Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Modlitba
 Iskry II
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Iskry III Téma Next Topic: Modlitby III  

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 08 jún 2022 :  07:17:53  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Svojho casu som bol na nejakej zoznamke a tam som daval slub manzelov:

Ja N. Beru si vas N. za pravou a vernou manzelku a slibuji, ze vam vernost a lasku manzelskou zachovam, vas v nicem neopustim, nybrz s vami vsetcko, at dobre nebo zle, az do smrti sve nebo vasi budu snaseti a trpeti. K tomu mne dopomahej Pan Buh, Matka Bozi a vsichni svati. Amen. U manzelky je... lasku a poddanost manzelskou...

No to bolo hned coro moro, jednak sufrazetky nabehli, ci aj ine uz utrasene a uspate kadejakymi emancipaciami a rovnostami,(s.s dala take "darceky" zenam, aby sa pervertoval Bozi poriadok).
Proste "tvrda je to rec, kto to moze pocuvat"... Tak som to nechal a este som cakal ci len predsa... sice aj chceli, ale kadejako vyjednavat... vidime ze utrieskanost, domutenost, utrasenost je dnes kolosalna, aj preto som si svojho casu povzdychol ci dnes sa vobec uzavrie manzelstvo...

Asi chceli partnerov ci druhov a pod. to som nemal zaujem, tak som isiel do hybernacie. Manzelstvo som chcel, dalsia milost, chcel som aj istotu ze niekto neodide za vacsou "laskou" ci ine malicherne dovody... Noazaj sodoma- gomora postupila uz hodne daleko, diabol sa musi tesit, ze pomaly, plizivo takmer rozlozil zakladnu bunku spolocnosti.

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora 

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 09 jún 2022 :  08:33:13  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Sv.Tomas uci, ze knazska sluzba zalezi predovsetkym v konani povinnosti liturgickych, k skutocnemu Telu Kristovmu a iba druhotne staroslivostou o duse, teda Kristovo Telo mysticke. Pripojuje, ze tato druha cast nie je podstatnou povinnostou knazskou, ako prva!!!

To mame zas pre svedomie, aby sme vedeli rozlisovat dnes ked su prednejsie kadejake vyletiky, zazitky a pod akcidenty !!! Dokonca si mnohi myslia, ze im staci najst si nejaku skulinku dnes v case totalneho upadku a byt na nejakej hopsande "dostojne" odsluzenej (da sa to!?) s nejakym precedom typu kuffa(co sa na chlieb natiera, od dobroty) a co sa ide dotrhat v charite. Vsak maju "bonus", nielen modlarstvo, ale aj bludy hned!!!

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 10 jún 2022 :  06:31:17  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Vcera som pisal o povinnostiach na ktore sa vyhovarame casto. Sv Bernard napomina svojho ziaka bl. Evgena III, kde hrozilo, ze sa utopi v povinnostiach- Obavam sa ze pri ustavicnom zamestnani sa tvoja dusa zatvrdzuje. Jednal by si mudrejsie, keby si v nom ustal aspon na kratko a nedal sa nim ovladat a privadzat ponenahle tam kam nechces - k zatvrdnutosti srdca. Az tam ta mozu priviest tie zlorecene zamestnania, ak sa im oddas ako na zaciatku a neponechas si nic sebe samemu.

A je nieco vzdesenejsieho a svatejsieho ako riadenie Cirkvi? Prospieva nieco viac cti Bozej a spase dusi? A predsa nazyva Bernard i take zamestnania zlorecenymi!!! Zlorecene zamestnania!!! Ako tie slova desia a nutia premyslat! Ano, branili by sme sa im, keby ich nenapisal sam cirkevny ucitel sv.Bernard. (moj milovany svatec, na ktoreho s.s prosterednictvom pravdolaskarov prska jedovate slliny)

Ja neviem, hadam nikto tu nie je viac a zodpovednejsie zamestnany ako bol Eugen III. Ale tu sa obavam, ze strasne "zamestnania" nam strasne vadia konat. (a to diabol chce) Aj jeden extrem - "hereza" cinnosti ako to trefne nazval jeden kardinal, aj vyhovorka necinnosti... obe vyhovuju diablovi!!! Davame si bacha a usporadujeme si veci tak, aby sme nepadli do oboch extremov!!!

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 11 jún 2022 :  08:20:11  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Sv. Alfonz z Liguori hovori: Milujem Jezisa Krista a preto horim tuzbou, aby som mu dal duse, najpv svoju, a potom nesmierny pocet inych. To je vlastne uskutocnenie slov sv. Bernarda: "Bud vsade svoj!". Nie je mudry, kto nenalezi sebe.

