Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťanská kultúra
 Stryper - kapela
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Kniha : Maria Simma – Dostaňte nás odtiaľto! Téma Next Topic: Mária Valtorta - Evanjelium, ako mi bolo odhalené
Strana: z 4

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 21 november 2013 :  20:00:53  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Chodec,
nemohol si mať pre neho viac pochopenia? Ibačo ho zbytočne ponižuješ.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 22 november 2013 :  07:57:46  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Ja sa ho snažím len prebudiť.

V prvom rade je to zlyhanie administrátora tohto fóra. Takéto Wall of Text sú na fórach neprípustné. Na poriadnom fóre by dostal napomenutie a potom BAN. To mi ver.

Pýtam sa čomu služia také dlhé príspevky, ktoré aj tak nikto pomaly nedočíta?! Je nutné vedieť sa vyjadrovať. Vari nie je pero mocnejšie než meč? Vieš o tom, že slovo má v sebe tvorivú silu? Napr. buď svetlo, a bolo svetlo! Prečo keď sa tu snažia ľudia hlásiť k tomu ako nasledujú JK, tak ich netrkne, že aj Ježíš vážil slova a nemlátil prázdnu slamu? Len pre príklad 10 božích zákonov - Nezosmyslníš, Nepokradneš, Nezabiješ. Jednoduchšie a čistejšie sa to vyjadriť nedá, o význame tých slov nemôžeš ani len špekulovať.

A okrem iného je to u mňa aj malý hnev, už som s ním mal dočinenia - podľa mňa pozabíjal viac tém ako stvoril. Sorry ale tak to vnímam.
A ty by si mohol odpísať do tém, v ktorých spolu diskutujeme, k viacerým si sa nevyjadril, potešilo by to. Vďaka.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 22 november 2013 :  08:49:49  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
V prvom rade je to zlyhanie administrátora tohto fóra. Takéto Wall of Text sú na fórach neprípustné. Na poriadnom fóre by dostal napomenutie a potom BAN. To mi ver.

Podla toho, co si napisal, je toto forum nadpriemerne normalne, lebo ziadne napomenutie som nedostal, len toto:
citácia:
Predmet: Oznam o obmedzeni moznosti prispievat
Vzhladom na to, ze prispievate do takmer kazdej temy a to aj do tych, kde zjavne nemate co povedat a svojim sposobom tak spamujete forum, rozhodli sme sa obmedzit Vasu moznost prispievania iba do urcitych tem.
Mato, admin

To, co pisem, si precita kazdy, kto ma o to zaujem a aj ked by to malo byt neviem ake dlhe, tak si to precita, lebo ma o to zaujem. Zaujem by si mal mat aj ty, Chodec. Prosim, precitaj si to cele, je to velmi dolezite, ten prispevok som pisal hlavne pre teba.

Slovo ma v sebe tvorivu silu pises ty. Ale Bohu-Otcu stacilo si len na nieco pomysliet a bolo to. On vsetko stvoril tak, ze Mu len stacilo na nieco pomysliet a bolo to. Taky nekonecne presahujuci je Boh Otec a nikto nie je ako On. On dal vsetkemu slobodnu volu a moznost vybrat si a kazdy co si zvoli, to bude mat.

Ja prazdnu slamu nemlatim, lebo to, co pisem, si precita kazdy, kto ma o to zaujem - mame slobodnu volu, ktoru nam daroval Boh-Otec a mozeme sa slobodne rozhodnut. Vyber je len na nas.

Len pre priklad 10 Bozich zakonov, a vymenoval si len 3. Preco?

A to, ze o vyzname tych slov nemozem ani len spekulovat - to si myslel ako? Nerozumiem tomu.

A aky hnev? Na co? Na koho? A preco vlastne? A aky to ma vsetko dovod a o co ti ide tym tvojim hnevom?

Ak je to naozaj tak, preco si potom napisal pred slovicka ako to vnimam slovicko Sorry, ak citis hnev? Je to nejake divne.

Odpisat by som mohol, ale nemozem, lebo tam mam zablokovany pristup administratorom tohoto fora.

Potesit by ta to potesilo, ale nemozem tam prispievat, lebo tam mam zablokovany pristup, takze ak chces diskutovat, tak len tam, kde mam pristup a to spoznas podla toho, kde pisem a kde nie.

Btw. ak mam bloknuty pristup do väcsiny tem, co by sa potom malo stat ostatnym ludom, ktori nerespektuju to, o com tam je rec a dokazuju si vlastne nazory, ktore nie su v zhode s Bibliou a katolickym ucenim, s katechizmom Katolickej Cirkvi? No? Mato. Cakam odpoved. Ak som bol zablokovany ja len preto, ze som sa opytal na neico - ze som si dovolil nieco podotknut - taku malickost, ktoru povazujem za dolezitu - to, co mam na mysli, je napisane v tejto teme v predoslych prispevkoch, ktore som napisal.
Takze ak som bol zablokovany pre to, ze som sa slusne opytal, co by sa potom malo stat s tymi, ktori kazu proti Duchu Svätemu???!!! A OBZVLAST TU NA TOMTO FORE!!!!!!!!!!!!!! Cakam Vasu odpoved, a nielen vasu. Aj vy ostatni vyjadrite svoje nazory a nielen v tejto teme, ale aj v ostatnych a brante Kristovu Cirkev, v Ktorej ste a ktorej ste clenmi! Je to nasa krestanska povinnost branit Kristovu Cirkev, v Ktorej sme. A preco by sme ju mali branit? Lebo sme jej clenmi, a aj ked by sme neboli jej clenmi, kazdy, kto hlada pravdu, najde ju, a kto hlada pravdu a komu ide o pravdu a spravodlivost, dosiahne ju, najde ju a bude bojovat s nou, cize s Bohom, lebo On je Pravda a Spravodlivost!

A k tomu prispevku, ktory som pisal pre teba - to je ten a aj tie predosle v tejto teme, tak si ich, prosim, precitaj. Je to velmi dolezite.

Vsetka nespravodlivost bude Bohom potrestana. O to sa netreba bat. Treba sa bat skor o to, co robime, lebo na zaklade toho budeme sudenia aj z ludi, ktori si z nas vzali priklad a ktorym sme uskodili, aj z tych budeme sudeni.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 22 november 2013 :  11:02:43  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Podla toho, co si napisal, je toto forum nadpriemerne normalne, lebo ziadne napomenutie som nedostal, len toto: ...
Pôvodne zaslal sinceretly - 22 november 2013 :  08:49:49
zda sa ti, ze toto forum je nadpriemerne normalne? tak to si potom este nikdy nebol na naozaj kvalitnom fore

na tomto fore sa "preberaju" niektore teologicke otazky ci vnutrocirkevne problemy, no napriek tomu, ze sem prispevaju aj vzelani ludia (co sa tyka teologie/knazstva) preberaju sa tak uboho amaterskym sposobom (cest vynimkam), ze v podstate nikdy ziadnu temu nevyriesia nejakou zhodou, ba naopak, osocovanie je tu bezna vec (aj ked nepriamo je zakazane v pravidlach)

ak chces vidiet naozaj kvalitne forum tak odporucam napr unmannedspaceflight.com, co je forum s tematikou nepilotovanych robotickych misii - toto forum ma striktne pravidla, ktore sa neuprosne dodrziavaju; clenovia toho fora sa zaoberaju predovsetkym spracovavanim surovych snimok, ktore posielaju sondy z okoliteho vesmiru na Zem a ich praca (aj ked su to amateri co sa tyka ich vztahu k NASA/ESA) je tak kvalitna, ze pracovnici NASA tiez prispievaju do fora, pouzivaju tu spracovane snimky pri ich praci a pochvalne sa vyjadruju o prekvapujuco vysokej profesionalite clenov fora aj ked su iba amateri

a ty, sinceretly, veru povest tohoto fora nezlepsujes, takych ludi ako si ty ja prezivam "kazatelia" - su do zvycajne ludia starsich rocnikov, ktori pri prilezitosti nejakej verejnej diskusie na citlivejsiu temu (v tv ci radiu) zavolaju a zacnu mliet pantom bez ohladu na temu a bez ohladu na protestovanie moderatora - im ide iba o odovzdanie "kazne" vo forme monologu, ich vobec nezaujima ze ich taraniny nemaju nic spolocne s temou a vobec ich nezaujima nasledna reakcia na ich vylevy; casto je potrebne taketo individua natvrdo zarazit tym, ze ich odstrihnu z vysielania

ano, mas pravdu v tom, ze pisomna diskusia je uchovana a da sa spatne vracat k jednotlivim veciam, ale to je jedina jej vyhoda; lenze nevyhody pisomnej diskusie su uteba znasobene tvojou neschopnostou pochopit ako diskusia funguje; v ustnej diskusii by som ti nedovolil mlatit prazdnu slamu a uz vobec by som ti nedovolil "kazat" ci postovat obrazky jezisa; ver ci never, ale takych 95% tvojich prispevkov je prazdna slama - dokazom je nasa diskusia v ktorej si bol schopny v 120 riadkovom prispevku reagovat k veci iba jednou jedinou vetou, zvysok bol odpad

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 22 november 2013 :  13:02:25  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
zda sa ti, ze toto forum je nadpriemerne normalne? tak to si potom este nikdy nebol na naozaj kvalitnom fore

zjavne si si neprecital cely kontext.

