Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Neviem ako to nazvat, ale obchadza ma z toho hroza
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Životná otázka: Prečo existujete? Aký má váš život Téma Next Topic: ZNICENIE VOODOO
Strana: z 5

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  16:19:08  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Po anglicky sa ministrant povie altar boy (doslova oltarny chlapec), nazov tejto temy by mohol byt altar dog.

Pozrite coho sme sa dockali.
Na fotografiach je "otec" Ray Snipes, ktory posobi v kostole Panny Marie Guadalupskej v meste Mission, Texas, USA. Zo svojich 13 psov si vybral styroch, ci piatich aby ho doprevadzali, obliekol ich do akychsi ruch, aby zdoraznil, ze ich vnima ako akolytov. Prvy obrazok ho zachytava ako rozdava sv. prijimanie, druhy ako kaze pocas Novorocnej omse. Dalsi obrazok ukazuje ako mu psi "asistuju" pri oltari a na poslednom ho namiesto ministartov vyprevadzaju z kostola.

Podobnu prax zavadza aj "otec" Donald Buhr, z kostola Njasvatejsieho krizav meste Baden, Missouri, USA.




Ako nazvat toto pocinanie? Ruhanie sa mi nezda dost vystizne...

Mimochodom, biskupom prveho je Daniel Flores a druheho arcibiskup James Carlson

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora 

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  16:52:43  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
Maťo, aký cieľ sledujete zverejňovaním takýchto článkov ?

Pamätáte ešte z tej ošúchanej knihy ? Blahoslavení tí čo šíria pokoj, lebo ich budú volať Božími synmi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  17:46:37  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
určite je to z katolíckeho chrámu na katolíckej omši?? pretože ten knaz má nejaký velmi frebný "šál" a na oltári je americká vlajka - dokonca - obr. č. 3 - na stene visí americká vlajka.. To sa mi nedzá ako katolícka omša - ja som bola v usa v kostoloch a americké vlajky boli len v tých baptistických budovách.. tak neviem..

nuž - aj mna zaujíma maťo drahý, čo týmito obrázkami sledujete.


PS: inak - čo mne sa stalo - ja som asi pred 2 rokmi sedela v 3 lavici na omši a prebiehala kázen, zrazu sa ludia začali smiať, tak som sa pozrela doľava že čo sa deje a uvidela som svojho psa, jak celý natešený a hrdý na seba, že ma našiel, krúti chvostom a celý radostný sa rozbehol ku mne - haha asi som zle branu zavrela.. tak som zbytok omše strávila pred kostolom so psom ... ešte dobre, že som ho stiahla za obojok vonku, lebo on si už plánoval veda mna do lavice sadnuť..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  18:04:52  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Mortinia: Baptisti by určite nepomenovali kostol po Panne Márii... A zároveň tam máte uvedené aj mená biskupov...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  18:28:04  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
Martin Luther pred tým, než upadol do schizmy, tiež krititoval Cirkev kde mohol.

Maťo, ak vás z toho obchádza hrôza, zvoľte lepšie prostriedky na nápravu, než rozmazávanie chýb Cirkvi na nete. Fakt si myslíte, že tým pomáhate Cirkvi?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  21:18:12  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Martin Luther pred tým, než upadol do schizmy, tiež krititoval Cirkev kde mohol.

Maťo, ak vás z toho obchádza hrôza, zvoľte lepšie prostriedky na nápravu, než rozmazávanie chýb Cirkvi na nete. Fakt si myslíte, že tým pomáhate Cirkvi?

Pôvodne zaslal rudy - 27 január 2012 :  18:28:04


Napriklad drzat hubu a krok, ze?

A co tym sledujem? Napriklad som bol zvedavy ako to tu pritomne moje vzory pravoverneho katolicizmu, mortinia, mak, radar a rudy dokazu obhajit. Mortinia nesklamala, rudy v podstate tiez nie, mak a radar su asi zaneprazdneni inde.

Dalej som bol zvedavy, ako mi odovodnite konanie biskupa, ktory toto toleruje.

A do tretice som bol zvedavy, kde v tom najdete moju schizmu.

Inak mortinia celkom prekvapila, ked si vsimla tu duhovu farbu stoly, dokonca sa jej nezdala ani katolicka. Mam preto pre nu pripraveny jeden zaujimavy obrazok, som zvedavy co povie na to.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  21:38:55  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Najhorsie na tom vsetkom je to, ze ten knaz nie je jediny :

http://www.youtube.com/watch?v=w6FqGGVJjPA

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  21:39:51  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

Napriklad drzat hubu a krok, ze?

A co tym sledujem? Napriklad som bol zvedavy ako to tu pritomne moje vzory pravoverneho katolicizmu, mortinia, mak, radar a rudy dokazu obhajit. Mortinia nesklamala, rudy v podstate tiez nie, mak a radar su asi zaneprazdneni inde.

