Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Svědectví - jak si mě Bůh našel
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Kňazstvo Téma Next Topic: Liturgia hodín v latinčine
Strana: z 3

Maeror

Stav: offline

 Odoslaný - 29 september 2010 :  15:44:54  Zobraziť profil  Pridať Maeror do zoznamu priateľov
chtěl bych vám sem napsat příběh mého obrácení. Tak snad to někomu k něčemu bude.
Narodil jsem se v Ostravě před 31 lety. Rodiče mám výborné, nemůžu si ztěžovat. Pocházím ze tří dětí, kde já jsem nejstarší. Rodina výborná, ale naprosto ateistická a mírně orientována proti katolické církvi.
V roce 1990 se mi hodně líbilo Beatles. Pouštěl jsem si gramofonové desky a kazety od taťky. Jednou při prohledáváni nepopsaných kazet jsem hledal jestli tam nebude ještě něco od Beatles. Na jedné kazetě bylo tak jsem si to pustil. najednou to bylo přerušeno nabroušenýma kytarama a skladbou ze které energie tryskala na všechny strany. strašně se mi to líbilo tak jsem si ji pustil asi 10x za sebou. Taťka ten ani nevěděl, že tam něco takového má, protože metal nesnáší. nikdo doma nevěděl kde se to tam vzalo. Ta skladba se jmenovala Creeping Death a byla od Metallicy. Já jsem v tédobě nevědel, že je to metal. Pustil jsem to kamarádovi a on na mně, že jeho starší bratr má plno takových kazet. Tak jsem si od něho půjčil Black Sabath, Metallicu a spoustu jiných. Začal jsem zajímat o texty a v souvislosti se skupinou Mercyful Fate taky o satanismus a okultismus. Začal jsem s tim experimentovat a mně to fungovalo...věnoval jsem se magii. Dělal jsem vše od rituálů až po přímou komunikaci s démony. To už jsem byl v prvním ročníku střední školy. Chodil jsem na elektrotechnickou průmyslovku do Ostravy.
Ve druháku k nám propadnul jeden kluk a posadili ho ke mně. Byl to protestant, a ten se se mnou o tom začal mluvit. Jednou když jem si povídali o hudbě tak jsem mě zeptal jestli vím, že existuje Křesťanský rock. Můj obrovský údiv spojený spojený s ráznym ne ho přesvědčil aby mi půjčil album unseen Power od hard rockové skupiny Petra. já jsem si to poslechl, ale moc jsem tomu nerozuměl, protože to bylo anglicky.
tak jsem mu to vrátil.
Po několika měsících jsem potkal kamaráda ze ZŠ a ten se mě zeptal jestli mu s něčím nechci pomoct, já jsem řekl, že jo a byl jsem přiveden do tehdy vznikajicího Telepace, které se tehdy stavělo. tam jsem se při práci dal do řečí s jedním zaprášeným chlapíkem, ze kterého po nějaké době vylezlo, že je to kněz. a ten mi půjčil videokazetu Beyond Belief opět od Petry, tam už běžely titulky s překlady textů. Podíval jsem se na ni a tehdy se začaly pomalu dít velké věci v mém životě.
tehdy se mi ještě začala líbit jedna holka, tak jsem tam chodil celkem pravidelně, ale jen kvůli ní. Následně jsem jel kvůli ní na celostátní setkání mládeže na Hostýn jako nevěřící, ale pořád spíše okultista(1995). tam prodával jeden chlapík kazety e jedna vbudila mou pozornost obálka jedné kazety. byl tam tento obrázek:
http://3.bp.blogspot.com/_wptu7uNVhIo/TCvokp6b8cI/AAAAAAAAAes/65EKMJy611o/s1600/605px-Scrolls_of_the_megilloth_cover.jpg
Já jsme si tu kazetu hned koupil, uvtř byly přiložené české překlady textů. jednalo se o křesťanský death metal. Velmi kvalitní.
A přes ty texty začal Bůh působit.
Jednou pri poslechu skladby Ancient Prophecy (staré proroctví)
http://www.youtube.com/watch?v=LA8QDuW5tTs
jsem najednou v pokoji kleknul a se slzami v očích se začal poprvé v životě modlit, začal jsem Bohu vyznávat mé hřichy.
I když jsem Boha moc neznal tak jsem se modlil skoro celý týden. Pak jsem šel ze školy odskočil jsem si na faru zeptat se jak dále. Bylo mi řečeno, že za dva měsíce se rozběhne příprava dospělých ke křtu. Začal jsem pravidelně chodit do kostela, ale strašně mě štvalo, že nemůžu k přijímaní. Doma jsem našel nějaký starý zaprášená nový Zákon tak jsem si v něm četl. Začal jsem chodit na přípravu a v rok na to jsem byl pokřtěn. Můj příběh pokračuje. Po tom mém křtu se událo ještě mnoho věcí, které mě přitáhly k Ježíši ještě blíže, ale o tom až někdy jindy. S tím z jakého prostředí jsem vyšel se váže i povolání, které jsem od Boha dostal a dokonce i zařídil abych se potkal s podobně zaměřenými křesťany. Vše to byly takové..."náhody".
Pochválen buď Ježíš Kristus na věky. Pořád mu děkuju, že mě z toho vytáhnul a že mi žehná.

