Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťanská kultúra
 Chvíľa pre pesničku
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Bazilika sv.Pia X Téma Next Topic: Hodnotné filmy a filmové scény
Strana: z 12

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2014 :  12:18:36  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
saxsax, pozri sa do tejto temy - ma 2 strany:

1:
citácia:


a 2.:
citácia:

to, co tvrdim ja, tvrdia aj ostatni veriaci krestania-katolici, ktori veria tomu, co je napisane v Biblii, lebo ak uz raz samotna Janka, hoc neveri tomu, co je napisane v Svätom Pisme (lebo veri tomu, ze Jezis zomrel za vsetkych, pritom v Svätom Psime, ktorym tak argumentuje, je jasne napisane, ze Jezis Kristus zomrel za mnohych), ale sama z Biblie odcitovala toto:
citácia:
Z Pisma Svateho:

28 Tak i Syn člověka
nepřišel, aby mu bylo slouženo, nýbrž aby sloužil a dal svůj život jako výkupné za mnohé.“

tak => to, co je v Biblii, je pravda a pravdivy a spravodlivy vyklad Biblie je taky, ktory je v zhode s originalom, ale to, co uvadzas ty, saxsax a dalsi, to, co protireci Svätemu Pismu, tak taketo vyklady nie su v zhode s Bibliou a => pravdu ma Sväte Pismo a nie vyklad, ktory sa s Bibliou nezhoduje.

Takze dalej uz o tomto nech sa debatuje v prislusnej teme, kde sa tato problematika hlbsie riesi. Dakujem za pochopenie.

Teraz nech sa uz v tejto teme viac neriesi to, co sa riesi v inej teme, lebo toto je tema Chvila pre pesnicku a nie tema tato:
citácia:

=> ak uz by tu niekto chcel nieco napisat na tu inu temu nez na tu, o ktorej je v tejto teme rec, nech to napise tu:
citácia:

a nie do tejto temy, lebo tato tea ma nazov Chvila pre pesnicku a => vyzyvam vsetkych, aby sa k nej vratili v tejto teme a aby tu viac neriesli nieco, co sa riesi v inej teme, nech si to riesia tam takito ludia.

Ja som sa uz k tomu s mino-m vyjadril.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2014 :  12:23:24  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
nezaujima ma co tvrdia ostatni, mna zaujima co tvrdi cirkev, co sa pise v katechizme

citácia:
Klamanie je to, ak niekto tvrdi, ze Jezis zomrel za vsetkych, pritom samo Pismo, ktorym tak argumentujete, Vam same argumentuje, ze to, comu verite Vy, teda ze zomrel za vsetkych, nie je pravda ani omylom


klame teda cirkev ci katechizmus ?

ANO . NIE ?


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2014 :  12:25:16  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
To sa dozvies po precitani si tejto temy:
citácia:

Lebo tam je rec o tejto problematike.

Tu sa riesi nieco ine - toto je tema Chvila pre pesnicku, takze ta vyzyvam k tomu, aby si tu prestal pisat OT, ak mas na to vyhradenu prislusnu temu, preco nepsies tam?

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2014 :  12:29:32  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov


najskor sam zaspamujes temu a potom chces robit poriadky ?

ja som na to upozornil este davno pred tebou

Odpovedz na otazku ci klame cirkev alebo katechizmus?
kedze tvrdis:

citácia:
Klamanie je to, ak niekto tvrdi, ze Jezis zomrel za vsetkych, pritom samo Pismo, ktorym tak argumentujete, Vam same argumentuje, ze to, comu verite Vy, teda ze zomrel za vsetkych, nie je pravda ani omylom


ANO - NIE

Postavis sa k tomu ako chlap alebo si len obycajny klamar ?


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2014 :  12:53:53  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Comu veria veriaci? Tomu, co povie Cirkev. Comu veri Cirkev? Tomu, co je napisane vo Svätom Pisme. Kto napisal Sväte Pismo? Boh-Otec, Jezis Kristus i Duch Sväty.

Boh je Pravda.

=> Ak raz nieco Boh povedal, tak je to pravda.

=> ak je raz Biblia zbierka knih, ak su to vsetko inspirovane spisy napisane z Bozieho vnuknutia, ak su v Bohu 3 Bozske Osoby: Boh-Otec, Jezis Kristus a Duch Sväty, tak Bibliu napisal Boh-Otec, Jezis Kristus i Duch Sväty prostrednictvom Jeho sluzobnikov.

=> zena ma posluchat muza, muz Jezisa Krista a Ducha Sväteho a Jezis Kristus s Duchom Svätym Boha-Otca.

=> co povedal Boh, to sa zaznamenalo do Sväteho Pisma a co je vo Svätom Pisme, to uci Bozia Cirkev a co uci Cirkev, tomu veria veriaci, a vzdy plati, ze kedykolvek by nieco zlyhalo, tak Boh (a Sväte Pismo (lebo Ho napisal On - On je Toho Majitelom, Autorom, a ti, ktori to pisali, boli len Jeho nastrojmi, akoby perami a Boh skutocnym Autorom, ktory to pisal prostrednictvom nich tak, ako my piseme na papier prostrednictvom pera)) nikdy nezlyha a ak raz si za niecim Boh stoji, tak to tak aj je a bodka a nikto s tym nemoze nic urobit.

