Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 Všetky náboženstvá
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Sedevacantizmus - Neokatolicizmus Téma Next Topic: Janka a RKC
Strana: z 2

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 20 marec 2014 :  09:55:55  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Prečo je nerozumné byť nábožensky veriacim človekom.

Každý zdravý človek je sugestibilný, to znamená, že je schopný nekriticky prijímať informácie ako pravdivé, ak ich dostáva od osoby, ktorú považuje za autoritu a podľa nich sa správať, či konať. Tou autoritou môže byť aj kniha či náboženské učenie..
Je teda prirodzené, že sme ochotní prijať ako pravdivú informáciu o kauzalite – príčinnosti vecí a z nej vydedukovať, že vesmír a všetko v ňom má nejakú počiatočnú príčinu. Tak vznikla hypotéza, domnienka, že tou príčinou by mohol byť akýsi boh. Takéto myslenie a konanie nepredstavuje nič nové. V podstate je podobné mysleniu našich predkov ktorí si nevedeli vysvetliť pôvod vetra, dažďa, východu a západu slnka a iných, dnes už známych príčin ich vzniku a tak prisúdili ich príčinu bohom slnka, vetra, lásky atď..
Ak by tento názor ostal len v polohe názoru, nič by sa nedialo, ale určití jedinci, v našom prostredí: Abrahám, Mojžiš, Kristus, Mohamed, atď., sa chopili príležitosti a začali vymýšľať: kto je boh, aké má vlastnosti, čo si želá, čo treba konať, ako nás bude trestať, ako odmeňovať? A súčasne sa títo chytráci, účelovo, pasovali za vodcov, prorokov, synov božích, mesiášov a pod.. V súčasnosti túto funkciu prevzali na seba jednotlivé cirkvi a ich predstavitelia, cirkevná hierarchia. Vypracovali náboženské učenia, dogmy, rôzne magické obrady, pričom nik na svete nemôže mať relevantný kontakt s akousi hypotetickou postavou – bohom, bohmi a teda všetky náboženstvá predstavujú nehorázny podvod a klamstvo, so súhlasom a za výdatnej podpory štátnej moci.
Aj napriek týmto skutočnostiam získavajú jednotlivé náboženstvá svojich stúpencov, cirkvi dostatok veriacich, značný vplyv na spoločnosť, získavajú majetky a moc. A to je hrozná a nepochopiteľná skutočnosť.
Ak si toto všetko rozumný človek uvedomí, nemôže byť nábožensky veriacim človekom.






 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora 

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 21 marec 2014 :  18:28:20  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Slovák, ale za našou vierou je niečo viac, je to zložitejšie než len svojrázny pokus o vysvetlenie existencie sveta. Mal by si ísť viac do hĺbky, čítať príslušné spisy a uvažovať...
Napokon, existujú mnohí čo nejakým spôsobom stretli Boha a ich viera bola vyskúšaná, nestojí na piesku.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 21 marec 2014 :  22:07:21  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
A ešte jeden diskutér ma v súkromnej správe poprosil (keďže on nemá prístup do tejto témy), aby som sem za neho vložil nasledovný link:
http://kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=3948