Křesťan

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 79  ~  Člen od: 15 september 2010  ~  Posledná návšteva: 29 november 2010 Upozorniť moderátora 

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 29 september 2010 :  18:39:40  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
Ty, brďo, Maeror!! tak priznám sa, nedokázala som si vypočuť tú skladbu, sorry. Vieš ja zase viac inklinujem k niečomu takémuto: http://www.youtube.com/watch?v=WVY_RK0LBnw a vôbec pri mojom návrate pôsobila na mňa hudba gregoriánskych chorálov a neskôr byzantských - tie linky som inde uviedla. Ale asi to možno bolo u Teba tak, že aby Ťa Boh mohol osloviť, musela prísť do Tvojho ucha kresťanská metalová hudba, asi by si inú neprijal v tom momente. Že taká vôbec existuje, som nevedela a ani by som ju z počutia nedokázala dešifrovať, ako kresťanskú...
Tak, hm...naozaj Duch vanie kadiaľ chce...

ešte Ti "darujem" link na toto: http://www.youtube.com/watch?v=vXw3Hj6vRoc&feature=related

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 29 september 2010 :  19:52:45  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
chvala ti Pane, ze nas tak milujes!
nech ta Pan stale pozehnava a vedie ta

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Maeror

Stav: offline

 Odoslaný - 29 september 2010 :  22:26:20  Zobraziť profil  Pridať Maeror do zoznamu priateľov
citácia:
Ty, brďo, Maeror!! tak priznám sa, nedokázala som si vypočuť tú skladbu, sorry. Vieš ja zase viac inklinujem k niečomu takémuto: http://www.youtube.com/watch?v=WVY_RK0LBnw a vôbec pri mojom návrate pôsobila na mňa hudba gregoriánskych chorálov a neskôr byzantských - tie linky som inde uviedla. Ale asi to možno bolo u Teba tak, že aby Ťa Boh mohol osloviť, musela prísť do Tvojho ucha kresťanská metalová hudba, asi by si inú neprijal v tom momente. Že taká vôbec existuje, som nevedela a ani by som ju z počutia nedokázala dešifrovať, ako kresťanskú...
Tak, hm...naozaj Duch vanie kadiaľ chce...

ešte Ti "darujem" link na toto: http://www.youtube.com/watch?v=vXw3Hj6vRoc&feature=related

Pôvodne zaslal juja - 29 september 2010 :  18:39:40



Ten otčenáš se mi líbí, té Celine Dion to jaksi nevěřím, že to myslí upřímně to co zpívá.
Dnes už neposlouchám jen metal. před 12-ti lety jsem propadnul hudbě J.S. Bacha, když jsem dostal dárkem jedny jeho pašíje.
a dovol abych tě taky podaroval jednou skladbou od křesťanské skupiny HB (zkratka z Holy Bible). Slovenský překlad textu je tady

Mám sväté tajomstvo. Je vpísané do môjho srdca
Nikto mi ho nemôže vziať. A sám sa oň neviem podeliť.
Je to Ježiš. Je to Ježiš.
Kto ma nikdy nemôže sklamať.

Si môj Svätý Pán, kto videl moje slzy a vyznania, nemám pochybností.
Teraz som tu aby som povedal: "Vďaka Ježiš. Si moja spása, si môj Boh."

Bol tu temný tieň a ja som a zamiloval do hriechu.
Bol som otrokom tohto sveta. Potom si mi dal svoje najlepšie.
Chcem ťa cítiť. Naplň moje srdce.
Duch Svätý, zostúp na mňa.

a píseň je tady (neboj, je pomalá, klidná)
http://www.youtube.com/watch?v=A20QFvDGNjI
Začátkem tohoto roku jsem měli duchovné obnovu. Ják jsem tam jel tramvají tak mi zrovna tohle hrálo ve sluchátkách. Přijel jsem na místo obnovy a hned jsem začal modlit.

Křesťan

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 79  ~  Člen od: 15 september 2010  ~  Posledná návšteva: 29 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 29 september 2010 :  23:02:03  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Ty, brďo, Maeror!! tak priznám sa, nedokázala som si vypočuť tú skladbu, sorry. Vieš ja zase viac inklinujem k niečomu takémuto: http://www.youtube.com/watch?v=WVY_RK0LBnw a vôbec pri mojom návrate pôsobila na mňa hudba gregoriánskych chorálov a neskôr byzantských - tie linky som inde uviedla. Ale asi to možno bolo u Teba tak, že aby Ťa Boh mohol osloviť, musela prísť do Tvojho ucha kresťanská metalová hudba, asi by si inú neprijal v tom momente. Že taká vôbec existuje, som nevedela a ani by som ju z počutia nedokázala dešifrovať, ako kresťanskú...
Tak, hm...naozaj Duch vanie kadiaľ chce...

ešte Ti "darujem" link na toto: http://www.youtube.com/watch?v=vXw3Hj6vRoc&feature=related

Pôvodne zaslal juja - 29 september 2010 :  18:39:40



Ten otčenáš se mi líbí, té Celine Dion to jaksi nevěřím, že to myslí upřímně to co zpívá.
Dnes už neposlouchám jen metal. před 12-ti lety jsem propadnul hudbě J.S. Bacha, když jsem dostal dárkem jedny jeho pašíje.
a dovol abych tě taky podaroval jednou skladbou od křesťanské skupiny HB (zkratka z Holy Bible). Slovenský překlad textu je tady

Mám sväté tajomstvo. Je vpísané do môjho srdca
Nikto mi ho nemôže vziať. A sám sa oň neviem podeliť.
Je to Ježiš. Je to Ježiš.
Kto ma nikdy nemôže sklamať.

Si môj Svätý Pán, kto videl moje slzy a vyznania, nemám pochybností.
Teraz som tu aby som povedal: "Vďaka Ježiš. Si moja spása, si môj Boh."

Bol tu temný tieň a ja som a zamiloval do hriechu.
Bol som otrokom tohto sveta. Potom si mi dal svoje najlepšie.
Chcem ťa cítiť. Naplň moje srdce.
Duch Svätý, zostúp na mňa.

a píseň je tady (neboj, je pomalá, klidná)
http://www.youtube.com/watch?v=A20QFvDGNjI
Začátkem tohoto roku jsem měli duchovné obnovu. Ják jsem tam jel tramvají tak mi zrovna tohle hrálo ve sluchátkách. Přijel jsem na místo obnovy a hned jsem začal modlit.

