Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Koinonia
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Nebezpecenstvo charizmatickeho hnutia Téma Next Topic: KRISTUS  VSTAL!!
Strana: z 18

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 05 november 2010 :  23:41:33  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
rmvn: Do diskusie sa v tejto téme nezapájam, len ju sledujem a ten príspevok som napísal len ako akúsi pripomienku na chybičku v Tvojej argumentácii - na nesprávny predpoklad.

No a čo sa týka môjho názoru - nemám ho na Koinoniu úplne vytvorený (preto aj tému sledujem), no sú mi tu pomerne sympatické najmä názory Raracha. Osobne Koinoniu nechcem nazvať satanským spolkom, ani nijak podobne, to by som nevedel obhájiť, no mám len nejaký podvedomý pocit, ktorý by sa dal zhrnúť slovami: "ruky preč". Hoci rád by som poznal pravdu ohľadom tejto spoločnosti.

PS: Viem, zvláštny príspevok (vyjadrujem sa a pritom nemám vlastný názor), ale pokladal som za správne Ti odpovedať

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jarmok

Stav: offline

 Odoslaný - 28 júl 2011 :  22:09:54  Zobraziť profil  Pridať jarmok do zoznamu priateľov
citácia:
[quote]
[quote] [quote]Pokial niekto chce realizovat svoju duchovnost cez nejaky katolicky spolok, ma na vyber vsetky moznosti, ci uz ide o svetsky alebo reholny alebo knazsky stav, ci ma spiritualitu introvertnu, extrovertnu, racionalnu, kontemplativnu, cinnu, trpnu, kazatelsku, misionarsku, robotnicku, regulovanu alebo volnu,...,...rehole, zdruzenia, bratstva, tretie rady, kongregacie, sodalicia, duchovne zdruzenia...toto vsetkov KC uz davno existuje a overene funguje.

Pôvodne zaslal Rarach - 25 september 2010 :  21:42:44



Treba vyberať aj medzi rehoľami, lebo dnes je už aj v reholnych spoločenstvach veľa reholnikov a aj predstavenych je odchovaných na knihach protestantských kazateľov, Protestanti su tam pozývaní na rozne akcie a prednašaju katolikom.
Takže aj niektore osvedčené rehole zanechávaju charizmu svojich zakladateľov a prijimaju prvky protestantských charizmatikov.

Pokoj a dobro medzi nami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 178  ~  Člen od: 18 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 29 júl 2011 :  10:21:12  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Vsetko, co pisete, je zial pravda.

Pokial teda varujem pred Koinoiou a podobnymi certovymi spolkami

a nabadam orientovat sa k nejakej vyskusanej overenej a funkcnej tradicnej institucii,

logicky tam nespada nic, co uz nejako kontaminovane je, bez ohladu na datum vzniku a dosiahnute dobre vysledky v minulosti.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinQo

Stav: offline

 Odoslaný - 29 júl 2011 :  12:06:11  Zobraziť profil  Pridať MartinQo do zoznamu priateľov
Ahojte

s konioniou nemam vela skusenosti.
stretol som sa s nimi tohto roku, na Turice.

no mozem povedat ze urcite tam bol pritomny Boh,....Duch Svaty.
Cize tym padom to nemoze byt ziaden ''certovsky spolok'' alebo nieco podobne.kazdemu vyhovuje ine spolocenstvo.. niekomu ruzencove spolocenstvo, inemu zasa chvaly a vzyvanie DS v konionii.

kazde spolocenstvo ma neake chyby, ziadne nieje dokonale.
ale toto co robite vy je napadanie jedneho krestanskeho spolocenstva.

''kto je bez chyby, nech prvy hodi kamenom.''

nech si kazdy urobi vlastny nazor, a navstivi konioniu,a tak nech o nich povie co ma na dusi...
a nie neake falosne ohovaranie, a zavrhovanie spolocenstva


