Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťanská kultúra
 Stryper - kapela
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Kniha : Maria Simma – Dostaňte nás odtiaľto! Téma Next Topic: Mária Valtorta - Evanjelium, ako mi bolo odhalené
Strana: z 4

Leslie10

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2013 :  21:45:37  Zobraziť profil  Pridať Leslie10 do zoznamu priateľov
Dobry den, chcel by som sa Vas spytat, ci ste uz poculi o tejto kapele? Malo by to byt krestansky melodicky metal, ale chcel by som pocut aj Vase nazory, ci mate s nimi nejake skusenosti. Mam jeden obrazok z koncertu, ktora sa mi dost nepaci:

http://www.google.sk/imgres?um=1&sa=N&biw=1920&bih=936&hl=sk&tbm=isch&tbnid=44BZx9lfOfBb6M:&imgrefurl=http://en.wikipedia.org/wiki/Stryper&docid=5T4rGh-rnrROOM&imgurl=http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8e/Stryper_Concert_1986.jpg&w=532&h=355&ei=xkg_Uq_8HIffsgbKvoCYBw&zoom=1

Dakujem za Vase odpovede

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 73  ~  Člen od: 09 február 2013  ~  Posledná návšteva: 28 jún 2016 Upozorniť moderátora 

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2013 :  22:37:47  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Leslie,
americké kresťanstvo je odlišné, USA sú prevažne protestantská krajina. O to viac je tam potom hudby poznačenej ich vierou, či už metal, rap, dance, ... Počul som z toho niečo, ale priznám sa že mňa americká kultúra veľmi neoslovila. Len zo zvedavosti by som sa ťa opýtal, čo sa ti nepozdávalo na tej fotke. Počúvaš iba metal?

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Leslie10

Stav: offline

 Odoslaný - 23 september 2013 :  14:07:46  Zobraziť profil  Pridať Leslie10 do zoznamu priateľov
Ja mam taky pocit z tohto obrazka, ako keby zosmiesnili Jezisa, a Kriza... Ved Jezis zil v chudobe, atd. a tie svetla sa mi nejako nepozdavaju... A ja pocuvam vsetky zanre, ale v poslednom case som velmi citlivy na hudobny priemysel a ked hladam hudbu, tak vzdy tam dam Christian.... A ze preco? Preto, lebo v hudobnom, filmovom priemysle a proste v medii som sa velmi sklamal... Vid moju temu ohladne DragonForce...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 73  ~  Člen od: 09 február 2013  ~  Posledná návšteva: 28 jún 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 23 september 2013 :  21:16:42  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Hľadal som tam včera čo ťa mohlo pohoršiť, no nič ma nenapadlo. Technická výbava, teda aparatúra a osvetlenie patria k populárnej muzike, bez toho sa asi nedá.
Osobne si neviem predstaviť že by kresťan skrze metal získal nejaký duchovný úžitok, ponajviac nejaký hudobno-umelecký zážitok. Proti gustu žiaden dišputát, ja som od mala intenzívne počúval všetko možné - pop, rock, metal, jazzrock, klasiku, potom aj stredovekú cirkevnú hudbu, ... až som nedávno kupodivu skončil pri žánri elektronická tanečná hudba, ako napríklad house a podobné.
Apropo, všimol si si niekedy ako sa nosná kresťanská myšlienka v texte nepohodne so sprievodnou hudobnou stránkou, dokonca to býva až nevkusné? Uvediem tu jeden príklad znásilňovania - spojenie žalmu s trance hudbou, video:
Ziggybeats - Psalm 23 (original mix 2011)
http://www.ziggybeats.com/?page_id=17

Alebo čo povieš na tento kresťanský metal ku ktorému máš asi bližšie než k EDM.
Skupina Flyleaf:
http://www.godtube.com/watch/?v=ZG6PLNNX

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 25 september 2013 :  19:34:58  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Boh ma rad prirodzenost, ak sa pozries na krestansku povodnu hudbu a porovnas ju s krestanskou hudbou, ktora nieco prevzala zo sveta alebo aj toho viac, tak uz to nie je prava a cista krestanska hudba, ale taky mix a uz to nie je jednoducho ono, len si pust 1 piesen z davnych cias a porovnaj jej kvalitu s metalovou krestanskou piesnou. Uvidis, ze ta starsia bude zniet krajsie, plynulejsie, lepsie, lebo je od Boha a tie ostatne, ktore si zobrali priklad zo svetskej hudby, tu pravu podstatu tej krestanskej hudby kazia => tie svetsko-krestanske pesnicky kazia pravu podstatu krestanskych piesni a to sa Bohu nepaci, lebo ti, ktori vymysleli taketo krestansko-svetske piesne, si zobrali priklad aj zo sveta, a Boh chce, aby sme si brali priklad len od Neho, lebo len Boh-Otec je skutocna Pravda a vsetka skutocna pravda pochadza od Neho a len On urcuje co je pravda a co nie je a On vie najlepsie, co je pre nas dobre, tak by sme Ho mali pocuvat. Ja sa snazim.

Odporucam ti pocuvat nasledujuce radio:
citácia:

a podobne piesne, ktore sa v nom hraju, su vynikajuce, a svetsku hudbu uz vobec nepocuvam a ked ju pocujem niekde v obchode alebo inde, tak
su uplne nanic, ale to clovek zisti, az ked si da pauzu od svetskych pesniciek a zapocuva sa do tych Bozich, az potom spozna skutocnu kvalitu.

Ja som prestal pocuvat tie anglicke a ostatne pesnicky kvoli tomu, co som zistil, co vsetko je v nich umiestnene... su to velmi nebezpecne veci a treba si na to vsetko davat pozor.

Ak sa niekto uprimne snazi pacit Bohu, Boh mu posle to, na zaklade coho sa Mu potom bude dany clovek pacit, ale tieto veci najdu len ti, ktori ich chcu najst, inak ich jednoducho nenajdu, to je logicke, lebo kto hlada, najde.
Kto chce, hlada sposoby, kto nechce, hlada dovody. Tak si treba uvedomit, co vlastne chceme a potom to zistime (co chceme).

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 25 september 2013 :  22:14:58  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Téma hudby je ťažká, v tom sa myslím si človek nevie zorientovať tak ako vo veciach viery. Okrem toho som len typický konzument a nedokážem posúdiť či je svetská muzika pre kresťana škodlivá. Keď sa mi páči a nenudí ma, tak som za. Aj keď mám hudbu ako takú rád, nejako som sa jej prepočúval, zvlášť tej rockovej, a neviem čo by som si momentálne pustil, keby nebolo žánru EDM. Ale v piatok ako deň Ježišovej smrti bývam bez muziky. Inak za jej milú spoločnosť ďakujem Bohu.
Hento rádio z linku bude asi nemecké kresťanské, však? Keby som ovládal jazyky...

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2013 :  20:44:35  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
Hento rádio z linku bude asi nemecké kresťanské, však? Keby som ovládal jazyky...

a co tak toto?
citácia:

radio Lumen.
Ja to pocuvam striedavo - raz nemecke a raz Lumen.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2013 :  20:57:37  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Vďaka, inak rozhlas mám odjakživa rád, len v posledných rokoch ho zanedbávam kvôli internetu, a to je chyba. Ale aspoň Rádio Vatikán občas...

