Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Modlitba
 Rozvod kvôli joge-sekte
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Bozie milosrdenstvo. Téma Next Topic: Obetovanie utrpenia
Strana: z 3

fidel

Stav: offline

 Odoslaný - 23 december 2011 :  08:29:53  Zobraziť profil  Pridať fidel do zoznamu priateľov
Prosím Vás o radu ako získať späť manželku po rozvode akou modlitbou ? Proste ju mám stále rád začala cvičiť jogu a tak ju to zobralo že uctieva indických bôžikov má ich oltár, dala sa na Hinduizmus, počúva bahdzany,medituje a tak proste má aj indické meno a to všetko vďaka satanovi M.Novákovi ktorý je že vraj duchovný učiteľ, guru, poradte prosím ako ju prinavrátiť z diablových osídiel a z područia Nováka späť do rodiny. Pritom sme mali svatbu v katolickom kostole pred 27mi rokmi a teraz sa dala takto zmanipulovať. Poradte mi prosím ako bojovať za jej uzdravenie a navrátenie k rodine a Bohu a ako bojovať proti opantaniu sektou, ďakujem

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 22  ~  Člen od: 23 december 2011  ~  Posledná návšteva: 26 marec 2012 Upozorniť moderátora 

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 23 december 2011 :  16:58:19  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Najprv sa zamysli nad dôvodom vášho rozvodu. Manželstvo je vzájomná láska, úcta a neustále kompromisy. Ak ty neuznávaš jej bôžikov, prečo by ona mala uznávať tvojich. Ak sa ozaj ľúbite, dokážete byť k svojmu partnerovi tolerantní. Myslenie možno usmerňovať, ale nedá sa totalizovať, teda nežiadaj a nebojuj, ale argumentuj a vzdelávaj seba a svoju bývalú manželku, ak ju chceš ozaj získať späť.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

fidel

Stav: offline

 Odoslaný - 23 december 2011 :  19:14:30  Zobraziť profil  Pridať fidel do zoznamu priateľov
Áno súhlasím s toleranciou ale je rozdiel keď niekto príde z kostola a venuje sa rodine, ďalej funguje a je rozdiel keď niekto uteká z domu a joguje celé dni a prepadne tomu až tak že stratí záujem o dianie v rodine a až na joge zistí že je nešťastný-ná, áno joga je zdravá ale nepliesť do toho hinduizmus a rôzne seanse to už potom nie je o cvičení ale utekaním z reality. Je rozdiel ked žena alebo muž si odcvičí kôli zdraviu a pride domov za 2 hodinky a rozdiel ked odcvičí a ešte niekde v joga centre sa zdržuje do polnoci a to 4x do týždňa. Nemám nič proti tolerancii ale nie prehlbovať v sebe sebectvo na úkor rodiny a viac času tráviť na seansach ako s rodinou.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 22  ~  Člen od: 23 december 2011  ~  Posledná návšteva: 26 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 23 december 2011 :  20:27:54  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
nepocuvajte reci o tolerancii
neviem akou konkretnou modlitbou by sa dala vasa situacia riesit...skor komplet svoj zivot zit ako katolik...nech vam Pan Boh pomaha

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hadec

Stav: offline

 Odoslaný - 24 december 2011 :  00:48:25  Zobraziť profil  Pridať hadec do zoznamu priateľov
1. mislost posvacujuca bez tej sa nepohnes dalej. Ak ju nemas Boh tvoje prozby nepocuje. Ani modlitby tych 55tich co citalo tvoju prozbu moc neosozia, aj ked budu spravne. vid katechizmus.
Ak si po rozvode tak pravdepodobne nie si v milosti posvacujucej .
Upalovat na spoved, ako mne isteho casu bolo povedane a tuzit v hriechu nezotrvavat !!! dobry spovednik ti urcite povie viac.
2. ja by som v tvojom pripade prosil o prihovor u nasej nebeskej matky, tiez sv. Rita z Cassie patronka neriesitelnych situacii plus sv. Monika matka sv Augustina by mohla velmi pomoct.
3. Boh a "cas" ti ukaze ako velmi ti zalezi na tom co ziadas. Hlavu hore a zmuz sa
!!!

