Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Fórum a jeho funkčnosť
 kresťan111
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Pedofilia Téma Next Topic: Ban pre úžívateľa Laco44
Strana: z 6

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 21 január 2014 :  18:01:13  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Kresťan111 nepozná dejepis, myslím cirkevné dejiny. Potom ho v sekte bársako oklamú. Dejiny kresťanstva by ho určite mali zaujímať; kde sa vzala katol. cirkev, odkiaľ je tu Biblia, ako prišlo k rozdeleniu kresťanstva, atď.:
http://teologia.iskra.sk/docs/neautorizovane/Ucebne_texty_z_cirkevnych_dejin.pdf

Inak v Biblii máš celé naše učenie, len to tam treba objaviť.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

thorah

Stav: offline

 Odoslaný - 21 január 2014 :  19:06:38  Zobraziť profil  Pridať thorah do zoznamu priateľov
on ju "pozná" dobre. najmä tie pikošky... :D

morituri te salutant

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 337  ~  Člen od: 15 december 2011  ~  Posledná návšteva: 30 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gregorius

Stav: offline

 Odoslaný - 21 január 2014 :  23:33:44  Zobraziť profil  Pridať Gregorius do zoznamu priateľov
citácia:

Inak v Biblii máš celé naše učenie, len to tam treba objaviť.
Pôvodne zaslal Koki - 21 január 2014 :  18:01:13


Ja len spresním najde tam náznaky kt. implicitne a explicitne svedcia o biblickosti katolickeho ucenia. ale cele ucenie tam nie je, to je blud, Inak Bibliu vykladat ma pravo magisterium a nie laik. zaraza ma ze dnes sa vsade doporucuje citat Bibliu katolikom ale ti, co to doporucuju vobec netrapi ze Biblii treba rozumiet a takto vznikaju nove a nove bludy. Ved v tridentsko vatikanskom krede je to definovane ze Bibliu treba vykladat s jednomyselnym suhlasom otcov
Ja by som doporucoval citat nejaku vierouku a mravouku bo katechizmus od Podlahu. Vo vieruke je Biblia tradicia a magisterium v jednom.

Gratias agamus domino deo nostro, dignum et iustum est.
Professio fidei Tridentina

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 05 máj 2013  ~  Posledná návšteva: 13 jún 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2014 :  09:57:50  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Podla toho, aku vieru ma knaz, tolko milosti dostanu ludia pri prijimani eucharistie.

Vy si zjavne neuvedomujete ako týmto niekomu nahrávate, viď tu:
http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=3363&whichpage=1

A to kto a koľko milostí dostáva neviete vôbec kvantifikovať lebo na to neexistuje žiadne merítko a vie to len Boh. Ak dôjde k platnému premeneniu (tu by sa dalo o všeličom diskutovať viď link hore) tak spomínané milosti sú spojené s vierou prijímajúceho a nie hľbkou kňazovej viery. Ľahko by sa totiž mohlo stať (aj sa stalo), že samotný kňaz má pri premieňaní pochybnosti rôznej úrovne, čo by sa podľa Vás malo prenášať aj na nič netušiach prijímajúcich, čo asi uznáte, že je nezmysel.

Pôvodne zaslal Guliver - 21 január 2014 :  17:03:45


Predstavte si 2 situacie:

1. situacia:
Knaz ma velmi velku vieru a veriaci maju vieru.

vs.

2. situacia:
Knaz ma velmi malu vieru a veriaci maju rovnaku vieru, aku mali predtym.

V ktorej situacii dostanu ludia viac milosti?

Tam, kde je viac viery, moze konat Boh viac, tam sa moze viac zmilovat.

=> v 1. situacii sa moze zmilovat este viac ako v tej 2.

Suhlasite?

A to, kto co vsetko presne dostane, vie povedat jedine Boh, my ostatni mozeme len mienit.

Ale ked sa nad tym tak zamyslime, tak Jezis sa mohol zmilovat len tam, kde nasiel vieru, a tam, kde bola viera mensia, sa mohol zmilovat menej a zase tam, kde bola viera väcsia, sa mohol zmilovat viac a uzdravit viacerych.

=> kde je viera, tam je Bozie posobenie, Jeho konanie.

A tam, kde je viac viery, Boh kona omnoho viac a tam, kde nie je ziadna viera, tam je Boh len obycajnym divakom.

My nemozeme vediet vsetko, ale podla toho, kto ma aku vieru, tak natolko sa Boh moze zmilovat a 1 vec je viera veriacich a ta druha viera samotneho knaza.

Ved to poznate - ze ked je niekto v kolektive ludi v niecom vynika, tak moze pozdvihnut celu skupinu v nejakej sutazi a zase tam, kde je v kolektive brzda, tak celu skupinu len brzdi, a podobne to je aj pri sv. omsi s vierou knaza.