Chodec napisal, ze na poriadnom fore by som dostal napomenutie a potom ban.
A z toho mi tak logicky vyslo, ze na este kvalitnejsom fore by mi rovno zamedzili pristup, co sa aj stalo tu na tomto fore a napisal som na zaklade toho, ze podla tej Chodcovej vety je toto forum este poriadnejsie ako to, co popisoval.

To, ze osocovanie tu je na dennom poriadku este neznamena, ze teraz sa mae vsetci navzajom osocovat. Dokonca samotny administrator obvinil Zachariasa z narkomanie, co povazoval za normalne, kedze to napisal, a to je v poriadku a potom este tie dalsie hadky a ja som si dovolil len podotknut-vytknut 1 malickost a ocakaval som, ze zareaguju normalnou odpovedou na to, cakal som odpoved Mata, ale neprisla, nepriznal si to a namiesto tej odpovede mi prisla ina:
citácia:
Predmet: Oznam o obmedzeni moznosti prispievat
Vzhladom na to, ze prispievate do takmer kazdej temy a to aj do tych, kde zjavne nemate co povedat a svojim sposobom tak spamujete forum, rozhodli sme sa obmedzit Vasu moznost prispievania iba do urcitych tem.
Mato, admin

namiesto toho, aby sa zachoval pokorne, sa zachoval pysne a to nielen v tom pripadee, aj v tych pripadoch, ked osocoval.

A to, ze som sa zapajal do siskusii, kde su hadky, tak to bolo preto, aby nastal klud a mier a aby sa vsetci nad sebou zamysleli a aby sa spamätali, lebo takto ked sa budu hadat, budu ukazovat, aki su krestania a tym ostatnym to potom zapadne ako take puzzle do skladacky, ktoru si skladaju o krestanoch, pritom nei je krestan ako krestan a to, ze je 1 alebo viaceri krestania ze su nejaki, este neznamena, ze vsetci su taki, lebo original je vzdy len 1 a my vsetci sme originalni a kazdy 1 z nas mame slobodnu volu a je len na kazdom 1 z nas, co urobime a ak niektori nieco urobia, to este neznamena, ze aj ostatni su taki, lebo: slobodna vola, ktoru nam vsetkym daroval Boh-Otec z nesmiernej lasky k nam, aby sme slobodne skumali, spoznavali a aby sme premyslali a aby sme na zaklade toho konali a aby sme na vsetko mali svoj dovod a aby tym nasim dovodom bola laska, laska k Nemu a ku druhym. Aby sme sa proste spravali tak, ako sa mame spravat, aby sme sa spravali ako ludia a nie ako nieco ine, cim nie sme. Mame sa proste spravat ludsky. Kazdy 1 z nas bol prvotne stvoreny na obraz Svätej Bozej Trojice a je len na kazdom 1 z nas, ci sa tohoto obrazu budeme drzat, lebo Boh-Otec respektuje slobodu vsetkych, On nam vsetkym ju daroval.

Takze ja som tym, co som pisal, daval najavo, ze sa mame spravat ludsky, ako krestania, slovicko krestan znamena v preklade druhy Kristus, my vsetci mame byt druhymi Kristami a mame sa spravat tak, ako sa mame spravat a podla toho cim sme - ak je raz niekto krestanom, tak by sa tak aj mal spravat, ak raz niekto patri do Kristovej Cirkvi, tak by sa tak aj mal spravat a ak je raz niekto clovekom, tak by sa tak aj mal spravat a nemal by sa spravat inak, ked uz je raz proste clovek. O toto tu ide. Spravat sa ludsky. To tu neustale podotykam a na to stale poukazujem, nasledkom coho mi bol zamedzeny pristup do väcsiny tem, lebo som si dovolil sa spravat ludsky a ti ostatni, ktori osocuju, si mozu osocovat veselo nadalej a nic sa im nemoze stat, lebo samotny administrator je vodcom tychto osocovatelov - naozaj takto to vyzera, lebo ak si moze samotny administrator osocovat druhych, tak preco by to nemohli robit aj clenovia tohoto fora, ak sa to netresta, ak sa tu netresta nespravodlivost, ak sa tu tresta spravodlivost, tak preco sa nechovat na tomto fore nespravodlivo? A tak si ludia tu na tomto fore veselo konaju nespravodlivo, ohovaraju druhych, Boha, kazu proti Bohu a to vsetko je uplne v pohodicke a uplne v poriadku a nikto s tym nic nerobi a kazdy, kto by si dovolil co i len malicky, hoc aj najmensi naznak nejakeho poukazania na nejaku nespravodlivost, ihned by dostal svoj trest - ja som ho uz dostal a Zacharias bol osoceny za to, ze sa nevyjadril presne a pritom namiesto toho, aby mu ludia povedali, nech sa vyjadruje presne, tak oni ho zacnu veselo sikanovat a ohovarat ho, ze co si dal a podobne, namiesto toho, aby sa ho opytali, co tym prispevkom chcel vyjadrit a aby mu povedali, ze nech sa nabuduce vyjadruje presnejsie, lebo nei kazdy ma dar poznania - ja som mu to napisal a dopadlo to tak, ako to dopadlo.

A ja ked pisem, tak pisem na taku temu, na ktoru sa prispievatelia vyjadruju. Ak je raz rec o niecom, tak by o tom rec aj mala byt a ak by ludia neriesili veci mimo temy, tak by na ne ani nikto nereagoval, ale mne to nedalo a musel som, lebo toto uz bolo nenormalne, aby sa prispievajuci spravali tak, ako sa spravaju, ze to treba zastavit a ked nei zastavit tak aspon im pomoct, aby sa nad sebou zamysleli, co robia, ze ak je raz niekto krestanom a clenom Cirkvi, tak ze by sa tak aj mal spravat a navyse nebudeme sudeni len zo svojich skutkov, ale aj zo skutkov tych, ktori si od nas vzali priklad a ktori kvoli nam zhresili, lebo videli nase chovanie.

citácia:
nevyhody pisomnej diskusie su uteba znasobene tvojou neschopnostou pochopit ako diskusia funguje;

uviedol si len 1 nevyhodu a pomenoval si to nevyhodami.
Zaujimave.
Nejake divne, nie?
Nie je to nahodou tvoja neschopnost napisat presne to, co sa potreebujem dozvediet? A aj ked by to tvoja neschopnost nebola, tak nie kazdy ma dar poznania. Ak vidis, ze niekomu to mysli inak ako tebe, tak preco potom sa ho nepytas na to, v com ti ten clovek odpovedal, aby si s adopracoval k tomu, co ti este nepovedal a co by si sa este chcel dozvediet? No? Ak toto nedokazes, tak potom je to tvoja neschopnost.

Lebo ak raz niekto chce sa s niekym dohodnut, tak sa s nim proste dohodne a ak si raz niekto chce dokazovat svoje nazory, tak si ich proste dokaze a ty si si ich, guest, dokazal. Viac s tebou nema vyznam diskutovat, lebo ty namiesto toho, aby si isiel k veci, si neustale dokazujes svoje nazory namiesto toho, aby si viedol diskusiu s tym, o ktorom chces vediet jeho nazory na jednotlive veci, a ked by si ich chcel vediet, tak by si sa pytal na tie jednotlive fakty, co s aj urobil, ale vo velmi nepatrnom mnozstve, vsetky ostatne prispevky boli pisane tak, ako si napisal ten, co je nadomnou - stylom dokazovania si niecoho.

Ak nieco chces vediet, tak sa pytaj a prestan si dokazovat svoje. Dakujem.

citácia:
ver ci never, ale takych 95% tvojich prispevkov je prazdna slama - dokazom je nasa diskusia

prazdna slama? Zalezi to od toho, co chces od toho druheho.
Ak chces vediet fakty, tak sa pytas na fakty. Na ne si sa opytal a dostal si na ne aj odpovede. Vsetko ostatne bolo len dokazovanie si svojho, guest. Musis si to proste priznat, ze je to tak, lebo to tak aj naozaj je a naozaj viac s tebou nema zmysel diskutovat, ale len vtedy, ak si budes dokazovat to svoje. Ak sa budesx pytat na fakty, mozeme v klude diskutovat, ale ak budes prehlaidat pravdu, tak odmietam s tebou diskutovat, lebo taketo diskutovanie uz nebude hodne pomenovania diskusia, to uz budu hadky, a to Boh nechce, On nechce, aby sme sa hadali, On chce, aby sme diskutovali a aby sme sa spravali k sebe navzajom ludsky - my vsetci.

