Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťania a spoločnosť
 Co nas caka v buducnosti?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Ježiš povedal svätej Faustíne: „Nech sa žiaden hr Téma Next Topic: Bergoglio: Slovensko by malo prijat moslimov
Strana: z 6

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2015 :  22:45:38  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Je to zaujímavý a smutný text legendárnej Omegy, ale ako v tom niekto objavil diabolstvo, nechápem.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PeterM

Stav: offline

 Odoslaný - 26 november 2015 :  17:55:08  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Kazdy mame iny pohlad na vec. Ja som ponukol svoj..
Este ho teda skusim doplnit:

Text jednej z piesni skupiny Omega , ktory som tu uz poslal.

Opět na nás útočí
Duchové minulosti.
Naše duše tráví
Satanovy armády.

Nějak jednou to bylo tak určeno,
Že budeme poražení.

Od té doby se nezabýváme sami sebou
A nenacházíme své místo.

V nekonečném ďábelském kruhu
Nás zavírají naše vášně.

Teda spievaju:Uz bolo urcene, ze budeme porazeni ..Kym? Satanom?
...v nekonecnom diabolskom kruhu...(Verim, ze ma koniec, nas Pan to potvrdil).

V inej piesni spievaju:

Led taje v našich srdcích
Bůh věří v naše oslavy
Skalní útes padá na kolena.

Nově narozené slunce
A otoč naše tváře ven ze stínu
Tak nás pozdrav
Tvoje naděje je naživu, zářivé světlo
Budeme bojovat v oblacích
Není úniku
Jen nový začátek


Pojď, ty krásné, zářivé slunce
At' tvoje požehnané světlo omývá naše tváře
Tak nás pozdrav
Tvoje naděje je naživu, zářivé světlo

Maju aj piesne, kde spievaju o Bohu ,anjeloch. To je typicke pre satanistov..

Tu napr. spievaju, ze i Boh veri v nase oslavy. Takze Boh veri?Kto pada na kolena, pred kym?
Ake oslavy (oslavy prichadzajuceho antikrista)? Kto s kym bude bojovat v oblakoch? Kto je novonarodene slnko, aky novy zaciatok?
Koki,vies analyzovat text, citat medzi riadkami?
Zaver: Cely text je cisto New Age (novy vek, zaciatok) agenda ,teda satanov produkt.
Inac v New Age znamena bod Omega, splynutíe pozemského ľudstva s kozmickým Kristom.Nie je to Jezis Kristus, ale novy, ktory pride (antikrist),casto ho opisuju ako slnko-osvietenie ludstva, kozmicke napojenie ludstva na neho...a vela dalsich bludov.

Patri to Koki do kostola? Pri oltari rock, ich oblecenie,ich obscenny tanec, gesta? Na to je urceny oltar a chram?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 148  ~  Člen od: 26 jún 2015  ~  Posledná návšteva: 08 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PeterM

Stav: offline

 Odoslaný - 26 november 2015 :  19:29:07  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
citácia:
Kedze uz davno som vedel predvidat nasledujuci vyvoj viac menej presne, skusim to aj teraz a zakompnujem to do svojej uvahy.Predvidal som vela rokov dopredu vyvoj v Europe, v Grecku, Ukrajine , Syrii,nabozenskych otazkach.To vsetko sa potvrdzuje a je to stale iba v pociatocnom vyvoji.


Dynamika dnesnych dni je obrovska, tak zase zhrniem, co sa uz splnilo za tie 3 mesiace,odkedy som zacal pisat v tom vlakne.

citácia:
Su zamerne vyvolavane vojnove konflikty, kde je vzdy zakomponovana nabozenska neznasanlivost.Siiti vs sunniti (Irak, Syria,vlastne cely moslimsky svet priamo, ci nepriamo),moslimovia vs krestania (Boko Hara, IS,AL_ Kaida


Aj predtym sme sledovali Irak , Syriu...Ale v poslednych dnoch sledujeme mnohonasobne viac.Za tych par tyzdnov uz vie cely svet ovela viac o sunnitoch, siitoch,nabozenskych nepokojoch (a nie preto, ze ja som ich spominal).

citácia:
Do Europy zrazu koncentrovane a cielene prichadza masa utecencov z vojnovych konfliktov (vsetky maju nabozensky podton). Je to iba zaciatok a caka nas rozputavanie vasni, v Europe sa prehlbi nacionalizmus a rasizmus, vo Francuzsku vyhra volby zrejme Le Pen,v inych krajinach postupne miestne nacionalisticke strany.


V lete to bolo iba kdesi daleko v Taliansku...Za tie 3 mesiace sa to doslova vymklo spod kontroly...Le Pen este iba vyhra,ale Europa uz pozna aj Pegidu v Nemecku a spozna neskor aj Ligu severu v Taliansku a vela dalsich...Nacionalizmus a rasizmus zacina kvitnut.

citácia:
Protikrestanska propaganda sa zintenzivni, upevni sa moc neziskoviek a obcianskych zdruzeni,


Obcianske zdruzenia a neziskovky oslavuju,uz pred par tyzdnami dostali peniaze z rezervneho fondu EU pre chudobnych europanov na pomoc utecencom (190miliard Eur).V niektorych krajinach uz vyhadzuju miestnych obcanov zo soc. bytov a davaju tam utecencov, mozu bez povolenia vstupovat do bytov a kontrolovat vhodnost ubytovania ...

citácia:
Na vsetkych urovniach v cirkvi prebiehaju diskusie o dalsom smerovani, cirkev sa deli stale viac a viac na tradicionalistov, konzervativcov, modernistov a pod


Synoda nam ukazala, ze to delenie sa dramaticky prehlbuje...

citácia:
Je jasne, ze peniaze uz nie su hlavny ciel.Ciel je kontrola ludi,moralna devastacia,zavislost ludi, strach.


Ciel teda vidime: kontrola. A za 3 mesiace ho stihli naplnit dostatocne dynamicky.Vo francuzsku je vynimocny stav (mozu de facto vsetko). U nas zajtra zmenia ustavu (pseudopravica to podpori,je jedno, ze idu volby) a budu nas uz ovladat. Nebude to este take ako v USA (tam mozu mucit bez sudu, ak oznacia kohokolvek za teroristu). Zatial iba predlzia vazbu, zmenia dovody na vazbu, budu moct odpocuvat, kontrolovat bez prekazok. Bude sa monitorovat pohyb v EU (lietadla a pod). EU navrhuje volby od 16 rokov-cez internet!!! Uz ani srnka nebude tusit, kolko, zaco a naco volilo...
Co ma prist dalej? Aha ,cipy...O tom potom.
O strachu nebudem, pisal som o nom vela a v predstihu. Tak sa nebojte (pretoze to este ani nezacalo)
citácia:

Popritom USA uplne ozobracila a skupila Afriku (spolu s Cinou),zdevastovala Arabsky poloostrov (okrem spojencov ako Saudska Arabia,,Kuvajt..),


Teraz uz viete viac o USA siitskych spojencoch, zivot a aj Rusko vam ukazalo v poslednej dobe...

citácia:
Europa je obrovsky ekonomicky,kulturny, ideologicky potencial.A preto sa vyvija take usilie na jej eliminaciu a ovladnutie z vnutra. Ten process prebieha uz dlhe desatrocia a teraz sa blizi finale.Postupne sa rozlozila tradicna viera,moralka a vplyv krestanov a teraz sa zotrocuje financne ,meni sa struktura jej obyvatelov na zaklade rasy a nabozenstva,meni sa tradicna kultura na sposob americkeho braku.


