriech. To je vec medzi tebou a Bohom. Rad sa so spovedníkom, formuj si svedomie, absolvuj duchovné cvičenie....

O platení dani vyriekol rozhodnutie už Ježiš: "dajte cisárovi čo je cisárovo a Bohu čo je Božie" - odpoved na otázku či treba platiť dane.

Ja viem že štát nás zdiera kde sa dá, že polovicu toho čo živnostník zarobí mu vezme, ale to nás neospravedlňuje klamať. A znižovať si odvody (a tie vychádzajú z daňového základu) je u živnostníkov mimoriadne krátkozraké. Dobehne ich to pri odchode do dôchodku. Poznám viacerých čo sa vystatovali že neplatia dane a odvody, dnes by radi išli do dôchodku a zistili že dôchodok im vychádza úplne smiešny.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2014 :  20:40:41  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
slovenka, tu je Mravouka:


Aby daňové zákony boly platné, musia byť spravodlivé. Sú
spravodlivé: a) ak ich vyžaduje verejné blaho, t. j. nevyhnutnosť
alebo značný osoh štátu; b) ak nepresahujú veľmi túto nevyhnutnosť
alebo osoh. Inakšie by sa občanom ukladalo neznesiteľné
bremeno, ktoré nemožno slúčiť s verejným blahom; c) ak sú
úmerné, t. j. ak bohatší platia viac ako chudobní. A k sa pochybuje
o spravodlivosti, podľa probabilizmu môže sa zákon považovať
za nespravodlivý.
Keďže občan je povinný platiť dane, je povinný podávať aj
priznanie. Je len otázka, či musí všetko udať, alebo či môže
aj niečo zamlčať. K tomu treba poznamenať, že niektoré dane iste
nie sú spravodlivé vzhľadom na ich výšku a na potreby štátu.
Niektoré zas sú čisto penálne. Teda nezaväzujú vo svedomí k
priznaniu. To aj štát dobre vie, a preto preliminuje väčšiu sumu,
aby aj pri odpore poplatníkov predsa dostal potrebné peniaze.
Preto sa všeobecne pripúšťa, že poplatník môže zatajiť jednu tretinu.
Ani vyhlásenie na konci, ba prípadne prísaha, že všetko je
vyplnené podľa najlepšieho vedomia, nič nemení na veci. Poplatník
totiž vyhlási, prípadne prisahá iba na to, čo môže robiť..
A čo môže poplatník urobiť, môže to i ten, kto ho zastupuje, ako
advokát, notár a pod.

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2014 :  21:39:30  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
citácia:
Nikto z nás nie je oprávnený posúdiť či máš alebo nemáš hriech. To je vec medzi tebou a Bohom. Rad sa so spovedníkom, formuj si svedomie, absolvuj duchovné cvičenie....

O platení dani vyriekol rozhodnutie už Ježiš: "dajte cisárovi čo je cisárovo a Bohu čo je Božie" - odpoved na otázku či treba platiť dane.

Ja viem že štát nás zdiera kde sa dá, že polovicu toho čo živnostník zarobí mu vezme, ale to nás neospravedlňuje klamať. A znižovať si odvody (a tie vychádzajú z daňového základu) je u živnostníkov mimoriadne krátkozraké. Dobehne ich to pri odchode do dôchodku. Poznám viacerých čo sa vystatovali že neplatia dane a odvody, dnes by radi išli do dôchodku a zistili že dôchodok im vychádza úplne smiešny.

Pôvodne zaslal mak - 01 apríl 2014 :  18:55:58


No vidíš, potom je to v poriadku. je jedno, či teraz, alebo až na dôchodku....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2014 :  21:43:30  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
citácia:
slovenka, tu je Mravouka:


Aby daňové zákony boly platné, musia byť spravodlivé. Sú
spravodlivé: a) ak ich vyžaduje verejné blaho, t. j. nevyhnutnosť
alebo značný osoh štátu; b) ak nepresahujú veľmi túto nevyhnutnosť
alebo osoh. Inakšie by sa občanom ukladalo neznesiteľné
bremeno, ktoré nemožno slúčiť s verejným blahom; c) ak sú
úmerné, t. j. ak bohatší platia viac ako chudobní. A k sa pochybuje
o spravodlivosti, podľa probabilizmu môže sa zákon považovať
za nespravodlivý.
Keďže občan je povinný platiť dane, je povinný podávať aj
priznanie. Je len otázka, či musí všetko udať, alebo či môže
aj niečo zamlčať. K tomu treba poznamenať, že niektoré dane iste
nie sú spravodlivé vzhľadom na ich výšku a na potreby štátu.
Niektoré zas sú čisto penálne. Teda nezaväzujú vo svedomí k
priznaniu. To aj štát dobre vie, a preto preliminuje väčšiu sumu,
aby aj pri odpore poplatníkov predsa dostal potrebné peniaze.
Preto sa všeobecne pripúšťa, že poplatník môže zatajiť jednu tretinu.
Ani vyhlásenie na konci, ba prípadne prísaha, že všetko je
vyplnené podľa najlepšieho vedomia, nič nemení na veci. Poplatník
totiž vyhlási, prípadne prisahá iba na to, čo môže robiť..
A čo môže poplatník urobiť, môže to i ten, kto ho zastupuje, ako
advokát, notár a pod.

