Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Kostol, cirkev, ritual.
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Maria, matka Bozia Téma Next Topic: Eucharistia, vysv. pre Maťa
Strana: z 2

Syseľ

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2005 :  18:51:15  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Syseľ  Pridať Syseľ do zoznamu priateľov
Musi dobry krestan chodit do kostola? Musi byt clenom cirkvi? Je prenho potrebny ritual? Rad by som tu nasiel Vase nazory na tuto temu.

"Pre Teba som ateista, pre boha lojalna opozicia"
(Allen)

 Počet príspevkov: 230  ~  Člen od: 19 september 2005  ~  Posledná návšteva: 07 marec 2010 Upozorniť moderátora 

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2005 :  19:14:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Syseľ

Musi dobry krestan chodit do kostola? Musi byt clenom cirkvi? Je prenho potrebny ritual? Rad by som tu nasiel Vase nazory na tuto temu.


Nie. Na vsetky otazky.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2005 :  20:09:57  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Otazka Sysla je polozena tendence a zavadzajuco a je to klasicky obraz dnesneho cloveka. Tato otazka by sa dala preformulovat na - JA VIEM CO JE NAJLEPSIE, JA NIKOHO A NIC NEPOTREBUJEM suhlasite?
Odpovedal by GMK aj teraz ano?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2005 :  08:13:40  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Otazka Sysla je polozena tendence a zavadzajuco a je to klasicky obraz dnesneho cloveka.
Moze byt.

Tato otazka by sa dala preformulovat na - JA VIEM CO JE NAJLEPSIE, JA NIKOHO A NIC NEPOTREBUJEM suhlasite?

Odpovedal by GMK aj teraz ano?

Aj v tomto pripade by bola odpoved GMKova (tak ako predtym): NIE!

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2005 :  10:01:31  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
vsimla som si zaujimavu vec, ze obrateni katolici, co to myslia s jezisom vazne chodia do kostola na sv.omsu nielen v nedelu, ale casto aj cez tyzden...co z formalne veriacich robi len malokto...tak neviem, o com to svedci...a tiez sa castejsie zapajaju do roznych akcii...adoracia a pod....
a to ci musi byt clenom cirkvi...zrejme myslis,nejaku organizaciu, zdruzenie ludi...podla mna ano..lebo boh storil cloveka ako tvora,ktory potrebuje spolocenstvo...mozu sa navzajom podporovat, pomahat si a tak...
a ritual...ked ma clovek nieco zauzivane tak sa podla mna citi isto...samozrejme nejaka ta zmena nezaskodi...ozaj k to z nas nema vobec ziadny ritual?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2005 :  10:20:44  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
janka, suhlasim s tebou. ale aj syslove otazky nie su zbytocne. pre niektorzch su dost yavayne. nemzslim seba. ale su ludia ktori chodia do kostola, lebo sa to ma. pre tzch je tato otayka viac ney yavayna.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2005 :  10:36:23  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal janka
aj cez tyzden...co z formalne veriacich robi len malokto...tak neviem, o com to svedci...

Sveci to o tom, ze vedia co sa na omsi deje, ze to je Nebo na zemi, ze to je centrum krestanskeho zivota, ze tam Boh dava svoj zivot. Co malokto z formalne veriacich tusi a preto im omsa nic nedava...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2005 :  12:30:23  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
mato, ale tym "formalnym" to mozes vysvetlovat donekonecna. nepresvedcis ich. oni maju proste svoju pravdu, pokecaju, si nemusia sa z toho spovedat a tak.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2005 :  13:31:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Janka, Maťo, Alško - krásne napísané. Súhlasím s vami.
Práve dnes mám prednášku presne na túto tému... ;)

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2005 :  14:41:27  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Bude z nej aj nejaky zaznam? Rad by som si vypocul...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

BobM

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2005 :  16:58:58  Zobraziť profil  Pridať BobM do zoznamu priateľov
1. Musi dobry krestan chodit do kostola?
Ked sa pytas na DOBREHO krestana, tak musi. Dobry krestan uznava autoritu svojej cirkvi, a tie cirkvi, ktore maju kostoly, maju v pravidlach navstevu kostola vo sviatok. Ziadna z cirkvi netvrdi, ze tam staci prist. Ma sa tam zucasnit na svatej omsi a ma sa jej zucastnit aktivne. Tie cirkvi, ktore kostoly nemaju (Baptisti, Johovisti...), chcu od svojich clenov, aby chodili na spolocne stretnutia.