Menia strukturu europskeho obyvatelstva (na zaklade rasy). Menia ju aj na zaklade prijmovych skupin obyvatelstva,to uvidite neskor-postupna chudoba..

citácia:

Globalizacia zlyhala (pre ludstvo-uzka skupina dosiahla neuveritelne veci za kratky cas),je cas sa vratit naspat k narodnym a regionalnym ekonomikam,komunitnemu zivot


Uz sa vlna odporu dviha a o slovo sa skusaju hlasit aj narodne zaujmy (kde boli tie hlasy prednedavnom?) O tom az potom?Bohuzial, vela nezmozu,iba to na chvilu akoze zastavia.Pride vlna extremizmu, utecenci budu chodit nadalej, len vo vacsej tichosti. A medzitym bude nepokoj,teror, rozdelovanie spolocnosti a postupna chudoba..

citácia:
Rusko patri do Europy. Oni su Europania.Preco sa potlacili balkanci? Preco Ukrajina, Rusko?


Rusi to zobrali do svojich ruk.Nicia ISIL sami, ukazali, ze za tie roky zapad iba hadzal statisicove bomby do poli (a vyrabal nove),cvicil teroristov, nahanal utecencov na zapad, kseftoval s ropou,ludmi,ukradnutymi umeleckymi predmetmi a pod...smutne.
Ale nemaju to Rusi pevne v rukach. Uz sa aj takmer pridali k zapadu,ale sunnitski Turci ich dali naspat na zem. V Rusku hrozi farebny prevrat a potom uz budu vsetci na jednej lodi. Boze daj Rusom pozehnanie, nech otvoria svoje a potom aj svetove rozhlady!
citácia:

Poliaci su prvy spojenec USA v Europe (samozrejme po UK a teraz uz aj zmanipulovanym Pobaltim).Preto je teraz Tusk (a aj pobaltsky eurokomisary) tam, kde je. Ale uz sa to meni, prezidentske volby zmenili trend. Poliaci maju starch z Ruska od pradavna. A to vyuzili Americania. Poliaci maju potencial zacat zase rozmyslat ako krestania.


V Polsku medzicasom vyhrala nova strana, ako som predpokladal.Zase budu proti potratom, Gender atd. Postavili sa naspat za V4 a predajny vazal Tusk ostal uz iba ako figurka v EU (bez opory novej vlady).Ale pochybujem, ze zacnu rozmyslat ako krestania. Budu mat len pravicovu agendu (o potratoch atd).Stale budu farizejskym sluhom USA (tak, ako nasa krestanska pravica)
citácia:

Problem je ateisticke Francuzsko. Pred francuzskou revoluciou boli vzorom krestanskeho sveta (200 rokov), v tom case tam zilo vela svatych. Umelo pripravena revolucia doslova utyrala krestanov.Ale hlad francuzov po duchovnom nevymizol a velmi rychlo sa to s Bozou pomocou v prajnej Europskej atmosfere moze zmenit.


Ateisticke Francuzsko je teraz centrom diania,a ich hesla francuzskej revolucie sa opakuju teraz vsade.Vzali postupne Europe krestanstvo.Cez nich pridu aj represivne zakony;rovnost, bratstvo , sloboda (kde?)
citácia:

Doba je dynamicka, moznosti obrovske,lame sa chlieb. Preco ma lamat chlieb ZLO, preco mame nechat ZLU dynamiku procesu a moznosti globalnych nastrojov? Preco nevyuzit jeho zbrane v nas prospech?Zvlast, ked je za pat minut dvanast (z ludskeho hladiska).Oni maju strach, intrigy,zlobu, nenavist, klamstvo. My mame na nasej strane pravdu,lasku a predovsetkym Trojjedineho Boha!


citácia:
Mne to vychadza, ze pre EU vybrali Norsky model. Akurat v chudobnej podobe. Teda ateisticky odkaz francuzskej revolucie,kontrola ludi, vela blazincov v lesoch, odoberanie deti,multikulturalizmus a vela inych veci.


Upresnim, nie len norsky. Svedsky je takmer identicky (teda skor seversky).Ale norov zotrocili viac, viac ich dali dole,este viac ovladli ako svedov
Dnes sa svedska politicka rozplakala, ked povedala, ze viac utecencov nemozu prijat.Vraj si daju pauzu/
Mocni pochopili, ze je cas na represalie, nasilie ...postupne...Utecenci pojdu stranou (budu prudit menej, koordinovanejsie a potichu).Teraz bude teme zotrocovania pomocou novych zakonov. Nech zije sloboda.

Napriek tomu sa nebojte,clovek mieni, pan Boh meni.Ja sam vidim vela rieseni,ako to otocit v prospech dobra. Snad nas Boh usmerni a ludia sa spamataju.Bez Boha to nie je mozne!

Konspiracia? Iba tak nahodne sa vsetko plni,co som pisal v predstihu.To moje varovanie, ze sa to bude dramaticky zrychlovat je tiez nahoda? Preto pisem vopred, aby ste zistili, ze sa to aj naozaj stane.Jednoducho Boh skrz Ducha Svateho ludom dava poznanie zla a buducnosti. Nie, nie som prorok,iba sa snazim pocuvat Jeho hlas. Je velka pravdepodobnost, ze zlo ma bude miast a preto si robte na veci vzdy vlastny nazor. Jednoducho sa modlite a rozlisujte, aby ste (sme) nezbludili.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 148  ~  Člen od: 26 jún 2015  ~  Posledná návšteva: 08 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 26 november 2015 :  20:29:53  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Je to zaujímavý a smutný text legendárnej Omegy, ale ako v tom niekto objavil diabolstvo, nechápem.

Pôvodne zaslal Koki - 25 november 2015 :  22:45:38


Co je to kostol, chram?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PeterM

Stav: offline

 Odoslaný - 07 december 2015 :  21:29:40  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Takze v tv prave hlasia :Le Pen sokujuco vyhrala prve kolo regionalnych volieb. Zatial su to iba regionalne, take predkolo.Sok pride az neskor...