Pôvodne zaslal janka - 01 apríl 2014 :  20:40:41


Aby nedošlo k omylu - ja platím a priznávam všetko. Moja otázka smerovala na to, že ak napr. lekár na ambulancii odpisuje - t.j. že kúpi nejaké veci, ktoré ale v skutočnosti nepoužuje na tú ambulanciu, ale doma. A potom všeobecne autá na leasing....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 02 apríl 2014 :  18:43:37  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Myslim ze uvedeny priklad je nemoralny a hriesny. Ide o porusenie "nepokradnes" a tiez stvrteho ( neucta voci autorite).

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 02 apríl 2014 :  20:20:56  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
slovenka, len som dala, co pise k tejto veci Mravouka.
Je to na Vasom svedomi, ako sa s tym vysporiadate, ale sama vidite, ze katolicka Mravouka uci, ze sa pripusta 1/3 zatajit a hriechu nemate ziadneho, lebo robite, co je dovolene.

Este dam nieco, azda Vam zo pomoze lepsie sa zorientovat:


Stát má právo vyrubovať dane, lebo má rozličné veľké výdavky,
ktoré nemôže kryť bez prispievania občanov, majúcich z toho
osoh. Preto Kristus prikazuje: „Dávajte, čo je cisárovo, cisárovi",
325 keď mu ukázali daňový peniaz. A sv. Pavol nariaďuje:
„ A j dane plaťte, lebo (vrchnosti) sú služobníkmi Božími, aby
svedomite vykonávali tieto veci. Dávajte teda každému, čo ste
mu podlžní: komu daň, tomu daň; komu mýto, tomu mýto."326
Z toho vysvitá, že povinnosť platiť dane vo všeobecnosti zaväzuje
vo svedomí, lebo sv. Písmo nepozná čisto trestné (mere poenales)
zákony. Avšak konkrétne je ťažko povedať, ktorý daňový
zákon zaväzuje vo svedomí a ktorý je čisto penálny. Len vo
všeobecnosti možno povedať: ak stačí penálny, netreba predpokladať
zaväzujúci vo svedomí. Dnes má prevahu snaha, ktorá
všetky daňové zákony vyhlasuje za čisto penálne. No zdá sa, že
to nie je v shode so sv. Písmom a neháji to dostatočne záujmy
štátu. Iba jedno môžeme povedať s istotou: Viac je ich čisto penálnych
než zaväzujúcich vo svedomí. O tom svedčia aj vysoké
tresty, ktoré postihujú previnilcov.
Daňové zákony zaväzujú zo zákonnej spravodlivosti, a nie
zo smennej, lebo sa vzťahujú na pomer, ktorý je medzi jednotlivcom
a štátom. Sem však nespadajú iné platby, ktoré štát vyberá
za isté verejné úkony, ako za prepravu osôb, listov, tovaru železnicou
a poštou, lebo je to protihodnota vykonaného úkonu. Preto
tieto poplatky treba platiť zo smennej spravodlivosti; ak sa
zdefraudujú, treba ich nahradiť. To vysvitá aj z toho, že napr.
v Anglicku železnice ešte nedávno patrily rozličným spoločnostiam,
v Amerike ešte i dnes.

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 02 apríl 2014 :  20:59:13  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
citácia:
Myslim ze uvedeny priklad je nemoralny a hriesny. Ide o porusenie "nepokradnes" a tiez stvrteho ( neucta voci autorite).

