Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Koinonia
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Nebezpecenstvo charizmatickeho hnutia Téma Next Topic: KRISTUS  VSTAL!!
Strana: z 18

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 06 september 2010 :  21:04:05  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Počuli ste už o spoločenstve Jána Krstiteľa - koinonia- ? Aký máte na to názor? Ja som počula z úst kňaza, že je to "mimo"

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora 

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 07 september 2010 :  02:00:00  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
citácia:
Počuli ste už o spoločenstve Jána Krstiteľa - koinonia- ? Aký máte na to názor? Ja som počula z úst kňaza, že je to "mimo"
Pôvodne zaslal slovenka - 06 september 2010 :  21:04:05



Draha sestricka ... Pokoj s Tebou

... a co povedal este ??? Len tolko, ze je to mimo ??? Mimo coho ? Lebo mimo spolocenstva Katolickej Cirkvi nie je ? Nehovoril nieco o Panne Marii ???

Dakujem za uprimnu odpoved. God bless you with Virgin Maria +

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 07 september 2010 :  21:45:34  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
To "mimo" je len moja formulácia, keďže presne už neviem slová, ktoré použil a nechcem tu používať silné a možno mylné slová ako heréza, atď, neviem. Jednoducho s tým nesúhlasí a myslím, že je to dobrý kňaz. Hovoril niečo, že zrazu sa oháňajú niečím akože novým,:" nie takto, ako to bolo doteraz, ale takto, po novom je to správne," atď.Hovoril, že niektorí majú zrazu iný názor na to, čo je potrebné k spáse / ale tu neviem, či bola reč o tomto spoločenstve/, prosto vznikajú nové veci, ľudia hľadajú zázračno...
Len aby neskĺzli z cesty.
Ja som si niečo o tomto hnutí prečítala a tiež sa mi to nejako nezdá. Zrazu niekoho napadne, že je Ján Krstiteľ?....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ruah

Stav: offline

 Odoslaný - 08 september 2010 :  16:16:29  Zobraziť profil  Pridať ruah do zoznamu priateľov
Ja som mala s týmto spoločenstvo zatiaľ len jednu a aj to negatívnu skúsenosť. Bola som na Turíce v športovej hale v KE, kde program organizovalo práve toto spoločenstvo.
Čo mne nevyhovovalo, že stále sa členovia tohto spoločenstva chceli modliť nado mnou modlitbu príhovoru, dokonca aj proti mojej vôli. Ja som s tým nesúhlasila, povedala som im... ale oni to nerešpektovali. Tak som ušla. Potom som sa o niekoľko minút vrátila, ale na iné miesto, kde sa to rovnako zopakovalo s inými modlitebníkmi. Tak som musela unikať a zachránila ma až svätá omša, keď s tým konečne prestali. Ale počas omše, asi tak po premenení... niekto zo zadu opäť na mňa vložil ruku a už som mala chuť mu kusnúť do nej, ale od hnevu som sa ani neobrátila a nechla som to tak. Čakala som na prijímanie a potom som odišla... už som to viac nevydržala. A boli tam aj iné veci s ktorými nesúhlasím vo svojom srdci, ale asi to nedokážem napísať verejne na tomto fóre. Na mňa to pôsobilo tak násilne - sektársky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 61  ~  Člen od: 15 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 21 február 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 08 september 2010 :  23:01:47  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Drahe sestricky v Jezisovi Kristovi, nasom Panovi. Pokoj a laska Bozia nech je s nami.

Dakujem Vam : Ruah a Slovenka za vase prispevky ako ste sa podelili o svoje skusenosti. Je mi luto, ze Ruah zazila sklamanie na jednej z ich akcii. Ja som zatial nemal taku istu skusenost, ale mne osobne tam chyba verejna spolupraca s Pannou Mariou ako Matkou vsetkych svojich deti. Inac na kurze Filip mi Jezis uzdravil viecko nad okom a daroval mi poznanie jeho darov a charizmiem. Skusenost s Jeho mocnou pritomnostou a laskou a tak si myslim, ze keby viac spolupracovali a plnili volu aj nasej drahej Matky, tak by tato materinska ako aj laska Boha Otca sa prejavila na mnohych clenov Koinonie.

Na zaver by som chcel povedat este preco ten nazov Jan Krstitel, ako sa pytala Slovenka. V prvom rade je treba vediet, ze zakladatel tejto katolickej komunity je knaz Ricardo, ktory mal volanie Jeziza na opustene miesto, kde dlhsi cas zil sam ako pustovnik a tam ho Jezis povolal k novej evanjelizacie ako to mozeme viediet po II. Vatikan.koncile, ked Duch Svaty sa vylial na Cirkev ako na Turice. V tomto duchu dodnes posobi verejne cela koinonia a preto je oficialne uznana KC, co je chvalyhodne, ale pre mna nie dostatocne ako aj to, ze tam kde nie je Matka, tam sa neda hovorit o celej rodine. Alebo kde sa nepocuva mama, tam sa zarmucuje otec.

Mam taku skusenost, ze v kazdom spolocenstve su nejake chyby a ked uz hovorime na tuto temu, tak dufam, ze to bude len na podnetenie k premene zmyslania ako aj konania pre vsetkych...