Este dam trosku "konspiracie"

V Norsku odobrali (uz po kolky krat?) 5 deti krestanskej rodine (otec Rumun,matka Norka)
Dovod: riaditel skoly rozhodol, ze rodina vychovava deti prilis krestansky.Podla neho viera deti v to, ze Boh tresta za hriechy je nezlucitelna s dobrymi mravmi) posielam link, pozrite si tych 5 anjelikov,ktore vytrhol rodicom z narucia Norsky demon...

http://www.churchmilitant.com/news/article/norwegian-govt.-seizes-5-children-from-parents-for-alleged-christian-indoct


Este posielam link, kde je protest. Kto chce (kto nie je lahostajny) moze okopirovat list v linku a poslat e mailom ako protest na horeuvedene adresy (web je katolicky)

https://www.facebook.com/notes/norway-return-the-children-to-bodnariu-family/protest-via-emailprotest-pe-cale-email/749907498448711

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 148  ~  Člen od: 26 jún 2015  ~  Posledná návšteva: 08 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PeterM

Stav: offline

 Odoslaný - 22 december 2015 :  22:02:00  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Vyzera to v kazdej oblasti spolocenskeho zivota vselijako. Evidentne zlo vyuziva dynamiku vsade, o to viac sa teda samozrejme snazi zautocit na Cirkev. V prvom rade teda na Rimskokatolicku cirkev.
Lenze v minulosti to bolo podobne, len moznosti boli obmedzenejsie ako teraz.V 16 storoci boli katolici zufali, ked pozorovali upadok Cirkvi ,obrovske herezy,rozkol, upadok mravov. Boh zasiahol a na Tridenskom koncile po dlhyh 18-tich rokoch trvania koncilu prislo obrovske obrodenie viery.V nasledujucich storociach vzislo z radov Rimskokatolickej cirkvi mnozstvo velkych svatych. Tak isto v civilnom zivote bolo v historii ludstva mnoho bezpravia a suzeni..Boh rozhodne, ako roztriedi zrno od pliev. Nemame pravo na prilisny strach a beznadej.
Netreba zufat, sirit koniec ...
Spoved v tychto dnoch ma obrovsku moc,Kristus bude riadit nasu Rimskokatolicku cirkev aj nadalej,tak ako to bolo aj v minulosti v obdobiach temna! Nenechajte sa zmiast natolko, ze prestanete verit v dobro v Cirkvi a zatvrdnete.

Zelam Vam dostojne oslavenie narodenia Bozieho Syna v pokoji a pri prijmani Eucharistie, ktoru nam Kristus zanechal ako Novu zmluvu vykupenu Jeho krvou.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 148  ~  Člen od: 26 jún 2015  ~  Posledná návšteva: 08 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

butyl

Stav: offline

 Odoslaný - 07 január 2016 :  22:58:36  Zobraziť profil  Pridať butyl do zoznamu priateľov
Arcibiskup vydal nariadenie, ktoré do budúcnosti zakazuje v kostoloch hudbu ktorá „sama o sebe nie je náboženská alebo bola zložená na prevedenie v svetskom prostredí“. Je to reakcia na koncert skupiny Omega, ktorý sa uskutočnil v dóme sv. Alžbety ešte v októbri minulého roka. Vyzerá to tak, že arcibiskup Bober nevedel o konaní tohto koncertu, resp. on sám sa ním nezaoberal. Po novom už všetky podobné akcie musí schváliť arcibiskup.

http://www.kosicednes.sk/podla-cirkevneho-historika-madarska-rockova-skupina-znesvatila-kosicky-dom-ako-nikdy-v-jeho-historii/

http://www.kosicednes.sk/135582/

Táto správa ma veľmi potešila. Ďakujme Bohu za verných biskupov a za všetkých sa modlime.

"Toto robíme pre priateľov, aby so zajatím tela nebola zajatá aj ich duša."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 273  ~  Člen od: 03 február 2014  ~  Posledná návšteva: 27 december 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Greta

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2016 :  00:11:04  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov
citácia:
Nakoniec som sa rozhodol zalozit temu. Chcem tu napisat komplexnejsie to, co som tu doteraz napisal a preco som tak pisal.
Z mojho osobneho subjektivneho pohladu som tu videl v diskusnych prispevkoch z poslednej doby (stare som necital) neunavne sirenie akychsi novych uceni, ktore sa nezhoduju s krestanskou naukou (naopak, uplne jej odporuju).Dalej neustale poukazovanie na zlyhania jednotlivcov (ale aj skupin) v katolickej cirkvi na celom svete. A nakoniec taktiez diskusie katolikov o tom, v akom stave je nasa cirkev, ktory prud vo vnutri cirkvi je spravny a ktory nie,ake omse navstevovat, co je este katolicke a co uz nie a pod.
To vsetko je podla mojho nazoru skodlive a vsetky tri uvedene oblasti vedu k oslabovaniu cirkvi (ktora je uz aj tak neumerne oslabena). A k tomu viedli aj moje prispevky. Jednoducho som iba vyjadril svoj osobny subjektivny nazor na zamyslenie sa a nasledne nechavam veci volne plynut.

Sme v teme krestania a spolocnost, tak skusim napisat svoj nazor , ako to vnimam ja.Kedze uz davno som vedel predvidat nasledujuci vyvoj viac menej presne, skusim to aj teraz a zakompnujem to do svojej uvahy.Predvidal som vela rokov dopredu vyvoj v Europe, v Grecku, Ukrajine , Syrii,nabozenskych otazkach.To vsetko sa potvrdzuje a je to stale iba v pociatocnom vyvoji.
Uz kazdy vidi, ze nieco v nasej spolocnosti nie je v poriadku. Evidentne je snaha rozbit krestanstvo, vyvolat nabozenske nepokoje,ateistov upnut na materializmus a agendu homsexualov, rodovu rovnost a pod.To ma za ciel rozbit tradicnu rodinu, oslabit ludi a znicit krestansku moralku ako celok. Ludom, ktori su zalozeni duchovne a ateizmus pre nich nie je alternativa sa ponukaju rozne nove formy pseudonabozenstiev,ktore postupne urobia z ludi duchovne trosky, ktore su roztriestene v roznych mensich skupinach jednotlivych pseudonabozenstiev (casto pod priamym vplyvom zla,ako nasledok praktizovania magie, spiritualizmu,okultizmu,astrologie niektorych foriem jogy a pod)
Su zamerne vyvolavane vojnove konflikty, kde je vzdy zakomponovana nabozenska neznasanlivost.Siiti vs sunniti (Irak, Syria,vlastne cely moslimsky svet priamo, ci nepriamo),moslimovia vs krestania (Boko Hara, IS,AL_ Kaida v Afrike,na Arabskom polostrove,Afganistan vlastne cely svet), moslimovia vs zidia (Palestina), ale aj pravoslavni vs pravoslavni, resp grekokatolici (Ukrajina- UPCMP,UPCKP,UGKC...tu je to na dlhsie a nebudem to tu rozvadzat).
Cielov tychto konfliktov je viacero, jednym z nich je vyvolanie nabozenskej neznasanlivosti,neskor odsudenie nabozenstva ludmi ako celku, kvoli nasiliu v nom a pod....
Takze co nas asi caka, vzhladom k horeuvedenym veciam?
Do Europy zrazu koncentrovane a cielene prichadza masa utecencov z vojnovych konfliktov (vsetky maju nabozensky podton). Je to iba zaciatok a caka nas rozputavanie vasni, v Europe sa prehlbi nacionalizmus a rasizmus, vo Francuzsku vyhra volby zrejme Le Pen,v inych krajinach postupne miestne nacionalisticke strany.Priliv utecencov,pravdebodobne v kombinacii slabej vykonnosti ekonomik v sucasnosti povedie k novej recesii.Grecko je casovana bomba a momentalne do tejto bomby pridali 85 miliard ako dalsiu vybusnu zmes. Dalsi na rade su Taliansko, Spanielsko, Francuzsko,ale este pred nimi Ukrajina...Momentalne sa finalizuje dohoda EU s USA o bezcolnej unii. Tato nam postupne prinesie do Europy uplny liberalizmus.USA giganticke spolocnosti maju neobmedzeny kapital a doslova ovladnu postupne EU a vnutia nam ich zakony.Skonci socialny ekonomicky model, narastie nezamestnanost,Europa jednoducho nebude schopna konkurovat americkym spolocnostiam a pod...Protikrestanska propaganda sa zintenzivni, upevni sa moc neziskoviek a obcianskych zdruzeni,v Europe sa oslabi uplne vplyv cirkvi.
Na katolicku cirkev , ale aj na jednotlive nabozenstva ako celok sa vedie cieleny postupny utok. Bohuzial ja to vnimam tak, ze najvyssi predstavitelia nasej cirkvi to asi tak nevnimaju. Podla mna dostatocne priamo nepomenuvaju tento stav. Nevidia (nechcu vidiet) asi nasledok- postupny dalej sa zrychlujuci rozklad cirkvi.
O chvilu uz nebudu mat ziadny dosah ovplyvnit cokolvek, kedze ten vplyv sa neustale zmensuje.Naopak, nestaci nam, ze sa vedie utok odvsadial zvonku.Na vsetkych urovniach v cirkvi prebiehaju diskusie o dalsom smerovani, cirkev sa deli stale viac a viac na tradicionalistov, konzervativcov, modernistov a pod. Namiesto toho, aby sa cirkev zomkla, kedze je ohrozena zvonku,cirkev sa mohutne deli z vnutra.Cim dalej , tym viac cirkev spolupracuje so sekularnymi nadaciami,obcianskymi zdruzeniami ( casto rafinovane nastroje zla),a pritom ma tradicne vlastne nadacie (krestanstvo dalo namet na charitu a charitativne organizacie)

