Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 katolicka charizmaticka obnova
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Zrusena stara zmluva? Téma Next Topic: Nota praevia Pavla VI.
Strana: z 5

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 23 február 2012 :  08:11:58  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Všimli ste si dobre, ale ja som písal aj o člene, čo koiné má, takže bez člena je to len satan, pokiaľ by bol člen tak Satan.(nakoniec v časoch písania nového zákona malé písmená grécka abeceda nemala, to prišlo až v Byzancii) Ale toto pravidlo nie je vždy dodržané. A ak sa zaujímate viac, tak viete že staré kódexy boli písané scriptio continua- bez medzier, tak nielen veľkými písmenami, ale aj bez všelijakých bodiek a tak:)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 23 február 2012 :  08:15:55  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
A ešte adeodatvs, naozaj Dostojevskij akoby videl ako oblbnú Veľkí Inkvizítori ovečky. O "zázraky" "tajomstvá" "autoritu" je na seansách "charizmatikov" bohato postarané. Takže máš pravdu, odmietam ich "zázraky" "tajomstvá" aj "autoritu". Nepatrím do sfanatizovaného davum ktorý tancuje ako vodca píska. Díki za pripomenutie

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 23 február 2012 :  20:16:49  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
Skúsim vás nepotešiť mortinia- Matúš píše v origináli (gréckom) satan, a to že pozná slovo pokušiteľ je jasné z toho že ho použil Mt 4, 3 (peiradzon- pokušiteľ... to iste v Otčenáši- neuveď nás do pokušenia- eis peirazmon) Takže keby myslel že Peter je len pokušiteľ tak určite by si poradil:) ale zas nazval ho satan nie Satan (to by bol s členom)... takže uprednostňujem preklad satan v zmysle v tejto chvíli si služobník Satana. Inak tak pekne vynikne ten efekt- predtým ho blahoslaví za to vyznanie- to Peter hovoril to čo mu zjavil Otec, ale akonáhle Peter hovorí "zo svojho" tak je satan...veľmi pekná lekcia o tom že aj prvý medzi apoštolmi je len "satan" pokiaľ hovorí zo svojho. Jednoduché či zložité?:)

Pôvodne zaslal mino - 23 február 2012 :  06:41:10




hmmmmmmmm... no v podstate sedí s tým, čo som napísala ja, len ja asom to napisala polopate a vy viac teoretickejšie
pravdazže- tak ho karhal - ved predsa sa to aj v Písme sv. píše, že ho takou "nadavkou" chcel pokarhat..
analogia - ako keby ste niekoho nazvali mojsejova a nie Mojsejova - chápeme sa že??

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 23 február 2012 :  20:21:25  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
zhruba- niekomu poviem ty Mojsej a niekomu ty mojsejovec... asi tak:)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2012 :  14:01:17  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
zistila som, ze su to ci uz vedome alebo nevedome sluzobnici Diabla...

Pôvodne zaslal janka - 21 február 2012 :  09:16:37



Príliš silné slová, Janka. Ak je toto pravda, tak služobníkom diabla je potom, aj keď možno len na chvíľku, každý, kto sa dopúšťa akéhokoľvek hriechu, aj ľahkého.

Pôvodne zaslal Evelinka - 21 február 2012 :  13:06:39


ano, vsak aj sv. Peter bol nazvany Panom Jezisom Satanom...takze to nie su silne slova, je to pravda, ze mu sluzia, ked nesluzia Panu Bohu...neda sa sluzit nikomu

Pôvodne zaslal janka - 22 február 2012 :  13:03:19



V tom prípade sa dá povedať, že služobníkom diabla je viac-menej úplne každý. Okrem Panny Márie. Hm...
V situácii, kedy Ježiš takto súdi sv. Petra si treba všimnúť, kto je ten, čo súdi. Je to sám Boh. Len jemu prináleží takáto funkcia sudcu, lebo len on vidí do srdca. Ja by som si nedovolila človeka, ktorý žije v menšom či väčšom omyle, nazvať hneď služobníkom diabla. Možno tí ľudia veria nejakým nepravdám, ale nemôžeme vedieť, či svojim srdcom nemilujú Krista viac ako napríklad my dve. Rozhodujúca je vždy láska k Ježišovi. Katechizmus aj Bibliu pozná dokonale aj diabol. Dajme si teda radšej pozor, aby sa aj o nás nedalo povedať, že sme služobníkmi diabla.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 25 február 2012 :  13:11:57  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:


V tom prípade sa dá povedať, že služobníkom diabla je viac-menej úplne každý. Okrem Panny Márie. Hm...
V situácii, kedy Ježiš takto súdi sv. Petra si treba všimnúť, kto je ten, čo súdi. Je to sám Boh. Len jemu prináleží takáto funkcia sudcu, lebo len on vidí do srdca. Ja by som si nedovolila človeka, ktorý žije v menšom či väčšom omyle, nazvať hneď služobníkom diabla. Možno tí ľudia veria nejakým nepravdám, ale nemôžeme vedieť, či svojim srdcom nemilujú Krista viac ako napríklad my dve. Rozhodujúca je vždy láska k Ježišovi. Katechizmus aj Bibliu pozná dokonale aj diabol. Dajme si teda radšej pozor, aby sa aj o nás nedalo povedať, že sme služobníkmi diabla.

