Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Evolúcia
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Ježišova rasa Téma Next Topic: sexualna akcia
Strana: z 29

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2014 :  11:11:28  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Ak by niekto nieco takeho povedal, plati to, co ma Koki v podpise, ze mame byt jednoduchi ako holubice a opatrni ako hady.

=> ak by niekto nieco takeho povedal, tak => nieco sa urcite stat muselo.
A co sa stalo? Toto:

- mohol si to takyto clovek vymysliet
- mohlo sa to skutocne stat
- mohol byt obetou svojich vlastnych halucinacii napr (napr. na pusti tie halucinacie so studnou)
- mohlo to byt vselijako.

Treba skumat, ale ak uz skumat, tak pravdivo a spravodlivo a neprehliadat pravdu ani omylom.

Lebo neviem preco potom taky clovek skuma veci.

Z guestovho skumania, co som odpozoroval, tak on utoci na vsetko, na co da len da zautocit podlaneho v com je chyba, pritom to nie je chyba ani omylom - vid priklad s ilustracnymi obrazkami:
citácia:

a samozrejme su aj take pripady, kedy si niekto nieco vymysli, ale to neznamena, ze ak je nieco podvodne, ze vsetko automaticky je podvod.
Podvod je len to, co je podvod a nie vsetko v tej danej skupine veci.

A ked sa uz neda na nic zautocit, tak mlci, aby sa nahodou neusvedcil.
Lenze tym sa usvedcil este viac, nez sa len da usvedcit.

Lebo coho vsetkeho clovek nechce mat, tak toho ma az-az. A to len preto, aby sa nad sebou zamyslel a aby sa spamätal, lebo ma si ujasnit, co vlastne chce.

Ak si guest zaumienil skumanie, tak by to trebalo aj dodrziavat - ak si stanovil popritom skumani urcite pravidla, aby to bolo pravdive a spravodlive, tak by sa mali aj dodrziavat. Inak neviem preco si to stanovil. To rovno nech ich zrusi.

Takze ziadam guesta, aby si vybral. Co vlastne chce. Lebo takto, co robi, tak taketo spravanie je velmi podivne. Akokeby bol nejakym trollom alebo co - fakt iny dovod si neviem vysvetlit, preco robi guest to, co robi, ako je to vobec mozne.

Ale kto si co zvoli, to bude mat a Boh nenecha nic bez trestu, lebo On nenavidi nepravost-hriech, nespravodlivost.

Boh nasu volbu plne respektuje a naozaj kto si co zvoli, to bude mat.

Laska-Nebo alebo Nenavist-Peklo. Vyber je len na nas. Boh caka, ale nebude cakat vecne, aby to bolo spravodlive.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2014 :  11:14:47  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:
Treba skumat, ale ak uz skumat, tak pravdivo a spravodlivo a neprehliadat pravdu ani omylom.


A teraz mi ukáž ako si TY pravdivo a spravodlivo skúmal to o čom sa bavíme: evolúciu.

citácia:

- mohol si to takyto clovek vymysliet
- mohlo sa to skutocne stat
- mohol byt obetou svojich vlastnych halucinacii napr (napr. na pusti tie halucinacie so studnou)
- mohlo to byt vselijako.


Prečo si myslíš, že "svedectvá" z neba nepatria do kategórie : výmysel, halucinácia, všelijako.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2014 :  11:21:08  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
ak boh sam prikazuje aby sa organizmy mnozili, tak to nutne musi znamenat, ze ich pocet vzrastal lenze priestor v ktorom zili nie; to znamena, ze bez toho aby umierali by zabrali vsetok priestor - smrt je vsade tam, kde je zivot, na smrti nie je nic neprirodzene
Pôvodne zaslal guest636 - 09 marec 2014 :  17:18:56


Ja som raz pozeral taky dokument, ze ak by cela Zem mala byt pokryta povrchom a ze by tu nebola zaidna voda a ze ak by sme komplet cele obyvatelstvo, ktore tu kedy zilo, bolo, tak ze by to zaplnilo len nepatrnu cast Zeme.

