Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 Tradicionizmus... ale ktorý?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Pentekostálne slovenské katolíčky - virálne video Téma Next Topic: KC versus
Strana: z 10

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  13:10:33  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
Mx, hovoríte mi z duše. :)

Pôvodne zaslal giggi - 26 september 2012 :  12:47:01



giggi musím sa zhroziť nad vašou (samozrejme aj nad Mx) rozpoltenou dušou:)
Takže mi vychádza z toho, že najlepšie je hrať sa na sprostého a nechať všetko vyriešiť niekomu inému (rozumie sa kompetentnému). Takže giggi ani nevie čo je heréza, a teda nebude rozhodovať či sa jej niekto dopustil... a hneď sa lepšie spí a je viacej času na "dôležitejšie" starosti. Giggi vy ste normálne duchovne ľahostajný človek... Mx to isté

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  13:15:07  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Robel, pri II VK koncile je celkom problém, že "sám seba" nepokladá za dogmatický, tak nie som si istý, či ten podpis Pavla VI nie je podpisom pod vianočnú pohľadnicu... ale uznám, že by to bolo prvýkrát v dejinách, ale čo už, všetko raz musí byť prvý raz... problém záväznosti vidím aj v tom ako ho dodržiavajú oni... koncil vyhlásil: nové formy liturgie musia vychádzať zo starých organicky (voľne citujem)... ja tiež neviem kde je tá predchádzajúca forma z ktorej organicky vyrástol NOM ... to isté ustanovenia o gregoriánskom chorále, latinčine... všetko mizne napriek tomu, že koncil... takže naozaj tie podpisy tam sú iba autogramiádové...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

giggi

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  14:28:07  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Mx, hovoríte mi z duše. :)

Pôvodne zaslal giggi - 26 september 2012 :  12:47:01



giggi musím sa zhroziť nad vašou (samozrejme aj nad Mx) rozpoltenou dušou:)
Takže mi vychádza z toho, že najlepšie je hrať sa na sprostého a nechať všetko vyriešiť niekomu inému (rozumie sa kompetentnému). Takže giggi ani nevie čo je heréza, a teda nebude rozhodovať či sa jej niekto dopustil... a hneď sa lepšie spí a je viacej času na "dôležitejšie" starosti. Giggi vy ste normálne duchovne ľahostajný človek... Mx to isté

Pôvodne zaslal mino - 26 september 2012 :  13:10:33



Lenže ja herézu u pápeža nevidím. A keď hneď niečomu nerozumiem tak to neodsúdim hneď ako zlé, ale premýšľam o tom. A po čase sa veci ukážu v inom svetle. Myslím, že keď poviem, že pápež je teologicky zdatnejší ako ja alebo ktokoľvek na tomto fóre, tak to nie je heréza. Nie som duchovne ľahostajný človek a nie je mi jedno ako sa tu niekto vyhlasuje za odborníka na teológiu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 325  ~  Člen od: 04 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 24 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  15:34:02  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
no giggi, hovorí sa o JP II a ten má aureolu filozofa, teológom bol Ratzinger. Garrigou- Lagrange sa svojho času sťažoval, že nejaký jeho študent Wojtyla nerád hovorí o objekte, že má rád subjekt. A potom sa vydala encyklika Redemtor hominis a človek vlastne ani nevie či je to o Redemptor alebo o hominis. Skúste to niekedy na domácu úlohu spočítať. Ja by som podľa Lagragea povedal, že študent Wojtyla má asi rád protestantských autorov... to je taký bezmedzný subjektivizmus, že to až bolí... a vy ste tu miatli ľudí nech si veselo čítajú, že je to v pohode...to je taká ľahostajnosť až to bolí. Ale nakoniec zas tvrdíte že nijakú nevidíte, pritom na jednom fóre je na to celá téma. A tam je to zhustené do jednej jednoduchej otázočky- povolil či nepovolil katolícke sviatosti nekatolíkom. odpovedzte si na to sama. na to nemusíte mať teologické vzdelanie. a potom druhá- je to heretické? dobre si pozrite fórum gigii a prestaňte sa tu hrať na tie tri povestné opice.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