Pôvodne zaslal Evelinka - 24 február 2012 :  14:01:17


vsak ja nesudim, len konstatujem fakt...katechizmus cosi hovori a na zaklade toho som rozumom usudila, ze ked nesluzia Bohu sluzia Diablovi
ani Pan Jezis nesudi Petra, napomina ho...sud je az po
smrti...napominanie je skutok milosrdenstva, u sv. Petra pomohlo...
ako ma clovek spoznat svoj blud, ked sa budem tvarit akoze pokorne, vsak ja som zly clovek, tak preco by som ho mal napominat?
takto mam aj ja spoluucast na jeho hriechu
akou inou cestou sa to ma clovek dozvediet, ked nie od cloveka?...ci zase ideme verit, ze kazdeho zvlast osvacuje Duch Svaty, tak nechame cloveka na pokoji...vsak je to blud a takto to nikdy nefungovalo
ano, iba Panna Maria a Pan Jezis nikdy nesluzili Diablovi
neviem, ako to inak napisat Evelinka

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 26 február 2012 :  21:23:16  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
Áno Janka, viem ako to myslíš. Jasné, že nie je správne tváriť sa, že je všetko ok. Akurát, že je rozdiel v tom, či povieš: to a to robíš zle alebo: ty si taký a taký. Mňa osobne by napríklad aj zaujímalo, v čom konkrétne vidíš u charizmatikov najväčší problém. Takže keby si napísala niečo v tom zmysle, že čo konkrétne robia zle, tak by som ti bola vďačná.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 27 február 2012 :  12:41:09  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
u nich vidim ako najvacsie zlo v tom, ze nevyznavaju katolicku vieru, hoci si aj hovoria krestanske
KC uci, ze ak clovek odmieta co i len jedinku pravdu, nie je udom KC, je mrtvy, nemoze byt spaseny
preto sluzia diablovi, lebo lakaju na nespravnu cestu, sami nemozu niekoho viest spravne, ked su sami slepi
o tom sudeni si mala asi na mysli citat" Nesudte, aby ste neboli sudeni"
ide o opovazlive posudzovanie, co znamena, ze si o inom bez dostatocnej priciny si myslim nieco zle, cize v tomto pripade, ze su to Diablovi sluzobnici
kludne to o KCHO mozem povedat, ak mam na to dostatocny dovod...ked hovorim niekomu, ze robi toto a toto zle, prejavujem mu skutok milosrdentva, tomto pripade som ho prejavila adeodatvsovi, ked som ho upozornila na nebezpecentvo...a ako vidiet ovocie KCHO, ani nerozozna skutok milosrdenstva od nenavisti


 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 27 február 2012 :  22:54:15  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
Stretla si sa s nejakým oficiálnym vyznaním viery KChO, keď hovoríš, že nevyznávajú katol. vieru?
Iba poznať správnu cestu nestačí. Preto nejaký člen KCHO môže byť ku Kristovi oveľa bližšie než nejaký povedzme zorientovaný katolík. Skús sa nad týmto zamyslieť. Nepresvedčila si ma o dostatočnosti tvojho dôvodu, ale čo som mala k tomu povedať, už som povedala.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2012 :  12:55:15  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
staci jeden blud, ktoreho sa clovek nechce vzdat a aj keby neviem co vsetko dobreho za zivot urobil, je mu to nanic-to uci KC
vsak staci pozriet na uvodny prispevok-dvihali ruky, divali sa do dialky, zvacsa boli veselsi ako bezny ludia...
bol tu niekde obrazok papeza, ako hladi k nebu a vystiera ruky-on mal postoj pokory, charizmatici dvihaju ruky akoby chceli stiahnut Pana Boha za nohy, domahaju sa toho, co im este nepatri
a ze su veselsi-pytam sa, ma niekto dovod tu na zemi na radost??? a tiez to este neznamena, ze je niekto lepsi ako ten, kto sa v kuse nevytesuje
a to ich dalsie ovocie: je normalne, ked upozornite krestana-katolika na nieco a on vam povie, ze vsak toto v Pisme nikde nie je, tak sa to moze? kludne si zije pred svadbou v jednej domacnosti ako muz a zena, spavaju spolu v jednej posteli, hoci chcu vydrzat v cistote do svadby a odovodnuju si to, ze to v Pisme nie je nikde zakazane?
"pekne" ovocie tych, co maju byt lepsi ako zorientovany katolici
najprv sa treba zorientovat, aby clovek podla toho mohol aj zit, nikdy som netvrdila, ze samotna viera staci na spasu
ako moze niekto zit, aby mu to bolo na spasu, ked o tom nema zakladne vedomosti?navyse, ked si este hovori katolik?...z tohto dovodu nemoze byt nik, kto dobrovolne zamieta ucenie KC blizko Bohu
KC uci o tychto veciach jasne


