Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Myslienky
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Manželstvo s ateistom Téma Next Topic: Európa pre Krista
Strana: z 8

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 jún 2005 :  09:32:29  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Uver,ze tak ako v tebe posobi jezisovo umieranie,tak v tebe posobi aj jeho zivot-vyzaruje z tvojho srdca a laskou samotneho Boha sa dotyka tych okolo teba!

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 19 jún 2005 :  18:41:11  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
v sobotu som bola pracovat vo vinici...neviem, ci z vas niekto ma s tym skusenost...zvazovali sme pruty a nepotrebne sme davali prec...jeden taky som odtrhla a odhodila...ten prut ostal vysiet na plote...o chvilu ked som si ten prut nahodou vsimla, uz bol zvadnuty...a bola to naozaj len chvilka...vtedy ma napadlo to prirovnanie, ze jezis je ako kmienok a my pruty na nom...
uvidela som, ze staci mala chvilocka aby sme neboli spojeny s kmienkom a uz zaciname uvadat...

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 23 jún 2005 :  16:29:45  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Chráň ma Pane od hriechu a nebudem sa báť ani smrti ani pekla. (ale neviem kto to uz povedal.)

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 25 jún 2005 :  12:56:01  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Pane ty nam tak doverujes...tebe nic nie je nemozne...ked nam uz nik neveri, zeby z nas nieco mohlo byt, ty neprestavas...a ta Tvoja dovera v nas nam navracia spat ludsku tvar, ktoru si stvoril na Svoj obraz...vdaka Ti Pane, moj Otec, Brat a Priatel

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 29 jún 2005 :  10:36:58  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
Včera som čítala túto úvahu /skrátená/:

Ak niekoho milujeme, ale nemilujeme Boha, chceme od toho človeka dokonalosť a spravodlivosť a keď sa nám toho nedostane, začneme byť krutí a pomstiví, pretože od neho žiadame niečo, čo nám v žiadnom prípade nemôže dať. Ľudské srdce s jeho hĺbkou a zraniteľnosťou dokáže naplniť len Jediný – Pán Ježiš Kristus. Preto je náš Pán tak nekompromisný, keď hovorí o medziľudských vzťahoch, On totiž vie, že každý vzťah, ktorý nemá základ vo vernosti Jemu samotnému, skončí zle. Ježiš na nikoho nespoliehal, nikdy neskladal svoju dôveru v človeka, a napriek tomu nebol nikdy zatrpknutý. Mal tak dokonalú dôveru v Boha a v to, čo Božia milosť môže pre každého spraviť, že si nikdy nad nikým nezúfal, nikdo pre Neho nebol beznadejný prípad.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 29 jún 2005 :  22:48:32  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

citatel

Stav: offline

 Odoslaný - 29 jún 2005 :  23:46:37  Zobraziť profil  Pridať citatel do zoznamu priateľov
sasulnik napisal: Ano bez Boha nespravime nic, vykupenie sme dostali zadarmo. Ale bez toho aby sme nespolupracovali s Bohom na spase, to nam urcite nepomoze - Jud 2,17-18.

neprotirecis si nahodou? jednym dychom hovoris vykupenie zadarmo plne od Boha. a hned dodavas na spase spolupracujem s Bohom...
Boh je Spasitel! nie duo clovek Boh. jakub hovori o preukazovani zivosti viery nie spolupraci na spaseni.keby clovek spolupracoval by sme biedne dopadli , ale co je cloveku nemozne je mozne Bohu

 Počet príspevkov: 16  ~  Člen od: 16 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

citatel

Stav: offline

 Odoslaný - 29 jún 2005 :  23:52:33  Zobraziť profil  Pridať citatel do zoznamu priateľov
prepacte nechcem zacinat novu diskusiu ale prebehol mi mraz pochrbte nuz pridam jednu myslienku hoci autor tu asi nebude moc vitany -len v suvislosti na napisane -hoci je trochu tvrdy sam musim nad nim uvazovat:
Pokiaľ niekto pripisuje slobodnej ľudskej vôli nejaký podiel na spasení, hoc i len ten najmenší, nič nevie o milosti a Ježiša Krista ešte správne nespoznal.
Martin Luther

 Počet príspevkov: 16  ~  Člen od: 16 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 30 jún 2005 :  00:04:13  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Svätá pravda, amen

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 30 jún 2005 :  05:10:13  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
Dobre, slobodna vola nema podiel na spaseni, ale to, ze ju mame, by nas vdaka poznaniu Jezisa malo viest dalej, nasledovat Ho svojim zivotom a skutkami, nemyslis? Co takto Jezisovo podobenstvo o pannach, cakajucich na zenicha? Preco sa tych 5 mudrych nespolahlo, ze aha, uz sme na svadbe, pekne oblecene, tak dnu pojdeme? Ale zobrali si aj nahradny olej, aby im lampy svietili? Co takto urobit nieco viac, ako si len "pomastit brucho", ze fajn, ja sa mam, uz som spaseny, ale napriek tomu niekomu nieco odpustit, pomoct, povzbudit, potesit, pomodlit sa?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 30 jún 2005 :  09:23:17  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal citatel

Pokiaľ niekto pripisuje slobodnej ľudskej vôli nejaký podiel na spasení, hoc i len ten najmenší, nič nevie o milosti a Ježiša Krista ešte správne nespoznal.
Martin Luther

