Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Dary Ducha Svateho
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: prosim o radu Téma Next Topic: nasli ste boha?
Strana: z 2

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 11 máj 2010 :  19:46:52  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
prosim vas, vie niekto, ci Dary Ducha Svateho (napr. dar jazykov) dostava clovek navzdy alebo len na urcitu dobu?...straca ich, ked nie je v milosti posvacujucej?...vdaka

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora 

MartinQo

Stav: offline

 Odoslaný - 13 máj 2010 :  21:52:32  Zobraziť profil  Pridať MartinQo do zoznamu priateľov
tiez bi som rad pocul odpoved na tuto otazku od niekoho. A chcem sa este opitat ci aj niekto z vas, bud osobne alebo pozna niekoho, kto dostal neake dary Ducha Svateho???ak ano ake...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 15 november 2009  ~  Posledná návšteva: 23 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 14 máj 2010 :  12:49:09  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
pReposlal som tuto otazku jednemu dobremu kamaratovi, knazovi, co vedie charizmaticke spolocenstvo a ten mi napisal toto, citujem:

"Dary Ducha máme vždy kvôli nejakému cieľu. Charizmy sú na budovanie Kristovho tela Cirkvi. Niektoré nám Boh môže dať iba na nejaký čas, lebo iba vtedy sú potrebné, iné zasa môžme mať celý život. Zasa iné možno začneme spoznávať a používať až neskôr v živote.

Napríklad, niektorí ľudia majú charizmu povzbudenia. Povzbudzujú ňou ľudi veľmi účinne celý život.

Niektorí majú napríklad charizmu tvorivej umeleckej inšpirácie a môžu ju mať celý život.

Niektorí ľudia majú charizmu viesť druhých. ... atď...

Pokiaľ ide o modlitbu v jazykoch, je to charizma, ktorú možno stratiť. Keďže je to charizma na pomoc pri modlitbe, ak sa nemodlím, tak modlitba sa vytráca z môjho žvota vôbec. Ak spácham ťažký hriech, tak sa mi prirodzene ťažko modlí, lebo svedomie je zaťažené a postaviť sa pred Boha akože sa nič nedeje, nie je možné. Potom je ťažké sa vôbec niečo modliť, no a odlitba v jazykoch je modlitba....

Odporúčam prečítať knihu od Raniera Cantalamessu Spev Ducha. vydali to Karmelitáni. On tam odpovedal na 1000 otázok veľmi kompetentne. "

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 máj 2010 :  18:16:31  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
vdaka za odpoved Mato

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 máj 2010 :  18:18:14  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
tiez bi som rad pocul odpoved na tuto otazku od niekoho. A chcem sa este opitat ci aj niekto z vas, bud osobne alebo pozna niekoho, kto dostal neake dary Ducha Svateho???ak ano ake...

Pôvodne zaslal MartinQo - 13 máj 2010 :  21:52:32


ja mam kamaratku, co ma dar jazykov, ale nevedela mi odpovedat na otazky

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinQo

Stav: offline

 Odoslaný - 15 máj 2010 :  10:35:40  Zobraziť profil  Pridať MartinQo do zoznamu priateľov
takze, normalne myslis ze, ak sa vyberie napr do izraela tak zacne hovorit po hebrejsky a pritom to vobec nevie,a ak odtial odide tak vlastne tento dar strati???

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 15 november 2009  ~  Posledná návšteva: 23 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ruah

Stav: offline

 Odoslaný - 18 máj 2010 :  10:45:48  Zobraziť profil  Pridať ruah do zoznamu priateľov
MartinQo, tu sa nejadná o ľudské jazyky ( Sj, Aj,... hebrejsky ), ale o dar jazykov Ducha Svätého. Tieto sú iné, ako tie ľudské.
Keď sa niekto modlí v jazykoch, modlí sa jeho duch priamo s Bohom. Diabol sa tohto spojenia nemôže dotknúť. Môže sa stať, že sa niekto modlí a pritom nevie, čo hovorí, nerozumie tomu, ale niekto iný môže mať dar rozlišovať jazyky a ten rozumie tomu, čo sa modlí. Neviem či som zrozumiteľná. Viac si o tom môžete prečítať 1Kor 12 a 14 kapitoly.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 61  ~  Člen od: 15 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 21 február 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ruah

Stav: offline

 Odoslaný - 18 máj 2010 :  16:55:53  Zobraziť profil  Pridať ruah do zoznamu priateľov
k tým jazykom ešte...
modlí sa duch človeka, pelšie povedané, chce sa modliť, ak tam je naplnenie Duchom a my mu to umožníme tým, aby používal naše telo, mysel nemá z toho úžitok. Tak ako mysel riadi jazyk, aby vyjadril, čo mysel chce, tak aj duch používa jazyk a ústa, aby sa vyjadril.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 61  ~  Člen od: 15 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 21 február 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ruah