 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2012 :  20:45:35  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
Janka, samozrejme, že stačí jeden blud, ale to musí človek vedome a dobrovoľne - ako nakoniec aj ty píšeš, zotrvávať v blude. Musí si byť vedomý, že KC učí niečo iné ako on verí. To, že niekto z CHO žije hriešne pred svadbou neznamená, že to tak robia všetci z CHO. Charizmatická obnova je veľmi široký pojem a možno tam zahrnúť všelijakých kresťanov. Podľa jedného - dvoch alebo desiatich nemôžeš posudzovať všetkých.
Nikde som netvrdila, že členovia CHO sú určite lepší ako ZK. Tvrdím len, že je možné, že niektorí z nich možno milujú Ježiša viac ako tí, ktorí o nich hovoria, že sú služobníci diabla.
Janka, každý dozrieva vo svojej viere postupne. Dieťa tiež nemá základné vedomosti a nemôže preto žiť tak, aby mu to bolo na spásu? Alebo nebodaj je pre to služobníkom diabla? Ak chceš posudzovať, či je alebo nie je niekto služobník diabla, meradlom môže byť len láska. Samozrejme, nechcem tým povedať, že vedomosti nie sú potrebné. No dobre vieš, že tie má aj sám diabol. Láska je to, čo chýba diablovi, nie vedomosti.
Janka, ja viem, že si to myslela dobre a celkom ťa chápem. A ak si ty znova prečítaš, čo som tu písala, tak verím, že pochopíš aj ty mňa.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mon

Stav: offline

 Odoslaný - 29 február 2012 :  18:32:42  Zobraziť profil  Pridať mon do zoznamu priateľov
citácia:
nie je udom KC, je mrtvy, nemoze byt spaseny
Pôvodne zaslal janka - 27 február 2012 :  12:41:09



To je silné tvrdenie, že ten, kto nie je v KC nemôže byť spasený. Zrejme mnohí budú raz prekvapení, že s tými, ktorých odsudzovali do pekla, budú raz zdieľať nebo ;)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 11 september 2011  ~  Posledná návšteva: 24 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mon

Stav: offline

 Odoslaný - 29 február 2012 :  18:46:21  Zobraziť profil  Pridať mon do zoznamu priateľov
citácia:

vsak staci pozriet na uvodny prispevok-dvihali ruky, divali sa do dialky, zvacsa boli veselsi ako bezny ludia...
bol tu niekde obrazok papeza, ako hladi k nebu a vystiera ruky-on mal postoj pokory, charizmatici dvihaju ruky akoby chceli stiahnut Pana Boha za nohy, domahaju sa toho, co im este nepatri
a ze su veselsi-pytam sa, ma niekto dovod tu na zemi na radost??? a tiez to este neznamena, ze je niekto lepsi ako ten, kto sa v kuse nevytesuje
Pôvodne zaslal janka - 28 február 2012 :  12:55:15


Dovolíte si hodnotiť postoj, zámer nejakého človeka, ak urobí nejaké gesto? Môžete vy vedieť, aký mal kto motív? Ak niekto kľaká pred Eucharistiou, nahodí výraz blaženosti alebo naopak utrpenia (neviem, čo preferujete) - môžete podľa toho zhodnotiť, nakoľko je to gesto pravdivé, nakoľko sa aj v srdci skláňa pred Kristom? Ak niekto zodvihne ruky a tvári sa pri tom radostne, je možné na základe toho vedieť, že to nebolo gesto urobené v pokore? Radosť, úsmev sa snáď pobijú s pokorou?

