Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 pre Janku a pod. - a ukázali vám aj skutky?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Tradičná kresťanská morálka - návrat k nej Téma Next Topic: Zádušná omša za psiu celebritu v Belgicku
Strana: z 2

Riman

Stav: offline

 Odoslaný - 10 september 2015 :  19:24:57  Zobraziť profil  Pridať Riman do zoznamu priateľov
Všimol som si že na tomto fóre je už roky veľmi populárne útočiť na Rímsko Katolícku Cirkev, a tunajší admin podporuje alebo podporoval takých ľudí a i sám sa kde tu pričinil, a už dosiahli aj úspechy, napríklad Janka (možno aj iní) vďaka týmto ľuďom a ich rečiam už opustila Rímsko Katolícku Cirkev. Takže majú úspech.

Viete, že už sa síce stalo, že pravá viera sa presunula do inej skupiny (zo židovského náboženstva na kresťanské), ale to bolo sprevádzané mnohými zázrakmi. Ježiš a jeho apoštoli svoje slová potvrdzovali zázrakmi.

Preto mám na vás Janka i ostatných otázku, ukázali vám tí, ktorých rečiam ste uverili aj nejaké zázračné skutky, ktoré by potvrdzovali, že Boh je naozaj na ich strane?

Asi neukázali nič, však?

Mne však tá ustavične preklínaná RKC vie ukázať práve tie zázračné skutky, ma ich pred tridentom i po tridente, má ich pred druhým vatikánskym koncilom i po ňom.
Pozrite napríklad len nejaké eucharistické zázraky:

http://eucharistia.wz.sk

Tam sú aj nejaké zázraky, ktoré sa udiali už po druhom vatikánskom koncile
http://eucharistia.wz.sk/07-eucharistia-v-argentine.htm
http://eucharistia.wz.sk/08-jezis-v-eucharistii.htm

Takže sa zdá, že v tej preklínanej RKC sa stále premieňa platne a Boh je stále pri nej a v nej, nech si hovorí kto chce čo chce, zázraky mi dokazujú, že Boh je stále v RKC.

No ale teraz vy, čo tvrdíte opak, čo tvrdíte že po druhom vatikánskom koncile už vraj Rímsko Katolícka Cirkev nie je pravá Cirkev, čo si hovoríte tradicinalisti a jediní praví katolíci a všeliako podobne, ste teda na rade, ukážte svoje skutky! Ukážte tie zázračné skutky, ktoré by potvrdili, že Boh je naozaj pri vás! Alebo vy čo ste ich rečiam uverili (Janka), požiadajte ich nech vám ukážu tie skutky!



Ale dobre viete čo ukážu, však? Nič. Nič nemajú. Majú len reči. Skutky má stále tá nenávidená RKC, aj v dnešnej pokoncilovej dobe sa tam dejú zázraky, ona môže ľahko ukázať, že Boh je stále pri nej a v nej.


Som Katolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 29 november 2011  ~  Posledná návšteva: 07 máj 2019 Upozorniť moderátora 

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 10 september 2015 :  21:44:40  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Neveriaci Tomas, co chcete vidiet?

Aj u bludarskych cirkvi sa mozu stat zazraky, ale nie su potvrdenim ucenia odchylneho od ucenia Cirkvi katolickej, ale su len potvrdenim clankov pravej viery.
Upinanim sa len na zazraky ako potvrdenie niecoho, co mate v hlave ste na najlepsej ceste zabludit. Diabol vie velmi dobre napodobnovat.
Svaty Pavol odporucal ine pre boj, nie verit na zazraky a len podla nich sa orientovat.
Dokazte, ze protirecim uceniu Cirkvi Kristovej alebo mlcte!

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Riman

Stav: offline

 Odoslaný - 11 september 2015 :  11:43:36  Zobraziť profil  Pridať Riman do zoznamu priateľov
Janka, nehovoríme, že len zázraky, ale aj zázraky!!! Aj. Práve ten sv. Pavol, čo ste ho spomenula, hovoril, že ak by zázrak zmŕtvychvstania Ježiša nebola pravda, potom naša viera je márna. Zázraky ako potvrdenie sú tiež potrebné. Len samotné slová nestačia. Ako už bolo spomenuté, ak by Ježiš mal len slová a žiaden zázrak, potom ako hovorí sv. Pavol, márna by to bola viera. Ako som inde čítal, Vy si okrem iného myslíte, že v RKC sa premieňa neplatne, teda nič sa nepremieňa, no ale zázraky stále dokazujú opak. A z toho vyplýva, že si len chybne vysvetľujete tu náuku okolo toho.