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 15 november 2009  ~  Posledná návšteva: 23 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 29 júl 2011 :  13:44:42  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
Ja sa k tejto téme trošku zamontujem.
Viete - najprv by sme si mali položiť otázku, načo vôbec sa takéto spoločenstvá zakladajú a kto ich zakladá.
Je nevyvrátiteľné, že z mnohých "spolkov", ktoré pôsobia pod zásterkou kresťanských, sa neskôr vykľujú sekty - doslova sekty, ktorých cieľom je najmä pobalamutiť ľuďom hlavy a získať peniaze pre vlastných prospech zakladateľov týchto spolkov. Nebránia sa pritom vystupovať pod menom nemajého svätého alebo dokonca Ducha sv. Často berú do rúk písmo a prekrúcajú ho osnužesť.. Takéto spolky sú často nebezpečné - a to aj pre náš terajší duchový život aj pre našu spásu preto musíme byť maximálne opatrní!!
Je preto skutočne nevyhnutné, aby sme správne rozlišovali, čo čoho sa zamotnujeme. Je rozdiel napr. Tretí rád sv. Norberta a rozdiel sú letničiari, ktorí v stave zmeneného vedomia pôsobia na ľudí a x vecí im vsugerujú. Je markantný rozdiel medzi ružencovým spolkom matiek - čo sa naše mamy modlia v nedelu poobede a Jehovistami, ktorí mimochodom - sa takisto snažia často presvedčiť, že sú kresťania - len furt tvrdia, že my ostatní biblii nechápeme..

Teda na záver - ja neviem ako vy, ale ja uznávam a verím v jednu svätú všeobecnú cirkev a to mi bohate stačí..




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 30 júl 2011 :  12:31:22  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:


no mozem povedat ze urcite tam bol pritomny Boh,....Duch Svaty.

Pôvodne zaslal MartinQo - 29 júl 2011 :  12:06:11


ako sa da spolahlivo urcit, ze ide o posobenie Ducha Svateho?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinQo

Stav: offline

 Odoslaný - 30 júl 2011 :  19:02:59  Zobraziť profil  Pridať MartinQo do zoznamu priateľov
v liste galatanom sa pise:

Ale ovocím Ducha je láska, radosť, pokoj, zhovievavosť, laskavost , dobrota, vernosť, miernost a zdržanlivosť.Proti tomuto zakona niet.(Gal 5,22)

cize potom ''ovocim'' zleho ducha musi byt opak.
napriklad vnutorny nepokoj.

(a to proste vies, ci je tam pritomny Duch Svaty, alebo zly duch.citis v sebe taky, pokoj, lasku, radost....alebo zlo,nepokoj...)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 15 november 2009  ~  Posledná návšteva: 23 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 30 júl 2011 :  20:12:22  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
takze staci moj osobny usudok napr. na zaklade pocitu?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 30 júl 2011 :  20:25:43  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
a to proste vies, ci je tam pritomny Duch Svaty, alebo zly duch.citis v sebe taky, pokoj, lasku, radost....alebo zlo,nepokoj...

Pôvodne zaslal MartinQo - 30 júl 2011 :  19:02:59



Predpokladám, že takéto niečo cítia aj budhisti a rôzne formy heretikov... To by ale Duch svätý musel byť asi schizofrenik, aby príslušníkov tak rôznorodých náboženstiev utvrdzoval v ich viere...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinQo

Stav: offline

 Odoslaný - 31 júl 2011 :  12:48:23  Zobraziť profil  Pridať MartinQo do zoznamu priateľov
Napisal som suradnice zo sv. pisma.

to v zatvorke je uz len moje skromne usudenie.

niesom odbornik, pisem len to co viem.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 15 november 2009  ~  Posledná návšteva: 23 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 august 2011 :  20:15:03  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

to v zatvorke je uz len moje skromne usudenie.

niesom odbornik, pisem len to co viem.

Pôvodne zaslal MartinQo - 31 júl 2011 :  12:48:23


a odkial to vies?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinQo

Stav: offline

 Odoslaný - 03 august 2011 :  22:40:25  Zobraziť profil  Pridať MartinQo do zoznamu priateľov
''Poznate ich po ovoci...tak kazdy dobry strom rodi dobre ovocie,kym zly strom rodi zle ovocie.dobry strom nemoze rodit zle ovocie, a zly strom nemoze rodit dobre ovocie.''(mt 7,16)


v pisme sa to konkretizuje na prorokov,ale proroci su obycajni ludia, cize sa to mysli na kazdeho.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 15 november 2009  ~  Posledná návšteva: 23 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 04 august 2011 :  21:07:56  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
lenze podla coho spoznat to ovocie?...skutocne myslim...lebo napr. len emocie dokazu velmi oklamat a zle sa zda byt dobrym...dobre je to, co nas privadza ku spase

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinQo

Stav: offline

 Odoslaný - 08 august 2011 :  10:08:50  Zobraziť profil  Pridať MartinQo do zoznamu priateľov
prave preto nema byt viera zalozena (iba) na emociach. ak nevnimame Boziu pritomnost tak potom to moze otriast nasou vierou.

no skus sa modlit k Duchu Svatemu, aby ti to dal poznat.

