Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Myslienky
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Manželstvo s ateistom Téma Next Topic: Európa pre Krista
Strana: z 8

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 25 apríl 2005 :  10:18:24  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
myslienky su kratsie ako pribehy. Ale dokazu niekedy povedat ovela viac.

Prosim, ak mate, nejake komentare, nie do tejto temy, dobre?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora 

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 25 apríl 2005 :  10:19:38  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Otazka novinara Matke Tereze: Co si myslite, co by sa malo v cirkvi zmenit?
Odpoved: Vy a ja.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lubica

Stav: offline

 Odoslaný - 25 apríl 2005 :  18:09:12  Zobraziť profil  Pridať Lubica do zoznamu priateľov
Princ a bedar
Jezis je ako ten princ, ktory si s nami vymenil miesto. Stal sa bedarom, aby sme zili v hojnosti, stal sa hriechom, aby sme boli spravodlivi, nechal sa fyzicky zranit, aby sme boli uzdraveni, nechal sa zavrhnut Bohom, aby sme my boli prijati.


 Počet príspevkov: 71  ~  Člen od: 14 jún 2004  ~  Posledná návšteva: 22 september 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2005 :  10:34:48  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Keď si vás svet nebáži, tešte sa, aspoň raz vás neklame. sv. František Saleský

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2005 :  10:59:04  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
pardon vyrok mal zniet: ked si vas svet nevazi...

Velkost lasky nespociva v laske o ktorej snivame, ale v laske ktoru davame.

je to volna citacia, presnwejsiu budem vediet az buduci tyzden.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lubica

Stav: offline

 Odoslaný - 01 máj 2005 :  14:13:07  Zobraziť profil  Pridať Lubica do zoznamu priateľov
Viera je priľnutie k Bohu.

 Počet príspevkov: 71  ~  Člen od: 14 jún 2004  ~  Posledná návšteva: 22 september 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lubica

Stav: offline

 Odoslaný - 01 máj 2005 :  14:14:17  Zobraziť profil  Pridať Lubica do zoznamu priateľov
Eucharistia nie je odmena bezúhonných ale posila zápasiacich.

 Počet príspevkov: 71  ~  Člen od: 14 jún 2004  ~  Posledná návšteva: 22 september 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lubica

Stav: offline

 Odoslaný - 01 máj 2005 :  14:26:49  Zobraziť profil  Pridať Lubica do zoznamu priateľov
Boh ťa miluje takého aký si. S nikým ťa neporovnáva lebo ťa nemá s kým porovnať. Každý sme originál.

 Počet príspevkov: 71  ~  Člen od: 14 jún 2004  ~  Posledná návšteva: 22 september 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 06 máj 2005 :  10:33:54  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
„Vo všetkých tvojich podujatiach nech ti je prvým pravidlom: maj vieru v Boha, ako keby ich úspech závisel celkom od teba a vôbec nie od Boha. Pritom však používaj všetky prostriedky tak, ako keby si ty nemal urobiť nič, ale všetko Boh.“ Sv. Ignác z Loyoly

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dominika

Stav: offline

 Odoslaný - 24 máj 2005 :  09:26:01  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Dominika  Pridať Dominika do zoznamu priateľov
Ak chcete, aby bol váš život pokojný a radostný, musíte sa usilovať byť v Božej milosti.

SV. JÁN BOSCO

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 124  ~  Člen od: 30 november 2003  ~  Posledná návšteva: 22 apríl 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 25 máj 2005 :  11:55:49  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Dominika

Ak chcete, aby bol váš život pokojný a radostný, musíte sa usilovať byť v Božej milosti.

SV. JÁN BOSCO


A zase je to len o nas samotnych. Ak ja chcem, co ja chcem. Co takto trosku o druhych???

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 25 máj 2005 :  13:39:18  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Nikto ma nemôže odlúčiť od tvojej lásky, Tebe patrím, Ježiš môj.

GMK - nikto nás nemôže odlúčiť od Božej lásky len my sami.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 25 máj 2005 :  13:52:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

Nikto ma nemôže odlúčiť od tvojej lásky, Tebe patrím, Ježiš môj.

GMK - nikto nás nemôže odlúčiť od Božej lásky len my sami.


Skoda no. Zase len ego - JA!...