giggi

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  16:46:22  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov
citácia:
no giggi, hovorí sa o JP II a ten má aureolu filozofa, teológom bol Ratzinger. Garrigou- Lagrange sa svojho času sťažoval, že nejaký jeho študent Wojtyla nerád hovorí o objekte, že má rád subjekt. A potom sa vydala encyklika Redemtor hominis a človek vlastne ani nevie či je to o Redemptor alebo o hominis. Skúste to niekedy na domácu úlohu spočítať. Ja by som podľa Lagragea povedal, že študent Wojtyla má asi rád protestantských autorov... to je taký bezmedzný subjektivizmus, že to až bolí... a vy ste tu miatli ľudí nech si veselo čítajú, že je to v pohode...to je taká ľahostajnosť až to bolí. Ale nakoniec zas tvrdíte že nijakú nevidíte, pritom na jednom fóre je na to celá téma. A tam je to zhustené do jednej jednoduchej otázočky- povolil či nepovolil katolícke sviatosti nekatolíkom. odpovedzte si na to sama. na to nemusíte mať teologické vzdelanie. a potom druhá- je to heretické? dobre si pozrite fórum gigii a prestaňte sa tu hrať na tie tri povestné opice.

Pôvodne zaslal mino - 26 september 2012 :  15:34:02



Čo sú to tie tri povestné opice?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 325  ~  Člen od: 04 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 24 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  16:51:29  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
mali by byť štyri...nevidím,nepočujem, nehovorím... a nerozmýšľam

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  16:53:22  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
Giggi vy ste normálne duchovne ľahostajný človek... Mx to isté
Pôvodne zaslal mino - 26 september 2012 :  13:10:33


Mino, ďakujem, toto som o sebe potreboval vedieť.

Ale vyvstali otázky. Má zmysel sa brániť, keď som už vopred odsúdený? Bol som odsúdený právom a oprávneným?

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

giggi

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  16:57:07  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov
citácia:
mali by byť štyri...nevidím,nepočujem, nehovorím... a nerozmýšľam

Pôvodne zaslal mino - 26 september 2012 :  16:51:29



Ja som si to prečítala a herézu tu u pápeža nevidím. Čo je na tom zlé, že má rád protestantských autorov?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 325  ~  Člen od: 04 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 24 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  17:03:49  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Vidím aj pozitívne zmeny po IIVK
Pôvodne zaslal Mx - 26 september 2012 :  12:13:54

Mozete byt konkretnejsi?
Pôvodne zaslal Mato - 26 september 2012 :  12:46:54

Myslím, že som to tu už spomínal. Prešlo sa do druhého extrému (to nie je samozrejme pozitívum, ale je to nastúpenie cesty k zlatej strednej ceste). Ten prvý bol, že všetko je hriech, všade číha hriech a na čnosti sa akosi pozabudlo. Zdôrazňoval sa hriech a peklo. V takom 19. storočí panovalo v Cirkvi veľmi silno presvedčenie, že len veľmi málo kňazov sa spasí. Všetko bolo zošnurované pravidlami, ale Ježiš to takto nechcel, on nám priniesol slobodu. Napríklad v tomto vidím dobré ovocie. Inak povedané, nepredpíšem Ti pod ťažkým hriechom niečo, čo má byť túžbou Tvojho srdca (napríklad breviár). Viem, že to so sebou nesie určité riziká, ale to aj prípad, keď to prikážem, lebo Boh nie je automat.
Vnímam posun k slobodnejšiemu a radostnejšiemu prežívaniu viery. Samozrejme, že niektorí už asi prerazili aj mantinel rozumnosti, ale tak to v Cirkvi chodí.

Je toho viac, ako najväčšie pozitívum vnímam, že každý človek si je za svoju spásu zodpovedný sám, nazval by som to zvnútornenie viery, alebo prenesenie zodpovednosti na samotného veriaceho. Ťažko sa mi to vysvetľuje. Ako príklad uvediem - ak by bol zachovaný index a ocitli by sa tam dobré knihy a naopak tie zlé by sa tam nedostali?

