Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Je potrebná v katolíckej cirkvi reforma a keď aká
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Kvaseny ci nekvaseny chclieb ? Téma Next Topic: Trebalo by sem nejakeho knaza
Strana: z 3

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 20 marec 2012 :  11:43:43  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
Na linke http://www.teoforum.sk/?id=34&view_more=1003 je zverejnená Výzva teologického fóra za obnovu cirkvi.

Ide o skupinu liberálov, ktorí po vzore nemeckých a rakúskych aktivít chcú zrejme aj na Slovensku vyvolať diskusiu kam by mala naša cirkev smerovať.

Čo si o tom myslíte ?

Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora 

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 20 marec 2012 :  12:24:53  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
no co asi?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 20 marec 2012 :  14:40:57  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ja som za, lebo inak ma nahlasia na KBSku... Ale mozno ked radar, alebo mak povedia, ze mozem byt proti, tak budem.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 20 marec 2012 :  16:23:27  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
Mne je to jedno...
Reformovať živé Kristovo telo je asi dosť blbý nápad...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 21 marec 2012 :  10:02:59  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
Chvalabohu, že Moravčíkove výmysly nikoho nevzrušujú.


Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 21 marec 2012 :  10:35:38  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
vzrusuju, nevzrusuju...vsak su to tam same bludy popisane
skor je to smutne
je to"Výzva určená na všeobecnú diskusiu "
ale o tomto sa neda diskutovat, to treba zavrhnut!

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 21 marec 2012 :  11:05:10  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Vazeni , Cirkev sa reformuje predsa neustale od zalozenia Spasitelom krze Ducha Svateho
Duch Svaty neustale posvacuje a ozivuje Cirkev

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 21 marec 2012 :  11:26:14  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
http://www.vendee.cz/texty/obnova.html

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 21 marec 2012 :  12:12:41  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Ja si myslím, že by sme mali byť za také výzvy a takých ľudí len a len radi. Pretože sa aspoň jasne vyfarbia a neskrývajú sa do ovčieho rúcha. Ich reč sa zdá byť jasné, takže aspoň bez problémov vieme identifikovať nepriateľa. Horšie je to s tými, ktorí povedia aj áno, aj nie, urobia ústupok aj napravo, aj naľavo, len nech si každý vyberie to svoje.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 21 marec 2012 :  13:07:22  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
no som nevedela, ten Moravcik je knaz???

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 21 marec 2012 :  19:19:48  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
Zdravim Vas Janka, a na Vasu otazku - ano, Moravcik je - BOHUZIAL - knaz.
ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 21 marec 2012 :  20:20:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
Moravčík je údajne dokonca v poradnom zbore arcibiskupa Zvolenského. Keď mladí kňazi chceli odpovede na otázky, ktoré sa nepáčili, okamžite ich suspendovali. Som zvedaví čo teraz urobí arcibiskup Zvolenský ak mu založili takúto iniciatívu kňazi typu Moravčíka v jeho vlastnej diecéze.

Podľa mňa neide iba o proklamovanie názorov, ale vo výzve je uvedené, že oni to idú aj vo svojich farnostiach realizovať. Veď to je rozklad ako vyšitý. Dúfajme, že ich veriaci budú mať rozum a vyženú ich !

Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 21 marec 2012 :  21:21:04  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
ano, v presbiterskej rade ma arcibiskup Zvolensky takychto liberalov ako je Moravčík, Sucháň... oni sa so svojimi nazormi nikdy netajili, takze pan arcibiskup velmi dobre vedel, koho si berie za najblizsich "poradcov", medzi rozmyslajucimi veriacimi to vyvolalo dost velke zdesenie, ale "sef je sef, on si ich vybral" - takze zhora zrejme zakaz nepride... a ci zdola? Ste optimista, Samuel.... :-(. Co sa tyka tej vyzvy, to je uz len vyvrcholenie ich snazenia a nazorov, ktore prezentovali uz dlho, takze bolo dost casu, aby kompetentni s nimi urobili poriadok. Namiesto toho... "poradny zbor" a zdola cakat ze ich vyzenu veriaci...ktori? typu radar...mortinia a pod.? teda bez urazky tychto osob. Vychadzam len z prezentacie ich nazorov tu na fore...
ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 21 marec 2012 :  21:39:02  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Zaujímavé, o tom som nevedel. Ale aspoň teraz vidím, aké zmýšľanie asi má pán arcibiskup...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 21 marec 2012 :  23:10:22  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Namiesto toho... "poradny zbor" a zdola cakat ze ich vyzenu veriaci...ktori? typu radar...mortinia a pod.? teda bez urazky tychto osob. Vychadzam len z prezentacie ich nazorov tu na fore..