Bohuzial , zase prilis dlhy clanok (da sa nazvat uz ako spam:). Ale neda sa to len par vetami.Radsej uz koncim.

Zaver:Namiesto zomknutia sa dalej hadajme, vytvarajme rozne prudy v cirkvi,modlitebne skupiny za to a proti tomu, predbiehajme sa, kto je vacsi krestan v krestanskejsej skupine, pomahajme zlu triestit sa, pisme negativne verejne o cirkvi a vytahujme zlyhania jednotlivcov aj my. Ved dnes je to predsa vsade, v diskusii na sekularnom bulvari je katolik uz takmer automaticky pedofil,nevedomy hlupak,mozno aj vrah. A to je iba zaciatok cielene vyvolaneho trendu.... A tolerujme pri tom zlo v spolocnosti, tvarme sa, ze nas sa to netyka, ze su to iba konspiracie,prejavujme strach,neozyvajme sa,lebo prideme o karieru a pod.. A potom sa cudujme, ze raz pride den, ked sa uz ani nebudeme moct ozvat....

Pôvodne zaslal PeterM - 23 august 2015 :  16:37:07



založit vlastnú politicku stranu a podporit ich tak, aby boli zvolený do parlamentu. som presvedcena ze by vyhrala o dalsie 4 roky. správnych ludí, sikovných je dost na Slovensku..tí by to dali do poriadku, jeden nic nezmeni ale tato skupina ludí uz ano.....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 372  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 01 jún 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PeterM

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2016 :  20:28:36  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Greta,neviem preco, ale neotvara mi vlakno "Prosba o modlitbu",kde ste pisala a svojej prosbe. Tak Vam odpoviem tu.
Pomodlil som sa za Vas a budem sa snazit mysliet a modlit aj v buducnosti. Je cenne, ked katolik veri v silu modlitby svojej komunity...
Skuste sa zasvatit Bozskemu Srdcu (na nete je modlitba venovania seba Bozskemu Srdcu,,kazdodenna modlitba,1.piatok spoved ,omsa a Eucharistia po dobu deviatich mesiacov...)
Osobne si myslim, ze je dolezite uplne sa oddat voli Krista a akceptovat a zmierit sa aj s utrpenim. Iba taka viera je prava.

Mt 8,2 Tu prišiel k nemu istý malomocný, poklonil sa mu a vravel: "Pane, ak chceš, môžeš ma očistiť."
3 On vystrel ruku, dotkol sa ho a povedal: "Chcem, buď čistý!" A hneď bol očistený od malomocenstva.

Malomocny v Neho uveril a vlozil svoju volu a nadej do Jeho ruk ( Pane,ak chces)...A On vzdy chce,ak sa mu clovek bezvyhradne zveri.

Zelam vela sil a viery :)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 148  ~  Člen od: 26 jún 2015  ~  Posledná návšteva: 08 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PeterM

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2016 :  20:37:55  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Butyl,poznal som Mons. Bobera este ako knaza. Vyzeral byt oddany Bohu a skutocny Bozi sluzobnik. Dufam, ze takym je aj teraz a uvedomuje si ,ake dolezite je v dnesnej dobe chranit vieru v Boha.Ano, modlime sa za nasich biskupov.

Greta,mam pocit, ze o 4 roky sa uz len velmi malo bude dat zmenit. Socialne inzinierstvo a okultizmus bude uz tak silne, ze psychika vacsiny ludi bude uplne ovladana. A samozrejme aj legislativne zakony uz nebudu umoznovat akukolvek zmenu zdola-pseudodemokracia sa naplni a zmeni na takzvane humanne zotrocenie ludi.Jedinym riesenim by bolo, ak by sa ludia vratili k Bohu a vlastnym pricinenim s Jeho pomocou vykonali zmenu (pokial sa to este da).

Bohuzial sa deje opak. Mocni pod vplyvom okultizmu Satana rozduchali nasilie a rasovu nenavist. A dav reaguje podla ich predstav. Prave v tej chvili v Nemecku udajne cca 3000 ludi z Pegidy protestuje proti nasiliu ,ktore bolo v Koline a inych mestach. Je tam viac ako 1700 tazkoodenych policajtov...Zacali hadzat zapalne flase,policia zasiahla..
Ludia z Pegidy sa ohanaju aj vierou v Boha. Zaroven siria nenavist voci inym rasam a nabozenstvam, maju nasilne sklony... To nie je cesta s Bohom. Oni su iba nastrojom Satana a tvoria druhu stranu Satanovho planu. Planu, v ktorom zblkne nenavist a nasilie na oboch stranach. U nas je takyto Kotleba,v kazdej krajine je pripravena nenavistna protistrana,ktora sa bude ohanat krestanstvom.


O tom vsetkom som uz pisal,cesta je ina. Skutocne veriace a moralne davy ludi,ktori vyjdu do ulic.Ktori konaju naozaj v mene Boha a plnia jeho plany.Nie plany Satana na rozsirenie obcianskych nasilnych pochodov,sirenie nenavisti a potom umoznia prijat vladam zakony, ktore nas zotrocia este rychlejsie
V Nemecku malo vyjst v kazdom meste do ulic tisice slusnych ludi, (najma krestanov),bez nasilia, zaslepenej nenavisti a ziadat demisiu (vlada ich niekolko dni klamala a stale klame ohladom Kolina).Takto by zacala narodna obroda tam a potom vsade inde v EU.Bohuzial, zacne iba nenavist, chaos,nasilie a represalie...a to oni chcu.