Dalej som bol zvedavy, ako mi odovodnite konanie biskupa, ktory toto toleruje.

A do tretice som bol zvedavy, kde v tom najdete moju schizmu.

Inak mortinia celkom prekvapila, ked si vsimla tu duhovu farbu stoly, dokonca sa jej nezdala ani katolicka. Mam preto pre nu pripraveny jeden zaujimavy obrazok, som zvedavy co povie na to.

Pôvodne zaslal Mato - 27 január 2012 :  21:18:12



Maťo nebuďte zlý..

no všimla som si farebnu štólu, lebo ja som mala pre x rokmi taky podobny jamajský šál naši knazi nemajú také štoly.. či maju?!? ak maju, tak ok.. možno som si taku štolu len ešte nevšimla..

ale musíte uznať, že sú to krásne psi.. na fotke 1 pes uši sklopené, poslušne asistuje

no čo s tym urobime maťo?? dam vam adresu na vatikán a opýtate sa ich, či o tom vedia?
e-mail: obolo.sp@segstat.va

keby ho na to upozornil pápež, nerobil by to.. a ked mu to povolil biskup, tak si asi myslí, že je to ok .. Ono maťo - dá sa upozorniť na to, čo sa vam nepozdáva, ale nemusíte to takto verejne... najprv máte napomenúť medzi 4 očami, ak nepomôže - potom osloviť kompetentnú cirkevnú autoritu (možno aj pápeža) -- hm?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  21:46:04  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
Najhorsie na tom vsetkom je to, ze ten knaz nie je jediny :

http://www.youtube.com/watch?v=w6FqGGVJjPA

Pôvodne zaslal Lucia - 27 január 2012 :  21:38:55



Joj luci, na tom videu havo vyzeral skôr tak, že sa tam náhodou nejak primontoval na konci omše.. nie že asistoval celú omšu.. Ten pán čo skôr odchádzal a nasmeroval ho smerom k oltáru.. v komentári sa píše, že je to knazov pes, vyzeralo to tak, že ho len čaká pri dverách..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  22:11:25  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Vazne si tu musime nechat lubit , aby tu niekto zosmiesnoval posvatnost Svatej Omse ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  22:20:17  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Pár rokov dozadu dávali v správach v ktorejsi Slovenskej TV (buď STV, alebo Markíza, iné sme vtedy doma nemali) reportáž zo Španielska, kde vraj každý rok slúžia omšu pre psov... Takže podobné nehanebnosti psíčkarov sú pomerne bežné a je všeobecne známe, že sa takéto veci dejú. Preto si myslím, že zverejnenie takejto veci aj tu na fóre nie je v ničom zlé.

Riešenie problému dohovorením kňazovi medzi 4 očami je dobrý spôsob, pokiaľ jeho chyba nie je verejne známa. No táto úchylnosť verejne známa je a mnohý nábožensky nevzdelaný to zaiste obhajujú ako niečo, čo je úplne v poriadku (to sa nakoniec ukázalo aj tu, však Morti?). A práve preto toto kritizovať treba, aby si aspoň pár ľudí uvedomilo, že toto v poriadku rozhodne nie je.

PS: Aby ma niekto neobvinil, že toto píšem len preto, že neznášam psy - keby tam boli namiesto nich králiky, píšem to isté (a ku králikom mám dobrý vzťah)

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  22:28:11  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Napriklad drzat hubu a krok, ze?

A co tym sledujem? Napriklad som bol zvedavy ako to tu pritomne moje vzory pravoverneho katolicizmu, mortinia, mak, radar a rudy dokazu obhajit. Mortinia nesklamala, rudy v podstate tiez nie, mak a radar su asi zaneprazdneni inde.

Dalej som bol zvedavy, ako mi odovodnite konanie biskupa, ktory toto toleruje.

A do tretice som bol zvedavy, kde v tom najdete moju schizmu.

Inak mortinia celkom prekvapila, ked si vsimla tu duhovu farbu stoly, dokonca sa jej nezdala ani katolicka. Mam preto pre nu pripraveny jeden zaujimavy obrazok, som zvedavy co povie na to.

Pôvodne zaslal Mato - 27 január 2012 :  21:18:12



Maťo nebuďte zlý..

no všimla som si farebnu štólu, lebo ja som mala pre x rokmi taky podobny jamajský šál naši knazi nemajú také štoly.. či maju?!? ak maju, tak ok.. možno som si taku štolu len ešte nevšimla..

ale musíte uznať, že sú to krásne psi.. na fotke 1 pes uši sklopené, poslušne asistuje

no čo s tym urobime maťo?? dam vam adresu na vatikán a opýtate sa ich, či o tom vedia?
e-mail: obolo.sp@segstat.va

keby ho na to upozornil pápež, nerobil by to.. a ked mu to povolil biskup, tak si asi myslí, že je to ok .. Ono maťo - dá sa upozorniť na to, čo sa vam nepozdáva, ale nemusíte to takto verejne... najprv máte napomenúť medzi 4 očami, ak nepomôže - potom osloviť kompetentnú cirkevnú autoritu (možno aj pápeža) -- hm?