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 20 október 2013 :  23:45:33  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Sinceretly, už dávno som zbadal ako ma niekedy v srdci inšpiruje a tiahne do hĺbky k Ježišovi aj hudba, ktorú asi nezložili kresťania a teda sa radí k svetskej. Máš aj ty podobnú skúsenosť?
Aj dnes som náhodou objavil jednu pesničku (Ufo - Love To Love, z roku 1979), ktorá ma takto zaujala a rád by som ju tu uviedol ako chvíľu pre pesničku.
http://www.youtube.com/watch?v=M687f5m6QZw

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 21 október 2013 :  13:05:50  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Mam podobnu skusenost,
V Biblii je napisane: Všechno dobré je od Hospodina.
Ked som bol maly, pocuval som rockovu hudbu, ale potom som sa docital, ake nasledky obnasa pocuvanie takejto hudby a prestal som s tym:
citácia:

Bohu vdaka za tuto stranku. Pomohla mi vo viacerych veciach a neviem co by som robil bez tej stranky.

Potom som zacal pocuvat pesnicky, ktore mali prirodzene melodie, ale ked som ich tu umiestnil na toto forum, tak niekto tu napisal, ze to je reiki hudba alebo aka, tak aj s tym som potom prestal. Malo to nieco spolocne s New Age - zevraj to je taka hudba ci co.
1 z tych piesni som raz pocul v radiu Lumen, a raz 1 telefonujuci do tohto radia povedal, zevraj pustaju New Age hudbu.

Ked som cital tie svedectva ludi, ktori podstupili reiki liecenia, tak v kazdom 1 svedectve ludia popisovali nasledky, lebo Boh ak lieci, tak to robi zadarmo a vsetko, co nepochadza od Boha, tak to je velmi nebezpecne a Bohu sa take nepaci, ze doverujeme tym veciam nez Bohu.

Niekto si mozno polozi otazku, ako je to mozne, ze zlo ma medzi svojimi vecami aj dobre veci - ono ich pouziva na zle veci a to nie je od nich, to su ulovene veci, ktore ulupili Bohu, lebo v Biblii je napisane, ze vsetko dobre je od Hospodina. => Boh nechce, aby sme pouzivali veci, ktore Mu boli ukradnute, On chce, aby sme pouzivali Jeho prostriedky, ktore nam dava z lasky k nam.

A ja uz anglicke pesnicky nepocuvam, lebo:
citácia:

a je to velmi nebezpecne, anglictina je velmi nebezpecny jazyk a treba si na take veci davat pozor.
V radiu Lumen zvyknu ist aj anglicke pesnicky, tak ja ak nieco pocuvam, tak jedine toto:
citácia:

a radio Lumen zvyknem pocuvat vecer a niekedy som zvykol aj cez den.

a este si prezrite toto ak budete mat zaujem:
citácia:



Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 21 október 2013 :  20:42:59  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Takže ty si na sebe nezbadal žiadny negatívny vplyv počúvania populárnej muziky, pokým ťa o ňom nepresvedčili iní? Takéto správy nemusia byť spoľahlivé, môže ísť aj o podvrh Diabla. Ten sa teší každému fundamentalizmu lebo je otroctvom a temnotou. Ak raz kresťanské weby uvedú že sladkosti sú pokušenie inšpirované Diablom, čo urobíš?

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 22 október 2013 :  09:25:36  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
sinceretly, ty mi si si mal nick zmenit na "zevraj"

uroven tvojich prispevkov je mizerna, ale zase si ma raz prekvapil, ako hlboko moze niekto klesnut; clovek ti pracne vysvetli, ze podprahove spravy a backtracking je nezmysel, ty nad tym mavnes rukou a o par mesiacov veselo dalej siris svoje nezmysly - iroven ignorancie je u tebe vysoka

v tom druhom clanku je hned na zaciatku spomenuty James Vicary ako objavitel a priekopnik podprahovych sprav a taki ako ty lacno skocia po senzacii, lenze co sa uz velmi nespomina je fakt, ze Vicary priznal, ze islo o podvod z jeho strany a manipulaciu s datami

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 22 október 2013 :  15:06:09  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
Takže ty si na sebe nezbadal žiadny negatívny vplyv počúvania populárnej muziky, pokým ťa o ňom nepresvedčili iní?

Koki, ty nemozes vediet vsetko. Kazdy moze vediet a vie len urcite veci a nie vsetko. Odkial mozes vediet, ze som na sebe nezbadal ziadny negativny vplyv pocuvania popularnej muziky?

Ak nieco vplyva na cloveka, tak to na neho vplyva, a je jedno, ci o tom vie alebo nie. Ja az po tom vsetkom, ako som spoznal pravdu, ako to je, som zistil, ake je to skodlive a nebezpecne. Velmi nebezpecne. A ze si na to treba davat velmi velky pozor.

A o tom ma nepresvedcil nikto - slobodne som skumal, spoznaval a prosil som Boha o pomoc, aby mi pomohol spoznat pravdu a dnes ju uz viem - aka je pravda v tych veciach, ktorymi som sa zaoberal.
Neviem co by som robil bez Bozej (po)moci. Som uplne na Neho odkazany a bez Boha sa neda urobit nic.

citácia:
Takéto správy nemusia byť spoľahlivé, môže ísť aj o podvrh Diabla. Ten sa teší každému fundamentalizmu lebo je otroctvom a temnotou.

a ty to odkial vies? Si vseved? Zaoberal si sa tym? To, ze si tu napisal svoj nazor na to, este neznamena, ze to logicky musi byt aj pravda.
Dokazom toho je aj to, ze tam padlo slovicko nemusia.

citácia:
Ak raz kresťanské weby uvedú že sladkosti sú pokušenie inšpirované Diablom, čo urobíš?

V Biblii je napisane, ze:
citácia:
Všechno dobré je od Hospodina

Boh nam daroval to, co nam daroval, aby sme sa o to starali a aby sme to zveladovali a so sladkostami to je tak ako s jedlom - netreba to prehanat, jedlo nam pomaha k tomu, aby sme neumreli od hladu, sluzi tu na nasytenie a podobne to je aj so sladkostami - aj oni pomahaju, ak napr. niekto pocituje nedostatok cukru vo svojom tele a ak taky clovek zvykne odpadavat z nedostatku cukru, tak jemu to pomoze. Vsetky tie dobra od Boha treba uzivat mudro a s rozumom.