Samozrejme, ze Boh je nielen spravodlivy, ale aj milosrdny zaroven a ak vidi velmi slabu vieru alebo nijaku, tak nejake tie milosti ludom da, ale dal by vsetkym ludom, aj tomu knazovi zaroven viac milosti, ak by tam nasiel omnoho väcsiu vieru.

A ked sa pozrieme do Biblie, tak naozaj - tam, kde Jezis nenasiel ziadnu vieru, tak tam uzdravil len zopar ludi, aj napriek nulovej viere. A preco? Lebo ti niekolki ludia mali vieru. - Aj to uzdravil len tych, ktori mali vieru.

=>
citácia:
Samozrejme, ze Boh je nielen spravodlivy, ale aj milosrdny zaroven a ak vidi velmi slabu vieru alebo nijaku, tak nejake tie milosti ludom da, ale dal by vsetkym ludom, aj tomu knazovi zaroven viac milosti, ak by tam nasiel omnoho väcsiu vieru.


Tu je to napisane v Biblii, sledujte:
citácia:
Marek 6, 1-6

Potom odtiaľ odišiel a prišiel do svojej vlasti; jeho učeníci išli s ním. Keď nadišla sobota, začal učiť v synagóge. Počúvalo ho mnoho ľudí a s údivom hovorili: „Skade to má tento? Aká to múdrosť, ktorej sa mu dostalo, a zázraky, čo sa dejú jeho rukami?! Vari to nie je tesár, syn Márie a brat Jakuba a Jozesa, Júdu a Šimona? A nie sú tu s nami aj jeho sestry?“ A pohoršovali sa na ňom. Ježiš im povedal: „Proroka si všade uctia, len nie v jeho vlasti, medzi jeho príbuznými a v jeho dome.“ A nemohol tam urobiť nijaký zázrak, iba že vložením rúk uzdravil niekoľko chorých. A čudoval sa ich nevere.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

thorah

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2014 :  10:11:18  Zobraziť profil  Pridať thorah do zoznamu priateľov
http://kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=1095

sincinety, kuk tam.

morituri te salutant

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 337  ~  Člen od: 15 december 2011  ~  Posledná návšteva: 30 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

thorah

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2014 :  10:19:28  Zobraziť profil  Pridať thorah do zoznamu priateľov
Božie milosti sú Boží dar. veľkosť daru závisí od Darcu.
Druhá strana mince je naše zužitkovanie tých milosti.
čiže nezávisí to ani od kňaza ani od veriacich, ako veľký dar sa Boh rozhodne nám darovať. Boh nám daroval a daruva nekonečne veľký dar - svoju Lásku a svoj život ako zmiernu za nás všetkych.

morituri te salutant

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 337  ~  Člen od: 15 december 2011  ~  Posledná návšteva: 30 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2014 :  10:23:18  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Krestan111, polozim ti par otazok:

Napisal si:
citácia:
Ja som sem neprisiel z nenavistou :) len som prisiel zvastit pravdu :) v mene Jezisa Krista

a hend na to:
citácia:
ja pravdu nezvacujem len ju hlasim :) ci uz osobne alebo cez forum :)

vsimas si to protirecenie?

Dalej si napisal:
citácia:
ked prijmete Jezisa Krista za svojho spasitela srdcom a nejakou hnustnou oblatkou ktora je porusenim 2heho Bozieho prikazania... zacne sa Vam otvarat skutocna pravda ako sa otvara ludom ktory z RKC odchadzaju...

cize ze ziadna Kristova Cirkev nie je potrebna a ze neexistuje.

A po Gregoriusovej reakcii:
citácia:
citácia:
ANelogicke... len Vas klamu a je toho viac ako dost...
Pôvodne zaslal Krestan111 - 21 január 2014 :  00:37:22


Krestan pri vsetkej ucte k Vam ja by som sa chcel opýtať prečo vo vašom spoločenstve nelogicky prekrucaju verš a tak Vas klamu Ty si Peter a na tejto skale si postavim svoju cirkev, že tou sklalou je Ježiš alebo viere ked grecke zameno hovori jasne ze tou skalou je Peter.
Preco vo vasom spolocenstve ked mam pouzit vasu retoriku hovoria nebiblicke bludy ze povodna cirkev sa skazila a ta skazena cirekv je rkc ked v Biblii sa pise ze cirkev pekelne brany nepremozu mt 16 - 18 a ze Jezios je s nami az do skonania sveta Mt 28-20