Ela,uz naozaj nemate ani kuska hanby v tele?Prestante ma urazat, napadat moju katolicku vieru a bohapuste klamat o mojich nazoroch Co je to za veriaci typu radar a mortinia? Kto vas opravnuje takto hlboko zasahovat do mojho vztahu s Bohom?Kto ste, ze sa opovazujete nieco taketo tvrdit?Ja som nikdy nebola hereticka a schizmaticka, tak aku veriacu typu radar mate na mysli?

Precitala som si nazory p. Moravcika, ktory medzi riadkami hovori o prijimani Eucharistie znovu sobasenymi v civilnom manzelstve a aj dalsie bludy v diele o Eucharistii a o zruseni celibatu. Vzdy som bola proti tomu.
Tak isto som aj proti takymto nazorom pana Moravcika a vlastne celemu jeho postoju a jeho iniciative.Preto si vyprosujem od vas taketo osocovania a klamstva na moju adresu. Pisete, ze vychadzate z prezentacie mojich nazorov na fore. Preto vas dorazne ziadam ,budte aspon raz objektivna, co sa tyka mojej osoby a ukazte mi, kde a kedy som nieco take na fore tvrdila a zastavala.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 22 marec 2012 :  07:45:26  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
Priatelia nedajte sa uniesť k vzájomným výčitkám a posudzovaniu sa.

"Výzva" zverejnená Moravčíkovcami má naozaj svoje čertovo kopýtko v uskutočňovaní toho čo proklamujú. Môže to nič netušiacich veriacich ich farností vtiahnuť do ich experimentov, čo môže viesť k ťažkým škodám na ich viere.

Ak biskupi nebudú venovať tejto situácii pozornosť a nechajú to na samovývoj, tak nezostáva nič iné, musíme sa proti tomu postaviť my, laici. Predsa si nedáme rozvracať svoju cirkev.

Veď sa pozrite na obsah "výzvy". Väčšina tých nápadov bola realizovaná v tzv. reformovaných kresťanských cirkvách a pozrite sa koľko majú stúpencov takých názorov a ako ich počty rastú ! Štáty kde takáto reformácia prebehla sa postupne totálne odkresťančili - viď ČR, Nemecko, Anglicko, severské štáty. Rakúsko, ktoré bolo baštou katolicizmu má dnes poloprázdne kostoly a množstvo rozvratných iniciatív nie len pomýlených laikov, ale aj farárov. vidíme, že tam kde sa im podarilo zlikvidovať kresťanstvo na toto miesto nastúpili všelijaké bludárske sekty, východné náboženstvá a mohamedáni.

Je to jasné, na Slovensku je stále viac ako 70% kresťanov, tak treba na tom popracovať, aby nás zdecimovali. Tak pán Moravčík a jeho družina vytiahli slobodošom na pomoc !

Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 22 marec 2012 :  09:50:21  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
aha, tak uz chapem Samuel to vase "Chvalabohu, že Moravčíkove výmysly nikoho nevzrušujú."
o tom Teologickom fore som pocula prvy krat a myslela som si, ze je to nejaky laik, co chce o tych bludoch diskutovat
a ked ste s Elou popisali, ze je este aj poradca arcibiskupa....
toto vsetko je uz len z Bozieho dopustenia, trest

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 22 marec 2012 :  11:43:51  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Precitala som si nazory p. Moravcika, ktory medzi riadkami hovori o prijimani Eucharistie znovu sobasenymi v civilnom manzelstve a aj dalsie bludy v diele o Eucharistii a o zruseni celibatu. Vzdy som bola proti tomu.

