Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Duha
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Spiš a okolie Téma Next Topic: Adam a Eva
Strana: z 3

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 31 január 2012 :  12:44:01  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov


Ja, ked som pisala moj prispevok, vsimla som si, ze som donho zahrnula aj farby, ktore ale amerika nespominal.Preto som vo svojom prispevku upravila veci tak, aby bolo zrejme, ze ma problemy z liturgickymi symbolmi a nie farbami.A tak to znie takto
citácia:
V tejto konkrétnej teme má amerika problém s liturgickymi symbolmi. Liturgická farba rúch je biela a tá je tradičná. Liturgický vzor je dúhový. Vzory bývajú rozličné a meniteľné. (Dokonca aj liturgické farby a symboly sú disciplinárnou a teda meniteľnou záležitosťou v Cirkvi.)

farbu tam sice spominam, ale v zmysle opisu ruch a nie ze ma amerika s tym problem. Ja len opisujem, co moze na ruchach cirkev menit.myslim, ze som to upravila dostatocne, preto som sa ani amerikovi za to neospravedlnila
Co sa tyka druheho vyroku, asi ste mysleli tento,
citácia:
„Rehabilitovanie tridentského rítu nemá nič spoločné s otázkou dúhy na kňazskom rúchu.
Dokaz ze som tvrdil , ze to ma nieco spolocne“


Práve tym, že sám potvrdzujete, že to nemá nič spoločné, dokazujete, že neviete držať logickú súvislosť a odbiehate od témy.


tak na tomto mojom vyroku trvam a povazujem to z vasej strany za nepochopenie.. mato poprosila by som vas ,aby ste sa aj vy zdrzali takychto invektiv a neurazali ma. mojim umyslom v debate s Amerikou nikdy nebola rana pod pas.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 31 január 2012 :  12:53:21  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
no su aj zabavne odpovede



http://www.halleluja.sk/ kde siju liturgicke odevy


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 31 január 2012 :  12:55:40  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Radar, este to by nam chybalo, aby to bolo Vasim umyslom.

Ale dobre, od teraz budem kazde Vase odbocenie od temy nazyvat neschopnostou drzat logicku suvislost.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 31 január 2012 :  13:35:35  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Podobnu radu davam aj amerikovi, lebo on tiez rychlo podlieha svojmu temperamentu a aj ja som si od neho vypocul vselico.

Pravdupovediac v tomto by sme si nemali navzajom co vycitat Ale budis , kazdy ma co na sebe zlepsovat Ale co vas posun k videniu problemu ? Nepozorujete ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 31 január 2012 :  13:40:34  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ja, ked som pisala moj prispevok, vsimla som si, ze som donho zahrnula aj farby, ktore ale amerika nespominal.Preto som vo svojom prispevku upravila veci tak, aby bolo zrejme, ze ma problemy z liturgickymi symbolmi a nie farbami.A tak to znie takto

Takymito postupmi , upravami prispevku aposteriori , vyrobite z cloveka hlupaka Co maju taketo praktiky so serioznostou ? Je to obycajna spinavost

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Spiš a okolie Téma Next Topic: Adam a Eva  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06