To, co som napisal ja - tak to vsetko boli fakty. Napisal som presne to, co sa kto co chcel dozvediet, tak to sa aj dozvedel. Ak si ale zacal dokazovat svoje, tak sa diskusia strhla od povodneho zameru a dany dotycny alebo aj viaceri si zacal idokazovat svoje namiestotoho, aby si priznali, ze konaju nespravodlivo a ze si zatvaraju oci pred pravdou.
V takychto momentoch UZ prestavam diskutovat s tym druhym/tymi druhymi, lebo druhych treba respektovat a ak raz niekto vediet neico nechce, tak to proste vediet nechce a treba to respektovat. V minulosti som to nerespektoval, ale potom cim dalej tym viac som citil, ze zasahujem druhym do ich slboody, co sa Bohu nepaci, tak som s tym prestal. Boh mi to zjavil prostrednictvom svedomia a ludi tu na tomto fore a aj dalsich ludi. Potom ked som na to prisiel, co som urobil, som sa az chytal za hlavu, ako je to mozne, ze som robil to, co som robil.

citácia:
dokazom je nasa diskusia v ktorej si bol schopny v 120 riadkovom prispevku reagovat k veci iba jednou jedinou vetou, zvysok bol odpad

Na fakty som reagoval faktami a na dokazovanie si svojho som reagoval pravdou - chcel som ukazat, ze ak sa chces dozvediet fakty, tak sa tak aj treba pytat, aby si sa tie fakty dozvedel. Do urciteho momentu ukazujem druhym pravdu, ale v okamihu, ako zacitim, ze ju nechcu spoznat a daju mi to patricne najavo, tak s tym prestanem, lebo druhych treba respektovat, lebo ked Boh respektuje nasu slobodu, ktoru nam dal, tak aj my by sme mali respektovat slobodu druhych a nei ze by sme mali, ale O TO viac by sme ju mali respektovat.

Ja som sa az zhrozil ked som sa pozrel do minulosti, ak som druhym zasahoval do ich slobody a ihned som s tym prestal. Takze guest, ak by si potreboval este neico vediet, tak sa pytaj, ak si ale chces dokazovat to svoje, tak si to dokazuj sam sebe a nie tu, lebo ja o taketo veci nemam zaujem a urcite nie som jediny a ak sa neico chces opytat, tak sa pytaj, len si prosim nedokazuj svoje, lebo toto uz nie je pytanie sa, to je uz nieco ineho... TO JE NA ZAMYSLENIE. (sa nad sebou, nie nad druhymi!) Veru tak. Je to pravda. Treba sa nad sebou zamyslat. Tymto prispevkom som zareagoval na vsetko a nie len na urcitu cast, ako to u niekoho byva zvykom, Boh hladi na nase dovody preco robime to, co robime a aj co robime a s akymi uymslami to robime. Boh to vsetko vidi a kazdy dostane to, co mu patri, kazdemu bude odplatene podla jeho skutkov za to, co robil, kym zil v tele plus bude aj vseobecny sud, v ktorom budeme sudeni za skutky tych, ktori si z nas vzali priklad a ktori kvoli nam zhresili a nebyt nasej zlej volby, nezhresili by! Sväta Trojica-1 Boh nenavidi nespravodlivost a miluje spravodlivost. Boh miluje pravdu a spravodlivost a On je vo svojich sudoch nestranny. Chvala Bohu-Otcu, Jezisovi Kristovi i Duchu Svätemu za to, ze su zo svojej podstaty taki, aki su a ze ich podstatou je Laska a ze to z tejto podstaty robia to, co robia. Boh ma zalubu v milosrdenstve, On ma zalubu v tom, aby hriesnik konal pokanie, aby sa zmenil a aby zil, On nema zalubu v trestani, On chce, aby sa vsetci zamysleli, spamätali a aby sa zmenili, aby zili, a ked by nemal zalubu v milosrdenstve, v laske, nerobil by to, co robi, je to len dobra vola Sväteho Boha-Otca, od Neho to vsetko je, lebo nebyt vole Boha-Otca, Jezis Kristus a Duch Sväty by nerobili to, co robia. Dokazom je to, co povedal Jezis Kristus - nikto nie je dobry, iba Boh-Otec.
Tu je dalsi dokaz:
citácia:
1 Zbormajstrovi. Dávidov žalm. 2 Nebesia rozprávajú o sláve Boha a obloha hlása dielo jeho rúk. 3 Deň dňu o tom podáva správu a noc noci to dáva na známosť. 4 Nie sú to slová, nie je to reč, ktorá by sa nedala počuť. 5 Po celej zemi rozlieha sa ich hlas a ich slová až po končiny sveta. 6 Tam hore vybudoval stan pre slnko a ono z neho vychádza sťa ženích zo svojej komnaty a raduje sa ako bežec pred veľkými pretekmi. 7 Na jednom kraji neba sa vynára a uberá sa k druhému; pred jeho žiarou sa nič ukryť nemôže. 8 Zákon Pánov je dokonalý, osviežuje dušu. Svedectvo Pánovo je hodnoverné, dáva múdrosť maličkým. 9 Rozhodnutia Pánove sú správne, potešujú srdce. Prikázania Pánove sú jasné, osvecujú oči. 10 Bázeň pred Pánom je úprimná, trvá naveky. Výroky Pánove sú pravdivé a všetky spravodlivé. 11 Vzácnejšie sú než zlato, než veľký drahokam, sladšie sú než med, než medové kvapky z plástu. 12 Tvoj služobník sa v nich vzdeláva; veď kto ich zachováva, dostane hojnú odmenu. 13 Kto však vie o všetkých svojich poblúdeniach? Očisť ma od chýb, ktoré si neuvedomujem, 14 a svojho služobníka zachráň od pýchy, aby ma neovládala. Tak budem bez škvrny a čistý od veľkého hriechu. 15 Nech sa ti páčia slová mojich úst i rozjímanie môjho srdca pred tvojou tvárou. Pane, ty si moja pomoc a môj vykupiteľ.

Ž 19, 1-15

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 22 november 2013 :  13:21:18  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov



„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 22 november 2013 :  13:23:22  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov


Chodec, precitaj si toto prosim:
citácia:
Pán je žiarlivý a pomstivý Boh, Pán je pomstivý a plný hnevu, Pán sa pomstí na svojich protivníkoch a chová hnev proti svojim nepriateľom. 3 Pán je trpezlivý, no veľmi mocný, Pán nenechá nič bez trestu. Vo víchre a búrke je jeho cesta a oblak je prachom jeho nôh. 4 Keď zahriakne more, urobí ho súšou a všetky rieky vysuší. Uvädá Bášan a Karmel a kvet Libanonu vädne. 5 Vrchy sa trasú pred ním a kopce sa rozutekajú; zem sa dvíha pred jeho tvárou, i svet a všetci jeho obyvatelia. 6 Kto obstojí pred jeho hnevom a kto sa zdvihne pred jeho zápalom? Jeho hnev sa rozteká ako oheň a skaly pred ním praskajú. 7 Dobrým útočišťom je v deň úzkosti a pozná tých, čo v neho dúfajú. 8 V prekypujúcej záplave skoncuje so svojimi protivníkmi, jeho nepriateľov stíha tma. 9 Čo zamýšľate proti Pánovi? On urobí koniec, úzkosť sa nezdvihne po druhý raz. 10 Veď sú posplietaní ako tŕnie a sú ako vínom spití; úplne budú pohltení ako suchá pleva. 11 Z teba vyšiel, čo zamýšľal zlo proti Pánovi, čo plánoval ničomnosť.

Je to z knihy proroka Nahuma. V pripade zaujmu viac tu:
citácia:

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 22 november 2013 :  15:36:01  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:




Pôvodne zaslal saxsax - 22 november 2013 :  13:21:18


tiež si myslím

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 22 november 2013 :  16:51:32  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
co si myslis?