Dakujem, ze som sa mohol podelit o moje skusenosti s koinoniou.
Dnes na sviatok Panny Marie prajem vsetkym velku lasku od Nej a k Nej. God bless you with Virgin Maria +

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

evitajanita

Stav: offline

 Odoslaný - 10 september 2010 :  10:01:25  Zobraziť profil  Pridať evitajanita do zoznamu priateľov
Ja by som sa nedala predmodlit ludom ktorých nepoznám. Mne osobne je to nedôverihodné ,moja švegerina ta ma dobreže na silu tam nedotiahla.Ale v mojom srdci my stále opakovalo nechod ,nechod.
Co sa týka otca Ricarda tak jemu by som sa dala predmodlit.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 68  ~  Člen od: 13 máj 2009  ~  Posledná návšteva: 07 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 10 september 2010 :  11:04:19  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Koinonie, Komunity, Oazy, Spolocenstva, Zdruzenia, ...vsetky taketo spolky = certove volky.

Hovori stara ludova mudrost.

Alebo inak a jadrnejsie: vsetko je to v spolocnom menovateli sektarska banda.
Aj keby ich stanovy zneli akokolvek vznesene, aj keby za nimi stali pripisy barsaj z najvyssich miest a vplyvne osoby s kolarikom i bez kolarika.

Nie je jednoduchsie a lepsie, vyuzivat dar casu iba na vekmi uz overene aktivity?
Nie je rozumnejsie, nezapratavat si vnutro vplyvmi a dojmami a zazitkami z akychkolvek inych, nez vekmi overenych zdrojov a praktik?




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 10 september 2010 :  18:44:29  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
mozno je to preto, ze nikto nemoze povedat, nikto nevie, ktore su to tie overene zdroje a praktiky

ludska povaha je plna pochybeni, spochybnovani a hladania

ci nie to co bolo po starocia overenymi zdrojmi a praktikami sa ukazalo, ze to tak nakoniec nie je ?


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 10 september 2010 :  20:20:13  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
nikto nemoze povedat, nikto nevie, ktore su to tie overene zdroje a praktiky

Pôvodne zaslal saxsax - 10 september 2010 :  18:44:29



A práve nato tu máme Cirkev ;)

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 10 september 2010 :  20:40:31  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
nikto nemoze povedat, nikto nevie, ktore su to tie overene zdroje a praktiky

Pôvodne zaslal saxsax - 10 september 2010 :  18:44:29



A práve nato tu máme Cirkev ;)

Pôvodne zaslal Reconquistador - 10 september 2010 :  20:20:13




...ktora svoje stanovisko k znamkam praveho spolocenstva, podala tolkokrat v dejinach,

ze prave na tomto davno existujucom zivom dedicstve mozno spolahlivo stanovit,

co patri k overenemu a vyskusanemu - a naopak, co patri k zavadnemu a nespolahlivemu certovskemu spolkarceniu.

Koinonie, Komunity, Oazy, Spolocenstva, Zdruzenia, ...vsetky taketo spolky maju v spolocnom menovateli: sektarska banda.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 10 september 2010 :  22:24:23  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Drahi bratia a sestry .. Pokoj s Vami.

Mne sa paci, ze ste obozretni, podla evanjelia Jezisa Krista ako aj to, ze doverujete Cirkvi Kristovej. Napr. take spominane spolocenstva-spolky, hnutia, komunity, atd... aj v KC maju nieco zle / resp.chyba im jednota s oficial.ucenim KC/ a dokonca to moze sklznut az do vylucenia z Cirkvi.

Ked sa pozrieme na Martina Luthera, tak viem, ze bol clenom augustinovej rehole-komunity a predsa nakoniec bol vyluceny z KC.
Alebo taky Anthony de Mello / z rehole Jezuitov/ taktiez zbehol z pravej nauky / vid http://www.kbs.sk/?cid=1116970873 /
... a mohli by sme este najst mnohe priklady, kedy rozny veriaci KC neucili v zhode s naukou Cirkvi, aj ked boli clenovia Cirkvi.

Mohli by sme ich prirovnat k tzv. cirkev.slobodomurarom, ktori by podla prava Cirkvi mali byt exkomunikovani alebo aj su / http://www.kbs.sk/?cid=1116970073
Tu sa da hovorit o tzv."certove volky", ale aby sme "nehadzali vsetkych do jedneho vreca", tak nemozem povedat, ze vsetky menovite spolky, hnutia, oazy, atd.. v Cirkvi Kristovej su nimi doslovne. Pretoze to by sme samotnu Cirkev robili klamarom, ci akymsi pochybnym spolkom "veriacich", ktora na jednej strane zvazuje ako v nebi, tak i nazemi a na drhej strane by sa jej nedalo verit. A co ine znamena, ze zvazuje a rozvazuje, ak nie len to, ze schvaluje alebo odmieta podla Bozej vole ?!

Sv.Frantisek z Assisi / zakladatel rehole frantiskanov/ ked videl ako jeho clenovia komunity hresia, tak olutoval, ze vobec zalozil take spolocenstvo a predsa to nebola jeho chyba.

