Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Ako sa zachovať
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Dohnalovci si zvolili pápeža Téma Next Topic: Tzv Varování
Strana: z 4

Esso

Stav: offline

 Odoslaný - 16 júl 2014 :  18:59:06  Zobraziť profil  Pridať Esso do zoznamu priateľov
Zdravím, potrebujem opäť radu.

Naša rodinná situácia:
1. Sme doma 5
2. Ja 21 r., brat 14 r. a brat 27 r. (otec a mama)
3. Bývame v dome dvojpodlažnom.

Brat 27 r. sa "zamiloval" do ženy ktorú si našiel na internete. Asi po mesiaci zistil, že ho klamala v priezvisku. Strašne ho to vzalo... asi po ďalšom mesiaci zistil, že má doma muža spolu s dvoma deťmi (dcéry, 14 r. a 4r.). Opäť strašne ho to vzalooo...

Trošku si poplakal, utešovali sme ho atď (že nájde si inú a oveľa lepšiu, no aspoň nevydatú a bez detí...)

On debil zasa za ňou behá. Prešlo zopár týždňov, spravil jej decko a vraví doma. Oci mami môže sem prísť moja "žena" k nám do domu bývať spolu s jej deťmi? Otec nato s matkou mali jasno, že v žiadnom prípade, to čo spravil je totálne od-veci. On mal totiž taký plán, že ju nabúcha tým pádom akože si jej predošlí manžel nezoberie späť či ako fakt nechápem, grcám z toho.

Tak nakoniec oca prehovoril, lebo chcel si zobrať úver na 20 rokov a kúpiť byt, ale otec nechcel aby bral úver tak mu dovolil prísť s tým satanom k nám (otec je dobrák, so všetkým chce mať dobrý vzťah) tak nakoniec brat 27 r. začal prerábať dom a to tak, že skoro komplet celý poprehadzoval...

Ona tá hnusná háveď "žena" ani raz u nás nebola a chce sa k nám nasačkovať... grcám opäť...

Ona prišla tento pondelok porozprávala sa s otcom i matkou rozrevala sa ked jej otec i mama vraveli, že to čo robí je choré! Brat hovorí, že chce jej pomôcť ale ja to vidím tak, že chce vlastné decko a chce si zašukať. Už v minulosti 27r. brat mal skoro na vlas podobnú ženu (už bola rozvedene ale s dvoma detmi) aj to bol chorý vzťah ale otec s mamou ho vyhnali z domu že nech ide k nej bývať, po týždni sa vrátil a uznal, že je to blbosť, no prečo asi...

Ja z toho celého grcám čo robí brat, strašne ma to serie aký je to debil ale to je jedno.

Mám ju normálne zobrať ako člena rodiny alebo nie? U mňa má 0 bodov a nechcem ju ani vidieť ani cítiť ani nič, ale bohužial bude šukať vedla mojej izby a bratovej, celé je to choré, ako to mám brať, alebo čo mám robiť? Už som rozmýšľal kadečo.

Ak nechápete môjmu príspevku nevadí, ja som to neskontroloval tak môže to byť blbo napísane a neúplne, ale pointa tam je, ak by som to ešte raz čítal, opäť by so msa pogrcal.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 29  ~  Člen od: 22 marec 2014  ~  Posledná návšteva: 13 november 2022 Upozorniť moderátora 

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 16 júl 2014 :  21:02:34  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

teta

Stav: offline

 Odoslaný - 16 júl 2014 :  21:07:53  Zobraziť profil  Pridať teta do zoznamu priateľov


Chápem.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 60  ~  Člen od: 24 jún 2013  ~  Posledná návšteva: 28 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 16 júl 2014 :  21:16:35  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Chápem tieto emócie veľmi dobre. Poprosím však isté slová nepoužívať a najmä nie na tomto fóre. Hoci poznám, že je ťažké nenadávať... ja by som si tiež... počnúc od príbuzných (podobné dôvody), až po Cirkevnú hierarchiu rôznych farieb (fialovou by to nekončilo).

Poradiť však neviem, ja osobne by som ju však za príbuznú nepokladal. Obzvlášť, ak bude s bratom žiť len na psí úväzok...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Esso

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2014 :  13:54:10  Zobraziť profil  Pridať Esso do zoznamu priateľov
saxsax a teta díky ....

Reconquistador

tebe už bez ironie díky, tak ja si ju budem nevšímať a nech si každý vraví čo chce.