Ako tak uvažujem, mám kopu otázok:
Prečo je napísané: Boh chce, aby všetci ľudia boli spasení 1Tim.2,4
Myslíte, že nemôžme povedať Bohu nie?
Prečo je napísané: s bázňou a trasením pracujte na svojom spasení Fil.2,12 ?
Prečo máme mŕtviť Duchom skutky tela? Prečo máme výstrahu v 1Kor.10?
Prečo nám Pán Ježiš hovorí - Bdejte a modlite sa. Prečo nás vyzýva, aby sme prosili a hladali /a bude Vám dané/?
Nie je v tomto naše slobodné rozhodnutie?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 30 jún 2005 :  14:05:05  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
nie je prejav slobodnej vole aj tuzba po pravde?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 30 jún 2005 :  14:26:56  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
laska tuzi po slobode druheho.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 01 júl 2005 :  09:57:39  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Ked je clovek hladny a das mu rybu, nakrmis ho na jeden den. Ked je clovek hladny a naucis ho lovit ryby, nakrmis ho na cely zivot. A ked cloveka naucis modlit, das mu vecny zivot.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mirka

Stav: offline

 Odoslaný - 18 júl 2005 :  13:33:49  Zobraziť profil  Pridať Mirka do zoznamu priateľov
Svätosť nespočíva vo veľkom poznaní, premýšľaní, či vo veľkom rozjímaní. Tajomstvom svätosti je VEĽMI MILOVAŤ.
sv. Tomáš Akvinský

Mirik

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 16  ~  Člen od: 07 júl 2005  ~  Posledná návšteva: 25 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 18 júl 2005 :  19:09:06  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal mirecnr

Dobre, slobodna vola nema podiel na spaseni, ale to, ze ju mame, by nas vdaka poznaniu Jezisa malo viest dalej, nasledovat Ho svojim zivotom a skutkami, nemyslis? Co takto Jezisovo podobenstvo o pannach, cakajucich na zenicha? Preco sa tych 5 mudrych nespolahlo, ze aha, uz sme na svadbe, pekne oblecene, tak dnu pojdeme? Ale zobrali si aj nahradny olej, aby im lampy svietili? Co takto urobit nieco viac, ako si len "pomastit brucho", ze fajn, ja sa mam, uz som spaseny, ale napriek tomu niekomu nieco odpustit, pomoct, povzbudit, potesit, pomodlit sa?




To musite ako katolici papagajovat tie protestanske bludy ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 18 júl 2005 :  19:10:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal citatel

prepacte nechcem zacinat novu diskusiu ale prebehol mi mraz pochrbte nuz pridam jednu myslienku hoci autor tu asi nebude moc vitany -len v suvislosti na napisane -hoci je trochu tvrdy sam musim nad nim uvazovat:
Pokiaľ niekto pripisuje slobodnej ľudskej vôli nejaký podiel na spasení, hoc i len ten najmenší, nič nevie o milosti a Ježiša Krista ešte správne nespoznal.
Martin Luther



Arcibludar Luther nie je ucitelom viery .

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 18 júl 2005 :  19:58:01  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Aby si sa raz nečudoval.... Odsúdil si šmahom ruky....

Učiteľ viery bol Kristus... po ňom všetci, kto sa držali a držia Jeho učenia... a teraz sa mrkni do Písma...

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 27 júl 2005 :  04:29:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal amerika1

quote:
Pôvodne poslal mirecnr

Dobre, slobodna vola nema podiel na spaseni, ale to, ze ju mame, by nas vdaka poznaniu Jezisa malo viest dalej, nasledovat Ho svojim zivotom a skutkami, nemyslis? Co takto Jezisovo podobenstvo o pannach, cakajucich na zenicha? Preco sa tych 5 mudrych nespolahlo, ze aha, uz sme na svadbe, pekne oblecene, tak dnu pojdeme? Ale zobrali si aj nahradny olej, aby im lampy svietili? Co takto urobit nieco viac, ako si len "pomastit brucho", ze fajn, ja sa mam, uz som spaseny, ale napriek tomu niekomu nieco odpustit, pomoct, povzbudit, potesit, pomodlit sa?




To musite ako katolici papagajovat tie protestanske bludy ?



Co zle som povedal?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 28 september 2005 :  10:30:32  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Najväčšie dobrodenie, ktoré možno človeku preukázať je, že ho z bludu privedieme k pravde. sv. Tomáš Akvinský

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 28 september 2005 :  13:16:16  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

Najväčšie dobrodenie, ktoré možno človeku preukázať je, že ho z bludu privedieme k pravde. sv. Tomáš Akvinský


Ale ked to je take tazke a u niektorych ludi skoro nemozne. Jedina nadej ostava, ze Bohu nic nie je nemozne.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 28 september 2005 :  13:20:11  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
neboj sa. jedneho dna....

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 28 september 2005 :  18:13:29  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Vidite a obvinovali ste ma , ze namam lasku !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 29 september 2005 :  05:46:29  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal amerika1

Vidite a obvinovali ste ma , ze nemam lasku !


Prepac, ja som Ta obvinil, na zaklade Tvojich prvych prispevkov. Bol to moj subjektivny pocit a ja som zvyknuty povedat priamo, co si myslim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 29 september 2005 :  08:18:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Nic sa nestalo , nie som cukrova panenka , len tie prve prispevky ak si dobre pamatam , tak k vyhroteniu doslo vyrokom , ze Judas lutoval , ze zradil Pana
Lenze ovocim lutosti je pokanie a nie samovrazda .
To len na okraj ! Nic sa nestalo . Vycistili sme si a vyjasnili pozicie . Vy berete moj trosku tvrdsi styl a ja vysvetlujem svoje postoje menej ipulzivne a hlavne tak , aby boli pochopitelnejsie .

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: Manželstvo s ateistom Téma Next Topic: Európa pre Krista  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06