Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Cirkev a jej denominácie
 Pavlove popieranie znamenia Kriza
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: alg1 poznamky k teme, ktora sa ho netyka Téma Next Topic: Choďte a učte všetky národy  

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 21 október 2005 :  13:54:59  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: Mato
Cit: Cize inymi slovami si zasa chcel vyryvat. Lebo pytat sa na nieco co uz vies nie je nic ine ako vyryvanie.


Nie. V Písme spôsob prežehnávania jednoducho nie je a Alesko s Amerikou to nechcú priznať. Preto je ticho. Preto sa pýtam. Či sú i oni ochotní-schopní priznať, že nemajú pravdu, tak ako ja som to urobil v téme s Veritasom ohľadom oslovenia Otec.

Ako vidím, schopní toho nie sú.

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora 

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 21 október 2005 :  14:28:42  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
pavel 2 janov list, prvy petrov list a este list korintanom. viac uz nenasepkavam.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 21 október 2005 :  16:03:12  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Kto neberie svoj kríž a nenasleduje ma, nie je ma hoden.

Potom zavolal k sebe zástup aj učeníkov a povedal im: "Kto chce ísť za mnou, nech zaprie sám seba, vezme svoj kríž a nasleduje ma.

A kto ide za mnou a nenesie svoj kríž, nemôže byť mojím učeníkom.

Sám si niesol kríž a vyšiel na miesto, ktoré sa volá Lebka, po hebrejsky Golgota.
19 Pilát vyhotovil aj nápis a pripevnil ho na kríž. Bolo tam napísané: "Ježiš Nazaretský, židovský kráľ."

Choďte teda, učte všetky národy a krstite ich v mene Otca i Syna i Ducha Svätého Mt 28 , 19

Presne som ta navigoval , ale ty nie si scopny to najst !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 21 október 2005 :  16:31:27  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Hm, to je síce pekné a 100% pravda, čo si napísal. Ja sa ale pýtam na znak prežehnávania, na mechanizmus prežehnávania:

pravou rukou na hlavu so slovami v mene otca... na ľavé rameno so slovami v mene Syna, na pravé rameno v mene Ducha.... Kde to nájdem? Hneď za trojjedinosťou? Kde to je?

A teraz nerýpem, pýtam sa na základ, pýtam sa dôvod a pýtam sa na spôsob... kde to je????

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 21 október 2005 :  16:55:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Alebo neviete, že všetci, čo sme boli pokrstení v Kristovi Ježišovi, v jeho smrť sme boli pokrstení?Rim 6 , 3

A ako sme pokrsteny ? V mene Otca i Syna i Ducha Svateho

A ako zomrel Pan ? Na krizi !

Takze znak kriza so slovami V mene Otca i Syna i Ducha Svateho

Pretoze tym znakom kriza vyznavame a pripominame si svoj krst a svoju vieru

Co sa tyka praktickej casti , tak grekokatolici sa prezehnavaju sprava do lava a ziadny problem !



To vies Pavel k Pismu patri aj dedukcia , alebo len ked sa to hodi tebe ? Keby apostoli vedeli , ze raz sa na tejto zemi objavia takyto mudrlanti boli by spisali vsetko podrobne , len Pavelba by to Pismo neuniesol

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 21 október 2005 :  18:03:47  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
ot: pravou rukou na hlavu so slovami v mene otca... na ľavé rameno so slovami v mene Syna, na pravé rameno v mene Ducha.... Kde to nájdem? Hneď za trojjedinosťou? Kde to je?

1.A čo keď sa niekto neprežehnáva vôbec?
2.Činí hriech tým, že sa neprežehná?
3.Kde je mechanizmus prežehnávania? Kde je to po Trojjedinosti?

4.Čo je to znak kríža?
5.Ako to, že kríž môže byť aj dolu hlavou, čo to znamená? Je to kríž na ktorom bol ukrižovaný Kristus?

Začni prosím mechanizmom prežehnávania... a kľudne použi KKC... v KKP som to nenašiel

Potom sa Ťa budem pýtať na svätenú vodu! Takže nebuď prekvapkaný....

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 21 október 2005 :  19:07:53  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
ad bod 4:
Medzi prvymi krestanmi (ktorych pavelba a vader vyhlasili za pohanov, poznamka mata) bolo najbeznejsim vyjadrenim viery znamenie kriza. Casto sa objavuje v dokumentoch z daneho obdobia. Vacsinou bolo zvykom davat ho na celo. Niektori spisovatelia (ako napriklad svaty Hieronym a svaty Augustin) opisuju krestanov, ktori sa krizom znacili na cele, na perach a na srdci. Aj velki svetci dosvedcuju nesmiernu moc tohto znamenia. Svaty Cyprian z Kartaga v tretom storoci napisal, ze "v znameni kriza je vsetka cnost a sila... V nom je spasa pre vsetkych, ktori su nim oznaceni na cele" (mmochodom narazka na Zjv 7,3 a Zjv 14,1)
.....
V Zjaveni 7,1-4 citame, ze tito krestania - 144 000 z dvanastich kmenov Izraela - prezili, pretoze boli oznaceni na cele. Aj v Knihe proroka Ezechiela sa spomina Bozie znamenie (Ez 9,2-4), po hebrejsky tau, po krecky pismeno "T". Boh v 70. roku podobne zachranil tych Izraelitov, ktori mali znak tau, znamenie kriza.....

Uryvky z vynikajucej knihy Barankova vecera - Svata omsa ako nebo na zemi od Scotta Hahna

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2005 :  02:19:18  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
A pokracujeme dalsim uryvkom:
Boh je rodina
Veriaci v Knihe zjavenia nesu na celach znamenie tejto nadprirodzenej rodiny. Prvi krestania si ju dlhe starocia pripominali znamenim kriza na celo. Aj my, ked sa dnes zehname, znacime svoje telo "v mene" bozskej rodiny: Otca, Syna a Ducha svateho. Rovnako ako v Apoklaypse aj na omsi nachadza Bozia rodina ako akakolvek tradicna rodina v starovekom Izraeli svoju identitu v rodinnom mene a jej znameni.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: alg1 poznamky k teme, ktora sa ho netyka Téma Next Topic: Choďte a učte všetky národy  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06