Prečo by na zemi nebol dôvod na radosť? Ja žijem život v radosti, hoci prežívam to, že mnohokrát je život ťažký, zraňujúci..ale radosť plynúca z nádeji v Kristovi víťazí.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 11 september 2011  ~  Posledná návšteva: 24 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 29 február 2012 :  20:19:21  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
To je silné tvrdenie, že ten, kto nie je v KC nemôže byť spasený.
Pôvodne zaslal mon - 29 február 2012 :  18:32:42


No viete, ono my, katolíci, máme takú dogmu: "Mimo Cirkvi nie je spása"

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 29 február 2012 :  21:00:11  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:

No viete, ono my, katolíci, máme takú dogmu: "Mimo Cirkvi nie je spása"
Pôvodne zaslal Reconquistador - 29 február 2012 :  20:19:21


No katolík by mal tvrdeniu „mimo Cirkvi nie je spása“ aj správne rozumieť. Nemožno ho chápať doslovne. Viď list svätého ofícia arcibiskupovi v Bostone z roku 1949:

„To isté, (ako o krste túžby) sa môže svojim spôsobom povedať o Cirkvi, keďže ona je všeobecnou pomocou spásy. Aby totiž niekto mohol dosiahnuť večnú spásu, nevyžaduje sa vždy, aby bol skutočne začlenený do Cirkvi ako úd, ale vyžaduje sa aspoň to, aby patril k nej želaním a túžbou. Toto želanie (votum) nemusí byť vždy explicitné, ako je to u katechumenov, lež keď je človek v zajatí neprekonateľnej nevedomosti, Boh aj implicitné želanie prijíma, ktoré sa takto volá preto, že sa nachádza v tom duševnom rozpoložení, v ktorom človek chce byť v zhode s Božou vôľou. Týmito prezieravými slovami odmieta (pápež) jednak tých, ktorí z večnej spásy vylučujú všetkých tých, ktorí patrili do Cirkvi iba implicitným želaním, ako aj tých, ktorí nepravdivo tvrdia, že ľudia môžu byť rovnako spasení v každom náboženstve.“

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 29 február 2012 :  21:09:26  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Ja som azda tvrdil niečo iné?

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2012 :  08:43:47  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
nie je udom KC, je mrtvy, nemoze byt spaseny
Pôvodne zaslal janka - 27 február 2012 :  12:41:09



To je silné tvrdenie, že ten, kto nie je v KC nemôže byť spasený. Zrejme mnohí budú raz prekvapení, že s tými, ktorých odsudzovali do pekla, budú raz zdieľať nebo ;)


Pôvodne zaslal mon - 29 február 2012 :  18:32:42


nemala som na mysli tych, ktori neveria z neprekonatelnej nevedomosti


16. Či je viera v zjavenie božie nevyhnutne potrebná k spa-
seniu?
Viera v zjavenie božie je nevyhnutne potrebná k spase-
niu, lebo Ježiš Kristus povedal: „Kto neuverí, bude zatra-
teny" (Mk 16,16).

a) Zatrateným byť znamená prísť do pekla.

b) Viera v zjavenie božie má byť:

1 v š e o b e c n á, to znamená, že musíme veriť všetko, čo
Boh zjavil a čo nám Cirkev Kristova predkladá k vereniu;
2. p e v n á, to znamená, že nesmieme pochybovať o prav-
divosti božieho zjavenia;
3. ž i v á, to znamená, že musíme podľa viery žiť;
4. s t á l a, to znamená, že si vieru musíme zachovať až do
smrtí.
c) Kto odmieta veriť, čo len jedinú zjavenú pravdu alebo kto
zjavenú pravdu vysvetľuje inak, ako ju vysvetľuje Cirkev
Kristova a kto v tomto svojom omyle tvrdošijne zotrváva,
prestáva byť živým údom Cirkvi Kristovej.


 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2012 :  08:53:05  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

Dovolíte si hodnotiť postoj, zámer nejakého človeka, ak urobí nejaké gesto? Môžete vy vedieť, aký mal kto motív? Ak niekto kľaká pred Eucharistiou, nahodí výraz blaženosti alebo naopak utrpenia (neviem, čo preferujete) - môžete podľa toho zhodnotiť, nakoľko je to gesto pravdivé, nakoľko sa aj v srdci skláňa pred Kristom? Ak niekto zodvihne ruky a tvári sa pri tom radostne, je možné na základe toho vedieť, že to nebolo gesto urobené v pokore? Radosť, úsmev sa snáď pobijú s pokorou?

Prečo by na zemi nebol dôvod na radosť? Ja žijem život v radosti, hoci prežívam to, že mnohokrát je život ťažký, zraňujúci..ale radosť plynúca z nádeji v Kristovi víťazí.