A preto Koinonia, co znamena v preklade z talianciny Komunita, je katolickou a krestanskou komunitou uznana papezom, podla Bozej vole / ako frantiskani, jezuiti, ci dominikani a ine.../ Nemozme o nej samej povedat, ze je certovym dielom, lebo sam Jezis Kristus ich zakladatela povolal k tejto cinnosti, ale to ako sa bude dalej rozvyjat zalezi na vsetkych clenov tejto komunity.

Vidim to tak, ze ako boli odmietnuti v uceni rozni jezuiti, augustiani, knazi, biskupi, ale dielo Bozie ostalo, tak treba pristupovat aj k jednotlivcom roznych spolocenstiev Cirkvi.
Ako povedal Jezis o Zakonikoch, ze podla ich nariadeni / Bozich zakonov/ konajte , ale nie podla ich skutkov, lebo zasadli na Mojzisovu Stolicu. Dnes vieme, ze tato Stolica je Svatou Stolicou v Rime, lebo tam sidli aj zastupca Jezisa Krista a namestnik sv.Petra, papez Benedikt XVI. Co zviaze, je zviazane ako na zemi, tak aj v nebi a co rozviaze, tak je rozviazane aj v nebi.

Ak On rozhodne, ze bude koinonia rozpustena, tak to bude Bozia Vola, ale pokial tomu tak nie, tak skor sa zameriavam na to, co ma dobre a co jej chyba, tak v modlitbe porucam Bohu i veriacim.
Napr. spolupraca s Jezisom a Pannou Mariou. Ak nebudu zit ich naliehave posolstva, ktore dava aj v dnesnej dobe, velmi skoro sklznu k prostestanskemu sposobu zivota. Uz sa stalo, ze tak odisli do inych cirkvi a to prave preto, lebo nemali oporu v tom, zeby Jezis od nich ziadal sviatostny zivot. Drzat sa striktne len Biblie pricom odmietat ine ucenie Cirkvi a Bozie, tak to mi pripada akoked robotnik odmieta novy zakonik prace, lebo uznava len ten jediny.

Drahi bratia a sestry ... mna by zaujimalo, co konkretne by ste chceli, aby sa v tejto krestanskej komunite zmenilo k lepsiemu alebo v com by mali pokracovat. Dakujem vopred tym, ktori sa vyjadria. Prajem pozehnany Piatok s Jezisom.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 11 september 2010 :  00:25:06  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
...A preto Koinonia, co znamena v preklade z talianciny Komunita, je katolickou a krestanskou komunitou uznana papezom...




sektarska banda ?

nuz ako som spomenul ludska povaha je plna pochybeni, spochybnovani a hladania

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 11 september 2010 :  02:13:00  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
...A preto Koinonia, co znamena v preklade z talianciny Komunita, je katolickou a krestanskou komunitou uznana papezom...




sektarska banda ?

nuz ako som spomenul ludska povaha je plna pochybeni, spochybnovani a hladania


Pôvodne zaslal saxsax - 11 september 2010 :  00:25:06



Drahy bracek Saxas. Pokoj a uprimnost nech je v nasich srdciach.

Dakujem za tvoj nazor. Ak som spravne pochopil, tak Komunitu J.K. povazujes za sektarsku bandu ?!
Na konci posledneho prispevku som sa pytal, co konkretne by ste chceli, aby sa v komunite vylepsilo. Podla teba je to sekta, takze ma sektarske prvky. Zaujima ma ake ? Co konkretne podla teba vykonava, ze ju za taku povazujes. Zaiste mas na to vazny dovod, ked take silne slova si pouzil
Dakujem, ze si ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 11 september 2010 :  02:55:00  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov


zle si pochopil, to nie ja ale tvoj bracek Rarach

ake jednoduche hned niekoho zatratit, odsudit a pritom ide o skupinu odobrenu samotnym papezom ?

mam pocit, ze Rarach by si mal pripomenut urcite vlastne citacie venovane Azuritkovi, tak dobre to napisal :

citácia:
Kolki by viac povedali, keby radsej mlcali!



„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 11 september 2010 :  14:23:39  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
citácia:


zle si pochopil, to nie ja ale tvoj bracek Rarach

ake jednoduche hned niekoho zatratit, odsudit a pritom ide o skupinu odobrenu samotnym papezom ?

mam pocit, ze Rarach by si mal pripomenut urcite vlastne citacie venovane Azuritkovi, tak dobre to napisal :

citácia:
Kolki by viac povedali, keby radsej mlcali!




Pôvodne zaslal saxsax - 11 september 2010 :  02:55:00



... prepáč, ospravedlňujem sa. Máš pravdu, že som to ináč pochopil.