PS: Joga je svinstvo, presne pre toto sa neoplati k nej ani privonat, pripomenme to vsetkym , ktori ju chceli isteho casu na skolach namiesto telocviku!!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 06 február 2010  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 24 december 2011 :  07:21:31  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
citácia:
Áno súhlasím s toleranciou ale je rozdiel keď niekto príde z kostola a venuje sa rodine, ďalej funguje a je rozdiel keď niekto uteká z domu a joguje celé dni a prepadne tomu až tak že stratí záujem o dianie v rodine a až na joge zistí že je nešťastný-ná, áno joga je zdravá ale nepliesť do toho hinduizmus a rôzne seanse to už potom nie je o cvičení ale utekaním z reality. Je rozdiel ked žena alebo muž si odcvičí kôli zdraviu a pride domov za 2 hodinky a rozdiel ked odcvičí a ešte niekde v joga centre sa zdržuje do polnoci a to 4x do týždňa. Nemám nič proti tolerancii ale nie prehlbovať v sebe sebectvo na úkor rodiny a viac času tráviť na seansach ako s rodinou.

Pôvodne zaslal fidel - 23 december 2011 :  19:14:30


fidel, prepáčte ale ste naivný. Viem si predstaviť akú jógu tam cvičila do polnoci ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

fidel

Stav: offline

 Odoslaný - 26 december 2011 :  10:16:58  Zobraziť profil  Pridať fidel do zoznamu priateľov
Baránok, neviem čo na to povedať ale je zaujímavé že manželka tvrdí že mi nebola neverná len že chce duchovne rásť a mať čistotu to v joge znamená zbaviť sa aj sexu a ctižiadostivosti nechápem toto začať zrazu v45tke.
Joga je naozaj svinstvo ak sa do toho zapletie aj duchovno-seanse. Ved to začalo nevinne len cvičením a potom školeniami robenia kurzu cvičiteľa, chodením do Střílok a na rôzne semináre po Slovensku, uctievaním Indických bôžikov ale najviac ma zaráža že jej guru a učiteľ M. Novák sa nerozviedol má deti a manželku neviem ako on dodržuje celibát jedine že sa zaň teraz schováva alebo je impotent alebo mu deti urobil oddaný jogin. jemu to vyhovuje lebo pri rôznych oslavách a meditáciach tieto naivné dušičky okolo neho skáču a obsluhujú ho. Bez predsudkov proste kto vie pekne rozprávať dokáže zmanipulovať slabšie psychicky odolných ľudí, naozaj joga je svinstvo ak sa spojí s uctievaním a modlou a s hinduizmom

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 22  ~  Člen od: 23 december 2011  ~  Posledná návšteva: 26 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hadec

Stav: offline

 Odoslaný - 26 december 2011 :  23:13:38  Zobraziť profil  Pridať hadec do zoznamu priateľov
fidel pouzivate slovicko ak, ale to nie je spravne. Mnohi ludia, ba co je este horsie aj krestania to takto chapu, ale joga nikdy nebola, ani nebude iba cvicenie. Uz to, ze clovek s nou zacne a vystavuje sa zbytocnemu pokuseniu je chybne rozhodnutie. Ak vo vseobecnosti cloveka nieco nadchne, tak sa snazi posuvat dalej, zvlast ked to nieco "nepochadza od Boha". Pre kazdeho je nachystany iny kosiarik, z inym pastierom podla nasich slabosti.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 06 február 2010  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hadec

Stav: offline

 Odoslaný - 26 december 2011 :  23:17:19  Zobraziť profil  Pridať hadec do zoznamu priateľov
citácia:
Najprv sa zamysli nad dôvodom vášho rozvodu. Manželstvo je vzájomná láska, úcta a neustále kompromisy. Ak ty neuznávaš jej bôžikov, prečo by ona mala uznávať tvojich. Ak sa ozaj ľúbite, dokážete byť k svojmu partnerovi tolerantní. Myslenie možno usmerňovať, ale nedá sa totalizovať, teda nežiadaj a nebojuj, ale argumentuj a vzdelávaj seba a svoju bývalú manželku, ak ju chceš ozaj získať späť.