Pôvodne zaslal Gregorius - 21 január 2014 :  13:41:57


a
citácia:
spolocenstvo kde chodite, v ktorom prijimate jeho nazory, ciastocne viem naco narazate, vy tvrdite ze Jezis nechcel nijaku cirkev zalozit a ze cirkev je neviditelna a ze si vystacite sam s Bibloi Ale preco Vas klamu vo Vasom spolocenstve alebo vy sam seba
a nepovedia Vam
ze Jezis chcel zalozit cirkev ...ved povedal na tejto skale si vystavim cirkev MT 16 - 18
ze cirkev ma autoritu a nie je to len nejake spolocenstvo veriacih .... ved Jezis povedal Mt 18 - 17 Keby ani ich nepočúvol, povedz to cirkvi. A keby ani cirkev nechcel poslúchnuť, nech ti je ako pohan a mýtnik.
-ze cirkev a nie Biblia je oporou pravdy 1 Tim 3-15
-ze Biblia nepripusta sukromny vyklad 2 Petr 1 -20
a prekrucanie Biblie je len vlastnu skodu 2 Petr 3 - 16
- ze cirkev je viditelna Mat 5 - 14 Vy ste svetlo sveta. Mesto postavené na návrší sa nedá ukryť.

Pôvodne zaslal Gregorius - 21 január 2014 :  14:29:36


si zmenil svoj nazor:
citácia:
to odkial beriete taku kravinu ze nechcel zalozit cirkev??? je jasne ze ju zalozit chcel a jeho ucednici tak aj urobili...

dalsie protirecenie.

a potom si napisal:
citácia:
to zalezi na aku cirkev vobec narazas... lebo Ti nerozumiem o com pises...


A aj ked to bolo vsetko vysvetlene, aj nadalej si stojis za tymto, co si napisal?:
citácia:
A preto prijimate Jezisa skrz oblatku a klaniate sa jej hej??? Vari ma KNAZ taku moc aby porucil BOHU aby prisiel do oblatky??? Nelogicke... len Vas klamu a je toho viac ako dost...

Krestan111, o co ti ide?

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2014 :  10:29:07  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
thorath, mas pravdu, ze:
citácia:
Božie milosti sú Boží dar. veľkosť daru závisí od Darcu.
Druhá strana mince je naše zužitkovanie tých milosti.
čiže nezávisí to ani od kňaza ani od veriacich, ako veľký dar sa Boh rozhodne nám darovať. Boh nám daroval a daruva nekonečne veľký dar - svoju Lásku a svoj život ako zmiernu za nás všetkych.

ale podme sa pozriet na to, co to znamena slovicko milost. Co to vlastne su tie Bozie milosti.

Je to napr. toto:
citácia:

Evanjelium podľa Marka - kapitola 5

1 Prišli na druhý breh mora do gerazského kraja. 2 Len čo vystúpil z lode, vyšiel z hrobov oproti nemu človek posadnutý nečistým duchom. 3 Býval v hroboch a nik ho už nemohol zviazať ani reťazami. 4 Lebo často ho sputnali okovami a reťazami, ale on reťaze roztrhal a okovy rozlámal; nik ho nevládal skrotiť. 5 A stále, v noci i vo dne bol v hroboch a na vrchoch, kričal a tĺkol sa kameňmi. 6 Keď v diaľke zbadal Ježiša, pribehol, poklonil sa mu 7 a skríkol veľkým hlasom: "Čo ťa do mňa, Ježiš, syn najvyššieho Boha?! Zaprisahám ťa na Boha, nemuč ma!" 8 Lebo Ježiš mu povedal: "Nečistý duch, vyjdi z tohoto človeka!" 9 A spýtal sa ho: "Ako sa voláš?" Odpovedal mu: "Volám sa pluk, lebo je nás mnoho." 10 A veľmi ho prosil, aby ich nevyháňal z toho kraja. 11 Na úpätí vrchu sa tam pásla veľká črieda svíň. 12 Preto ho prosili: "Pošli nás do svíň, nech vojdeme do nich." 13 On im to dovolil. Nečistí duchovia teda vyšli a vošli do svíň. A črieda - okolo dvetisíc kusov - sa náramne prudko hnala dolu svahom do mora a v mori sa potopila. 14 Pastieri ušli a rozhlásili to v meste a po osadách. A ľudia vyšli pozrieť sa; čo sa stalo. 15 Prišli k Ježišovi a videli toho, ktorého trápil zlý duch, toho, čo bol posadnutý plukom, ako sedí oblečený a je pri zdravom rozume, a schytila ich hrôza. 16 Očití svedkovia im rozpovedali, čo sa stalo s tým, čo bol posadnutý zlým duchom, a so sviňami. 17 A začali ho prosiť, aby odišiel z ich kraja. 18 Keď Ježiš nastupoval na loď, prosil ho ten, ktorého predtým trápil zlý duch, aby smel zostať s ním. 19 On mu to nedovolil, ale mu povedal: "Choď domov k svojim a zvestuj im, aké veľké veci ti urobil Pán a ako sa nad tebou zmiloval." 20 On odišiel a začal v Dekapole rozhlasovať, aké veľké veci mu urobil Ježiš. A všetci sa čudovali.