Okrem toho ak sa pozrieme na to, ze vtedy to bolo vo Vecnosti, tak => Bohu nie je nic nemozne a moze stvorit kludne aj novu Zem, moze utvorit aj viacero takych istych planet a aj vacsie planety a umoznil by tomu vsetkemu aby to mohlo vzajomne cestovat od 1 planety k druhej a mohol by kludne aj sposobit, ze by cela Zem sa zacala sama automaticky zväcsovat, lebo Bohu nie je nic nemozne a okrem toho tam cas vo Vecnosti nie je, cize skutocne Bohu nie je nic nemozne a moze si urobit, co sa Mu len zachce, On nezavisi od nicoho, On nekonecne vsetko presahuje, nikto nie je ako On.

Co si zmysli Boh, to ma. Takze guest, na tvojom mieste by som si daval pozor na to, co by sm pisal, lebo si pisal takym stylom, akoby Vecnost nebola vo Vecnosti, akoby to vsetko nebolo nekonecne, akoby Boh nebol nekonecny a vobec ako mozes pisat o takychto veciach, ak ty sam v Boha neveris?

A navyse nikto z nas nevie vsetko, ale ti, ktori veria, tak veria, ze je Boh nekonecny a ze skutocne Mu nie je nic nemozne, lebo je Vsemohuci - moze urobit vsetko, co sa Mu len zachce a => neviem preco tie zbytocne argumentacie a argumenty, naco, guest, naco? Aky to ma zmysel? Aky to ma vyznam pisat to, co pisat o Tom, Ktory je Vsevladny, Ktory prenekonecne vsetko presahuje? Akokeby Boh nebol nekonecny, tak si to napisal. Lenze On nekonecny je a to, co ta obmedzuje v pisani a vyjadrovani, je tvoja mysel, lebo jedine Boh prenekonecne vsetko presahuje a => my ostatnisi to ani len nedokazeme predstavit, ako a ako velmi a ako velmi od Neho vsetko zavisi, ze On to nielenze stvoril, ale aj udrzuje v chode, to je Bozia prozretelnost - starostlivost Boha o svet.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2014 :  11:24:20  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
A čím sa živili také kostné červy pred pokušením ?

Podľa vyššie uvedenej teórie, chúdence boli odsúdené na vyhynutie hneď dvakrát.
Ani mäsko papkať nemohli, ba dokonca, ani mŕtvoly nemohli existovať ... nezávidím.

Pôvodne zaslal baránok - 09 marec 2014 :  18:48:18


baranok, kostne cervy predtym neexistovali. Vsetky tie parazity a to zlo prislo az po hriechu, z Bozej spravodlivosti, aby to vsetko bolo potrestane.
Aby mal kazdy 1 hriech svoje nasledky, aby to bolo spravodlive. Lebo inak by sme sa mohli prejedat a neboli by sme z toho tucni. Obezita je trest za prejedanie sa. A navyse to aj skracuje dlzku zivota priemernu z Bozej spravodlivosti - 1 odplata za druhou, aby to bolo spravodlive. Predtym to vsetko zlo neexistovalo, lebo to ani nebolo potrebne, lebo vsetko zilo v dokonalej harmonii, Boh to potom musel stvorit z Jeho spravodlivosti. Ved aj samotny Lucifer bol na zaciatku sväty, a ked padol, premenil sa z Bozej Moci na nieco hrozneho. A aj demoni - padli anjeli, ktori predtym boli sväti, cisti, teraz su spinavi a vyzeraju otrasne. A predtym to nebolo.

A este k tomu, co napisal Guliver:
Guliver, k tomu som sa uz vyjadril - v tejto teme. Staci prelistovat strany dozadu, tam to vsetko je napisane.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2014 :  11:28:28  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
Sinceretly nevyhováraj sa a stručne a jasne odpovedz:

citácia:
Treba skumat, ale ak uz skumat, tak pravdivo a spravodlivo a neprehliadat pravdu ani omylom.


A teraz mi ukáž ako si TY pravdivo a spravodlivo skúmal to o čom sa bavíme: evolúciu.

citácia:

- mohol si to takyto clovek vymysliet
- mohlo sa to skutocne stat
- mohol byt obetou svojich vlastnych halucinacii napr (napr. na pusti tie halucinacie so studnou)
- mohlo to byt vselijako.


Prečo si myslíš, že "svedectvá" z neba nepatria do kategórie : výmysel, halucinácia, všelijako.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2014 :  11:30:21  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Predtym, nez odpoviem, tak mi napis, co vlastne si. Si veriaci? Si neveriaci?