citácia:
sinceretly, ty mi si si mal nick zmenit na "zevraj"

uroven tvojich prispevkov je mizerna, ale zase si ma raz prekvapil, ako hlboko moze niekto klesnut; clovek ti pracne vysvetli, ze podprahove spravy a backtracking je nezmysel, ty nad tym mavnes rukou a o par mesiacov veselo dalej siris svoje nezmysly - iroven ignorancie je u tebe vysoka

v tom druhom clanku je hned na zaciatku spomenuty James Vicary ako objavitel a priekopnik podprahovych sprav a taki ako ty lacno skocia po senzacii, lenze co sa uz velmi nespomina je fakt, ze Vicary priznal, ze islo o podvod z jeho strany a manipulaciu s datami

guest, teraz vaham, ci ti tu mam nie ze nieco, ale zase ani vsetko - lebo ja som vsetko nevidel, ale mozem povedat, ze je toho viac nez dost. A pevne verim tomu, ze ak by si videl to, co by si videl, tak ze uz viac by si nepisal taketo prispevky. Boh nechce, aby sme si navzajom zasahovali do slobodnej vole a aby sme sa medzi sebou hadali, a ja davam niekomu veci len vtedy, ak o ne ma seriozny zaujem, inak to nema zmysel takemuto cloveku tieto veci davat, lebo moze sa pozriet na nejaku cast z celku a hned si na to utvori svoj zaver, a zavery ak maju byt pravdive a spravodlive, tak sa zvycajne robia z celeho celku a tak by sa aj mali v skutocnosti robit. Ja sa snazim robit pravdive a spravodlive zavery. Bez Bozej pomoci to nejde.
Takze ak budes mat cas hladat pravdu, ako sa veci maju namiesto vedy, ktorej o pravdu nejde, ako si pisal, tak potom sa ozvi.
Dokaz - aby si si ma zas nedal do ignoru za to, ze udajne podla teba klamem:
citácia:
tiez o vedeckom poznani nehovorime ze je pravdive, ale ze je v zhode so skutocnostou (veda sa nezaobera pravdou ci pravdivostou, to je oblast filozofie)

Btw. ked sme uz pri tom - este stale si sa mi neospravedlnil za to v minulosti, len si si ma dal prec z ignoru po dlhsom case a to bolo vsetko. Aj to je furt lepsie ako nic - aspon si sa nad tym zamyslel a odobral si si ma z ignoru, lebo ked by si mal pravdu, tak by si bol urazeny zjavne nastalo, ale takto prave urazenie nevyzera - to, ako si sa zachoval - ze si si ma potom odobral z ignoru. Prava urazka vyzera inak.

Boh nam daroval slobodnu volu z lasky k nam, ktoru On plne respektuje. Ak teda chces, aby som ti zreferoval vsetko to, na co som prisiel, tak prosim, ja ti to zreferujem, ale dokazovat ti nic nebudem, lebo tym by som zasiahol do tvojej slobody.

Clovek nic nema od seba, vsetko ma od druhych. V Biblii je napisane, ze:
citácia:
Všechno dobré je od Hospodina

=> vsetko dobre je od Neho. Nic nemam od seba. Vsetko je to Bozia (po)moc. Bohu vdaka za nu. Velmi si to cennim.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 22 október 2013 :  20:45:06  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Sinceretly, každý máme svoje vlastné skúsenosti zo života, a čo sa hudobného umenia týka, vnímam ho ako úžasný Boží dar. Preto nechápem že ma niekto chce varovať pred akýmsi nebezpečenstvom hroziacim z počúvania muziky pretože je populárna a pretože ju urobili neveriaci umelci, alebo preto lebo sa mu jednoducho nepáči. Napadá ma že takéto názory možno zastáva človek ktorého podviedol Zlý, aby odvrhol ten dar, alebo ide o niekoho kto zatrpkol na dnešný svet bez Boha, a odsudzovanie svetského je u neho formou potláčanej agresivity alebo úniku. Potom niet divu že tu máme kresťanský fundamentalizmus, ktorý vída hriech a Satana aj tam kde nie je.
Pred pár dňami som natrafil na koncertný videozáznam istej legendárnej metalovej kapely ktorú som ani príliš neobľuboval, ale jednako som si to s veľkým záujmom pozrel celé, trvalo to cez sto minút. Môžeš mi veriť že po celú tú dobu mi horelo srdce túžbou po spáse každého jedného zúčastneného a duchom som tam bol medzi nimi. A teraz mi niečo hovor...

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 22 október 2013 :  21:30:38  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Kazdy mame svoje skusenosti, ktore sme zazili. Svati, ktori tu zili, tak niektori z nich sa uplne vzdali svetskych veci, aj svetskej hudby a Boh im zosielal nebesku hudbu priamo z Neba na znak lasky k nim, ze Ho miluju a takto sa im odvdacil za to, ze Ho takto pekne nasleduju a dal im aj signal, ze toto je Jemu mile tym pocinanim.

Zistil som, ze Boh ma rad prirodzenost a vsetko, co robi On, je velmi prirodzene a vsetko na tomto svete je velmi prirodzene - kazda 1 akcia ma svoju reakciu, vsetky skutky maju svoje nasledky, ci uz dobre alebo zle a je to takto vsetko velmi prirodzene.

A v 1 knihe som sa docital, ze Boh nema rad svetsku hudbu a teraz ked porovnam krestansku svetsku hudbu, ktorou krestania oslavuju Boha s krestanskou nebeskou hudbou, tak ta nebeska je Bohu milsia a to sa ani neda porovnat Bozia prava prirodzena hudba od neprirodzenej svetskej hudby.

A clovek si ani neuvedomuje, ake vselijake symboly ukazuje pri spievani rockovych piesni alebo ich pocuvani na koncertoch a podobne, je to velmi nebezpecne, a ked som pocul 1 z tychto svetskych piesni, ako sa spievalo o Bohu prostrednictvom tej piesne a to boli krestania, ktori to spievali a podavali veriacim, tak ja ked som to videl v telke, tak som sa zhrozil a hovoril som si, ze preco, preco to robia... ze to je hrozne a ani nevedia co robia, je to proste miesanie ciernej s bielou, a to Boh nenavidi. Lebo pravda je len 1 - Boh je Pravda a vsetko ostatne, co ma nejake odtiene, tak to uz nie je biela farba, ale patri to do skupiny ciernej farby.
=> pravda je 1 a klamstiev je vemi vela, ale pravda bude vzdy pravdou a pravdou je len to, co povazuje Boh za pravdu, lebo On je Pravda a len On ma pravo urcovat, co je dobre a co je zle, lebo nekonecne vsetko presahuje a ma nekonecny mozog a rozum.

Ak je niekto v kolektive najmudrejsi a najrozumnejsi zo vsetkych ostatnych, tak ostatni ho chcu mat za svojho vodcu, a kedze je Boh nekonecne mudry a rozumny, => je mu mozne plne vo vsetkom slepo doverovat, lebo je sväty, cisty a niet v nom lzi, lebo Boh je Pravda.

Boh nam daroval slobodnu volu z lasky k nam a je len na nas, ako pouzijeme to, co nam dal.

Su len 2 typy zmyslania - zmyslanie s Bohom alebo zmyslanie proti Bohu, 3. typ neexistuje.

Boh je Pravda a treba Ho neustale prosit o to, aby nam pomahal, lebo ak niekto miluje pravdu, tak pojde za nou, Boh je Pravda, treba ist za Nim, je to velmi dolezite a bez Jeho pomoci to nejde.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 22 október 2013 :  21:45:42  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Ak sa chceš a dokážeš postiť od hudby ktorá pre teba niečo znamená, nedbám. Pre mňa by to bolo ťažké, lebo obľúbená hudba mi robí nenahraditeľnú spoločnosť po večeroch, samozrejme nie na úkor modlitby. Takých čo od života veľa nedostali potešuje aspoň hudba, za ktorú treba poďakovať.
"31 Či teda jete, či pijete, či čokoľvek iné robíte, všetko robte na Božiu slávu." [1Kor10/31]
Keby Boh nemal rád hudbu, iste by nám to dal na vedomie v Desatore.