Pôvodne zaslal mon - 29 február 2012 :  18:46:21


existuje nieco ako rec tela
tazko budem mat vo vnutri pokorny postoj, ked ho moje telo nevyjadruje, ak ano, potom len hram
preco by charizmatici dvihali nepokorne ruky a vo vnutri by mali pokorny postoj, vsak to nedava zmysel
pokora je potrebna pre modlitbu, inak ju Boh nevypocuje
ked si niekto klakne a zopne ruky, vo vnutri nie je celkom pokorny, aspon sa snazi o pokorny postoj pred Bohom, ktory si nakoniec osvoji i vnutorne, ked sa bude snazit...ale ako si ho osvoji niekto, kto sa ani nesnazi?
o radosti som povedala len to, ze clovek na zemi nema dovod na radost a ze vonkajsia radost nic neznamena-ci je clovek blizko Bohu alebo nie

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2012 :  09:08:12  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov

deti by som sem nemiesala, ako som spomenula nemam vobec na mysli neprekonatelnu nevedomost
vypichnem toto:
citácia:
Tvrdím len, že je možné, že niektorí z nich možno milujú Ježiša viac ako tí, ktorí o nich hovoria, že sú služobníci diabla.

Pôvodne zaslal Evelinka - 28 február 2012 : 20:45:35


KC uci toto:
7. Čo máme činiť, aby sme dosiahli večné spasenie?
Aby sme dosiahli večné spasenie,
1. máme veriť, čo nám Boh zjavil,
2. máme plniť, čo nám Boh prikázal,
3. máme užívať prostriedky milosti božej.

a) Zjaviť znamená; povedať inému také pravdy, ktoré on z vlast-
nej skúsenosti nemôže poznať. Boh dal ľuďom zjavenie skrze
patriarchov a prorokov a nakoniec skrze svojho vteleného
Syna, Ježiša Krista.
b) Boh nám dal desať prikázaní.
c) Milosť božiu dosahujeme prijímaním sviatosti, užívaním svä-
tenín a modlitbou.


ako je mozne milovat niekoho, koho ani nepozname?
stale hovorime o charizmatikoch-katolikoch a aj pre nich plati ako pre kazdeho ineho katolika celozivotna povinnost vzdelavania sa
katolik to rad robi, lebo chce co najviac poznat objekt svojej lasky-Boha
na akej urovni je laska charizmatika, ked nepozna ani to, co by malo vediet prvoprimajuce dieta?
tak asi ti odpisem na to len toto, lebo sa neviem stotoznit s tym, ze katolik moze byt blizko Bohu, ked nepozna ani zakladne ucenie KC

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

adeodatvs

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2012 :  13:25:10  Zobraziť profil  Pridať adeodatvs do zoznamu priateľov
vráťme sa k teme, predpokladam, že popolcovou stredou sa pre všetkych nas začal trocha iny čas, viac zamysleni, menej reči a viac počuvania a pokania, preto skor ako o 40 dní vyprší platnosť tých súborov na upnito.sk ktoré väčšina z vás asi prehliadla ich davam do pozornosti

2007 „Pane ty my chceš umývať nohy? – (Jn 13)“
01. Arch Sergiusz Gajek - Chápete, co jsem vám učinil.mp3
02. P. Pavel Semela - Ježíš - Pán a Mistr.mp3
03. Sr. Veronika Barátová - Jestliže tě neumyji,nebudeš mít se mnou podíl.mp3
04. P .Vojtěch Kodet - Chudí Páně.mp3
05. Arch Sergiusz Gajek - I vy máte jeden druhému nohy umývat.mp3
06. Kateřina Lachmanová - Úskalí služby.mp3
07. Kateřina Lachmanová - Úskalí služby - svědectví.mp3
08. P. Michael Slavík - Horlivost pro Hospodina.mp3
09. PhDr. Josef Zeman - Těžkosti v manželství.mp3
10. Petr Hejl - O službě lidem s postižením.mp3
11. P. Angelo Scarano - Aby se Slovo stalo tělem CD.mp3
12. Roman Čiviš - Lítý boj s časem aneb time management.mp3
13. Arch Sergiusz Gajek - O výzvách,které stojí před křestany východní Evropy.mp3
14. plk. Jiří Komorous - Drogy a organizovaný zločin.mp3
15. P. Aleš Opatrný - homilie.mp3
16. P. Stanislaw Góra - homilie.mp3
17. P Tomáš Holub - homilie.mp3
18. P. Michael Špilar - homilie.mp3

odporúčam vypočuť všetky, ale prednášky laikov Dr. zeman o manželstve a civis o time management stoji za vypočutie aj keď sa nejak extra témy netykajú, asi jediná prednáška čo znie v mojich ušiach nejak tak charizmaticky je od sestry V. Baratovej, zo začiatku mi to pílilo uši, ,ale na koniec to pridávam k tomu najlepšiemu: k patrovi Kodetovi a Lachmanovej, kvalitna je aj prednaška p. Semela a aj trocha z toho poľskeho pohladu v homilii S. Góru.