Opat z Clairvaux, sa riadil slovami, ako to vystihol jeho sekreta: "Napred uplne svoj a tak cely inym."
Eugenovi III napisal: Nehovorim, aby si uplne zanechal svetskych zamestnani, iba napominam, aby si sa im uplne neoddaval. Ak nalezis celemu svetu, bud tiez svoj. Co by ti prospelo, keby si vsetkych zachranil a sam zahynul? Vyhrad teda nieco aj sam sebe a ak prichadza cely svet pit z tvojej studni, neodopieraj to ani seba. Ta sam by si mal zostat ziznivi? Dbaj predovsetkym o seba. Je to marnost venovat sa inym starostiam ak zanedbavas sam seba. Nech vsetky tvoje uvahy zacinaju tebou a tebou nech koncia. Bud vzdy sebe prvy a posledny a zapamataj si ze vzhladom k tvojej spase, nie je ti nikto blizsi nez jediny syn tvojej matky. (zrejme Eugen bol)

Sv. Bernard bol najvnutornejsim a zaroven najcinnejsim muzom svojej doby...(krasnej doby...joooj, ako zavidim)

Tak dobry priklad, nikto nema viac starosti a dolezitejsich nez Eugen... ale aj on musi vsetko dat bokom ak ide o vlastnu spasu...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 13 jún 2022 :  07:22:27  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Este mi rezonuje... ktokolvek chce byt spaseny, predovsetkym aby sa pridrzal viery Katolickej, ktoru ak niekto nezachova celu a neporusenu, bezpochyby vecne zahynie.(Atanazovo vyznanie)
... obrady pri slavnostnom vysluhovani spominanych sviatosti Cirkvou svatou uvedene a potvrdene primam a za prave mam. Cokolvek vobec a zvlast na svatosvatom sneme Tridentskom o hriechu prvotnom, tiez o ospravodliveni ustanovene a urcene jest, primam a za prave mam...pevne tiez verim a vyznavam, ze je ocistec a dusiam v nom sa nachadzajucich modlitby veriacich prospievaju, podobne vyznavam, ze svatym, ktori s Kristom kraluju, ctit a vzyvat mame, svati sa u Boha prihovaraju a ze ostatky ich v uctivosti mat sa slusi. Pevne vyznavam, ze obrazov Krista Pana, ako aj neposkvrnenej Rodicky jeho a inych svaych mat je dovolene a ze obrazy tieto v nalezitej vaznosti a uctivosti chovat sa maju. Tiez za prave mam, ze Kristus Pan Cirkvi udelil pravomoc odpustky udelovat a ze uzivanie ich je krestanskemu ludu velmi prospiesne.
Svatu Katolicku Apostolsku Cirkev Rimsku za matku a ucitelku vsetkych cirkvi (jednotlivych osad biskupskych) uznavam a (legitimnemu dodavam!!!) rimskemu biskupovi, co nastupcovi sv. Petra, kniezatu apostolov a namestkovi Jezisa Krista prislusnu poslusnost slubujem a prisaham.
Podobne vsetko, co cirkevnymi zakonmi, vseobecnymi snemami zvlast svatosvatym snemom Tridentskym i obecnym snemom (prvym) Vatikanskym - ustanovene, urcene a prehlasene, najma o primate a neomylnom urade ucitelskom rimskeho papeza - bez vsetkej pochybnosti primam a vyznavam. Cokolvek tomu na odpor je, ako aj vselijake od Cirkvi Svatej zamietnute, odsudene a zavrhnute ucenia kacirske i ja odmietam, odsudzujem a zavrhujem.

Tuto pravu Katolicku vieru, bez ktorej nikto spaseniu dojst nemoze, ktoru teraz dobrovolne vyznavam a pri ktorej v pravde trvam, mienim s pomocou Bozou, az do posledneho vydychnutia zivota svojho v uplnosti a neporusenosti zachovat a vyznavat ...tak ja N. hovorim, slubujem a prisaham. K tomu mi dopomahaj Boh a toto svate evanjelium. Amen!!!

Vcera naozaj slavnostnejsie som si pripomenul aj Tridentsko - vatikanske vyznanie. A svojou krvou podpisujem samozrejme. (to trebars aj protimodernisticku prisahu).

A ak sa dozijem a bude to vola Bozia, aj pravoplatnemu buducemu svatemu papezovi aj svatemu monarchovi okamzite poslusnost slubujem!!!, ak je vola Bozia tento diabolsky svet povalit a znovu dat sancu...

Aj som dlhsie musel hladat vo vyklade krestansko - katolickeho nabozenstva z roku 1880... mam toho vela tak som musel sa pohrabat...


DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 14 jún 2022 :  06:03:10  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Este treba pridat - Apostolske a cirkevne podanie(Tradiciu), ako aj vsetky rády a ustanovenia tejto Cirkvi primam a za prave mam. Pismo svate beriem podla toho zmyslu, ktory zachovavala a zachovava svata matka Cirkev, ktorej o pravom zmysle a vyklade svatych Pisiem rozhodovat prislusi. A nikdy inak ako podla jednomyselneho vykladu Otcov neprijmem a vykladat nebudem.

Takze veci jasne, ziadne fantazie a fantazmagorie ako niekde v 66 knihovej sekte. To okamzite odmietam!!! Sice je vyklad lectio divina, ale ten zaskodnici nevysvetlili, ako aj ine veci - slubili a potom dali bokom na tzv. "druhomvatikanskomkoncile", kde sa uz riadne odklonili od vsetkeho!!! Davali si bacha a aj diabol pomohol tak vsetko pisat ze je to naoko ok, ale pozname stare dobre cenzury a staci nasadit a neostane kamen na kameni... ale to dufam Katolici davno vedia a odmietli tie ambivalentne, x zmyselne hluposti, nejakych sektarov ani nehovorim, treba len odmietnut!!!

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 15 jún 2022 :  07:12:34  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Svaty Alfonz vysvetluje, preco zidovsky narod nezahynul, ale trva. " Hovori Hospodin: ... Ty teda neboj sa, sluha moj, Jakub... lebo ja zahladim vsetky narody, medzi ktore som ta vyvrhol. (a ktore zasluzia trest!), teba vsak nezahladim, ale potrestam ta podla prava...(Jer 46,28). Tymito slovami naznacuje Boh: "Vsetkym ostatnym narodom, ked zasluzia taky trest, ucinim koniec, ale teba narod Jakubov, koniec neucinim, ale trestat ta budem podla uradkov svojej spravodlivosti." Keby Zidia boli zahubeni, neposkytovali by dokaz pre Boziu spravodlivost, ktora sa na nich kona. Pretoze su Zidia zachovavani, podavaju stale dokaz o spravodlivosti Bozej a zaroven dokaz pravde nasej viery, ze Vykupitel uz prisiel."

Takze budu tu ako taky Kain co sa tula po svete a nikto ho nesmel zabit, bol chraneny znakom. A tymto narodom sa rozhodol potrestat hriesne ludstvo a vydal ho jeho zvoli... postup ako sa to nabalovalo hadam vieme, cim hlavne trestaju tito milovnici mamonu. Co robi Babylonska neviestka? Vylieva spinu svojho smilstva... aj tu odpadu od Boha, ale aj tu skutocneho smilnenia... sirenie necistoty a spiny... Raz to skonci, vieme ako, zly potrestaju zlych ako to casto byva. (luza, ktora pomahala im pri revoluciach a nekalostiach, obrati sa proti nim)Ich obratenie je urcitym znakom ako vieme...

Ja som povedal, ze sa nezapojim do nijakych revolt proti jasnemu trestu - vsak viem a pozname z Jeremiasa - drevene jarmo sa zhodi, da sa zelezne... musime si len odskakat trest!!! Vsak utrieskanym, uhranutym, zabordelenym ovciam sa paci byt skorumpovany a topit sa v mamone... hriech rozkruca spiralu dalsich hriechov... to je trest za zakerny Odpad...
My Katolici si uvedomujeme ze "Holofenes pretal vodovody(milosti - sviatosti) ked chcel dobyt Betuliu"... a naozaj vidime a citime to...
Ale vieme ako to dopadlo... Cakajme, trpme, ufajme...

A troska opatrne, maju to rozparcelovane aby zachytili potencialnu hrozbu... cely system, ci represivny ci iny identifikuje a eliminuje jedincov co patria do nejakej skatuli... aj na mna sa da uz hadam kadeco nasit a nejaka ta basa by sa mi usla... ja nie som ani anti - ony, ani extremista ani rasista ani nic z tej plejady co si zaviedli... ale ked sa chce, palica sa na psa najde...

Ako som rad ze zijem v tomto "zadku" sveta, kde to prichadza... ako tazko by bolo v takych napr. masonskych usa ci inej "vyspelej" krajine a hlavne prelezenej termitmi masonskymi, kde je to podchytene dost... tam uz clovek ani na zachod nejde aby sa to nevedelo...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 16 jún 2022 :  06:12:52  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Dnes prikazany sviatok, ktory samozrejme patricne slavime. Ked nam bola zobrata sviatostna pritomnost, kde sme chodili a ako "do butlavej vrby" sme prednasali svoje vseliake trable, utrpenia, prosby... za posmechu aj sektarov, ci neznabohov a pod... musime sa posnazit a ak dostaneme tu sancu a milost tak vyzdy vyuzijeme!!! To sa nebojim, kto ma dostat tak dostane, len ci vyuzije???