=> Ak je raz v Biblii napisane:
citácia:
Z Pisma Svateho:

28 Tak i Syn člověka
nepřišel, aby mu bylo slouženo, nýbrž aby sloužil a dal svůj život jako výkupné za mnohé.“

tak to proste plati a bodka a viac o tom nemienim diskutovat, lebo to, co bolo potrebne povedat, uz bolo povedane a s kazdou dalsou reakciou do tejto temy len potvrdzujes, ze ti ide o utok nez o pravdu, takze ta prosim, nechaj toho a ak chces o tom vazne a seriozne diskutovat, tak prosim, ale nie v tejto teme, ktora ma nazov Chvila pre pesnicku, ale v teme tejto:
citácia:

lebo prave tam je problematika ohladom toho, o com sa tu zvrtla rec.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2014 :  13:18:08  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
ja ti mozem citovat 7 biblii napriklad kde sa pise toto

Ekumenicky preklad

14 Veď nás ženie Kristova láska, nás, čo sme pochopili, že ak jeden zomrel za všetkých, všetci zomreli. 15 A za všetkých zomrel preto, aby tí, čo žijú, nežili už viac sebe, ale tomu, ktorý za nich zomrel a bol vzkriesený.

Katolicky preklad

14 Lebo nás ženie Kristova láska, keď si uvedomíme, že ak jeden zomrel za všetkých, teda všetci zomreli. 15 A zomrel za všetkých, aby aj tí, čo žijú, už nežili pre seba, ale pre toho, ktorý za nich zomrel a vstal z mŕtvych.

Evanjelicky preklad

14 Láska Kristova totiž spája nás, ktorí takto súdime: jeden umrel za všetkých, teda všetci umreli; 15 a za všetkých umrel, aby tí, čo žijú, nežili viac sebe, ale Tomu, kto za nich umrel a vstal z mŕtvych.

Rohackov preklad

14 Lebo láska Kristova nás núti, 15 ktorí sme usúdili toto: že ak jeden zomrel za všetkých, tedy všetci zomreli, a za všetkých zomrel preto, aby tí, ktorí žijú, nežili už viacej sebe, ale tomu, ktorý zomrel za nich i vstal z mŕtvych.

Botekov preklad

14 Lebo Kristova láska nás ženie pri myšlienke, že ak jeden zomrel za všetkých, všetci zomreli. 15 A zomrel za všetkých, aby aj tí, čo žijú, už nežili pre seba, ale pre toho, ktorý za nich zomrel a vstal z mŕtvych.

Bible Kralicka

4. Láska zajisté Kristova víže nás, 15. Jakožto ty, kteříž tak soudíme, že poněvadž jeden za všecky umřel, tedyť všickni zemřeli, a že za všecky umřel, aby ti, kteříž živi jsou, již ne sami sobě živi byli, ale tomu, kterýž za ně umřel i z mrtvých vstal.

Biblia kráľa Jakuba
http://www.kingjamesbibleonline.org/

14 For the love of Christ constraineth us; because we thus judge, that if one died for all, then were all dead:
15 And that he died for all, that they which live should not henceforth live unto themselves, but unto him which died for them, and rose again.


zrazu sa drzis doslovneho pisma ?

tak v biblii sa doslovne pise, ze den Panovho odpocinku je sobota, pamätame si ?

vtedy si mal milion dovodov preco to tak nie je, ucenie cirkvi ti bolo dobre... a teraz o nom vyhlasujes ze klame !

odvolavas sa na original?, ano?

je ti zname ze tam sa nic nehovori o smrti Jezisa na krizi?, ale na kole ?

ideme zrazu slovickarit ?

Tak das uz konecne jasnu odpoved, nech vieme ako si stojis za svojim vyhlasenim, ze:

citácia:
Klamanie je to, ak niekto tvrdi, ze Jezis zomrel za vsetkych, pritom samo Pismo, ktorym tak argumentujete, Vam same argumentuje, ze to, comu verite Vy, teda ze zomrel za vsetkych, nie je pravda ani omylom


odpovedz nam teda, klame cirkev, klame katechizmus ?

ANO - NIE



„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2014 :  16:42:22  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
odpovedz nam teda, klame cirkev, klame katechizmus ?

ANO - NIE

KATOLÍCKA CIRKEV NA SLOVENSKU
Dokumenty pápežov

List Svätého Otca, Benedikta XVI. Nemeckej biskupskej konferencii,
adresovaný jej predsedovi, Mons. Robertovi Zollitschovi,
v ktorom sa venuje forme vhodného prekladu konsekračných slov nad kalichom

citácia:

Sama Cirkev hovori, ze Jezis Kristus zomrel za mnohych.