Uverila ste ľuďom, ktorí vám neukázali žiaden zázrak, zasypali Vás len množstvom slov. A preto ste opustila Cirkev. Ale keď vám to stačí... Mne by to teda nestačilo. A tiež som videl tie ich argumenty, je to často len šikovná zmes, kde sa inak chápu slová a pojmy (väčšinou je to striktné a veľmi úzke vnímanie každého slova), k tomu sa zamlčí a odignoruje to, čo k plnosti ešte patrí, povytvárajú sa z inej podobnej skresleniny ešte aj nejaké pravidlá a normy a takýmito podobnými spôsobmi dosahujú takú zmes, že sa niekomu bude aj zdať, že majú pravdu. Ale veď dobre, len mi ešte k tomu ukážte, že Boh je na vašej strane. Lebo tá zlá a po stovky rokov preklínaná Cirkev mi to vždy k svojim tvrdeniam ukázať vie. Tí, ktorým ste uverila, to však ukázať nevedia, majú len slová.

Chcete nejaký dôkaz, že ste v rozpore s učením Cirkvi. Však ste opustila Cirkev, nie? A ona už v stredoveku učila, že je to ťažký hriech. Napr. dekrét z Florentského koncilu z roku 1438 až 1445, kde sa doslovne píše, že ak neostanete v Cirkvi, na záchranu Vám nepomôžu už ani dobré skutky.

A ešte prosím, ku komu chodíte na prijímanie? Alebo už nechodíte vôbec?

Som Katolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 29 november 2011  ~  Posledná návšteva: 07 máj 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 12 september 2015 :  21:43:59  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
To je pravda, ze Pan Jezis potvrdzoval pravdu svojho ucenia aj zazrakmi.
Vy ste presvedceny o tom, ze ste clenom Rimskokatolickej Cirkvi, ktoru zalozil Pan Jezis.
Zabudnite teraz na zazraky, ktore si myslite, ze sa deju.
Pouzite ine kriteria na overenie pravdivosti Vasho presvedcenia, ze ste clenom tej Cirkvi, ktoru naozaj Pan Jezis zalozil. Katolik to vie dokazat.
Ak dokazete, ze ste katolik, dokazete aj, ze ja som Cirkev rimskokatolicku opustila.

Dobra poznamka inak, ktoru ste dali k tomu premienaniu. Podla Vasho uvazovania ak mam ale ja pravdu a nepremiena sa, potom sa ani zazraky nedeju a vysvetlujem si to spravne.

PS. Prijimam takmer denne.


 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Riman

Stav: offline

 Odoslaný - 23 december 2015 :  15:51:53  Zobraziť profil  Pridať Riman do zoznamu priateľov
Zázraky sú potvrdením. Eucharistické zázraky u katolíkov potvrdzujú, že sa u nich stále premieňa platne, hoci niektorí naznačujú opak. No práve tí, čo to naznačujú, všelijakí podivní jedinci, čo niekedy i seba vyhlasujú za jediných pravých kňazov a biskupov, možno premieňajú neplatne. Majú azda tiež nejaké eucharistické zázraky tí, ktorým ste uverila? Nemajú však? To nikdy. Oni majú len veľa reči, ale nikdy žiadne skutky (zázračné skutky).

A tak je to stále, už skoro dve tisícročia tu takí vedľa Cirkvi pôsobia (zakaždým iní) a tvrdia stále dookola že tá Ciekev je falošná a že len oni sú tí praví a len oni majú pravdu; pričom keď som pozeral na to, čo tvrdili niektorí takýto jedinci z dávnych čias, aj im to znelo celkom rozumne a správne, by ste im tiež uverila, keby ste v ich dobe žila.

A hovoríte:

"Prijimam takmer denne."

Janka, u koho? Od koho je to prijímanie? Kto konkrétne Vám to dáva? Toto ma zaujíma zo všetkého najviac. Alebo je to tajné, ak áno, prečo?


Som Katolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 29 november 2011  ~  Posledná návšteva: 07 máj 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 január 2016 :  20:14:32  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Zázraky sú potvrdením. Eucharistické zázraky u katolíkov potvrdzujú, že sa u nich stále premieňa platne, hoci niektorí naznačujú opak. No práve tí, čo to naznačujú, všelijakí podivní jedinci, čo niekedy i seba vyhlasujú za jediných pravých kňazov a biskupov, možno premieňajú neplatne. Majú azda tiež nejaké eucharistické zázraky tí, ktorým ste uverila? Nemajú však? To nikdy. Oni majú len veľa reči, ale nikdy žiadne skutky (zázračné skutky).

A tak je to stále, už skoro dve tisícročia tu takí vedľa Cirkvi pôsobia (zakaždým iní) a tvrdia stále dookola že tá Ciekev je falošná a že len oni sú tí praví a len oni majú pravdu; pričom keď som pozeral na to, čo tvrdili niektorí takýto jedinci z dávnych čias, aj im to znelo celkom rozumne a správne, by ste im tiež uverila, keby ste v ich dobe žila.

A hovoríte:

"Prijimam takmer denne."

Janka, u koho? Od koho je to prijímanie? Kto konkrétne Vám to dáva? Toto ma zaujíma zo všetkého najviac. Alebo je to tajné, ak áno, prečo?



Pôvodne zaslal Riman - 23 december 2015 :  15:51:53


Ako by ste sa vysporiadali s tym, ze aj u pravoslavnych sa zazraky deju a napriek tomu tato nab. spolocnost nie je Cirkvou Kristovou?