Pôvodne zaslal radar - 21 marec 2012 :  23:10:22


Jupii, tak napriek tomu, ze je dotycny v poradnej rade arcibiskupa Zvolenskeho, mozem byt aj ja proti a nikto ma nebude nahlasovat na KBSku... Teda aspon radar nie.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 22 marec 2012 :  12:22:52  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
Vazení ucastníci fora, slecna radar sa do mna cez PM pustila este onakvejsim sposobom. Presne stylom jej vlastnym,ktory mimochodom tak horlivo odsudzuje, cize nicim nepodlozene "dedukcie" k "hodnoteniu mojej osoby, takze k nim sa vyjadrovat nebudem, tie ma akurat tak pobavili a nemienim reagovat ani cez PM.
Co sa vsak tyka Vasej hysterickej reakcie na vlastnu osobu, teda vraj na zaklade mojich vyjadreni, tak to celkom nechapem.
Doteraz ste boli, vazena radar horlivou zastankynou uplne vsetkeho, proti comu sa tu argumentovalo, na co sa upozornovalo a aj kritizovalo, vzdy to boli bud osobne zazite, videne a podlozene vyhrady a vysvetlenia. Takze ziadne agentura JPP... Jednoducho sme tu chceli poukazat a poukazujeme, kam smeruje nasa Cirkev a ako nam to nie je jedno. Lenze pre Vas, proste II. VK a jeho "ovocie" napr. KKC atd., atd., tema nedotknutelna, a za kazdu cenu ste museli byt v opozicii, s pomocou knaza, ktory, ako sama priznavate bol Vasim "poradcom"... Proste vsetko co sa deje je o.k. A ja som len napisala jednoduchu vetu, aby vyzve z Teofora nenaletela.... a jej podobni "horlivi zastancovia" reforiem po 2. VK. A preco by som si to vazena, radar, nemala mysliet aj o Vas a prave v tomto pripade. Ved pan Moravcik je knaz, dokonca "vyvoleny" samotneho otca arcibiskupa a tak predsa je to, aspon z Vasich doterajsich prispevkov by mi to tak vyplyvalo, dostatocna zaruka, ze nemoze vyprodukovat nic zavadne... Predpokladam, ze o.a. vedel, koho si prizval cim blizsie k sebe. Alebo? Aby som bola objektivna, este stale osobne davam sancu o.a. Zvolenskemu... ako sa k tomuto postavi. Kedze ste sa vyjadrili, ze s touto vyzvou nesuhlasite, tak ste si u mna kusok polepsili. A dodavam uz len tolko, ze nech nam je a celej Cirkvi Boh milostivy, ak dostane p. Moravcik a spol., priestor na realizaciu...
ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 22 marec 2012 :  13:11:33  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Co sa tyka PM, svedci to naozaj o vasej moralnej urovni, ze osobne veci tahate na vonkajsie forum.Hnev a pomsta nie su dobrymi radcami. Alebo sa citite slaba,a preto zvolavate cele forum?
dalej,pani mudra Ela,
vidim, ze naozaj nie ste schopna dodat prispevky, o ktore som vas ziadala.Ako zvycajne, odpovedate osobnymi utokmi
Preto v buducnosti uz vase osocenia na moju osobu nebudem vyvracat. Nema to zmysel.Prekrucujete fakty a to nielen v temach o katolickej cirkvi, napr. co sa tyka KKC a 2VK, ale aj inde.
Priklad
citácia:
za kazdu cenu ste museli byt v opozicii,

Tento citat vas naozaj vystihuje. Za kazdu cenu? Tak to chapete? Skuste definovat, preco stale potrebujete pripisovat ludom zle umysly.
citácia:
s pomocou knaza, ktory, ako sama priznavate bol Vasim "poradcom"...

K tomu naozaj niet,co dodat. Snad len tolko,ze zase klamete, lebo ja som nikde nespominala ze nejaky knaz bol mojim poradcom. Co sa babe chcelo, to sa babe snilo, ze?
Nabuduce citajte pozornejsie. Potom vase zbozne zelania nebudete povazovat za skutocnost.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2012 :  20:05:18  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
Kresťania ak chcú skutočne nasledovať Krista by mali mať viac pokory a vážiť svoje slová. Vzájomné napádanie nevedie k osohu z diskusie.

Ja si rád prečítam každý názor, ktorý je postavený na faktoch a logike pri vytváraní záverov z nich vyplývajúcich. Či už ide o veriacich rôznych názorov, alebo aj inovercov.

Diskusia však obvykle stráca na význame, ak sú v diskusii osobné urážky protistrany, alebo na argumenty druhá strana odpovedá bez akejkoľvek logiky a vysvetlenia prečo má o veci iný názor.

Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 26 marec 2012 :  12:07:11  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
tak som napisala p. arcibiskupovi...som zvedava na odpoved a vyriesenie problemu

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 04 apríl 2013 :  10:59:21  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
A ako to skončilo? Či ako obvykle- nič sa nedeje...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 04 apríl 2013 :  21:22:07  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
mino, dodnes ziadna odpoved

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2013 :  08:21:44  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Neudivuje ma to, len nechápem schizofréniu tu- akoby tie zlé sily boli dodávané kdesi z nejakej oddelenej "liahne", a biskupi a veriaci nemali inú možnosť ako na to prizerať.
Ja to proste nechápem. Keď sa ozvali traja mládenci a chceli svojim povedzme detským spôsobom poukázať na zlo, tak tam reakcia bola rýchla.
A keď "produkty" katolíckych katedier a seminárov produkujú také nezmysly ako táto banda murárov, tak tam reakcia žiadna.
Mňa nikto nepresvedčí, že to je náhoda.

Takže Samuel, to nemusí tak byť, biskupovi stačí riadne buchnúť po stole a hneď tým "reformátorom" popadajú kelne a zástery.
Ale prečo to neurobia? Žeby museli priznať, že sú to produkty ich seminárov, ich katedier?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chodec

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2013 :  20:39:27  Zobraziť profil  Pridať Chodec do zoznamu priateľov
Církev je nutné reformovať a je toho dosť čo by sa žiadalo zreformovať.

Pri písaní svojich príspevkov vychádzam z metódy sofiologie ako aj z knihy Angelológia dejín.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 894  ~  Člen od: 12 apríl 2013  ~  Posledná návšteva: 19 august 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Kvaseny ci nekvaseny chclieb ? Téma Next Topic: Trebalo by sem nejakeho knaza  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06