Ak si veriaci, do akeho spolocenstva patris? Si Jehovista? Si Greckokatolik?
Si Rimskokatolik alebo co vlastne si?

Toto mi budes musiet zodpovedat najprv, nez odpoviem na to tvoje, aby to bolo spravodlive, Guliver. Tak do toho, cakam. Ja som sa pytal prvy.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2014 :  11:33:49  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
Ty si sa pýtal prvý?

Tvoja odpoveď závisí od toho, akého vyznania som? Tvoja pravda je ohybná a pružne sa mení podľa situácie?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2014 :  11:39:32  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
Ty si sa pýtal prvý?

Ano, pytal som sa prvy.
citácia:
Tvoja odpoveď závisí od toho, akého vyznania som?

To si myslis len ty. (len ak si to myslis)
citácia:
Tvoja pravda je ohybná a pružne sa mení podľa situácie?

Ak sa pozriem na to, co som napisal ja a co si napisal ty, Guliver, tak mne tato veta sedi na teba. (a aj v inych temach to plati) A je to naozaj tak. Koki mi je svedkom - on sa vyjadril na tvoju adresu, ze si agnostik a pritom niekde inde si mi nechcel odpovedat kto si a potom si odpovedal ze si veriaci a teraz znova nechces odpovedat a vyhovaras sa, 1 zahovaranie za druhym, Guliver, kto vlastne si a o co ti ide?

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2014 :  11:45:49  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
Sinceretly nekrúť sa ako had a odpovedz na čo som sa ťa pýtal. Moje vierovyznanie je moja súkromná vec a nič ťa do nej nie je. A nijako nesúvisí s predmetom diskusie: pravdou o evolúcii.

Ja diskusiu s tebou nepodmieňujem zisťovaním tvojho IQ (hoci to by bolo možno užitočnejšie)...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2014 :  11:47:08  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
Sinceretly aby sme nestratili niť:

citácia:
Treba skumat, ale ak uz skumat, tak pravdivo a spravodlivo a neprehliadat pravdu ani omylom.


A teraz mi ukáž ako si TY pravdivo a spravodlivo skúmal to o čom sa bavíme: evolúciu.

citácia:

- mohol si to takyto clovek vymysliet
- mohlo sa to skutocne stat
- mohol byt obetou svojich vlastnych halucinacii napr (napr. na pusti tie halucinacie so studnou)
- mohlo to byt vselijako.


Prečo si myslíš, že "svedectvá" z neba nepatria do kategórie : výmysel, halucinácia, všelijako.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2014 :  12:06:49  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
Prečo si myslíš, že "svedectvá" z neba nepatria do kategórie : výmysel, halucinácia, všelijako.

Lebo ked som sa pozrel na to, co je napisane v Biblii, tak to sedelo.

Som to preskumal a prave vdaka tym svedectvam som zistil, ze Adam s Evou, ked zhresili, ze nezhresili nejakym nejasnym skutkom, ale ze to bolo skutocne tak, ako to je napisane v Biblii a ze ziadne symboly, len cista pravda - proste v Raji Eden boli vysadene vselijake stromy - tomu ludia veria, tak preco potom neveria tomu, ze Boh vysadil aj strom poznania dobra a zla?

To je taky paradox, ze tym predoslym stromom veria, ze tam skutocne boli, ale ze tam bol strom poznania dobra a zla, tomu uz neveria, a preco? Lebo hodnotia titulok a nie obsah.

Im ten nazov pride divny, pritom Boh moze dat meno komu chce a ake chce.

A je to naozaj tak.

=> vdaka tym svedectvam som pochopil, ze skutocne, kto nepochopi celu Bibliu ako dieta, nepochopi ju, lebo dieta je jednoduche ako holubica.

A kto nebude opatrny ako had, moze sa hocicim nechat oklamat. => Bez Bozej Moci nie je mozne vediet pravdu, bez Boha sme uplne strateni a naozaj mozem potvrdit z vlastnej skusenosti, ze to, co som sa dozvedel, by som sa nedozvedel, ak by mi to Boh neukazal.