A ked pride AK, ktory bude zdanlivo kriesit mrtvych a ine "zazraky" konat, pobeztite za nim, lebo potvrdia co? Ze je spasitel?

Prijimam duchovnym sposobom, ktory nie je proti viere katolickej, prave naopak.

Verim v Cirkev Katolicku, ktora jedina je jedna, svata, apostolska a vseobecna. Nespolieham len na zazraky, na 6-ty zmysel, ale overujem si pravost ucenim Cirkvi katolickej.
Takze co mi vlastne vycitate?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2016 :  03:59:44  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Prepáčte, že tu vyrušujem v diskusii, ale mám otázočku, Janka: tak hovoríš, že si opustila Katolícku cirkev.

A hovoríš, že prijímaš duchovne, ale niekto sa ťa tu pýta - kde a u koho? Kde chodíš na omše, ku komu? - To by aj mňa zaujímalo, u koho si to skončila. Je to Oravec, alebo niekto iný? Ale fakt konkrétne, nie zasa tie uhýbačky, že čo veríš atď.

A pravoslávni, pokiaľ viem, majú vraj tiež tú tzv. apoštolskú postupnosť, teda na ich omšiach by sa tiež malo premieňať reálne (platne). Dokonca Katolícka cirkev si vraj s Pravoslávnou vzájomne aj uznávajú sviatosti (aj prijímanie). Takže ak sa tam dejú viditeľné zázraky, je to zasa len dôkaz, že Katolícka cirkev sa zasa raz nemýlila, keď im tie sviatosti uznala. Katolícka cirkev má teda zasa len pravdu, potvorka jedna


A ešte tie tvoje slová ku koncu - "ale overujem si pravost ucenim Cirkvi" no a na to používaš svoj rozum, však? Lenže to je tiež vec zradná. Že sa nám zdá našim subjektívnym uvažovaním niečo ako správne a pravdivé, nie je nijaká záruka, že je to aj objektívne správne a pravdivé.


Okrem toho, tí novší to tu asi nepoznajú, ale ja dobre ja viem, kto ťa to tu spracoval, keby si sa nebola naviazala na toho pána Rarach, vnímala by si všetko inak. Lenže on sa stal niečo ako tvoj veľký guru, veľký učiteľ, on môže povedať akýkoľvek nezmysel, Ty mu budeš veriť a zastávať sa ho.

A úprimne, keby to bol tvoj muž, že si opustila Cirkev z lásky k svojmu mužovi, tak ti v duchu asi aj zablahoželám, hoci nemôžem povedať, že je to správne, ale ľudsky by som to chápal a tiež páčia sa mi tak oddané ženy ako biblická Ŕut, ktorá hovorí "tvoj Boh sa stane aj mojim Bohom". Ale Rarach predsa nie je tvojim mužom, ani otcom, a predsa si ho duchovne nasledovala ako ovca svojho pastiera. Uverila si tým výkladom, ktoré on dával.

Pýtajú sa tu zázraky, áno, ak teda má Rarach pravdu, nech ti k tej svojej pravde pridá zázraky. Až potom sa s ním môžeme baviť a pozrieť, čo to hovorí. Presne tak, Katolícka cirkev k tomu, čo hovorí, pridať zázraky vie, vedela to včera a vie to aj dnes. A navyše ja v biblii stále mám napísané, že ani pekelné brány ju nepremôžu.

A ak nechceš za antikrista vyhlásiť Cirkev, tak by si radšej mala od Raracha popýtať tie zázraky a ak ti ich náhodou predsa ukáže, až potom ešte pouvažovať, či to náhodou práve on nemá niečo s tým antikristom. Hlavne voči nemu by si mala byť tak opatrná, než voči Cirkvi, ktorá ti zázraky ukazuje už 2000 rokov.

Ale to isté vlastne platí aj pre raracha, on je tiež len obeť, čo zasa uveril niekomu inému a len to rozšíril ďalej. Tiež by najprv mal popýtat tie zázraky od toho, komu uveril.

Keď niekto len kritizuje cirkev a je jej neposlušný (vlastne som niekedy taký i ja), no budiš, ale keď ju niekto dokonca opustí, to už mi pripadá trochu prehnané.

A dúfam, že sa teraz na mňa nehneváš. Mám ťa rád. Ahoj.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2016 :  16:52:34  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
Kde chodíš na omše, ku komu?
Pôvodne zaslal Pierre - 11 január 2016 :  03:59:44


Na to aby človek duchovne prijímal, nemusí nikde fyzicky ísť. Môže ostať doma. Hoci je samozrejme lepšie, ak prijíma duchovne tak, že je priamo na katolíckej svätej omši. A ešte lepšie, ak na nej prijíma fyzicky. Kľudne však môže duchovne prijímať aj doma v obývačke. Ja keď nemám možnosť prijímať fyzicky, tiež tak činím (akurát nie v obývačke).