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 22 november 2013 :  17:46:37  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
ze mas nejaku poruchu myslenia

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 22 november 2013 :  18:02:14  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
sinceretly, toto si napisal ako cast odpovede (podotykam, ze znova tvoja odpoved k veci mala tak 2-3 riadky maximalne):

citácia:
...Boh hladi na nase dovody preco robime to, co robime a aj co robime a s akymi uymslami to robime. Boh to vsetko vidi a kazdy dostane to, co mu patri, kazdemu bude odplatene podla jeho skutkov za to, co robil, kym zil v tele plus bude aj vseobecny sud, v ktorom budeme sudeni za skutky tych, ktori si z nas vzali priklad a ktori kvoli nam zhresili a nebyt nasej zlej volby, nezhresili by! Sväta Trojica-1 Boh nenavidi nespravodlivost a miluje spravodlivost. Boh miluje pravdu a spravodlivost a On je vo svojich sudoch nestranny. Chvala Bohu-Otcu, Jezisovi Kristovi i Duchu Svätemu za to, ze su zo svojej podstaty taki, aki su a ze ich podstatou je Laska a ze to z tejto podstaty robia to, co robia. Boh ma zalubu v milosrdenstve, On ma zalubu v tom, aby hriesnik konal pokanie, aby sa zmenil a aby zil, On nema zalubu v trestani, On chce, aby sa vsetci zamysleli, spamätali a aby sa zmenili, aby zili, a ked by nemal zalubu v milosrdenstve, v laske, nerobil by to, co robi, je to len dobra vola Sväteho Boha-Otca, od Neho to vsetko je, lebo nebyt vole Boha-Otca, Jezis Kristus a Duch Sväty by nerobili to, co robia. Dokazom je to, co povedal Jezis Kristus - nikto nie je dobry, iba Boh-Otec.
Tu je dalsi dokaz: ...


tak toto co si vypotil nie je nic ine nez "kazanie" - nic mi to nedalo, nenesie to ziadnu novu informaciu pre mna, je to absolutne odveci, nesuvisi to z temou a nebolo to vyziadane

keby som mal robit ja nieco podobne ako ty, tak by som napr reagoval na nejaku temu 3-4 riadkami textu k veci a nasledne by som od slova do slova odpisal tak pol kapitoly z knihy, ktoru prave citam a ktora nema nic spolocne s preberanou temou

ked si tak spatne predstavujem vysoku skolu a na pisomne prace ktore som vypracovaval, tak mi je do smiechu - predstav si, ze by som pocital nejaku cast stroja a namiesto vzorcov by som do prace napisal nejake kvetnate reci na slavu Newtona a jeho zakonov a dakoval by som mu ,ze mi vypocty sedia

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 22 november 2013 :  18:11:15  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Napadá ma len jeden výrok: Hoďte naňho sieť!!!

Ešte aj toto mi príde k tvojim príspevkom vhodne: Som sa fakt pobavil.

S guestovými príspevkami len 100% súhlas.

A páči sami ako za tvoju neschopnosť písať 3 vetami môže Maťo

A ty ho ešte obviníš z pýchy

Stop using drugs man!!!

Mimochodom tú kázeň si adresoval sebe ?

A toto mi spravilo deň

Otázka Sinceretly: ,,co si myslis?"
Odpoveď Guest 636: ,,ze mas nejaku poruchu myslenia"

sa idem počúrať

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 23 november 2013 :  07:57:44  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Chodec, mal som taku situaciu, v ktorej som zlyhal ja osobne a nikto iny, a potom som citil, ze mam moznost vybrat si - ako na to zareagujem, ci pokorou alebo pychou. Vybral som si pokoru a povedal som si, ze budem zmyslat pravdivo a budem pomenovat veci pravymi menami a nebudem si k tomu vymyslat vlastne nazory, v ktorych by boli veci bez dokazov.
Takze mal som velmi velke pokusenie zareagovat pychou, bolo to na tento styl:
ziak dostane 5, lebo sa nepripravil, dostava 5 opakovane a este z toho vini ucitelku namiesto toho, aby sa pozrel pravde do oci a priznal si, aka je pravda, tak namiesto toho, aby sa zacal ucit, reaguje pychou a zvaluje vsetku vinu na svojho vyucujuceho a nielenze tu vinu nanho zvaluje, este aj ide proti nemu a robi si zo svojho vyucujuceho nepravom najuhlavnejsieho nepriatela, takeho nepriatela, ze väcsi nepriatel to uz ani nemoze byt. A co je na tom najparadoxnejsie je to, ze ten clovek potom ani vlastne nevie, ze preco robi to, co robi, a namiesto toho, aby sa nad sebou zamyslel, sa zamysla nad tymi druhymi a kona vsade samu zlobu.

Takze ja som si povedal, ze budem pomenovat vsetko pravdivo a ze sa budem drzat pravdy a potom aj ked by sa nieco stalo, tak aspon budem mat dokazy, a aj ked by som ich mal, tak by som si nastudoval celu Bibliu, katechizmus Kristovej Cirkvi a radil by som sa s jej clenmi a hladal by som ten dovod, preco sa deje to, co sa deje a aj ked by som mal neviem ake dokazy proti Bohu, tak este stale by ma to neopravnovalo konat proti Nemu a nikdy by ma to neopravnovalo konat proti Nemu, lebo mame taku pomocku v nas - svedomie, ktore sa nas pyta, ze ci budeme verit Tomu, Ktory nas stvoril, Ktory nekonecne vsetko presahuje, Ktory ma nekonecnu mudrost, Ktory dal vsetkemu slobodnu volu a bez Ktoreho nepovstalo nci z toho, co povstalo alebo ze ci budeme verit Jeho stvoreniam, ktore sa oddialili od Jeho ciest, ktore si povedali, ze Mu nebudu sluzit, ze nebudu sluzit Tomu, Ktory je nekonecny a nikto nie je ako On, ako si to vobec dovoluju konat tak, ako konaju, tak ze ci budu verit tymto bytostiam alebo Tomu, Ktory nekonecne vsetko presahuje a Ktory ma vsetko vo svojich rukach a staci Mu len na nieco pomysliet, a je to a Ktoreho respektuje samotny Jeho odporca, ktory ako 1. sa rozhodol Mu nesluzit, lebo Mu zavidel, ze nikto nie je ako On a namiesto toho, aby si povedal, ze nikto nie je ako On a ako si to vobec co i len dovoluje na to mysliet, zareagoval tak, ako zareagoval.

Takze vyber je len na nas. Su len dvaja otcovia. Otec Pravdy a otec lzi.
V Otcovi Pravdy nie je ziadna loz a v otcovi lzi nie je ziadna pravda.
Boh-Otec je Otcom Pravdy a niet v Nom ziadnej lzi.
citácia:
Diabol sice hovori pravdu, ale vtedy, ked ju najvacsmi netreba
diabol bol vrah od počiatku a nezotrval v pravde, lebo v ňom pravdy niet. Keď luhá, hovorí zo seba, lebo je luhár a otec lži. (Jn 8, 44).. Klamstvo je prirodzenosťou satana.


Takze Chodec, je len na tebe, co urobis. Ci aj nadalej budes reagovat pysne alebo sa pokoris a priznas si vlastne zlyhanie. Ja som si ho priznal.
Vyber je len na tebe. Boh-Otec dal vsetkemu slobodnu volu a dal nam vsetkym moznost vybrat si a kto si co zvoli, to bude mat a Boh to bude plne respektovat a aj to respektuje, lebo ked by to nerespektoval, nedovolil by nam robit to, co robime, ale musi to dovolovat, lebo nam daroval slobodnu volu a aby to bolo spravodlive, kazdy dostane to, co mu patri, kazdemu bude odplatene podla jeho skutkov za to, co robil, kym zil v tele. Pan Boh nenecha nic bez trestu.

Berte si priklad od Koki-ho, ktory si to vsetko precital cele a vie, o com je rec, ale vy ostatni reagujete len na urcite casti namiesto toho, aby ste si to precitali cele.
Ak by ste si to vsetko precitali cele, nepisali by ste to, co ste napisali.

Chodec, precitaj si prosim toto, ak si si to este neprecital:
citácia:
Pán je žiarlivý a pomstivý Boh, Pán je pomstivý a plný hnevu, Pán sa pomstí na svojich protivníkoch a chová hnev proti svojim nepriateľom. 3 Pán je trpezlivý, no veľmi mocný, Pán nenechá nič bez trestu. Vo víchre a búrke je jeho cesta a oblak je prachom jeho nôh. 4 Keď zahriakne more, urobí ho súšou a všetky rieky vysuší. Uvädá Bášan a Karmel a kvet Libanonu vädne. 5 Vrchy sa trasú pred ním a kopce sa rozutekajú; zem sa dvíha pred jeho tvárou, i svet a všetci jeho obyvatelia. 6 Kto obstojí pred jeho hnevom a kto sa zdvihne pred jeho zápalom? Jeho hnev sa rozteká ako oheň a skaly pred ním praskajú. 7 Dobrým útočišťom je v deň úzkosti a pozná tých, čo v neho dúfajú. 8 V prekypujúcej záplave skoncuje so svojimi protivníkmi, jeho nepriateľov stíha tma. 9 Čo zamýšľate proti Pánovi? On urobí koniec, úzkosť sa nezdvihne po druhý raz. 10 Veď sú posplietaní ako tŕnie a sú ako vínom spití; úplne budú pohltení ako suchá pleva. 11 Z teba vyšiel, čo zamýšľal zlo proti Pánovi, čo plánoval ničomnosť.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 23 november 2013 :  08:59:23  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Tento tvoj príspevok som si prečítal celý, ale bolo to na hranici toho čo je normálne. Zas tam máš pozliepané nezmysli, ktoré sú mlátením prázdnej slamy.