Pôvodne zaslal mak - 02 apríl 2014 :  18:43:37



No, robia to všetci ambulantní lekári, a zároveň dobrí katolíci ( vyšší level). Nebudem to tu ďalej rozvádzať, ale , napr. ak kúpi pracovné tričká, nemôže to nosiť aj normálne? Väčšie - napr. umývačka .... to je vec názoru. Mimochodom,Mak, ty si tuším pápežskejší ako pápež, či sa to týka sexu, daní......no pohroma, až sa mi to nezdá.....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

AVRIL

Stav: offline

 Odoslaný - 14 jún 2014 :  21:42:21  Zobraziť profil  Pridať AVRIL do zoznamu priateľov
Mal niekto uz skusenosti s tym, ze stracal vieru v dosledku depresii, duchovnej vyprahlosti? AKO V TAKYCHTO PRIPADOCH NESTRATIT VIERU? Mam pocit, ze necitim Boha, hadam sa s nim, nevidim zmysel mojho zivota, s odporom sa modlim. Musim sa velmi premahat, aby som dokoncila modlitbu. Podotykam, ze nemam v sebe ziadneho demona, nikdy som nic nemala spolocne s okultizmom, nezamotala som sa do ziadnej sekty ani nic podobne. Pristupujem k sv. prijimaniu takmer denne a casto sa spovedam.Teraz prechadzam cez velmi narocne skusky v zivote a mam pocit, ze diabol na mna utoci a niekedy je to neznesitelne. Trva to uz dlho, stracam trpezlivost a zacinam breptat voci Bohu. Mal niekto uz takuto skusenost? Ako cez to prejst? Ako si zachovat POKOJ A TRPEZLIVOST v narocnych skuskach boja o vieru?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 16  ~  Člen od: 01 január 2014  ~  Posledná návšteva: 04 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

teta

Stav: offline

 Odoslaný - 14 jún 2014 :  22:13:52  Zobraziť profil  Pridať teta do zoznamu priateľov
Ak prechádzaš tým, čím prechádzaš, tak sa nečudujem. Vieš asi aj identifikovať, čo konkrétne Ti spôsobuje smútok. Ťažkosti odporúčam prekonávať v modlitbe. Daj si na ňu ten najlepší čas, to najlepšie miesto, v kostole pred sviatosťou. Pomáha modlitba iných. Príp. skús poprosiť niekoho, hoc aj vlastné dieťa, nech Ti dá krížik na čelo alebo poprosiť o požehnanie od kňaza, ak máš pocit že zlý útočí. Duchovný rozhovor ťa tiež môže povzbudiť. Máme si navzájom pomáhať niesť kríže. Dôležité je byť v pravde, aby duchovná depresia nebola v dôsledku vzdialenia sa od nej.
Ak ťažkosti prichádzajú od ľudí, Boh je Pánom všetkých situácií, on nekonečne presahuje to ľudské aj v Cirkvi, preto má miesto dôvera v neho.
Dnes som mala povzbudenie od Pána, že kto nesie životný kríž, určite neutrpí škodu v tom, čo buduje na základe JK. Lebo budovať na tomto základe možno zo zlata, drahých kameňov, ale aj zo slamy alebo podobného materiálu, ktorý ľahko zhorí a človek potom utrpí v duchovnom živote. Niesť kríž nie je ľahké ale je to jediné riešenie.
Boj o modlitbu je ako boj o život, diabol najviac útočí na našu vernosť modlitbe, lebo ak tam vyhrá, tak vyhrá aj inde. Je to ok, ak bojuješ o modlitbu podľa mňa, bežná cesta, sv. Terézia Avilská, učiteľka modlitby bojovala o ňu 20 rokov, kým nedostala dar vliatej modlitby.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 60  ~  Člen od: 24 jún 2013  ~  Posledná návšteva: 28 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

AVRIL

Stav: offline

 Odoslaný - 14 jún 2014 :  22:30:46  Zobraziť profil  Pridať AVRIL do zoznamu priateľov
Ja bojujem uz 5 rokov. Najhorsie je, ze ani v noci nemam pokoj. Mavam nocne mory. Traumy, ktore som prezila v zivote, smrt mamy, mojej tazko postihnutej dcery, ktora zomrela ako 10 mesacna sa mi odrazaju stale v snoch, dokonca to citim aj na vlastnom tele. Ked sa prebudim, tak som zo vsetkeho zhnusena a len placem a pytam sa Boha kedy to skonci. Chodim aj na terapie k psychologom, ale niekedy ma ani oni nechapu. Mam aj svojho duchovneho vodcu, ale aj ten je niekedy bezmocny a uz mi dvaja knazi doporucili sa poradit s exorcistom aj ked mi potvrdili, ze ziadneho demona nemam v sebe. Moj duchovny vodca mi len povedal tolko a potvrdila to aj psychologicka, ze som moc citliva, mam precitlivele svedomie a viac vnimam utoky zleho a viac trpim. A este mi povedal moj spovednik, ze je to najma tym, ze vraj zachranujem modlitbou a utrpenim duse, hoci neviem ake. Ja prechadzam teraz cez skusku, ktora je po ludsky neriesitelna, zijem v strasnej neistote a tu neistotu chodi diabol zneuzivat. Takze toto mi sposobuje strasne utrpenie a smutok....a velmi ma zranuje, ze ani moja vlastna rodina mi nechape....myslia si, ze si to len vsugerovavam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 16  ~  Člen od: 01 január 2014  ~  Posledná návšteva: 04 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

