Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Plán čítanie sv. písma
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Prazdne srdce Téma Next Topic: Nebo, peklo  

minos

Stav: offline

 Odoslaný - 30 január 2011 :  16:41:04  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: minos  Pridať minos do zoznamu priateľov
Pochválen Pán Ježiš Kristus, chcel by som sa opýtať, či niekto nevie ako sa zaregistrovať na www.svatepismo.sk , lebo mne po registrácii príde aj e-mail, ale nedá sa prihlásiť, skúšal som to už veľa krát (po registrácii sa automatický prihlási, ale plán čítania sv. písma nejde). Alebo neviete kde by sa dal vytvoriť plán čítania sv. písma na každý deň online??? Vďaka za odpovede.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 23  ~  Člen od: 12 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 13 január 2016 Upozorniť moderátora 

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 31 január 2011 :  19:43:57  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Naveky. Amen.
aj mna by zaujimalo, ci nemaju nejake problemy, pretoze isty cas nefungovali liturgicke citania na dnes
inak Minos, je tam na pravej strane rocny plan citania celej Biblie...ci ty mas zaujem o svoj vlastny plan?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

minos

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2011 :  15:19:29  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: minos  Pridať minos do zoznamu priateľov
áno chcel by som vlastný plán, tak že by som napr. začal dnes/zajtra a skončil by som 1/2.2.2012.... Len neviem, či sa to dá...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 23  ~  Člen od: 12 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 13 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2011 :  19:27:26  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
skusila som hladat a nasla som toto:
http://www.eurohranoly.sk/kristus/rocny_plan_citania_biblie.pdf


 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

handulka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2011 :  22:32:14  Zobraziť profil  Pridať handulka do zoznamu priateľov
mne dala jedna známa takú brožurku akú si našla Neviem kde sa to dá kupit lebo vravela že to objednavala Ešte som to nezačala praktizovat ale že za rok prečitaš celé sv.Písmo

handulka

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 96  ~  Člen od: 16 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 10 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2011 :  23:17:40  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
prepacte, ale nerozumiem, preco treba nejaky plan, ak si chcem nieco citat a studovat?

prinutit sa? poctivo odskrtavat, ze som precital?
tak chcem citat, alebo si odskrtnutim dokazat, ze som precital?

naco plan ?


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 02 február 2011 :  12:18:55  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
saxsax,
a naco su v skole ucebne plany?
co je na tom zle, ked si chce niekto precitat Pismo za rok?...je to vela stran, tak niekto iniciativny urobil plan ako si ho cele precitat za rok...aj ked mne sa viac pozdava citat si to pekne zaradom a nie preskakovat z jednej knihy do druhej...ale ked to inemu vyhovuje inac, tak preco by si to nemohol precitat aj inym stylom?
a odskrtavanie je prave pri tomto style Pisma dolezite, lebo by clovek zachvilu nevedel, co uz ma precitane, kdezto pri postupnom citani staci dat zalozku...ci ani tu netreba davat, a zacnem citat, kde prave otvorim?...ak mam umysel precitat si cele Pismo, je dolezite znacit si, co uz precitane mam, nejde o to nieco si dokazovat

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 02 február 2011 :  13:34:26  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
saxsax,
a naco su v skole ucebne plany?
co je na tom zle, ked si chce niekto precitat Pismo za rok?...je to vela stran, tak niekto iniciativny urobil plan ako si ho cele precitat za rok...aj ked mne sa viac pozdava citat si to pekne zaradom a nie preskakovat z jednej knihy do druhej...ale ked to inemu vyhovuje inac, tak preco by si to nemohol precitat aj inym stylom?
a odskrtavanie je prave pri tomto style Pisma dolezite, lebo by clovek zachvilu nevedel, co uz ma precitane, kdezto pri postupnom citani staci dat zalozku...ci ani tu netreba davat, a zacnem citat, kde prave otvorim?...ak mam umysel precitat si cele Pismo, je dolezite znacit si, co uz precitane mam, nejde o to nieco si dokazovat

