Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 Katechizmový protestantizmus.
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Tridentská omša Téma Next Topic: Gordický uzol
Strana: z 6

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2012 :  16:07:29  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Aky je protestansky vyklad ucitelskeho uradu ?
Definujte pojem neposlusnost

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2012 :  16:08:52  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
amerika,bolo by pre debatu osožné,keby ste sa predstavil.Ste členom FSSPX?Alebo patríte ku sedevacantistom,či konklávistom?Alebo ste kresťan - katolík,ktorý uznáva súčasného pápeža Benedikta XVI. ale aj jeho predchodvov a tiež uznáva II.vatikánsky koncil?

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2012 :  16:10:12  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Definujte pojem neposlusnost a ucenie protestantov o ucitelskom urade

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2012 :  16:14:15  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov


Kto ste amerika?Ukážte svoju tvár,zhoďte ten barančí kožuch.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2012 :  16:17:24  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ked nedokazete drzat s niekym intelekrualnu diskusiu , musite prejset k takymto provokaciam
Pytam sa ja vas , ku ktorej sekte prinalezite ?
Ja som krestan - katolik A vy ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2012 :  16:22:38  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Neprináležím ku žiadnej sekte.Som kresťan,člen rímsko-katolíckej cirkvi,ktorej pápežom je Benedikt XVI.Uznávam učenie katolíckej Cirkvi tak ako mi ju táto Cirkev v celistvoszti i v jednotlivostiach predkladá veriť,vrátane II.vatikánskeho koncilu.Všetky rozhodnutia tohoto pápeža ale aj jeho predchodcov prijímam s vierou a poslušnosťou.

A teraz sa prestaňte ošívať,amerika number one,a s farbou von,lebo vás budem pokladať za zbabelca,čo nevie povedať kam patrí.
Hlásite sa FSSPX,alebo ste sedevacantista,či niečo iné?

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2012 :  16:24:08  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:

Ja som krestan - katolik
Pôvodne zaslal amerika1 - 26 január 2012 :  16:17:24


A teda podriaďujete sa Benediktovi XVI.?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2012 :  16:25:32  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
V com ci sa podriadujem ? Tej ohavnosti spustosenia , co sa diala v Assisi ? Nie , nepodriadujem A vy ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2012 :  16:37:01  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:
V com ci sa podriadujem ? Tej ohavnosti spustosenia , co sa diala v Assisi ? Nie , nepodriadujem A vy ?

Pôvodne zaslal amerika1 - 26 január 2012 :  16:25:32


Nechcem, aby ste posudzovali skutky pápeža v Assisi. S najväčšou pravdepodobnosťou ste nepochopili pointu Assisi.
Ale pýtam sa, či sa podriaďujete riadnemu Magistéru vykonávanému aj skrze B 16?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2012 :  16:37:35  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Takže sme sa nedozvedeli.Škoda,tých schizmatických trádijských siekt je ako maku.Pre upresnenie by nebolo na škodu vedieť,ku ktorej sa amerika hlási.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2012 :  16:41:13  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Siekt je ako maku Skoda , ze sme sa nedozvedeli ku ktorej sa Zacharias hlasi

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2012 :  17:03:17  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
V com ci sa podriadujem ? Tej ohavnosti spustosenia , co sa diala v Assisi ? Nie , nepodriadujem A vy ?

Pôvodne zaslal amerika1 - 26 január 2012 :  16:25:32


Nechcem, aby ste posudzovali skutky pápeža v Assisi. S najväčšou pravdepodobnosťou ste nepochopili pointu Assisi.
Ale pýtam sa, či sa podriaďujete riadnemu Magistéru vykonávanému aj skrze B 16?

Pôvodne zaslal rudy - 26 január 2012 :  16:37:01



A vy sa podriadujete Magisteriu ako je nepretrzite 2 tisic rokov predkladana Cirkvou ? Ak ano , najdite mi tam nauku o ekumenizme a medzinabozenskom dialogu Ukazte mi pramene tohto ucenia , ak vobec rozumiete nauke Cirkvi o pramenoch katolickej nauky
Ukazte mi volu 2 vatikanskeho koncilu definovat A ja vam ukazem dokaz , ze ten koncil volu definovat nema A ukazem vam to skrze dvoch papezov Roncaliho a Montiniho
Ak koncil nema volu definovat novu nauku a je nespochybnitelne , ze 2 VK tuto volu definovat novu nauku nemal , tak Magisterium zostava nedotknute , ako cerstvo napadany sneh
Hned si urobime skusku spravnosti

Z akych pramenov pochadza katolicke ucenie ?