Pôvodne zaslal Maeror - 29 september 2010 :  22:26:20



Drahe Bozie Dieta.... pokoj s Tebou. Nie, ako svet dava, ale aby sa nase srdce nestrachovalo.

Dakujem za zaujimave svedectvo obratenia a kedze zivot je celozivotny proces obratenia sa na Jezisa a Jeho volu, tak ked este zazijes ine obratenie s a k Bohu,tak napis. Zaiste to bude povzbudive pre vsetkych.

Mne sa stalo, ze som zazil take 1 velke obratenie k Bohu v 17r., odvtedy som tak ako ty vyznaval hriechy Bohu i v Cirkvi, zriekol sa falosnych nabozenstiev, ale s hudbou, ktora rytmicky sputava ducha, tak to az o rok na to, ked s Bozej milosti sa za mna modlili a pocas toho som spoznal ako diabol moze aj ked len cez samotnu hudbu / nespravny rytmus/ tlmit a rusit Bozieho Ducha.

Preto suhlasim aj z komentarom od "Juja", ze si Ta Boh priviedol blizsie k sebe prostrednictvom niecoho, s ocakavanim, ze aj od toho sa casom obratis. Samozrejme, ze mame slobodnu volu, aby sme sa sami rozhodli, ci nam postaci zit v takej "slobode" alebo sa este viac ocistovat pre Ducha Svateho.

okrem toho si viem predstavit, ze niektori ludia zamerne miesaju ducha tohto sveta s Duchom Svatym, co sa prejavuje aj v oblasti hudby a ti, ktorym to nevadi alebo o tom este nevedia, tak su v tom takpovediac "namoceni."

Dnes na sv.archanjelov mocnych ochrancov tela a duse / ducha/ nech nam Boh zehna a ochranuje od zleho. Prajem avsetkym aj Tebe, aby si naplno prezival radost z Bozich milosti.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Maeror

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2010 :  09:30:16  Zobraziť profil  Pridať Maeror do zoznamu priateľov
citácia:

Preto suhlasim aj z komentarom od "Juja", ze si Ta Boh priviedol blizsie k sebe prostrednictvom niecoho, s ocakavanim, ze aj od toho sa casom obratis. Samozrejme, ze mame slobodnu volu, aby sme sa sami rozhodli, ci nam postaci zit v takej "slobode" alebo sa este viac ocistovat pre Ducha Svateho.

okrem toho si viem predstavit, ze niektori ludia zamerne miesaju ducha tohto sveta s Duchom Svatym, co sa prejavuje aj v oblasti hudby a ti, ktorym to nevadi alebo o tom este nevedia, tak su v tom takpovediac "namoceni."

Dnes na sv.archanjelov mocnych ochrancov tela a duse / ducha/ nech nam Boh zehna a ochranuje od zleho. Prajem avsetkym aj Tebe, aby si naplno prezival radost z Bozich milosti.


Pôvodne zaslal rmvn - 29 september 2010 :  23:02:03



Promiň, ale jak můžeš vědět co Bůh očekával?
On si mě naopak povolal abych mu ve světě metalu i sloužil. Dokonce znám lidi, kteří vůbec neposlouchali metal, jsou mnohem starší než já a povolal si je aby mu v tomto sloužili. Bůh je jiný než si člověk častokrát myslí. Já jsem se naučil nespoutávat Boha mými představami, nebo nějakou konkrétní kulturou, což se u běžných věřích velmi často děje. Je pravda, že víra v Boha "modeluje kulturu",ale kultura nemá na formu jeho existence žádný vliv, Bůh lidskou kulturu přesahuje a je nesmysl pokoušet se ho zavřít do "malé klece" našich představ a omezení.
A o tom míseni ducha tohoto světa a ducha božího to máš samozřejmě pravdu, ale já si myslím, že se to děje u toho, když se Boha snažíme přizpůsobit naší kultuře a představám.

Křesťan

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 79  ~  Člen od: 15 september 2010  ~  Posledná návšteva: 29 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2010 :  22:55:39  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Preto suhlasim aj z komentarom od "Juja", ze si Ta Boh priviedol blizsie k sebe prostrednictvom niecoho, s ocakavanim, ze aj od toho sa casom obratis. Samozrejme, ze mame slobodnu volu, aby sme sa sami rozhodli, ci nam postaci zit v takej "slobode" alebo sa este viac ocistovat pre Ducha Svateho.

okrem toho si viem predstavit, ze niektori ludia zamerne miesaju ducha tohto sveta s Duchom Svatym, co sa prejavuje aj v oblasti hudby a ti, ktorym to nevadi alebo o tom este nevedia, tak su v tom takpovediac "namoceni."

Dnes na sv.archanjelov mocnych ochrancov tela a duse / ducha/ nech nam Boh zehna a ochranuje od zleho. Prajem avsetkym aj Tebe, aby si naplno prezival radost z Bozich milosti.


Pôvodne zaslal rmvn - 29 september 2010 :  23:02:03



Promiň, ale jak můžeš vědět co Bůh očekával?
On si mě naopak povolal abych mu ve světě metalu i sloužil. Dokonce znám lidi, kteří vůbec neposlouchali metal, jsou mnohem starší než já a povolal si je aby mu v tomto sloužili. Bůh je jiný než si člověk častokrát myslí. Já jsem se naučil nespoutávat Boha mými představami, nebo nějakou konkrétní kulturou, což se u běžných věřích velmi často děje. Je pravda, že víra v Boha "modeluje kulturu",ale kultura nemá na formu jeho existence žádný vliv, Bůh lidskou kulturu přesahuje a je nesmysl pokoušet se ho zavřít do "malé klece" našich představ a omezení.
A o tom míseni ducha tohoto světa a ducha božího to máš samozřejmě pravdu, ale já si myslím, že se to děje u toho, když se Boha snažíme přizpůsobit naší kultuře a představám.