PS: Oliver Oravec je už na spravodlivosti Božej.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2016 :  00:37:16  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Aha ozaj, vďaka, no veď hej, vlastne aj tak sa dá, aj chorým sa napr. odporúča, že keď je v TV alebo rádiu priamy prenos nejakej omše, aby to tak robili. Takže zostáva mi potom otázka – odkiaľ si to duchovné prijímanie Janka k sebe domov ťahá. Alebo sa to dá aj z neba?

Janka, ak tomu správne rozumiem, Ty si teda teraz naša milovaná Janka taká indiferentná kresťanka. Opustila si Cirkev, ale nepridávaš sa k nikomu, tak áno? Alebo je nejaká viditeľná - hmotná skupinka, ku ktorej sa pridávaš?

Ono keď sa to tak vezme, stať sa indiferentným kresťanom je vlastne oveľa viac pohodlné, to nám hneď odpadne tých 5 otravných cirkevných prikázaní, však?

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hadec

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2016 :  22:07:25  Zobraziť profil  Pridať hadec do zoznamu priateľov
A ktorych 5 myslite? : 1.Prikazane sviatky svatit, 2. V nedelu a v prikazany sviatok zucastnit sa na celej svatej omsi, 3.Konat skutky kajucnosti kazdy piatok a na Popolcovu stredu, 4. Aspon raz v roku sa vyspovedat a prijat sviatost oltarnu, 5. Podporovat cirkevne ustanovizne, 6. V posvatnych casoch hlucnych zabav sa zdrziavat, 7. Uzatvarat manzenlstvo pred tvarou Cirkvi....??????

" Mimo to ma ma cirkev este aj ine zakony, ktore treba tiez zachovavat- Tak zakazuje cirkev vstupit do tajnych spolkov, niektore knihy citat... alebo aj nekatolikom predrahe Kristovo telo a krv prijmat --- ups alebo toto uz nam cirkev nezakazuje to bola vlastne ina cirkev ta minula ta co uz neplati lebo bola prekonana modernejsou vznesenejsou jednoduchsou jednoducho povedane lepsou

Vidim to skor tak : to co bolo dobre sme nehali zapadnut prachom a zle sme pozlatili (napr. prijmanie do ruk oproti prijmaniu po klaciacky atd atd atd.....)

Co sa tyka toho duchovneho prijmania: Janka sa umyslom pripaja k tym, ktory skutocnu Kristovu obetu spritomnuju a vobec nieje podstatne ci ich ich pozna osobne alebo vidi .

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 06 február 2010  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2016 :  16:21:23  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
presne Janka verejne vyhlasuje že porušuje prikázanie : "v nedelu a prikázný sviatok sa zúčastniť na celej svätej omši. "
Jasne deklarovala že duchovné sv. prijímanie je pre §u rovnaké ako skutočné sv. prijmanie - to je rozpor s učením Cirkvi.

Neviem kde si vzal že sv. prijímanie sa môže podať aj nekatolíkovi. To jednoducho klameš! Ak sa to aj stane to ešte neznamená že je to v KC všeobecne povolené a praktikované.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hadec

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2016 :  20:36:10  Zobraziť profil  Pridať hadec do zoznamu priateľov
citácia:
presne Janka verejne vyhlasuje že porušuje prikázanie : "v nedelu a prikázný sviatok sa zúčastniť na celej svätej omši. "
Jasne deklarovala že duchovné sv. prijímanie je pre §u rovnaké ako skutočné sv. prijmanie - to je rozpor s učením Cirkvi.

Neviem kde si vzal že sv. prijímanie sa môže podať aj nekatolíkovi. To jednoducho klameš! Ak sa to aj stane to ešte neznamená že je to v KC všeobecne povolené a praktikované.



Pôvodne zaslal mak - 13 január 2016 :  16:21:23



1. Cirkev nam dovoluje v case pochybnosti sa odvolat proti akemukolvek pozitivnemu ludskemu aj Boziemu zakonu.(potom by si hresil aj v tedy ak by si napr. konal nejaky neodkladny dobry skutok namiesto sv. omse)
2.Co do milosti obdrzanej- moze nastat pripad, kedy je viac milosti z duchovneho prijmania a to nielen vdaka osobe prijmajucej milosti ale aj vdaka osobe vysluhujucej sviatost (pozor nemylit si s platnostou)
Kedze prijmanie milosti je podstatnejsou ako vonkajsie telesne vnimanie.

3. To posledne si si vyprodukoval na zaklade svojej domyslavosti a neochoty chapat co je vlasne vysledkom nedostatocnej lasky k bliznemu a tiez mozno slabe sebaovladanie.
Ale budiz: Naco nam pribudol v CIC tento paragraf?
Kán. 844
§ 4. Ak hrozí nebezpečenstvo smrti alebo ak podľa úsudku diecézneho biskupa alebo Konferencie biskupov nalieha iná vážna potreba, katolícki vysluhovatelia tie isté sviatosti dovolene vysluhujú aj ostatným kresťanom, ktorí nemajú plné spoločenstvo s katolíckou cirkvou a nemôžu sa dostať k vysluhovateľovi svojej spoločnosti a žiadajú to z vlastnej vôle, pod podmienkou, že k týmto sviatostiam prejavujú katolícku vieru a sú riadne disponovaní.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 06 február 2010  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 15 január 2016 :  08:53:23  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
presne Janka verejne vyhlasuje že porušuje prikázanie : "v nedelu a prikázný sviatok sa zúčastniť na celej svätej omši. "
Jasne deklarovala že duchovné sv. prijímanie je pre §u rovnaké ako skutočné sv. prijmanie - to je rozpor s učením Cirkvi.