A teraz co na to Katechizmus Katolickej Cirkvi:
citácia:
http://www.katechizmus.sk/?action=getp&nazov=Je%9Ei%9A%20ako%20zmierna%20obeta%20za%20hriechy%20%BEud%ED&pstring=457,604,615-616,1476,1992

615 „Ako sa neposlušnosťou jedného človeka(1850) mnohí stali hriešnikmi, tak zasa poslušnosťou jedného sa mnohí stanú spravodlivými“ (Rim 5,19). Ježiš svojou poslušnosťou až na smrť splnil zastupiteľskú úlohu trpiaceho Služobníka, ktorý dáva svoj život na obetu na uzmierenie,(433) nesie hriechy mnohých a ospravodlivuje ich tým, že berie na seba ich neprávosti. Ježiš odčinil naše viny a zadosťučinil Otcovi za naše hriechy. (411)

a este na zaver:
citácia:
Evanjelium podľa Matúša - kapitola 22
1 A Ježiš im znova hovoril v podobenstvách:
2 Nebeské kráľovstvo sa podobá kráľovi, ktorý vystrojil svadbu svojmu synovi.
3 Poslal svojich sluhov, aby zavolali pozvaných na svadbu. Ale oni nechceli ísť.
4 Znova poslal iných sluhov s odkazom: "Povedzte pozvaným: Hostinu som už pri chystal, voly a kŕmny dobytok sú pozabíjané a všetko je pripravené; poďte na svadbu!"
5 Ale oni na to nedbali a odišli: jeden na svoje pole, iný za svojím obchodom.
6 Ostatní jeho sluhov pochytali, potupili a zabili.
7 Kráľ sa rozhneval, poslal svoje vojská, vrahov zahubil a ich mesto podpálil.
8 Potom povedal svojim sluhom: "Svadba je pripravená, ale pozvaní jej neboli hodni.
9 Choďte preto na rázcestia a všetkých, čo nájdete, zavolajte na svadbu."
10 Sluhovia vyšli na cesty a zhromaždili všetkých, ktorých našli, zlých aj dobrých; a svadobná sieň sa naplnila hosťami.
11 Keď kráľ vošiel pozrieť si hostí, zbadal tam človeka, ktorý nebol oblečený do svadobného odevu.
12 Povedal mu: "Priateľu, ako si sem mohol vojsť bez svadobného odevu?" On onemel.
13 Tu kráľ povedal sluhom: "Zviažte mu nohy i ruky a vyhoďte, ho von do tmy; tam bude plač a škrípanie zubami.
14 Lebo mnoho je povolaných, ale málo vyvolených."

a
citácia:
Evanjelium podľa Jána - kapitola 3
16 Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život.
17 Lebo Boh neposlal Syna na svet, aby svet odsúdil, ale aby sa skrze neho svet spasil.
18 Kto v neho verí, nie je súdený. Ale kto neverí, už je odsúdený, pretože neuveril v meno Jednorodeného Božieho Syna.
19 A súd je v tomto: Svetlo prišlo na svet, a ľudia milovali tmu viac ako svetlo, lebo ich skutky boli zlé.
20 Veď každý, kto zle robí, nenávidí svetlo a nejde na svetlo, aby jeho skutky neboli odhalené.
21 Ale kto koná pravdu, ide na svetlo, aby bolo vidieť, že svoje skutky koná v Bohu.

a este:
citácia:
Evanjelium podľa Jána - kapitola 1
9 Pravé svetlo, ktoré osvecuje každého človeka, prišlo na svet.
10 Bol na svete a svet povstal skrze neho, a svet ho nepoznal.
11 Prišiel do svojho vlastného, a vlastní ho neprijali.
12 Ale tým, ktorí ho prijali, dal moc stať sa Božími deťmi: tým, čo uverili v jeho meno,
13 čo sa nenarodili ani z krvi ani z vôle tela ani z vôle muža, ale z Boha.

14 A Slovo sa telom stalo a prebývalo medzi nami. A my sme uvideli jeho slávu, slávu, akú má od Otca jednorodený Syn, plný milosti a pravdy.

a este sleduj toto:
citácia:
Evanjelium podľa Matúša - kapitola 7
6 Nedávajte, čo je sväté, psom a nehádžte svoje perly pred svine, aby ich nohami nepošliapali, neobrátili sa proti vám a neroztrhali vás.
12 Všetko, čo chcete, aby ľudia robili vám, robte aj vy im. Lebo to je Zákon i Proroci.
13 Vchádzajte tesnou bránou, lebo široká brána a priestranná cesta vedie do zatratenia a mnoho je tých čo cez ňu vchádzajú.
14 Aká tesná je brána a úzka cesta, čo vedie do života, a málo je tých, čo ju nachádzajú!

Vsimol si si nieco? Ze vsetko to, co je hrubo oznacene a aj podciarknute, je ta ista skupina ludi - spaseni.

A urcite si si vsimol, ze je tu aj druha skupina ludi - zatrateni. Ak ti usla, pripomeniem ti ju, ze aj ta existuje:
citácia:
Vchádzajte tesnou bránou, lebo široká brána a priestranná cesta vedie do zatratenia a mnoho je tých čo cez ňu vchádzajú.