A nemohol by to urobit, ked by ten clovek nemal vieru.

A este Boh nedava len tak milosti, a preco? Lebo:
citácia:
Evanjelium podľa Marka - kapitola 11
20 Keď ráno išli popri figovníku, videli, že vyschol od koreňa. 21 Tu sa Peter rozpamätal a povedal mu: "Rabbi, pozri, figovník, ktorý si preklial, vyschol." 22 Ježiš im na to povedal: "Majte vieru v Boha. 23 Veru, hovorím vám: Keď niekto povie tomuto vrchu: "Zdvihni sa a hoď sa do mora," a vo svojom srdci nezapochybuje, ale uverí, že sa stane, čo povedal, stane sa mu to. 24 Preto vám hovorím: Verte, že všetko, o čo v modlitbe prosíte, ste už dostali, a budete to mať. 25 A keď vstanete modliť sa, odpustite, ak máte niečo proti niekomu, aby aj vám váš Otec, ktorý je na nebesiach, odpustil vaše hriechy." ( 26 Ale ak vy neodpustíte ľuďom, ani váš Otec neodpustí vaše hriechy.)

Znova: viera.

Boh moze konat tam, kde je viera. A tam, kde nie je viera, tak tam je len obycajnym divakom.

A este je v Biblii napisane, ze:
citácia:
Prvý Petrov list - kapitola 5

1 Starších, čo sú medzi vami, prosím ako spolustarší a svedok Kristových utrpení, ale aj účastník jeho slávy, ktorá sa má v budúcnosti zjaviť: 2 Paste Božie stádo, ktoré je u vás; starajte sa oň nie z prinútenia, ale dobrovoľne, podľa Božej vôle, nie pre mrzký zisk, ale ochotne; 3 nie ako páni nad dedičným podielom, ale ako vzor stáda. 4 A keď sa zjaví Najvyšší pastier, dostanete nevädnúci veniec slávy. 5 Podobne vy, mladší, podriaďujte sa starším. Všetci sa navzájom zaodejte pokorou, lebo Boh pyšným odporuje, ale pokorným dáva milosť. 6 Pokorte sa teda pod, mocnou Božou rukou, aby vás povýšil v určenom čase. 7 Na neho zložte všetky svoje starosti, lebo on sa o vás stará. 8 Buďte triezvi a bdejte! Váš protivník, diabol obchádza ako revúci lev a hľadá, koho by zožral. 9 Vzoprite sa mu, pevní vo viere, a vedzte, že také isté utrpenie dolieha na vašich bratov po celom svete. 10 A Boh všetkej milosti, ktorý vás v Kristovi Ježišovi, povolal do svojej večnej slávy; on sám vás po krátkom utrpení zdokonalí, posilní, utvrdí a upevní. 11 Jemu vláda na veky vekov. Amen. 12 Prostredníctvom Silvána, ktorého pokladám za vám verného brata, som vám krátko napísal, aby som vás povzbudil a dosvedčil, že toto je tá pravá Božia milosť; v nej vytrvajte! 13 Pozdravuje vás cirkev, vyvolená ako vy, ktorá je v Babylone, aj môj syn Marek. 14 Pozdravte sa navzájom bozkom lásky. Pokoj vám všetkým, čo ste v Kristovi.

Boh pysnym odobera milosti a pokornym dava milosti.

Takze clovek vieru mat moze, ale to, ci sa nad nim Boh zmiluje, si urcuje On sam, lebo:
citácia:
Boh pyšným odporuje, ale pokorným dáva milosť“ (1 Pt. 5,5)

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2014 :  11:02:53  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
A este nieco, Krestan111 napisal:
citácia:
21 Nie každý, kto mi hovorí: „Pane, Pane,“ vojde do nebeského kráľovstva, ale iba ten, kto plní vôľu môjho Otca, ktorý je na nebesiach. 22. Mnohí mi v onen deň povedia: „Pane, Pane, či sme neprorokovali v tvojom mene? Nevyháňali sme, v tvojom mene zlých duchov a neurobili sme v tvojom mene veľa zázrakov?“ 23 Vtedy im vyhlásim: Nikdy som vás nepoznal; odíďte odo mňa vy, čo páchate neprávosť!

Matus...