Pôvodne zaslal slovak - 23 december 2011 :  16:58:19



Prepacte slovak mohli by ste blizsie vysvetlit, ako ste mysleli vetu: " Ak ty neuznávaš jej bôžikov, prečo by ona mala uznávať tvojich."
Dakujem.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 06 február 2010  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 27 december 2011 :  10:36:07  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
fidel.. ste si istý, že chcete manželku získať späť? ak áno, tu vám asi fakt pomôžu len modlitby - vela veľa modlitieb.. K tomu vám prajem veľa síl.
každopádne, vyčítala som z vašich príspevkov, že vaša manželka sa dala psychicky ovplyvniť -je to strašné.. je mi to ľúto, budem na vás myslieť pri večernej modlitbe..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 27 december 2011 :  10:56:38  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
fidel.. ste si istý, že chcete manželku získať späť? ak áno, tu vám asi fakt pomôžu len modlitby - vela veľa modlitieb.. K tomu vám prajem veľa síl.
každopádne, vyčítala som z vašich príspevkov, že vaša manželka sa dala psychicky ovplyvniť -je to strašné.. je mi to ľúto, budem na vás myslieť pri večernej modlitbe..


Pôvodne zaslal mortinia - 27 december 2011 :  10:36:07

Nechapem. Ak je raz niekto zenaty, vydaty, a niekto z dvojice "uleti" slusne povedane... tak preco by ho nemal chciet naspät? Taku otazku sa ani netreba pytat, pre veriaceho cloveka je to prirodzene. Tak nejako mi to evokuje od teba akoby si mu radila aby sa nanu vykaslal, ked uz takto dopadla, a nenicil si zivot. Oprav ma ak sa mylim.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 27 december 2011 :  12:24:18  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
fidel.. ste si istý, že chcete manželku získať späť? ak áno, tu vám asi fakt pomôžu len modlitby - vela veľa modlitieb.. K tomu vám prajem veľa síl.
každopádne, vyčítala som z vašich príspevkov, že vaša manželka sa dala psychicky ovplyvniť -je to strašné.. je mi to ľúto, budem na vás myslieť pri večernej modlitbe..


Pôvodne zaslal mortinia - 27 december 2011 :  10:36:07

Nechapem. Ak je raz niekto zenaty, vydaty, a niekto z dvojice "uleti" slusne povedane... tak preco by ho nemal chciet naspät? Taku otazku sa ani netreba pytat, pre veriaceho cloveka je to prirodzene. Tak nejako mi to evokuje od teba akoby si mu radila aby sa nanu vykaslal, ked uz takto dopadla, a nenicil si zivot. Oprav ma ak sa mylim.


Pôvodne zaslal tornero - 27 december 2011 :  10:56:38



neeee!!! iba som mu chcela naznačiť, že to bude ťažký boj.. aby sa pripravil, ak ju chce späť-- musí pre to proste niečo urobiť. Lebo ona je dosť nebezpečne ovplyvnená - o tom Novákovi som už počula... nič prijemné..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