Pôvodne zaslal Maeror - 30 september 2010 :  09:30:16



... ved prave, ze to som nevedel, pokial ma z toho neoslobodil Jezis.
Je to ako s fajcenim cigariet. Zavislak nepochopi ake to ma velke nasledky, on rozumie len ciastocne, pokial je v zavislosti, az sa z toho oslobodi, / jezis ho oslobodi/ tak potom pochopi, o com to vsetko bolo

Zataial tolko. Musim koncit a prajem slobodu v jezisovi kristovi

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  18:51:53  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
chtěl bych vám sem napsat příběh mého obrácení. Tak snad to někomu k něčemu bude.
Pôvodne zaslal Maeror - 29 september 2010 :  15:44:54


Tak jedinecny, az je tuctovy.
Pribehov tohto druhu je iks, vsetky k niecomu su: varuju, kadial cesta nevedie.

citácia:
Narodil jsem se v Ostravě před 31 lety. Rodiče mám výborné, nemůžu si ztěžovat. Pocházím ze tří dětí, kde já jsem nejstarší. Rodina výborná, ale naprosto ateistická a mírně orientována proti katolické církvi.

Vsetko ma svoje dosledky.
Aj pohodlny zivot, aj dedicstvo po predkoch.
V tomto pripade najma to dedicstvo ideove.


citácia:
Já jsem v tédobě nevědel, že je to metal. Pustil jsem to kamarádovi a on na mně, že jeho starší bratr má plno takových kazet. Tak jsem si od něho půjčil Black Sabath, Metallicu a spoustu jiných. Začal jsem zajímat o texty a v souvislosti se skupinou Mercyful Fate taky o satanismus a okultismus. Začal jsem s tim experimentovat a mně to fungovalo...věnoval jsem se magii. Dělal jsem vše od rituálů až po přímou komunikaci s démony.

Tabula rasa dostala svoju fixnu podstatu.
Dusa utopena v hnoji.




citácia:
Ve druháku k nám propadnul jeden kluk a posadili ho ke mně. Byl to protestant, a ten se se mnou o tom začal mluvit. Jednou když jem si povídali o hudbě tak jsem mě zeptal jestli vím, že existuje Křesťanský rock. Můj obrovský údiv spojený spojený s ráznym ne ho přesvědčil aby mi půjčil album unseen Power od hard rockové skupiny Petra. já jsem si to poslechl, ale moc jsem tomu nerozuměl, protože to bylo anglicky.

Protestant diabla apostoluje..

citácia:
tam jsem se při práci dal do řečí s jedním zaprášeným chlapíkem, ze kterého po nějaké době vylezlo, že je to kněz. a ten mi půjčil videokazetu Beyond Belief opět od Petry, tam už běžely titulky s překlady textů.

..a zapraseny chlapik, z ktoreho vyliezlo, ze je knaz (no uzasne) dielo skazy uspesne doraza..


citácia:
Podíval jsem se na ni a tehdy se začaly pomalu dít velké věci v mém životě.
tehdy se mi ještě začala líbit jedna holka, tak jsem tam chodil celkem pravidelně, ale jen kvůli ní. Následně jsem jel kvůli ní na celostátní setkání mládeže na Hostýn jako nevěřící, ale pořád spíše okultista(1995).

Ovocie zrodene.
Poznatok, kvoli comu chodia tolki mladi na putne miesta, tiez stoji za pozornost.


citácia:
tam prodával jeden chlapík kazety e jedna vbudila mou pozornost obálka jedné kazety. byl tam tento obrázek:
http://3.bp.blogspot.com/_wptu7uNVhIo/TCvokp6b8cI/AAAAAAAAAes/65EKMJy611o/s1600/605px-Scrolls_of_the_megilloth_cover.jpg
Já jsme si tu kazetu hned koupil, uvtř byly přiložené české překlady textů. jednalo se o křesťanský death metal. Velmi kvalitní.
A přes ty texty začal Bůh působit.

Autorovi tuna vypadlo adjektivum, spravne to znie : "Boh temnot posobil".
To vsak uz davno predtym, len neboli dane okuliare na to, rozpoznat to.
Velmi kvalitne - to sedi.


citácia:
Jednou pri poslechu skladby Ancient Prophecy (staré proroctví)
http://www.youtube.com/watch?v=LA8QDuW5tTs
jsem najednou v pokoji kleknul a se slzami v očích se začal poprvé v životě modlit, začal jsem Bohu vyznávat mé hřichy.

Psycholog to nazyva inak.


citácia:
I když jsem Boha moc neznal tak jsem se modlil skoro celý týden. Pak jsem šel ze školy odskočil jsem si na faru zeptat se jak dále. Bylo mi řečeno, že za dva měsíce se rozběhne příprava dospělých ke křtu. Začal jsem pravidelně chodit do kostela, ale strašně mě štvalo, že nemůžu k přijímaní. Doma jsem našel nějaký starý zaprášená nový Zákon tak jsem si v něm četl. Začal jsem chodit na přípravu a v rok na to jsem byl pokřtěn.

Katecheza a pastoralka in praxis.
Do celkovej skladacky vyvoja a degeneracie sedi na sto procent.
Stavte sa o co chcete, ze tento chlapik neovlada ani detsky katechak.


citácia:
Můj příběh pokračuje. Po tom mém křtu se událo ještě mnoho věcí, které mě přitáhly k Ježíši ještě blíže, ale o tom až někdy jindy. S tím z jakého prostředí jsem vyšel se váže i povolání, které jsem od Boha dostal a dokonce i zařídil abych se potkal s podobně zaměřenými křesťany. Vše to byly takové..."náhody".

pribeh skazy ma vzdy iba jeden druh konca.
Aj ked sa kulisy zmenia, furt je to jedno a to same bahno.


citácia:
Pochválen buď Ježíš Kristus na věky. Pořád mu děkuju, že mě z toho vytáhnul a že mi žehná.

