Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Bratislavské misie
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Neomylnosť kánonov ekumenických koncilov Téma Next Topic: TURINSKE PLATNO  

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  10:24:47  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
Pozdravujem vsetkych! V nedeľu skončili bratislavske misie, tak by ma zaujimalo /nazor nielen "bratislavcanov", ale vsetkych, ktori sa misijnych kazni a prednasok zucastnovali/:
- v čom vidite zmysel a uzitok misii ako takych
- co vam konkretne dali tohorocne misie
- aký je vas nazor na akcie organizovane v uliciach Bratislavy

Ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora 

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  11:03:44  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Tu som o tom niečo našiel:
http://www.postoy.sk/bratislavske_misie_anketa


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  11:38:15  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
Zdravim, Dusan, dakujem za odkaz, aj ja som si ho uz predtym pozrela, no zaujimal by ma skor postoj nas "obycajnych ucastnikov" misii, co to dalo nam, co nas oslovilo, prip. ci sme sa stretli aj s niecim negativnym..
ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  15:52:33  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Ela ja som nitrančan, tak neviem. Katolícke misie sú náročnou úlohou, lebo ľudia tu majú k Cirkvi často predsudky a o kresťanstvo málo záujmu. Zdá sa že ich viac odchádza, než prichádza.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  16:36:42  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Ela,
pokial nechcete stracat cas, vyckavanim na odpovede nepritomnych resp. ignorantov, najlepsie bude, ak sama date co ste videli/zazili.

Nech sa mame cim povzbudit.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  18:44:00  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ja som sa misii zucastnila raz, asi pred 5-6 rokmi...podla mna to v cloveku ozivi vieru a nakopne ho to

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  20:43:42  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
dakujem, pan Rarach, za upozornenie.
Tak teda skusim ja svoje dojmy:
1. co sa dialo v uliciach neviem, priznam sa, pre istotu som sa nesla pozriet, lebo ak to boli tie "tance a rozne mavanie zastavami, akoze "vanutie Ducha", tie by mna duchovne vobec "nenaladili", ale rozladili urcite... tak som bola zvedava, ako to posobilo na inych, aky maju na taketo prejavy "viery" nazor, a ci je to moja krestanska nezrelost, ze to povazujem skor za "saskarenie"... zatial nikto nic

2. prvy den, teda vlastne druhy, lebo to bola nedela, som isla zo sv. omse mierne rozladena a sklamana, manzel homiliu okomentoval "kazen nasho p. farara by mi rozhodne dala viac" - a ja som sa s nim v tomto stotoznila, takto mierne "negativne" naladena som prichadzala na sv. omsu dalsi den a to uz bolo o inom, plny kostol, skoro ako na velke sviatky, vynikajuca kazen i prednaska po sv. omsi, celkova atmosfera fajn, rady pred spovednicami... duchovne som odchadzala obohatena ... dost ma vsak sklamala kazen o Eucharistii, v jednom z nasledujucich dni a na ktoru som sa zvlast velmi tesila... Skoda, ze kazatel sa velmi snazil o akesi "logicke vysvetlenie" transsubstanciacie namiesto toho, aby hovoril o tom, ake je to nesmierne, nepochopitelne tajomstvo a pozdvihnut bozi lud k hlbokemu prezivaniu tohto tajomstva v castom sv. prijimani, k navratu k ucte, ktora ako keby sa stracala a tento dar nam zovsednieval.. Bola to velka, skoda, ze premarnena sanca...
Celkove som vsak vnimala aj tieto misie /rovnako ako pred par rokmi/ ako cas, kedy sme si mohli intenzivnejsie prezit svoju vieru, uvedomit si hodnotu tohto Bozieho daru - daru viery A za seba mozem len konstatovat, skoda, ze trvali len tak kratko ale - ako som sa kdesi docitala:
"Misiami sa nič nezačína, ani sa nič nekončí. Je to čas milostí, kedy sa nás Boh chce dotýkať zvláštnym spôsobom".
Je na nas, teda aj na mne, ci Mu to dovolim a ako budeme z tychto duchovných zazitkov dalej "tazit".
ela


P.S. dnes uz bolo v kostole na sv. omsi. sluzenej v rovnakom case, ako ked sa konali misie podstatne menej ludi...