Ján XXIII hovoril o jeho cieľoch: „...má predstaviť doktríny v takom svetle, ktoré bude lepšie zodpovedať všobecne pastoračný charakteru náuky.“ Pastoračný charakter koncilu akcentuje aj Pavol VI.: „Najvyšším cieľom koncilu, ktorý je celou svojou povahou pastoračný, nie je diskusia nad základnými článkami našej viery, ale pochopenie a vyjasnenie našej viery, aby zodpovedala výdobytkom našej doby.“

Viete do dosledkov domysliet dopad slov tychto dvoch papezov ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2012 :  17:08:43  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Zhrnutie nezodpovedanych otazok

Aky je protestansky vyklad ucitelskeho uradu ?
Definujte pojem neposlusnost
Z akych pramenov pochadza Katolicka nauka
Ukazte mi dokaz , ze II. vatikansky koncil prejavil volu definovat novu nauku

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2012 :  17:13:18  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
V com ci sa podriadujem ? Tej ohavnosti spustosenia , co sa diala v Assisi ? Nie , nepodriadujem A vy ?

Pôvodne zaslal amerika1 - 26 január 2012 :  16:25:32


Nechcem, aby ste posudzovali skutky pápeža v Assisi. S najväčšou pravdepodobnosťou ste nepochopili pointu Assisi.
Ale pýtam sa, či sa podriaďujete riadnemu Magistéru vykonávanému aj skrze B 16?

Pôvodne zaslal rudy - 26 január 2012 :  16:37:01



Ale bez obav , praveze som tu pointu Assisi velmi dobre pochopil Vytvorenie zakladov na vznik svetoveho nabozenstva

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2012 :  17:22:41  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
Siekt je ako maku Skoda , ze sme sa nedozvedeli ku ktorej sa Zacharias hlasi

Pôvodne zaslal amerika1 - 26 január 2012 :  16:41:13



Ale veď som vám amerika napísal,som člen RKC,vedenou nástupcom apoštola Petra,Benediktom XVI.

Vy sa zatajujete.To je vám ťažko napísať-som FSSPX,či sedevacantista,či niečo iné?

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2012 :  17:23:44  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Je to tazke napisat , lebo ked vam napisem krestan - katolik tak vam to nie je jasne a teda vam niet ani pomoci

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2012 :  17:27:31  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
Je to tazke napisat , lebo ked vam napisem krestan - katolik tak vam to nie je jasne a teda vam niet ani pomoci

Pôvodne zaslal amerika1 - 26 január 2012 :  17:23:44



ale no tak,kresťanom katolíkom sa nazýva kde-kto.Aj sedevacantisti aj konklávisti aj dohnalovci aj starokatolíci.

Kde patríte vy?Nie je vám trapné takto sa zatajovať?Hanbíte sa za svoju príslušnosť?Alebo ste nebodaj sám vojak v poli?

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2012 :  17:35:11  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Vy ma este nepoznate , ale provokujete ma , aby som vam napisal nieco a mal od vas pokoj Napisem tlkovi , ze som krestan - katolik a tlk z toho vydedukuje , ze som sam vojak v poli

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2012 :  17:42:06  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
Vy ma este nepoznate , ale provokujete ma , aby som vam napisal nieco a mal od vas pokoj Napisem tlkovi , ze som krestan - katolik a tlk z toho vydedukuje , ze som sam vojak v poli

Pôvodne zaslal amerika1 - 26 január 2012 :  17:35:11



ale,ale...kto tu niečo také vydedukoval?iba ak vy,amerika,takže ten titutl tĺka si môžete nechať.Ak sa nedokážete priznať ku ktorému smeru medzi tradijcami sa radíte,tak potom stráca debata s vami význam.Ste tu pod nickom,vaša osobná identita je teda chránená,čo vám bráni smelo povedať-hlásim sa ku(FSSPX,S
sedesvacant...etc)?

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2012 :  17:51:11  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ja vam teraz dokazem , ze vy ste schizmatik


schizma je odmietnutie podriadiť sa Najvyššiemu veľkňazovi alebo odmietnutie spojenia s členmi Cirkvi, ktorí sú mu podriadení.CIC 751

Kedze odmietate spojenie s clenmi Cirkvi a vyradujete ich neopravnene z lona Matky Cirkvi sam ste schizmatik

Zhrnutie nezodpovedanych otazok

Aky je protestansky vyklad ucitelskeho uradu ?
Definujte pojem neposlusnost
Z akych pramenov pochadza Katolicka nauka
Ukazte mi dokaz , ze II. vatikansky koncil prejavil volu definovat novu nauku