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 22 marec 2014 :  20:10:37  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Koki, súhlasím s názorom, že za náboženskou vierou je toho oveľa viac ako tvorivá iniciatíva iluzórneho boha, sú to vieroučné texty jednotlivých náboženstiev ako klamlivý účelový produkt slúžiaci k ovládaniu, moralizovaniu, poslušnosti veriacich, viď Mojžišov Pentateuch. A tí, čo sa nazdávajú, že sa stretli s iluzórnym Bohom v podstate vedome, alebo nevedome klamú sami seba a okolie. Niektoré povahové a psychické stavy nábožensky veriacich ľudí predstavujú vodu na mlyn náboženstvám ako takým.
S diskutérom o ktorom píšete som v kontakte a je to človek plne v zajatí svojej náboženskej viery.
Tiež si myslím, že ozaj náboženské učenia sú vybudované na piesku a len vďaka našej ľudskej psychike (strach, nádej) sa držia pri živote
a budú ešte dlho prekvitať.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 22 marec 2014 :  20:55:12  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Už prekvitajú tisíce rokov a množstvo ľudí došlo kvôli viere o život, či už starozákonných alebo kresťanov, dokonca aj samotný vyslanec Boži, Ježiš - a to kupodivu rukou tiež-veriacich, ale aj ateistov. Pokiaľ veriaci nikomu neubližuje a viera ho robí spokojným, čo koho do toho. Môj brat v Boha neverí, ale inak máme príkladný vzťah. Nebol som vychovaný vo viere a náboženstvá ma nezaujímali. Keď som sa ako dospelý stal katolíkom, videl som ten rozdiel a preto by som za žiadnu cenu nemenil. Ty ale bojuješ proti niečomu čo nepoznáš a nevidíš v tom nijakú tragédiu.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 22 marec 2014 :  21:36:27  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
A to je hrozná a nepochopiteľná skutočnosť.

Pôvodne zaslal slovak - 20 marec 2014 :  09:55:55


Je to pochopitelne. Zmierte sa s tym.

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2014 :  09:19:51  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Koki a Janka, uvedomte si, že náboženstvá sú importom do vášho a nielen vášho vedomia, vyvolávajúcim strach z posmrtnej neistoty a nádeje na iluzórny večný život. Náboženské učenia a všetko to okolo (modlitby, obrady atď.) sú produktom ľudského intelektu, ktoré oslovujú väčšinu z nás a vyvolávajú nádej a vieru, že to bude tak ako to vysvetľujú teológovia, no záruky sú nulové.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

poutník

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2014 :  13:10:18  Zobraziť profil  Pridať poutník do zoznamu priateľov
Nevěřící nikdy nepochopí, znám jednoho člověka katolíka od malého děcka v Boha spíš nevěřil vůbec ho nehledal, věčný život ho nezajímal. Jeho zájmy byly peníze,superbike,počítače,sex,elektronika a jednoho dne když byl sám, Bůh vlil do jeho duše i přes jeho nezájem mnoho milostí, v jednom okamžiku jeho zájmy skončily, objevila se velká láska k Ježíši Kristu a k lidem, mnohokrát zakusil nazírání, objevila se velmi silná odpoutanost, on kterého zajímal jenom svět a užívat si, během okamžiku pohlížel na světské věci s velkým odporem, když šel kolem výkladních skříní obchodů a viděl to zboží a dychtění lidí po těch věcech, velmi se tomu divil,proléval slzy a zakoušel jaká je to marnost.
Byl to také produkt lidského mozku?

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 113  ~  Člen od: 20 október 2013  ~  Posledná návšteva: 25 august 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2014 :  15:55:20  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Poutník, pre materialistu sú podobné prípady iba zatiaľ neobjasneným psychickým fenoménom, snáď dokonca prejavom nejakej duševnej poruchy. Je tiež možné že keby ateista bol svedkom materiálneho zázraku, napríklad levitácie, považoval by to len za záhadnú, čisto fyzikálnu anomáliu bez nadprirodzeného pôvodu.
Inak tiež som počul niekoľko podobných svedectiev o náhlom obrátení neveriaceho na kresťanstvo zo dňa na deň, niektorých takýchto som aj osobne poznal od nás. Boli to naozaj mimoriadne zážitky, ktoré ich hlboko poznačili a dali ich životu odlišný, treba povedať že ušľachtilejší kurz.
Preto nech sa nikto "nezasvätený" v úsudku neunáhli, lebo človek nikdy nevie...