Svaty Alfonz napisal: "Najbiednejsia je dusa, ktoru Pan nechava na pospas jej ziadostiam. Nie je vacsieho trestu nad tento. Nedbal lud moj hlasu mojho, Izrael si ma nepovsimol. Nechal som ich teda chutkam srdca, podla svojich napadov mohli chodit." (Z 80, 12n) Preto je treba aby sme sa vzdy modlili: "Odnim odo mna chtice..." (Sir 23,6) Mojim naruzivostiam ma moj Pane nenechavaj!
Svaty Augustin (vedel co hovori)vzhladom k strasnemu nebezpecenstvu, ktore hrozi kazdemu z nas zo zastaralych naruzivosti, radi: aby sme v boji s naruzivostami nechceli porazit vsetky naraz. Ak sme jednu o zem uhodili, musime ju dlho nohami slapat, az strati silu sa opat pozviechat. A potom mozeme zacat boj s inou, ktora sa nam protivi.

To uz hadam sa zhodnotime ci sme uz kdesi, kde uz Boh pomaly odnima pomahajucu milost a nechava nas na pospas zlobe ziadostivosti (milost su aj rozne situacie ci osoby, aj nehodne ako napr. Kajfas, ked prorokoval o jeho poslani... v pekle su iba taki co tvrdosijne odmietali spolupracovat, nikto tam nie je nahodou, ci nechtiac!!!)... Lebo raz, ked nase odmietanie milosti bude tvrdosijne a permanentne, tak to urobi a necha nas... Diabol si uz vybudoval okolo svet (aj za pomoci svojho najvacsieho pomocnika v zle), kde uz su vybudovane priam struktury na vyrabanie prilezitosti ku hriechu, zvodne pokusenia atd. ... ak obstojime...ak nie...
Milost kazdy dostava na odporovanie a odmietnutie... je to len na nas... nikto nam ruku nevedie!!! (len hadie jazyky radia, nabadaju...ci zlych ludi, ci diabol pokusa...)...kto si spinavy spin sa dalej, kto si spravodlivy posvacuj sa viac... !!!

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 17 jún 2022 :  07:16:20  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Casto hovorime o historii. Z katolickeho pohladu je vzdy vsetko smerovane na Krista a Cirkev a druha paradigma je, ze cnost vyvysuje narody. Iustitia elevat gentem (Prisl 14,34)

A to su mece ktore "oddeluju spik od kosti" a cistia vsetko. Nepocuvame kadejake blbosti a bludy modernych pseudohistorikov a hned dame klapku na usi, ked dnes chcu rozpravat, ake boli (pohanske) narody kedysi strasne vyspele... samozrejme v modlosluzbe diablovi...dnesni "archeologovia" vsetko prekopavaju aby to ukazali a pretrcaju to kadekde po vitrinach ci sa predavaju kadejake amulety... ludia si nosia domov aj s tym toho, ktory je tam "nalepeny"...(pozrime ci nemame doma nieco take!!!)

Cnost vyvysuje... tak chapeme teraz aj pad ci templarov (asi sa radovali znami nepriatelia... jedna z bitiek vyhrana a vojna pride neskor, ked ich bude viac tych bitiek ...to je zaciatok retaze... na konci je maransko - masonska infiltracia)ci spanielska a neuspech Armady a uspech diabolskej alzbety.(tiez jedno ohnivko) Boh to tvrdo drzi a nehladi na snahy robit Bozie dielo. Vieme, ze Filipa II to zmohlo a nespamatal sa do smrti... (on mal sice svedomie ciste) a pohania a bludari jasali a dokonca to mali za to ze "Boh je na ich strane"...ci pad Katolickeho Francuzka do masonskej kolonie... Tak to je a tvrdo na tom Boh trva... to uz ci su tam zaskodnici a pod (asi tusime ktori) uz nesejde... nemali sa dat, mali byt Katolicki naozaj a vzdy... to ze nepriatel vyuzil ich "indispoziciu" a hresili ako divi... nasledky si odniesli... preto sa diabol a jeho onuce premohli narody ako napr. nemecko ci protestantske usa...

Drzme si to pevne v mysli a robme taky mec na rozne udalosti dejin co vidime !!! Vsak aj dnes jasne je vsetko jasne a je vymalovane!!!