Mimochodom, teraz som si pustil iný koncert a pozerám či chlapcov z Iron Maiden nepohltila svetská sláva a neprijali pozvanie k slobodomurárstvu, ako sa to vplyvným ľuďom stáva. Lebo neviem čomu pripísať tú čudnú symboliku na scéne.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 23 október 2013 :  09:39:17  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
guest, teraz vaham, ci ti tu mam nie ze nieco, ale zase ani vsetko - lebo ja som vsetko nevidel, ale mozem povedat, ze je toho viac nez dost. A pevne verim tomu, ze ak by si videl to, co by si videl, tak ze uz viac by si nepisal taketo prispevky. Boh nechce, aby sme si navzajom zasahovali do slobodnej vole a aby sme sa medzi sebou hadali, a ja davam niekomu veci len vtedy, ak o ne ma seriozny zaujem, inak to nema zmysel takemuto cloveku tieto veci davat, lebo moze sa pozriet na nejaku cast z celku a hned si na to utvori svoj zaver, a zavery ak maju byt pravdive a spravodlive, tak sa zvycajne robia z celeho celku a tak by sa aj mali v skutocnosti robit. Ja sa snazim robit pravdive a spravodlive zavery. Bez Bozej pomoci to nejde.
Pôvodne zaslal sinceretly - 22 október 2013 : 15:06:09
to su co za taraniny? ty nechapes, ze podprahove vnimanie je sprostost? ze autor toho terminu a metody sa priznal, ze sfalsoval svoj vyskum? co na tom si nepochopil? ty nie si schopny porozumiet, ze rozsirujes lzive tvrdenia?

citácia:
Takze ak budes mat cas hladat pravdu, ako sa veci maju namiesto vedy, ktorej o pravdu nejde, ako si pisal, tak potom sa ozvi.
Pôvodne zaslal sinceretly - 22 október 2013 : 15:06:09

u teba pravdu nenajdem

citácia:
Btw. ked sme uz pri tom - este stale si sa mi neospravedlnil za to v minulosti, len si si ma dal prec z ignoru po dlhsom case a to bolo vsetko. Aj to je furt lepsie ako nic - aspon si sa nad tym zamyslel a odobral si si ma z ignoru, lebo ked by si mal pravdu, tak by si bol urazeny zjavne nastalo, ale takto prave urazenie nevyzera - to, ako si sa zachoval - ze si si ma potom odobral z ignoru. Prava urazka vyzera inak.
Pôvodne zaslal sinceretly - 22 október 2013 : 15:06:09
zabudol si na moznost, ze som si ta do ignore nikdy nedal

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 23 október 2013 :  09:45:29  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
A v 1 knihe som sa docital, ze Boh nema rad svetsku hudbu a teraz ked porovnam krestansku svetsku hudbu, ktorou krestania oslavuju Boha s krestanskou nebeskou hudbou, tak ta nebeska je Bohu milsia a to sa ani neda porovnat Bozia prava prirodzena hudba od neprirodzenej svetskej hudby.
Pôvodne zaslal sinceretly - 22 október 2013 : 21:30:38
mozes mi demonstrovat tu "krestansku nebesku hudbu"?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 23 október 2013 :  10:55:51  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
sinceretly

citácia:
Boh nam daroval slobodnu volu z lasky k nam a je len na nas, ako pouzijeme to, co nam dal.




stale to tvrdim... ale zakazdym mi to katolik vyvracia ze to tak nie je

citácia:
Zistil som, ze Boh ma rad prirodzenost


ako si to zistil ?



„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 23 október 2013 :  17:34:49  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
Ak sa chceš a dokážeš postiť od hudby ktorá pre teba niečo znamená, nedbám. Pre mňa by to bolo ťažké, lebo obľúbená hudba mi robí nenahraditeľnú spoločnosť po večeroch, samozrejme nie na úkor modlitby.

Bezohladu na to, aka kvalitna je piesen, ak raz na nej clovek vidi, ze je v nej nieco zle, tak ja sa od takychto piesni stranim a davam si na ne velmi velky pozor a je mi jedno ake su kvalitne, prepacovane a neviem co vsetko, ak uz su v tej hudbe skodlive veci, ktore sa navyse Bohu nepacia a ktore sa Mu tymto posmievaju, tak ja take pocuvat nebudem a ani nepocuvam a dufam ze ani nikdy uz viac pocuvat nebudem, som velmi rad za to, ze som natrafil na vsetko to, na co com natrafil a na zaklade coho som sa mohol zmenit. Velmi mi to pomohlo.

citácia:
Takých čo od života veľa nedostali potešuje aspoň hudba, za ktorú treba poďakovať.

to ano, ale ked by si vedel, co vsetko sa skryva za 1 takou svetskou pesnickou... ja mam k nim odpor, tie svetske pesnicky, v ktorych su nebezpecne veci, nie su Bohu mile ani omylom.

citácia:
"31 Či teda jete, či pijete, či čokoľvek iné robíte, všetko robte na Božiu slávu." [1Kor10/31]
Keby Boh nemal rád hudbu, iste by nám to dal na vedomie v Desatore.

Tu ide o to, co vsetko sa do takej svetskej hudby dava-vklada. O to tu ide, nie o hudbu. Lebo hudba je hudba - ale aka? Nie je hudba ako hudba, kazda je ina.

citácia:
Mimochodom, teraz som si pustil iný koncert a pozerám či chlapcov z Iron Maiden nepohltila svetská sláva a neprijali pozvanie k slobodomurárstvu, ako sa to vplyvným ľuďom stáva. Lebo neviem čomu pripísať tú čudnú symboliku na scéne.

mam otazku, ty pocuvas take pesnicky?
Ja odkedy so zistil, co vsetko sa umiestnuje do takychto piesni, tak si uz davam pozor na vsetky svetske pesnicky a drzim sa od toho co najdalej a nechcem mat s tym nic spolocne. A teraz ked sa na to tak pozriem s odstupom casu, tak je to aj dobre, ze som vypustil vsetky tieto pesnicky a ze som ich prestal pocuvat, som takto omnoho slobodnejsi a zistil som, ze hudbu ani nepotrebujem. Jedine, co potrebujem, je jedno - Boh. Bez Neho som na dne, bez pesniciek zit dokazem, ale bez Boha nedokazem zit ani omylom. Kazdy, kto pocitil co i len tu najmensiu cast opustenosti, v ktorej citil, ze mu nieco chyba a ze je nespokojny a odrazu uplne zufaly a akokeby ho niekto, kto bol s nim, opustil v tychto chvilach, tak ti, ktori si toto prezili, velmi dobre vedia, o com tu teraz pisem.
Ten, Ktory tu je s nami, je Boh. To On nas vtedy v skutocnosti zobral do svojho narucia a prestali sme Ho vnimat, ze je vedla nas, lebo vedla nas v tychto chvilach nebol - my sme vtedy boli v Jeho naruci, dokaz je tu:
citácia:
STOPY V PIESKU

Jednej noci sa mi prisnil sen.
So svojim Panom som po pobrezi kracala.
Na temnom nebi sa premietali obrazy z mojho zivota.
Zivotny pribeh sprevadzalo dvoje stop v piesku,
jedny slapaje moje, tie druhe patrili mojmu Panovi.
Ked sa mi zjavil posledny obraz,
pozrela som za seba na tie vyslapane stopy,
a ake bolo moje prekvapenie!
Vidim, ze nejeden raz
sa v piesku crtaju len jedny stupaje.
A byvalo to prave v tych najtazsich
a najsmutnejsich obdobiach mojho zivota.
Dlho mi to nedavalo pokoj,
az som sa v rozpakoch k Panovi obratila:
"Pane, ked som sa rozhodla nasledovat Ta, slubil si,
ze celou cestou pojdes so mnou a budes sa mi prihovarat.
Ale videla som, ze v tych najbolestnejsich chvilach mojho zivota sa
v piesku crtali len jedny slapaje.
Vskutku nechapem, ako si ma mohol nechat samotnu,
ked som Ta najvacsmi potrebovala."
On zasepkal: "Dieta moje drahe, mam ta rad
a nikdy ta samotnu nenecham,
nikdy, ani ked dolahne tarcha zivota
a osud ta bude skusat.
Tie jedny stopy, ktore si videla,
zostali prave z chvil, ked som ta niesol..."