alebo sa opitaj neakeho knaza. ja ti to tak dobre neviem vysvetlit, a mozno bi som to este vysvetlil zle.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 15 november 2009  ~  Posledná návšteva: 23 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 08 august 2011 :  20:12:09  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
takze ked nevnimam Boziu pritomnost, potom nemozem "rodit" dobre ovocie?
prepac, ze sa furt pytam, ale chcem vediet, ako moze clovek povedat, ze je niekde Duch Svaty...pytam sa ta preto, lebo si napisal, ze:"tam bol Duch Svaty"...ja mam taku skusenost, ze tiez som si myslela kedysi, ze je niekde Duch Svaty a teraz viem, ze tam vobec nebol...viem preto, lebo ked si to spolocenstvo vravelo, ze je krestanske a mal ho na starost katolicky knaz, sirilo sa v nom bludne ucenie, preto viem, ze tam nebol Duch Svaty, lebo tam koli bludom posobit ani nemohol..aj ked tam ludia padali na zem akoze pod tarchou Bozej lasky, uzdravovali sa, skakali, mali prijemne pocity, ako velmi su milovani (vlastna skusenost)

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinQo

Stav: offline

 Odoslaný - 09 august 2011 :  12:01:25  Zobraziť profil  Pridať MartinQo do zoznamu priateľov
takze ked nevnimam Boziu pritomnost, potom nemozem "rodit" dobre ovocie?


nie to som nepovedal, prepac ak to tak vyznelo mozno.

a s tym zvyskom, je mi luto ze si mala taku zlu skusenost.(mozes povedat nieco blizsie o tom spolocenstve?)

skus sa skutocne spitat neakeho knaza ktory je vzdelanejsi ako ja.

skus prosit o Dar rozlisovat.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 15 november 2009  ~  Posledná návšteva: 23 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 09 august 2011 :  21:10:57  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
nevykrucaj sa
podla vsetkeho mas dar rozlisovat aj ty, ked to vies rozlisit a asi by si to mal vediet odovodnit...ci dar rozlisovania je o tom, ze nieco viem a ani neviem ako?...myslim si, ze tento dar je o tom, ze nieco vies(naucil si sa, co uci KC) a potom tieto vedomosti vyuzivas na rozlisovanie, cize nejde o nieco neurcite, su to len tvoje vedomosti, ktore pouzivas v spolupraci s Duchom Svatym...ked nieco nevies, nema ti co v hlave osvietit...ci nie?
co ja viem, co blizsie mam napisat...asi som napisala dost...v podstate je jedno, aky je jeho nazov, lebo vsetky podobne katolicke spolocenstva, ci skor sa nazyvaju krestanske su v tomto rovnake...zvadzaju do bludu, odvadzaju od KC, velmi rafinovane a cim dalej je tato rafinovanost vacsia

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

JanaKJK

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2012 :  15:26:13  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: JanaKJK  Pridať JanaKJK do zoznamu priateľov
Koinonia je katolícke spoločenstvo schválené kňazmi, biskupmi a ešte pápežom Jánom Pavlom II.
Chceme byť „hlasom“, ktorý kričí, že jedinou cestou šťastného života je Ježiš Kristus. O to sa však nesnažíme individuálne ale spoločne, ako priatelia jediného „ženícha“ Ježiša Krista.

Preto i názov našej komunity je KOINONIA Ján Krstiteľ. Koinonia je vlastne život bratov a sestier v Kristovi, ktorí zdieľajú spoločne svoje radosti, slabosti, problémy, skúsenosti a všetko to čo od Boha dostávajú (duchovné a materiálne dobrá).


Božia láska je rozliata v našich srdciach.
Proroctvá prestanú, jazyky zamĺknu a poznanie pominie. LÁSKA NIKDY NEZANIKNE.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 03 apríl 2012  ~  Posledná návšteva: 19 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2012 :  17:29:18  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Chceme byť „hlasom“, ktorý kričí, že jedinou cestou šťastného života je Ježiš Kristus. O to sa však nesnažíme individuálne ale spoločne, ako priatelia jediného „ženícha“ Ježiša Krista.


Dame si nazorny priklad Cirkevne schvalenie dostalo aj hnutie Nazaret a napriek tomuto cirkevnemu schvaleniu vyvijalo nekatolicku cinnost , kvoli comu bolo zakazane Tak ako ich ochranilo pred nekatolickym bludenim cirkevne schvalenie ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

JanaKJK

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2012 :  18:51:57  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: JanaKJK  Pridať JanaKJK do zoznamu priateľov


Dame si nazorny priklad Cirkevne schvalenie dostalo aj hnutie Nazaret a napriek tomuto cirkevnemu schvaleniu vyvijalo nekatolicku cinnost , kvoli comu bolo zakazane Tak ako ich ochranilo pred nekatolickym bludenim cirkevne schvalenie ?

to že zblúdia niektoré spoločenstvá, ešte neznamená, že všetky charizmatické spoločenstvá sú zblúdené... treba sa presvedčiť a zažiť...