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  22:28:23  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
No neviem, ale moc povzbudivo mi to nepripada.

Naco tanecky, poviem rovno - kremese sa cakat ajtak nedali, a tie stupidne manifesty krestanskych aktivistov su priamou reklamou na antikrestanstvo.
Odpudive daco.
Mundum senescit a ak mal Benedikt pravdu o krizovom stave cirkvi, tak ...

Na druhej strane iste registrujete aj zasadne pozitiva, ktore z celej akcie mozno vytazit.
Povzbudive pozitiva.
Ela, co myslite?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  22:57:32  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
mno ja dam svoj postreh... oko starsi uzivatelia vedia ja som ateista.. ale velmi mam rad a chovam v ucte katolicku cirkev , moja priatelka vie toho o nej malo tak sa jej snazim aspon sprostredkovat co to o nej.. scasu nacas ideme do kostola alebo si nieco spolu pozrieme o tej vasej viere ,ci cirkvy.. ako som zistil ze budu misie som sa siel snou pozrtet na ne , nakolko byvam rovno v starom meste...
bol to vecer ,na hlavnom namesti sa nieco dialo tak sme sa zastavili. uprimne nedokazal som sa na to ani ja ani priatelka divat... ako koho napadlo tu vec pustit na podium nevem.. akasi kvazi kapela so silne cernoskym nadychom... hudba desna, primitivne pohyby.. a cele to koncilo tym ze spevak zacal hulakat jesus.. jesus .. jesus... to by nebolo az tak odveci ale to ze to hulakal skoro 7 minut vkuse uz od veci je podla mna poriadne.. , naozaj som sa musel vzdialit ja aj priatelka ,smiesne bolo ze som pocul ako hulaka este aj na klariskej a to o hodnu chvilu neskor...
cely ten vykon hodnotim enormne odstrasujuco.. sam som sa hanbil ze som priatelku nahovoril na to aby sme tam vobec sli.. ( podobne ukazi sa tam este par dni premavali ako som zistil cestou domov po dalsie dni..)
a k pozytivam napriklad vo frantiskanskom kostole skraslili interier aj exterier, a bola v ponuke zadarmo krestanska litera...
uprimne nevem kolko vas staly tie misie , necem ani rypat ale tie peniaze sa mozno dali pouzit aj efektnejsie.. (skoro urcite)
snad to co som napial nikoho nepohorsi ,

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  23:38:42  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
Volsung, neboj, ak je kritika oprávnená a podaná rozumne a jasne, prosto vidno, že to je vskutku tak, nemyslím, že sa tu budeme urážať. Potom je smutné čosi/ktosi iný, a teda by sa mali zamyslieť. Otázne, ako by takúto kritiku prijali dotyční usporiadatelia a účinkujúci...

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  23:59:02  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Profesionalita vystúpenia a hudby je podľa mňa irelevantná. Ale to kričanie "Jesus" mne vyznieva značne sektársky a skôr pocitovo a magicky ako skutočne. Vzývať Boha vymívaním mozgu abo tak niečo...
Teda sa pýtam. Je to správne takto oslavovať Boha?

No podám aj svoj zážitok. Keďže bývam na dedine, misie u nás spočívajú v tom, že nedeľné omše slúžia vo farnosti nejakí misionári. A zase chcem vedieť či je v súlade s kostolným poriadkom, že omša prebiehala tak ako má, ale kázeň bola viacmenej informáciou o pomeroch v misijnej oblasti daného kňaza a predvedením nejakého miestenho oblečenia na miništrantoch. Pričom poobede bola oznámená prednáška aj keď druhého misionára, ale snáď mohol prispieť aj tento prvý na prednáške tým, čím prispel na kázni. Je proste takáto kázeň v poriadku?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2010 :  00:13:27  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
citácia:
Skoda, ze kazatel sa velmi snazil o akesi "logicke vysvetlenie" transsubstanciacie namiesto toho, aby hovoril o tom, ake je to nesmierne, nepochopitelne tajomstvo a pozdvihnut bozi lud k hlbokemu prezivaniu tohto tajomstva v castom sv. prijimani, k navratu k ucte, ktora ako keby sa stracala a tento dar nam zovsednieval.. Bola to velka, skoda, ze premarnena sanca...
Pôvodne zaslal Ela - 27 október 2010 :  20:43:42