Nehovor mi prosím, že som Ja zlyhal. Už ťa xy ľudí upozornilo, že sa máš s príspevkami krotiť, dokonca máš aj obmedzený prístup na fórum lebo tu asi spíš a písanie 120 riadkových príspevkov ktoré nik nečíta sa ti stali asi zmyslom života. A pritom si stále nie schopný pochopiť, že sa máš vyjadrovať k veci a jasne a nemotať nezmysli do toho čo vravíš.

Úprimne povedané tuto som sa musel pristaviť.
citácia:

Takze ja som si povedal, ze budem pomenovat vsetko pravdivo a ze sa budem drzat pravdy a potom aj ked by sa nieco stalo, tak aspon budem mat dokazy, a aj ked by som ich mal, tak by som si nastudoval celu Bibliu, katechizmus Kristovej Cirkvi a radil by som sa s jej clenmi a hladal by som ten dovod, preco sa deje to, co sa deje ...


Pôvodne zaslal sinceretly - 23 november 2013 : 07:57:44




Tak toto je od teba obyčajná lož o ktorej si mal možnosť presvedčiť prispievateľov pri riešení Setitov a aj v iných témach. Ty si neobhájiš ani len to že si muž (ak si muž). Tak prosím nehovor o tom, že hľadáš pravdu.

Ešte by som si dovolil prilepiť tento kúsok majstrovského diela vyňatí z tvojho príspevku. Je to niečo čo sa len tak nedá vidieť, úkaz, kométa na fórumackom neby, ba čo viac ZÁZRAK! A teraz ťa zacitujem a ukážem ti:

citácia:

Takze ja som si povedal, ze budem pomenovat vsetko pravdivo a ze sa budem drzat pravdy a potom aj ked by sa nieco stalo, tak aspon budem mat dokazy, a aj ked by som ich mal, tak by som si nastudoval celu Bibliu, katechizmus Kristovej Cirkvi a radil by som sa s jej clenmi a hladal by som ten dovod, preco sa deje to, co sa deje a aj ked by som mal neviem ake dokazy proti Bohu, tak este stale by ma to neopravnovalo konat proti Nemu a nikdy by ma to neopravnovalo konat proti Nemu, lebo mame taku pomocku v nas - svedomie, ktore sa nas pyta, ze ci budeme verit Tomu, Ktory nas stvoril, Ktory nekonecne vsetko presahuje, Ktory ma nekonecnu mudrost, Ktory dal vsetkemu slobodnu volu a bez Ktoreho nepovstalo nci z toho, co povstalo alebo ze ci budeme verit Jeho stvoreniam, ktore sa oddialili od Jeho ciest, ktore si povedali, ze Mu nebudu sluzit, ze nebudu sluzit Tomu, Ktory je nekonecny a nikto nie je ako On, ako si to vobec dovoluju konat tak, ako konaju, tak ze ci budu verit tymto bytostiam alebo Tomu, Ktory nekonecne vsetko presahuje a Ktory ma vsetko vo svojich rukach a staci Mu len na nieco pomysliet, a je to a Ktoreho respektuje samotny Jeho odporca, ktory ako 1. sa rozhodol Mu nesluzit, lebo Mu zavidel, ze nikto nie je ako On a namiesto toho, aby si povedal, ze nikto nie je ako On a ako si to vobec co i len dovoluje na to mysliet, zareagoval tak, ako zareagoval.


Pôvodne zaslal sinceretly - 23 november 2013 : 07:57:44



1. Toto je asi najdlšia agramaticky napísaná veta v histórii všetkých fór na svete - dovolím si tvrdiť.
2. Vypovedá o tom, čo si ty predstavuješ pod pojmom JEDNODUCHÁ VETA. Mimochodom musíš mať brutálny paušál s brutálnymi SMS. Rovnako tak verím, že môžeš byť prvým človekom, ktorý by napísal román jednou vetou.
3. Keby ťa moja slovenčinárka videla tak keby ti dala na zadok za každé ,,Mu" ktoré používaš, tak týždeň by si si na riť nesadol.
4. Ty nie len že si majstrom slova, ale aj majstrom čiarok.
5. Naozaj si začínam myslieť, že máš poruchu myslenia ako to spomínal Guest.

Ja už viac na teba reagovať nebudem. Zamysli sa nad sebou.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 23 november 2013 :  09:59:36  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
Tak toto je od teba obyčajná lož o ktorej si mal možnosť presvedčiť prispievateľov pri riešení Setitov a aj v iných témach. Ty si neobhájiš ani len to že si muž (ak si muž). Tak prosím nehovor o tom, že hľadáš pravdu.

Aka loz? Preco nehovoris k veci a odvolavas sa na Setitov? Hovor priamo a k veci, napis, v com vsetkom si myslis, ze je loz a co vsetko sa ti nezda.
Ja v tych prispevkoch, ktore som napisal, nenachadzam ziadnu loz.
A na zaver si napisal, ze nemam hovorit o tom, ze hladam pravdu.
Je to napisane takym stylom, ze podla teba mi nejde o pravdu a ze klamem. Neklames nahodou ty?
Nejdes tu nahodou proti Bohu ty?
Nekazes tu nahodou proti Bohu ty?
Ja som napisal svedectvo o sebe a ty na to zareagujes tym, ze nemam hovorit o tom, ze hladam pravdu, ak som vydal svedectvo o sebe, co sa mi stalo?

Je to napisane takym stylom ze tu nemam ukazovat teoriu, ale prax.
Ja som ukazal prax v tom svedectve a ty si na to zareagoval tak, ze nemam hovorit o tom, ze hladam pravdu, pritom ja som podal svoje vlastne svedectvo co sa mi stalo a pisem pravdivo a ty aj napriek tomu si schopny napisat, ze to, co pisem, su lzi?
Nie su nahodou tvoje prispevky lzive a zavadzajuce? Nekazu nahodou tvoje prispevky proti Bohu? Uvedom si vobec, co robis. Zamysli sa nad tym, co robis, preco to robis a aky to ma vlastne vyznam a zmysel. Naco je to dobre ist proti spravodlivosti a zaroven chciet spravodlivost a na zaklade tohoto chenia chces nespravodlivost? O co ti vlastne ide?

citácia:
Ešte by som si dovolil prilepiť tento kúsok majstrovského diela vyňatí z tvojho príspevku. Je to niečo čo sa len tak nedá vidieť, úkaz, kométa na fórumackom neby, ba čo viac ZÁZRAK! A teraz ťa zacitujem a ukážem ti:

ukazal si moje svedectvo, ja som si vybral cestu pokory a nie cestu pychy, priznal som si svoje vlastne zlyhanie, svoju vlastnu vinu a zmyslal som fer voci pravde a spravodlivosti a povedal som si, ze za to, ze som ja zlyhal, tak to este neznamena, ze mam pravo ist proti pravde a spravodlivosti, proti Bohu, lebo je to len a len moja vina a chyba a za to vsetko si mozem sam a este za toto vsetko mam ist proti Bohu? Ved to je chore. Za toto vsetko by som sa mal hnevat na Boha ana druhych? Ak uz, tak jedine na seba! A potom po case ked sm sa pozrel do minulosti, co vsetko sa stalo, mi odlahlo z toho, ze som nesiel cestou pychy a velmi som si hovoril, ako je dobre, ze som si priznal vinu, inak clovek to vsetko citi vo svojom vnutri co robi, takze kto to pocuva a kto sa zamysla nad tym, preco sa druhym, ale hlavne jemu samotnemu deje to, co sa deje, kazda akcia ma svoju reakciu, vsetko ma svoj dovod, ak sa niekto zamysli nad tym, preco sa deje vsetko to, co s adeje, zisti, ze vsetko ma svoj dovod a je to nasou povinnostou tieto dovody hladat, lebo to v nasom vnutri citime, ze to by sme mali robit, lebo je to fer voci pravde a spravodlivosti. Ja som sa nad sebou zamyslel a ako dobre je to, ze som to urobil. Je to velmi dobre a esteze som si dal povedat a zamyslel so sa nad vecami, ako to vsetko je a ze vsetko ma svoj dovod.
Namiesto urazania a obvinovania druhych z toho, co sa stalo mne a druhym som sa zacal nad tym vsetkym zamyslat, preco sa vsetko toto deje a zacal som hladat tie dovody a aj som ich nasiel, lebo kazdy, kto prosi, dostane, kto hlada, najde a kto klope, tomu bude otvorene.