Odpoved z Biblie, ktoru tak casto pouziva:
citácia:
Tít 3, 9-11
9 Vyhýbaj sa hlúpym otázkam, rodokmeňom, svárom a hádkam o zákon, lebo sú neužitočné a márne. 10 Bludárovi sa po prvom a druhom napomenutí vyhýbaj. 11 Veď vieš, že takýto je prevrátený, hreší a odsudzuje sám seba.

a este k tomuto, co napisal:
citácia:
Velmi presne o RKC... ved si myslis ze knaz ma taku moc aby mohol zmyt hriechy z ludi??? Hlavne taky knaz ktoremu sa pacia maly chlapci??? Ach nepoucitelna RKC... RKC porusuje prikazania... VYMYSLELA KATACHIZMUS doslova kniha na zakurenie ked je zima... klame ludi o prijimani... minulost ma tak ciernu ako sam Satan... a stale sa tu obhana slovami ktore idu ruka v ruke proti RKC... len tak dalej

na toto vsetko si uz dostal odpoved.

Krestan111, preco to robis? O co ti ide?

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

thorah

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2014 :  11:53:16  Zobraziť profil  Pridať thorah do zoznamu priateľov
sincinety
Boh zomrel aj za neveriacich. Ako píše Pavol, zomrel za nás keď sme boli hriesni. Viera je to, že ten dar prijímam, neviera=odmietanie daru.
To že Ježiš niektorých neuzdravil, neznamená, že ich nechcel či nemohol uzdravit. Ale iba to, že vedel, že oni ten dar odmietajú. Láska ktorú nám On daruva je rovnaká = nekonečná. Rozdiel je len v miere ako ju mi prijímame.

Kňaz ná omši nie je ako misa, ktorou naberá z rieky Božej Lásky. a teda jeho viera neovplyvní to, koľko Božích milosti prenikne k človeku. Tie milosti prichádzaju skrze Eucharistiu, v ktorej je ukrytý sám Pán, Ježiš. On je Boh. On rozdáva milosti.

morituri te salutant

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 337  ~  Člen od: 15 december 2011  ~  Posledná návšteva: 30 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2014 :  13:23:33  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:
Predstavte si 2 situacie:
1. situacia:
Knaz ma velmi velku vieru a veriaci maju vieru.
vs.
2. situacia:
Knaz ma velmi malu vieru a veriaci maju rovnaku vieru, aku mali predtym.

V ktorej situacii dostanu ludia viac milosti?

Tam, kde je viac viery, moze konat Boh viac, tam sa moze viac zmilovat.

Prečo stále Bohu predpisujete čo môže a nemôže? On koná ako sám chce a Vy o tom z princípu nemôžete všetko vedieť aj keď do omrzenia citujete Bibliu. Ako sa stane z neveriaceho veriaci, ak len nie Božou milosťou? Ale ak je podmienkou jej prijatia (milosti) viera, ako ju neveriaci mohol podľa Vás prijať keď ešte neveril?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2014 :  16:00:47  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Jednoducho - tym, ze clovek, ked uvidi dokazy, uveri. Tym samotnym aktom uverenia uveri v Boha - Boh je Ten, Ktory dava slobodu.

Viera je Bozia milost. Dokonca Bozou milostou je aj to, ze ten clovek vtedy v tom momente uveril. Ze to mohol povedat - tak teraz uz verim. Aj ten samotny akt uverenia je Bozia milost.

Vsetko to su nezasluzene Bozie milosti z nesmiernej lasky k nam.

A je pravda, ze my ludia nemozeme vediet vsetko - my mozeme len mienit, ale ked sa tak nad tym zamyslime, kde vsade dava Boh milosti, tak odpvoed je v Biblii:
citácia:
Boh pyšným odporuje, ale pokorným dáva milosť“ (1 Pt. 5,5)

Takze teraz uz vieme, kde Boh pouziva svoje milosrdenstvo. Pysnym odporuje, ale pokornym dava milost.

V Biblii je napisane, ze pravda nas oslobodi. Pravda oslobodzuje, loz zväzuje.

Kto si prizna pravdu a priznava ju, tak ta pravda toho cloveka oslobodi, ale len vtedy, ak bude aj konat.

Vsetky dobre skutky maju zaklad v pokore a vsetky zle v pyche.

Ak je niekto pokorny, prizna si pravdu - nikto nie je ako Boh.

Ak je niekto pysny, pravdu si neprizna a klame sam seba, sameho seba ma za neveim co a pritom taky nie je.

Preto Boh pysnym odporuje, ale pokornym dava milost. Lebo On je Pravda a On nenavidi popieracov pravdy, lebo kazdy, kto popiera pravdu, popiera Jeho.

Takze ak clovek uveri v Boha, ten skutok ma zaklad v pokore.