Toto myslíš vážne?

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2010 :  12:50:24  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
ad volsung:

zaujimavy ateizmus, ktory je nakloneny katolikom a este aj vlastne dievca aktivne pobada konvergentnym smerom.

Ze nieco z ateistickeho malomocenstva rozumu v sebe iste mate, nasvedcuje fakt, ze ste sa dopustili takeho nehorazneho nezmyslu, ako je skusit predstavit krestanstvo neznalemu cez akekolvek verejne podujatia sucasneho cirkevneho establishmentu (bez ohladu na denominaciu).
A Vy velmi dobre viete, o com hovorim, kedze Vam netreba nijako extra vysvetlovat, ako sa hodnoty spojene s krestanstvom prejavovali in past a ako v sucasnosti - Vy to totiz mozete porovnavat takpovediac priamo, lebo sa pohybujete v oboch dimenziach sucasne.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2010 :  15:50:27  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
najviac vtipne je, ked krestania nič nerobiaci kritizuju tych co sa o nieco snazia....


na misiach som nebol, ale podla programu vidim ze kazdy si mohol najst to, čo mu vyhovuje.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2010 :  19:39:35  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ked som zacala chodit na chvaly, po prvy krat som sa stretla s ludmi, ktori tancovali, volali meno Jezis a podobne...bolo mi to cudne, smiesne...teraz mi to pride uz normalne, aj ked ja som pri modlidbe nikdy nedokazala vyskakovat a podobne...jedine som mala velku tuzbu volat meno Jezis, tak uplne chapem, ze ho moze niekto velmi dlho opakovat...ak su pre niekoho take prejavy viery odstrasujuce podla mna to nevadi, lebo ak je s takym clovekom Boh, kona On...keby bol clovek neviem ako sympaticky a mal by tie najuzasnejsie reci o Bohu, neobratil by ani jedinu dusu, lebo na to je potrebna Bozia milost a nie mudrost a sympatickost cloveka

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2010 :  20:03:45  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
Pre kolji: na otazku nereagujem - dovod? - uroven vsetkych Vasich doterajsich prispevkov...

pre: Raracha: napriek kritickemu postoju (ku konkretnej homilii) a tiez, odmietaniu "taneckov" a pod. prejavov "viery", celkove pre mna boli misie prinosom v duchovnom zivote a v konkretnom pripade mi velmi pomohli zorientovat sa, pochopit a tym sa posunut dopredu , za co som velmi vdacna a prispela k tomu prave velmi hodnotna prednaska... Podrobnosti neuvediem, mozno to nie je spravne, ale svoj zivot a aj ten duchovny zivot nerada "rozpitvavam" verejne..

Pre tornero: kazdy ma pravo na nazor a na urcite ocakavania, a tiez moze vyjadrit svoje sklamanie, ak ocakavania (a opravnene) neboli naplnene. Apropo osobne nepatrim ku krestanom co nic nerobia... a pokial viem, tak aj ti dalsi, ktori vyslovili svoj nazor Akurat s tym nemusim/e chodit na bubon. Neposudzujte, ked nepoznate...
a hodnotit misie, ze boli super, len podla plagatov... - opat posudzujete a nepoznate

ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2010 :  20:17:26  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:

pre: Raracha: napriek kritickemu postoju (ku konkretnej homilii) a tiez, odmietaniu "taneckov" a pod. prejavov "viery", celkove pre mna boli misie prinosom v duchovnom zivote a v konkretnom pripade mi velmi pomohli zorientovat sa, pochopit a tym sa posunut dopredu , za co som velmi vdacna a prispela k tomu prave velmi hodnotna prednaska... Podrobnosti neuvediem, mozno to nie je spravne, ale svoj zivot a aj ten duchovny zivot nerada "rozpitvavam" verejne..