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2022 :  08:41:27  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Dnes rano po svatom prijimani videl som nad slnko jasnejsie, ako udalost dnesneho sviatku Zvestovania (nie je, ale sa hodi na mariansky den) bola a je zijucim semienkom horcicnym, z neho prijimam zrely plod, Eucharistiu a z nej zosajem bozsky liek a pozehnanie. Stojim dnes pri oltari a pozivam po 1900 rokoch, co na Vychode v Nazarete Duchom Svatym nam bolo darovane v pozdrave anjela a v odpovedi Panny: "Stan sa mi podla slova tvojho." Deo gratias!

Pretoze obet svatej omse ustanovil Spasitel sam ako pamiatku na Svoje umucenie, nepripravi sa clovek lepsie a uzitocnejsie, nez ked v sebe roznieti zivy ohen rozjimanim Jeho horuceho utrpenia.

Rozjimame a koname!!! ...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 19 jún 2022 :  06:25:56  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Som si tak prebaral skapuliare co mam na medajlke. Patnasobny v ktorom je:
-Skapuliar Najsvatejsej Trojice
- ... Neposkvrneneho pocatia
- ... Panny Marie Karmelskej
- ... Panny Marie Sedembolestnej
- ... Umucenia Pana a Najsvatejsich Srdc Jezisa a Marie (vlastne dva)

Plus som dal "prilepit" aj Najsvatejsieho Srdca Jezisovho, Presvatych Srdci Jezisa a Marie(ten je v aj v skapuliari Umucenia), Matky dobrej rady(Svaty Otec Pius XII velmi ctil Matku dobrej rady) a sv. Jozefa.

To tak nejako predznacilo na co sa sustredujem v duchovnom zivote. Povinnosti plnim iba ku Karmelskemu, lebo tam je znama vysada, ostatne si drzim aspon intencie ci sa modlim aj kazdodenne napr. sv. Jozefa. Inak samozrejme nic nie je pod hriechom a ani spovedat sa netreba, vysadu si drzim a modlim sa. Deo gratias! za tie mnohe milosti, ktore so dostal a ani nemusim o nich vediet. Nevnimajme to tak ze sa nam nic nestane, ale nestane sa nam nic proti spase. Ak si zlomim nohu a je to na moju spasu, tak ucel bol splneny!
Nemylit si tieto veci a ak je moznost zadovazit si!!!

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 20 jún 2022 :  06:19:23  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Troska som zabudol na darceky Cirkvi:

Kto sa pomodli k ucteniu Najsvatejsej Sviatosti srdcom skrusenym patkrat Otcenas, Zdravas, Slava a este raz Otcenas, Zdravas, Slava na umyslel Svateho Otca. (odpustky 10 rokov) ak to cini cely tyzden plnomocne.

Ak si prijal sv.sviatosti a pomodlis sa spominane modlitby pred Santissimom v den Bozieho Tela, alebo oktavy, tiez pred vystavenym Santissimom pri prilezitosti 40 hodinovej poboznosti lebo jednodennej ci trojdnovej (o masopuste), ziskas plnomocne. A ak si neprijal sviatosti a pomodlis sa ziskas od. 15 rokov.

Ak sa nemoze pre chorobu ci ine vazne dovody navstivit kostol, moze ucinit doma duchovnu navstevu Najsv. Sviatosti. Pomodli sa udane modlitby, ak to cini denne, moze ziskat plnomocne po prijati sviatosti.

Kto pristupuje prvy krat k sv. Prijimaniu, i vsetci veriaci, ktori spolu s nim prijimaju mozu ziskat plnomocne ak sa pomodlia na umysel Svateho Otca... mal som moznost.

Ak vykonas po cely mesiac (kedykolvek v roku) denne nejaku poboznost ku cti Najsv. Sviatosti, ci verejne, ci sukromne, ziskas denne 7 rokov odpustkov, na konci mesiaca plnomocne za obvyklych podmienok.

Kto pripravuje deti ci dospelych k prvemu svatemu prijimaniu aspon pol hodiny, ziska zakazdym 500 dni.
Ak pocujes zvonit pri Pozdvihovani, nech si kdekolvek, pozdrav Najsv. Sviatost. (odp. 300 dni)

Kto sa sluzit svatu omsu na uzmieranie urazok Najsv. Sviatosti, ktorych sa ludia dopustaju, prijme sviatosti,pomodli sa na umysel Svateho Otca, v niektorom kostole ziska plnomocne. Ja som daval vacsinou sluzit prave na tento umysel.(okrem ad honorem SS cordis Jesu et Mariae, pro defunctis ci pro vivis aj pro reparatione contra offences erga Santissimum a populo peracta a este som daval ad mentem sui...)

Aj nejake strelne ktore sa denne modlim.

Som tak nieco povyberal, aj aby sme si uvedomovali co vsetko nam bolo zobrate!!!