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2014 :  09:09:24  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Obaja máte pravdu. Ľudská psychika je nevyspytateľná. Ako chlapec som túžil po bicykli, no po niekoľkých rokoch mi celkom zovšednel tak ako mnoho iných vecí v mojom živote, no zvedavosť, túha po poznaní ma zatiaľ neopúšťa. Aj ja poznám mnoho ľudí ktorých už v zrelšom veku oslovili náboženstvá a nielen kresťanské, no po čase im zovšedneli, ale viacmenej formálne, akosi zo zvyku, ich praktizujú. Možno je to strach zo smrti a nádej na večný život. Ja k takým ľuďom nepatrím.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2014 :  03:43:56  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Rozumiem, stretol som aj takých, napríklad môj brat začal pred rokmi obdivovať budhizmus, pozháňal si vtedy knihy a filmy, no dnes sa tomu už nevenuje, je ateistom. Ja som tiež vyrastal ako neveriaci, mal som rozličné záujmy, no potom som sa stal kresťanom a život sa zmenil. Vďaka Bohu, viera dostala v mojom živote kľúčové miesto, aj keď už nie som taký akčný ako v začiatkoch, behom deväťdesiatych rokov, keď sme mali po domoch a v kostoloch mládežnícke spoločenstvá.
Kresťanstvo vidím ako určitý pohľad na svet a ako ideálny životný štýl. Myslím že podobne by hovorili aj ostatní čo uverili a vedia čo to znamená. Aj keď jeden žije viacmenej bežný život radového veriaceho s kostolom, iný je aktívnejší, napríklad sa zapodieva charitou a laickým apoštolátom, a ďalší zas idú za zasväteným životom ku kňazstvu či do rehole.
Keby išlo o to nájsť dôkazy o Bohu a našej viere, nie je to prílišný problém, Boh sa postaral. Kto teda má záujem a pýta sa, iste nezostane bez odpovede.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2014 :  18:39:14  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
citácia:
Boh sa postaral
, nemáte poci, že je to len psychologická konštrukcia vo vašom vedomí slúžiaca na ospravedlnení, či zdôvodnení vašej viery? Reálne žiadny relevantný kontakt na iluzórneho, hypotetického boha nikto nemá, ani nemôže mať.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2014 :  22:22:13  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Prečo by nemohol, Boh sa zjavuje ľuďom až po dnes.
Ak ale myslíš materiálne dôkazy, tak potom napríklad známy guadalupský obraz.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 26 marec 2014 :  15:53:55  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Že by sa Boh zjavoval niektorým ľuďom a iným nie? Ja myslím, ak je láskavý, spravodlivý, tak hádam všetkým, alebo nikomu. Ale hypotetický boh a taký ozaj je, sa nemôže nikomu zjaviť, ak áno je to psychická anomália daného človeka.
citácia:
Panna Maria Guadalupská je označení obrazu na indiánské tilmě ze 16. století, který měl údajně vzniknout zázračným způsobem jako důkaz zjevení Panny Marie svatému Juanu Diegovi. Jde o
Mňa oslovilo to slovo "údajne" lebo ako skeptikovi mi ten zázrak nesedí. Ak nebol maľovaný štetcom (podľa NASA), prečo by nemohol byť maľovaný inou technikou? Ale hneď uvažovať o zázraku, to nesedí.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 26 marec 2014 :  17:40:13  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Viem, keby sa Boh zjavoval každému, nebolo by nikdy nijakých pochybností a človek by to mal jednoduchšie. Prečo to tak nerobí, neviem. Tieto zjavy sú obmedzené len na katolícku cirkev.

Vznik guadalupského obrazu je cirkevne dobre zdokumentovaný; ak by si to niekto vymyslel, existovali by v regióne aj odlišné povesti o prípade. Zvláštnosťou je, že indiánska tkanina inak krátkej životnosti, ani záhadné farby stáročiami nestratili na kvalite, a že technika vzniku obrazu je vedecky nevysvetliteľná. K jeho zaujímavostiam patrí aj objav miniobrázku v zrenici oka postavy Márie, atď.
Ešte by som k danému fenoménu pridal aj asi 1300 ročný eucharistický úkaz v talianskom Lanciano. Možno si počul.
Turínske plátno tu radšej nechcem spomínať kvôli výsledkom testovania jeho veku rádiokarbónovou metódou. Serióznosť testovania je však spochybňovaná.