Ano, Islam vznikol na zlych zakladoch, je to pseudonabozenstvo a poznat ho podla ovocia. Lenze nie vsetcii ludia, ktori ho praktizuju su zli.Vela arabov, ktori prijali v minulosti krestanstvo to dokazalo (svoju lasku ku Kristovi).Aj vela umiernenych moslimov zije pokorne a mierumilovne. Ti radikalni militanti su zmanipulovani Satanom.Mladi, ktori idu do mesit,kde sa hlasa radikalizmus uz po mesiaci uplne menia svoje spravanie. Vyuzivaju ich pomocou socialneho inzinierstva, okultizmu a manipulacie.Vacsina bojovnikov ISIS su sekularni (a zmanipulovani). Piju alkohol, drogy a pod. Uvedomme si, ze vacsina moslimov su iba obet,zomieraju vo vojnach a vyuzivaju ich aj na ciele v Europe

Tak isto je to s judaizmom a zidmi. Sionisti su zvacsa sekularni, alebo sektari pod vplyvom Satana.Oni tvoria teraz novy Izrael (Kanaan).Osobne predpokaldam,ze rozkuskuju Syriu, Irak,mozno ajLibanon ,Jordansko a Egypt ..a z casti tychto uzemi vytvoria novy Izrael,Az k Tureckym hraniciam.Zrejme vytvoria na Syrskom uzemi pri tureckych hraniciach Kurdistan a ten budu kontrolovat tiez...Zatial sa o tom nikde nepise,naopak, Turci a Kurdi su akoze proti sionistom.Cas ukaze, ci mam pravdu...Este je otazkou, aku skutocnu uluhu v tom zohraje Rusko.(USA a Europa je jasna)
Pravoverni (povodni) zidia su sionistami potlacani a su tiez obetou. Je vela protestov mladych zidov v Izraeli, ale tie v mediach neuvidite

O pseudokrestanoch, ktori pojdu akoze branit pomocou nenavisti Europu som pisal vyssie.

V skutocnosti je to hlavne o manipulacii a nenavisti Satana ku Kristovi ,ale aj k pravovernym zidom .Ciastocne aj k tym moslimom,ktori hladaju pravu Boziu lasku,aj ked v nepravom nabozenstve (oni o tom nevedia)

Asi takato je pravda...a ludia ako stado plnia ich ciele a siria nenavist a hlupost.

P.S Dnes po celom svete protestuju ludia pred norskymi ambasadami proti odoberaniu deti (nedavno som tu vyzyval na protest formou listu aj ja)
Ludia sa zobudzaju. Boh nam rozsiruje obzory!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 148  ~  Člen od: 26 jún 2015  ~  Posledná návšteva: 08 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Stribog

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2016 :  18:16:23  Zobraziť profil  Pridať Stribog do zoznamu priateľov
citácia:
V 16 storoci boli katolici zufali, ked pozorovali upadok Cirkvi ,obrovske herezy,rozkol, upadok mravov.

Pôvodne zaslal PeterM - 22 december 2015 :  22:02:00



Boli tak zúfalí, že musela až rozkvitnúť v plnom kvete inkvizícia a vraždy sa stali v mene zachovania katolicizmu bežnou rutinnou praxou.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 6  ~  Člen od: 18 jún 2015  ~  Posledná návšteva: 18 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PeterM

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2016 :  21:39:27  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
*Kristus a krestania pred 2000 rokmi zmenili svet tak, ako nikto iny predtym.
Svet bol v tych casoch mimoriadne kruty,mucenie a zabijanie ludi bola zabava (vratane Rima,ktoreho pravo plati vo velkej miere dodnes).
*Krestania rozsirili do Europy (ale aj do celeho sveta humanitu, rovnost pohlavia,delenie spolocneho majetku, odpustanie,nenasilnost).V prvych storociach im za to bolo odmenou masove tyranie a zabijanie. Napriek tomu sa nikto za to nepomstieval a dalej sirili lasku.Vatikan stoji na pahorku, kde bolo utyranych zo zabavy tisce krestanov. Vratane zien s detmi v naruci. Napriek tomu boli pokojni...
*Postupom casu s rastom vplyvu cirkvi a praci satana sa cast cirkvi spreneverovala uceniu. Urciti ludia (a skupiny) v cirkvi sa v dejinach nechali ovplyvnit zlom a svetskou mocou.Napriek tomu bola cirkev stale svetlom oproti pohanskym orgiam a bezpraviu vo svete.
*Inkvizicia bola dlhe starocia velmi mierna. Dokonca vela ludi, ktori sa previnili svetskym precinom ziadala o cirkevny a nie svetsky sud.Ak sa obvineny priznal, jeho trestom bolo pokanie (napr put,post) a nosenie po urcitu dobu znak (napr zltu stuhu).Ked sa niekto nepriznal a trval na tom, dostaval prisnejsi trest .Preco? Asi bol sluhom diabla a bolo potrebne zakrocit.Pokial sa preukazala nevina, ten ktory obvinil nepravom dostal dokonca trest!
*Neskor sa to naozaj zasluhou satana a slabosti jednotlivcov zvrhlo a prisli zle obdobia (za ktore sa hanbi kazdy krestan).Vratanie delenia cirkvi a jej upadok.Nastastie to utichlo a cirkev pochopila to zlo. Casto za tym stali iba jednotlive skupiny a velmi vela pripadov sa stalo v nemecky hovoriacich krajinach (zvacsa protestantov)
*V tych casoch ale cirkev ako celok sirila pokrok,humanitu,ludskost a vzdelanie (v sekularnom svete boli mucenia vsade pritomne a ovela drastickejsie).
*Len maly priklad: v 11. storoci vznikla prva krestanska univerzita v Boloni,neskor Pariz, Praha,Oxford...Az ich bolo 50 po celej Europe.Boli centrom Europskeho rozmachu, studenti podliehali cirkevnemu pravu a sudu,mali imunitu pred sekularnym svetom, mohli studovat na ktorejkolvek univerzite, chudobni nadani mali vsetko zadarmo. Tak isto cirkev rozsirila charitu a podobne. Dovtedy temna Europa sa stala vdaka krestanstvu centrom humannosti,moralnosti,rytierskeho spravania sa, vzdelania,pokroku a kultury.

Nie vasa demokracia. Vasa demokracia utyrala vo Francuzskej Revolucii krestanov.Stvrtila po tisicoch zeny a deti.Neskor v Portugalsku,potom dvakrat v Taliansku a pod. Univerzity zostatnili,resp. sa stali sukromne sekularne (zvacsa anglosaske),ucia tam bludy,multikuturalizmus a pod.Zotrocili ludi kapitalom,takmer vyhubili krestanstvo, oslavuju (aj dnes) "pravdu" Francuzskeho a im podobneho tyrania. Ste naivni neznali vlastnych dejin a trest bude pre nas vsetkych kruty!

