Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 Pekelná debata
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: O co vlastne ide v diskusiach tradicni vs. Téma Next Topic: Apokalypsa v Japonsku
Strana: z 3

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 02 marec 2012 :  11:45:58  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:

Narážal som na to, že či si nás Boh všíma len v hodine smrti... či mu nezáleží na tom, ako sme sa správali celý život???
Pôvodne zaslal Ambrobene - 02 marec 2012 :  10:41:37


Ale zaiste Mu na tom záleží. A kto sa skutočne snaží žiť dobre, zaiste m bude dopriate, aby vedel využívať milosť pomáhajúcu a má citlivé svedomie, aby sa vedel hriechu uchrániť. A čo sa týka samotnej smrti, tak osobne verím, že bude obdarený milosťou šťastnej hodiny smrti aby zomrel vtedy, keď bude na smrť pripravený, alebo dostane aspoň čas na dokonalú ľútosť.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 02 marec 2012 :  11:58:32  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:
Od rodičov, kňazov, laikov a rehoľníkov... a biblie
Pôvodne zaslal Ambrobene - 02 marec 2012 :  11:29:41


Takže ak by si sa narodil ako moslim, žid, hinduista, atď..., veril by si vždy niečo iné. Znamená to, že pravda neexistuje? Alebo je viacej právd?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 02 marec 2012 :  12:45:22  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
Nie, ale podľa vaších slov to znamená, že by som mal vstup do neba automaticky neumožnený, keďže ten, čo má ťažký hriech sa tam v žiadnom prípade nemôže dostať...

Ono ja si myslím, že hriechy na ľahké a ťažké rozdelila cirkev... lenže sa obávam, že Boh ma po smrti človeka práva neobmedzené cirkvou... Takže ak by som bol aj Mahmed ali akča a nevedel by som nič o Bohu, ale zomrel by som a by som sa pred ním ocitol, pochybujem, že by neprijal moju ľútosť nad hriechmi...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 02 marec 2012 :  12:58:40  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Ale veď predsa večného trestu za hriechy sa dá zbaviť - sviatosťou zmierenia, krstom, či dokonalou ľútosťou. Takže ak aj zhrešíte, ešte nie je všetko stratené a situácia sa dá riešiť.

Čo sa týka rozdelenia hriechov na ľahké a ťažké, tak Cirkev len popísala, aký je stav.

Inak, stále čakám na Vašu odpoveď, že čomu to vlastne v katechizme ohľadom pekla nerozumiete?

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 02 marec 2012 :  15:24:08  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
Neviem... dávno som to nevidel

Mohamed nemá prístup k sviatostiam ak sa nemýlim...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 02 marec 2012 :  20:38:06  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
Neviem... dávno som to nevidel

Mohamed nemá prístup k sviatostiam ak sa nemýlim...

Pôvodne zaslal Ambrobene - 02 marec 2012 :  15:24:08



Nie, ale prístup k Božiemu milosrdenstvu má.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 02 marec 2012 :  20:42:55  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
citácia:
Nie, ale podľa vaších slov to znamená, že by som mal vstup do neba automaticky neumožnený, keďže ten, čo má ťažký hriech sa tam v žiadnom prípade nemôže dostať...

Ono ja si myslím, že hriechy na ľahké a ťažké rozdelila cirkev... lenže sa obávam, že Boh ma po smrti človeka práva neobmedzené cirkvou... Takže ak by som bol aj Mahmed ali akča a nevedel by som nič o Bohu, ale zomrel by som a by som sa pred ním ocitol, pochybujem, že by neprijal moju ľútosť nad hriechmi...

Pôvodne zaslal Ambrobene - 02 marec 2012 :  12:45:22


Nuž a ja si zas myslím - že si heeezky domotaný.
Pred Pána Boha nemôže nič nečisté a hriešne.
Božie milosrdenstvo je aktuálne len v čase nášho žitia. (Ak sa neobrátite... nevojdete...)
Po smrti nasleduje už iba Božia spravodlivosť. Takže - ľútosť po smrti je nereálna, zbytočná, nepomôže.

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Stav: offline

 Odoslaný - 02 marec 2012 :  21:06:14  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Podsvetie pred Kristom bolo dvojaké: 1. miesto, kde duše spravodlivých očakávali otvorenie neba, čo urobil až Kristus;
2. peklo, miesto prebývania padlých anjelov a zatratených duší.

Dnes má duša tri možnosti: peklo, nebo alebo očistec, čo je prechodné miesto.

Pôvodne zaslal Robel - 01 marec 2012 :  14:53:16

Na základa čoho to tvrdíte? Ja čítam:
Kniha zjavenia
20:14 Potom boli smrť a podsvetie zvrhnuté do ohnivého jazera.
Ako sa môže podsvetie stotožňovať s peklom, keď je do neho zvrhnuté?


Pôvodne zaslal Guliver - 01 marec 2012 :  15:13:00


Tento verš podľa mňa hovorí o tom, že časť podsvetia, Šeolu, t.j. miesto spravodlivých počas SZ, nazývané aj limbo otcov, bude spolu so smrťou zničené, pohltené peklom. V SZ sa slovom Šeol označovalo aj peklo aj toto podsvetie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2012 :  09:02:31  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
[quote="zmurka"]
...
Po smrti nasleduje už iba Božia spravodlivosť. Takže - ľútosť po smrti je nereálna, zbytočná, nepomôže.