Boh respektuje nasu slobodu, ktoru nam dal, ktoru nam daroval z nesmiernej lasky k nam a vyber je len na nas. Kto si co zvoli, to bude mat a ak sa niekomu deje to, co sa mu deje, tak to este neznamena, ze to sa musi udiat aj tym druhym. Chodec, pozri sa na toto vsetko, co robis druhym. Ak by ti co i len stipku z toho, co ty robis druhym, ked by ti toto niekto urobil alebo ak to nekto urobi tym druhym, tak ak ti to tak vadi, dokonca tak velmi, ze dosledkom toho robis to, co robis - ze trucujes a ides proti Bohu, tak sa pozri na to, ze to, co ty obvinujes, tak ty sam to robis, Pan Boh nenecha nic bez trestu, tomu ver.

Boh nenavidi nespravodlivost a miluje spravodlivost. Boh je spravodlivy sudca, ktory dobrych odmenuje, lebo miluje spravodlivost a zlych tresce, aby sa spamätali.

Bohu tak velmi zalezi aj na tom najbiednejsiemu clovekovi, ze v Biblii je napisane, ze je blahoslaveny ten, kto pamäta na bedara, v den nestastia ho vyslobodi Pan Boh a zaroven kto skodi bedarovi, toho trest neminie.

Tie body od 1 po 5 je to, co ti vadi. Vadia ti esteticke veci - ciarky, bodky, psiemna, velke pismena, vety, suvetia, slova... namiesto toho, aby si sa pozeral na vnutro, sa pozeras na tieto vonkajsie veci, preco?

Ci nie sebe by si mal vytykat chyby, ktore vytykas druhym? Zamysli sa nad sebou. A okrem toho, to, co som napisal, je gramaticky korektne a spravne a este aj to, co je spravne, si ochotny odpisovat a zhadzovat a hladat na tom chybu? A teraz uz asi aj viem, preco si to urobil - lebo na tom vnutre si nenasiel ziadnu chybu, ktoru by si mohol vytknut, tak si pre istotu vytkol chybu na vonkajsku, ktory podotykam je KOREKTNY a SPRAVNY. To je dalsi paradox. Clovece, naozaj, radim ti dobre, zamysli sa nad sebou, nad tym, co robis, lebo Pan Boh naozaj nenecha nci bez trestu.

Boh nenavidi nespravodlivost. Uvedom si to. Zalezi mu na nas, aj na tebe. Chce nam pomoct, ale na to, aby nam pomohol, musime tuto pomoc prijat, lebo nam dal slobodnu volu z lasky k nam, respektuje nase slobodu a kto si co zvoli, to bude mat. Ak raz niekto neico nechce, tak to proste nechce a Boh to plne respektuje.

Na to, aby clovek vstupil do spolocenstva s Bohom, je potrebne slobodne sa rozhofnut pre toto spolocenstvo.

Tam, kde nie je laska medzi druhymi pritomna, tak tam ani Pan Boh nie je pritomny, aj ked On je vsade. Kazdy ma pravo vybrat si, v akom spolocenstve chce zit, vyber je len na nas.

citácia:
Ja už viac na teba reagovať nebudem.

Reagovat nemusis, ale mohol by si sa aspon zamysliet nad tymito slovami. Okrem toho vsetko ma svoj dovod. Ak uz na mna reagovat nebudes, o niecom to svedci.
citácia:
Zamysli sa nad sebou.

Ja uz som sa zamyslel, teraz je rad na tebe.

Boh ti daroval slobodnu volu a je len na tebe, ci sa nad sebou zamyslis.
Boh tvoje volby plne respektuje. Kto si co zvoli, to bude mat, aby to bolo spravodlive. Boh nasu slobodu plne respektuje a nie Boh oddaluje cloveka od seba, ale clovek sam seba oddaluje od Boha svojou slobodnou volou, ktoru Boh plne respektuje a ak raz niekto nieco nechce, tak to proste nechce a ak raz niekto nieco chce, tak to proste chce a toto vsetko Boh respektuje a naozaj kto si co zvoli, to bude mat, kazdemu bude odplatene podla jeho skutkov za to, co robil, kym zil v tele. Kazdy dostane to, co mu patri, kazdy dostane svoju odplatu, lebo Boh nenavidi nespravodlivost a miluje spravodlivost, On nenecha nic bez trestu:
citácia:
Pán je žiarlivý a pomstivý Boh, Pán je pomstivý a plný hnevu, Pán sa pomstí na svojich protivníkoch a chová hnev proti svojim nepriateľom. 3 Pán je trpezlivý, no veľmi mocný, Pán nenechá nič bez trestu. Vo víchre a búrke je jeho cesta a oblak je prachom jeho nôh. 4 Keď zahriakne more, urobí ho súšou a všetky rieky vysuší. Uvädá Bášan a Karmel a kvet Libanonu vädne. 5 Vrchy sa trasú pred ním a kopce sa rozutekajú; zem sa dvíha pred jeho tvárou, i svet a všetci jeho obyvatelia. 6 Kto obstojí pred jeho hnevom a kto sa zdvihne pred jeho zápalom? Jeho hnev sa rozteká ako oheň a skaly pred ním praskajú. 7 Dobrým útočišťom je v deň úzkosti a pozná tých, čo v neho dúfajú. 8 V prekypujúcej záplave skoncuje so svojimi protivníkmi, jeho nepriateľov stíha tma. 9 Čo zamýšľate proti Pánovi? On urobí koniec, úzkosť sa nezdvihne po druhý raz. 10 Veď sú posplietaní ako tŕnie a sú ako vínom spití; úplne budú pohltení ako suchá pleva. 11 Z teba vyšiel, čo zamýšľal zlo proti Pánovi, čo plánoval ničomnosť.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2013 :  11:00:50  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
A este nieco k Chodcovmu podpisu:
citácia:
Svetlo slávy sa nedosahuje Božou milosťou, ale usilovnou vnútornou prácou na sebe samom. A kto ju dosiahne, toho Boh pomenuje a zapíše do knihy života.

Isto?
Vnutorna praca nam bude nanic, ak sa Boh nad nami nezmiluje. Vsetko to zaviai od Jeho milosti. Vsetko je zavisle od Boha-Otca. Vsetko je odkazane na Jeho milost a darmo si tu niekto bude na niecom pracovat, ak bude povazovat vsetky tie uspechy, vitazstva a dalsie veci, v ktorych nebyt Bozej moci, za svoje vitazstva, uspechy... tak Boh nenavidi nespravodlivost a miluje spravodlivost a chce, aby sme sa drzali pravdy a nie klamstva.

V skutocnosti vsetky dobre skutky nie su nase skutky, su to Bozie skutky v nas a v nas preto, lebo sme Mu ich dovolili konat v nas. Vsetky nase vitazstva nad zlom nie su nase, ale Bozie v nas - my sme len Jeho nastrojmi.

citácia:
6 Kto by však zviedol na hriech jedného z týchto maličkých, ktorí veria vo mňa, lepšie by bolo, aby mu oslí žarnov zavesili na šiju a potopili ho do morskej hlbiny. 7 Beda svetu pre zvody na hriech; zvody síce musia prísť, ale beda človeku, z ktorého prichádza zvádzanie.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 05 február 2014 :  17:19:47  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
pocet ludi, ktorych vyzabijali krvilacni zidia so stareho zakona na cele s ich bohom sa da odhadnut na stovky tisic
Pôvodne zaslal guest636 - 30 október 2013 :  21:53:53


Guest, ako sa hovori: ,,Prrrrrrrrrr!"

Na cele s Bohom?!

Uvedomujes si vobec, co vlastne si napisal???!!!!!

Na cele s Bohom ani omylom!

A preco? Sleduj:
citácia:
Evanjelium podľa Lukáša - kapitola 13
34 Jeruzalem, Jeruzalem, ktorý zabíjaš prorokov a kameňuješ tých, čo boli k tebe poslaní, koľko ráz som chcel zhromaždiť tvoje deti ako sliepka svoje kuriatka pod krídla, a nechceli ste.
35 Hľa, váš dom vám ostáva pustý. A hovorím vám: Už ma neuvidíte, kým nepríde čas, keď budete hovoriť: "Požehnaný, ktorý prichádza v mene Pánovom."