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 25 máj 2005 :  14:47:08  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
"Ja som cesta, pravda a zivot.Kto veri vo mna, bude mat večny zivot"


GMK, treba rozlisit medzi prvou osobou jednotneho cisla a medzi Egoistom-narcisom...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 25 máj 2005 :  19:21:48  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Cit: GMK, treba rozlisit medzi prvou osobou jednotneho cisla a medzi Egoistom-narcisom...

Ja by som vôbec rozlišoval medzi výrokmi Boha a výrokmi ľudí..... i keď nevylučujem, že občas môžu spolu korešpondovať.....

Takže táto téma by sa mala skôr volať: "Myšlienky človeka, ktoré majú čo dočinenia s náboženstvami- om...." a kľudne sem hoďte i súry Koránu, ktoré vyzdvihujú mier a lásku, i podobné verše z budhizmu, hinduizmu, zen-u.... ono je to v tomto prípade fakt úplne jedno....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 26 máj 2005 :  10:23:11  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
pavel, a kto povedal, ze len katolicke?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 26 máj 2005 :  21:42:34  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ked pilat vypocul jezisa pred jeho odsudenim, medzi inymi vyslovil aj jednu fiozoficku otazku:"co je pravda?"(jn 18,38). pilat sa s jezisom rozpraval po latinsky, lebo to bola jeho materska rec. v latincine tato otazka znie: quid est veritas?- co je pravda?
je zaujimave, ze poprehadzovanim pismen v tejto otazke mozeme vytvorit dalsiu latinsku vetu, ktroa znie: " je to muz, ktory stoji pred tebou!"
pilat uz mozno vo svojej vlastnej otazke dostal aj odpoved, len si to zrejme neuvedomoval. jeho oci boli zahalene pred pravdou,ktora bola priamo pred nim.

casopis don bosco

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vader

Stav: offline

 Odoslaný - 06 jún 2005 :  14:46:27  Zobraziť profil  Pridať vader do zoznamu priateľov
Všetci sú božími stvoreniami, ale nie všetci sú Božími deťmi.

Romans 8:14 Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími.

 Počet príspevkov: 399  ~  Člen od: 08 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 20 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 06 jún 2005 :  15:20:42  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
a to su iba ti, ktori ho prijali. Jn 1,12-13.

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 06 jún 2005 :  21:09:55  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
A pritom človek sám nezmôže nič .....

Rímskym 9:15  Lebo hovorí Mojžišovi: Zmilujem sa, nad kým sa zmilujem a zľutujem sa, nad kým sa zľutujem.
16  Tak tedy nie je to vecou toho, kto chce, ani toho, kto beží, ale vecou Boha, ktorý sa zmilováva.


Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  06:48:13  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
Ano bez Boha nespravime nic, vykupenie sme dostali zadarmo. Ale bez toho aby sme nespolupracovali s Bohom na spase, to nam urcite nepomoze - Jud 2,17-18.

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  07:02:11  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Pravdepodobne si mal na mysli Jakub 2:17-18. List Judu nemá kapitoly..


Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  07:29:06  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba

Pravdepodobne si mal na mysli Jakub 2:17-18. List Judu nemá kapitoly..


hej, sekol som sa

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  08:09:52  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal sasulnik

quote:
Pôvodne poslal pavelba

Pravdepodobne si mal na mysli Jakub 2:17-18. List Judu nemá kapitoly..


hej, sekol som sa


Hahahahahahaha!!!

PavelBA bol uzitocny so svojimi znalostami Pisma! Podakujte sa mu!

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  14:44:38  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
myslim si GMK, ze mylit sa je ludske. a myslim si ze to, ze sa pomylil viedlo u mna k novej informacii. vdaka Pavel.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 07 jún 2005 :  14:55:54  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
cital som jednu zaujimavu knihu. vola sa Východisko z beznádeje. a padol tam takýto jeden objav: Boh je nespravodlivý. A odpoved? Majster povedal, ze daný človek mal pravdu a bližšie to potom vysvetlil(ja to už iba zhrniem):
Boh je nespravodlivy a jeho nespravodlivost ma meno ilosrdenstvo. Lebo aj napriek nasej zlobe a nasim hriechom, za ktore by sme si zasluzili trest, tak nas obdaruva svojimi milostami. je to krasa a ked sa clovek zamysli nad touto myslienkou, vidi krasu toho, ako ked sa clovek dozaduje spravodlivosti.

a este jedna myslienka: Voci druhym ziadal spravodlivost, ale ked capli jeho, prosil o milosrdenstvo. Nespravame sa aj my tak niekedy?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: Manželstvo s ateistom Téma Next Topic: Európa pre Krista  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06