...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Maeror

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  19:58:51  Zobraziť profil  Pridať Maeror do zoznamu priateľov
Rarach, až dodnes jsem si myslel, že jsi inteligentní a citlivý křesťan, který jen důsledně a logicky argumentuje tak jak je mi to samému blízké. Ale potom co jsi tu vypotil jsem si udělal dokonalý obrázek. Hřát si svou polívčičku na něčím svědectvím, dělat si z něho srandu a zpochybňovat ho jen proto, že se ti nehodí do škatulek, to je nejen necitlivé, ale i primitivní, hulvátské. Ježíš měl úctu a lásku k člověku, ty tuto ctnost postrádáš a to velmi.
Je mi špatně z toho, že my dva patříme do stejné církve. U mně jsi ztratil veškerý kredit jako člověk i jako křesťan. Žij si to své rádobykřesťanství jak chceš, ale na mně už nikdy nereaguj já o to nestojím.

Křesťan

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 79  ~  Člen od: 15 september 2010  ~  Posledná návšteva: 29 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  20:03:34  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Ty, brďo, Maeror!! tak priznám sa, nedokázala som si vypočuť tú skladbu, sorry. Vieš ja zase viac inklinujem k niečomu takémuto: http://www.youtube.com/watch?v=WVY_RK0LBnw a vôbec pri mojom návrate pôsobila na mňa hudba gregoriánskych chorálov a neskôr byzantských - tie linky som inde uviedla. Ale asi to možno bolo u Teba tak, že aby Ťa Boh mohol osloviť, musela prísť do Tvojho ucha kresťanská metalová hudba, asi by si inú neprijal v tom momente. Že taká vôbec existuje, som nevedela a ani by som ju z počutia nedokázala dešifrovať, ako kresťanskú...
Tak, hm...naozaj Duch vanie kadiaľ chce...


Pôvodne zaslal juja - 29 september 2010 :  18:39:40



Ty brdo juja!
Asi to bolo tak, ze motyka strelila a vsemohuci stvoril kockatu gulu, ktoru (celkom spravne) ste ako ihlan desifrovat nemohli.
Duch vanie..ale ak duch? To ste uz nedodali, a radsej vo Vasom zaujme nedodame, ze akiste ste mysleli toho z Trojice, ktory to byt nemohol.




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  20:05:58  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Rarach, až dodnes jsem si myslel, že jsi inteligentní a citlivý křesťan, který jen důsledně a logicky argumentuje tak jak je mi to samému blízké. Ale potom co jsi tu vypotil jsem si udělal dokonalý obrázek. Hřát si svou polívčičku na něčím svědectvím, dělat si z něho srandu a zpochybňovat ho jen proto, že se ti nehodí do škatulek, to je nejen necitlivé, ale i primitivní, hulvátské. Ježíš měl úctu a lásku k člověku, ty tuto ctnost postrádáš a to velmi.
Je mi špatně z toho, že my dva patříme do stejné církve. U mně jsi ztratil veškerý kredit jako člověk i jako křesťan. Žij si to své rádobykřesťanství jak chceš, ale na mně už nikdy nereaguj já o to nestojím.

Pôvodne zaslal Maeror - 27 október 2010 :  19:58:51



Mate smolu, pane.
Nie preto, ze si z Vasho priania nereagovat na Vas, nic nerobim - reagujem na Vas z dovodov inych a vznesenejsich, nez je Vase dutklive dotknute jesitne ego, ktore sa citi napadnute.
Mate smolu preto, lebo Vy ste do Cirkvi, v ktorej som z milosti Bozej aj ja nehodny, nikdy nepatrili, hoci pozvanku do nej ste dostali a nevyuzili.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Maeror

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  20:33:19  Zobraziť profil  Pridať Maeror do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Rarach, až dodnes jsem si myslel, že jsi inteligentní a citlivý křesťan, který jen důsledně a logicky argumentuje tak jak je mi to samému blízké. Ale potom co jsi tu vypotil jsem si udělal dokonalý obrázek. Hřát si svou polívčičku na něčím svědectvím, dělat si z něho srandu a zpochybňovat ho jen proto, že se ti nehodí do škatulek, to je nejen necitlivé, ale i primitivní, hulvátské. Ježíš měl úctu a lásku k člověku, ty tuto ctnost postrádáš a to velmi.
Je mi špatně z toho, že my dva patříme do stejné církve. U mně jsi ztratil veškerý kredit jako člověk i jako křesťan. Žij si to své rádobykřesťanství jak chceš, ale na mně už nikdy nereaguj já o to nestojím.

Pôvodne zaslal Maeror - 27 október 2010 :  19:58:51



Mate smolu, pane.
Nie preto, ze si z Vasho priania nereagovat na Vas, nic nerobim - reagujem na Vas z dovodov inych a vznesenejsich, nez je Vase dutklive dotknute jesitne ego, ktore sa citi napadnute.
Mate smolu preto, lebo Vy ste do Cirkvi, v ktorej som z milosti Bozej aj ja nehodny, nikdy nepatrili, hoci pozvanku do nej ste dostali a nevyuzili.