Ešte sa spýtam, urobil otec dobre, že mu dovolil sa nasťahovať k nám alebo lepšie by bolo ak by nechal syna si zobrať ten úver a kúpil byt? Ano uver na 20 rokov to je o nervy ale zasa on si zato môže, je to pán .ing tak vie čo robí no nie! A raz bola kazeň v kostole a tam kňaz povedal, že ludia su tak pyšný, že sú hrdý aj nato načo vôbec nemajú byť, čistý prípad môjho brata a ešte môže chodiť brat do kostola s ňou? Dˇakujem

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 29  ~  Člen od: 22 marec 2014  ~  Posledná návšteva: 13 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2014 :  16:59:42  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Chodiť môže, hoci osobne by som sa na jeho mieste prepadol od hanby aj mimo kostola, nieto etše tam. Na prijímanie samozrejme nesmie, na spoveď taktiež nie. Na tú nesmie ísť, ani keby s ňou už nespával, stačí že spolu žijú bez manželstva, keďže sa jedná o verejných hriešnikov.

Najhoršie je však to, že zomrieť v takom stave znamená, že takmer určite skončí v pekle. A čím dlhšie daný stav bude trvať, tým je obrátenie menej pravdepodobné.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 18 júl 2014 :  06:08:58  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Ešte sa spýtam, urobil otec dobre, že mu dovolil sa nasťahovať k nám...
Pôvodne zaslal Esso - 17 júl 2014 :  13:54:10

pokial je tvoj otec vlastnikom bytu tak sa moze zachovat ako on uzna za vhodne, ty mozes maximalne tak "moralizovat" a zmierit sa s tym, pripadne sa mozes odstahovat

mimochodom silno smrdis sexizmom a mizogyniou

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 18 júl 2014 :  07:06:11  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Ešte sa spýtam, urobil otec dobre, že mu dovolil sa nasťahovať k nám...
Pôvodne zaslal Esso - 17 júl 2014 :  13:54:10

pokial je tvoj otec vlastnikom bytu tak sa moze zachovat ako on uzna za vhodne, ty mozes maximalne tak "moralizovat" a zmierit sa s tym, pripadne sa mozes odstahovat

mimochodom silno smrdis sexizmom a mizogyniou

Pôvodne zaslal guest636 - 18 júl 2014 :  06:08:58


To, že otec je (pravdepodobne) vlastníkom bytu neznamená, že má právo povoliť čokoľvek.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Esso

Stav: offline

 Odoslaný - 18 júl 2014 :  12:10:21  Zobraziť profil  Pridať Esso do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Ešte sa spýtam, urobil otec dobre, že mu dovolil sa nasťahovať k nám...
Pôvodne zaslal Esso - 17 júl 2014 :  13:54:10

pokial je tvoj otec vlastnikom bytu tak sa moze zachovat ako on uzna za vhodne, ty mozes maximalne tak "moralizovat" a zmierit sa s tym, pripadne sa mozes odstahovat

mimochodom silno smrdis sexizmom a mizogyniou

Pôvodne zaslal guest636 - 18 júl 2014 :  06:08:58



tak ja ti smrdím :-) ale nerieš tu teraz mňa... a navyše si totálne vedľa, ja nemám rád také stvorenie čo stratili ženskosť a sú len pobehlice. (ešte dobré slovo) ale ak takéhoto typu "nežného stvorenia" máš v obľube ba sa zastávaš tak-....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 29  ~  Člen od: 22 marec 2014  ~  Posledná návšteva: 13 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 18 júl 2014 :  16:30:53  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
tak co?!

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Esso

Stav: offline

 Odoslaný - 18 júl 2014 :  17:14:10  Zobraziť profil  Pridať Esso do zoznamu priateľov
tak tíško hrabkaj nohami, s týmto by som sa tuná nechváli a nie len tuná, to mi ver.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 29  ~  Člen od: 22 marec 2014  ~  Posledná návšteva: 13 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 18 júl 2014 :  20:05:39  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
citácia:

Ešte sa spýtam, urobil otec dobre, že mu dovolil sa nasťahovať k nám alebo lepšie by bolo ak by nechal syna si zobrať ten úver a kúpil byt?
Pôvodne zaslal Esso - 17 júl 2014 :  13:54:10


Ja si myslím, že si mal zobrať ten úver, to je podľa mňa jasné. Je už dospelý, tak nech prevezme aj zodpovednosť. A neviem prečo na 20 rokov, ja najčastejšie odporúčam ľuďom, aby si brali hypo na 30 rokov. Majú nad tým lepšiu kontrolu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Esso

Stav: offline

 Odoslaný - 18 júl 2014 :  20:11:58  Zobraziť profil  Pridať Esso do zoznamu priateľov
No aj ja si myslím, on veľmi dobre vie čo robil a robí tak nech pácha aj následky! Ale takto pobabre sebe, mne i bratovi, mať viac eur a lepší plat idem do garzonky.