Neviem kde si vzal že sv. prijímanie sa môže podať aj nekatolíkovi. To jednoducho klameš! Ak sa to aj stane to ešte neznamená že je to v KC všeobecne povolené a praktikované.



Pôvodne zaslal mak - 13 január 2016 :  16:21:23



1. Cirkev nam dovoluje v case pochybnosti sa odvolat proti akemukolvek pozitivnemu ludskemu aj Boziemu zakonu.(potom by si hresil aj v tedy ak by si napr. konal nejaky neodkladny dobry skutok namiesto sv. omse)
2.Co do milosti obdrzanej- moze nastat pripad, kedy je viac milosti z duchovneho prijmania a to nielen vdaka osobe prijmajucej milosti ale aj vdaka osobe vysluhujucej sviatost (pozor nemylit si s platnostou)
Kedze prijmanie milosti je podstatnejsou ako vonkajsie telesne vnimanie.

3. To posledne si si vyprodukoval na zaklade svojej domyslavosti a neochoty chapat co je vlasne vysledkom nedostatocnej lasky k bliznemu a tiez mozno slabe sebaovladanie.
Ale budiz: Naco nam pribudol v CIC tento paragraf?
Kán. 844
§ 4. Ak hrozí nebezpečenstvo smrti alebo ak podľa úsudku diecézneho biskupa alebo Konferencie biskupov nalieha iná vážna potreba, katolícki vysluhovatelia tie isté sviatosti dovolene vysluhujú aj ostatným kresťanom, ktorí nemajú plné spoločenstvo s katolíckou cirkvou a nemôžu sa dostať k vysluhovateľovi svojej spoločnosti a žiadajú to z vlastnej vôle, pod podmienkou, že k týmto sviatostiam prejavujú katolícku vieru a sú riadne disponovaní.


Pôvodne zaslal hadec - 13 január 2016 :  20:36:10



1 áno ale Janka a my všetci žijeme v katolíckom prostredí s možnosťou dennej účasti na sv. omši. Pochybnosti tu nie sú a ak niekto má pochybnosti má ich riešiť s kňazom a nie z vlastnej pohodlnosti a pýchy vyhlásiť že KC sa mýli a robiť si po svojom.

2. nie je pravdou z duchovného sv. prijímania nemôže byť väčší úžitok ako so skutočného. Tým by si priznal že sv. prijímanie nie je najväčším dobrom ktoré môže človek ad Ježiša dostať.

3. Jedná sa o hraničný prípad a nie o normu. Do rovnakej kategórue patri krst túžbou a krvou, odpustenie hriechov v hodine smerti bez spovede llen na základe dokonalej lútosti.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hadec

Stav: offline

 Odoslaný - 15 január 2016 :  14:29:31  Zobraziť profil  Pridať hadec do zoznamu priateľov
citácia:


1 áno ale Janka a my všetci žijeme v katolíckom prostredí s možnosťou dennej účasti na sv. omši. Pochybnosti tu nie sú a ak niekto má pochybnosti má ich riešiť s kňazom a nie z vlastnej pohodlnosti a pýchy vyhlásiť že KC sa mýli a robiť si po svojom.

2. nie je pravdou z duchovného sv. prijímania nemôže byť väčší úžitok ako so skutočného. Tým by si priznal že sv. prijímanie nie je najväčším dobrom ktoré môže človek ad Ježiša dostať.

3. Jedná sa o hraničný prípad a nie o normu. Do rovnakej kategórue patri krst túžbou a krvou, odpustenie hriechov v hodine smerti bez spovede llen na základe dokonalej lútosti.

Pôvodne zaslal mak - 15 január 2016 :  08:53:23



Uz len taka malickost: Si skutocne spokony so takouto odpovedou?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 06 február 2010  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zajkula

Stav: offline

 Odoslaný - 21 máj 2016 :  20:21:03  Zobraziť profil  Pridať Zajkula do zoznamu priateľov
Mak?
chceš tvrdiť že duchovné prijímanie má menšiu váhu ako fyzické?
Nie si tak trochu hmotnejší ? :D (však Ježiš káže o duchovných veciach, nie o hmotných)

A okrem toho.. Prikázanie... "v nedelu a prikázný sviatok sa zúčastniť na celej svätej omši. ". Len si to nedopovedal celé. Prikázanie katolíckej cirkvi, kde sa táto neučasť berie ako ťažký hriech.
Smutné. Ktovie či by dnes bol Ježiš "bez viny" keby prišiel na tento svet, pretože ak by vynechal jednu omšu v nedeľu kvôli Šíreniu evanjelia "životom", tak by si ním opovrhoval, ako tu Jankou.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 8  ~  Člen od: 21 máj 2016  ~  Posledná návšteva: 21 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zajkula

Stav: offline

 Odoslaný - 21 máj 2016 :  20:31:35  Zobraziť profil  Pridať Zajkula do zoznamu priateľov
Riman: "Viete, že už sa síce stalo, že pravá viera sa presunula do inej skupiny (zo židovského náboženstva na kresťanské), ale to bolo sprevádzané mnohými zázrakmi."