Ďakujem za opravu a prajem požehnaný Výkend,hojnosť milostí a darov ako aj dobré vzťahy s blížnymi. Veľa lásky a vzájomného porozumenia. God bless you with Virgin Maria +

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 11 september 2010 :  19:47:08  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
Co sa tyka koinonie, prave vcera sme mali doma na navsteve nasho znameho knaza a takmer prve, co v debate zacal bolo, ze nas varoval pred tymto spolocenstvom. Podla toho co sme sa dozvedeli, pravdepodobne nebude dlho trvat a bude aj oficialne zakazane. Aj ked sa Rarach vyjadril trocha hrubym sposobom, /neviem preco sa zacal uchylovat k tomuto stylu vyjadrovania, asi ho uz "vytacaju" vsetky tie nezdrave javy v cirkvi v ostatnom case/ , musim mu dat, zial za pravdu, ze vsetky tie spolocenstva a skupiny /mozno cest vynimkam/, ale s clenmi ktorych som mala moznost sa aj osobne stretnut, mali prinajmensom jedno spolocne - neustalu snahu po vynimocnych pocitoch a prezivani (napr. len to mavanie zastavami akoze "vanutie Ducha" a pod. "saskarne", mimochodom prevzate od evanjelikov a hlavne neskutocnu pychu a pohrdanie ostatnymi. No a kde je pycha tam je kto? A ake ovocie moze prinasat taketo spolocenstvo. Spomenme si len hnutie Nazaret (benovci), ktori zasli tak daleko, ze museli byt zakazani, teraz je to nejake hnutie Canto nuovo, ci ako sa to vola, mozno som skomolila nazov, sidlo v Rime, kolegyna nam preposielala prednasky zo stretnuti, plna nadsenia az do "extazy" : na prvy pohlad citanie, v ktorom nevidite nic "zavadne", az na druhy pohlad zistite, ze tam sice "funguje" Jezis, ale Cirkev spomenuta ani raz! co az podozrivo pripomina snahu a hlasanie "Kristus ano, cirkev nie) a mnoho dalsich "nezrovnalosti", a ked sme sa pytali na toto hnutie knazov, tak je to hnutie, ktore je uz zakazane.. atd, atd...a na Slovensku sa zacina sirit.. Ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 11 september 2010 :  20:06:13  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Zjavne tie hnutia fungujú štýlom hľadania spôsobu ako zintenzívniť pocit prítomnosti Boha alebo niečo podobné. No láska iba o pocitoch nemá budúcnosť.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

st_kuko

Stav: offline

 Odoslaný - 13 september 2010 :  15:10:31  Zobraziť profil  Pridať st_kuko do zoznamu priateľov
Bol som na Turiciach v KE pred cca 4 rokmi este s R. Arganarazom a aj tento rok (na Presovskom som nemal moznost sa zucastnit, kedze v tom case som nebol este obrateny). Moj nazor je ten, ze vykazuju urcite sektarske crty ako spolocenstvo. Len na okraj, davnejsie som nasiel clanok na nete, ze v Cechach clenovia koinonie spreneverili nejaky majetok, ale to by som skor povedal, ze je pochybenie clenov-jednotlivych ludi, ako zakladatela koinonie...
Co sa mi nepacilo je to, ze akoby nic ine okrem nich neexistovalo-koinonia je to spravne spolocentvo pre Vas (niektore svedectva jej clenov sa mi zdali velmi tendecne), ked zasvateny zivot tak v koinonii (akoby ani neexistovali ine rehole, ktore maju svojich svatych zakladatelov), ked desiatok, tak koinonii (pri tomto chcem by slobodny-komu a kedy odovzdam cast z toho, co zarobim).
Manzelka sa smiala, ked mali ludia povedat svojmu susedovi: "meno, Jezis ta miluje!" Hovorca povedal ako priklad tusim "Martin, Jezis Ta miluje!" a cela hala to zopakovala po nom... Musel potom ludi opravovat-aby povedali susedove meno. Ma to crty urciteho "vymyvania mozgov", ked vsetci opakuju po tom, kto ma v ruke mikrofon a uz z toho maju uplny zvyk-vobec pri tom nerozmyslaju... Akoby nemali vlastny rozum-myslim ze je to urcity typ davovej manipulacie... A tiez mam dojem (nie som si vedomy toho, zeby mi to uniklo), ale pocas sv. omse v nedelu uplne vynechali kredo-Verim... Nastastie sme nemali taku skusenost ako ruah, zeby na nas niekto vkladal ruky, ale to bolo asi tym, ze kvoli manzelke sedavame na takychto "hromadnych" akciach uplne vzadu a co najvyssie, zatial co clenovia co najviac vpredu:-)... Co mi chybalo napr. v porovnani s On je zivy v Nitre a inymi akciami je nemoznost sa vyspovedat (nie kazdy dokaze odolat pokuseniu) a tiez nebola moznost poklony pred sviatostou oltarnou-za dva dni je cas na rozne slova, piesne, svedectva, ale na adoraciu nie, co je trochu smutne... Takze v sluzbe vidim hlavne medzery tohto spolocenstva a tiez v "odmietani" Panny Marie, ktoru nam vsetkym Jezis dal na krizi za matku. Asi takyto je moj nazor na nich a s manzelkou sme to zhrnuli tak, ze stacilo a nabuduce pojdeme tak za 5 rokov, ale uz na Ricarda...

"Litera zabija, duch ozivuje."
"Aby vo vsetkom bol oslaveny Boh...!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 21 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 20 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 13 september 2010 :  16:05:07  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Spolocenstvo pri dome sv. Martina ma cirkevny suhlas a je sektarske az to boli.