=> Jezis Kristus zomrel za mnohych a nie za vsetkych, inak by nikto nebol v pekle a bodka.

Zaroven som si vsimol aj tuto cast:
citácia:
Evanjelium podľa Matúša - kapitola 7
6 Nedávajte, čo je sväté, psom a nehádžte svoje perly pred svine, aby ich nohami nepošliapali, neobrátili sa proti vám a neroztrhali vás.

ta plati pre mna. Ale ajtak som este zareagoval, aby sa nahodou nepovedalo, ze som ti neodpovedal. Myslel som si, ze take veci uz vies, ze co na to Cirkev a Katechizmus, ale zjavne ti to uslo. Tak som ti len pripomeunl, co na to Cirkev a co na to Katechizmus - ze Jezis Kristus skutocne zomrel za mnohych a nie za vsetkych.

A pre teba (a pre mna zaroven) plati toto:
citácia:
12 Všetko, čo chcete, aby ľudia robili vám, robte aj vy im. Lebo to je Zákon i Proroci

Pozri sa, ako sa spravas ty ku mne a ako ja ku tebe. Vidis ten rozdiel? Zatial co ty utocis, ja normalne diskutujem, takze mal by si aj ty zacat konecne normalne diskutovat. Dokaz je v tom, ze ak by ti naozaj neslo o utok a islo by ti o diskusiu, uz davno by si sa na tu temu, o ktorej je rec tu:
citácia:

ze uz davno by si to tam pisal na tu temu a nie tu, lebo toto je tema Chvila pre pesnicku.

A ty aj napriek upozorneniu si znova napisal nieco. Aj napriek tomu, ze tu sa tato tema neriesi, ajtak si to tu vlozil. Tak ked uz si to tu vlozil.. tak som ti len ukazal, ze to, co uci Cirkev a Katechizmus, je toto: Jezis zomrel za mnohych. Ty si tomu neveril, inak by si nenapisal, co si napisal. Teraz to uz vies.

=> viac sa uz k tomu vyjadrovat nebudem, lebo vsetko, co bolo potrebne povedat, uz bolo povedane, a ak by si predsalen este nieco chcel povedat na temu, ze Jezis Kristus zomrel za mnohych, tak to napis tu
citácia:

a nie tu, lebo toto je tema Chvila pre pesnicku a to, co sa tu teraz riesi, s tym nema nic spolocne.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2014 :  17:11:41  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
myslis ze si objavil ameriku?

Teraz môžeme rozpoznať, že dialektika „mnohí“ - „všetci“ má svoj vlastný význam.

Pojem „všetci“ sa týka ontologickej roviny – Ježišovo pôsobenie zahŕňa celé ľudstvo, v minulosti, prítomnosti i budúcnosti.

Avšak do konkrétneho spoločenstva tých, ktorí slávia Eucharistiu prichádza len „k mnohým“.

Pre nás, ktorí môžeme sedieť okolo jeho stola, by to malo znamenať prekvapenie, radosť a vďačnosť, že on povolal mňa, že smiem byť pri ňom a poznať ho. Je to však aj zodpovednosť. Ak som povolaný byť priamo pri jeho stole, aby som počul: Za vás, za mňa trpel, potom mnohí nesú zodpovednosť za všetkých. Spoločenstvo mnohých musí byť svetlom, kvasom. To je povolanie, ktoré sa týka každého osobne. My, ktorých je mnoho, musíme zodpovedne zastupovať celok pri uvedomovaní si svojho poslania. V dnešnej spoločnosti však máme pocit, že nás vôbec nie je mnoho, skôr celkom málo, malá skupinka, z ktorej stále ubúda. Avšak sv. Ján v Zjavení hovorí o veľkom zástupe, ktorý by nikto nespočítal, zo všetkých národov, kmeňov, jazykov (porov. Zjv 7,9). Je nás mnoho a zastupujeme všetkých. Teda oba výrazy „mnohí“ a „všetci“ patria spolu a vzťahujú sa jeden na druhý v zodpovednosti a prísľube.


http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20120501023

takze ten citat z katechizmu co som ti dal ja plati ci neplati ?


stale cakam

citácia:
Klamanie je to, ak niekto tvrdi, ze Jezis zomrel za vsetkych, pritom samo Pismo, ktorym tak argumentujete, Vam same argumentuje, ze to, comu verite Vy, teda ze zomrel za vsetkych, nie je pravda ani omylom


odpovedz nam teda, klame cirkev, klame katechizmus ?

ANO - NIE

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2014 :  17:11:44  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Komunita Emanuel - Keď skrývaš ma sám (2007)

https://www.youtube.com/watch?v=3UWH9eC7nLk

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2014 :  17:15:59  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Sleduj:
citácia:
Kým u Matúša je "za mnohých" , u Lukáša je "za vás". Ale výraz "za všetkých" nie je nikde. V ev. cirkvách sa pri liturgii Večere Pánovej používa :"za vás".

zdroj
http://www.evanjelik.sk/node/7157

Cirkev najprv pouzivala termin za mnohych povodne a potom to bolo zmenene za vsetkych.