Stav: offline

 Odoslaný - 18 máj 2010 :  20:43:19  Zobraziť profil  Pridať ruah do zoznamu priateľov
...modliť sa duchom z Ducha je Božia moc, charizma, doslova pomoc z hora, Satan nič nerozumie, ani my, Boh rozumie a potom odpovedá...
v Písme je na to v Rim 8 kapitola
"Tak aj Duch prichádza na pomoc našej slabosti, lebo nevieme ani to, za čo sa máme modliť, ako treba, a sám Duch sa prihovára za nás nevysloviteľnými vzdychmi."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 61  ~  Člen od: 15 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 21 február 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 19 máj 2010 :  09:42:00  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
tiez bi som rad pocul odpoved na tuto otazku od niekoho. A chcem sa este opitat ci aj niekto z vas, bud osobne alebo pozna niekoho, kto dostal neake dary Ducha Svateho???ak ano ake...

Pôvodne zaslal MartinQo - 13 máj 2010 :  21:52:32


ja mam kamaratku, co ma dar jazykov, ale nevedela mi odpovedat na otazky


Pôvodne zaslal janka - 14 máj 2010 :  18:18:14



Ja poznám osobne dosť veľa ľudí, čo majú dar jazykov, ale nepoznám nikoho, kto by mal nejaký iný dar Ducha sv., ako napr. dar uzdravovať či dar výkladu jazykov.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 19 máj 2010 :  12:14:08  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Ja poznám osobne dosť veľa ľudí, čo majú dar jazykov, ale nepoznám nikoho, kto by mal nejaký iný dar Ducha sv.,

Pôvodne zaslal Evelinka - 19 máj 2010 :  09:42:00


Moj osobny nazor je, ze tento dar sa da najlahsie predstierat. V mnohych charizmatickych spolocensvach vznika casom tlak na "menej duchovnych" clenov a ti aby nevyzerali ako nehodni, tak si tento dar vymyslia.
Predstierat dar proroctva, ci uzdravovanie je omnoho tazsie, ak vobec mozne.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 19 máj 2010 :  13:30:04  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Ja poznám osobne dosť veľa ľudí, čo majú dar jazykov, ale nepoznám nikoho, kto by mal nejaký iný dar Ducha sv.,

Pôvodne zaslal Evelinka - 19 máj 2010 :  09:42:00


Moj osobny nazor je, ze tento dar sa da najlahsie predstierat. V mnohych charizmatickych spolocensvach vznika casom tlak na "menej duchovnych" clenov a ti aby nevyzerali ako nehodni, tak si tento dar vymyslia.
Predstierat dar proroctva, ci uzdravovanie je omnoho tazsie, ak vobec mozne.

Pôvodne zaslal Mato - 19 máj 2010 :  12:14:08



To máš, Maťo, dosť zvláštnu predstavu o tých charizmatických spoločenstvách. Nechápem, aký osoh by nejaký úprimný kresťan z toho mohol mať, že klame. Alebo si myslíš, že "charizmoši" nie sú úprimní kresťania? Ja som v spoločenstve, kde tento dar majú asi tri štvrtiny členov a podotýkam, že ani nejde o charizmatické spoločenstvo, ale o mariánske spoločenstvo a na "stretkách" sa modlievame ruženec a v jazykoch sa takmer ani nemodlievame, žiaľ. Takže o nejakom tlaku tu nemôže byť ani reči. A navyše, tie dary sú z Božej milosti a nie pre nejaké zásluhy, preto ten, kto má dar jazykov alebo iný dar, nie je považovaný za niečo viac, ako sú ostatní. Aj tak najväčším darom zo všetkých je láska.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 19 máj 2010 :  19:35:14  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
No nemusí ísť o klamanie, ale aj podľa mňa si to dosť ľudí môže slepo nahovárať... V týchto veciach treba byť podľa mňa opatrný a otvorený Bohu, aby som dokázal skutočne rozlišovať moju túžbu od skutočnosti.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 20 máj 2010 :  09:36:47  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
Mne je len divné, že niektorí radšej uveria tomu, že dar jazykov je len predstieranie alebo nahováranie si niečoho ako tomu, že by Boh aj v dnešnej dobe chcel darovať dary, ktoré slúžia na budovanie človeka.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 20 máj 2010 :  15:41:36  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Mne je zase divne, ze v kazdom spolocenstve je mnoho tych, co sa modlia v jazykoch, ale strasne malo, ako vobec niekto, kto ma dar tieto jazyky vykladat.

"Ak niekto hovorí jazykmi, nech hovoria dvaja alebo nanajvýš traja, jeden po druhom, a jeden nech vysvetľuje. Ale ak by nemal kto vysvetľovať, nech mlčí na zhromaždení; nech hovorí sebe a Bohu."

"Ďakujem Bohu, že hovorím jazykmi viac ako vy všetci; ale na zhromaždení radšej chcem povedať päť zrozumiteľných slov, aby som aj iných poučil, než desaťtisíc slov darom jazykov."