Rim mlci, alebo suhlasi, aj so spolkami ako Fokolare ci Taize, a obe maju sektarske pociatky i konce.

Zorientovani katolici nepouzivaju "argumenty" typu: je to so schvalenim papeza, biskupa, ... lebo vedia, ze tieto schavlenia nemaju ziadnu vahu co do urcenia pravdivosti o povahe certovych spolkov. Su to administrativner ukony, v ziadnom pripade nie su neomylne a ako dejiny ucia, vacsinou su na skodu veci.

Jedine kriterium je: poznat a porovnat.

Poznat, co patri k podstate autentickeho spolku, a ako sa taky spolok nevyhnutne musi javit v praxi.
Poznat hstoriu, ako rozne spolky zacinali, pokracovali a koncili.
Porovnat dnesne spolky s poznatkami uvedenymi vyssie.

Potom netreba pocuvat nazory knazov (ak nieco odsudzuju, mozu byt v rovnakom omyle, ako ked nieco schvaluju, vid Gobbiniani a ich MKH),
ani sa vystavovat roznym rizikam cez osobnu skusenost na roznych zjazdoch tychto spolkov,

aby sa dalo spravne posudit, ze tieto spolky sluzia akurat tak rohatemu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 13 september 2010 :  21:24:03  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Drahe Bozie Dieta Kuko. Pokoj s Tebou

Dakujem, ze si sa podelil o svoje skusenosti v komunite J.K. Som rad, ze ich zakladatela vnimas pozitivne ako aj jeho poslanie od Jezisa Krista v tomto svete.
Taktiez, ze si vnimavy na dobre, ale aj zle skutocnosti v tomto spolocenstve. Som rad, ze si bol konkretny a nie len tak vseobecne. Napr. si spomenul, ze ti tam chybaju adoracie, spoved, ucta k Panny Marie atd... v tomto by naozaj bolo dobre, aby sa to zlepsilo, avsak chcel by som poukazat na desitky, ktore davaju, hlavne pre tych, ktori o tom vela nevedia.
Desiatok, cize 1/10 z prijmu davaju externy clenovia a to do obalok, cize ak tam daju menej, tak to je ich slobodne rozhodnutie. Boh vidi do kazdeho srdca. Ako externi clenovia maju toto za povinnost do istej miery ako som spominal, a kedze ako clenovia maju velke milosti vyplyvajuce z celeho spolocenstva, tak je pochopitelne, ze 1/10 by mali dat z radosti Panovi a to prave tomuto spolocenstvu, z ktoreho tak najviac cerpaju. Ine by bolo, keby neboli ich sucastou ako si ty, alebo niekto iny...

Myslim si, ze kazdy clovek,, kto si je vedomi, ze je niekomu vdacny, tak je zaroven i dlzni a to aspon minimum. Ale aby clovek pochopil tuto radost z davania 10 tkov, mal by najprv pochopit dolezitost davania samotneho desiatku. Pokial toto nerobi vobec, tak potom samozrejme, ze tazko pochopi preco davat nejakemu spolocenstvu. Sv.Joachim a Anna davali 1/3 do chramu, 2/3 chudobnym a z 3/3 zili...

Este, co sa tyka toho, ako ludia mali povedat susedovi, ze ho Jezis miluje, pricom vsetci povedali meno Martin. Tak to je naozaj sranda a je pravda, ze ti, ktori to este nepoznaju, tak vtakomto vedia pochybit, ale tu treba povedat aj to dolezite, ze kazdy clovek potrebuje pocut, ze Jezis ho miluje a to aj od ineho cloveka. Nestaci, ze o tom vie.
Jeden moj kamarat to uz poznal a tiez sa na tom pohorsoval ako niektori... az raz tak isiel po ulici smutny a v tom ho oslovili mladi z Komunity. Ako prve zaznelo, ze ho Jezis miluje a on neskor nam v spolocenstve povedal, ze toto potreboval. Ze predtym to akosi bral tak za samozrejmost, ze to ani nepotrebuje pocut a uz vobec nie niekomu hovorit, ale vtedy si uvedomil, ze toto je velmi potrebne a zvlast tym, ktori este nezazili Jezisovu lasku tak silnejsie ako veriaci krestania, ktori uz kracaju vo viere s Jezisom dlhsie.

Ja osobne mozem dosvedcit, ze prave v komunite som zazil Jezisa a jeho lasku viac mocnejsie ako ked som chodil len tradicne do kostola. Myslim si, ze to bolo prave preto, lebo v komunite som bol ochotny sa zrieknut roznych inych zavislosti, ci neduhov, prijat Jezisovu lasku a evanjelizovat. Toto castokrtat chyba u tradicnych krestanov, ktori ziju svoju vieru doma a v kostole, alebo dokonca poznaju ucenie Cirkvi, ale pri osobnom stretnuti s neveriacimi nepovedia o Jezisovi ako s Nim ziju, ale hovoria len o Cirkvi, v ktorej ziju ako sa maju dobre atd...
Takze v tomto by som Jezisa videl pritomneho v komunite, ale co sa tyka sviatosti zmierenia, adoracie, tak to mi tam chyba. Taktiez, co sa tyka zivot s Pannou Mariou, tak ucta k nej sa prejavuje do tej miery, ze poukazuju na to, ako Panna Maria poukazuje na Jezisa, co je dobre, ale nemodlia sa sv.ruzenec a pritom to Panna Maria vyslovne ziada ako kazdodennu potrebu. Teraz nehovorim o evanjelizacnych aktivitach ako su kurzy, v hale, seminare atd... ale na spolocnom stretnuti clenov komunity.