Dokaz je v tom, co povedal Jezis 1 zo svojich ucenikov, ze je blahoslaveny, lebo to, co vie on o Jezisovi, tak to vie vdaka Nebeskemu Otcovi Jezisa Krista, ze to Jeho Nebesky Otec mu to zjavil, ze On je Jeho Synom. A na dalsom mieste Jezis Kristus dodava, ze to, co sa zachce Bohu-Otcu, tak len tomu to ukaze a este to, co bude chciet Syn Boha-Otca - Jezis Kristus zjavit tym, ktorym to bude chciet zjavit, ze len oni sa dozvedia to, co sa dozvedia - to, co im On zjavi.

Boh ukryl tieto veci pred velkymi a zjavil ich malickym.

A tieto veci moze pochopit iba ten, kto je jednoduchy ako holubica a opatrny ako had, a to sa bez Boha neda, lebo vsetko je to Jeho Moc. †

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2014 :  12:14:21  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:
Lebo ked som sa pozrel na to, co je napisane v Biblii, tak to sedelo.
Pôvodne zaslal sinceretly - 10 marec 2014 :  12:06:49


Takže podla sinceretlyho pravdivé a spravodlivé hľadanie pravdy spočíva len v pozeraní do Biblie.
Predpokladám, že to platí obecne aj o evolúcii, atď...

Takže mi prosím teraz touto metódou vysvetli ako je to s tými svedectvami o mimozemšťanoch. Nezabudni tvoja metóda povoľuje len pozeranie do Biblie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2014 :  12:43:52  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Guliver, odpusť že vzbudzuješ zvedavosť, keď sa zaujímaš o psychológiu a polemizuješ o viere. Tak si poviem či nie si prívrženec Junga a k tomu panteista? Alebo veríš v mimozemšťanov? Veď to nie je hanba prezradiť svoje presvedčenie, nech už je aké chce.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2014 :  12:45:51  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Guliver, si zvlastny clovek. O co ti ide?

Aj napriek tomu, ze odpovede mas v tom, co je napisane, sa pytas..

Najprv si to nastuduj a potom po precitani sa opytaj.

Cital si, ale nie poriadne. Takze si to vsetko precitaj este raz.

A naozaj uz by si mi mohol odpovedat na otazku, o co ti ide. Urcite nie som jediny, koho to zaujima, vsak Koki. A urcite aj dalsi. Neverim tomu, ze tu je clovek, ktory nie je zvedavy na to, o co ide Guliverovi. - ktory by to nechcel vediet.

Fakt ma to zaujima, Guliver. Este viac ako tie tvoje otazky. Lebo z mojich prispevkov idu jasne rekacie, zatial co z tvojich je to 1 chaos za druhym.

Najprv si nechcel napisat, kto si, potom si napisal po niekolkych vyzvach, ze si veriaci, a teraz zase mlcis, ked sa ta pytam na to iste - chcem vediet este, do akeho spolocenstva patris, lenze ty si mi neodpovedal ani na to, ci si veriaci alebo neveriaci - myslim v tejto 3. faze. Fakt neviem, co si mam o tebe mysliet, Guliver, napis mi to, prosim, co si mam o tebe mysliet. Dakujem.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2014 :  12:59:13  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
A kto je zvedavý, bude skoro starý...

Už som to tu niekoľkokrát napísal: pre skutočnú diskusiu nie je podstatné akého si vierovyznania. Pretože ťa každé nejako ovlyvňuje a nie si schopný byť objektívny. Napr. tvoj vzťah k islamu: nie si schopný (nielen ty) sa na problém pozrieť z nadhľadu, ale len zo svojej "veriacej" perspektívy. Takže keby ti niekto povedal, že vyznáva islam (neboj ja to nie som) tak si voči nemu apriori zaujatý a vlastne s ním nedokážeš otvorene a nezaujato diskutovať. Viď JPII, Bezák,..., a ich pohľad na vec. Len niečo naznačili - napr. úctu - a už ich chú "vlastní" pomaly upáliť (keby mohli...).