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 20 máj 2010 :  17:39:57  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
citácia:
Mne je zase divne, ze v kazdom spolocenstve je mnoho tych, co sa modlia v jazykoch, ale strasne malo, ako vobec niekto, kto ma dar tieto jazyky vykladat.

"Ak niekto hovorí jazykmi, nech hovoria dvaja alebo nanajvýš traja, jeden po druhom, a jeden nech vysvetľuje. Ale ak by nemal kto vysvetľovať, nech mlčí na zhromaždení; nech hovorí sebe a Bohu."

"Ďakujem Bohu, že hovorím jazykmi viac ako vy všetci; ale na zhromaždení radšej chcem povedať päť zrozumiteľných slov, aby som aj iných poučil, než desaťtisíc slov darom jazykov."


Pôvodne zaslal Mato - 20 máj 2010 :  15:41:36



S týmto môžem len súhlasiť.
Dar jazykov vôbec nie je niečo najdôležitejšie. "Keby som hovoril jazykmi ľudskými i anjelskými, ale lásky by som nemal..."

A pokiaľ ide o to, že je veľa tých, čo hovoria jazykmi, ale málo tých, čo vykladajú... Myslím si, že je to normálna fáza vo vývoji spoločenstva. Treba sa modliť aj za dar vykladania jazykov.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 20 máj 2010 :  20:10:24  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Čo si myslíte o tzv. anjelskom hlase_? Je to dar jazykov? Konkrétne mám na mysli pieseň Horehronie. Dá sa opakovane spievať to isté_?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 21 máj 2010 :  10:17:47  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Čo si myslíte o tzv. anjelskom hlase_? Je to dar jazykov? Konkrétne mám na mysli pieseň Horehronie. Dá sa opakovane spievať to isté_?

Pôvodne zaslal slovenka - 20 máj 2010 :  20:10:24





dusa dobra, nerozumiem, mozes to vysvetlit ?, to myslis tuto pesnicku

http://www.youtube.com/watch?v=4E0VOsdRB8s


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 22 máj 2010 :  20:17:18  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Áno, presne tú od Kristíny. V druhej časti spieva v pozadí hlas Hany Servickej /myslím, tiež charizmatičky/. Aj na rádii Lumen to komentovala, že ide o anjelský hlas.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 22 máj 2010 :  20:56:41  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
nasla som tento clanok: http://zivot.lesk.cas.sk/clanok/7171/spevacka-hana-servicka-anjelsky-spev-je-dar.html


 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 26 máj 2010 :  23:23:33  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Kto má skutočný dar Ducha Svätého tak sa tým nechváli.
Ten dar s neho vyžaruje bez toho aby o tom hovoril.
Ak mám dar jazykov a rozprávam sa s Bohom skrze Ducha Svätého, tak nemám čo vysvetľovať a prekladať to iným.
Je to môj intímny rozhovor z Bohom a nie verejná rozprava.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 27 máj 2010 :  07:51:11  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Ak mám dar jazykov a rozprávam sa s Bohom skrze Ducha Svätého, tak nemám čo vysvetľovať a prekladať to iným.
Je to môj intímny rozhovor z Bohom a nie verejná rozprava.

Pôvodne zaslal zrno - 26 máj 2010 :  23:23:33


Ak sa vsak modlis nahlas v spolocenstve, tak je vyklad velmi ziaduci.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 29 máj 2010 :  21:58:36  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Ak sa modlím v spoločenstve a som obdarený týmto darom, to ešte neznamená, že viem aj vysvetliť ostatným význam slov (zvukov) ktorými sa modlím k Bohu.
Lebo to sa už nemodlím ja ale Duch Svätý a vysvetliť to dokážem len ak je to vôľa Božia.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 29 máj 2010 :  23:35:43  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Lebo to sa už nemodlím ja ale Duch Svätý a vysvetliť to dokážem len ak je to vôľa Božia.

Pôvodne zaslal zrno - 29 máj 2010 :  21:58:36


Ako vsak je vyssie napisane, je vhodne, aby tam bol niekto, kto dar vykladat jazyky ma.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 01 jún 2010 :  22:57:10  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Áno sú ľudia ktorý majú tento dar vysvetľovať jazyky.
Len treba byť opatrný, aby nešlo len o predstieranie takéhoto daru.
A či takéto vysvetlenie naozaj zodpovedá pravde.
Ja osobne nepoznám takýchto ľudí a tak by som asi premýšľal nad tým či podané vysvetlenie je naozaj pravdivé.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 01 jún 2010 :  23:13:23  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
No bez vysvetlenia sme vsak v situacii, ze vobec nevieme co dotycny modlici sa hovori. Ked to posuniem kusok dalej, vobec nevieme ci napriklad nevzyva diabla, ci sa neruha....

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: prosim o radu Téma Next Topic: nasli ste boha?  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06