Margaret F. Powersova

dalej ku guestovmu prispevku:
pravda vyjde najavo. Ak sa niekto modli k Bohu, aby vysla pravda najavo, tak je to sice pekne, ale skor sa treba modlit za to, aby ta pravda vysla najavo skor, aby sme sa este mohli zmenit, lebo potom uz taku sancu mat nebudeme. A aby sme pravdu nielen spoznali, ale aby sme aj podla nej zili, lebo Boh je Pravda a On chce, aby sme boli sväti, lebo On je sväty.

velmi ma zaujala tato reakcia:
citácia:
zabudol si na moznost, ze som si ta do ignore nikdy nedal

a co povies na toto?:
citácia:

stlacte vsetci CTRL F a napiste: ignore
po tomto guestovom prispevku dlhsiu dobu guest nereagoval na moje prispevky, ale po dlhsom case zacal, => odobral si ma z ignore.

citácia:
mozes mi demonstrovat tu "krestansku nebesku hudbu"?

preco by som mal, ked takym veciam neveris?
Ci?
A okrem toho - ja nie som ziaden svätec a Boh tu nebesku hudbu zosielal svätym ludom, ktori zili tu na tejto Zemi a vzdali sa svetskych veci z lasky k Bohu, v historii tychto ludi to je urcite niekde napisane, lebo ja som to pocul asi v radiu Lumen alebo kde, ale malo by to byt niekde v ich zivotopisoch.

a este k tomu, co so napisal:
citácia:
Boh nam daroval slobodnu volu z lasky k nam a je len na nas, ako pouzijeme to, co nam dal.

preco takato reakcia?:
citácia:
stale to tvrdim... ale zakazdym mi to katolik vyvracia ze to tak nie je

podme s anad tym zamysliet - mozes sa slobodne rozhodnut, co urobis? Ak ano, mas slobodnu volu od Boha, Ktory ta stvoril.

a k tomu, co som zistil:
citácia:
Zistil som, ze Boh ma rad prirodzenost

padla otazka:
citácia:
ako si to zistil ?

ono je to vsetko velmi prirodzene a clovek si to hned neuvedomi, na niektore veci pride az neskor, ak sa niektore veci napr. opakuju alebo to nejako suvisi s tym opakovanim, ze vzdy pri tom a tom to dopadlo tak a tak... je to proste vsetko velmi prirodzene a ak niekto napriklad skodi druhym, tak Bozie mlyny melu pomaly, ale isto. Ak sa niekto sprava k ludom zhovievavo, dobre a priatelsky, tak ti ludia mu to vracaju vo vselijakej podobe, a to sa potom na tom cloveku aj odrazi, lebo Biblia hovori, ze vsetko dobre je od Hospodina.
Ak teda niekto niekomu praje dobro a skore uzdravenie a podobne, tak je to smutne, ze v dnesnych casoch ludia tieto veci beru ako frazy.
A je to zaujimave, taky paradox, ze tie zle veci beru ludia uplne vazne so vsetkou vaznostou a aj veria tomu, ze to je vazne a aj ucinne, a ako velmi, ale ked si dame ku kazdej takejto veci opak - ak si k tym zlym veciam predstavime opaky, tak zistime, ze vsetky tie dobre veci uz povazujeme len za obycajne frazy, ale aj napriek tomu maju svoju silu a ta sila pochadza od Boha a to On zosiela tie dobra ludom, lebo vsetko dobre je od Neho.

Ja ked som bol maly a pozrel som sa na vsetky tie zle veci, ktore sa deju, tak to bolo zaujimave, ze im som veril a ked som si predstavil opaky k tym situaciam - tak som si nebol celkom isty, ze ci by som tomu mal verit, ale tak som si povedal, ze ak existuje zlo, logicky musi existovat aj dobro a ze aj ked dokazy toho, ze to zlo tu je, ze ich je viac nez dost a ze tych dobrych dokazov tu je malo, ja som vtedy vela o takychto veciach nevedel a na 1 strane som nevidel ziadne dobro, ktore sa udialo a na tej druhej som ich videl, len som tak premyslal, ze ako je to mozne, ze vidim, co s adeje vo svete - to zlo a to dobro, ze ak teda verim tomu, ze to zlo existuje, preco potom neverim tomu, ze existuje aj dobro? Tak potom som sa nad tym zamyslel a urobil som taky zaver, ze ten Boh predsalen musi existovat a aj existuje.
Lebo na 1 strane som si nebol celkom isty, ci skutocne dobro existuje a na tej druhej som videl vsetko to, co sa stalo a ked som to porovnal so zlom - ze ako ho vnimam, tak ja som veril, ze existuje a ako velmi je realne, ze to nie je mozne, aby neexistovalo zlo, ved kolko zla tu je v tom svete - 1 dokaz za druhym, a tie dokazy s tym dobrom - ich bolo zalostne malo a na tej druhej strane ked som s ana to pozrel tak ich bolo 0 ale ked som sa na to pozrel poriadne, tak som zistil, ze predsalen to dobro existuje. Tak potom uz bezohladu na vsetky tie myslienky som si povedal, ze Boh skutocne existuje a ze je naozaj zivy. Takze zistil som, ze Boh existuje - veril som tomu, ze to dobro existuje, aj ked ho tak uplne nevidim, ale existuje, veril som tomu na zaklade tych zlych veci, ktore tu su a este ked som sa na to pozrel poriadne do hlbky, tak vzdy som dosiel k zaveru, ze to dobro naozaj existuje a vzdy sa mi vybavovali tie myslienky neverit dobru, ale ked som sa nad tym vsetkym tak zamyslal, tak som zmyslal fer voci pravde a dopadlo to tak, ze verim v Boha a som Bohu vdacny za to, ze som veriaci. To dobro skutocne existuje a uvidiet ho moze kazdy, ale len pod 1 podmienkou - oci mat nestaci, treba ich aj otvorit, a nestaci ich len otvorit, treba sa aj pozriet pravde do oci, aka v skutocnosti je, lebo len tak je mozne spoznat pravdu - ak ju bude clovek uprimne zo svojho vnutra hladat, tak ju aj najde, lebo kazdy, kto hlada, najde, ale najde to len vtedy, ak to najst naozaj chce, v opacnom pripade to jednoducho nenajde. Je to prirodzene, je to tak. To, ze to vsetko je velmi prirodzene potvrdzuje tu prirodzenost - ze vsetko to, co sa okolo nas deje, sa skutocne deje bezohladu na to, ci niekto niecomu veri alebo nie, ci si niekto mysli ze nieco existuje alebo nie - pravda bude vzdy len jedna. Boh-Otec je Pravda, On je Otcom Pravdy, vsetka pravda pochadza od Neho a len On ma pravo urcovat a aj urcuje, co je pravda a co nie je pravda, lebo (zas sa budem opakovat:-musi to byt, aby to bolo presne) lebo On je Pravda.