Film o guadalupskom obraze
http://www.youtube.com/watch?v=cs80bzYGoI8

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

poutník

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2014 :  08:39:53  Zobraziť profil  Pridať poutník do zoznamu priateľov
Tento život je jen zkouška,Bůh chce aby člověk hledal Boha aby se pro něho svobodně rozhodnul, kdyby se Bůh ukázal všem lidem tento život by ztratil smysl člověk by byl postaven před hotovou věc svobodná vůle by ztratila smysl.
Kniha Sirachovca 2.1-18
Dieťa moje, ak prichádzaš slúžiť Pánovi, priprav sa na skúšku. Usmerňuj si srdce a buď pevný, neunáhli sa v čase pohromy. Pripoj sa k nemu a neodpadni, aby si bol nakoniec vyvýšený. Prijmi všetko, čo ťa postihne, buď trpezlivý pri mnohorakom ponižovaní: veď zlato sa skúša ohňom a ľudia milí Bohu v peci poníženia. Dôveruj mu a on sa ťa ujme, vyrovnaj svoje cesty a dúfaj v neho. Vy, čo sa bojíte Pána, vyčkajte na jeho milosrdenstvo, neodkloňte sa, aby ste nepadli. Vy, čo sa bojíte Pána, dôverujte v neho a odmena vás neminie. Vy, čo sa bojíte Pána, dúfajte v dobré, v trvalú radosť a milosrdenstvo. Pozriteže na staré pokolenia a zvažujte: Kto zostal zahanbený, ak sa spoľahol na Pána? Ktože bol opustený, ak vytrval v bázni pred ním? Kohože si on nevšimol, ak ho vzýval? Lebo Pán je milostivý a milosrdný, odpúšťa hriechy a zachraňuje v čase súženia. Beda však zbabelým srdciam a ochabnutým rukám, hriešnikovi, ktorý chodí po dvojakých chodníkoch! Beda ochabnutému srdcu za to, že neverí; preto sa mu nedostane ochrany. Beda vám, ktorí ste stratili vytrvalosť! Čo budete robiť, keď vás Pán navštívi? Tí, čo sa boja Pána, nebudú neposlušní voči jeho slovám, a tí, čo ho milujú, budú sa pridŕžať jeho ciest. Tí, čo sa boja Pána, budú sa mu chcieť páčiť, a tí, čo ho milujú, budú sa sýtiť jeho zákonom. Tí, čo sa boja Pána, pripravia si srdcia a duše si pred ním pokoria: Padnime radšej do rúk Pána a nie do rúk ľudí. Lebo aký je jeho majestát, také je jeho milosrdenstvo.

Kniha Sirachovca 15,14-20
On na začiatku stvoril človeka a dal mu slobodu rozhodovať sa. Ak budeš chcieť, budeš zachovávať prikázania a budeš konať verne podľa dobrej vôle. Pán ti predložil oheň i vodu: vystrieš ruku za tým, čo budeš chcieť. Pred človekom je život i smrť a bude mu dané to, pre čo sa rozhodne. Lebo Pánova múdrosť je nesmierna: on je mocný vo svojej vláde a všetko vidí. Jeho oči hľadia na tých, čo sa ho boja. On pozná každý čin človeka. Nikomu neprikázal, aby bol bezbožný, a nikomu nedal povolenie hrešiť.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 113  ~  Člen od: 20 október 2013  ~  Posledná návšteva: 25 august 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2014 :  13:44:13  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
pre poutník - z pôvodného úvodného textu:
citácia:
sa chopili príležitosti a začali vymýšľať: kto je boh, aké má vlastnosti, čo si želá, čo treba konať, ako nás bude trestať, ako odmeňovať? A súčasne sa títo chytráci, účelovo, pasovali za vodcov, prorokov, synov božích, mesiášov a pod..