fidel

Stav: offline

 Odoslaný - 27 december 2011 :  14:06:23  Zobraziť profil  Pridať fidel do zoznamu priateľov
mortinia, tornero ale aj ostatným ďakujem za podporu viete je to ťažké keď s niekým žijete 27 rokov, máte ho stále rád/a A dá sa tak ľahko ovplyvniť jogou ktorú začne iba nevinne cvičením a potom zablúdi. Ako kresťan mám ju rád a chcem jej pomôcť v tom nie je nič zlé ?! si predstavte že poznám človeka čo je v jóge a kvôli nej nútil deti a žene vegetariánstvo z čoho deti začali chorľavieť až nakoniec tak zmagoril že opustil ženu s 3ma deťmi tak čo to je za humus, áno ten Novák, Šišmiš a spol tvoria tvrdé jadro JDŽ a im to vyhovuje sú proste IN a spokojný že dokážu za zástierkou cvičenia pomaly ľudí zmanipulovať do poslušnosti dávajú si indické mená spievajú stále dookola Novákove bhadžany nehovoriace skomolenelé debiliny a výkrikujú slovko ÓM, obliekajú si žlté habity a chcú byť čistý proste si myslím že tam pôsobí satan, vymenili našu kresťanskú vieru za hinduizmus-okultizmus.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 22  ~  Člen od: 23 december 2011  ~  Posledná návšteva: 26 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

fidel

Stav: offline

 Odoslaný - 27 december 2011 :  14:25:14  Zobraziť profil  Pridať fidel do zoznamu priateľov
Najsmutnejšie je keď vás niekto opustí kvôli joge a nie že sa bijete, nevere, alkoholizmu čo u nás nebolo ale ako píše mortinia ale kvôli tomu že manželka je psychicky menej odolná a takto ju dostali ved je kresťanka svadbu sme mali v kostole a zrazu chce biť hinduistka, no čo dodať ?!........

http://www.blumental.sk/casopis/rok_2001/7-2001/cl07.htm

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 22  ~  Člen od: 23 december 2011  ~  Posledná návšteva: 26 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 27 december 2011 :  17:47:40  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Hadec, nič viac, nič menej, ide o vzájomnú komunikáciu medzi manželmi. Tiež fidel neosvetlil dôvod rozvodu, mám za to, že jeho manželka sa zrejme nudila a hľadala akési vyplnenie voľného času. Určite to mali riešiť spoločným dohovorom, prípadne spoločnou návštevou na cvičeniach. Možnože jeho manželku neuspokojovala len návšteva kostola a hľadala čosi ine, čo by ju viac napĺňalo. Mnohkrát ide len o zvedavosť.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 27 december 2011 :  17:52:59  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Dodávam, že akýkoľvek fanatizmus či extrémizmus je nebezpečný. Ľudia, prečo to robíte? Dajte túto otázku aj svojej žene a diskutujte!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

fidel

Stav: offline

 Odoslaný - 27 december 2011 :  18:04:18  Zobraziť profil  Pridať fidel do zoznamu priateľov
No Slovak na začiatku si išla len zacvičiť a kvôli vegetariánstvu a ďalej to začalo seansami a tak po zvoľna až ju chytili veď som to písal vyššie banálne cvičenie pre zdravie sa zvrhlo na uctievanie a meditovanie indických bôžikov nosenia ruženca indického a tak čo k tomu dodať prišlo to postupne a nenápadne ani som netušil že po cvičení im núkali kto chce môže ostať na meditácie a slabšia povaha ostala vkľzla do toho ako to píše Mortinia slabšie psychicky odolní ľudia to nezvládajú a darmo budeš hladať rôzne zámienky to je ako u Jehovidtov zaklopú na dvere , otvoríš budeš k ním ústretový a už Ta majú ak si povahove slabší a toto využívajú aj guru učitela jogy ktorí Ta ako že zasvetia dajú Ti indické meno a jogíisky ruženec a zdar vitaj sekta !Už si tam už Ta máme aj s poplatkami na s ich seansami a stavania ašrámov.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 22  ~  Člen od: 23 december 2011  ~  Posledná návšteva: 26 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