AVRIL

Stav: offline

 Odoslaný - 14 jún 2014 :  22:49:04  Zobraziť profil  Pridať AVRIL do zoznamu priateľov
Este som chcela dodat, ze nieco podobne prezivala aj sv. Faustina Kowalska. Citala som jej dennik a Jezis je povedal, ze nech sa netrapi, ze ju ludia nechapu v tom, co preziva, lebo ludska mysel je obmedzena a nemoze pochopit Bozie veci, ktore Boh v jej dusi kona. Takze Boh je moja jedina nadej, ale stoji ma to velmi vela namahy, aby som mu neprestala doverovat a denne sa bila o vieru, lebo to trva uz velmi dlho. V tieto mesiace to pocitujem najintenzivnejsie, moj spovednik povedal, ze to sa vacsinou deje vtedy, ked Diabol zuri, lebo ma malo casu. Ja sa uz, ale bojim aj pomysliet, ze naozaj sa priblizil uz koniec tejto skusky, aby som sa nesklamala, ze to bola len moja predstava o konci tohto utrpenia.....a to utrpenie ano je to tak ako si pisala, sposobuju mi ho ludia, ktori maju velku moc a peniaze a som proti nim ako clovek bezmocna.....modlim sa za nich a to sa asi zlemu nepaci...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 16  ~  Člen od: 01 január 2014  ~  Posledná návšteva: 04 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 14 jún 2014 :  22:51:27  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Avril, povedal by som že potrebuješ pocítiť lásku a pochopenie od manžela, aby si na to všetko nebola sama.
Pomysli si na tých čo majú horšie kríže, verím že so mnou by asi nik nemenil, Boh ma posilňuje aby som to prežil. Mám pocit že Boh ma takto vyžmýka ako citrón od všetkého zla čo sídli vo mne. Amen, amen.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

AVRIL

Stav: offline

 Odoslaný - 14 jún 2014 :  23:05:11  Zobraziť profil  Pridať AVRIL do zoznamu priateľov
Koki ja nemam manzela (vlastne mala som). Zijem sama so synom. Mam priatela s ktorym nemozem byt, pretoze nam to znemoznuju osoby, ktore maju miliony a nebudem pisat z akych dovodov tomu tak, je lebo aj tak by ma nikto nepochopil. Denne sme sa spolu modlievali ruzenec, bol mi oporou, ale prisla tato skuska, tazka skuska, ktora nas deli, mne chodia vyhrazky na smrt od tych ludi, jemu tiez, niekolko krat sa ho pokusali uz zabit, podotykam, ze sme sa nezamotali do ziadneho zlocinu, do nicoho ineho, vo vsetkom je NENAVIST A ZIARLIVOST JEDNEJ ZENY, KTORA MA MILIONY a najala si bandu, ktora nam nici zivot. Ano mas pravdu, chyba mi laska. Uz cely zivot, lebo vsetci, ktorych som milovala a davali mi lasku zomreli...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 16  ~  Člen od: 01 január 2014  ~  Posledná návšteva: 04 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 14 jún 2014 :  23:14:59  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Keď tu už o tom hovoríš, mohla bys jednou vetou prezradiť dôvod tých útokov, či je to žiarlivosť na neho, alebo sú to nezhody pre materiálny zisk? Rozmýšľam do čoho ste sa zaplietli, keď sa vám toto deje.
Ak pristupuješ k sviatostiam, neboj sa. Môžeme sa aj pomodliť.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