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

giggi

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  17:08:00  Zobraziť profil  Pridať giggi do zoznamu priateľov
Mino, vy dokazujete svoju duchovnú neľahostajnosť tým, že sa obúvate do pápeža? To je dobré. Nemá to byť náhodou nejako inak? Nie vedomosti určujú duchovný život.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 325  ~  Člen od: 04 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 24 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  17:25:22  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Ale vyvstali otázky. Má zmysel sa brániť, keď som už vopred odsúdený? Bol som odsúdený právom a oprávneným?


Mx, velmi dobre otazky. Som zvedava na odpoved.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  19:11:50  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Giggi nemám problém diskutovať tému aj bez pápež, ak vám ide len o to, otázka: dopustí sa katolík, ktorý tvrdí, že sviatosti katolíckej cirkvi sa môžu len tak udeliť nekatolíkovi herézy? jednoduchá otázka, potom budeme riešiť eventuálnu možnosť či to náhodou nebola osoba ktorá zastáva pápežský úrad... vidíte giggi všetko sa dá keď sa chce, aj radar bude sýta aj giggi celá.

A otázku čo kladiete: Čo je na tom zlé, že mal rád protestantských autorov? Preformulujem ju jasnejšie- čo je na tom zlé že mal rád subjektivizmus? O tom chcete diskutovať ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  19:13:59  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Ale vyvstali otázky. Má zmysel sa brániť, keď som už vopred odsúdený? Bol som odsúdený právom a oprávneným?


Mx, velmi dobre otazky. Som zvedava na odpoved.

Pôvodne zaslal radar - 26 september 2012 :  17:25:22



Som prekvapený že radar sa nalepila na takúto vec. Ak Mx učiteľ povie, že je lajdák tak zrejme to znamená že je zatratený a môže sa roztrhať a nezmení to... radar, radar nečakal som, že sa dáte nachytať na taký lacný trik čo tu predviedol Mx

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  20:05:09  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov

citácia:
Som prekvapený že radar sa nalepila na takúto vec. Ak Mx učiteľ povie, že je lajdák tak zrejme to znamená že je zatratený a môže sa roztrhať a nezmení to... radar, radar nečakal som, že sa dáte nachytať na taký lacný trik čo tu predviedol Mx

Toto je vazne vasa odpoved?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  20:20:24  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:

citácia:
Som prekvapený že radar sa nalepila na takúto vec. Ak Mx učiteľ povie, že je lajdák tak zrejme to znamená že je zatratený a môže sa roztrhať a nezmení to... radar, radar nečakal som, že sa dáte nachytať na taký lacný trik čo tu predviedol Mx

Toto je vazne vasa odpoved?

Pôvodne zaslal radar - 26 september 2012 :  20:05:09



nechcel som polopatisticky napísať, že som nikoho neodsúdil, a že som sa na tú afektovanú odpoveď Mx nedal nachytať. Alebo treba aj vám niekde tu napísať ako som bol odsúdený ako heretik od vás? Budeme pokračovať v takých infantilnostiach?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  20:30:08  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Je toho viac, ako najväčšie pozitívum vnímam, že každý človek si je za svoju spásu zodpovedný sám, nazval by som to zvnútornenie viery, alebo prenesenie zodpovednosti na samotného veriaceho.

Pôvodne zaslal Mx - 26 september 2012 :  17:03:49

[/quote]

"Nádherná" veta Martin Luther by povedal, že mu hovoríte z duše.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  20:39:03  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
nechcel som polopatisticky napísať, že som nikoho neodsúdil, a že som sa na tú afektovanú odpoveď Mx nedal nachytať. Alebo treba aj vám niekde tu napísať ako som bol odsúdený ako heretik od vás? Budeme pokračovať v takých infantilnostiach?