Chvala Bohu za to, ze je ferovy, aj ked mu to je v niektorych, ked nie vsetkych pripadoch, na skodu.
Milujem pravdu, milujem Boha, milujem Jeho zakony, vdaka Bohu za to, ze je, existuje.

Chvala Bohu Otcu, Jezisovi a Duchu Svatemu za to, aki su.
Chvala Svatej Bozej trojici za toto vsetko:
citácia:
8 Zákon Pánov je dokonalý, osviežuje dušu. Svedectvo Pánovo je hodnoverné, dáva múdrosť maličkým. 9 Rozhodnutia Pánove sú správne, potešujú srdce. Prikázania Pánove sú jasné, osvecujú oči. 10 Bázeň pred Pánom je úprimná, trvá naveky. Výroky Pánove sú pravdivé a všetky spravodlivé. 11 Vzácnejšie sú než zlato, než veľký drahokam, sladšie sú než med, než medové kvapky z plástu. 12 Tvoj služobník sa v nich vzdeláva; veď kto ich zachováva, dostane hojnú odmenu. 13 Kto však vie o všetkých svojich poblúdeniach? Očisť ma od chýb, ktoré si neuvedomujem, 14 a svojho služobníka zachráň od pýchy, aby ma neovládala. Tak budem bez škvrny a čistý od veľkého hriechu. 15 Nech sa ti páčia slová mojich úst i rozjímanie môjho srdca pred tvojou tvárou. Pane, ty si moja pomoc a môj vykupiteľ.

to, aky je Boh, to sa neda ani popisat. On nekonecne vsetko presahuje a clovek si ani neuvedomuje, ako velmi zalezi Bohu na tom vsetkom, na com Mu zalezi a clovek ani nevie a ani si neuvedomuje, aky je Boh dobry.
Vsetko dobre je od Hospodina. Jezis Kristus povedal, ze nikto nie je dobry, iba Boh-Otec. Lebo to On vymyslel system lasky, Boh je zo svojej podstaty laska a Boh ma pre mna nekonecnu hodnotu.
On vie najlepsie, co je pre koho a pre nas dobre, lebo nas stvoril a nekonecne vsetko presahuje, je nekonecne mudry a rozumny. A v kazdom 1 kolektive, kde je najmudrejsi a najrozumnejsi clovek zo vsetkych ostatnych, tak ti ostatni ho zvycajne chcu mat za svojho vodcu, a teraz to porovnajte s Bohom - On nekonecne vsetko presahuje, On je Ten, Ktoremu je mozne plne, bezhranicne slepo a laskyplne doverovat, lebo je nekonecny, nekonecne mudry a nekonecne rozumny a kazdy, kto skuma vsetko to, co robi Boh, dojde k zaveru, ze Boh je dobry a vsetky tie dobra su od Neho, este aj v Biblii to je napisane:
citácia:
Všechno dobré je od Hospodina

Mame slobodnu volu, ktoru nam daroval Boh z lasky k nam, aj mozog a rozum, aby sme premyslali, tak premyslajme, lebo je to dolezite. A nie je dolezite, ci premyslame, dolezite je to, AKO premyslame, lebo su len 2 druhy zmyslania - zmyslanie s Bohom alebo zmyslanie proti Bohu, 3. typ zmyslania neexistuje.
Ak chcete, zamyslite sa nad tym. Ja som sa zamyslel a dopadlo to tak, ako to dopadlo.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2013 :  09:52:27  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
velmi ma zaujala tato reakcia:
citácia:
zabudol si na moznost, ze som si ta do ignore nikdy nedal

a co povies na toto?:
citácia:

stlacte vsetci CTRL F a napiste: ignore
po tomto guestovom prispevku dlhsiu dobu guest nereagoval na moje prispevky, ale po dlhsom case zacal, => odobral si ma z ignore.
Pôvodne zaslal sinceretly - 23 október 2013 : 17:34:49

clovece, ty si si bud prefetoval mozog niecim velmi silnym a stal sa z teba magor, alebo si sa magorom narodil pretoze tvoje myslienkove pochody su uplne scestne a pripominaju mi dobu, ked som mal takych 15-16 rokov a sledoval som sfajcenych kamosov pri ich blaznivych rozhovoroch

prezradim ti tajomstvo - ked oznamim, ze si niekoho davam do ignore, tak si ho v skutocnosti do ignore nedam z troch dovodov: po prve ak ma taky clovek otravuje pisanim, tak potom zvycajne prestane; po druhe, co je dolezitejsie, taky clovek pise inym sposobom, ked si mysli, ze iny clovek nevidi co o nom pise a po tretie, dat si niekoho do ignore je pre mna dokaz, ze som zlyhal v diskusii

citácia:
preco by som mal, ked takym veciam neveris?
Pôvodne zaslal sinceretly - 23 október 2013 : 17:34:49

cize nie si ochotny demostrovat tu "krestansku nebesku hudbu"?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2013 :  12:09:41  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
cize nie si ochotny demostrovat tu "krestansku nebesku hudbu"?

vtedy som si myslel, ze myslis tu hudbu, ktori poculi svätci, ked zili tu na tejto Zemi.

A ak chces vidiet, ako vyzera krestanska nebeska hudba, tak si vypocuj toto vsetko od zaciatku az do konca:
citácia:

prosim, vypocuj si tie pesnicky vsetky. Dakujem. Toto je hudba, ktora sa Bohu paci a ktora je Jemu mila.

a este by som sa ta chcel opytat, co vsetko si si tym chcel dokazat tymi vsetkymi nadavkami, ktore si napisal, to by ma fakt zaujimalo:
citácia:
clovece, ty si si bud prefetoval mozog niecim velmi silnym a stal sa z teba magor, alebo si sa magorom narodil pretoze tvoje myslienkove pochody su uplne scestne a pripominaju mi dobu, ked som mal takych 15-16 rokov a sledoval som sfajcenych kamosov pri ich blaznivych rozhovoroch

prezradim ti tajomstvo - ked oznamim, ze si niekoho davam do ignore, tak si ho v skutocnosti do ignore nedam z troch dovodov: po prve ak ma taky clovek otravuje pisanim, tak potom zvycajne prestane; po druhe, co je dolezitejsie, taky clovek pise inym sposobom, ked si mysli, ze iny clovek nevidi co o nom pise a po tretie, dat si niekoho do ignore je pre mna dokaz, ze som zlyhal v diskusii

a este to, co robis ty, guest, ja neviem. Ako to mam vediet, ze robis to, co robis? Ja nevidim do tvojich myslienok, takze ak niekto niekomu napise, ze si ho da do ignoru, tak ten, ktory bol pridany do ignoru, to aj tak vnima, ze ho ten clovek dal do ignoru a odkial ma ten clovek vediet, ze si ho z ignoru odobral alebo nie *? Ved to vie ten, ktory si toho cloveka do toho ignoru pridal. Takze tak. To su tvoje skutky, nie moje a ja ich nevidim, ja mozem len mienit.
* a ze ci si ho vobec do toho ignoru pridal.