A preco? Lebo:
citácia:
Kniha žalmov – Ž 14
Pochabosť bezbožných
1
Zbormajstrovi. Dávidov žalm.
Blázon si v srdci hovorí: „Boha niet.“
Skazení sú a ohavnosti páchajú.
Nikto z nich nerobí dobre.
2
Pán pozerá z neba na synov ľudských
a skúma, či je niekto rozumný a hľadá Boha.
3
Všetci poblúdili, všetci sa skazili;
nikto nerobí dobre, veru, celkom nik.
4
Či nezmúdrejú tí, čo páchajú neprávosť
a požierajú môj ľud, akoby jedli chlieb?
Nevzývajú Pána;
5
ale ešte stŕpnu od strachu,
lebo Boh sa ujíma potomstva spravodlivých.
6
Vy chcete zmariť plány bedára,
lež Pán je jeho útočišťom.
7
Kiež príde Izraelu spása zo Siona!
Keď Pán vyslobodí svoj ľud zo zajatia,
Jakub zaplesá, poteší sa Izrael.

lebo z rozumneho uvazovania som prisiel k zaveru, ze Boh skutocne existuje a kto si mysli, ze Boh neexistuje, klame sam seba.

a este nieco:

Biblia je kniha nabozenska. Nabozenstvo je vztah Boha k cloveku a cloveka k Bohu. Biblia je teda kniha o vztahu Boha k cloveku a cloveka k Bohu. A je to naozaj tak. A kto tomu neveri, nech si ju najprv sam precita a nech sa o tom presvedci. †
citácia:
Skúste a presvedčte sa, aký dobrý je Boh.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2014 :  16:15:39  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:
Jednoducho - tym, ze clovek, ked uvidi dokazy, uveri.

A zase ste vedla: pri existencii dôkazu už nejde o vieru. A okrem toho neviem o tom, že by existoval dôkaz o existencii čo neexistencii Boha.

Mieniť môžete čo len chcete, ale to neznamená, že máte pravdu.

Biblia je súbor kníh s rôznou tématikou a na to netreba vieru, stačí sa trochu vzdelávať.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2014 :  16:18:29  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
A zase ste vedla: pri existencii dôkazu už nejde o vieru. A okrem toho neviem o tom, že by existoval dôkaz o existencii čo neexistencii Boha.

Myslim tieto dokazy:
,,Ak uprostred pochybnosti skutocne hladas zachranu od Boha, Bohu to nevadi, lebo nakoniec ta tvoja pochybnost pritiahne blizsie k Nemu. V nepohodlnych dlhotrvajucich situaciach, ako su: choroba, tazkosti, chudoba a tomu podobne - clovek je zrejme pokusany, aby pochyboval o svojej schopnosti a ochote pomahat. To, co clovek predtym vo svojom zivote nezakusil, posobi uzkost, starost, paniku a pochybnost vo viere. Premoz svoju pochybnost! Pochybnost moze byt hriechom, ak ta odvadza od Boha - K pochybovacnosti, cynizmu a dalej: k zatvrdeniu srdca. Ak prides blizsie k Bohu, najdes silu doverovat Bohu, a tvoja viera porastie a bude silnejsia. Pochybnost prichadza, ak si dlhsiu dobu prestaneme vsimat vsetky dokazy. Boh dava kazdemu kopu dokazov, aby sme v Neho verili. Ak si das namahu a pozries sa spätne na Bozie zaznamy z tvojho zivota, porastie ti dovera, ktora bude fungovat v terajsej situacii. Tym, ze sa divas na Bozi zaznam z tvojho zivota, porastie ti dovera, ze riesenie je na ceste, - porasties v dovere, ze Boh prelomi tu tvoju doterajsiu situaciu. Zdolaj svoju pochybnost. T. B. Joshua"
zdroj:
citácia:

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2014 :  16:31:50  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
Opravnená pochybnosť nikdy nie je hriechom. Práve naopak.

A ešte raz: neuveril ste na základe dôkazov, ale na základe Božej milosti. Ak by tu boli dôkazy - nepotrebujte milosť, stačí len zdravý rozum (aj keď to nie je práve málo). A iste nechcete obviniť všetkých neveriacich, či veriacich iných náboženstiev, že nemajú zdravý rozum.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2014 :  16:36:34  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Preco je potom v Biblii napisane:
citácia:
Blázon si v srdci hovorí: „Boha niet.“

?
Ved z rozumneho uvazovania som dosiel k zaveru, ze Boh skutocne existuje. Este aj to je Bozia milost - ten rozum, ktory mame. Vsetko je to od Neho a nic nie je nase ani omylom, my sme len toho spravcami.

Uviedol som:
citácia:
Pochybnost moze byt hriechom, ak ta odvadza od Boha - K pochybovacnosti, cynizmu a dalej: k zatvrdeniu srdca.

