Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 prosim o radu
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Hladam Pomoc, bratia ! Téma Next Topic: Dary Ducha Svateho  

luky

Stav: offline

 Odoslaný - 26 júl 2010 :  21:44:49  Zobraziť profil  Pridať luky do zoznamu priateľov
nevedel som kam to mam zaclenit tak sa nehnevajte ak tato tema mala byt inde.
mam 11 rokov. uz dvakrat za sebou ked som bol na pspovedi som vynechal jeden tazky hriech, ja som ani nevedel ze to je hriech lebo niektori na internete pisali ze to nieje hriech. potom som bol na svatom primani. co mam robit ked som vykonal neumyselnu svatokradež?? prosim pomozte

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1  ~  Člen od: 26 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 26 júl 2010 Upozorniť moderátora 

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 26 júl 2010 :  22:16:04  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
ahoj luky, pokusim sa Ti poradit, lebo vidno, ze problem Ta velmi trapi. Predovsetkym Ti chcem povedat, ze sa prestat trapit a nedaj sa obrat o vnutorny pokoj, pretoze Diabol len na to caka, aby si stratil "kontakt s Bohom", lebo sa budes citit nehodny a hriesny. Ako vidno z Tvojho mailu, stale si nie si isty ci, to cim si sa previnil je tazkym hriechom. Ako vies, tazky hriech je vedome, dobrovolne prestupenie Bozieho prikazu v zavaznej veci... Takze jedinou a spravnou cestou je, vybrat sa znova do spovednice za knazom a uprimne vyznat, ze si dva razy nepovedal, alebo zamlcal tento hriech a jasne ho pomenuj, aj to ze si nehodne pristupoval k sv. prijimaniu. Knaz Ti urcite vysvetli aj Ta usmerni ako dalej. Ty hriech uprimne olutuj a snaz sa vyhybat prilezitostiam a situaciam, kde by si znova prisiel do pokusenia ...
A na zaver mala rada. Ak si nie si isty, ci si neupadol do hriechu, aj do tzv. "vsedneho", nehladaj odpoved na internete, pretoze tu je sice vela roznych stranok, ale len malo skutocne takych, kde clovek - veriaci krestan - katolik najde spravnu odpoved, ktora by nebola prinajmensom zavadzajuca. Radsej sa v pochybnostiach obracaj vzdy na knaza. Urcite si najdes takeho spovednika, ktory Ti bude vediet aj poradit a usmernit Ta. Zo srdca Ti to zelam! Je mi velmi sympaticke, ze aj ked si taky mlady, nie je Ti jedno, ci prijimas Jezisa skutocne do cisteho srdca. Tak nech sa Ti dari v krestanskom napredovani aj v beznom kazdodennom zivote. Ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 26 júl 2010 :  22:25:43  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Drahy bracek Luky. Pokoj stebou.

Boh ta ma rad a dufam, ze to budes vnimat aj na kat.fore.
Pisal si, ze si vykonal neumyselnu svatokradez. Bolo by dobre, keby si napisal konkretnu situaciu, pretoze takto tazko poradit.
Napr. svatokradez je ak clovek ide na sv.prijimanie vo vedomi, ze nelutuje svoj vykonany skutok smilstva. Vie o tom, ze smilstvom spachal tazky hriech a dokonca, ze v takom stave nemoze pristupit k sv.prijimaniu a predsa pojde. Takto sa dopusta svatokradeze.

V tvojom pripade ak neslo o smilstvo, ale o nejaky iny tazky hriech, ale si pritom ani nevedel o jeho zavaznosti, tak to nepovazuj za tvoj tazky hriech.
Ale opat je otazne ake poznanie si mal o tom hriechu, ktorz si neuviedol. Myslel si si, ze to je vsedny hriech, alebo si to vobec nepovazoval za hriech ?

Koneckoncov najlepsie je ist na sv.prijanie s cistym srdcom po spovedi a zvlast v takom pripade, ked chodievas len raz za cas <1x za mesiac, ci tyzden<
Dakujem, ze si ... prijal pozvanie k diskusii. Nech ta zehna Pan Jezis a ochranuje so svojimi anjelmi a svatymi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

romanh

Stav: offline

 Odoslaný - 28 júl 2010 :  17:58:46  Zobraziť profil  Pridať romanh do zoznamu priateľov
luky,

Tak ako pisala Ela.
Neboj sa ist opat na spoved.
Povedz ze si zamlcal svoj hriech a ze si bol na sv. prijmani.
Neboj sa knaz ta neexkomunikuje.
Mne sa to tiez niekolko krat stalo.
Zhresil som, nebol som si isty ci tazko, isiel som na prijmanie a potom som zistil ze som bol asi nehodne.
Vyspovedal som sa z toho. Knaz mi nato nic nepovedal.
Je dolezite si uvedomit ze ak vedome zamlcis nejaky tazky hriech, tak spoved aj rozhresenie je neplatne.
Preto si urob spytovanie svedomia od posledne platnej spovede.
Neboj sa Jezis odpusti aj tomu najvacsiemu hriesnikovi, odpusti aj tebe.

Roman

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 111  ~  Člen od: 25 február 2008  ~  Posledná návšteva: 09 august 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

minos

Stav: offline

 Odoslaný - 01 september 2010 :  09:45:00  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: minos  Pridať minos do zoznamu priateľov
Luky nič sa neboj. Ak si aj spáchal ťažký hriech a pristupoval si na sv. prijímanie a sv. spoveď hoci si nevedel že to bol hriech (ťažký), tak si zrejme nespáchal svätokrádež /aj tú platí podmienka, že musí byť vedomá! / , no teraz keď si si to uvedomil, tak k sv. prijímaniu nemôžeš pristúpiť bez sv. spovede. Neboj sa kňaz Ti určite rozhrešenie dá a Ti pomôže.
Inak ešte keď urobíš nejaký skutok a nevieš či je to vôbec hriech alebo či je ten hriech ťažký, alebo ľahký vždy to povedz kňazovi. Nikdy nehľadaj veci na internete, lebo hoci sú tu aj dobré stránky, ale taktiež je tú veľa tých zlých stránok ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 23  ~  Člen od: 12 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 13 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 06 september 2010 :  13:54:55  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Ahoj luky, pokiaľ o tom nevieš či Tvoj spáchaný hriech je alebo nie je ťažký, tak Tvoje sv. prijímanie nemôže byť svätokrádežou.
Ak vieš, že Tvoj zamlčaný hriech je ťažký a napriek tomu pristúpiš k sv. prijímaniu dopúšťaš sa svätokrádeže (pribudne Ti ďalší ťažký hriech) a tak sa to potom stále viac nabaľuje.
Doporučujem ísť čo najskôr k sv. spovedi s dôverou všetko rozpovedať, Ježiš Ti všetko odpustí a svojou sv. krvou očistí Tvoju dušu.
Prajem Ti aby si mal veľkú dôveru v Ježiša (spovedajúceho kňaza, ktorím sa Ježiš zakrýva) pri sv. spovedi, lebo čím väčšia dôvera tým väčšie odpustenie.
A veľmi dôležité je úprimne oľutovať svoj spáchaný hriech, lebo bez ľútosti niet odpustenia.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Hladam Pomoc, bratia ! Téma Next Topic: Dary Ducha Svateho  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06