Za par rokov uz nebude biela rasa, lebo uz je len malo ozajstnych krestanov,ktori veria v Boha. Este si spomenies za chvilu na minulu krestansku Europu!

PS: Nechajte si tu primitivnu demagogiu na ine weby,nemam chut na to reagovat.
Boli a su ludia, co sa oznacuju za krestanov a sluzia zlu.
Davajte nadalej na jednu stranu vah tisice mrtvych (casto sluhov satana a zlocincov) a na druhu prehliadnite miliony v sekularnych zverstvach (zvacsia nevinnych).Prehliadnite vsetko dobro a pokrok a velebte svoj sekularny multikulturalizmus,otroctvo, manipulaciu, nasilie a zvratenost. Popripade zurte, ze krestania uz pred starociami zastavili znasilnenie Europy moslimami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 148  ~  Člen od: 26 jún 2015  ~  Posledná návšteva: 08 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Stribog

Stav: offline

 Odoslaný - 11 január 2016 :  17:54:06  Zobraziť profil  Pridať Stribog do zoznamu priateľov
Mojím poukázaním predsa netvrdím, že nie som kresťan alebo, že by som útočil na kresťanstvo.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 6  ~  Člen od: 18 jún 2015  ~  Posledná návšteva: 18 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PeterM

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2016 :  19:05:24  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
citácia:
Mojím poukázaním predsa netvrdím, že nie som kresťan alebo, že by som útočil na kresťanstvo.

Pôvodne zaslal Stribog - 11 január 2016 :  17:54:06



Ja som adresoval konkretne tebe moje argumenty ohladom tvojho "zachovania Cirkvi pomocou vrazd".A na zaver som konkretne tebe adresoval vetu
citácia:
Este si spomenies za chvilu na minulu krestansku
Europu!Prepac, ze ti tykam, ale ja tu tykam (okrem zenam, ktore mi vykaju,vzhladom zo slusnosti k nim)
Tvoja veta : ...
citácia:
inkvizícia a vraždy sa stali v mene zachovania katolicizmu bežnou rutinnou praxou.
je utok na Cirkev, pri ktorm pouzivas inkviziciu vytrhnutu z kontextu dejin a je to brutalna manipulacia.
Ostane moje vety na zaver boli adresovane v mnoznom cisle vsetkym, ktori pouzivaju inkvizciu takym sposobom ako ty.
Pokial si krestan,o to viac vaz slova.Ja sa o to pri svojeje maximalnej otvorenosti snazim tiez a napriek tomu stale trpnem a pochybujem,ci nepisem nieco zle.

Este zhrniem, kedze v najblizsej buducnosti tu nechcem pisat (tak to momentalne citim) a to co som doteraz pisal je zase dost neprehladne rozkuskovane.

Cele to sucastne zlo a chaos riadi nadprirodzene Zlo.Je to poznanie z biblie od Boha a my krestania mame to privlegium rozpoznat to. Zlo to riadi pomocou okultizmu,ktoremu sa zapredali skupiny ako su iluminati a ine slobodomurarske loze (zase sa opierame o katolicku historiu, ktora to uz davno pomenovala a otvorene proti nim bojovala)

*Na svoje ciele vyuzivaju vsetky strany,ktore rozostvavaju proti sebe.Zneuzivaju islam,krestanstvo,judaizmus,ateizmus,sekty,pseudonabozenstva,sionizmus,nacionalizm-us,liberalizmus,komunizmus atd.Obetou budu nakoniec vsetci,ale primarne chcu znicit Katolicku Cirkev,krestanstvo ako take, judaizmus a v neposlednom rade aj ateistov (vo finale)
*Preto rozduchavaju nenavist ateistov voci nabozenstvam,nabozenske vojny (stret politickych sionistov s islamom,krestanstvom..),rozbijaju rodiny pomocou agendy ako juvenilna justicia,gender, multikulturalizmu,pornografia,sexualne nasilie,peverznost,homosexualita, nasilie v kinematografii zakomponovane uz v rozpravkach pre najmensich...
*Nakoniec,ked uz bude ludstvo totalne zneistene ohladom nabozenstiev,zotrocene zakonmi a socialnym inzinierstvom,zbedacene ekonimicky a zrejme aj preriedene vojnami a takmer kazdy bude nenavidiet tu druhu stranu (rasu, nabozenstvo,pohlavie,sexualnu orientaciu) nam ponuknu to svoje pseudonabozenstvo.Bude vychadzat z New Age a im podobnym, ktore usilovne buduju. Ponuknu nam satana,ci podla nich skor svetlonosa lucifera ako" boha" aj s dogmami humanity a lasky,ako sa patri...(presne to neunavne a rafinovane siril tuna Chodec a prteo to bolo potrebne zastavit)
Takze nehrajme ich hru.Nepodlahnime nenavisti a nacionalizmu,zaroven nenapomahajme ich planom.Napr. nesirme nenavist voci moslimom,zidom.Pomozme krestanskym rodinam,pretoze by ich doma zrejme zabilili (moskym pomozme u nich doma,resp.zastavme nasilie). Ale odsudme tvrdo ich multikulturalizmus a plany na rozduchanie krviprelievania pomocou nenavisti krestania-moslimovia (siria zakerne pomocou neziskovie a predajnych politikov-vacsina sa zapredala) ,sionisti-moslimovia,ateisti-krestania,minorita-majorita a podobne.

Napriek tomu sa nebojte ateste sa na druhy prichod Krista
Rozlisujte ale nepodliehajte skepse a strachu!


Ohladom nasej Katolickej cirkvii
Uz asi vsetci sme znepokojeni ohladom spravania sa nasho papeza Frantiska a znacnej casti biskupov.V poslednom case naozaj nas papez rozprava casto agendu slobodomurarov,stretava sa s nimi verejne...
Napriek tomu opakujem:Nesirte rozkol, ze Cirkev uz nie je prava. A ani to, ze papez Frantisek nie je pravy.Som si takmer isty, ze nie je priamo slobodomurarom. Nevieme,ci nie je vydierany a voli iba mensie zlo (ked, tak je to zly postup,Kristus sa nikdy nezradza). Lenze mozno sa boji vojny a zabijania nevinnych a ponukaju mu namiesto vojny falosnu humanitu v celom svete a zotieranie chudoby. Okrem toho dnes su uz neuveritelne moznosti ovplyvnit mysel cloveka ..naozaj obrovske..Nevieme, tak nesirme paniku,rozklad Cirkvi...lebo budeme spoluvinni!Stale sa v nastupnickej Krestanskej cirkvi hlasa nauka evanjelia,Noveho a Stareho Zakona a hlasa ju Cirkev ako celok.Stale plati prislub (a vzdy bude),ze pravda bude hlasana az do konca! Ani teraz nemozu zmenit evanjelium,alebo katechizmuch len tak...Modlite sa za papeza a nasich biskupov,nech ich vedie Kristus skrz Ducha Svateho a nerozbijajme cirkev,aj ked je v tazkych casoch obklucena Zlom!