Pôvodne zaslal Rarach - 27 október 2010 :  20:05:58



Chci šetřit tvůj čas, protože mě tvůj názor nezajímá a nebudu ho číst. Toto je naposled kdy tak činím. To jestli si z toho něco děláš, nebo ne je tvoje čistě osobní věc a tvá osoba s tvými osobními preferencemi mě nezajímá. Mé ego se necítí nijak ublíženě. To si o sobě myslíš opravdu moc, že mi můžeš jakkoliv ublížit tím, že něco napíšeš někde na anonymní fórum. já jsem v tom mém příspěvku prostě jen napsal co jsem napsal. Jakékoliv emoce přetrvávající ve mně spojené s tebou jsou jen tvá iluzorní představa.
To jestli jsem v té pravé církvi,nebo ne. Toto rozhodnutí nepatří tobě, tvůj názor je v tomto díky Bohu naprosto irelevantní. O tom se rozhoduje někde jinde než u Raracha
Pozvánku jsem dostal a využil...ale co to píšu, ty to stejně neovlivníš, a jak jsem napsal výše na tvém názoru v této věci nezáleží. Důležite je jak to vidí Ježíš a jím se nechávám vést. Plody tohoto vedení srovnávám s Písmem, ne s tím co napíšeš ty.
Tak si tu mou poslední reakci na tebe přečti a užij si ji. Je opravdu poslední.

P.S.: Ten obrázek toho alba má znázorňovat stav člověka před tím, než otevře dveře Bohu a příjme Ježíšovu oběť. Jak jednoduché a pokrytecké je všechno co se ti nehodí do tvého omezeného pohledu odsoudit, že jo. To o tobě taky vypovída hodně. Pokrytče

Křesťan

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 79  ~  Člen od: 15 september 2010  ~  Posledná návšteva: 29 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  20:46:05  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Mozem Vam polozit zopar otazok z katechizmu pre deti?
Nech sa ukaze, ci Vas nazor ze dokazete ozaj rozlisovat, co sa s Vami dialo a deje, je v sulade s ucenim cirkvi, ku ktorej sa hlasite.

Kazdy pobludenec i heretik moze pouzit doslovne vsetko to, co ste o sebe a svojom nazore na Vas status, uviedli Vy sam.
Pruser nastava, ked sa vezme do ruky norma, podla ktorej sa da aj objektivne zistit, ci subjektivne nazory su v poriadku.
Takou normou pre zaciatocnikov je obycajny katechizmus, ktory obsahuje suhrn vsetkeho doleziteho, co sa tyka ortodoxnosti viery a konania katolika.
Preto este raz - mozem Vam dokazat cez katechizmus, ze ste mimo KC a ze ste v nej ani nikdy neboli?

Klasicka situacia - kedze sa zastitujete pohrdanim z dalsieho reagovania na mna, tymto ziskavate alibi, preco moju vyzvu odignorujete.
Toto Vase vitazstvo je Pyrrhovo a alibizmus nereagovania prachsprostym zbabelstvom.
No a o takychto bratov vo viere, naozaj netreba stat.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  20:46:29  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Rarach, až dodnes jsem si myslel, že jsi inteligentní a citlivý křesťan, který jen důsledně a logicky argumentuje tak jak je mi to samému blízké. Ale potom co jsi tu vypotil jsem si udělal dokonalý obrázek. Hřát si svou polívčičku na něčím svědectvím, dělat si z něho srandu a zpochybňovat ho jen proto, že se ti nehodí do škatulek, to je nejen necitlivé, ale i primitivní, hulvátské. Ježíš měl úctu a lásku k člověku, ty tuto ctnost postrádáš a to velmi.
Je mi špatně z toho, že my dva patříme do stejné církve. U mně jsi ztratil veškerý kredit jako člověk i jako křesťan. Žij si to své rádobykřesťanství jak chceš, ale na mně už nikdy nereaguj já o to nestojím.

Pôvodne zaslal Maeror - 27 október 2010 :  19:58:51



Mate smolu, pane.
Nie preto, ze si z Vasho priania nereagovat na Vas, nic nerobim - reagujem na Vas z dovodov inych a vznesenejsich, nez je Vase dutklive dotknute jesitne ego, ktore sa citi napadnute.
Mate smolu preto, lebo Vy ste do Cirkvi, v ktorej som z milosti Bozej aj ja nehodny, nikdy nepatrili, hoci pozvanku do nej ste dostali a nevyuzili.



Pôvodne zaslal Rarach - 27 október 2010 :  20:05:58



nesud lebo aj ty raz budes sudeny, tymto si my cim dalej tym menej sympaticky rarach, suhlasim ze sa viera a nema skatulkovat podla osobneho vkusu, tiez ako sa mozes stavit ze neovlada ani zakladne katechezi? co si vlastne o sebe myslis? citiz sa priemne ked mozes posudzovat druhych ludi podla toho ze si myslis ze tvoj sposob zivota je lepsi? nieje to povrchnost a pycha? nie si nahodou az prilis horlivi?
to ako clovek zil a ako zije teraz ti neprislucha sudit a ani zlorecit tvoje subjektivity a predstavy, pripomina my to mnoho starych klebetnych babiek ktore v nedelu po omsi ledva vydu s kostola a uz ohovaraju inych.
takyto pristup je my nechutny

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  20:56:35  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Maeror myslím že takéto obrátenie je vždy veľká vec a zázrak. A čomu všetkému sa venuješ momentálne, ak to neni tajné?

(Mrzí ma že ste sa tu trošku pochytili z Rarachom)


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Maeror

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  21:14:23  Zobraziť profil  Pridať Maeror do zoznamu priateľov
citácia:
Maeror myslím že takéto obrátenie je vždy veľká vec a zázrak. A čomu všetkému sa venuješ momentálne, ak to neni tajné?