Pochybnost prichadza, ak si dlhsiu dobu prestaneme vsimat vsetky dokazy. Boh dava kazdemu kopu dokazov, aby sme v Neho verili.

preco potom tato odpoved:
citácia:

Opravnená pochybnosť nikdy nie je hriechom. Práve naopak.

?
Ved je jasne uvedene, ze:
citácia:
Pochybnost moze byt hriechom, ak ta odvadza od Boha - K pochybovacnosti, cynizmu a dalej: k zatvrdeniu srdca.

Pochybnost prichadza, ak si dlhsiu dobu prestaneme vsimat vsetky dokazy. Boh dava kazdemu kopu dokazov, aby sme v Neho verili.

Tak preco potom takato reakcia?


Teraz este nieco k Bozej spravodlivosti:
Boh to robi zo svojej spravodlivosti - ak si clovek prestane vsimat vsetky tie dokazy a trva to dlhsiu dobu, potom prichadza pochybnost, aby to bolo spravodlive a ide to dalej a dalej az ku:
,,pochybovacnosti, cynizmu a dalej: k zatvrdeniu srdca."

Clovek ma slobodnu volu od Boha, ktoru On plne respektuje, a kto si co zvoli, to bude mat, aby to bolo spravodlive.

Jednoduche.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2014 :  16:49:17  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
V Biblii je kadečo napísané, nebudeme sa tu obhadzovať citátmi, čo poviete?

Princíp pochybnosti je obrátenie sa iným smerom (po Vašom odvádzanie od Boha). Lenže to môže znamenať aj odvrátenie sa od Vašej aktuálnej predstavy o ňom. A preto ak je pochybnosť oprávnená, nikdy nemôže byť hriechom, naopak vytvárajú sa predoklady k lepšiemu pochopeniu. Aj k lepšej predstave o Bohu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2014 :  16:54:04  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Guliver, pochybnost moze byt hriechom, ak cloveka odvadza od Boha.

Ak clovek pochybuje preto, aby sa od Boha nevzdialil, tak je to dobre. - ak si dava pozor, ci je to naozaj Boh - ci je to skutocne od Neho. Bohu sa to velmi paci a chce, aby sme vzorne a starostlivo skumali, ale popritom skumani nemame prehliadat pravdu, aby to bolo pravdive a spravodlive.

Lebo ak clovek zacne prehliadat pravdu, tak prehliadanie pravdy vedie k tomuto:
citácia:
Boh to robi zo svojej spravodlivosti - ak si clovek prestane vsimat vsetky tie dokazy a trva to dlhsiu dobu, potom prichadza pochybnost, aby to bolo spravodlive a ide to dalej a dalej az ku:
,,pochybovacnosti, cynizmu a dalej: k zatvrdeniu srdca."

Clovek ma slobodnu volu od Boha, ktoru On plne respektuje, a kto si co zvoli, to bude mat, aby to bolo spravodlive.

Jednoduche.

Boh nenavidi popieracov pravdy, lebo On je Pravda. Samozrejme, ze treba starostlivo skumat, ALE netreba prehliadat pravdu.

Popieranie pravdy ma svoje nasledky:
citácia:
Boh to robi zo svojej spravodlivosti: ak si clovek prestane vsimat vsetky tie dokazy a trva to dlhsiu dobu, potom prichadza pochybnost, aby to bolo spravodlive a ide to dalej a dalej az ku:
,,pochybovacnosti, cynizmu a dalej: k zatvrdeniu srdca."

A preco? Lebo Boh nenavidi nespravodlivost, nepravost-hriech.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2014 :  17:02:45  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
Už sa zase hráte na znalca Boha...

Naposledy: oprávnená pochybnosť nie je hriech. Dôkazy o Božej existencii alebo neexistencii nemáme.

Nemáte monopol na pravdu a kľudne sa môžete mýliť.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2014 :  17:11:32  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
oprávnená pochybnosť nie je hriech.

Zjavne Ste si neprecitali toto:
citácia:
Pochybnost moze byt hriechom, ak ta odvadza od Boha

Boh skutocne existuje. A kazdy, kto si mysli, ze neexistuje, tak:
citácia:
Kniha žalmov – Ž 14
Pochabosť bezbožných
1
Zbormajstrovi. Dávidov žalm.
Blázon si v srdci hovorí: „Boha niet.“
Skazení sú a ohavnosti páchajú.
Nikto z nich nerobí dobre.
2
Pán pozerá z neba na synov ľudských
a skúma, či je niekto rozumný a hľadá Boha.
3
Všetci poblúdili, všetci sa skazili;
nikto nerobí dobre, veru, celkom nik.
4
Či nezmúdrejú tí, čo páchajú neprávosť
a požierajú môj ľud, akoby jedli chlieb?
Nevzývajú Pána;
5
ale ešte stŕpnu od strachu,
lebo Boh sa ujíma potomstva spravodlivých.
6
Vy chcete zmariť plány bedára,
lež Pán je jeho útočišťom.
7
Kiež príde Izraelu spása zo Siona!
Keď Pán vyslobodí svoj ľud zo zajatia,
Jakub zaplesá, poteší sa Izrael.