A ten list poukazal na to, ze sa to ma vratit ze Jezis zomrel za mnohych a ze nic sa nema upravovat.

Ze vyklad musi byt v sulade s originalom, jedine tak to bude pravdivy vyklad.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2014 :  18:42:26  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov


sinceretly, ty si ale padol na same moralne dno, ked sa utiekas po zdroje k protestantom !

a ked uz, precital si si aj komentare pod tym ?

Teda oba výrazy „mnohí“ a „všetci“ patria spolu a vzťahujú sa jeden na druhý v zodpovednosti a prísľube.


ani k tomuto sa nevyjadris, co? to tvrdi cirkev, klame ? ...

ty stale nechapes jedno,

ja ti kaslem na teorie, ktore rozputal papez svojim navrhom pred dvoma rokmi, ani neviem ci sa to vobec zaviedlo, mna zaujal tvoj vyrok ze cirkev klame

citácia:
Klamanie je to, ak niekto tvrdi, ze Jezis zomrel za vsetkych, pritom samo Pismo, ktorym tak argumentujete, Vam same argumentuje, ze to, comu verite Vy, teda ze zomrel za vsetkych, nie je pravda ani omylom


pretoze ona tvrdi, okrem ineho

605 Táto láska nevylučuje nikoho, ako to pripomenul Ježiš v závere podobenstva o stratenej ovci: „Tak ani váš Otec, ktorý je na nebesiach, nechce, aby zahynul čo len jediný z týchto maličkých“ (Mt 18,14). Uisťuje, že položí „svoj život ako výkupné za mnohých“ (Mt 20,28). Výraz „za mnohých“ nie je obmedzujúci: stavia ľudstvo ako celok proti jednej osobe Vykupiteľa,(402) ktorý sa vydáva, aby ho spasil. Cirkev, pridržiavajúc sa apoštolov, učí, že Kristus zomrel za všetkých ľudí(634, 2793) bez výnimky: „Nie je, nebol a ani nebude nijaký človek, za ktorého by nebol [Kristus] trpel.“


takze OK, potvrdil si, ze obvinujes cirkev z klamstva ...

saso



„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2014 :  19:33:58  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
saxsax ako obranca katolickej viery... no to sa bavim.

sinceretly ty si formalny heretik, a mal by si sa kajat.
Nafantazirovat si svoje vyklady z biblie je zrovna najlepsi sposob ako stratit vieru.

Ja len doplnim, ze sv. Cirkev uci ze Jezis Kristus zomrel za vsetkych, a co sa tyka ovocia jeho obete je za mnohych.
A ta druha intencia musi byt intenciou knaza pri najsvatejsej obeti, kedze obet sv. omse sa tyka ovocia jeho smrti, ako uci sv. Cirkev.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2014 :  19:46:50  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Danjo & Axess - Captivity (Club Banger remix 2010)

http://www.youtube.com/watch?v=suimmeD0s38

{v}4{/v}Lebo moje dni sa tratia ako dym_*
a kosti mám rozpálené sťa pahreba.
{v}5{/v}Moje srdce je zdeptané ako tráva a vysychá,_*
takže zabúdam jesť svoj chlieb.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2014 :  09:21:45  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
saxsax ako obranca katolickej viery... no to sa bavim.

sinceretly ty si formalny heretik, a mal by si sa kajat.
Nafantazirovat si svoje vyklady z biblie je zrovna najlepsi sposob ako stratit vieru.

Ja len doplnim, ze sv. Cirkev uci ze Jezis Kristus zomrel za vsetkych, a co sa tyka ovocia jeho obete je za mnohych.
A ta druha intencia musi byt intenciou knaza pri najsvatejsej obeti, kedze obet sv. omse sa tyka ovocia jeho smrti, ako uci sv. Cirkev.


Pôvodne zaslal mino - 23 marec 2014 :  19:33:58



tak sa bav dalej,

cudujem sa, ze tu katolici uprimne vyznavajuci vieru svojej cirkvi rezignovali na toho cloveka a nechaju ho len tak sirit a hlasat do sveta tie svoje bludy ... kedysi sa tu za nieco podobne banovalo

tak trochu mam dovod sem tam sa vyjadrit, viem comu veri moja zena a dve deti .... toto co predvadza tento clovek, je totalne mimo



„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2014 :  10:54:21  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Toto:
citácia:
605 Táto láska nevylučuje nikoho, ako to pripomenul Ježiš v závere podobenstva o stratenej ovci: „Tak ani váš Otec, ktorý je na nebesiach, nechce, aby zahynul čo len jediný z týchto maličkých“ (Mt 18,14). Uisťuje, že položí „svoj život ako výkupné za mnohých“ (Mt 20,28). Výraz „za mnohých“ nie je obmedzujúci: stavia ľudstvo ako celok proti jednej osobe Vykupiteľa,(402) ktorý sa vydáva, aby ho spasil. Cirkev, pridržiavajúc sa apoštolov, učí, že Kristus zomrel za všetkých ľudí(634, 2793) bez výnimky: „Nie je, nebol a ani nebude nijaký človek, za ktorého by nebol [Kristus] trpel.“

je to iste, co toto:
citácia:
http://www.katechizmus.sk/?action=getp&nazov=Je%9Ei%9A%20ako%20zmierna%20obeta%20za%20hriechy%20%BEud%ED&pstring=457,604,615-616,1476,1992