Ak je ale ta otazka polozena tak, ze cakas odpoved na presne takto polozenu otazku, tak odpoved znie nie, nemusi. Clovek vseobecne ma slobodnu volu. Dobry krestan ju ma samozrejme tiez. Aj s nasledkami.

2. Musi byt clenom cirkvi?
Ano. Ako inak sa niekto stane DOBRYM krestanom, ked nie je clenom cirkvi?

3. Je prenho potrebny ritual?
Ano, je. Ak sa niekto chce stat krestanom (a to nielen dobrym), musi sa dat pokrstit. Krst je ritual.


 Počet príspevkov: 1  ~  Člen od: 03 november 2005  ~  Posledná návšteva: 04 november 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Syseľ

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2005 :  19:15:58  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Syseľ  Pridať Syseľ do zoznamu priateľov
Pre Mata: Mato, zda sa mi, ze na ludi, ktory nesuhlasia s tvojou vierou, mas nazor ako o ludoch, ktorych nemozno presvedcit, ktory maju len svoju pravdu, ktory chcu vyvratit katolicke ucenie, ako o bojovnich ateistoch, ako o, ludovo povedane, neveriacich Tomasoch. Skus sa aj ty (ako dobry katolik) zamysliet nad tym, ci sa ti "neveriaci" naozaj tak strasne mylia. Lebo nie je neveriaci ako neveriaci. Obdivujem Tvoju hlboku vieru a verim, ze nam ukazes aj tu lepsiu stranku rimsko-katolickej vieri, ako tvrdosijnu rekatolizaciu. Dufam, ze si uz zabudol na tu cudesnu hadku o tom, ci sa presviedcame. Asi niesom o nic lepsi, alo vyskusaj byt lepsi ako dajaky Sysel.

"Pre Teba som ateista, pre boha lojalna opozicia"
(Allen)

 Počet príspevkov: 230  ~  Člen od: 19 september 2005  ~  Posledná návšteva: 07 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2005 :  21:46:33  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Sysel, nanestastie aj skusenost z tohto fora mi potvrdila, ze presviedcat niekoho a specialne ateistu, ktory sa zaregistroval na katolickej stranke, nema zmysel.
Ked sa niekto zaregistruje na forum, ktore ma v stanovach napisane, ze je pre krestanov a hladajucich a potom sa ukaze ze nie je ani krestan, ani nehlada tak co si mam mysliet o umysloch takeho cloveka?
Preto ma mrzi, ze som na Teba tak vybehol, len nerad vidim, ked sem niekto prichadza prezentovat svoje sekularne nazory a obcas reagujem hypersenzitivne.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

miska

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2005 :  23:06:15  Zobraziť profil  Pridať miska do zoznamu priateľov
Kto je to Cirkev? To su vsetci pokrsteni...Kto su vsetci pokrsteni?To su vsetci, ktori sa volaju krestania. Co by malo byt cielom kazdeho krestana - nasledovat Jezisa a Boh je dobry. Prebyva Boh v Bohostanku v kostole? Prebyva - je tam pritomny. Dobry krestan nechodi z donutenia do kostola, on tam chodi rad, lebo vie, ze tam v Bohostanku prebyva jeho Pan a priatel - Jezis Kristus. A ritual - to je forma prejavu nasho vdakyvzdavania.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 638  ~  Člen od: 03 január 2004  ~  Posledná návšteva: 17 júl 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2005 :  04:57:31  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Cit: Kto je to Cirkev? To su vsetci pokrsteni...Kto su vsetci pokrsteni?To su vsetci, ktori sa volaju krestania.

1.Ak máš na mysli cirkev a príslušnosť k nej (akúkoľvek svetskú, ktorá vyžaduje krst), potom beriem Tvoj omyl. Ak však máš na mysli Cirkev Kristovu, potom nesúhlasím.
Prepáč za extrém, ale Hitler bol tiež pokrstený, patril preto do Cirkvi Kristovej?

PS Kresťan nie je odvodenina od slova krst.

Cit: tam v Bohostanku prebyva jeho Pan a priatel - Jezis Kristus.

2. K tomu hádam len toľko: kto má záujem porovná si
Rim 8:9-10; Jan 14:23; 1Kor 3:16, 6:19; 2Kor 13:5; 1Jan 4:4.

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

costa

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2005 :  08:52:37  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: costa  Pridať costa do zoznamu priateľov
[/quote] K tomu hádam len toľko: kto má záujem porovná si
Rim 8:9-10; Jan 14:23; 1Kor 3:16, 6:19; 2Kor 13:5; 1Jan 4:4.
[/quote]

Pavel mas ten pocit, ze niektori z katolikov, ktori su na tomto fore, veria v ineho Boha ako ty?