Guest, nepis mi, ze ci ti mozem demonstrovat krestansku nebesku hudbu, lebo uz si si ju vypocul. A ked este nie, tak tam hore su linky.

Ak budes chciet znovas napisat to, co si napisal, tak chod do kostola ak chces vidiet tu demonstraciu, lebo to, co som tu dal ja, tak to je len slaby odvar toho, co je v kostole.
Su to prenadherne piesne, a nadhernymi ich robi fakt, ze su venovane Bohu z lasky k Nemu a sluzia na Jeho oslavu z lasky k Nemu.

Len to, co je robene z lasky k Bohu, je skutocne nadherne, lebo Boh je Nadherny. On je nekonecne nadherny a uzasny Boh. Chvala Bohu za to, ze vymyslel system lasky, lebo On je zo svojej podstaty laska a ked sa na to tak pozriem, tak on ten system nie ze vymyslel, On ho proste zije a je to prirodzene a berie to ako prirodzenost a On je zo svojej podstaty laska, to On samotny je ten system, On nekonecne vsetko presahuje a svoju slavu ukryl do svojich diel, aby vsetko oslavovalo slavu a majestatnost Boha, aky je uzasny, nadherny, laskavy a dobrotivy Pan, Pan panov, kral kralov, taky je Boh. Chvala Mu za to, ze je dobry. † Laska - to je Jeho podstata.
Vsade tam, kde su dvaja alebo viaceri zhromazdeni v mene Jezis, tak vsade tam je Boh pritomny, ale tam, kde laska medzi ludmi nie je pritomna, tak tam ani Boh nie je pritomny, aj ked On je vsade, lebo On je laska.
Dokaz je tu:
citácia:
Kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som aj ja medzi nimi (Mt 18, 20)

Ak budete chciet, precitajte si aj toto:
citácia:

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2013 :  18:07:42  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
A ak chces vidiet, ako vyzera krestanska nebeska hudba, tak si vypocuj toto vsetko...
Pôvodne zaslal sinceretly - 24 október 2013 : 12:09:41

odkial vies ze je to "krestanska nebeska hudba" a odkial vies, ze sa baci bohu? diskutoval si s tvojim bohom o tom, aku hudbu on pocuva?

citácia:
a este by som sa ta chcel opytat, co vsetko si si tym chcel dokazat tymi vsetkymi nadavkami, ktore si napisal, to by ma fakt zaujimalo:
Pôvodne zaslal sinceretly - 24 október 2013 : 12:09:41

ze tvoj sposob uvazovania je uplne scestny (co sa tyka logiky) a velmi mi pripomina pokrutene myslienkove pochody ludi, ktori su pod vplyvom omamnych latok pripadne ktori maju tazko naruseny intelekt

citácia:
Ja nevidim do tvojich myslienok, takze ak niekto niekomu napise, ze si ho da do ignoru, tak ten, ktory bol pridany do ignoru, to aj tak vnima, ze ho ten clovek dal do ignoru a odkial ma ten clovek vediet, ze si ho z ignoru odobral alebo nie *?
Pôvodne zaslal sinceretly - 24 október 2013 : 12:09:41
vsak to bol mojim cielom, vzbudit u teba presvedcenie, ze som si ta dal do ignore; ale z toho vobec nevyplyva, ze som si ta naozaj dal do ignore ako si sa ty pokusal z toho vyvodit (logicka chyba - to z toho nevyplyva)

ja osm prestal na teba reagovat, lebo nebolo na co reagovat - prestal si linkovat nezmysly a viac si prispieval do tem, do ktorych ja nemam pristup; ked si zase zapocal s linkovanim nezmyslov, tak som znova zacal reagovat

citácia:
Laska - to je Jeho podstata.
Pôvodne zaslal sinceretly - 24 október 2013 :  12:09:41
tvoj boh zabil priliz vela ludi na to aby ho vobec niekto mohol poznacit za podstatu lasky

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2013 :  23:57:35  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Sinceretly, neviem čo zlé a nebezpečné by sa v svetskej hudbe malo skrývať, nikdy som nič nezaregistroval, ak teda odhliadneme od jej textovej stránky. Nechápem ťa.
Inak od mala mojim uchom prešli kvantá všemožnej muziky, a netvrdil by som že hudba kresťanských autorov má vyššiu umeleckú úroveň než hudba svetských. Kvalita závisí od iného.

Mňa zaujala napríklad aj táto muzika, volá sa to lounge (Wikipedia)
http://www.youtube.com/watch?v=pnhBEAlgzXc

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2013 :  16:50:48  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
citácia:
odkial vies ze je to "krestanska nebeska hudba" a odkial vies, ze sa baci bohu? diskutoval si s tvojim bohom o tom, aku hudbu on pocuva?

Staci zajst do kostola, guest. Tam sa chvali Boh, v kazdom 1 kostole je Bozi dom. Ak niekto niekoho miluje, tak mu bude robit dobre veci a bude sa mu snazit vo vsetkom pacit a ukazovat mu, ako velmi mu na danom cloveku zalezi.
citácia:
Všechno dobré je od Hospodina.

Boh je Laska. Tam, kde je pritomna laska medzi ludmi, tak tam je pritomny Boh v tych ludoch, lebo On je laska a vsetky tie dobra su od Neho, aj v Biblii to je napisane:
znova
citácia:
Všechno dobré je od Hospodina.


a este k tym nadavkam, ktore si mi adresoval za to, ze so vyjadril na vec svoj nazor, ako to vnimam ja, lebo kazdy moze povedat len to, co zazil, co videl. Tak ja som napisal, ako to vnimam ja - ze nemozem vediet vsetko. A ked som sa ta slusne opytal, co vsetko si si chcel dokazat tymi nadavkami, odpovedal si:
citácia:
ze tvoj sposob uvazovania je uplne scestny (co sa tyka logiky) a velmi mi pripomina pokrutene myslienkove pochody ludi, ktori su pod vplyvom omamnych latok pripadne ktori maju tazko naruseny intelekt

Zase. Preco to robis? Ved som ti nic zleho neurobil.

citácia:
vsak to bol mojim cielom, vzbudit u teba presvedcenie, ze som si ta dal do ignore; ale z toho vobec nevyplyva, ze som si ta naozaj dal do ignore ako si sa ty pokusal z toho vyvodit (logicka chyba - to z toho nevyplyva)

a co si si chcel dokazat tymto pocinanim? Ja sa snazim spravat rovnako ku vsetkym ludom bezohladu na to, ci niekto nieco vidi alebo nie - snazim sa byt vzdy uprimny a moje nazory na ludi, ktore mam, tak ja vzdy ked nieco niekomu hovorim alebo si nieco myslim, tak to myslim uprimne, a kvoli tomu, ze to vsetko myslim uprimne, mam pred Bohom velmi velky problem, lebo proste hovorim o druhych pravdu, ak som vyzvany na to, aby som sa vyjadril na tych druhych a o druhych si myslim pravdu a vsetko to, co sa stalo v minulosti, tak lepsie by pre mna bolo, ked by som niektore veci nemyslel uprimne, a nie ze nemyslel, ale ked by som ich vobec nepovedal. Velmi mi to je luto, ze sa to stalo, ale mal som vtedy velmi velke nervy na to vsetko. A ja viem, ze to, ked ma clovek nervy, tak to ho este neopravnuje konat zle, ale tak... som slaby no. Co uz. Je to hrozne.
Velmi mi to je luto.
Naozaj.
Lepsie by bolo, ked by sa niektore veci nestali.