Nikto nemá kontakt na hypotetického Boha a preto vymýšľa rôzne texty v záujme moralizovania, strašenia, ovládania ľudí. O tom svedčí aj tebou citovaný text.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2014 :  16:09:12  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Počkaj jaký budeš prekvapený, keď sa raz stretneš s tým čo urobil vesmír a zomrel za nás na kríži. S tým určite rátaj.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2014 :  16:19:25  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
Viem, keby sa Boh zjavoval každému, nebolo by nikdy nijakých pochybností a človek by to mal jednoduchšie. Prečo to tak nerobí, neviem. Tieto zjavy sú obmedzené len na katolícku cirkev.

Pôvodne zaslal Koki - 26 marec 2014 :  17:40:13



toto je velmi zaujimava blbost. A to je niekde napisane nieco take, ze ak neuveria Mojzisovi a prorokom, neuveria ani keby niekto zmrtvychvstal...

A tu niekto si naivne mysli, ze hocijake cudo co sa ukaze, niekoho o niecom presvedci.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2014 :  16:40:24  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Niektorí hovoríte o veciach ktorým zjavne nerozumiete, prepáčte. Tie zjavenia naozaj existujú až po dnes, čo sa vám na tom nezdá? Vidíte že som veriaci, aj som vám naznačil ako sa to stalo, ale aj tak neveríte.

Miňo, my nevieme kto by neuveril tomu že Niekto vstal z mŕtvych a je s našou RKC. Veď uverivších sa doteraz našlo dosť a snáď sa ešte nájde, možno aj tu...
Boh sa po smrti ukáže každému, len nie každý to prijme. Takisto na konci dejín sa ukáže všetkým, ale nie každý bude prichystaný.
Keby sa teraz dal Boh poznať tuná ateistom, iste by uverili, aj keď je otázka ako by s nadobudnutou vierou naložili...
Ale máš pravdu, som naivný. Asi to s tou vierou nie je až také jednoduché.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2014 :  19:04:56  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Koki - ak by otázka Boha bola len v polohe viery bolo by to všetko v poriadku, tak ako keď vedci predpokladajú "veľky tresk" ako príčinu vzniku vesmíru, ale kvôli tomu nepotrebujú napr. stavať kostoly, prespevovať pesničky, robiť magické úkony a v tom je rozdiel čo je rozumné a čo nie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2014 :  19:53:14  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Áno, existencia Boha sa dá predpokladať, keď sa človek pýta skade sa tu vzal svet, len je ťažšie pochopiť akú s tým môže mať súvislosť Ježiš a RKC. Napriek tomu by som to apriori neodmietal ako niečo nezmyselné a nepochopiteľné, radšej by som si riešenie otázky odložil. V každom prípade záujem je dobrá vec...

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2014 :  20:01:32  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
citácia:
radšej by som si riešenie otázky odložil.

Na kedy, do kedy? Život je krátky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

trajana

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2014 :  20:49:22  Zobraziť profil  Pridať trajana do zoznamu priateľov
slovák,

možno ti pomôže skúsenosť columbijskej zubárky

www.gloriapolo.net

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 54  ~  Člen od: 18 november 2013  ~  Posledná návšteva: 20 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2014 :  21:03:16  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Trajana, hento nie je nič pre neho (slováka), okrem toho ide o podvod akých je dnes množstvo.

Čo mu mám povedať? Aby si čítal evanjelium? Pane, pozri sa na neho!

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

trajana

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2014 :  22:20:09  Zobraziť profil  Pridať trajana do zoznamu priateľov
Koki,

obrátenie človeka je dlhý proces, ktorý musí byť podporovaný modlitbou, pôstom a osobnou obetou. Je to " Milosť", osvietenie, neusála snaha spoznať Boha, lebo sme spoznali jeho lásku.

Takže rozumovaním a hraním sa na múdreho to nejde.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 54  ~  Člen od: 18 november 2013  ~  Posledná návšteva: 20 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Sedevacantizmus - Neokatolicizmus Téma Next Topic: Janka a RKC  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06