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 21 jún 2022 :  08:03:51  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Este bezi oktava, tak dame nieco k nej od farara z Arsu:

Dietky moje, dobre to mozno poznat, ked dusa hodne prijala Telo Pana. Ak je tou mierou laskou obliata, preniknuta, zmenena, ze ju ani nemozno poznat: je pokorna, privetiva, umrtvena, plna lasky a skoromna, zije v zhode s celym svetom. Taka dusa je schopna velkych obeti, jednym slovom - nie je ju mozne ani poznat.

Za prvej doby mojho pobytu v Arse bol tu muz, ktory zakazdym do kostola vosiel. Iduc z prace ci do prace, nechavajuc sekeru a lopatu pred dverami a dlho klaciaval pred Najsvatejsim. Tu raz som sa ho pytal co tak dlho hovori s Panom za tak dlhych navstev? A on mi odpovedal: O, pan farar, ja Mu nic nehovorim. Divam sa na neho a On na mna!
Ake krasne moje deti, ake krasne, vzlykal svaty farar.

Nerad vidim, ked niekto prisiel od stolu Panovho, ihned beruc modlitebnu knizku do ruk. Nie tak! Naco su ti slova ludske, ked Boh sam hovori? Treba to robit tak, ako ked niekto zvedavo pocuva pri dverach. Vsetko musime pocuvat, co mily Pan Boh pri dverach srdca nasho hovori.

Rozmyslajme, konajme...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 22 jún 2022 :  07:13:46  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Velke slova modlitby po svatom prijimani: "Corpus Tuum, Domine... - Telo Tvoje Pane, ktore som prijal a Krv, ktoru som napojeny, nech prilne k utrobam mojim.". Ake velke pozehnanie a blaho, ale aj priserna kliatba obsiahnuta v tychto slovach!

Ohen som prisiel vrhnut na zem a co chcem? Len aby horel. Beda mne ubohemu, ze srdce moje je doteraz chladne a mrazive pod ziarou Tvojej lasky a temnota doteraz vladne v mojej hrudi, Jezisu, ohen nebesky, zmiluj sa nado mnou!

Ano pretec srdce moje! - Boze, akym si Ty Bohom! Ake stastie smiet Ta milovat! Keby som teraz mohol s vsemohucnostou rozhodnut o svojej bytosti po celu vecnost, dal by som sa Ti az do posledneho vlasku, az do poslednej myslienky!

Rozmyslajme(rozjimajme), konajme...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 23 jún 2022 :  08:37:17  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Premyslal som o tom, ako je oltar jaslickami, kde Spasitel sa nam daruje kazdodenne v chuduckych sposoboch chleba. A cim viacej na Krista myslim, tym viac postupne pocitujem, akym strasnym nestastim by bolo, byt niekedy od Neho oddeleny, alebo Ho stratit. (my uz vieme ako to je)

Knazske rozhresenie a slova konsekracne su velmi podobne, lebo pri oboch cini Boh najvacsie zazraky a seba sameho viaze na slovo knazske. Pri pozdvihovani byva premeneny Duchom Svatym chlieb v Telo Boha - cloveka, pri rozhreseni ten isty Duch Svaty cini bozsku dusu smrtelneho hriesnika, ked ho premiena na prave dietko Bozie.

O Pane cnosti! Spal horucou svojou pritomnostou trnie mojich chyb na poli mojej duse, nech tam vyrastie mladistva zelen! A ak bude treba znic moj talent a daj mi prostu uprimnost cloveka svetom nepovsimnuteho!

Rozjimajme, konajme...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 24 jún 2022 :  08:56:08  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Dnes na sviatok Najsvatejsieho Srdca svojho, kladie si nas Pan ako pecat na svoje Srdce. Kiezby sme tam mohli zostat! - O Srdce Jezisovo , Srdce lasky, Kvet lasky! Iba Srdce zostalo v jeho svatom tele neporusene, az Longinus ho otvoril, aby sa laska z neho mohla vyrinut.

Kriste moj, keby som bol kopijou, ktorou Srdce tvoje bolo preklane, nebol by som vysiel z Rany Srdca Tvojho, ale povedal by som: Tu je moje odpocivanie na veky vekov, tu prebyvat budem, lebo som si vyvolil toto.

O ako blazene je byt v tej samote, kde nepokoj zivota a burky naruzivosti nemozu vniknut. Tam si odpocinieme, tam ozijeme a potesime sa kazdodenne viac a viac, pretoze Ty moj Boze, si krasa stara i nova! Tu sedi dusa ako kralovna na trone, rozkazy vydava a naruzivosti na uzde drzi. Je v trvalom klude v pritomnosti Bozej, vidi a pozoruje nicomnost veci pozemskych. Tak ako holubica v rozsadline skalnej(Piesen piesni) vznasa vzdychy svoje k Panovi a prahne po vlasti svojej. Tajomny hlas z hlbky srdca vychydza, ustavicne volanie lasky... vsak Pan ho pocuje.