Len tak: Ja osobne neodporúčam brať úvery hehe

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 29  ~  Člen od: 22 marec 2014  ~  Posledná návšteva: 13 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 19 júl 2014 :  06:25:09  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
To, že otec je (pravdepodobne) vlastníkom bytu neznamená, že má právo povoliť čokoľvek.
Pôvodne zaslal Reconquistador - 18 júl 2014 :  07:06:11
konkretne na umoznenie spoluzitia v jeho vlastnom byte ma neoddiskutovatelne pravo (pripadne mi spomen ten zakon, ktory mu to znemoznuje)

vzhladom na zjavne fundamentalisticko-primitivne nazory essa mi to, co spravil jeho otec pripada priam ironicky skvelo zariadene

mimochodom, kazdy z vas po precitani len vyjadril "pochopenie" (zvycajne nejakym smajlikom) ale radu ste nedali ani jeden - len ja som napisal, ze sa s tym musi zmierit alebo sa odstahovat a osobne si nedokazem predstavit inu rozumnu moznost

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 19 júl 2014 :  08:09:51  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
konkretne na umoznenie spoluzitia v jeho vlastnom byte ma neoddiskutovatelne pravo (pripadne mi spomen ten zakon, ktory mu to znemoznuje)
Pôvodne zaslal guest636 - 19 júl 2014 :  06:25:09

Lenže mi to tu nehodnotíme z hľadiska sekulárneho práva. Tam je samozrejme všetko v abslútnom poriadku. Z náboženského hľadiska sa však jedná o katastrofálnu situáciu (hoci nijak výnimočnú)

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Esso

Stav: offline

 Odoslaný - 19 júl 2014 :  08:54:29  Zobraziť profil  Pridať Esso do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
To, že otec je (pravdepodobne) vlastníkom bytu neznamená, že má právo povoliť čokoľvek.
Pôvodne zaslal Reconquistador - 18 júl 2014 :  07:06:11
konkretne na umoznenie spoluzitia v jeho vlastnom byte ma neoddiskutovatelne pravo (pripadne mi spomen ten zakon, ktory mu to znemoznuje)

vzhladom na zjavne fundamentalisticko-primitivne nazory essa mi to, co spravil jeho otec pripada priam ironicky skvelo zariadene

mimochodom, kazdy z vas po precitani len vyjadril "pochopenie" (zvycajne nejakym smajlikom) ale radu ste nedali ani jeden - len ja som napisal, ze sa s tym musi zmierit alebo sa odstahovat a osobne si nedokazem predstavit inu rozumnu moznost

Pôvodne zaslal guest636 - 19 júl 2014 :  06:25:09



Mudrlantko prosím ťa, ty mi nepíš rozumne možnosti lebo sú vzdialené od reality a svojim postojom k tejto žene si smiešny. A ešte mi napíš ten zákon kde ten môj skvelý brat má právo sa k nám nasačkovať. Ak na toto hľadáš zákon tak potom kde si skončil ak pretiahol vydatú ženu, ktorá má chlapa doma s dvoma dcérami!!!

Si obyčajná vygumovaná hlava ktorá sa na seba rád pozerá a rád číta tie svoje odborné výrazy. Budem písať jednoducho, nemám za potreby sa vyjadrovať odborne, nie som na súde, úrade ani nikde inde tak prosím mlč na veky ohľadom toho aký som ako píšem atd lebo už si prekročil hranice.

A navyše aj keby som bol sexista a ešte neviem čo tak je to moja vec nemusíš mi to písať, ubezpečujem ťa že nie som tak páľ vieš kam s tvojimi prepálenými posudkami, rád sa hráš na psychiatra. Ty schizofrenik.

Nechápem ako takýto pomýlený kresťan ako je guest636 môže byť na tomto fóre veď je to choré. Píše bludy a zavádza. Ale ako vidím v popise: povodny GUEST635 tak asi ťa už odtiaľ v minulosti vyhostili, nečudujem sa

Túto tému som ukončil už mám jasno v čom som nemal, ďakujem

citácia:
vzhladom na zjavne fundamentalisticko-primitivne nazory essa


Zhrnieme si to, dobre?
1. Brat spáva s vydatou ženou ktorá má dva dcéry a chlapa doma!
2. Otehotnela.
3. Príde k nám bývať aj s jej dcérami.
4. Ako tie dcéry bude volať brat? Sesternice, sestry, pravnúčatá ako?