Lenze keby som mal zajst aj do inych krestanskych komunit, ci reholi, tak taky problem by sa tam tiez nasiel. A tak sa modlim, aby to, co chyba, tak sa doplnilo a co je vynikajuce, nech je svedectvom aj pre ine spolocenstva.
Drahy bracek st.kuko. Jezis Ta miluje a ma s tebou uzasny Plan.
Dakujem, ze si prijal Jeho pozvanie a siris jeho lasku dalej. Nech ti v tom nadalej pomaha s Pannou Mariu, anjelmi a svatymi. +

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 13 september 2010 :  21:46:23  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
citácia:
Spolocenstvo pri dome sv. Martina ma cirkevny suhlas a je sektarske az to boli.

Rim mlci, alebo suhlasi, aj so spolkami ako Fokolare ci Taize, a obe maju sektarske pociatky i konce.

Zorientovani katolici nepouzivaju "argumenty" typu: je to so schvalenim papeza, biskupa, ... lebo vedia, ze tieto schavlenia nemaju ziadnu vahu co do urcenia pravdivosti o povahe certovych spolkov. Su to administrativner ukony, v ziadnom pripade nie su neomylne a ako dejiny ucia, vacsinou su na skodu veci.

Jedine kriterium je: poznat a porovnat.

Poznat, co patri k podstate autentickeho spolku, a ako sa taky spolok nevyhnutne musi javit v praxi.
Poznat hstoriu, ako rozne spolky zacinali, pokracovali a koncili.
Porovnat dnesne spolky s poznatkami uvedenymi vyssie.

Potom netreba pocuvat nazory knazov (ak nieco odsudzuju, mozu byt v rovnakom omyle, ako ked nieco schvaluju, vid Gobbiniani a ich MKH),
ani sa vystavovat roznym rizikam cez osobnu skusenost na roznych zjazdoch tychto spolkov,

aby sa dalo spravne posudit, ze tieto spolky sluzia akurat tak rohatemu.

Pôvodne zaslal Rarach - 13 september 2010 :  16:05:07



... mne sa paci, ze si obozretny a nemas zatvorene oci pred hriechom, ktory vidis aj v takychto spolocenstvach. Aj ked si nenapisal, co konkretne na nich vidis zle / alebo na komunite/ predsa nevidiet na nich nic zle, by bolo naivne. Avsak kedze ide o cirkevne spolocenstva, ktore papezi schvaluju a dokonca ich vychvaluju ako napr. MKH, ci Taize, Fokolare, tak by som ich nezval certovymi spolkami, lebo to je urazlive voci vlastnej Cirkvi a Rodine, v ktorej zijeme.

Napr. taky zakladatel Taize sa osvedcil ako mucenik a sam konverttoval na katolicku Cirkev, aby mohol prijmat Sviatosti. Aj ked nebol oficialne preksteny alebo zeby dal svetu na znamost ako odchadza z jednej cirkvi do druhej, prave to bolo na nom vynimocne, ze papez mu dovolil zit sviatostnym sposobom zivota a to sa predsa nedava bludarom ale naopak clovekovi, ktory sa osvedci za dobreho krestana.

Podobne aj s hnutim Fokolare. Ich zakladatelka Chiara Lubichova, ked my sme este nezili, tak ona s Bozou pomocou a svojimi priatelmi stavali nove mesta, po svetovej vojne a dokazali zjednotit krestanov v duchu Kristovej lasky. V tychoto mestach maju vsetko spolocene ako prvi krestania. A tak sa mozme pytat : ktora komunita krestanska zije ako prvi krestania alebo ako Fokolarini v tyhto mestach, ze maju vsetko spolocne ?
MKH na celom svete knazi, biskupi, papezi doteraz schvaluju a pozehnavaju toto dielo Panny Marie. Ziadna z komisii urcenych pre toto dielo alebo kongregacia pre nauku viery sa neodvazilo vyjadrit zo zaverom, ze posolstva su falosne, ci dielo diabolske, lebo papezi si toto dielo chrania ako dobri Pastieri a skor mozme ocakavat ich schvalenie najvyssou autoritou / papezom.

Ja viem, ze ty si to tak nemyslel, ze by si chcel urazat vlastrnu Cirkev / Kristovo tajomne Telo ako to robil Savol z Tarzu, ale certove spolky, kedze su to diablove spolky, tak za take by som skor pomenoval Satanovu cirkev, slobodomurarov, a ine sekty, ktore zalozili Guruovia a ini ...