Kde v okolí poznáte niekoho z katolíckej cirkvi kto hovorí v jazykoch? (porovnajte si to s Bibliou , kde sa hovorí, že to je "obraz" pre tých, ktorí neveria - aby uverili). V katolíckej cirkvi nepoznám takmer nikoho, kto hovorí "jazykmi". V evanjelických (hl.letničných) je to normálne. Otázne teda je, kto má pravdu? :) Prečo ľudia odchádzajú od katolíckej cirkvi? Nebude to skôr kvôli prepojeniu s politikou, praniu peňazí, znásilňovaniu detí, opovrhovaním ľuďmi, ktorí nepríjdu v neďeľu do kostola? :)
Zodpovedajte si na to sám.
Ja si vyberám radšej miesto, kde mnou nikto nebude opovrhovať, ako Vy Jankou.
Neviem prečo si myslíte že len a len Vy a Vaša katolícka cirkev má pravdu (je to trochu spiatočnícke, lebo Ježiš nič také nepovedal - dokonca v Zjaveniach sa píše "viacerým cirkvám" - každá je iná, inak praktizuje svoju vieru, či doma, alebo nedeľnou omšou... a nečudujte sa, ale KAŽDEJ Boh niečo v zjavení vytýka... nie len evanjelickým, alebo iným odnožiam kresťanstva ! Aj katolíckej! :)
Hlavné je žiť v súlade so svedomím a Ježišovým učením. To spája všetkých kresťanov. Je jedno akým spôsobom to praktizujú. To čo Vy ukazujete nie je ani kresťanský a dokonca ani ľudský prístup (niekoho vo fóre takto ponižovať).

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 8  ~  Člen od: 21 máj 2016  ~  Posledná návšteva: 21 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

butyl

Stav: offline

 Odoslaný - 21 máj 2016 :  22:58:00  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
Ľudia ktorý odchádzajú z Cirkvi odchádzajú na vlastnú záhubu.
Tie viaceré cirkvi v Písme su cirkvami len v miestnom zmysle. To je ako povedať že cirkev na Slovensku a cirkev vo Francúzsku. Pričom je to tá istá Katolícka cirkev len na viacerých miestach. Cirkev je a vždy bola iba jedna. Tá ktorú založil náš Pán Ježiš Kristus - Cirkev všeobecná, teda katolícka.

Nestačí žiť len v súladí so svedomím a Ježišovým učením. Treba aj veriť všetko čo nám Boh zjavil. A Božie zjavenie zachováva neporušene len Katolícka cirkev, založená Ježišom Kristom. Preto všetky ostatné "cirkvi" ktoré učia niečo iné ako Katolícka cirkev učia zle, falošne na záhubu duší.

Znie to veľmi tvrdo ale taká je pravda.

"Toto robíme pre priateľov, aby so zajatím tela nebola zajatá aj ich duša."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 22 máj 2016 :  11:34:36  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
Mak?
chceš tvrdiť že duchovné prijímanie má menšiu váhu ako fyzické?
Nie si tak trochu hmotnejší ? :D (však Ježiš káže o duchovných veciach, nie o hmotných)

A okrem toho.. Prikázanie... "v nedelu a prikázný sviatok sa zúčastniť na celej svätej omši. ". Len si to nedopovedal celé. Prikázanie katolíckej cirkvi, kde sa táto neučasť berie ako ťažký hriech.
Smutné. Ktovie či by dnes bol Ježiš "bez viny" keby prišiel na tento svet, pretože ak by vynechal jednu omšu v nedeľu kvôli Šíreniu evanjelia "životom", tak by si ním opovrhoval, ako tu Jankou.


Pôvodne zaslal Zajkula - 21 máj 2016 :  20:21:03



S Jankinými názormi nesúhlasím, ale neviem ako si prišla ma to že ňou pohŕdam? Nepohŕdam, len mi je jej lúto lebo sa sama pripravuje o potešenie fyzického stretnutia s Ježišom vo sviatosti. Áno tvrdím že duchovné prijémanie má menšiu váhu ako fyzické. Je to ako písať si s milovanou osobou (duchovné prijímanie) a objať ju a spolu prežívať život (fyzické prijímanie)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Riman

Stav: offline

 Odoslaný - 17 január 2017 :  16:20:10  Zobraziť profil  Pridať Riman do zoznamu priateľov
Janka, ak sú tie zázraky, čo sa dejú aj iným, naozaj od Boha, potom to znamená, že Boh sa zľutúva aj nad inými; prečo potom akurát len nie aj nad vami, keď vy jediní na svete mate predsa pravdu? Veď to by okolo vás za takých okolností malo byť skutočne zázrakov až až. Ale div sa svete, akurát u vás nič.

