Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Modlitba
 Obetovanie utrpenia
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Rozvod kvôli joge-sekte Téma Next Topic: Modlitba za M.Baláža  

Ondrej10

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2012 :  15:39:43  Zobraziť profil  Pridať Ondrej10 do zoznamu priateľov
Dobrý deň, chcel by som sa vás na niečo spýtať, čo znamená obetovanie utrpenia ? Dnes som to rozoberal s priatelom (katolík), ale neviem ci on si to dobre vysvetluje, on mi povedal, že ked je napr. nešťasntý, tak to obetuje v motlitbe akoby na úmysel druhého, svoje nešťastie, aby to druhému pomohlo, ale nemyslím si, že je to tak, podla mňa to znamená niečo iné,
napr. že sa zdržím dobrovolne niečoho pre druhého
ako si to mám vysvetliť ?

Michal

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 12  ~  Člen od: 01 február 2012  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora 

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2012 :  19:13:35  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
Raz sa naš dekan v kazni tak nejak prepracoval k tejto tematike - obetovanie -
On to vysvetlil tak, že ak máme nejaký problém, napr. zdravotný a človek má napr. bolesti, môže ich obetovať na česť nejakého svätého, tým dá najavo, že berie svoj kríž a zaprie sám seba a Krista bude nasledovať..
Dá sa obetovať svoj pozemský kríž aj na česť beatifikovaného ..
Teda tak to vysvetlil knaz u nas.. neviem, ako u ostatných.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 23 február 2012 :  08:51:41  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
to je zaujimava otazka

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 23 február 2012 :  10:16:29  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
trocha som popremyslala, to co si myslite vy Ondrej, to je post
o obetovani utrpenia viem len tolko, ze si treba vzbudit umysel-za duse v ocistci, za hriesnikov......ale obetovat to na umysel druheho, ci nestastie, aby inemu pomohlo...ako to mysli vas priatel?
o obetovani na cest svateho alebo beatifikovaneho som este nepocula, ja si len rano vzbudzujem umysel, ze chcem vsetko konat na vacsiu cest s slavu Boziu
tiez pri sv. omsi treba svoj zivot pripojit k obeti Pana Jezisa a spolu snou obetovat Panu Bohu

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 23 február 2012 :  14:34:46  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Keď niečím trpíme (či už fyzicky alebo psychicky), tak keď to znášame pokorne, trpezlivo, odovzdaní do Božej vôle, spájame svoju obetu s obetou Pána Ježiša na kríži a vo sv. omši, s modlitbami Panny Márie a svätých, tak si tým v stave posväcujúcej milosti získavame zásluhy a milosti. A môžeme to predsa získavať pre seba alebo môžeme tieto milosti vyprosiť pre niekoho iného (či už živého alebo mŕtveho).

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Rozvod kvôli joge-sekte Téma Next Topic: Modlitba za M.Baláža  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06