Prve som pocul:Papez Frantisek vydal knihu:Meno Boha je sucit.A tak este doplnim:

V poslednej dobe nas papez Frantisek velmi casto opakuje v homiliacha inde: Musíme klásť milosrdenstvo pred spravodlivosť.Alebo:Kde niet milosrdenstva, niet ani spravodlivosti. .

Dovolim si napisat: Bez spravodlivosti nemoze byt milosrdnost!
Nas Boh je v prvom rade spravodlivy,takze zaroven je aj nekonecne milosrdny.
Boh bude sudit v prvom rade spravodlivo! A kto si to zasluzi,k tomu bude zakonite aj milosrdny.
Pokial bol niekto velakrat milosrdny,ale v mnohych veciach nespravodlivy,bude mat Spravodlivy Bozi sud!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 148  ~  Člen od: 26 jún 2015  ~  Posledná návšteva: 08 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PeterM

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2016 :  20:31:02  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
*oprava:
Pomozme krestanskym rodinam na uteku,pretoze by ich doma zrejme zabili (moslimskym rodinam pomozme u nich doma,resp.zastavme tam nasilie).. ...opakuje v homiliach a inde (v roznych prihovoroch)...
atd

Mam tam vela chyb,ale ked to opravujem v uz odoslanom texte,pomiesaju sa znacky zvyraznenia textu a je to este horsie ako pred opravou.Ja to pisem rychlo,nekontroluijem a potom to tak vyzera.Ale to nie je podstatne:)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 148  ~  Člen od: 26 jún 2015  ~  Posledná návšteva: 08 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hadec

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2016 :  21:10:15  Zobraziť profil  Pridať hadec do zoznamu priateľov
Myslim ze by si mal pisat menej a zrozumitelnejsie -taketo traktaty raz zburaju Matovi server:))))

Co sa tyka milosrdenstva ja to skor vnimam, ze je Bozou vlastnostou urcenou pre nas pozemsky cas a potom pride spravodlivost. Ak vcas vyuzijeme milosrdenstvo(svatu spoved), ktora je dosledkom v nas rozmnozenej milosti pomahajucej, ktoru zasa v nas Boh rozhojnuje vdaka nasim dobrym skutkom cize skutocnej viere zijucej.

No v ludskom ponimani moze byt milosrdenstvo casto zamienane s prilisnou zhovievavostou a to je rovnako cesta do pekla ako prilisna tvrdost (ako tvrdi sv. Alfonz)
Pravda vsak je, ze je "lepsie" prist do pekla pre prilisnu zhovievavost ako pre prilisnu tvrdost.
A to je aj mozno dovod preco sa viac v pochybnostiach priklanat k "ludskemu" milosrdenstvu. Tak ako tak pravy vyznam milosrdenstva sa ukryva v Kristovej dobrovolnej obeti a pravy vyznam spravodlivosti v Kristovej smrti.

:) asi nic nove ale to ja len tak keby niekto nerozumel:)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 06 február 2010  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PeterM

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2016 :  16:49:10  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
citácia:
Myslim ze by si mal pisat menej a zrozumitelnejsie -taketo traktaty raz zburaju Matovi server:))))
Pôvodne zaslal hadec - 12 január 2016 :  21:10:15



Myslim, ze aj ja si to myslim:) A preto som pisal v poslednom prispevku,ze si davam pauzu.

Suhlasim, ze vela viet som stylizoval neotesane,velakrat som sa opakoval,robil vela chyb a preklepov.To,ze to bude vyzerat ako spam, som konstatoval hned na zaciatku. Tema je zlozita,bolo potrebne viac krat zopakovat.

Ale som rad, ze som dokazal vyvolat siroky usmev na tvojej tvary :)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 148  ~  Člen od: 26 jún 2015  ~  Posledná návšteva: 08 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Stribog

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2016 :  19:33:44  Zobraziť profil  Pridať Stribog do zoznamu priateľov
citácia:

Uz asi vsetci sme znepokojeni ohladom spravania sa nasho papeza Frantiska

Pôvodne zaslal PeterM - 12 január 2016 :  19:05:24



Má katolík právo pochybovať o Františkovi, keďže na 1. vatikánskom koncile v roku 1870 bola prijatá dogma o neomylnosti pápeža? S tým, že kto by mu chcel odporovať nech je prekliaty!




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 6  ~  Člen od: 18 jún 2015  ~  Posledná návšteva: 18 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Stribog

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2016 :  19:37:18  Zobraziť profil  Pridať Stribog do zoznamu priateľov
Ide o vyhlasovanie náuk o týkajúcich sa viery a morálky. Takže neviem čo do toho všetko spadá ale aj tak je záver koncilu riadne pritiahnutý za vlasy keďže neomylnosť je len u Boha a nie človeka.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 6  ~  Člen od: 18 jún 2015  ~  Posledná návšteva: 18 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 15 január 2016 :  09:04:58  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:

Uz asi vsetci sme znepokojeni ohladom spravania sa nasho papeza Frantiska a znacnej casti biskupov.V poslednom case naozaj nas papez rozprava casto agendu slobodomurarov,stretava sa s nimi verejne...
Pôvodne zaslal PeterM - 12 január 2016 :  19:05:24



A zo správania Ježiša Kriste nie ste všetci znepokojení? Porušoval Zákon, robil v sobotu nedovolené veci, stretával sa s prostitútkami a verejnými hriešnikmi a jedával s nimi. Ved preto židia ukrižovali Ježiša. Ste ich verní nasledovníci.

Katolícka Cirkev sa po IIVK vracia ku koreňom a čistej náuke Ježiša. Ale to sa prieči vašej pýche a pocitu výnimočnosti.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

trajana

Stav: offline

 Odoslaný - 15 január 2016 :  22:23:35  Zobraziť profil  Pridať trajana do zoznamu priateľov
Mohlo by vás zaujímať v súvislosti s II.vatik.koncilom:


www.gloria.tv/?media=484003&language=2f8MRYtdR75

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 54  ~  Člen od: 18 november 2013  ~  Posledná návšteva: 20 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PeterM

Stav: offline

 Odoslaný - 17 január 2016 :  21:07:59  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
citácia:
[quote]

A zo správania Ježiša Kriste nie ste všetci znepokojení? Porušoval Zákon, robil v sobotu nedovolené veci, stretával sa s prostitútkami a verejnými hriešnikmi a jedával s nimi. Ved preto židia ukrižovali Ježiša. Ste ich verní nasledovníci.

Katolícka Cirkev sa po IIVK vracia ku koreňom a čistej náuke Ježiša. Ale to sa prieči vašej pýche a pocitu výnimočnosti.

