Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Teológia tela - otázky
 Naco bola stvorena zena?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor  Téma Next Topic: Manzelstvo  

KK11

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2016 :  22:52:50  Zobraziť profil  Pridať KK11 do zoznamu priateľov
Ďakujem pekne za vysvetlenie. Neskutočne ma to povzbudilo. Pomaly som už strácam vieru, keď si čítam bibliu a zo všetkých strán na mňa padá ten ťažký údel ženy, ktorý sme dostali do vienka. (Kým som ju nečítala, bola som o veľa šťastnejšia. Nie síce bez trápení a starostí, ale určite šťastnejšia. Ale teraz čítam, že to, čo sa nám v živote deje nie je len odplata za naše vlastné hriechy, ale tento údel nám nadelil priamo náš Stvoriteľ. To poznanie tak strašne bolí...)
"Veľmi rozmnožím tvoje trápenia a ťarchavosť; v bolesti budeš rodiť deti, a hoci budeš po mužovi túžiť, on bude vládnuť nad tebou."
8 Veď nie je muž zo ženy, ale žena z muža.
9 Ani nebol muž stvorený pre ženu, ale žena pre muža.
O jej podriadenosti, že muž je hlavou ženy( taká istá pozemská a hriešna bytosť ako žena), ale hlavou muža, ale sám Kristus (teda Boh)...... a mnoho ďalších a ďalších vecí, ktoré si neviem vysvetliť a dejú sa nám.
Prosím, ak poznáš nejaké citácie, čoby ženy povzbudili v ich údele (neviem, či len ja mám ten pocit pri čítaní biblie, že sme boli stvorené len ako pomocnice mužom a stroje na rodenie deti) Niekedy mám pocit, že aj myslenie nám má byť odopreté .
....Ak sa chcú niečo naučiť, nech sa doma opýtajú svojich mužov, lebo sa nesluší, aby žena hovorila na zhromaždení....
Prvý list Timotejovi - kapitola 2 11 Žena nech sa učí v tichosti a v úplnej podriadenosti. Ja som v celej biblii ani v starom ani v Novom zákone nič nenašla, (okrem toho, aby muži milovali svoje ženy) kde je napísané aj niečo pozitívne pre ženy a nielen samé príkazy a nariadenia.
A Starý zákon je mimoriadne krutý voči ženám. Niektoré pasáže nemôžem vôbec čítať, až mi zviera žalúdok a to nemyslím, že som nejaká citlivka. Mám pocit, akoby tam všetko bolo nastavené proti ženám (tresty určené väčšinou pre ženy).
Prečo, keď pred Bohom sme si všetci rovní, na Zemi je takáto hierarchia, podriadenosť a ženy sú úplne na jej konci? Nechápem to, veď sme dostali od Boha tú istú rozumovú výbavu, dokonca ženy ešte bohatšie citové prežívanie... o to viac to bolí.
Čo si zle vysvetľujem?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 6  ~  Člen od: 18 január 2016  ~  Posledná návšteva: 06 jún 2016 Upozorniť moderátora 

lamech

Stav: offline

 Odoslaný - 30 november 2023 :  15:06:53  Zobraziť profil  Pridať lamech do zoznamu priateľov
Ako si ďaleko s vysvetlením?
Máš nejaké detaily?
A si ešte vôbec na tomto fóre?

Len veľká núdza môže odvrátiť dušu od hmoty a prikloniť sa k duchovnu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 9  ~  Člen od: 02 február 2011  ~  Posledná návšteva: 15 február 2024 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
   Téma Next Topic: Manzelstvo  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06