Ak toto ti trebalo vysvetliť odborne tak si chudák a končím, dajte mi ban, nahlas si príspevok je mi to fúúúúúúúúk ale od takéhoto typu človeka si nenechám kydať na hlavu

To že človek sa nevie a možno len nechce perfektne vyjadrovať toto riešiš ale u môjho brata nenapíšeš nič lebo tam nič zlé nevidíš, jasný schizofrenik si.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 29  ~  Člen od: 22 marec 2014  ~  Posledná návšteva: 13 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 19 júl 2014 :  09:54:54  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
Nechápem ako takýto pomýlený kresťan ako je guest636 môže byť na tomto fóre veď je to choré.
Pôvodne zaslal Esso - 19 júl 2014 :  08:54:29
Guest je bezverec

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 19 júl 2014 :  14:09:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
citácia:

Len tak: Ja osobne neodporúčam brať úvery hehe

Pôvodne zaslal Esso - 18 júl 2014 :  20:11:58


Ja naopak veľmi odporúčam brať hypo úvery, sú to najlacnejšie peniaze, pri troche šťastia sú v podstate bezúročné, ale hlavne dávajú mladým ľuďom šancu a možnosť vyhnúť sa generačným názorovým rozdielom, ktoré môžu viesť až k naštrbeniu alebo rozpadu vzťahov vo vnútri rodiny. Je to však viac individuálne.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 19 júl 2014 :  17:48:59  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Esso, cítim s tebou...
Ty by si sa nemusel na to všetko dívať rezignovane očami dieťaťa ako na údel osudu, ale mohol by si urobiť všetko možné, aby tvoj brat dostal rozum a zanechal cudzoložného vzťahu - keby sa situácia neskomplikovala tým že je na ceste jeho dieťa, ak teda je naozaj jeho. Ani váš otec ho nezmláti palicou, ale bude hľadať riešenie ako ďalej. Myslím že najlepšie by bolo keby sa z domu odsťahoval brat a nebývali ste všetci spoločne. On teraz musí prevziať zodpovednosť za svoje zlé rozhodnutie. Boh vám buď milostivý.

Inak neviem ako sa tie chúdence deti majú vyrovnať s morálnym zmätkom okolo dnešných rodín a ako ich to poznačí do života. Aj v mojom okolí poznám viacero podobných prípadov nevery, kedy jej následky nesú nevinné deti. Keď sa rozvráti rodina, deti často zostávajú dezorientované a nezostáva im iné len situáciu mlčky prijať. Napríklad odíde od rodiny otec, matka ostane sama s dieťaťom, začne piť a hľadať mužov. Nakoniec jedného nájde a odíde za ním, dieťa zostane samo odkázané na pomoc starých rodičov a známych. Kvôli nevere sa občas stávajú hrozné veci, opustený partner sa existenciálne zrúti alebo sa mstí, otvárajú sa dvere diablom.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 19 júl 2014 :  18:59:12  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Lenže mi to tu nehodnotíme z hľadiska sekulárneho práva. Tam je samozrejme všetko v abslútnom poriadku. Z náboženského hľadiska sa však jedná o katastrofálnu situáciu (hoci nijak výnimočnú)
Pôvodne zaslal Reconquistador - 19 júl 2014 :  08:09:51
ty vies akej viery je jeho otec, jeho starsi brat a jeho priatelka aby si mohol povedat, ze pre jeho rodinu je to katastrofalna situacia?

a ty osobne mu co radis essovi? jaj ty nevies poradit (podla tvojíich vlastnych slov), ja radim zmierit sa s tym alebo sa odstahovat ak je to pre neho neunosne, dalsie moznosti su len horsie

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 19 júl 2014 :  19:13:39  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Zhrnieme si to, dobre?
1. Brat spáva s vydatou ženou ktorá má dva dcéry a chlapa doma!
2. Otehotnela.
3. Príde k nám bývať aj s jej dcérami.
4. Ako tie dcéry bude volať brat? Sesternice, sestry, pravnúčatá ako?