Mino, tieto veci povazujem za velmi zavažné, svedomie mi naozaj hovori, ze nemam mlcat.
Volakedy som spominala aj mena, dnes som ich uz nespomenula.Pretoze clovek do druheho nevidi, nevie,ci to robi uplne vedome a dobrovolne, ci nahodou nema slaby rozum a logicke uvazovanie ,aj ked je scitany,alebo ci nema nieco s psychikou,/hovorim vseobecne/takze iba Boh vidi do srdca, On bude sudit. Ja som dnes upozornila iba na to, ze su tu a boli tu take pomylene nazory a bludy.
modlim sa za vas, za nas vsetkych.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  20:41:19  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Takže mi vychádza z toho, že najlepšie je hrať sa na sprostého a nechať všetko vyriešiť niekomu inému (rozumie sa kompetentnému). Takže giggi ani nevie čo je heréza, a teda nebude rozhodovať či sa jej niekto dopustil... a hneď sa lepšie spí a je viacej času na "dôležitejšie" starosti. Giggi vy ste normálne duchovne ľahostajný človek... Mx to isté


My v katolickej cirkvi mame na riesenie teologickych otazok od Boha povolanych ludi,v prvom rade papeza, potom kardinalov a potom tych, ktorych si tito povolani so suhlasom papeza vyberu za svojich pomocnikov.
Takze si treba uvedomit, ze my nie sme v protestantskom spolocenstve,kde kazdy riesi .
A tiez nie sme v demokracii, aby kazdy do vsetkeho hovoril.U nas je na prvom mieste Boh, ten rozhoduje, ake ma kto povolanie. A hovori to cez predstavenych cirkvi-„Kto vas pocuva mna pocuva, kto vami pohrda mnou pohrda.“ Bozie slovo nie je ludske, je pravdive, takze netreba ho brat na lahku vahu.
To nie je duchovne lahostajny clovek ,kto neriesi to, na co nebol povolany.Iba plni Boziu volu. Nech kazdy pracuje na svojom povolani, potom za pomoci spovednika si uvedomi, co ma vo svojom zivote robit, alebo nie.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  21:31:09  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
Robel, pri II VK koncile je celkom problém, že "sám seba" nepokladá za dogmatický, tak nie som si istý, či ten podpis Pavla VI nie je podpisom pod vianočnú pohľadnicu...

Pôvodne zaslal mino - 26 september 2012 :  13:15:07


Skade máte, že 2VK sa nepokladal za dogmatický? Vyhlásil to? Už sme to v jednej téme rozoberali, amerika1 tvrdil to, čo vy, ale dôkaz nepredložil, na rozdiel odo mňa, keď som citoval tie isté slová Pavla VI., čo vám.

To by sa vám hodilo, aby 2 VK nevyhlásil heretické učenie, však? Navyše, kebyže aj bol akože iba pastoračný, tak predsa riadne a všeobecné Magistérium nemôže obsahovať bludy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  21:37:44  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Ok, hoďte sem nejakú dogmatickú vec. Hoďte sem kánony s anathema sit. A samozrejme tie slová sú pod každým dokumentom, takže mne stačí nájsť čo len jediný kde nie je nič dogmatické a vaše citovanie je list vo vetre... Každopádne drôtenú kefu, ktorú si schuti dám, mám pripravenú, ak mi dokážete že to vaše citované stojí pod dogmatickým rozhodnutím... a bol by som rád, keby ste si tú drôtenú kefu pripravili aj vy... je napr. pod Iner mirifica... aká dogma, dogmičistá že sa nachádza v tomto dokumente

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  21:39:43  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Takže mi vychádza z toho, že najlepšie je hrať sa na sprostého a nechať všetko vyriešiť niekomu inému (rozumie sa kompetentnému). Takže giggi ani nevie čo je heréza, a teda nebude rozhodovať či sa jej niekto dopustil... a hneď sa lepšie spí a je viacej času na "dôležitejšie" starosti. Giggi vy ste normálne duchovne ľahostajný človek... Mx to isté