Pôvodne zaslal zmurka - 02 marec 2012 :  20:42:55

[/quote]

Ale sv. sestra Faustína nám tvrdí niečo iné... a jej to povedal Ježiš...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2012 :  12:39:18  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:


áno je to tak ako je v čl149, ale nikto nevie kto a v akom stve opustil tento svet. Kažý má šancu v okamihu smrti si vzbudiť dokonalu lútosť. A Boh je milosrdný, nekonečne milosrdný. Preto o nikom nemôžeme s istotou povedať že je zatratený

Pôvodne zaslal mak - 01 marec 2012 :  14:28:33


tak som rada, ze suhlasite s katechizmom KC
bavime sa o definicii pekla, nie o tom kto tam skoncil a kto nie
ale plne suhlasim s Matom, ze kto zil cely zivot v tazkom hriechu, len tazko predpokladat, ze ho z nicoho nieco kopne a on olutuje svoje hriechy...milost Bozia je totiz na spasu potrebna a kto na nu kaslal cely zivot nemoze cakat, ze akurat na smrtelnom lozku sa vsetko same od seba zmeni

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2012 :  12:41:05  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
[quote="zmurka"]
...
Po smrti nasleduje už iba Božia spravodlivosť. Takže - ľútosť po smrti je nereálna, zbytočná, nepomôže.

Pôvodne zaslal zmurka - 02 marec 2012 :  20:42:55



Ale sv. sestra Faustína nám tvrdí niečo iné... a jej to povedal Ježiš...

Pôvodne zaslal Ambrobene - 03 marec 2012 :  09:02:31

[/quote]
prosim vas Ambrobene, tak to nebol Jezis, ked jej to povedal, lebo po smrti je uz len sud, najprv osobny a na konci sveta vseobecny...tak to vzdy KC ucila
ako dalej Ambrobene?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2012 :  12:46:30  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
No jasne... ale faustina píše, čo jej povedal Ježiš: "Nemôžem odsúdiť ani toho najväčšieho hriešnika, ktorý sa odvoláva na moje nekonečné milosrdenstvo"

Takže? Veď Boh není žiaden Zoro pomstiteľ, že kto v neho neveril, tak toho si vychutná a pošle ho do pekla. Ja si myslím, že chce každého pri sebe. A ešte som sa v denníku dočítal, že Trikrát sa ťa Ježiš pýta, či ľutuješ svoje hriechy. Netreba nič iné, len dovoliť jeho milosti konať... alebo tak nejako to tam je...

Toto čo je v KKC, tak sa na mňa nehnevajte, ale to mi príde ako strašenie, že kto nebude celý život dobrý, tak ma poriti... ale predsa sme len ľudia... a každý môže padnuť... aj bezdomovec, aj prezident, aj pápež aj každý

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2012 :  16:19:01  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Kazdy moze padnut , ale kazdy moze aj vstat

Inak je zaujimave , ze katolik nadraduje taketo denniky nad neomylne a vecne ucenie Cirkvi


Veď Boh není žiaden Zoro pomstiteľ, že kto v neho neveril, tak toho si vychutná a pošle ho do pekla. Ja si myslím, že chce každého pri sebe. A ešte som sa v denníku dočítal, že Trikrát sa ťa Ježiš pýta, či ľutuješ svoje hriechy. Netreba nič iné, len dovoliť jeho milosti konať... alebo tak nejako to tam je...


Mozete dokazat , ze takto uci aj Katolicka Cirkev ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2012 :  22:10:25  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
Ak je sv. Faustína svätá, tak asi jej vízie súvisia s učením KC... ak sa nemýlim...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2012 :  22:26:30  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Tak potom nebude pre vas problem , aby ste ukazali , kde Cirkev uci to , co ste predlozili prostrednictvom denniku a vizii sestry Faustyny

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 04 marec 2012 :  08:32:36  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Este par poznamok pre Ambrobene o zivote cnostnom a necnostnom

Čím déle s obrácením odkládáme, tím větší trest boží nás očekává. Nespoléhej se na shovívavost boží! Čím déle necháš Boha čekati na své pokání, tím přísněji tě Bůh bude souditi. (Sv. Aug.)
...
Těm, kdož s pokáním odkládají až na smrtelné lože, odnímá Bůh obyčejně možnost, aby se smířili. (Job 22. 16.) Jest spravedlivým trestem na hříšníka, že ten, jenž nechtěl dobře dělati, dokud mohl, již pak dobrého činiti nemůže, když by chtěl. (Sv. Aug.)
...
Obrácení v hodinu smrti není tak příkladem, jako spíše zázrakem. (Sv. Rern)
...
Kristus sice slíbil kajícníkům odpuštění, ale neslíbil jim zítřejšího dne. (Sv. Aug.)
...
Mimo to následkem dlouholetého hříšného zvyku hříšník již nemá síly, aby činil opravdové pokání, jako člověk, který dlouho spal, ačkoliv již chce vstáti, přece ještě pořád leží. (Sv. Aug.)
...
Pokání nemocného člověka jest jistě také nemocné, pokání umírajícího obyčejně také umírá. (Sv. Aug.)

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: O co vlastne ide v diskusiach tradicni vs. Téma Next Topic: Apokalypsa v Japonsku  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06