Takže v téme evolúcia hľadajme čo najobjektívnejšiu pravdu o evolúcii a nie halucinácie, fantastické sny a predstavy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2014 :  13:19:34  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Ja som raz pozeral taky dokument, ze ak by cela Zem mala byt pokryta povrchom a ze by tu nebola zaidna voda a ze ak by sme komplet cele obyvatelstvo, ktore tu kedy zilo, bolo, tak ze by to zaplnilo len nepatrnu cast Zeme.
Pôvodne zaslal sinceretly - 10 marec 2014 :  11:21:08
predpokladas, ze na Zemi ziju iba ludia a ze su zaroven najrychlejsie rozmnozujucim sa organizmom?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2014 :  13:33:02  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Guliver, nemám problém diskutovať s inovercom, ale nebude to kamarátska debata o tom čo nás spája, ale o tom kde je pravda. Vo mne horí oheň. Každý sme nejaký, jeden sa hodí do spoločenstva Taizé, iný radšej nie.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2014 :  13:59:05  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:
Guliver, nemám problém diskutovať s inovercom, ale nebude to kamarátska debata o tom čo nás spája, ale o tom kde je pravda. Vo mne horí oheň. Každý sme nejaký, jeden sa hodí do spoločenstva Taizé, iný radšej nie.

Pôvodne zaslal Koki - 10 marec 2014 :  13:33:02


Jasné že máš problém: "...nebude to kamarátska debata, vo mne horí oheň,..."
Žiadnemu veriacemu nejde o objektívnu pravdu, ale o pravdu, ktorá potvrdzuje jeho vieru. Akonále sa ukáže pravda, ktorá je proti jeho viere tak: buď ju začne veľmi komplikovane napasovávať na svoju vieru, alebo ju jednoducho a tvrdohlavo odmietne a ešte má pocit malého víťazstva, že aký je "pevný" vo svojej viere. Vôbec mu nevadí, že verí hovadiny - viď kreacionisti.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2014 :  14:34:35  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
sinceretly

citácia:
saxsax, ale predtym ti ludia neexistovali. Boh ich v 1 den stvoril.
Ako je to mozne, ze z nicoho nic zacali existovat, ak predtym zivot neexistoval?

Odpoved je v tom, ze Bohu nie je nic nemozne.


ja dokazujem podla samotnej biblie ze smrt existovala este kym tu Adam a Eva neboli, ze existovala, pretoze sa pozierali stvorene organizmy

Vsetky biblicke pasaze, ktore hovoria o smrti v suvislosti s hriechom, vzdy velmi zretelne hovori iba o smrti cloveka. Vysvetli teda ako sa vztahuju tieto texty aj na zvierata. Sam Tomas Akvinsky (1225 - 1274) si to nemyslel. Veril, ze Bozie povodne stvorenia zahrnalo zvierata, ktore sa vzajomne zabijala. Preto sa z jeho pera mozeme docitat, ze "podstata zvierat sa ludskym hriechom nezmenila"

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2014 :  17:29:57  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
saxsax, ale ak bola predtym dokonala harmonia, a ak by si zase zacal s tymi argumentami, tak ja pouzijem tiez 1 - Bohu nie je nic nemozne a ja tvrdim, ze hlad je nasledkom hriechu.

Lebo predtym hlad nebol ani ziadne potreby spanku, vylucovania a podobne.

Navyse ak sa opieras o Bibliu, tak prave v Biblii je napisane, ze ludia su v Nebi ako anjeli - nevydavaju sa, nezenia, su proste ako anjeli - nemaju ziadne potreby hladu, nic nemusia jest, lebo sam Boh ich zivi a stara sa o nich.

Navyse zo zivota 1 svätice, ktora uz tu na Zemi zila bez telesnych potrieb, sam Boh ju zivil a staral sa o nu, zila len z Eucharistie - a co je to Eucharistia? Je to Zivy Pan Jezis. Sam Boh ju zivil a staral sa o nu.

Ak sa teda takto dokaze Boh starat o ludi uz tu na tejto Zemi, o co skor sa dokaze postarat o vsetko zive v Nebi.

Boh ma podmienku - chce vidiet vieru. Bez viery Boh nekona.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2014 :  17:39:00  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Guliver, nemám problém diskutovať s inovercom, ale nebude to kamarátska debata o tom čo nás spája, ale o tom kde je pravda. Vo mne horí oheň. Každý sme nejaký, jeden sa hodí do spoločenstva Taizé, iný radšej nie.