Boh nam daroval slobodnu volu z nesmiernej lasky k nam, lebo ak ma byt laska laskou, musi byt uprimna a dobrovolna.

Ked Bozi lud hresil, Boh ho potrestal. A ak nepotrestal, tak tam sa zmiloval. A tam, kde tie milosti vysli navnivoc, tak tam Boh pouzil svoju spravodlivost a nakoniec takyto trest bol omnoho prisnejsi, ako ked by to milosrdenstvo nepouzil.

Lebo On nenavidi nepravost(=hriech).

Staci sa pozriet do Biblie a uvidis tam napisane, ze Bozi lud bol zajaty.

A potom konal pokanie a Boh ho vyslobodil.

A potom sa zas odvratil od Boha a Boh ho zas potrestal, a potom sa zas kajali...

Vidis aky dobry je Boh?

Ak by bol Boh len spravodlivy, vsetci by skoncili v pekle bez milosti.

Vsetko to su nezasluzene Bozie milosti z nesmiernej lasky k nam.

A co za to? Nepravosti.

Tak potom sa necuduj, preco Boh zatvrdil srdce tomu faraonovi a dalsie pripady, ktore sa ti nepacia.

A Bohu sa ma pacit vsetko to zlo, ktore tu je?????!!!!!!!!!!!!!!!

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 19 jún 2014 :  09:00:39  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Guest, prosim, podme sa este vratit k teme egyptanov a k tomu ako ty nesuhlasis s tym, ako Boh zatvrdil srdce faraona.

Nuz, ak si si z toho robil srandu a nezaujima ta odpoved, potom si Boha iba provokoval a => nechces sa dozvediet pravdu a zasluzis si od Neho poriadny trest, lebo si naschval utrhal Boziu Cest.

A ak si si z toho srandu nerobil a naozaj sa chces uprimne dozvediet, preco sa stalo, co sa stalo, preco Boh nakoniec toto vsetko urobil spolu s tym, ako v 10. rane vyhubil kazdeho jedneho egyptskeho prvorodeneho, preco aj toto Boh zoslal na egyptanov, taku tvrdu a tazku ranu a tak dalej.. tak ak ta naozaj zaujima, preco toto Boh urobil a este si sa to nedozvedel, tak ti odporucam si precitat 1 velmi zavaznu cas v knihe Mudrosti presne od kapitoly c. 10 a v tej kapitole od versa c. 15 sa zacina uvod, aj ten je dolezity, aby si sa dostal do toho deja, ktory sa vtedy odohraval, aby si to plnsie cele pochopil.

Takze ak ti naozaj zalezi na tom, ako to naozaj bolo a chces sa to dozvediet, chces vediet pravdu, preco Boh urobil, co urobil, tak si precitaj Knihu Mudrosti od kapitoly c. 10 a versa c. 15 az do konca, teda az do kapitoly c. 19 a versa c. 22.

Ked si si precital tento prispevok a ak si precitas tuto cast, dozvies sa pravdu a pravda ta oslobodi a pomoze ti a ukaze ti, v com vsetkom si sa mylil, len to musis uznat, ze si sa mylil, inak Boh zatvrdi tvoje srdce este viac a este viac tomu vsetkemu nebudes chapat, lebo On je nielen milosrdny, ale aj spravodlivy zaroven.

V Biblii sa Izraelitom vycita, ze aj napriek tomu vsetkemu, co sa stalo, vsetky tie zazraky a divy, co zazili, ze uz davno by mali mat ducha poslusnosti, bazne voci Bohu, ducha lasky k Bohu, ducha rozumu, uz davno mali mat v sebe ducha pochopenia a to vsetko su dary od Boha za vieru, lenze ta viera u nich nebola, a tak im to Boh nemohol darovat.

Je to nieco takehoto ako toto:
citácia:
,Ak uprostred pochybnosti skutocne hladas zachranu od Boha, Bohu to nevadi, lebo nakoniec ta tvoja pochybnost pritiahne blizsie k Nemu. V nepohodlnych dlhotrvajucich situaciach, ako su: choroba, tazkosti, chudoba a tomu podobne - clovek je zrejme pokusany, aby pochyboval o svojej schopnosti a ochote pomahat. To, co clovek predtym vo svojom zivote nezakusil, posobi uzkost, starost, paniku a pochybnost vo viere. Premoz svoju pochybnost! Pochybnost moze byt hriechom, ak ta odvadza od Boha - K pochybovacnosti, cynizmu a dalej: k zatvrdeniu srdca. Ak prides blizsie k Bohu, najdes silu doverovat Bohu, a tvoja viera porastie a bude silnejsia. Pochybnost prichadza, ak si dlhsiu dobu prestaneme vsimat vsetky dokazy. Boh dava kazdemu kopu dokazov, aby sme v Neho verili. Ak si das namahu a pozries sa spätne na Bozie zaznamy z tvojho zivota, porastie ti dovera, ktora bude fungovat v terajsej situacii. Tym, ze sa divas na Bozi zaznam z tvojho zivota, porastie ti dovera, ze riesenie je na ceste, - porasties v dovere, ze Boh prelomi tu tvoju doterajsiu situaciu. Zdolaj svoju pochybnost.

Takze tymto som ta chcel upozornit na nasledky nevery, na nasledky toho, co sa stane, ak neuveris, lebo to, co je napisane v Biblii, je pravda.

Nakoniec sam si si svojimi prispevkami ziadal, aby sa k tebe dostala pravda, nuz, tu ju mas, som zvedavy, ze ak sa ti uz dostala, co s nou spravis, ci budes za nu vdacny alebo ju nevdacne odvrhnes, dopredu ta varujem, ze ak ju nevdacne odvrhnes, nielenze pred Bohom budes vyzerat ako blazon (keby len blazon), ja nechcem vidiet co s tebou Boh urobi, ak toto ty odmietnes, ale sam si si to svojim pocinanim vypytal, tak nuz tu to mas a je len na tebe, co s tym urobis, ci sa nechas poucit a ci sa dobrovolne nechas poinformovat, preco Boh urobil, co urobil, (ak si sa to dozvediet chcel), a ak si sa to dozvediet nechcel, tak preco si potom pisal presny opak?

Nuz tu to mas a naozaj je len na tebe, co s tym urobis.

Tento prispevok je venovany aj ostatnym, ktori su na tom podobne, ako guest. Skor, nez si utvorit nazor na nieco, tak to treba dokladne premeriat a zvazit, ci je to pravdive a spravodlive.

Svedomie sa ozyva pred cinom, ale aj po cine. Takze dokonca aj ked to clovek nieco ohodnoti za nejake, tak potom sa hned este v nom ozve svedomie a opyta sa ho, ci naozaj aj po tom vsetkom a tak dalej je presvedceny o tom, o com je presvedceny, a je len na nas, ako sa zachovame.

Ja sa snazim byt ferovy.

Guest, aj keby som tento prispevok nenapisal, este stale by ta to neopravnovalo mat taky postoj k tomu, aky mas, lebo velmi dobre vies, co robili egyptania v minulosti a kazdy, kto cim hresi, tym potrestany byva, preto sa egyptanom dostalo az 10 egyptskych ran.

Lebo Boh je zivy a ma svoju Cest.

A preto nevyhubil vsetkych Izraelitov, lebo nechcel dopustit, aby si pohania namyslali, ze svojou mocou porazili Bozi lud.

Takze kvoli tomu, ze Bozi lud si urobil kadejake modly a zacal im sluzit a odklonil sa od Boha tak Boh ich zacal prisne trestat, je to napisane v Knihe Mudrosti v Mojzisovej piesni - proroctvo, co sa stane s Bozim ludom, ked sa dostanu do zasnubenej krajiny a stucneju - ze zabudnu na Boha a urobia si bohov z modiel.

Tu je Mojzisova piesen:
citácia:

v Knihe Deuteronómium - kapitole 32.

A naozaj keby nebolo pohanov Boh by nacisto vyhubil cely svoj lud, lebo sa odklonil od Neho a zacal sa klanat modlam.

Tu je ukazka, ze Bohu zalezi na Jeho vlastnej Cti. Len kvoli tym pohanom svoj lud uplne nevyhubil. Aby si nenamyslali, ze je to ich moc a sila.