Hovoríte, že si všetko overujete učením cirkvi, áno, ale kde beriete istotu, že ste to učenie pochopila správne? Overujete podľa vlastného rozumu (nadraďovanie vlastného rozumu), alebo rozumu niekoho, kto stojí mimo Cirkev (falošný pastier, ktorého nasledujete).

A že čo vám vyčítam, keď sa len držíte náuky cirkvi? Dobrovoľne ste vraj opustila katolícku cirkev a práve podľa jej starej náuky (ktorej sa vraj držíte) je toto smrteľný hriech. Máte asi rada staré katechizmy, práve tam sa môžete dočítate, že ak žijete v smrteľnom hriechu, vraj Vám ani nepomôže robiť dobré skutky, musíte sa najprv očistiť od toho hriechu.

Alebo viete si toto nejako obhájiť?
(Ale pokiaľ sa dá, tak radšej nejako bez toho aby ste tvrdila, že katolícka cirkev prestala už byť pravou cirkvou a že teraz je tá pravá niekde v "astrálnych sférach" alebo Boh vie kde!? Lebo podobné reči mal v dejinách cirkvi takmer každý, kto ju opustil.)


Možno bude k Vám Boh milosrdný

Som Katolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 29 november 2011  ~  Posledná návšteva: 07 máj 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Riman

Stav: offline

 Odoslaný - 17 január 2017 :  17:05:37  Zobraziť profil  Pridať Riman do zoznamu priateľov
citácia:

Co sa tyka toho duchovneho prijmania: Janka sa umyslom pripaja k tym, ktory skutocnu Kristovu obetu spritomnuju a vobec nieje podstatne ci ich ich pozna osobne alebo vidi .

Pôvodne zaslal hadec - 12 január 2016 :  22:07:25



Podľa Cirkvi sa to síce dá prostredníctvom priameho televízneho alebo i rozhlasového prenosu, ale nedá sa to napríklad z video záznamu, teda nie je to len tak, že si iba uzmyslím a mám to.

Hovoríte, že ona sa už proste niekde pripája. Nevie ani kde, ale z nejakých tajomných sfér si to iste vezme. To je pekné. A predpokladám že podobne aj zachováva príkaz – Aspoň raz do roka sa vyspovedať. Pekné, áno. Akurát len, že to ste už potom o hodne modernejší než my, lebo tak moderné "hyper-astro scifi" u nás zatiaľ ešte nemáme. Až vám to skoro závidím.




Som Katolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 29 november 2011  ~  Posledná návšteva: 07 máj 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Riman

Stav: offline

 Odoslaný - 17 január 2017 :  18:00:23  Zobraziť profil  Pridať Riman do zoznamu priateľov
citácia:
" Mimo to ma ma cirkev este aj ine zakony, ktore treba tiez zachovavat- Tak zakazuje cirkev vstupit do tajnych spolkov, niektore knihy citat... alebo aj nekatolikom predrahe Kristovo telo a krv prijmat --- ups alebo toto uz nam cirkev nezakazuje
Pôvodne zaslal hadec - 12 január 2016 :  22:07:25



hadec, index zakázaných kníh bol už tiež dávno zrušený. V súčasnosti sa to necháva na svedomí každého jednotlivca, aké knihy bude čítať, aké filmy pozerať. Myslím, že viac sa o tom píše v jednom dokumente Druhého vatikánskeho koncilu.

A prijímanie aj pre nekatolíkov sa síce občas robí, ale to nie je novota. To sa robilo už v staroveku, dokonca aj násilím. Ak trochu poznáte cirkevné dejiny, asi viete o tom, keď niekto prišiel do farnosti, dali mu prijímanie, keď nechcel, zviazali ho a vnútili mu to, hlavne vtedy, ak mali podozrenie, že je z nejakej skupiny mimo cirkev. Možno si mysleli, že tým ho k sebe pritiahnu.

Som Katolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 29 november 2011  ~  Posledná návšteva: 07 máj 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hadec

Stav: offline

 Odoslaný - 17 január 2017 :  18:36:46  Zobraziť profil  Pridať hadec do zoznamu priateľov
citácia:


Podľa Cirkvi sa to síce dá prostredníctvom priameho televízneho alebo i rozhlasového prenosu, ale nedá sa to napríklad z video záznamu, teda nie je to len tak, že si iba uzmyslím a mám to.
Pôvodne zaslal Riman - 17 január 2017 :  17:05:37



Velmi Vas uprimne prosim o vyssie ucenie Cirkvi o duchovnom prijmani. Rad by som si o tom precital nieco blizsie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 06 február 2010  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hadec