My v katolickej cirkvi mame na riesenie teologickych otazok od Boha povolanych ludi,v prvom rade papeza, potom kardinalov a potom tych, ktorych si tito povolani so suhlasom papeza vyberu za svojich pomocnikov.
Takze si treba uvedomit, ze my nie sme v protestantskom spolocenstve,kde kazdy riesi .
A tiez nie sme v demokracii, aby kazdy do vsetkeho hovoril.U nas je na prvom mieste Boh, ten rozhoduje, ake ma kto povolanie. A hovori to cez predstavenych cirkvi-„Kto vas pocuva mna pocuva, kto vami pohrda mnou pohrda.“ Bozie slovo nie je ludske, je pravdive, takze netreba ho brat na lahku vahu.
To nie je duchovne lahostajny clovek ,kto neriesi to, na co nebol povolany.Iba plni Boziu volu. Nech kazdy pracuje na svojom povolani, potom za pomoci spovednika si uvedomi, co ma vo svojom zivote robit, alebo nie.



Pôvodne zaslal radar - 26 september 2012 :  20:41:19



Radar poprosím hovoriť- v katolíckej Cirkvi... nie my... alebo to mám chápať ako vašu exkomunikáciu mňa? Radar a ak budete takto, budem nútený otvoriť tu tému napr. hermeneutika kontinuty a pod. pretože tí teológovia čo spomínate by neprešli ani z tomizmu. Pretože preň žiadne aggiornamento a všelijaké modernizácie neplatia, zistilo by sa, že nespĺňajú ani tie najnutnejšie princípy čo som menoval inde. Ktokoľvek z nich by nezložil Protimodernistickú prísahu bez toho aby nebol krivoprísažníkom, to som si istý. To mi verte, a ak bude treba otvorí sa tu aj taká téma. Ja osobne nechcem to tu zahlcovať dokumentami, naozaj len nutné, ale cítim že príde čas aj na toto. A diskusia o heréze pápeža nie je herézou, bolo by dobré si to uvedomiť. Nakoniec je tu na to fórum, postavené tak exaktne ako sa len dá, tam by bolo treba sa ukázať. Lenže teológovia, ktorých spomínate majú iné problémy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  21:47:38  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Trúfalé je vyberať si z náuky a nariadení Cirkvi, čo sa mi hodí, čo mi príliš nekomplikuje život.

Počas trojpápežstva nemal pred Bohom problém ten, kto morálne si istý uznával za pápeža nepápeža, ale zároveň mu bol poslušný a nevyberal si z jeho príkazov len to čo mu pasuje, ako dnes lefébvristi.

A otázka teda znie, či nie je naozaj trúfalé rozhodovať o tom, či platne zvolený pápež je alebo nie je pápežom? A nie je trúfalé si dovoliť dokonca pápeža (jediného, nie jedného z troch) nielen neposlúchať ale ešte aj rozhodovať, či je vlastne ešte pápežom?

Pôvodne zaslal Mx - 26 september 2012 :  12:13:54


Nie je. Toto rozhodnutie iba vás zaväzuje vo svedomí. Ak niekoho nepovažujete za autoritu a ste si o tom morálne istý, tak he nemusíte, ba nemôžete poslúchať.


citácia:
Áno, potrebujem mať, morálnu istotu o váhe jeho autority, ale podľa mňa mám povinnosť poslúchať v tom, čo súhlasí s Tradíciou a nemusím v tom, čo jej odporuje.

Pôvodne zaslal Mx - 26 september 2012 :  12:13:54


Ak pápež odporuje Tradícii, má to vážny dopad na jeho autoritu.

citácia:
V sporných veciach musím viac poslúchnuť ako odmietnuť.

Pôvodne zaslal Mx - 26 september 2012 :  12:13:54


Ako si trúfate považovať čosi za sporné? Ako si trúfate posudzovať?

A ak je niečo heretické, potom?

citácia:
O nehodných pastieroch Ježiš hovorí - robte, čo prikazujú ale podľa ich skutkov nekonajte.
Ja si myslím, že toto presne sedí na dnešnú dobu, nič lepšie nepasuje. Ježiš nám dal návod.

Pôvodne zaslal Mx - 26 september 2012 :  12:13:54


O nehodných = o hriešnych, nie o falošných, heretických.


citácia:
príliš liberálny Ratzinger, nie je už až tak liberálnym pápežom.