citácia:
ja osm prestal na teba reagovat, lebo nebolo na co reagovat - prestal si linkovat nezmysly a viac si prispieval do tem, do ktorych ja nemam pristup; ked si zase zapocal s linkovanim nezmyslov, tak som znova zacal reagovat

a to kto ti odobral pristupy do tych tem? To je tu taky automaticky filter alebo to tu Mato nastavuje alebo ako to je?

citácia:
tvoj boh zabil priliz vela ludi na to aby ho vobec niekto mohol poznacit za podstatu lasky

pri citani tejto vety ked som bol pri slovicku vobec, tak som cakal, ze napises nieco takeho, co si napisal, a jak som tak isiel dalej tak som sa nad tym pousmial, ale potom som si uvedomil, ze Boh je Pravda, je pravdivy a spravodlivy a milosrdny a laskyplny zaroven a ze to, co si napisal ty, nie je pravda ani omylom, lebo proste nad takymito vecami sa treba zamyslat, treba rozumne uvazovat a vyvodzovat na vsetko, ale hlavne na tie Bozie veci pravdive a spravodlive zavery, nic nehodnotit, ak je to vytrhnute z kontextu.

Guest, dam ti 1 tip alebo nazvime to domacou ulohou, ktora nie je povinna, ale bolo by dobre, ked by si si ju aspon precital a ak nerobis na veci zavery bez toho, aby si sa pozrel dokladne na obe strany mince, tak potom ocakavam, ze svoje slovo dodrzis aj v tomto nepovinnom zadani:

Takze uloha je takato:
Z tej poslednej vety, ktoru si napisal, je vidiet, ze si si uz nieco zazil, odzil a videl a ze uz nejaky ten zaver mas. Ale co ak nie je uplny? Co ak si nieco vynechal? Co ak si na nieco zabudol?

Na 1 stranke, ktoru dam nizsie, som nasiel velmi zaujimavy text, ktory ma zaujal a po jeho precitani som si povedal, ze je to naozaj tak, lebo ja som sa nad tym zamyslel a vzhladom k tomu, ze verim tomu, ze Boh je zo svojej podstaty laska, tak mi to zapadlo vsetko do seba ako take puzzle a potvrdil som/pritakol som tomu textu, ze to, co tam je napisane, je naozaj pravda, lebo Boh je skutocne zo svojej podstaty Laska.

Takze ten text bol takyto citujem:
Bezohladu na to, ci si veriaci alebo neveriaci, zamysli sa nad tym, stoji to za to zamyslenie, ver mi:
citácia:
V starovekých katakombách i v moderných kostoloch

sa nachádzajú požehnané ikony a obrazy Ježiša Krista.

Keď si uctievame ikonu alebo obraz Pána Ježiša

a pred ním sa modlíme

hľadáme Božiu tvár

a vstupujeme do Božej prítomnosti.

"Už veľa duší pritiahla moja láska cez tento obraz.

Moje milosrdenstvo pôsobí v dušiach skrze toto dielo."

(Den. 1379)

Skús v tichu - bez slov vnímať obraz Milosrdného Pána Ježiša. Tvoje tiché prebývanie sa môže premeniť na modlitbu, ktorá Ti prinesie pokoj duše. V čase úprimnej modlitby či adorácie môže človek dostať odpoveď na mnohé životné otázky.

Vtedy Ježiš túži zaplaviť Tvoje srdce

ako Kráľ Milosrdenstva.


Uctievaním obrazu Milosrdného Ježiša môžeme získať mnohé milosti.

Sestra Faustína 29.III.1934 zapísala Ježišove slová :

"Veľkosť tohto obrazu nespočíva v kráse farby, ani štetca, ale v mojej milosti."

(Den. 313)

"Duša, ktorá dôveruje v moje milosrdenstvo,

je najšťastnejšia, lebo ja sám sa o ňu starám." (Den. 1273)

"Ó, Krv a Voda, ktorá si vtedy vytryskla z Ježišovho srdca ako prameň milosrdenstva pre nás, dôverujem v Teba."

(Den. 309)


A na zaver sa este vyjadrim k tomuto:
citácia:
Sinceretly, neviem čo zlé a nebezpečné by sa v svetskej hudbe malo skrývať, nikdy som nič nezaregistroval, ak teda odhliadneme od jej textovej stránky. Nechápem ťa.

Nechapes ma?
Preco? Ved ty si napisal:
citácia:
Mimochodom, teraz som si pustil iný koncert a pozerám či chlapcov z Iron Maiden nepohltila svetská sláva a neprijali pozvanie k slobodomurárstvu, ako sa to vplyvným ľuďom stáva. Lebo neviem čomu pripísať tú čudnú symboliku na scéne.

a ja som na to zareagoval otazkou:
citácia:
mam otazku, ty pocuvas take pesnicky?

a ty na to:
citácia:
Nechápem ťa.


To je take tazke odpovedat na 1 otazku a ked uz nieco napises, tak das k tomu vetu Nechapem ta? Ved som ti polozil obycajnu otazku, co je na nej take nepochopitelneho?

citácia:
Inak od mala mojim uchom prešli kvantá všemožnej muziky, a netvrdil by som že hudba kresťanských autorov má vyššiu umeleckú úroveň než hudba svetských. Kvalita závisí od iného.

Ak sa smiem opytat, od coho?
Lebo si uviedol, co ta zaujalo:
citácia:
Mňa zaujala napríklad aj táto muzika, volá sa to lounge (Wikipedia)
http://www.youtube.com/watch?v=pnhBEAlgzXc

ale zabudol si uviest, od coho to zalezi.
Tak sa znova pytam - od coho to podla teba zavisi? Ja som uz na to svoj nazor napisal. Tak ak chces, odpovedz. Aj ty, guest.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2013 :  21:52:43  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
V súčasnosti počúvam menej hudby než ako teenager, a mám zrelší vkus. Počúvam len niečo, ale vypočujem si všetko, dokonca aj metal, aj punk, čokoľvek čo ma zaujme. Avšak s modlitbou...
Nechápem ťa, lebo pripisuješ hudbe moc ktorú nemá a vravíš že Bohu sa svetská hudba nepáči. Lenže v hudbe platia princípy nezávislé od jej svetonázorového zamerania - tie ju robia tým čím ona je a prečo ju máme radi.

Pozri sa sem: Hudba kresťanskej kapely Flyleaf, ale pripomínajúca dravca, verzus svetská hudba od Youssou N'Dour ft. Neneh Cherry

http://www.youtube.com/watch?v=Yc4ON66ibjc

http://www.youtube.com/watch?v=wqCpjFMvz-k

Ktorá je lepšia?

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Kniha : Maria Simma – Dostaňte nás odtiaľto! Téma Next Topic: Mária Valtorta - Evanjelium, ako mi bolo odhalené  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06