http://www.upnito.sk/subor/0563c5d0bcdf70ba49f99c868c444dc3.html



2008- „samaritanka pri studni“ (Jn 4)
Dr. Josef Zeman - Oběť v manželství.Touhy a iluze.mp3
Ignác a Františka Muchovi - Papírový Ježíš.mp3
Kateřina Lachmanová - Misionáři bez lodí.mp3
P. Aleš Opatrný - homilie.mp3
P. Aleš Opatrný - Mým pokrmem je konat vůli toho, který mě poslal.mp3
P. Bogdan Stepien a Tomáš Pinďák - Modlitební společenství-jak na to.mp3
P. Marcel Javora - homilie.mp3
P. Michael Slavík - Setkání u studny.mp3
P. Pavel Semela - homilie.mp3
P. Pavel Šenkyřík - homilie.mp3
P. Petr Karas - Bůh nikomu nestraní.mp3
P. Tomáš Holub - Pokání a naše úhybné manévry.mp3
P. Vojtěch Kodet - Kdo nežízní, ať nechodí.mp3
P. Vojtěch Kodet - Přístupové cesty Zlého.mp3
P.Marek Orko Vácha - Křesťan a příroda.mp3
Roman Čiviš - Každodenní zápas o priority.mp3

http://www.upnito.sk/subor/a0e0f1e7d4e30d6e1eac06850812a077.html

určíte 2008 je ten najvydarenejší, možno to bude tou chytľavou témou. Laik Dr. zeman si drží vysoký Standard svojej prednášky aj keď civis už trocha nestíha, ale výborný je „zelený“ kňaz ekológ Orko Vacha dávam mi jednotku možno preto, že čerpal v téme „vzťah človek a príroda“ hlavne z Augustína. Medzi prednáškami vyniká Tomáš Holub tým ako rozobral tému Pokánie vlaknom k filmi Mission, Tomáša som si v 2007 ani nevšimol ale 2008 sa pripravil kvalitne #61514; Samozrejme aj v 2008 to páter Kodet to vidí svojsky (skôr Havlatovsky#61514;) ale aj toho roku mu dávam 1*.



2009 „Pane zachraň ma“ (Mt 14)
01_Charles Whitehead - Pozvani k vypluti.mp3
02_Veronika Baratová - Bylo mu jich lito.mp3
03_P. Vojtech Kodet - Jen pet chlebu.mp3
04_Jiri Cerny - V Jezisove skole modlitby.mp3
05_Charles Whitehead - Strachy v nasem zivote.mp3
06_Katerina Lachmanová - Kotva nadeje.mp3
07_P. Ales Opatrny - Chozeni ve vire.mp3
08_Charles Whitehead - Letnice jsou pro zivot.mp3
09_Stanislav Juranek - Krestane a politika.mp3
10_Hana Pinknerova - Buh mezi hrnci.mp3
11_Josef Zeman - Sluzba v manzelstvi.mp3
12_P.Adrian Zemek - homilie.mp3
13_P. Vojtech Sima - homilie.mp3
14_P. Petr Karas - homilie.mp3
15_P. Michael Slavik - homilie.mp3
Numero Uno – homílie Vojtecha Šimu, krátko stručné výstižné, hmm oproti tomu je Charles Whitehead iny – výborný začiatok , ešte lepší stred ale v závere nechal strhnúť k tomu čo aj mne vadí .. zabudol sa že sme v starej dobrej Európe a tak po americky to tu nikdy fungovať nebude ... ale treba nechať že bol prínosom pre celu konferenciu, Veronika Baratova sa nezmenila ale zmenil som sa ja, už zďaleka to nepílilo uši, skôr hladilo dušu, rozumel som jej. Dr. Zeman dobrý ako vždy, minimálne ako „mjr. Zeman“ ale na rozdiel od tých majorových sú tie doktorove prípady pre človeka nie len o človeku.