Rozjimajme, konajme...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 26 jún 2022 :  06:34:38  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Proste a stydlive maju byt oci, ktore tak casto hladia na Telo Kristovo, ciste a k nebu pozdvihnute maju byt tiez ruky, co Stvoritela neba a zeme tak casto sa dotykaju. Preto knazom obzvlast v Zakone sa hovori: "Budte svati, lebo ja som svaty, Hospodin, Boh vas."

Dobre by bolo, keby sa nenarodil clovek ten. Tieto slova povedane o Judasovi trikrat opakuje Cirkev pri hodinkach na Zeleny stvtok, vo vyrocny den ustanovenia dvoch Sviatosti: Santissima a svatenia knazstva. Nech hlboko zaryje sa do srdca mojho tento vystrazny vykrik starostlivej Matky nasej!

Dopraj mi tej milosti Boze moj, aby som skor neumrel, az nieco dobreho z lasky k Tebe vykonam a az nieco protivneho vytrpim.

Rozjimajme, konajme...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 28 jún 2022 :  07:55:06  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Som spominal Chvaly marianske, ze s nich som vela cerpal aj pri robeni svojej duchovnej ucasti. Ako pripravu a spravne naladenie som si dal:

Ak chces nieco obetovat Bohu, staraj sa, aby si to obetoval prelubeznymi a predostojnymi rukami Panny Marie, ak nechces byt odmietnuty.

Pretoze si bol nehodny, aby tebe bolo dane, bolo dane Marie, aby si skrze nu prijimal, cokolvek by si mal. Toto je vola Bozia, ktory chcel, aby sme vsetko mali skrze Mariu, a preto ak je nejaka nadej, nejaka milost, nejaka spasa, vedzme, ze s nej sa rozlieva.(sv. Bernard oba)

Vsetky dary milosti, cnosti,milosti sameho Ducha Svateho, komu si zela, ako si zela, kolko si zela, jej rukami su su udelovane. (sv. Bernardin)

Obetujme a zasvacujme vsetko co sme a vsetko co mame, Presvatej Panne, aby nas Pan prijal jej prostrednictvom slavu a vdacnost, ktoru sme jemu povinni.(sv. Ludvik Maria Grignon)

A takto som sa ladil na spravny umysel pri svatej omsi a aj teraz pri duchovnej ucasti...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 30 jún 2022 :  09:24:55  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
O ako stastna si dusa moja v tejto posvatnej chvili! Tisice ludi umierajucich, trpiacich, zarmutenych, v priepasti hriechu leziacich prosia tohto dna po pomoci. A ty, vsetkym tymto utechu mozes poskytnut, v divotvornej a vsemohucej chvilke u stola Barankovho.

Hrob jeho slavny bude. Plesaj srdce moje a osviet sa leskom nebeskym, Kral slavy do teba zostupi!

Sviatost tato lieci choroby nasich dusi, posiluje nas v pokuseniach, hasi ziar ziadostivosti, spojuje nas v jedno telo s Jezisom.

Rozjimajme...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 01 júl 2022 :  09:15:44  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Podla Leva XIII poboznost k Srdcu Pana tvori piatu znamku Cirkvi: Cirkev Kristova musi byt Jedna, Svata, Vseobecna, Apostolska a musi ctit Bozske Srdce Pana.

Jeden knaz radi spolubratom ze on dava penitentom jedine, alebo hlavne pokanie samo svate prijimanie, aby ho vykonali ku cti Bozskeho Srdca, na Jeho umysly, aby Mu zasvatili svoje srdce a svoju rodinu a potom na vyprosenie istej milosti - obvykle obratenie hriesnika. Z toho pokania vzide Bozskemu Srdcu velka cest, viac svatych primani ak sa da viac osobam, utoci mocne na Bozske Srdce o miost. Svate prijimanie plati viac nez akakolvek modlitba.

Mons. De Segur v roku 1863 pocul vo svatej spovedi o svatokradezi spachanej dietatom, dal sluzit pat tisic svatych omsi a kazdu noc po 15 rokov vstaval a hodinu pred svatostankom sa modlil za odpustenie tohto hriechu.