To že človek sa nevie a možno len nechce perfektne vyjadrovať toto riešiš ale u môjho brata nenapíšeš nič lebo tam nič zlé nevidíš, jasný schizofrenik si.
Pôvodne zaslal Esso - 19 júl 2014 :  08:54:29

1. ako vies ze je vydata?
2. tie deti nemaju ziaden pribudzensky vztah k tvojmu bratovi, ak si tu zenu zoberie, tak je to jasne (aspon pre mna) - budu to nevlastne dcery

vobec ma nezaujima forma tvojho vyjardovania, ale obsah ma zaujal

tvoj brat mozno spravil najvacsiu chybu jeho zivota, ale je to jeho vec, nie tvoja




povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 19 júl 2014 :  22:38:26  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Lenže mi to tu nehodnotíme z hľadiska sekulárneho práva. Tam je samozrejme všetko v abslútnom poriadku. Z náboženského hľadiska sa však jedná o katastrofálnu situáciu (hoci nijak výnimočnú)
Pôvodne zaslal Reconquistador - 19 júl 2014 :  08:09:51
ty vies akej viery je jeho otec, jeho starsi brat a jeho priatelka aby si mohol povedat, ze pre jeho rodinu je to katastrofalna situacia?

a ty osobne mu co radis essovi? jaj ty nevies poradit (podla tvojíich vlastnych slov), ja radim zmierit sa s tym alebo sa odstahovat ak je to pre neho neunosne, dalsie moznosti su len horsie
Pôvodne zaslal guest636 - 19 júl 2014 :  18:59:12

Bez ohľadu na to, či sú jeho otec, brat, či bratova milenka bezverci, luteráni, či moslimáci, či vlažný "katolíci", situácia je to katastrofálna.

Rada - no v takejto situácii veľmi ťažko radiť. Ja som poradil teda len toľko, aký postoj voči bratovej milenke mať...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 19 júl 2014 :  23:23:29  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Pozria sa Esso, aby sa dalo vyjadrit mame malo informacii.
1. Brat zije s vydatou zenou, ma doma dve ddery a chlapa.
Je naozaj vydata aj pred Bohom? Alebo len civilne? Ak len civilne tak to vobec nie je taka tragedia ako sa zda, a mozno nie je vydata vobec.
2. Ako mas volat tie dievcata? Maju predsa svoje mena!
3. Otec mal pravo a mohol dovolit aby sa do JEHO domu nastahovala. Ak s tym nesuhlasis a nas problem byvat s nou pod jednou strechou odstahuj sa ty!
4. Kdeze sa chxe do domu tvojho otca nastahovat k tvojmu bratovi aj s dcerami je je predosly vztah rozbity. Ak nezila vo sviatostnom manzelstve moze si ju platne vziat tvoj brat a vsetko bude o.k.
5. Neries svojho brata, jeho partnerku, jej dcery, svojho otca..... ries sam seba. Daj pozor! Pokldas tuzenu za pobehlicu, ale mozno je lepsi clovek ako ty a Jezis ta varuje: neviestky a verejni hriesnici vas predidu do kralovstva nebeskeho. Takze: ..... odpusti nam nase vinz akoi my odpustame... Ak si chces hovorit krestan preukzuj lasku, bratovi, otcovi, mame, tymdievcatamaich mame. TAK AKOBY TO ROBIL JEZIS.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 19 júl 2014 :  23:41:03  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
5. Neries svojho brata, jeho partnerku, jej dcery, svojho otca..... ries sam seba. Daj pozor! Pokldas tuzenu za pobehlicu, ale mozno je lepsi clovek ako ty a Jezis ta varuje: neviestky a verejni hriesnici vas predidu do kralovstva nebeskeho. Takze: ..... odpusti nam nase vinz akoi my odpustame... Ak si chces hovorit krestan preukzuj lasku, bratovi, otcovi, mame, tymdievcatamaich mame. TAK AKOBY TO ROBIL JEZIS
Pôvodne zaslal mak - 19 júl 2014 :  23:23:29

Pretože zrovna mak vie, ako by sa Ježiš Kristus zachoval... V postoji Essa je viac lásky, ako v tvojich riadkoch. Pretože v nich je len tá falošná...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2014 :  05:29:53  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
mak, vidíš to tu nikoho nenapadlo že jej vzťah s predošlým mužom nemusí byť platným manželstvom, napr. za predpokladu že ide o pokrsteného ktorý má uzavretý len civilný zväzok. (Možno preto že je už vydatá ona na začiatku klamala s tým priezviskom.) Ak by však boli obaja nepokrstení, je ich prvé, hoci nesviatostné manželstvo platné aj pred Bohom.

http://www.rozvod-rozchod.sk/manzelstvo-podla-katolickej-cirkvi/ds-1040/archiv=0&p1=1156

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2014 :  07:08:48  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Bez ohľadu na to, či sú jeho otec, brat, či bratova milenka bezverci, luteráni, či moslimáci, či vlažný "katolíci", situácia je to katastrofálna.
Pôvodne zaslal Reconquistador - 19 júl 2014 :  22:38:26
vysvetli mi, preco je situacia v jeho rodine katastrofalna

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Dohnalovci si zvolili pápeža Téma Next Topic: Tzv Varování  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06