http://www.upnito.sk/subor/19eae1d0733e2fd40d7b6ebfdafb2bea.html



2010- „milosrdny samaritan“ (Lk10)
01_Dvojjedina laska - P. Jacques Philippe.mp3
02_Buh jako Blizni - P. Vojtech Kodet.mp3
03_Padl do rukou lupicu.. - P.Bogdan Stepien.mp3
04_Sel kolem a vyhnul se mu - P. Tonas Holub.mp3
05_Osetril jeho rany - P. Jacques Philippe.mp3
06_Milosrdenstvi je akcni - Katka Lachmanova.mp3
07_Jdi a jednej take tak..-ale jak - P. Ales Opatrny.mp3
08_Jak si uchovat pokoj v srdci - P. Jacques Philippe.mp3
09_Zavislost a nezavislost v manzelstvi - PhDr. Josef Zeman.mp3
10_Homilie - P. Jan Pacner.mp3
11_Homilie - P. Ales Opatrny.mp3
12_Homilie - P. Michael Slavik.mp3
13_Homilie - biskup Frantisek Radkovsky.mp3
... Jacques Philippe, nepochopil som ho, možno to bolo tým tempom reči, možno zlým prekladom, neviem, ale všetko dobehol vyber témy milosrdného samaritána, úžasná téma s milión variácii v ľudskom živote, Tomáš Holub spolu z Bogdanom Stepienom to rozbalili tak povediac od podlahy, pokladám ich za The Best 2010, ale aj trocha svojsky Aleš Opatrný čo pominule roky mi pripadal že ma v svojej spiritualite taký náskok predo mnou že sa mi to javilo až ako odstup od všednosti mi bol tento rok oveľa bližší. Lachmanová bola 2010 nejaká unavená ...., a Kodet ? ako vždy 1*.

http://www.upnito.sk/subor/7bf9b3d32f940a1288c83e297f1998d5.html


2011 – Svadba v Kane Galilejskej – „nemaju víno“ (Jn 2)
01_Pozvani na svatbu_P. Vojtech Kodet.mp3
02_Byl pozvan take Jezis_Karel Rezabek.mp3
03_Nemaji vino_Lucie Cincialova.mp3
04_Udelejte vsechno co vam rekne_p. Raniero Cantalamessa.mp3
05_Naplnte dzbany vodou_P. Raniero Cantalamessa.mp3
06_Jezis a dobre vino_Viola a Augustin Svobodovy.mp3
07_Ucednici v neho uverili_P. Petr Karas.mp3
08_Panna Maria- nase matka a sestra ve vire_P. Raniero Cantalamessa.mp3
09_Jak potesit zpovednika_P. Ales Opatrny.mp3
10_Evangelizace pomoci kurzu Alfa_P. Pavel Semela,MuDr. Marie Svatosová.mp3
11_Kniha Genesis a dnesni spiritualita_P.Marek O. Vacha.mp3
12_homilie_P. Vojtech Cikrle.mp3
13_homilie_P. Frantisek Radkovsky.mp3
14_homilie_P. Tomas Holub.mp3
15_homilie_P. Jiri Ramik.mp3
16_homilie_P. Michael Slavik.mp3

... žatva, ako inak nazvať ten rok, zrelý vinič a skvele víno a v tom víne Pravda, ten rok zatiaľ nepridávam.... dielo KCHO si zaslúži, aby sa podporilo nejakou tou Vašou objednávkou na www.cho.cz

 Krajina: Bosnia and Herzegovina  ~  Počet príspevkov: 10  ~  Člen od: 21 február 2012  ~  Posledná návšteva: 28 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2012 :  17:48:37  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Na tejto adrese si môžete stiahnuť zaujímavý text o pohľade na charizmatické hnutie, jeho vznik a vývoj, vieroučné i praktické prvky:
http://katolikrevue.ath.cx/_download/Obrana%20katolicismu/Charismaticke%20hnuti.doc

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mon

Stav: offline

 Odoslaný - 02 marec 2012 :  00:07:41  Zobraziť profil  Pridať mon do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
To je silné tvrdenie, že ten, kto nie je v KC nemôže byť spasený.
Pôvodne zaslal mon - 29 február 2012 :  18:32:42


No viete, ono my, katolíci, máme takú dogmu: "Mimo Cirkvi nie je spása"

Pôvodne zaslal Reconquistador - 29 február 2012 :  20:19:21



mimo Cirkvi (s veľkým Cé), neznamená mimo Katolíckej cirkvi (s malým cé)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 11 september 2011  ~  Posledná návšteva: 24 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mon