615 „Ako sa neposlušnosťou jedného človeka(1850) mnohí stali hriešnikmi, tak zasa poslušnosťou jedného sa mnohí stanú spravodlivými“ (Rim 5,19). Ježiš svojou poslušnosťou až na smrť splnil zastupiteľskú úlohu trpiaceho Služobníka, ktorý dáva svoj život na obetu na uzmierenie,(433) nesie hriechy mnohých a ospravodlivuje ich tým, že berie na seba ich neprávosti. Ježiš odčinil naše viny a zadosťučinil Otcovi za naše hriechy. (411)

Evanjelium podľa Matúša - kapitola 22
1 A Ježiš im znova hovoril v podobenstvách:
2 Nebeské kráľovstvo sa podobá kráľovi, ktorý vystrojil svadbu svojmu synovi.
3 Poslal svojich sluhov, aby zavolali pozvaných na svadbu. Ale oni nechceli ísť.
4 Znova poslal iných sluhov s odkazom: "Povedzte pozvaným: Hostinu som už pri chystal, voly a kŕmny dobytok sú pozabíjané a všetko je pripravené; poďte na svadbu!"
5 Ale oni na to nedbali a odišli: jeden na svoje pole, iný za svojím obchodom.
6 Ostatní jeho sluhov pochytali, potupili a zabili.
7 Kráľ sa rozhneval, poslal svoje vojská, vrahov zahubil a ich mesto podpálil.
8 Potom povedal svojim sluhom: "Svadba je pripravená, ale pozvaní jej neboli hodni.
9 Choďte preto na rázcestia a všetkých, čo nájdete, zavolajte na svadbu."
10 Sluhovia vyšli na cesty a zhromaždili všetkých, ktorých našli, zlých aj dobrých; a svadobná sieň sa naplnila hosťami.
11 Keď kráľ vošiel pozrieť si hostí, zbadal tam človeka, ktorý nebol oblečený do svadobného odevu.
12 Povedal mu: "Priateľu, ako si sem mohol vojsť bez svadobného odevu?" On onemel.
13 Tu kráľ povedal sluhom: "Zviažte mu nohy i ruky a vyhoďte, ho von do tmy; tam bude plač a škrípanie zubami.
14 Lebo mnoho je povolaných, ale málo vyvolených."

Evanjelium podľa Jána - kapitola 3
16 Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život.
17 Lebo Boh neposlal Syna na svet, aby svet odsúdil, ale aby sa skrze neho svet spasil.
18 Kto v neho verí, nie je súdený. Ale kto neverí, už je odsúdený, pretože neuveril v meno Jednorodeného Božieho Syna.
19 A súd je v tomto: Svetlo prišlo na svet, a ľudia milovali tmu viac ako svetlo, lebo ich skutky boli zlé.
20 Veď každý, kto zle robí, nenávidí svetlo a nejde na svetlo, aby jeho skutky neboli odhalené.
21 Ale kto koná pravdu, ide na svetlo, aby bolo vidieť, že svoje skutky koná v Bohu.

Evanjelium podľa Jána - kapitola 1
9 Pravé svetlo, ktoré osvecuje každého človeka, prišlo na svet.
10 Bol na svete a svet povstal skrze neho, a svet ho nepoznal.
11 Prišiel do svojho vlastného, a vlastní ho neprijali.
12 Ale tým, ktorí ho prijali, dal moc stať sa Božími deťmi: tým, čo uverili v jeho meno,
13 čo sa nenarodili ani z krvi ani z vôle tela ani z vôle muža, ale z Boha.

14 A Slovo sa telom stalo a prebývalo medzi nami. A my sme uvideli jeho slávu, slávu, akú má od Otca jednorodený Syn, plný milosti a pravdy.

Evanjelium podľa Matúša - kapitola 7
6 Nedávajte, čo je sväté, psom a nehádžte svoje perly pred svine, aby ich nohami nepošliapali, neobrátili sa proti vám a neroztrhali vás.
12 Všetko, čo chcete, aby ľudia robili vám, robte aj vy im. Lebo to je Zákon i Proroci.
13 Vchádzajte tesnou bránou, lebo široká brána a priestranná cesta vedie do zatratenia a mnoho je tých čo cez ňu vchádzajú.
14 Aká tesná je brána a úzka cesta, čo vedie do života, a málo je tých, čo ju nachádzajú!

Lebo povodne Jezis zomrel za tych, ktori by Ho prijali a tak to aj je.
On naozaj zomrel za tych, ktori by Ho prijali.
=> ak by Ho prijali vsetci ludia, Jezis Kristus by zomrel za tych vsetkych a zaroven aj za tych, ktori by Ho prijali, lebo ti vsetci by Ho prijali.