fidel

Stav: offline

 Odoslaný - 27 december 2011 :  20:01:25  Zobraziť profil  Pridať fidel do zoznamu priateľov
Hadec, kompromisy je pekné mať, boli ale keď ich niekto zneužije a doplatíš na to Ty? tak neviem, poraď keď dáš žene, priateľke slobodu a ona Ťa zradí, potom si môžeš dať kompromisy iba na spomienky alebo za klobúk ako si sa obetoval a prišiel na žobrotu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 22  ~  Člen od: 23 december 2011  ~  Posledná návšteva: 26 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 28 december 2011 :  10:05:20  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Ale nič z toho čo píšeš nemôže byť pre rozumných, milujúcich sa ľudí dôvodom na rozvod ! Moja manželka má absolútnu slobodu pre svoje záujmy a aktivity , na ktorých sa občas podieľam aj ja, ale nikdy sa u nás neobjavila myšlienka na rozvod. Že by náboženská orientácia mohla antagonisticky rozdeľovať manželov, mi pripadá egoistické.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hadec

Stav: offline

 Odoslaný - 28 december 2011 :  10:48:45  Zobraziť profil  Pridať hadec do zoznamu priateľov
citácia:
Hadec, kompromisy je pekné mať, boli ale keď ich niekto zneužije a doplatíš na to Ty? tak neviem, poraď keď dáš žene, priateľke slobodu a ona Ťa zradí, potom si môžeš dať kompromisy iba na spomienky alebo za klobúk ako si sa obetoval a prišiel na žobrotu.

Pôvodne zaslal fidel - 27 december 2011 :  20:01:25


Prepacte nerozumiem. Naisto ste pouzili moj nick spravne? Nepametam sa, ze ba som nieco pisal o kompromisoch. Ci?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 06 február 2010  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

carolus

Stav: offline

 Odoslaný - 28 december 2011 :  15:11:45  Zobraziť profil  Pridať carolus do zoznamu priateľov
citácia:
Ak ty neuznávaš jej bôžikov, prečo by ona mala uznávať tvojich.

Pôvodne zaslal slovak - 23 december 2011 :  16:58:19



To je ale otázka. Za takéto rady, že sa majú uznávať aj pohanskí bôžikovia, by som dával BAN.

Vraj prečo by ona mala uznávať tvojich. Prečo? Asi preto, že je to jeho žena, keď sa vydávala tak to prijala. A hlavne preto, že jej božikovia sú falošní, je iba jeden pravý Boh. Dopustila sa toho najťažšieho zločinu, zradila jediného pravého Boha a dala sa na pohanstvo. Dopustila sa ďalšieho smrteľného hriechu, že odmietla manžela a rozviedla sa. To sú otázky, že sa nestačím diviť.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 91  ~  Člen od: 16 december 2011  ~  Posledná návšteva: 20 marec 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

fidel

Stav: offline

 Odoslaný - 28 december 2011 :  16:02:50  Zobraziť profil  Pridať fidel do zoznamu priateľov
Carolus, ďakujem za podporu je to naozaj pravda veď ako môže kresťanka-katolíčka zrazu pôsobením jogy sa dať na hinduizmus a uctievať indických bôžikov? To by som mal byť tolerantný a zradiť svoju vieru a pána Boha a Pannu Máriu a začať uctievať Kiršnu a spol ?! ved žije na Slovensku je kresťanka nežije a ani nežila v Indii?!, máš pravdu, vďaka a keby mi bola ľahostajná tak nebojujem o jej záchranu a navrátenie k kresťanstu-katolíckej viere.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 22  ~  Člen od: 23 december 2011  ~  Posledná návšteva: 26 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 28 december 2011 :  18:56:11  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Ako kresťanka určite uznáva aj manželovho kresťanského Boha, len porušila boží príkaz, "nebudeš mať iných Bohov !" a len preto rozvod? Pred rozvodom mal viac pozornosti venovať manželke a nie potom. Fidel, rozmýšľal si nad tým čo ju v cičeniach jogy priťahovalo a prťahuje? Ak ti stále o ňu ide, porozprávaj sa s ňou úprimne a otvorene.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 28 december 2011 :  20:04:46  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
fidel, čítam Vaše príspevky a chápem Váš žiaľ.