Okrem toho ty si vzdy nieco najdes, kadejaku vyhovorku a neviem co vsetko este, a ja ti tu potom dam par textov a zmlknes, tak este si precitaj toto, lebo toto nie je normalne, co ty robis, guest, zamysli sa nad sebou:
citácia:
O svojhlavých deťoch
( Mt 11, 16-19; Lk 7, 31-35 )
Kto sa chce pravde protiviť, vždy si nájde zámienku, aby pravde vyhýbal.
Ani Židom nik nevedel hovoriť po chuti, lebo sa nechceli poddať pravde. Toto
im pripomenul i sv. prvomučeník Štefan vo svojej obrannej reči pred židovskou
veľradou: "Vy, tvrdošijní s neobrezaným srdcom a ušami, vy vždy odporujete
Svätému Duchu; vy takisto ako vaši otcovia" ( Sk 7, 51 ). Na toto myslel aj
Ježiš, keď im v podobenstve o svojhlavých deťoch povedal:
"Komuže prirovnám toto pokolenie? Podobá sa deťom, čo vysedávajú na
námestí a pokrikujú na svojich druhov: ,Pískali sme vám, a netancovali ste;
nariekali sme, a neplakali ste" ( Mt 11, 16-17 ). Môže sa tomuto pokoleniu
pískať, možno pred ním plakať, im je to jedno. Ukazujú sa už ranné zore
Božieho kráľovstva, spĺňajú sa tisícročné sľuby. Nadarmo to oznamoval sv. Ján
Krstiteľ, že "sekera je už priložená na korene stromov" ( Mt 3, 10 ). Všetko
márne. Tak Jánovi ako aj Ježišovi vytýkali spôsob ich života. Vytýkali pokoru i
sebazaprenie, lebo nemôžu pochopiť Božie kráľovstvo. "Prišiel Ján, nejedol a
nepil, a hovoria: ,Je posadnutý zlým duchom.´ Prišiel Syn človeka, je a pije, a
hovoria: ,Hľa, pažravec a pijan, priateľ mýtnikov a hriešnikov!" ( Mt 11, 18-
19 ).
Prísnosť Jánovho života, ako aj Kristova tichosť a miernosť, uznáva sa ako
skutočná múdrosť od tých, ktorí majú zmysel pre Božie cesty. Veď Ján Krstiteľ
svojou prísnosťou predstavoval neúprosnosť a tvrdosť Starého zákona, kým
Ježiš svojou miernosťou a vľúdnosťou predstavuje dobrá Nového zákona. Oba
spôsoby boli múdre a spravodlivé. Tí, ktorí to pochopili a uverili, v Kristovi
poznali Mesiáša a v Jánovi jeho Predchodcu.
Pre spásu ľudského pokolenia je vykonané všetko, ale svojhlavé pokolenie
odporuje. Ježiš Kristus preto karhá a vytýka ich nekajúcnosť. Karhá mestá
Korozain a Betsaidu, v ktorých vykonal najviac zázrakov. Boli očitými
svedkami jeho zázrakov a predsa nečinili pokánie. "Beda ti, Korozain! Beda ti,
Betsaida! Lebo keby sa v Týre a Sidone boli stali zázraky, ktoré sa stali u vás,
dávno by boli robili pokánie v kajúcom rúchu a popole. Preto vám hovorím:
Týru a Sidonu bude v deň súdu ľahšie ako vám..." ( Mt 11, 21-22 ).
Toto podobenstvo nám poukazuje na Božiu vôľu spasiť každého človeka.
Jeho starostlivá láska objíma všetkých. Zo svojej strany urobil všetko. Ide len o
to, aby sme aj my urobili všetko potrebné. Podobenstvo je tiež zjavením dobrého
srdca Ježiša Krista: "Pažravec a pijan, priateľ mýtnikov a hriešnikov", - je
dôkazom pravého človečenstva Pána a lásky k nám. Stal sa jedným z nás a
hľadal nás všade, kde žijeme: na cestách i v chráme, pri pohrebe i na svadbe, na
jazere i v horách. Nič nedal na to, že farizeji, ktorí sa považovali za pravých
znalcov zbožnosti, sa pohoršovali nad tým, že jedol s opovrhovanými mýtnikmi
a hriešnikmi.
Emauzský kňaz dr. Schacherle hovorí vo svojich spomienkach o tom, ako
stratil vieru v Ježiša Krista i Boha. Ako bohoslovec pri pobožnostiach krížovej
cesty, ktorú konal s inými, uvažoval, že je nemožné, aby Ježiš Kristus, ktorý je
považovaný za Boha, mohol tak trpieť ako obyčajný človek. Stratil vieru v Boha
a bojoval proti nemu. To je však prvá časť jeho príbehu.
Málokto však vie, že ten istý kňaz v druhej svetovej vojne zomrel v
koncentračnom tábore úplne zmierený s Bohom. Tu v hrôze koncentráku a jeho
utrpení pochopil Kristovu obeť, ktorú podstúpil za všetky duše. Spoznal, že to
nemohol urobiť obyčajný človek, ale Boh, ktorý z nekonečnej lásky k ľuďom
zostúpil na zem.
Podobenstvo o svojhlavých deťoch vyjadruje obraz nášho Pána, ktorý je nám
tak blízky a chce byť naším Božským priateľom. Čo všetko urobil z lásky k nám
už počas svojho pozemského života! Je preto namieste si položiť otázku, či
ideme vždy s patričnou dôverou k svojmu Božskému Bratovi a Spasiteľovi?!
Majme teda vždy o ňom jasnú predstavu, že je nekonečne dobrý, aby nás jeho
dobrota stále viacej k nemu priťahovala.

Vsetko, co mam, mam od Boha. Je to Bozie. Ja som len Jeho prostriedok.

Okrem toho vsetko co som ti tu napisal nemam zo seba, ale dostalo sa to ku mne, tak ja som to len podal dalej.

Cital som si Svate Pismo a viem z toho, aky je Boh a verim tomu. A vzdy, ked som nasiel nejake protirecenie a tak, tak som sa to snazil riesit a som si hovoril ze to nie je mozne aby si Boh sam sebe protirecil, ked uz o sebe hovori, aky je nekonecne Sväty a neviem aky cisty este a tak dalej... tak som hladal a nasiel som.

Ale este ani dnes mi niektore veci nie su jasne. To uz nechavam na Bohu, na Jeho svedomi, na Jeho vlastnej Cti, proste na Nom. Vsetko je to na Bohu a ake si to zariadi a urobi, take to bude mat, je to velmi jednoduche. Takze ja to uz viac nerozoberam a nestaram sa do toho a je mi to vsetko uplne jedno a neriesim to.

Ved Boh je Bohom na to, aby bol Boh a Boh by mal vediet konat nie ze aj bezomna, ale uplne ze bezomna, lebo je proste Bohom, tak by sa tak aj mal spravat, malo by Mu zalezat na Jeho nie ze slove, ale na Jeho vsetkych slovach, ktore vyslovil a tak dalej... a mal by si uvedomit, co vlastne chce a co nechce a tak dalej.

Vcera som sa napr. dozvedel zo Svateho Pisma, ze Boh by nestvoril nieco, co by nechcel stvorit. Takze => ak by sa Mu nieco nepacilo, neutvoril by to.

Preto stvoril, co stvoril. A zariadil si to tak, ze musi to byt spravodlive. Preto ti, ktori padli, padli.

Kazdu 1 bytost Boh povolal do spolocenstva s Nim, ale nie kazda Ho prijala. Vyber je na nas vsetkych a kazdy, kto si co zvoli, to budeme aj mat, aby to bolo spravodlive, a aby to bolo skutocne spravodlive, tak to bude tak, ako to bude podla Boha a ako sa Jemu bude chciet, tak take to bude, lebo On je Spravodlivost.

Pozemski vladari musia byt obcas aj nespravodlivi, lebo sa boja konkurencie ci co, aby neprisli o svoju moc a tak dalej.. je napisane vo Svatom Pisme, a dalej sa pise, ze: ale Boh nema konkurenciu, len On je Bohom a => je spravodlivy stale a nema sa coho bat, preto je taky, aky je. Nemusi sa bat, ze by prisiel o svoju moc a tak dalej... preto je spravodlivy a preto sa tak aj sprava - spravodlivo.

=> Boh nekonecne vsetko presahuje a nikto nie je ako On. †

1 Boh v 3 Osobach: Boh Otec, Jezis Kristus a Duch Svaty.


Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 19 jún 2014 :  16:22:19  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
... a zasluzis si od Neho poriadny trest, lebo si naschval utrhal Boziu Cest.
Pôvodne zaslal sinceretly - 19 jún 2014 :  09:00:39

potom mi oznam, kedy mam ocakavat ten tebou slubovany trest

na temu zatvrdenia srdca bohom som uz napisal vsetko co bolo treba napisat a nemam zaujem zachadzat do detailov, lebo nechcem dostat ban

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Kniha : Maria Simma – Dostaňte nás odtiaľto! Téma Next Topic: Mária Valtorta - Evanjelium, ako mi bolo odhalené  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06