(Mrzí ma že ste sa tu trošku pochytili z Rarachom)



Pôvodne zaslal Dušan - 27 október 2010 :  20:56:35



Kromě toho, že mám rodinu tak se snažím vypomáhat ve farnosti. Jsem spoluzakladatelem jednoho Česko-slovenského modlitebního řetězu a sítě modlitebních skupin. Spoluzakladatel sdružení které evangelizuje v prostředí, které je křesťanství otevřeně nepřátelské(párkrát už šlo o život), a nese evangelium taky k lidem kteří se ať už vědomě, nebo nevědomě zapletli s okultismem.
Tohle je samo o sobě duchovně hodně náročné a nebezpečné, proto je tam ten modlitební řetěz, ve kterém je kolem stovky lidí. K tomu je ještě další duchovní podpora ve farnosti.
A lidé, u kterých to vypadá beznadějně opravdu Ježíše přijímají. i když je před nima ještě dlouhá a náročná cesta. Chválím Boha, když vidím jak touží po Kristu jeho bývalí nepřátelé.

Křesťan

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 79  ~  Člen od: 15 september 2010  ~  Posledná návšteva: 29 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  21:23:22  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
timylee,

preco si myslite, ze nejake sentimentality (kam patri aj otazka sympatii a antipatii) mozu mat na pravdivost mojich vyjadreni vplyv?

Maeror je clovek, ktory od zaciatku bludi a tape, zije v bahne, ktore mu pripravili rodicia a vychova, nasledne jeho zaujmy vratane paktovania s magiou a dorazil to zapraseny chlapik a nejaka tzv. rocna priprava, po ktorej mame zrazu uverit, ze tu mame metanoiu v opravdiveho katolika?
Vsak verte si tomu, kto chcete.
Ja to nikomu neberiem.
Ale poukazovat na to budem, nie kvoli vam, ktori to neberiete.
Jalove pravdolaskovanie, ktore napriklad kritizoval oblubeny svatec dnesnej vieroucne negramotnej generacie, Pater Pio, je motivom nemlcat.


timylee, Vy ste katolik?
Ak ano, iste nebudete proti, aby sme si to pripadne overili. Je to aj vo Vasom zaujme, ak sa ukaze, ze katechak neovladate, iste sa najprv posnazite odstranit nedostatky a az potom sa vyjadrovat k inym a inemu.
Ak nie ste katolik, postaci to na konecny dovod, respektovat tuna Vasu pritomnost, ale nezaoberat sa dalej s Vami.
Vsimnite si, prosim, ze na říznou debatu ani najmenej nepotrebujem hrat kartami o sympatiach a fankluboch. Dufam ze narazka je dostatocne zjavna.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  21:25:53  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Maeror, to mi k obrazu stačí, ďakujem ti za odpoveď. Obdivujem tvoj elán. A keď by časom prišlo akékoľvek súženie - s tým má kresťan počítať - stráž si nadobudnutú vieru!
Akú muziku v súčasnosti počúvaš?
Inak ja som pred obrátením chvíľu hrával v metalovej kapele. Momentálne však počúvam hlavne trance.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Maeror

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  21:45:42  Zobraziť profil  Pridať Maeror do zoznamu priateľov
citácia:
Maeror, to mi k obrazu stačí, ďakujem ti za odpoveď. Obdivujem tvoj elán. A keď by časom prišlo akékoľvek súženie - s tým má kresťan počítať - stráž si nadobudnutú vieru!
Akú muziku v súčasnosti počúvaš?



Pôvodne zaslal Dušan - 27 október 2010 :  21:25:53



Stylově omezený v podstatě nejsem. Před deseti lety jsem dostal jako dárek k narozeninám Janovy Pašije od J. S. Bacha a té hudbě jsem tenkrát naprosto propadl a to mě drží dodnes.
Takže s klasické hudby kdybych měl vypsat skladatele tak například: rodina Bachů, D. Buxtehude, charpentier, Lully, Zelenka, Mysliveček, Brixi, Benda, Haydn, Mozart, Schubert, Beethoven, Messiaen, dvořák, Janáček, Mahler, Fibich, rodina Kopřivů atd...

Jinak samozřejmě metal poslouchám taky, i když si hodně vybírám. Nejraději mám skupiny co hrají progresívní, nebo avantgartní metal, nebo rock. Líbí se mi i skupiny co hrajou mic jazzu, nebo swingu s metalem, nebo rockem. mám rád i inteligentní pop a poslechnu si folklor.
Upřednosťnuju křesťanské skupiny, nebo skupiny v nichž hrají křesťané. Když tak se tom ještě můžu více rozepsat.
A teď když to píšu, tak mi tady hraje album Sola Scriptura od Neala Morseho. To je slavný skladatel a multiinstrumentalista, který před 8-mi lety uvěřil v Ježíše.
http://www.youtube.com/watch?v=dNiYgB1UnEU

Jo akdyž se ti líbí trance, znáš Metus z Polska? to je ambient křížený s dark wave. Je zatím jeden člověk a ten otevřeně tvrdí, že chce svou hudbou ukázat velikost a krásu Boha. Třeba se ti to bude líbit.
http://www.youtube.com/watch?v=WF02r76l4pA

Křesťan

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 79  ~  Člen od: 15 september 2010  ~  Posledná návšteva: 29 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  22:14:52  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Maeror, to mi k obrazu stačí, ďakujem ti za odpoveď.
Pôvodne zaslal Dušan - 27 október 2010 :  21:25:53

Skutocne to malo staci k obrazu o dotycnom nestastnikovi.
Vy ten obraz o nom mate iny ako ja.
Niekto z nas dvoch je logicky v omyle.
Podme zistit, kto.
Suhlasite so skuskami spravnosti?
Nech sa iba jedneho z nas tyka pravda, ze ide o simplexny postoj, a nech sa ukaze, koho z nas sa tato simplexnost tyka.
To je tiez cesta, ako niekomu ukazat, kade cesta nevedie a aka viera v Dzizusa je skodliva.


citácia:
Obdivujem tvoj elán.

Elan v co?
Elan odkial?
Aj heretici boli plni elanu, kolki...zeano.


citácia:
A keď by časom prišlo akékoľvek súženie - s tým má kresťan počítať - stráž si nadobudnutú vieru!