Pôvodne zaslal janka - 02 február 2011 :  12:18:55



neviem, ze by som povedal ze je nieco na tom zle , podla mna biblia sa urcite neda citat na jeden raz, k nej sa clovek ak ju chce chapat, ci niektorym veciam rozumiet musi vracat neustale, moja skusenost

citam knihu, casopis, ci vidim nejaky film, kde je narazka na nejaky citat z biblie, siahnem po biblii, konfrontujem

som ucastnikom nejakej diskusie, nieco sa cituje z biblie, siahnem po biblii, porovnavam, porovnavam z roznymi inymi bibliami

ja len, ze mne to pride ako nalinajkovany, urceny plan, ktory si treba splnit aby som mohol povedat, ze ako krestan som bibliu vobec cital

moja zena sa napriklad vracia mnohrat k niektorym pasazam, versom z biblie, z ktorych cerpa svoj dusevny pokoj, bolo by divne, keby ze zaskrtnutim, ze uz to citala sa tam nechce vratit

he, mala by si vidiet moje biblie , je to pestrofarbne more zvyraznovacmi vyznacenych pasazi, podla dolezitosti

ale nakoniec, ten tvoj link som si stiahol , mozno pomoze ako hotova pomocka, kde mam pre mna vyznamne pasaze


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 02 február 2011 :  14:26:14  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Podľa mňa tu platí to čo hovorí Rarach a ja to chápem asi tak. Určite treba ísť na všetko postupne. Ak by som mal zobrať Bibliu a čítať ju tak aby som ju chápal, nestačilo by si stanoviť dobu, nestačilo by si prečítať ju raz. Proste musel by som čítať pozorne, sústredene a sám by som aj tak nechápal plný zmysel. Preto treba nejaký výklad. A čo je vlastne výkladom a zhrnutím Biblie? Zaručene v prvom rade katechizmus. Ak najprv prečítam katechizmus, to čo prečítam v Biblii budem chápať ľahšie. Ak pridám nejakú mravouku, Biblické dejiny, už nebude vôbec ťažké rozumieť tomu, čo sa v Biblii píše. Lebo prakticky vysvetlenie budem poznať, a už si to len dám do súvislostí priamo v Biblii. Ako som začal postupne čítať katechizmus na základe Rarachovej rady, tak naozaj je to asi prvé dielo po ktorom by mal siahať katolík, či aj neveriaci ale hľadajúci. Hovorí jednoznačne o základných veciach, ktoré je nutné poznať prakticky pre základ viery. Väčšina je všeobecne známa, ale vždy sa nájdu detaily, ktoré som napr. nikdy nevedel tak presne, respektíve som si nebol istý. Ja som preto dal koniec na čítanie Biblie, a najprv prejdem tieto ľahšie pochopiteľné veci, lebo začínať hneď s kvantovou fyzikou, bez základných znalostí najjednoduchších fyzikálnych pojmov, je proste beh na dlhú trať, a je to tá zložitejšia cesta a priestor na mnoho omylov.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 02 február 2011 :  19:19:25  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
len mozem potvrdit, , rovnako pendlujem medzi katechizmom a bibliou a odbornou publikaciou

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 02 február 2011 :  19:33:09  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
no, som milo prekvapena saxsax

suhlasim s tym, ze aj ked si niekto da zavazok precitat Bibliu hoci za rok, mal by sa k nej neustale vracat, nie mat to len odfajknute v kolonke splnene
inak s tym som sa stretla, ze si robia ludia poznamky v Pisme, mne to pride luto popisat si ho...mojmu manzelovi knaz poradil zas taku vec, aby si z casti, ktoru precita vypisal to, co ho v nej zaujalo...ale zas, ked clovek potrebuje nieco v Biblii rychlo vyhladat, praktickejsie su lepky
hm, ked sa tu zacala tato tema, asi sa aj ja pustim znova do citania celeho Pisma....dakujem za tuto temu

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 02 február 2011 :  20:27:19  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Myslím, že keď chce človek v Biblii niečo rýchlo vyhľadať, praktickejší je internet

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 03 február 2011 :  19:31:35  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ano, to mas pravdu Kolji

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Prazdne srdce Téma Next Topic: Nebo, peklo  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06