Stav: offline

 Odoslaný - 02 marec 2012 :  00:16:22  Zobraziť profil  Pridať mon do zoznamu priateľov
Pôvodne zaslal mon - 29 február 2012 :  18:46:21

citácia:

existuje nieco ako rec tela
tazko budem mat vo vnutri pokorny postoj, ked ho moje telo nevyjadruje, ak ano, potom len hram
preco by charizmatici dvihali nepokorne ruky a vo vnutri by mali pokorny postoj, vsak to nedava zmysel
pokora je potrebna pre modlitbu, inak ju Boh nevypocuje
ked si niekto klakne a zopne ruky, vo vnutri nie je celkom pokorny, aspon sa snazi o pokorny postoj pred Bohom, ktory si nakoniec osvoji i vnutorne, ked sa bude snazit...ale ako si ho osvoji niekto, kto sa ani nesnazi?
o radosti som povedala len to, ze clovek na zemi nema dovod na radost a ze vonkajsia radost nic neznamena-ci je clovek blizko Bohu alebo nie


Pôvodne zaslal janka - 01 marec 2012 :  08:53:05



potom tej reči tela asi nedobre rozumiete, lebo toto - že či sú zodvihnuté ruky znak pýchy a pokľaknutie znakom pokory - to s ňou nemá absolútne nič spoločné ;). sú to postoje neutrálne, ktorým hodnotu dáva zámer v srdci človeka, s ktorým ich urobí, a do toho zámeru ťažko dovidí ktosi zvonka...

zodvihnuté ruky na vás kričia - "haló, náš majiteľ práve prejavuje pýchu?"
zaujímalo by ma, ako rozoznáte nepokorné zodvihnuté ruky... a ako rozoznáte, s akým zámerom v srdci človek pokľakne.

a prečo by človek na zemi nemal dôvod na radosť??? ja ju mám, žijem v inom svete?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 11 september 2011  ~  Posledná návšteva: 24 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mon

Stav: offline

 Odoslaný - 02 marec 2012 :  00:22:42  Zobraziť profil  Pridať mon do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
nie je udom KC, je mrtvy, nemoze byt spaseny
Pôvodne zaslal janka - 27 február 2012 :  12:41:09



To je silné tvrdenie, že ten, kto nie je v KC nemôže byť spasený. Zrejme mnohí budú raz prekvapení, že s tými, ktorých odsudzovali do pekla, budú raz zdieľať nebo ;)


Pôvodne zaslal mon - 29 február 2012 :  18:32:42


nemala som na mysli tych, ktori neveria z neprekonatelnej nevedomosti


16. Či je viera v zjavenie božie nevyhnutne potrebná k spa-
seniu?
Viera v zjavenie božie je nevyhnutne potrebná k spase-
niu, lebo Ježiš Kristus povedal: „Kto neuverí, bude zatra-
teny" (Mk 16,16).

a) Zatrateným byť znamená prísť do pekla.

b) Viera v zjavenie božie má byť:

1 v š e o b e c n á, to znamená, že musíme veriť všetko, čo
Boh zjavil a čo nám Cirkev Kristova predkladá k vereniu;
2. p e v n á, to znamená, že nesmieme pochybovať o prav-
divosti božieho zjavenia;
3. ž i v á, to znamená, že musíme podľa viery žiť;
4. s t á l a, to znamená, že si vieru musíme zachovať až do
smrtí.
c) Kto odmieta veriť, čo len jedinú zjavenú pravdu alebo kto
zjavenú pravdu vysvetľuje inak, ako ju vysvetľuje Cirkev
Kristova a kto v tomto svojom omyle tvrdošijne zotrváva,
prestáva byť živým údom Cirkvi Kristovej.



Pôvodne zaslal janka - 01 marec 2012 :  08:43:47



mnohí budú raz prekvapení, že Kristova Cirkev nerovná sa len Katolícka Cirkev...

inak, to aká má byť viera -
"pevná - nesmieme pochybovať" - to snáď nie, do Cirkvi, kde mám utekať pred pochybnosťami (ktoré sú prirodzene ľudskou reakciou na stretnutie s Tajomstvom), lebo sú hriechom, tak do tej patriť teda nemám záujem.
A pravdupovediac - ten, kto tvrdí, že nepochybuje - podľa môjho názoru buď klame, alebo je snílek zakrývajúci si oči pred realitou..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 11 september 2011  ~  Posledná návšteva: 24 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 02 marec 2012 :  00:58:17  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
To je silné tvrdenie, že ten, kto nie je v KC nemôže byť spasený.
Pôvodne zaslal mon - 29 február 2012 :  18:32:42


No viete, ono my, katolíci, máme takú dogmu: "Mimo Cirkvi nie je spása"

Pôvodne zaslal Reconquistador - 29 február 2012 :  20:19:21



mimo Cirkvi (s veľkým Cé), neznamená mimo Katolíckej cirkvi (s malým cé)

Pôvodne zaslal mon - 02 marec 2012 :  00:07:41


Práveže sa o Katolícku Cirkev jedná.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Zrusena stara zmluva? Téma Next Topic: Nota praevia Pavla VI.  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06