Lenze nie vsetci Ho prijali a tak Jezis, hoc svojou obetou dal Bohu-Otcu obetu za vsetkych (ale z nich len za tych, ktori by Ho prijali), predsa nie vsetci Ho prijali a tak zomrel len za tych, ktori by Ho prijali a ak by Ho prijali vsetci, zomrel by za vsetkych, lenze nie vsetci Ho prijali, a tak zomrel len za tych, ktori by Ho prijali a aj predtym by zomrel len za tych, ktori by Ho prijali, rozdiel je v tom, ze ak by Ho prijali vsetci ludia, tak by tym padom zomrel za vsetkych, lenze vzhladom k tomu, ze niektori Ho odmietli, tak za vsetkych uz nezomrel, lebo nie vsetci Ho prijali.

=> ak by to bolo uz tak ci onak, vzdy platilo, plati a aj bude paltit, ze Jezis zomrel len za tych, ktori by Ho prijali, dokaz je v tom:
citácia:
Kým u Matúša je "za mnohých" , u Lukáša je "za vás". Ale výraz "za všetkých" nie je nikde. V ev. cirkvách sa pri liturgii Večere Pánovej používa :"za vás".

zdroj
http://www.evanjelik.sk/node/7157

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2014 :  11:14:23  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
moja najoblubenejsia

http://www.youtube.com/watch?v=Czb5P_pw8Fc


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2014 :  11:21:08  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
To je jednoduche saxsax, bludar si musi vyberat. Cirekv jasne uci ze zomrel za vsetkych, a ovocie jeho smrti je za mnohych.
A tento bludar vytahuje dookola prave text pri ustanoveni Sviatosti Oltarnej, kde prave Cikev uci ze je o ovoci obete, ktore nie je za vsetkych, ale len za mnohych.

Noapak tvari sa ze nevidi, ked sa daju miesta z Pisma kde sa jasne pise ze zomrel za vsetkych.

Ako moze dopadnut niekto, kto sa rozhodol s bibliou pod pazuchou nafantazirovat svoj bludarsky vyklad.

sinceretlyho je treba ako vystrahu, pre tych, co by mali podobne pokusenie- fantazirovat si z biblie svoje bludy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2014 :  11:46:14  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
tak ok, nech mu je Boh milostivy

http://www.youtube.com/watch?v=AL3ln0EcrcM


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2014 :  13:20:15  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
mino, ale Jezis Kristus zomrel za vsetkych tych, ktori by Ho prijali.

Ved je jasne napisane, ze tym, ktori Ho prijali, im dal On Moc stat sa Bozimi Synmi. (jedine im a nikomu inemu)

To, co ty popisujes, ze:
citácia:
sv. Cirkev uci ze Jezis Kristus zomrel za vsetkych, a co sa tyka ovocia jeho obete je za mnohych.
A ta druha intencia musi byt intenciou knaza pri najsvatejsej obeti, kedze obet sv. omse sa tyka ovocia jeho smrti, ako uci sv. Cirkev.

je pravda v tom, ze ak by skutocne vsetci prijali Jezisa Krista, tak ze za nich by zomrel - zomrel by tym padom za vsetkych ludi a zaroven za tych, ktori by Ho prijali, lebo ti vsetci by boli tymi, ktori Ho prijali.

=> co sa tyka ovocia - skutocne ak by Ho vsetci prijali, tak na tych vsetkych by to platilo a Boh-Otec by si ich vzal k sebe.

Lenze nie vsetci Ho prijali, a tak co sa tyka obete, tak zomrel len za tych, ktori by Ho prijali.

A spät k tomu ovociu - to je teoretizovanie - ze ak by Ho vsetci prijali, tak by tym padom zomrel za vsetkych s dovodom, ze vsetci by Ho prijali. A ja by som tomu dal za pravdu a suhlasil by som s tym, ze Jezis zomrel za vsetkych, lebo vsetci by Ho prijali.

Lenze nie vsetci Ho prijali, lebo je napisane:
citácia:
Evanjelium podľa Matúša - kapitola 7
6 Nedávajte, čo je sväté, psom a nehádžte svoje perly pred svine, aby ich nohami nepošliapali, neobrátili sa proti vám a neroztrhali vás.
12 Všetko, čo chcete, aby ľudia robili vám, robte aj vy im. Lebo to je Zákon i Proroci.
13 Vchádzajte tesnou bránou, lebo široká brána a priestranná cesta vedie do zatratenia a mnoho je tých čo cez ňu vchádzajú.
14 Aká tesná je brána a úzka cesta, čo vedie do života, a málo je tých, čo ju nachádzajú!

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rasimo

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2014 :  14:41:09  Zobraziť profil  Pridať rasimo do zoznamu priateľov
citácia:

si strc za klobuk
Pôvodne zaslal mino - 21 marec 2014 :  11:59:39



mino, strkám za klobúk, uľahčím vám to a skrátim.

Ten váš prevodník z prirodzenosti na osobu platí na každého človeka, lebo každý má len jednu prirodzenosť. Len u Ježiša je problém, lebo on má dve.