Pôvodne zaslal Koki - 10 marec 2014 :  13:33:02


Jasné že máš problém: "...nebude to kamarátska debata, vo mne horí oheň,..."
Žiadnemu veriacemu nejde o objektívnu pravdu, ale o pravdu, ktorá potvrdzuje jeho vieru. Akonále sa ukáže pravda, ktorá je proti jeho viere tak: buď ju začne veľmi komplikovane napasovávať na svoju vieru, alebo ju jednoducho a tvrdohlavo odmietne a ešte má pocit malého víťazstva, že aký je "pevný" vo svojej viere. Vôbec mu nevadí, že verí hovadiny - viď kreacionisti.

Pôvodne zaslal Guliver - 10 marec 2014 :  13:59:05


Guliver, ty aj ked si myslis, ze sa nehlasis ku ziadnemu nabozenstvu alebo neviem kto si, tak ti poviem toto:

Ak niekto nieco napise a odosle to, tak urobil co? Prispel do debaty.

=> je jedno, co by urobil. Ak si to precital tu debatu a nic nenapisal, aj to je jeho rekacia na to vsetko, co je napisane.

=> aj ked sa tak velmi vyhybas tomu, aby si nahodou niekde nepatril, tak v skutocnosti patris do tej ako to povedat, ciernej diery alebo tak nejako - ze proste si zareagoval aj ked si nezaregoval, lebo videl si co si videl a aj napriek tomu si nezareagoval na to a to nezareagovanie je tvoja reakcia na to.

Je to nieco, ako ked pes vidi, ze sa otvoria dvere, ze ich niekto otvori a ze vzdy v takom case mu da ta osoba jedlo do misky, tak intuitivne uz k nej automaticky ide. Ale moze nastat aj situacia, v ktorej k nej nepride a ten clovek mu to jedlo tam ajtak nasype. Ked sa potom pozrie na toho psa, usudi, ze nie je hladny - aj napriek tomu, ze na to nezareagoval, tak ja to je jeho reakcia na to, co videl.

Co tym chcem povedat? Chcem tym povedat to, ze to, co si napisal:
citácia:
Žiadnemu veriacemu nejde o objektívnu pravdu, ale o pravdu, ktorá potvrdzuje jeho vieru. Akonále sa ukáže pravda, ktorá je proti jeho viere tak: buď ju začne veľmi komplikovane napasovávať na svoju vieru, alebo ju jednoducho a tvrdohlavo odmietne a ešte má pocit malého víťazstva, že aký je "pevný" vo svojej viere. Vôbec mu nevadí, že verí hovadiny - viď kreacionisti.

sa da aplikovat aj na tie tvoje "prazdne" alebo tak nejako - neviem ako to pomenovat, ale ty vies co myslim - takze myslim tie postoje - ze aj na ne sa to da aplikovat.

Co ty na to, Guliver? Teraz sa to obratilo na teba, a ak by sa to teraz malo aplikovat na teba a uz sa to aj aplikovalo, aka je tvoja reakcia na to?

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2014 :  17:43:27  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
saxsax, ale ak bola predtym dokonala harmonia, a ak by si zase zacal s tymi argumentami, tak ja pouzijem tiez 1 - Bohu nie je nic nemozne a ja tvrdim, ze hlad je nasledkom hriechu.

Lebo predtym hlad nebol ani ziadne potreby spanku, vylucovania a podobne.

Navyse ak sa opieras o Bibliu, tak prave v Biblii je napisane, ze ludia su v Nebi ako anjeli - nevydavaju sa, nezenia, su proste ako anjeli - nemaju ziadne potreby hladu, nic nemusia jest, lebo sam Boh ich zivi a stara sa o nich.

Navyse zo zivota 1 svätice, ktora uz tu na Zemi zila bez telesnych potrieb, sam Boh ju zivil a staral sa o nu, zila len z Eucharistie - a co je to Eucharistia? Je to Zivy Pan Jezis. Sam Boh ju zivil a staral sa o nu.

Ak sa teda takto dokaze Boh starat o ludi uz tu na tejto Zemi, o co skor sa dokaze postarat o vsetko zive v Nebi.

Boh ma podmienku - chce vidiet vieru. Bez viery Boh nekona.

Pôvodne zaslal sinceretly - 10 marec 2014 :  17:29:57



co tu zas trepes o nebi ? cely cas sa bavime o evolucii a preberame moznost ci existovala smrt pred padom ludi ! na zemi

venuj sa teme a nespamuj zas !