Vieru?
Aku?
Aku vieru vlastne nadobudol clovek, ktory od zaciatku vieru nedostal, neprijal a podla viery zit a konat nemoze?
Asi treba upgradeovat aj katechizmus, ktory odkedy existuje, uci o podmienkach ziskania pravej viery nieco uplne ine, ako prezradza vyvoj a vyroky dotycneho nestastnika.

citácia:
Akú muziku v súčasnosti počúvaš?

Vsimli ste si temu o metale?
Vydatna tema na temu, ako vraj moze byt metal krasny a dobry, cize od Boha.
A ine spekaciky.





 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  22:36:05  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Maeror, uviedol si tu pekné pesničky, niečo podobné som vnímal aj v Metalike. Mne ale taký rock znie trošku sentimentálne. Skôr mi v metale sadnú prieraznejšie rytmy, napríklad súčasní Flyleaf:
http://www.youtube.com/watch?v=csKiyrnbWjY

Lenže aj metal v ktorom som vyrastal je už viac menej za mnou, lebo sa mi zapáčila veľmi odlišná - tanečná hudba (trance), trebárs:
http://www.youtube.com/watch?v=N7vFULzTE5E&feature=related


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  22:50:50  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Rarach, každý má svoju vlastnú duchovnosť, nevravím že svätosť - od tej mám ja žiaľ ďaleko. Nemali by sme príliš kritizovať, radšej povzbudiť brata, aby sa zase nestratil. Teraz sa Maeror zarmútil.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Maeror

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  22:54:51  Zobraziť profil  Pridať Maeror do zoznamu priateľov
To album Sola Scriptura má celkem 75 minut a jsou tam 4 skladby, na Youtube je ta nejkratší, ty ostatní tak sentimentální nejsou. Pohybují se mezi rockem, metalem a jazzem.
Ten Flyleaf se mi celkem líbí, ta ukázka toho trance má přesně to co mi na tom typu hudby vadí, to tuctuc. Já jsem tomu prostě nějak nepřivykl. Ale zase v trance jsou obsažené jisté ingredience co se mi líbí, naštěstí progresívní rock má jednu podškatulku, které se říká space rock a tam to je.
http://www.youtube.com/watch?v=R2eBQ2yoEp0
btw to video co jsem přiložil je krásné. Když jsem ho viděl před pár dny poprvé tak jsem měl sto chutí do těch končin utéct a relaxovat. Poslední dobou nutně potřebuju dovolenou a tam bych si ji bepochyby užil a důkladně se zregeneroval, ale je to daleko...Okinawa

Křesťan

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 79  ~  Člen od: 15 september 2010  ~  Posledná návšteva: 29 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  23:05:30  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
to je pravda dusan, rarach podla mna to smeruje k tomu ze vy chcete tvrdit ze nieje katolik, lebo nedostal taku vychovu a vobec ze sa k viere dostal uplne odlisnou aj ked velmi bahnitou cestou. to ze to co tvrdi sa moze na mile vzdalovat od pravdy si uvedomujem, aj to ze takychto svedectiev je strasne vela, no nemam dovod neverit mu pokial sa nepreukaze opak.
na empatii nevidim nic zle pokial sa nou clovek nenecha ovladnut a to zneuzije diabol. no ani prehnana nedovera a racionalnost nikam nevedie ( okrem ateizmu a skepticizmu ).

som katolik, a nemam 100% znalost katechizmu, nedovolim si tvrdit ze by som obstal vo vsetkych otazkach. no otazka stoji, som preto zly clovek? niesom preto katolik? alebo je to snat dovod na to aby ma tu brali s velkou rezervou?

,,Ak nie ste katolik, postaci to na konecny dovod, respektovat tuna Vasu pritomnost, ale nezaoberat sa dalej s Vami.,,

zamyslite sa co by na to povedal napriklad Ježiš Kristus , myslim ze kvoli takymto nazorom mnoho ludi poklada katolikov prinajmensom za nevzdelanych vidiecanov, a to myslim vseobecne, bez vztahovania na tvoju osobu,
preco mame ludi takto triedit a vyberat si kto je podla nas aky alebo aky nieje, kto sme ze tak chceme konat? to moze posudit len jeden.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  23:06:06  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Maeror, aby si vedel že ti rozumiem, počúval som aj veľa klasickej hudby, aj tej starej cirkevnej:
http://www.youtube.com/watch?v=VL3PgwqTq8A

Predtým bolo u mňa aj obdobie s jazzrockom, kedy som hrával na bicie. Neskôr dokonca aj rap - hip-hop - Eminem.
A keď spomínaš Okinawu, hádam si takisto cvičil karate?

Timylee, som toho názoru že nemáme byť na svoju osobu príliš precitlivelí a nepodráždiť sa tu hneď za nič. Reagovať treba ako nevinné dieťa.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Maeror

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  23:20:53  Zobraziť profil  Pridať Maeror do zoznamu priateľov
Jo ta ukázka je vzorová renesance. Z té doby znám kromě velikána Palestriny asi tak nejlíp ještě Thomase Tallise, pak až Monteverdiho a to hlavně skrze jeho knihy Madrigalů a vůbec první opery Orfeus, která mimochodem obsahuje pasáže, které by byly, hrané na kytarách, velmi rychlý a divoký metal.
a na další otázku zní má odpověď ano, dělal jsem karate, ale kvůli těžké kloubní nemoci jsem musel přestat. a jsem rád, že jsem přestal. stejně bych později asi musel provést volbu buď karate a nebo Kristus, takhle to bylo vyřešené předem

Křesťan

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 79  ~  Člen od: 15 september 2010  ~  Posledná návšteva: 29 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Kňazstvo Téma Next Topic: Liturgia hodín v latinčine  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06