Neviem sa však zorientovať v tom, či chcete aby sa manželka vrátila ku katolíckej viere, alebo aby sa vrátila k Vám.

Nepoznám kompletne Váš príbeh a nebola vypočutá aj druhá strana. Zdá sa mi však, že v prvom rade by ste sa mali pokúsiť o návrat manželky a až potom pracovať na jej názorovej orientácii.

Mne sa na Vašom príbehu niečo nepozdáva. Pravdepodobne ste ho nerozpovedali kompletne. Samozrejme, nechcem Vám ubližovať a prepáčte ak sa Vás dotknem.

Nemôžem sa ubrániť podozreniu, že ste trocha manželku aj zanedbávali. Nepozdáva sa mi ani "jóga do polnoci" aj keď ste mi oponovali. Trocha poznám ľudskú dušu, aj jej najintímnejšie zákutia, pretože je to predmetom mojej práce. Sektári v drvivej väčšine idú po peniazoch a po telesných pôžitkoch. Výnimky sú zriedkavé. Aj keď tvrdíte opak, podľa mňa, Vaša manželka tam fičala ako raketa ... Prepáčte za slova cynika, ale možno "facka" Vám konečne otvorí oči.

Takisto sa mi zdá divné, že rovno rozvod. Skôr by som si vedel predstaviť, že sa pokúsi získať aj Vás. Predpokladám, že ste čelili kríze a nezvolili ste asi to najsprávnejšie riešenie.

Na Vašom mieste by som hľadal cestu k manželke a určite by som jej nevyčítal to s prisahaním v kostole a pod. Až keď si opätovne získate jej srdce, potom môžte uvažovať o ďalšom kroku.

PS. Prepáčte za tvrdé slová. Viac k tejto téme nebudem písať aby som v dobrom úmysle úprimnosti, nedosiahol pre seba BAN. Trocha ma však znechucuje ten balast okolo. Obyčajne, tie najjednoduchšie riešenia bývajú tie najpravdivejšie. A myslím, že je to aj Váš prípad.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

st_kuko

Stav: offline

 Odoslaný - 29 december 2011 :  18:15:03  Zobraziť profil  Pridať st_kuko do zoznamu priateľov
Chce to hlavne vytrvalost, urcite to bude dlhodobejsia zalezistost... Pomoc obetiam siekt je rozpitvana v knihe Steven Hassan: Uvoľniť putá, akurat v nasom preklade knihy chybaju odkazy na nejake SK centra/tunajsich odbornikov, ktori sa tomu u nas venuju, co je skoda (tie kontakty na americkych asi sotva niekto vyuzije...) Ak by ste o niekom konkretnom zo zapadu Slovenska vedeli (TN a okolie), aj ja rad privitam takuto infosku... Aj sekta Hare Krisna zopar "slabo" zakorenenych krestanov stiahla:-(
Recenzia knihy je tuna http://www.rozmer.sk/sk/articles/show/167 ,
da sa zohnat napr. na kumran.sk

Nieco malo o sektach:
http://www.svmichael.sk/files/sekty1.pdf
http://www.svmichael.sk/files/sekty2.pdf

"Litera zabija, duch ozivuje."
"Aby vo vsetkom bol oslaveny Boh...!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 21 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 20 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 29 december 2011 :  22:30:47  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
Fidel, netreba tu na fóre viac strácať vzácny čas. Pôst a modlitba je to jediné, čo sa dá momentálne pre manželku urobiť. Pokiaľ ide o to, že aká modlitba, tak v podstate každá modlitba, no najosvedčenejší je ruženec a ruženec k Božiemu milosrdenstvu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Bozie milosrdenstvo. Téma Next Topic: Obetovanie utrpenia  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06