Pozrel som na to slovo "stvorený" do svojej najstaršej biblie, tam je to slovo vynechané. Zaujímavá cenzúra, ktorá tiež dosvedčuje ako v minulosti cirkvi záležalo aby sme sa takto o Ježišovi nevyjadrovali.

Dnes sa ale samozrejme môžete o Ježišovi vyjadrovať ako len chcete, len pre tu vašu myšlienkovú líniu sa mi nepodarilo nájsť žiaden precedens, žeby sa takto v minulosti vyjadrovala aj nejaká cirkevná autorita.

Mne je to ale už jedno, hovorte si čo len chcete.

Hlavne keď vidím, že vďaka tomu, že sem vošiel aj sinceretly je už téma zasa o niečom inom, v čom zasa s vami súhlasím. S čím sa ale nedá súhlasiť je vaše večne hnusné správanie k svojim blížnym.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 77  ~  Člen od: 19 január 2014  ~  Posledná návšteva: 04 júl 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rasimo

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2014 :  14:42:43  Zobraziť profil  Pridať rasimo do zoznamu priateľov
mino, už len otázka, prečo máte také podivné správanie? Také hnusné k svojim blížnym? Či už sa mýlite alebo máte pravdu, všade každého urážate, ste plní nactiutrahačstva, všade z vás tečú samé jedovaté sliny..... čo je Vám, ste chorý? Beriete na to niečo? Alebo je to len škaredý zlozvyk?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 77  ~  Člen od: 19 január 2014  ~  Posledná návšteva: 04 júl 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2014 :  15:56:01  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
rasimo, ze prave Vy vycitate hnusne spravanie niekomu.

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rasimo

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2014 :  16:06:55  Zobraziť profil  Pridať rasimo do zoznamu priateľov
Janka, ak som Vás niekedy nejako urazil, alebo bol k Vám hnusný, potom sa Vám veľmi ospravedlňujem. Ale nespomínam si na to.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 77  ~  Člen od: 19 január 2014  ~  Posledná návšteva: 04 júl 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2014 :  16:21:46  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Suhlasim s rasimo-m v tom, ze mino by mal vazit slova.

Mino je v pohode az na tie nadavky urazky a dalsie slovicka.

Ak by ich uplne vyncehal zo svojho slovnika a uplne odstranil, bolo by to v najlepsom poriadku.

Potom by sa mohol viac sustredit na to, co chce povedat nez na to, koho urazit..

A nie ze viac, ale hlavne a len na to, co chce povedat. Lebo tu ide o to a nie o vzajomne urazanie, takto sa krestan nesprava...

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2014 :  17:16:53  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

si strc za klobuk
Pôvodne zaslal mino - 21 marec 2014 :  11:59:39



mino, strkám za klobúk, uľahčím vám to a skrátim.

Ten váš prevodník z prirodzenosti na osobu platí na každého človeka, lebo každý má len jednu prirodzenosť. Len u Ježiša je problém, lebo on má dve.

Pozrel som na to slovo "stvorený" do svojej najstaršej biblie, tam je to slovo vynechané. Zaujímavá cenzúra, ktorá tiež dosvedčuje ako v minulosti cirkvi záležalo aby sme sa takto o Ježišovi nevyjadrovali.

Dnes sa ale samozrejme môžete o Ježišovi vyjadrovať ako len chcete, len pre tu vašu myšlienkovú líniu sa mi nepodarilo nájsť žiaden precedens, žeby sa takto v minulosti vyjadrovala aj nejaká cirkevná autorita.

Mne je to ale už jedno, hovorte si čo len chcete.

Hlavne keď vidím, že vďaka tomu, že sem vošiel aj sinceretly je už téma zasa o niečom inom, v čom zasa s vami súhlasím. S čím sa ale nedá súhlasiť je vaše večne hnusné správanie k svojim blížnym.


Pôvodne zaslal rasimo - 25 marec 2014 :  14:41:09



okrem toho, ze si sa neuracil tu vysvetlit co je prirodzenost a co osoba, este aj klames.

Katolici presne vedia ako vypada cirkevna cenzura na cokolvek, takze ani s tymto si nepochodil.

Dokonca stale tvrdosijne popieras ze Jezis Kristus ako clovek je stvoreny.

Ty si vlastne heretik, len pri tvojej natvrdnutosti ti to nedochadza.

A vlastne ani nema dojst, lebo tebe nejde tu o pravdu, ale o pobavenie.
Skoda ze vsetci nie su tak prostoduchi ako si ocakaval.

S tou bibliou ta nepotesim, aj v tej mojej svabachovej sice nie je slovo stvoreny, ale to ze je mensi od anjelov tam je...co sotva sa da o Bozskej Osobe povedat vsakze. (a okrem toho ty si tu chcel "cirekvne dokumenty" a neviem preco ti biblia "neovulgata" zrazu nevonia...a KKC a ine ti vonaju)

Takze ani tadialto vlak nejede...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 12 Previous Topic: Bazilika sv.Pia X Téma Next Topic: Hodnotné filmy a filmové scény  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06