AVRIL

Stav: offline

 Odoslaný - 14 jún 2014 :  23:15:13  Zobraziť profil  Pridať AVRIL do zoznamu priateľov
Ked ta Boh postavi pred skusku, ktora ti nahana velku neistotu, tak to nie je uz len o laske, ale hlavne o DOVERE V BOHA A DUCHOVNYCH BOJOCH. Kto to nezazije, ten to nepochopi. A to uz nehovorim o veciach, ktore sa mi pocas tejto skusky, ktoru prezivam stali, ktorym nechapu uz ani knazi a potrebuju pomoc exorcistu. Asi tak....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 16  ~  Člen od: 01 január 2014  ~  Posledná návšteva: 04 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 14 jún 2014 :  23:23:27  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Dobre, ale to podstatné, teda prečo sa toto začalo, si neprezradila. Museli ste sa s niekym zapliesť, kto sa vám teraz mstí, alebo nie?
Môžeš aj súkromne písať.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

AVRIL

Stav: offline

 Odoslaný - 14 jún 2014 :  23:24:32  Zobraziť profil  Pridať AVRIL do zoznamu priateľov
Koki poviem ti v kratkosti, ze jedna zena ZIARLI NA MNA, KTORA MA MILIONY, NEZIJE NA SLOVENSKU a ona z nenavisti voci mne, ze moj priatel ju odmietol a nechce s nou mat nic spolocne, vymyslela tuto pomstu. Najala si mafiu v Rusku. Ta mafia je zlozena z hackerov a zabijakov. Viem, ze to znie ako z nejakeho Holywoodskeho filmu, ale zial je to tak. Mam dokazy, bola som aj na policii, ale policia je v tomto bezmocna....musel by to riesti Interpol. Priatel zije v zahranici. Pre mna bol velkou oporou, ked sme sa mohli spolu modlit, bral ma taku aka som, daval mi psychicku podporu...Tu zenu chytili v marci, ale zvysok mafie je este na slobode a stale sa nam vyhraza, lebo proces s tou zenou ma byt v oktobri a mafia sa snazi znicit vsetky dokazy. Moj priatel ju zazaloval a preto sa ho uz snazili tri krat zabit. Naposledy 5 ozbrojenych rusov sa mu dostalo do domu a napadli ho ako zazrakom tam prisiel jeho sofer a zavolal policiu. Mna zasa nicia psychicky. Telefonatmi, emailami, same vyhrazky....po anglicky, rusky aj slovensky...CO ZMOZEME MY OBYCAJNI LUDIA PROTI TAKEJTO MAFII??? LEN BOH JE NASA POMOC A SPASA A NAJHORSIE JE, ZE UZ STRACAM VIERU V NEHO... asi tak, neviem, ci ma chapes....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 16  ~  Člen od: 01 január 2014  ~  Posledná návšteva: 04 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 14 jún 2014 :  23:34:28  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Strašné... Ja by som sa odsťahoval do iného mesta a nikto by ma nenašiel. Alebo by som si od zúfalstva zaobstaral poriadnu zbraň. (Ale zbraň, to nie je nič pre veriaceho.) Alebo by som sa poručil Bohu a modlil o pokoj. Neviem... Najlepšie je presťahovať sa ďaleko a navždy.
Pomodlíme sa a potom uvidíme, dobre?

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

AVRIL

Stav: offline

 Odoslaný - 14 jún 2014 :  23:42:15  Zobraziť profil  Pridať AVRIL do zoznamu priateľov
citácia:
Strašné... Ja by som sa odsťahoval do iného mesta a nikto by ma nenašiel. Alebo by som si od zúfalstva zaobstaral poriadnu zbraň. (Ale zbraň, to nie je nič pre veriaceho.) Alebo by som sa poručil Bohu a modlil o pokoj. Neviem... Najlepšie je presťahovať sa ďaleko a navždy.

Pôvodne zaslal Koki - 14 jún 2014 :  23:34:28



To uz urobil tri krat a nepomohlo. A ja si to nemozem dovolit kvoli financiam. A to som nenapisala este vsetko co nam porobila. To ti radsej sukromne....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 16  ~  Člen od: 01 január 2014  ~  Posledná návšteva: 04 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 14 jún 2014 :  23:51:42  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Musí existovať nejaké riešenie, skúste ho nájsť, potrebuješ mať jasný rozum nerušený emóciami.
Došla mi správa, idem čítať...

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

AVRIL

Stav: offline

 Odoslaný - 14 jún 2014 :  23:52:29  Zobraziť profil  Pridať AVRIL do zoznamu priateľov
Idem znova zapasit o modlitbu.... Dakujem vsetkym, ktori mi odpovedali a zehnam tym, ktori sa za mna modlili a modlia. Prajem pozehnany vecer.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 16  ~  Člen od: 01 január 2014  ~  Posledná návšteva: 04 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Je morálne modliť sa za smrť Benedikta XVI.? Téma Next Topic: anulacia manzelstva  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06