Pôvodne zaslal mak - 15 január 2016 :  09:04:58



Mak, na Teba este zareagujeam, brat moj:

Dnes som pozeral navstevu papeza Frantiska v zidovskej synagoge v Rime.Rozpravali tam traja predstavitelia zidovskej obce (vratane hlavneho rimskeho rabina).Kazdy z nich okrem politickej propagandy o Izraeli (ako ich vsetci a najma palestincania terorizuju) zdvoraznili aj to, ze zidia budu spaseni na zaklade ich nabozenstva a velebili II VK a tam prijatu deklaraciu Nostra aetate,ktora to potvrdzuje.
Potom rozpraval papez Frantisek.Okrem toho,ze nepripomenul, ze Palestincania tam ziju uz tisicrocia, ze Izrael takmer vyhladil palestinskych krestanov (bolo ich asi 13% z palestincanov pred vznikom Izraela po II svetovej vojne), ze Izrael ma druhe najvacsie letectvo po USA (lietadla dostal zadarmo od USA),ze Izrael riadi vojny pomocou USA na blizkom vychode ,vyhana do sveta arabskych utecencov...
Nas papez 2 krat zdvoraznil, ze zidia budu naozaj spaseni. Dokonca zasiel este dalej ako jeho predchodcovia a zdvoraznil,ze budu spaseni na zaklade starej zmluvy.

Nasou katolickou povinnostou je sirit zakladnu vec evanjelia kazdemu, teda aj zidom: Iba cez Jezisa Krista,teda toho, kto uveri v neho, moze byt clovek spaseny.

Jan 3:…15 aby každý, kto v neho verí, mal večný život. 16 Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale mal večný život. 17 Lebo Boh neposlal Syna na svet, aby svet odsúdil, ale aby ho spasil.

Cirkev je Kristova,my ju tvorime tiez,branme a milujme katolicku cirkev,nepomahajme ju rozbijat. Ale hlasajme pravdu o spaseni, lebo Kristus tak chce.Nevadi, ze nas papez hlasa ine,my sa drzme Krista!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 148  ~  Člen od: 26 jún 2015  ~  Posledná návšteva: 08 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 18 január 2016 :  16:49:05  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Peter, drahý priateľ,

neviem prečo sem ťaháš výzbroj. Ved ani v Biblii sa nepíše kolko mali Izraeliti oštepov.

Ale historicky Izrael je zem ktorú dal Hospodin vyvolenému národu, teda Izraeltom - Židom. Palestínčania ktorých sa tak zastávaš sú tí ktorých Biblia identifikuje ako Filištíncov. Teda historického nepriatela Vyvoleného národa.
Áno širime vieru v Ježiša Krista, je to našim poslaním. Vyznávame a zvestujeme že len v Ňom je spása. Ale o tom kto bude spasený nám neprislúcha hovoriť a už vôbec nie rozhodovať. To patrí jedine Bohu. Jeho milostrdenstvo je nekonečné a On môže rozhodnúť že spasí koho chce. Alebo si snáď myslíš že môžeš Bohu diktovať koho môže spasiť a koho nie?
Odkail sa tebe berie taká nenávisť voči židom, ak sa mýlim prepáč. Ja mám židov v úcte ak pre nič iné tak preto že osoby mne najdrahšie boli židia: Ježiš Krostus, Jeho matka Panna Mária, jej prečistý ženích sv. Jozef. Mnohí židia boli spasení na základe SZ - Abrahám, Eliáš, sv Joachim, sv. Anna.....
Na pápežovi spočíva Duch sv. On si ho vyvolil za Boží hlas na zemi. Preto ak pápež niečo povie a urobím musíme to vziať ako vanutie Ducha sv. Viem že je to niekedy ťažko pochopiť a prijať, ale skutočné kresťanstvo nie je jednoduchá. "Meč som priniesol!"

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PeterM

Stav: offline

 Odoslaný - 18 január 2016 :  18:32:39  Zobraziť profil  Pridať PeterM do zoznamu priateľov
Pisal som o vyvrazdovani krestanskych palestincanov, kedze som krestan.Krestania su vyvrazdovani na celom Arabskom poloostrove,nie len v Palestine...Necitim ziadnu nenavist k zidom, iba nemam rad a otvorene odsudzujem falos , manipulaciu a klamstvo (bez ohladu na rasu a vierovyznanie)

Takze poprime vsetko co je v Evanjeliu, poprime, ze zidia zabili vlastneho Mesiasa a doteraz pisu v Talmude protikrestansky a nenavistne. Poprime, ze Jezis je spasa, ze apostoli chodili na ziadost Jezisa hlasat najprv zidom. Stara zmluva konci vzdy vtedy, ked vstupi do platnosti nova zmluva.Jezis nam dal Novu zmluvu, opisal v nej nove podmienky spasy (vykupenie iba skrz Kristovu krv).Vedel, ze vacsina zidov ho neprijme a predpovedal im zborenie chramu a stratu uzemia. Stalo sa a doteraz znu ovocie krvavych ruk


Matus 10:5 Týchto dvanástich vyslal Ježiš a prikázal im:

„Nechoďte na cestu k pohanom a nevojdite do žiadneho samaritánskeho mesta 6 radšej choďte k strateným ovciam z Izraelovho domu 7 Choďte a kážte: ‚Priblížilo sa kráľovstvo Nebies13 Ak toho bude ten dom hoden, nech naň príde váš pokoj, ak toho nebude hoden, nech sa váš pokoj vráti k vám. 14 A ak vás niekto neprijme a nebude počúvať vaše slová, na odchode z toho domu alebo mesta, straste si prach z nôh. 15 Veru vám hovorím: ‚V súdny deň bude sodomskej a gomorskej krajine znesiteľnejšie ako tomu mestu.‘

16 Posielam vás ako ovce medzi vlkov: Buďte teda obozretní20 ako hady a čistí21 ako holubice. 17 Majte sa na pozore pred ľuďmi, lebo vás budú vydávať súdom a bičovať vo svojich synagógach; 18 budú vás vodiť pred vladárov a kráľov pre mňa, aby ste vydali svedectvo im aj pohanom. 19 A keď vás vydajú, netrápte sa, čo a ako máte hovoriť. V tú chvíľu vám bude dané, čo máte hovoriť. 20Lebo to nie ste vy, kto bude hovoriť, ale Duch vášho Otca bude hovoriť vo vás

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 148  ~  Člen od: 26 jún 2015  ~  Posledná návšteva: 08 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2016 :  08:17:57  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Uz asi vsetci sme znepokojeni ohladom spravania sa nasho papeza Frantiska a znacnej casti biskupov.V poslednom case naozaj nas papez rozprava casto agendu slobodomurarov,stretava sa s nimi verejne...
Pôvodne zaslal PeterM - 12 január 2016 :  19:05:24



A zo správania Ježiša Kriste nie ste všetci znepokojení? Porušoval Zákon, robil v sobotu nedovolené veci, stretával sa s prostitútkami a verejnými hriešnikmi a jedával s nimi. Ved preto židia ukrižovali Ježiša. Ste ich verní nasledovníci.

Katolícka Cirkev sa po IIVK vracia ku koreňom a čistej náuke Ježiša. Ale to sa prieči vašej pýche a pocitu výnimočnosti.

Pôvodne zaslal mak - 15 január 2016 :  09:04:58


Tak toto sa Vam naozaj podatilo, uz dlho som nepocul vetu podobne odtrhnutu od reality...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Ježiš povedal svätej Faustíne: „Nech sa žiaden hr Téma Next Topic: Bergoglio: Slovensko by malo prijat moslimov  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06