Stav: offline

 Odoslaný - 17 január 2017 :  18:50:41  Zobraziť profil  Pridať hadec do zoznamu priateľov
citácia:

keď niekto prišiel do farnosti, dali mu prijímanie, keď nechcel, zviazali ho a vnútili mu to, hlavne vtedy, ak mali podozrenie, že je z nejakej skupiny mimo cirkev. Možno si mysleli, že tým ho k sebe pritiahnu.
Pôvodne zaslal Riman - 17 január 2017 :  18:00:23



Myslel som si, ze zlyhania jednotlivcov z minulosti by nemali byt prikladom pre buducnost- alebo existuje ucenie Cirkvi zo staroveku, ktore toto nariadovalo? Lebo ak ano, tak predchadzajuci zakonnik bol nutne zly? To by sa nam to este viac zamotalo. Velmi rad sa necham poucit, len my prosim predlozte nejaky zdroj kde to je alebo kde sa to da najst.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 06 február 2010  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Riman

Stav: offline

 Odoslaný - 17 január 2017 :  20:02:56  Zobraziť profil  Pridať Riman do zoznamu priateľov
Cirkevné nariadenie to asi naozaj nebolo, bola to len zabehnutá prax kňazov a biskupov, ktorá sa po nejakom čase vytratila.

A tá náuka o možnosti zúčastňovať sa prostredníctvom priameho prenosu televízie alebo rozhlasu nejakej omše a duchovne tam prijímať, to asi ani nebude nejaký jeden celý konkrétny dokument, ale asi len malý odsek v nejakom. A pre mňa by to bolo na dlhé hľadanie. Preto skúste, prosím, zájsť na svoju faru, alebo im poslať mail, iste vám to dajú, alebo poradia, že kde v ktorom dokumente sa to asi celé nachádza.
Tieto možnosti zúčastňovať sa takto omší sú ale určené hlavne pre chorých, kde je objektívny dôvod nechodiť fyzicky do kostola.

Som Katolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 29 november 2011  ~  Posledná návšteva: 07 máj 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Riman

Stav: offline

 Odoslaný - 18 január 2017 :  17:51:46  Zobraziť profil  Pridať Riman do zoznamu priateľov
citácia:
Riman:
... Kde v okolí poznáte niekoho z katolíckej cirkvi kto hovorí v jazykoch? (porovnajte si to s Bibliou , kde sa hovorí, že to je "obraz" pre tých, ktorí neveria - aby uverili). V katolíckej cirkvi nepoznám takmer nikoho, kto hovorí "jazykmi". V evanjelických (hl.letničných) je to normálne. Otázne teda je, kto má pravdu? :) ... ...
... Ja si vyberám radšej miesto, kde mnou nikto nebude opovrhovať, ako Vy Jankou. ...
Pôvodne zaslal Zajkula - 21 máj 2016 :  20:31:35



Zajkula, ja Jankou neopovrhujem. A dnes už v katolíckej cirkvi máme dosť ľudí, čo ovládajú rozličné svetové jazyky, dnes už nie sú potrebné takéto božie zásahy, ako v časoch apoštolských, kde mali okamžite začať chodiť po svete a hlásať kresťanstvo, k čomu pochopiteľne potrebovali rýchlo začať ovládať tie vtedajšie svetové jazyky, aby im rozumeli aj cudzinci. To platilo pre tú dobu.

A u tých letničanov je to inak, veď tam len bľabocú niečo nezrozumiteľného a volajú si to hovorenie v jazykoch, to ale s tým zázračným bleskovým ovládaním skutočných svetových jazykov, ako je to opísané v biblii, predsa nemá nič spoločného. Na to poutnik už odpovedal inde a dosť vyčerpávajúco:

Podle skutků apoštolů dar jazyků je toto - všichni byli naplněni Duchem svatým a začali ve vytržení mluvit jinými jazyky, jak jim Duch dával promlouvat. Jak to, že je slyšíme každý ve své rodné řeči: Parthové, Médové a Elamité, obyvatelé Mezopotámie, Judeje a Kappadokie, Pontu a Asie, Frygie a Pamfylie, Egypta a krajů Libye u Kyrény a přistěhovalí Římané, židé i obrácení pohané, Kréťané i Arabové; všichni je slyšíme mluvit v našich jazycích o velikých skutcích Božích!
Takže apoštolové mluvili existujícími jazyky, ostatní lidi i cizinci jim rozuměli. Naopak při dnešním "daru jazyků" člověk jenom blekotá nesmysly a nikdo mu nerozumí, není to žádný existující jazyk.


Som Katolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 29 november 2011  ~  Posledná návšteva: 07 máj 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Riman

Stav: offline

 Odoslaný - 18 január 2017 :  21:14:09  Zobraziť profil  Pridať Riman do zoznamu priateľov
Obávam sa, že ľudia, čo im odpisujem, sem už možno ani nechodia.

Som Katolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 29 november 2011  ~  Posledná návšteva: 07 máj 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Tradičná kresťanská morálka - návrat k nej Téma Next Topic: Zádušná omša za psiu celebritu v Belgicku  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06