A co si myslis, o komunite J.K., co dobre prinasaju pre Cirkev ?
Dakujem, ze si... Jezis Ta miluje

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 13 september 2010 :  21:57:02  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Ževraj členovia tejto komunity tvrdia, že my ešte nie sme spasení, sme ešte v hrobe. A to je už podľa mňa heréza. A ešte treba aj platiť. Keď niečo potrebuješ, aby sa ti niečo splnilo, zaplať. Oni sa pomodlia. Nie je to scestné? A ešte som počula, že poriadajú hostiny, prasacie hody....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 13 september 2010 :  22:49:30  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
citácia:
Ževraj členovia tejto komunity tvrdia, že my ešte nie sme spasení, sme ešte v hrobe. A to je už podľa mňa heréza. A ešte treba aj platiť. Keď niečo potrebuješ, aby sa ti niečo splnilo, zaplať. Oni sa pomodlia. Nie je to scestné? A ešte som počula, že poriadajú hostiny, prasacie hody....

Pôvodne zaslal slovenka - 13 september 2010 :  21:57:02



Draha sestricka Slovenka. Pokoj Jezisa krista nech je v tvojom srdci.

Dakujem za informaciu, co sa hovori ... a kedze to nehovoris ty, ale ti to niekto povedal, tak zaiste sa neurazis, ked ti poviem, ze to je vymysel, alebo ze mozno nejaka osoba to tak robi, myslim na to platenie za modlitbu, ale nie vacsina, ze by to bolo nieco pripustne zo strany ich knazov. Nakolko poznam toto spolocenstvo a stretavam sa zo vselicim, tak o platreni za modlitbu som este nepocul.

Ale opakujem, ze dakujem za info a verim, ze moja reakcia bude pre Teba skor na zhodnotenie toho, co si pocula od inych a odo mna. Mozno by bolo viac presvedcivejsie keby si zasla na ich modlitby a sama sa presvedcila. Ale to uz prenechavam na pomoc Ducha Svateho a na tvoje slobodne rozhodnutie.

Dakujem, ze si ... Jezis Ta miluje

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 14 september 2010 :  08:30:50  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Napr. taky zakladatel Taize sa osvedcil ako mucenik a sam konverttoval na katolicku Cirkev, aby mohol prijmat Sviatosti.
Pôvodne zaslal rmvn - 13 september 2010 :  21:46:23


Odkial pochadza informacia, ze konvertoval na katolicku vieru?

Moja informacia znie, ze pred papezom vyhlasil "Nasiel som svoju vlastnu identitu krestana tym, ze som v sebe zmieril vieru mojho povodu s mysteriom katolickej viery bez toho, aby som prerusil spolocenstvo s ktoroukolvek z nich". Na zaklade toho mu potom papez povolil pristupovat k sviatostiam.

Podotykam ze bol synom protestantskeho pastora a vystudoval protestantsku teologiu. Predmetny papez bol Jan Pavol II.

Mne to pride dost nemozne, zlucit pravdu s omylom, bez toho, aby sa omylu clovek vzdal, ale on to dokazal... A papez to bral ako uplne v poriadku...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ignac

Stav: offline

 Odoslaný - 14 september 2010 :  12:56:09  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: ignac  Pridať ignac do zoznamu priateľov
pokoj a dobro.

na toto forum chodim nejaky ten rok a velmi mi pomaha v napredovani vo viere. Sice tu aktivne neprispievam, ale tuto diskusiu som uz nezvladol bez toho aby som nereagoval.

Uz som to tu raz niekde pisal ale trochu sa zopakujem.

Ja som uveril a dal sa pokrstit ako dospely, ked som mal 20 rokov, vybral som si za svoj duchovny domov RKC.
a preco to pisem??
No lebo do katolickej cirkvi som as dostal samozrejme ze vdaka Panovej milosti, ale velmi mi pomohli ludia zo spolocenstva pri Dome sv. Martina,(po obrateni som chodil aj ku protestatnom, vsade kde tam kde sa hovorilo o Kristovi) a vlastne tak som sa dostal aj do charizmatickej obnovy KC, a mam aj skusenosti s komunitou JK ktora tu je spominana.
Dnes uz chodim s Panom 13 rokov a za ten cas som ziskal ovela vacsi rozhlad a nastal aj posun v mojich nazoroch.

zacal som svoj duchovny zivot asi tym ze vsetko co je "charizmaticke" vtom mojom pohlade (uzdravovanie, jazyky, proroctva...) je spravne a podla mna to bolo take meritko otom ci v spolocenstve je ziva alebo mrtva viera.... Ono keby som nespoznal charizmatickych katolikov, sotva by som siel do katolickej cirkvi, ludia v kostoloch sa mi zdali akoby spiace duse, zacal som si uvedomovat ten formalizmus, ktorym trpi vacsina katolikov. Vtom case som este nevedel rozlisovat ktora je jedina Prava Cirkev, lebo iste to poznate, kazdy krici ze ma pravdu aj ked katolicka teologia mi zapadala uz vtom case coraz viac do mojho chapania a spoznavania, takze citil som to niekde v srdci ze toto je to prave a som tuzil patrit tam kde patrim....