Pôvodne zaslal Ela - 28 október 2010 :  20:03:45



Dakujem za odpoved.
Skoda, ze viac toho nedate.
Toho pozitivneho.
Je velka pravdepodobnost, ze priestor pre to negativne z misii, naberie na objeme natolko, ze to pozitivne bude udusene az zadupane.
Pokial sa nebudu ozyvat ti, ktori z misii tazia dobre, mate svoj podiel na tom, ze hlasy z opacneho tabora nebudu mat dovod zanikat. Naopak.
Osobne si myslim, ze misie celkovo su uz davno viac na skodu ako na uzitok.
To preto, lebo ide o pocin, ktory keby nejestvoval, nezmnozil by sumu produkovaneho zla, a je lepsie, ak sa neudeje male dobro, ako keby s malym dobrom vzislo aj vacsie zlo.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2010 :  20:57:51  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
citácia:
Pre kolji: na otazku nereagujem - dovod? - uroven vsetkych Vasich doterajsich prispevkov...
Pôvodne zaslal Ela - 28 október 2010 :  20:03:45



Na otázku si práve zareagovala, takže prečo na ňu rovno neodpovedať?

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2010 :  21:08:18  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov


ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2010 :  21:22:19  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Neviem, prečo je pre teba taký problém odpovedať. Ak moje príspevky aj tak neberieš vážne, snáď sa nemusíš ničoho báť, nie?

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2010 :  23:30:58  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Mala troska do mlyna.
Nejako mi to toho roku nevyslo, aby som sa zucastnil hojnejsie, takze som pocul jeden koncert a dve prednasky.

Osobne proti tancekom a ako ela pise mavaniu vlajkami ako istemu prejavu radosti z Bozej pritomnosti nic nemam, aj David z celej sily tancoval pred Panom a kvoli tomu nim opovrhli. Len sa mi to nezda ako vhodna forma sirenia Evanjelia pre neveriacich, hoci ja som to na uliciach nevidel.

Celkovo myslienku misii hodnotim kladne, len sa mi zdalo, ze si organizatory ukusli prilis velky krajec a namiesto misijnej cinnosti u neveriacich islo skor o duchovne cvicenia pre veriacich a tam uz potom islo o jednotlivych knazov, ci reholnikov. Niektore kazne boli hodnotne, z niektorych som mal velmi rozpacity dojem.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2010 :  23:52:24  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Treba si uvedomiť, že KC tvoria hriešny ľudia.
U Bohom je dôležitý úmysel jednotlivých členov misií a nie či sa to niekomu páčilo viac alebo menej.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2010 :  14:05:56  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Úmysel je dôležitý, ale je veľmi dôležité aké prostriedky sa zvolia na splnenie úmyslu a aká veľká snaha je pre splnenie úmyslu. Lebo čo je osožný úmysel, ak je konaný nesprávne? Čo z toho, že chcem nakŕmiť pár hladných ľudí, ak kôli chlebu zabijem predavača?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2010 :  15:27:31  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Co zabije akekolvek dobre mienene akcie (vratane misii)?
Absencia dostojnosti.

A co je zabijakom dostojnosti (kedze predpokladame, ze vedome ju nik vylucit nechce)?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2010 :  14:06:08  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Este maly postreh

cast programu katolickych misii zastresovali aj protestanti a myslim, ze aj tie dve anglicky speivajuce skupiny, co volsunga tak vydesili boli protestanti.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2010 :  14:57:37  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
aha takze to maju na svedomi protestanti..

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Neomylnosť kánonov ekumenických koncilov Téma Next Topic: TURINSKE PLATNO  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06