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2014 :  17:46:09  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Ja som raz pozeral taky dokument, ze ak by cela Zem mala byt pokryta povrchom a ze by tu nebola zaidna voda a ze ak by sme komplet cele obyvatelstvo, ktore tu kedy zilo, bolo, tak ze by to zaplnilo len nepatrnu cast Zeme.
Pôvodne zaslal sinceretly - 10 marec 2014 :  11:21:08
predpokladas, ze na Zemi ziju iba ludia a ze su zaroven najrychlejsie rozmnozujucim sa organizmom?

Pôvodne zaslal guest636 - 10 marec 2014 :  13:19:34


Ak chces moju odpoved, najprv odpvedz ty mne v tejto teme:
citácia:

(na tie 2 prispevky pod tvojim prispevkom, co som napisal)

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2014 :  17:48:46  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:
Co ty na to, Guliver? Teraz sa to obratilo na teba, a ak by sa to teraz malo aplikovat na teba a uz sa to aj aplikovalo, aka je tvoja reakcia na to?
Pôvodne zaslal sinceretly - 10 marec 2014 :  17:39:00



Sinceretly niekto to tu už napísal za mňa:
citácia:
Ja Sinceretly nemám s tebou o čom diskutovať. To ty vyvolávaš diskusiu vtedy, keď treba mlčať a počúvať.

A neraď mi, či sa mám zamýšľať nad sebou. Ty sa zamysli nad sebou. Nad svojimi gigantickými príspevkami a tým, prečo vždy my všetci o voze a ty o koze.

Pôvodne zaslal Chodec - 28 november 2013 :  07:43:20






 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2014 :  17:49:26  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
saxsax, ale ak bola predtym dokonala harmonia, a ak by si zase zacal s tymi argumentami, tak ja pouzijem tiez 1 - Bohu nie je nic nemozne a ja tvrdim, ze hlad je nasledkom hriechu.

Lebo predtym hlad nebol ani ziadne potreby spanku, vylucovania a podobne.

Navyse ak sa opieras o Bibliu, tak prave v Biblii je napisane, ze ludia su v Nebi ako anjeli - nevydavaju sa, nezenia, su proste ako anjeli - nemaju ziadne potreby hladu, nic nemusia jest, lebo sam Boh ich zivi a stara sa o nich.

Navyse zo zivota 1 svätice, ktora uz tu na Zemi zila bez telesnych potrieb, sam Boh ju zivil a staral sa o nu, zila len z Eucharistie - a co je to Eucharistia? Je to Zivy Pan Jezis. Sam Boh ju zivil a staral sa o nu.

Ak sa teda takto dokaze Boh starat o ludi uz tu na tejto Zemi, o co skor sa dokaze postarat o vsetko zive v Nebi.

Boh ma podmienku - chce vidiet vieru. Bez viery Boh nekona.

Pôvodne zaslal sinceretly - 10 marec 2014 :  17:29:57



co tu zas trepes o nebi ? cely cas sa bavime o evolucii a preberame moznost ci existovala smrt pred padom ludi ! na zemi

venuj sa teme a nespamuj zas !



Pôvodne zaslal saxsax - 10 marec 2014 :  17:43:27


Cely cas sa nebavime o evolucii, lebo akcie a reakcie ludi.

Preco tu preberas to, ci existovala smrt pred padom ludi, ak sa bavime o evolucii, saxsax?

Skor by si ty sa mal venovat teme a nespamovat zbytocne.

Okrem toho na tu smrt som uz odpovedal, precitaj si to vyssie, co som napisal.

Navyse ty sam si napisal:
citácia:
citácia:
A čím sa živili také kostné červy pred pokušením ?

Podľa vyššie uvedenej teórie, chúdence boli odsúdené na vyhynutie hneď dvakrát.
Ani mäsko papkať nemohli, ba dokonca, ani mŕtvoly nemohli existovať ... nezávidím.

Pôvodne zaslal baránok - 09 marec 2014 :  18:48:18



nechapes baranok

ziadne neboli, az potom, ked ludia zhresili predsa

tak aj vznikli aj vsetky zle zvierata predsa, ale aj bacily a virusi (tie sa nekrmili travou) a ostatna zla haved...




Pôvodne zaslal saxsax - 09 marec 2014 :  19:34:00


tak preco si teraz protirecis? Preco to protirecenie, saxsax?

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 29 Previous Topic: Ježišova rasa Téma Next Topic: sexualna akcia  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06