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  09:51:15  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
amerika1,ak nemáte odvahu povedať kam sa radíte (FSSPX,sedesvacantisti,konklávisti,dohnalovci či iné),týmto s vami končím akúkoľvek debatu.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  10:14:46  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Zaujimava tendencia, ked nemam argument obratim to smerom ad hominem a namiesto vyvratenia argumentov sa snazim spochybnit osobnost oponenta, najlepsie tak, ze ho vyhlasim za schizmatika...
Strategia hojne pouzivana makom, radarom a dalsimi a teraz uz aj Vami. Je skoda, ze nedokazete pochopit tak jednoduchu vec, ze pravdivost, ci nepravdivost tvrdenia nijako nesuvisi s osobnostou toho, kto ho predklada.
Ale ciastocne chapem, ze je to takto pohodlnejsie.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  11:11:37  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Prečo myslíte že nemám argument???Mato,ste amerikov hovorca?
Ja by som chcel vedieť s kým hovorím,pretože iný pohľad na debatovanú problenatiku majú FSSPX inú zase sedevacantista,inú dohnalovec a inú zase nejaký iný mudrák,čo si myslí,že je pápežskejší ako pápež.
Tí,čo sa tu hlásime ku katolíckej cirkvi a poslušnosti pápežovi Benediktovi XVI. sme čitateľní.Kto sú však amerika,či tie nové nicky čo sa tu behom týždňa vyrojili?

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  11:49:58  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Vy ste ten mudrak , co si mysli , ze je papezskejsi ako papez

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  13:08:24  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
poslal Mato
citácia:
Zaujimava tendencia, ked nemam argument obratim to smerom ad hominem a namiesto vyvratenia argumentov sa snazim spochybnit osobnost oponenta, najlepsie tak, ze ho vyhlasim za schizmatika...
Strategia hojne pouzivana makom, radarom a dalsimi a teraz uz aj Vami. Je skoda, ze nedokazete pochopit tak jednoduchu vec, ze pravdivost, ci nepravdivost tvrdenia nijako nesuvisi s osobnostou toho, kto ho predklada.


Chapem,prečo sa Maťo tak vykrúcate, keď ste označovaný za schizmatika. vasou obhajobou ako aj obhajobou všetkých prispievatelov s vasimi nazormi je tvrdenie, že mate dôvodnú pochybnosť, že súčasný pápež je skutočným pápežom.
Dôvodná pochybnosť by z vas skutočne nerobila formálnych schizmatikov ale len materiálnych, čo v praxi znamená, že schizmatikmi síce ste, a mate byť na to aj upozorňovaní, len si to neuvedomujete a preto nenesiete za to zodpovednosť.

LENŽE

Kým mate pochybnosť a nie istotu, je nezodpovedné túto pochybnosť na fóre šíriť, ako by to bola istota, alebo neoponovat takym nazorom, ktore to siria.

Druhá vec, ktorá Vas usvedčuje z formálnej schizmy, je fakt, že nemate skutočný dôvod pochybovať o platnosti pápeža. O oprávnenosti jeho niektorých krokov možno áno, ale o platnosti pápeža nie. Bolo by proti rozumu tvrdiť, že pápež stratil úrad zastávaním nejakého heretického učenia.
Dalo by sa uvažovať o tom, že je neplatná voľba pápeža, ak za pápeža zvolia niekoho, kto bol hierarchiou exkomunikovaný ako heretik. To sa však nestalo. Nie je zanedbateľný ani argument, že ak by pápeži od Jána XXIII. boli neplatní, tak všetci súčasní kardináli sú menovaní neplatnými pápežmi, čo by znamenalo, že sú tiež neplatnými kardinálmi. Platní kardináli teda neexistujú a keďže jediný možný spôsob zvolenia pápeža podľa nariadenia ešte dávnych platných pápežov je voľba prostredníctvom kardinálov a legitímnu zmenu tohto predpisu nemá kto urobiť, keďže platného pápeža nemáme, legitímna voľba pápeža je absolútne nemožná, čo je prakticky zničenie Cirkvi. To je však absurdné, lebo to by znamenalo nepravosť kresťanstva. K takýmto absurdnostiam vedie údajná Maťova "odôvodnena pochybnosť vo svedomí", čo sa ukazuje len ako úbohá výhovorka pre umlčanie skutočného hlasu svedomia, ktorý Rarachovcov usvedčuje zo svojvoľnej neposlušnosti a v konečnom dôsledku možno aj zo stavu formálnej schizmy.




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Tridentská omša Téma Next Topic: Gordický uzol  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06