Božia láska je rozliata v našich srdciach.
Proroctvá prestanú, jazyky zamĺknu a poznanie pominie. LÁSKA NIKDY NEZANIKNE.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 03 apríl 2012  ~  Posledná návšteva: 19 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2012 :  19:03:07  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
No uz len to by mi chybaôo zazit to Uz ani po nicom inom netuzim Ale skusime , uvidime co je a co nie je od Boha
Co povazujete za najvaxsi zazitok pre vas ,ako katolicku, v duchovnom zivote?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

JanaKJK

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2012 :  20:30:44  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: JanaKJK  Pridať JanaKJK do zoznamu priateľov
môj najväčší zážitok v duchovnom živote je ten, že som mohla Ježiša stretnúť ako živého, ako Boha, ktorý je v našich životoch skutočne prítomný, ako toho, ktorý pôsobí, ktorý uzdravuje, ktorý nás počuje, vidí... a toto prežívam nie ako frázu, ako ako skutočnosť, a práve preto som Ježišovi vďačná, že sa mi dal skrze komunitu spoznať. (ja týmto ale nechcem povedať, že Ježiš je prítomný len v charizmatickom spoločenstve, aby to zas niekto zle nepochopil...)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 03 apríl 2012  ~  Posledná návšteva: 19 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2012 :  20:37:38  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
môj najväčší zážitok v duchovnom živote je ten, že som mohla Ježiša stretnúť ako živého, ako Boha, ktorý je v našich životoch skutočne prítomný, ako toho, ktorý pôsobí, ktorý uzdravuje, ktorý nás počuje, vidí... a toto prežívam nie ako frázu, ako ako skutočnosť, a práve preto som Ježišovi vďačná, že sa mi dal skrze komunitu spoznať. (ja týmto ale nechcem povedať, že Ježiš je prítomný len v charizmatickom spoločenstve, aby to zas niekto zle nepochopil...)

Pôvodne zaslal JanaKJK - 03 apríl 2012 :  20:30:44



Vy ste katolicka ? Ak ano , tak o spritomneni Pana Jezisa vo Sviatosti Oltarnej ani slovo To staci

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

JanaKJK

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2012 :  20:40:27  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: JanaKJK  Pridať JanaKJK do zoznamu priateľov
ano som katolíčka a nikde som nepovedala, že Ježiš nie je prítomný vo sviatosti Oltárnej. (ale môžme sa chytať za slovíčka, ak si myslíte, že by sa takto mali katolíci správať...). Pravidelne mávame sväté omše - podľa riadneho katolíckeho poriadku.

Božia láska je rozliata v našich srdciach.
Proroctvá prestanú, jazyky zamĺknu a poznanie pominie. LÁSKA NIKDY NEZANIKNE.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 03 apríl 2012  ~  Posledná návšteva: 19 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2012 :  21:24:00  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
ano som katolíčka a nikde som nepovedala, že Ježiš nie je prítomný vo sviatosti Oltárnej. (ale môžme sa chytať za slovíčka, ak si myslíte, že by sa takto mali katolíci správať...). Pravidelne mávame sväté omše - podľa riadneho katolíckeho poriadku.

Pôvodne zaslal JanaKJK - 03 apríl 2012 :  20:40:27


Ale musime vas chytat za slovicka , aby sa plne odkrylo vase hereticke zmyslanie

Takze si to pre istotu zrekapitulujeme

Otazka Co povazujete za najvacsi zazitok pre vas ,ako katolicku, v duchovnom zivote?

Odpoved môj najväčší zážitok v duchovnom živote je ten, že som mohla Ježiša stretnúť ako živého, ako Boha, ktorý je v našich životoch skutočne prítomný, ako toho, ktorý pôsobí, ktorý uzdravuje, ktorý nás počuje, vidí... a toto prežívam nie ako frázu, ako ako skutočnosť, a práve preto som Ježišovi vďačná, že sa mi dal skrze komunitu spoznať.

O pritomnosti vo Sviatosti Oltarnej ani slovo Alebo ano ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 18 Previous Topic: Nebezpecenstvo charizmatickeho hnutia Téma Next Topic: KRISTUS  VSTAL!!  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06