Pánovi zver svoje cesty a jemu dôveruj, on sa už postará.

 Počet príspevkov: 87  ~  Člen od: 19 január 2005  ~  Posledná návšteva: 10 január 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2005 :  10:17:13  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal costa
Pavel mas ten pocit, ze niektori z katolikov, ktori su na tomto fore, veria v ineho Boha ako ty?


Neviem, ale GMK zacina mat pocit, ze PavelBA veri vineho Boha ako JK...

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2005 :  12:02:00  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
Pre mňa je zvláštne to, že Boh v ktorého verím, mi nekáže robiť to čo Vám...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2005 :  12:57:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Čo konkrétne, Aniko, máš na mysli...?

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2005 :  13:00:29  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

Bude z nej aj nejaky zaznam? Rad by som si vypocul...



Nie, záznamnebude, lebo to je len také interné... farské... nie veľmi oficiálne...
Kratučký abstrakt, o čom sme hovorili, je tu:
http://www.fararaca.sk/index.php?Akt=3&Co=3&Subor=1131091072.dat

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Syseľ

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2005 :  14:33:09  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Syseľ  Pridať Syseľ do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

Sysel, nanestastie aj skusenost z tohto fora mi potvrdila, ze presviedcat niekoho a specialne ateistu, ktory sa zaregistroval na katolickej stranke, nema zmysel.
Ked sa niekto zaregistruje na forum, ktore ma v stanovach napisane, ze je pre krestanov a hladajucich a potom sa ukaze ze nie je ani krestan, ani nehlada tak co si mam mysliet o umysloch takeho cloveka?
Preto ma mrzi, ze som na Teba tak vybehol, len nerad vidim, ked sem niekto prichadza prezentovat svoje sekularne nazory a obcas reagujem hypersenzitivne.


Nie som ateista. Som hladajuci. Mrzi ma ze si to o mne niekto mysli. Ateisti su extrem, ktory nemam moc rad rovnako ako katolici.

 Počet príspevkov: 230  ~  Člen od: 19 september 2005  ~  Posledná návšteva: 07 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Miško

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2005 :  14:44:11  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Miško  Pridať Miško do zoznamu priateľov
Byť kresťanom všeobecne nie je zlé.Nezáleží na prejavoch katolíckych,evanjelických atď.Dôležité je, čo má človek v srdci a aké výhrady má proti Cirkvi.Neodsudzujem človeka na základe prejavov jeho viery(lebo môžu byť pokrytecké a formálne), ale dôležitý je jeho názor.Syseľ, nie si ateista, ale vieš čo tvrdíš a túžiš po tom,aby Cirkev bola taká,aká má byť.

Obiedientia et pax.
Poslušnosť a pokoj.
Ján XXIII.

 Počet príspevkov: 236  ~  Člen od: 04 november 2005  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2005 :  19:53:41  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal veritas

Čo konkrétne, Aniko, máš na mysli...?


To by aj mna zaujimalo.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2005 :  20:06:11  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: Costa

Cit: Pavel mas ten pocit, ze niektori z katolikov, ktori su na tomto fore, veria v ineho Boha ako ty?

No niekedy mi to tak pripadá..., ale utešujem sa Jeho všemohúcnosťou, teda nemá problém zjaviť jednotlivcovi pravdu...

Nuž a Aniko to hádam vyjadrila diplomaticky najvhodnejšie..04 Nov 2005 : 12:02:00...

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

miska

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2005 :  23:27:51  Zobraziť profil  Pridať miska do zoznamu priateľov
To Pavelba: Pokrstenych som mala na mysly vsetkych pokrstenych v Kristovi. Ak bol Hitler krsteny v mene Otca i Syna i Ducha Svateho, tak sa tiez stal Bozim dietatom. Jeho Boh rovnako miloval ako kazdeho z nas.../ale ja neviem akym krstom bol krsteny Hitler/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 638  ~  Člen od: 03 január 2004  ~  Posledná návšteva: 17 júl 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 07 november 2005 :  10:46:02  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
miska, tu nejde o to ci bol krsteny, ale ci ako Bozie dieta sa aj po krste spraval. napriklad ja, tiez som sice katolik, ale keby som zacal vrazdit, tak urcite by to nebolo z dovodu ja som Bozie dieta. Laska tvori, nie ruca.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Maria, matka Bozia Téma Next Topic: Eucharistia, vysv. pre Maťa  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06