Rozjimajme, premyslajme...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 02 júl 2022 :  08:49:12  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Dnes pekny sviatok Navstivenia, aj do mojej pripravy sa dostalo: Abiit montana cum festinatione... moje myslienky sa uberaju ...nahli sa Maticke k vrchu mojich hriechov a tam hned cityty z Chval pekne (mnoho z Otcov a ucitelov, ci svatcov a poboznych ludi)- Maticka moja neodopri milosrdenstvo tomu, ktoremu Pan neodoprel svoju Krv...ci, Pan si praje, aby nielen jeho Krv, ale aj tvoje primluva ma zachranila... tak potom sa kosatia myslienky- vinum non habet... prosi a ani nie je poziadna...sama vidi nudzu...
Ci - daj maticka moja, nech ta neurazim, tym ze prestanem prosit o nove a nove milosti... Boh zveril Srdce Jezisovo Marii... cele vykupne polozil do ruk Panny Marie...Maria ma vacsiu ziadost dobrodenia preukazat, nez ty si ju prajes...vacsiu tuzbu ma milosti preukazovat, nez ty si prajes...mariansky ctitelia prosia za milosti, za ktore Presvata Panna prosi... Boh cti Matku svoju tym, ze ju vypocuje... diabol radsej muky mnozi, nez je od Marie porazeny...(co je jasne, Boha sa musi bat, ale viac je pokoreny od tvora!!!)

Je naozaj toho dost a nejake som aj vybral vyslovne a tie ine aspon na mysel sa hrnu clovekovi.
Tak nejako som si aj mariansky predstavoval nabudenie k zboznosti a dovere k Maticke, k tomu aby som cez jej ruky vsetko daval. Tak som sa postupne snazil coraz viac robit duchovnu ucast, odladil som- trvalo to trosku dlhsie, a aj teraz pouzivam...

Dnes na prvu sobotu a pekny sviatok, budem nejako sa snazit takto prezivat den...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2022 :  07:44:28  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Ak sa spojujeme s niecou modlitbou, mozeme velmi prospievat v rozjimani. Prikladom toho je sedliak, ktory sa ponukol sv. Ignacovi a jeho sprievodcom, ze bude nosit ich batozinu. Ked videl ze otcovia niekam dosli, vyhladali si tichy kutik, aby sa pred Bohom sustredili, ucinil on podobne a klakol si tiez. Pytali sa ho co robi - Nic odpovedal, len hovorim Bohu: Pane tito ludia su svati a ja som ich hoviadko, chcem cinit co oni cinia a to, o Boze Ti obetujem. (spomina Rodrigues vo svojom klasickom diele)

Vysledok rozjimania zalezi casto na starostlivosti, ktoru venujeme tomu aby sme si Spasitela predstavili zivo a blizko, nie daleko a pasivne, takmer abstraktne.

Musime byt pevne presvedceni, ze Boh ziada len dobru volu. Ak dusa, ked je velmi roztrzita, predsa prichadza denne trpezlivo a detinsky k bozskemu Priatelovi, kona vynikajuce rozjimanie. Boh nahradi vsetko.

Rozmyslajme...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 05 júl 2022 :  08:15:47  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Prenesmierna sa mi zda laska Bozia, ze dava nam vo svatom prijimani, co ma najvyssie a najdrahsie - Syna Svojho. A predsa dobre vie, ze len maloktori ludia, podla svojich sil si ten dar vazit budu, a ze ani jeden z nich podla neskonalej ceny dar neoceni a nepochopi ho, ako by si zasluhoval. Preto aspon ja, aby som tento nebesky dar pre buducnost lepsie zazil, rozjimanim chcem pri kazdom svatom prijimani dlhsie a hlbsie sa ponorit v jeho hlbiny.

Svata omsa je nekrvave opakovanie obeti kriza a vo svatom prijimani sa opakuju vianoce, lebo Kristus zostupuje do temnoty a chladnu ludskeho srdca a tam znovu sa stava clovekom, ked co najuzsie sa spojuje s primajucim.

Ked ideme od svateho prijimania, niekto mohol by sa opytat: Co nesies? Mozeme povedat: Nesiem nebo.

Rozmyslajme...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 07 júl 2022 :  08:49:02  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
"Podte ku mne vsetci, ktori pracujete a ste obtazeni a ja vas obcerstvim". Ucin Pane blahy zivot moj, aby som Tebe vyznal svoju biedu. Od tej chvile, co som od jedinej dobroty Tvojej prchal, zachvatil ma hojnost namah a nedostatok velky.

"Oblecte Pana nasho Jezisa Krista." Velka to utecha! Obliect sa nie v slnko, ale v Boha, takze Pan aj nas na seba berie a seba prikryva srdcom nasim, ktori Ho pozivame. Co je vacsie, za Boh prebyva v nas, ci ze my v Nom prebyvame, hybeme sa a sme?

"Zhliadol na ponizenost dievky svojej" tak hovori Matka Bozia, majuc prijat Boha. A clovece, kto si ty, ze odporujes Bohu?

Rozjimajme...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Iskry III Téma Next Topic: Modlitby III  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06