Pôvodne zaslal Mx - 26 september 2012 :  12:13:54


On už bol odvolal tie svoje bludy?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  21:53:12  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
Ok, hoďte sem nejakú dogmatickú vec. Hoďte sem kánony s anathema sit. A samozrejme tie slová sú pod každým dokumentom, takže mne stačí nájsť čo len jediný kde nie je nič dogmatické a vaše citovanie je list vo vetre... Každopádne drôtenú kefu, ktorú si schuti dám, mám pripravenú, ak mi dokážete že to vaše citované stojí pod dogmatickým rozhodnutím... a bol by som rád, keby ste si tú drôtenú kefu pripravili aj vy... je napr. pod Iner mirifica... aká dogma, dogmičistá že sa nachádza v tomto dokumente

Pôvodne zaslal mino - 26 september 2012 :  21:37:44


Dogma nemusí obsahovať anathemu, už som vám citoval Montiniho magisteriálny výrok.
Nerozumiem, akože načo vám stačí nájsť jediný dokument (2VK?), kde nie je nič dogmatické? Veď nie každý dokument 2VK musí obsahovať pokus o vyhlásenie nejakej náuky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2012 :  21:57:43  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Robel, ako potvrdenie "dogmatickosti" tu fuknete vyhlasujem, stanovujem blá blá... a to je pod každým dokumentom, aj tom o Masovokomunikačných prostriedkoch, asi dogmatizoval televízor podľa všetkého, jednoducho si ujasnite kedy sa jedná o dogmatické a kedy nie, a to musí byť nad slnko jasnejšie vyjadrené, čo evidentne vaša citácia nespĺňa- Magisteriálny výrok Pavla VI(často na neho myslím, na jeho rakvu bez kríža...) , lebo tá mantra o schvaľovaní, a vyhlásení by sa dala aj pod recept na chleba s maslom keby II VK sa rozhodol to prejednať...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 27 september 2012 :  08:35:59  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Robel jednoducho, ONI sami dnes sa snažia vykĺznuť- to čo urobili po koncile sa tak odklonilo od tých pionierskych záväzkov čo si tam dali- že dnes sú hlasy že bol pastoračný, nie je neomylný blá blá Dobre vedia, čo urobili, radar mi tu otrieskava o hlavu že pápeža neposlúcham, a ja sa naozaj vážne pýtam ktorého- čo podpisoval dokumenty IIVK, alebo toho čo podpisoval dokumenty čo príkro protirečia dokumentom IIVK (a zrovna je to tá istá osoba)- čakám od radar že tu otvorí diskusiu o tom, lebo tu mätie ľudí (takých ako ja), ja si tiež neviem vybrať. Tak si musím vybrať to čo tu píše radar , nechcem neposlúchať. Ale potom naozaj musím priznať pápežovi moc, že si doslova môže meniť čokoľvek pod čo sa podpísal... lebo on môže všetko (tak to zrejme rozumejú tí čo to zastávajú). Na to by bola naozaj dobrá diskusia (predpokladám že x krát tu prebraté, ale na jedno miesto sústrediť, a v starých zmizli fotky), a jasne sa ukáže- IIVK tvrdí toto, neskôr sa urobilo toto, a potom sa spýtame napr, radar čo s tým, ktorého pápeža poslúchať. Naozaj mi neostáva nič iné. len sa správať podľa ich pravidiel. A skutočne Robel o Dei Verbum sa napr. hovorí ako o dogmatickej konštitúcii, ale mi nie je jasné, akúže dogmu (novú) to schválilo... ja vidím iba odklon od toho čo bolo predtým, ale prísne povedané nie dogmatickú "prerábku" (na to boli zas oni veľmi mazaní aby sa nesekli v tomto)

Naozaj Robel vidím problém- vy ste si vytiahli z klobúka že pápež je neplatný, že všetko je neplatné... a zubami nechtami...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 10 Previous Topic: Pentekostálne slovenské katolíčky - virálne video Téma Next Topic: KC versus  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06