nesuhlasim stym ze vsetko co je "charizmaticka obnova" je certovsky spolok... kazde spolocenstvo je o ludoch, a vsade sa robia chyby, ved predsa ked pridem do kostola a budem pocut bludne kazania, alebo takych "akoze katolikov" pred kostolom tak predsa na zaklade zlych skusenosti nebudem hovorit ze takato je katolicka cirkev... neviem ci sa dobre vyjadrujem, lebo asi mnohi si myslia ze sa idem zastavat charizmatikov v rkc ale to neni mojim cielom...

mozem ako clen charizmatickej obnovy zhrnut podla mna vsetky chyby ktore sa u nas vyskytuju... myslim ze ti co maju vacsi rozhlad vedia onich ...
je to uz tuna spomenute lipnutia na osobnych zazitkoch a prezivani viery.... je to sektarsky sposob ktori treba dostat odtial von ... je to casto otom - citis to alebo ono... prezivas to alebo ono... viem ze takto funguju aj sekty ktori lipnu na zazitkoch ....
tu ide Boh bokom do popredia sa dostava jednotlivec a on je akoby najdolezitejsi co preziva a co citi .... vlastne ti co maju krizu viery alebo odpadaju od viery ... zdovodnuju to tym ze nic necitia a ze im BOh nic nehovori a ze sa onich Boh nezaujima, lebo uz dlho nevideli ziadny Bozi cin alebo im dlho nic nepovedal .... alebo nič necitili ...

dalsim nebezpecentvom je evanjelium prosperity .... casto sa tu zahadzuje kriz z pliec .... a vsetko sa da uzdravit, vyliecit, vyriesit, staci mat iba velku vieru .... ak sa to nedeje tak vacsina hlada chybu u seba a vedie to az k odpadnutiu od viery ....
dalsi problem je ten ze v CHO. sa dava velky priestor laikom, casto nie studovanym, a ti potom mozu do znacnej miery rozsirit rozne bludy...

inak nesuhlasim stym ze napriklad v komunite JK sa vynechava Maria, nakolko sa organizuju aj rozne pute v ramci komunity co viem tak naposledy bola do Medzugoria.
Je pravda ze niektori clenovia ju mozno vynechavaju, ale knazi ani nikto na kaznach nehovori o odmietani Marie. Ale upozornujem ze komunita JK je uzavrete spolocenstvo, je to spolocenstvo pre urcitu skupinu veriacich, ktorym vyhovuje tato forma spirituality. tam bezny katolik by sa nemal ani dostat bez poucenia a informovania... vynimka su koinonie pocas letnych prazdnin ktore su otvorene pre vsetkych ... ktore by mali byt prijatelne pre vsetkych ... cize nemali by tam byt take prvky ako za kazdu cenu sa chce za vas niekto pomodlit ... ak ste si to sami neziadali ... atd... proste je to ine ...

myslim ale ze aj rovnakym nebezpecenstvom je pre krestanov ostat "zavrety v kostole."
Myslim ze by bolo velmi obohacujuce pre nas svet keby aj ti konzervativnejsi vysli do ulic, postavili si podium a hlasali Kristove evanjelium, podla mna je skoda ze clovek hladajuci zijuci "vo svete" natrafi najskorej na rozne skupiny krestanov hlasajucich po uliciach Krista, no zial na 95% su to vzdy charizmatici ....

ked sa pozriem na seba ako som sa pozeral na vieru na zaciatku a po tych 13 - 14 rokoch .... tak u mna nastal posun, aj toto forum ma do znacnej miery formuje, a dava mi coraz vacsi a vacsi rozhlad.
no zial podla niektorych na tomto fore este stale som bludarom, ale snad to raz prelusknem a s Panovou pomocou aj spravne pochopim. Boh kona ... od pociatku si myslim ze verim najpsravnejsie a este stale sa to v mojej hlave upravuje .... veru ake lachke nechat sa viest a ucit sa Magisteriom, a ake tazke pre tych co maju vlastny rozum a snazia sa tie veci pochopit a vstrebat svojim vlastnym rozumom ... ach jaaj...

p.s.: Ja teraz riesim tridentsku omsu a rozne ine obrady, to co sa mi kedysi zdalo ako uspavanka, dnes vtom nachadzam hlboku mystiku.
Proste moja cesta je trosku z druheho konca, ale verim ze sa stretneme v jednom cieli.

Blahoslavení tí, čo širia pokoj, lebo ich budu volať Božimi synmi :-)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 48  ~  Člen od: 24 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 20 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 14 september 2010 :  15:46:12  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Ignac,

na to, ci si naozaj konvertoval ku katolickej viere, stacia maximalne tri minuty online/zoci-voci rozhovoru. Maximalne, cize prakticky aj menej, da sa do minuty.

Domske spolco opust co najrychlejsie.
Bez otalania, bez vysvetlovania, bez rozlucky.
Nepotrebuju ta a ani ty ich nepotrebujes, ak si katolik.

Na tridentske one zabudni tiez velmi rychlo.
Nemas odkial cerpat, zdroje sice su, ale korektna interpretacia chyba.
Samoukov a samorastov je dost, preco rozsirovat ich rady?




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 18 Previous Topic: Nebezpecenstvo charizmatickeho hnutia Téma Next Topic: KRISTUS  VSTAL!!  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06