Ja som z rozumneho uvazovania dosiel k zaveru, ze Boh skutocne existuje. Ze On je Zivy a jediny Boh, Ktory nekonecne vsetko presahuje. Nikto nie je ako On.

Bez Neho nepovstalo nic z toho, co povstalo a On dal tomu vsetkemu slobodnu volu a aby to bolo spravodlive, kazdemu bude odplatene podla jeho skutkov za to, co robil, Boh nenecha nic bez trestu, lebo On nenavidi nepravost-hriech.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2014 :  17:15:57  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
Že ste k niečomu rozumom dospeli, neznamená, že máte dôkazy. Alebo máte? Sem s nimi - len mi prosím necitujte Bibliu a nedávajte sem infantilné videá. Stačí stručne a výstižne formulovať ten (tie) dôkaz (y).

Tak ďakujem, že všetkých čo neveria to čo Vy označujete za bláznov.

A zjavne nerozumiete slovíčku oprávnený.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2014 :  17:19:58  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Pozrite sa na zlo vo svete.

A teraz sa pozrite na zivotopisy svätych ludi. Rad radom. Az potom nieco napiste a reagujte, inak to bude o niecom svedcit.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2014 :  17:33:52  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
Chcete povedať, že Váš dôkaz je život svätcov versus zlo vo svete?
Ok akceptujem, ale musíte uznať, že ide len o Váš subjektívny pohľad.
Asi to nebude dôkaz Boha na aký čaká neveriaci človek.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

thorah

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2014 :  17:46:48  Zobraziť profil  Pridať thorah do zoznamu priateľov
sincinety. objektívny dôkaz neexistuje. všetci by potom nedobrovoľne boli veriaci, čo by vo vzťahu k Bohu bolo viac kontraproduktívne. Boh by tým narušil našu slobodu.

morituri te salutant

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 337  ~  Člen od: 15 december 2011  ~  Posledná návšteva: 30 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2014 :  18:13:26  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Na to, aby clovek veril v Boha, staci len otvorit oci, lebo:
citácia:
Kniha žalmov – Ž 14
Pochabosť bezbožných
1
Zbormajstrovi. Dávidov žalm.
Blázon si v srdci hovorí: „Boha niet.“
Skazení sú a ohavnosti páchajú.
Nikto z nich nerobí dobre.
2
Pán pozerá z neba na synov ľudských
a skúma, či je niekto rozumný a hľadá Boha.
3
Všetci poblúdili, všetci sa skazili;
nikto nerobí dobre, veru, celkom nik.
4
Či nezmúdrejú tí, čo páchajú neprávosť
a požierajú môj ľud, akoby jedli chlieb?
Nevzývajú Pána;
5
ale ešte stŕpnu od strachu,
lebo Boh sa ujíma potomstva spravodlivých.
6
Vy chcete zmariť plány bedára,
lež Pán je jeho útočišťom.
7
Kiež príde Izraelu spása zo Siona!
Keď Pán vyslobodí svoj ľud zo zajatia,
Jakub zaplesá, poteší sa Izrael.

preco je to tak?
lebo:
citácia:
Matúš 13, 10 - 17

Tu pristúpili k nemu učeníci a spýtali sa ho: „Prečo im hovoríš v podobenstvách?“ On im odpovedal: „Preto, že vám je dané poznať tajomstvá nebeského kráľovstva, ale im nie je dané. Lebo kto má, tomu sa pridá a bude mať hojne. Ale kto nemá, tomu sa vezme aj to, čo má. Im hovorím v podobenstvách, lebo hľadia, a nevidia, počúvajú, a nepočujú, ani nechápu. Tak sa na nich spĺňa Izaiášovo proroctvo:
„Budete počúvať; a nepochopíte,
budete hľadieť; a neuvidíte.
Lebo otupelo srdce tohoto ľudu:
ušami ťažko počujú
a oči si zavreli,
aby očami nevideli
a ušami nepočuli,
aby srdcom nechápali a neobrátili sa -
aby som ich nemohol uzdraviť.“
Šťastie Ježišových učeníkov - Ale blahoslavené sú vaše oči, že vidia, aj vaše uši, že počujú. Veru, hovorím vám: Mnohí proroci a spravodliví túžili vidieť, čo vidíte vy, ale nevideli, a počuť, čo vy počúvate, ale nepočuli.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Pedofilia Téma Next Topic: Ban pre úžívateľa Laco44  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06