Pôvodne zaslal mortinia - 27 január 2012 :  21:39:51



Vy nie ste normalna ze ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  22:31:08  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Nie Mortina ten pes sa tam nezatulal, vsak si precitaj komentar pod videom. Nakoniec, ak by sa tam ten pes aj zatulal, tak pan pri dverach ho mal odviest prec, no on namiesto toho psa bez mihnutia oka pustil akoby to bola narnolmarnejsia vec pod slnkom.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  22:37:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ten farar , ci co to je , ma stolu ako buzerant a do povatneho Obetistia , kde nesmela vstupi ani noha zeny vodi psov Oplatky rozdava z misky , co slohol tomu psovi , ked sa rano nazral
Lebo len totalny idiot by veril tomu ze tam moze byt nieco ine
Ale comu sa da cudovat , ked jeho sef vo Vatikane si nechava predvadzat cirkusove predstavenia od buzerantov
http://www.youtube.com/watch?v=MksPIFW69r4
cas 6,17

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  23:10:33  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
Nie Mortina ten pes sa tam nezatulal, vsak si precitaj komentar pod videom. Nakoniec, ak by sa tam ten pes aj zatulal, tak pan pri dverach ho mal odviest prec, no on namiesto toho psa bez mihnutia oka pustil akoby to bola narnolmarnejsia vec pod slnkom.

Pôvodne zaslal Lucia - 27 január 2012 :  22:31:08




luciaaaa ved vravím - nie zatulal - ale primontoval - tak ten pán psa chytil za obojok a poslal smerom k oltaru - tam kam psa pošlete, tam pes ide.. čitala som koment hej.. no ved je to fararov pes a vyzeralo to tak, že ho čaká pri dverách, až kým nedokonči omšu - keby ho ten pan nepostrčil k oltaru, tak by pekne sedel a čakal..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  23:21:04  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:


Vy nie ste normalna ze ?

Pôvodne zaslal amerika1 - 27 január 2012 :  22:28:11




maťo je, dosť zaujímavé sledovať, ako vytýkate "argumentum ad hominem" makovi, radarke.. ale amerikovi, čo všetko čo napíše, napíše proti sebe, nie.. zaujímavé..

ja sa k teme nebudem viac montovať - adresu som vam dala, kludne píšte do vatikanu, oni to tam už poriešia - nemusíte sa nad tym rozčulovať, máme predsa cirkevných komeptenčných, kt. s tým urobia už poriadok.. Myslím to naozaj - tu s tým maťo fakt nič alebo absolútne nič neporiešite, akurát, že ste sa vyžalovali.. no - už je na čase aby ste konali, nie iba sa sťažovať.
mne ani zvieratka nevadia, skôr som si ako prvé všimla americkú vlajku na oltári.. amici proste tú svoju vlajku daju uplne všade, tie ich vlajky dokonca sú dokonca aj na pomnikoch.. po tých mesiacoch tam už mam asi alergiu na ich vlajku..
Už som predtým viackrát napísala - v usa je proste všetko možné... Maťo, vy by ste tam asi nevydržal ani hodinu

PS: ešte odkaz pre užívateľa amerika: - vážený amerika, nazvali ste služobníka Božieho, vysväteného kňaza, buzerantom a idiotom. Hanbím sa za vás a je mi z vás zle. Nech vám všemohúci Boh odpustí..


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2012 :  23:30:42  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ukazte mi , kde som ho nazval buzerantom a idiotom ?

Ale ak ten vysvateny knaz bude znesvacovat posvatny pristor urceny na spritomnenie Kristovej Obety , pokojne ho nazvem aj stavnatejsimi vyrazmi

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 28 január 2012 :  06:15:20  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Este k tym duhovym farbam

Toto je fotka zo svetovych dni mladeze v roku 1997 v Parizi:



A viete koho symbolom je duha?

Tato tema mala este jeden ciel a tu nazorne ukazat, ako dnesni katolici dokazu obhajovat akukolvek nehanebnost, co sa udeje v Cirkvi, co ale neznesu v ziadnom pripade, je volanie po navrate k tradicnym hodnotam.


Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 28 január 2012 :  07:04:05  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
Pekne maťo...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 28 január 2012 :  07:18:36  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
Ak to dokážete, nechytajte ma za slovo.

Ale toto čo sa tu predvádza mi pripomína situáciu v rodine, kde otec je alkoholik, tlčie manželku, rozbíja nábytok, míňa rodinný rozpočet na alkohol.

Jeden zo synov jeho počínanie zverejní na internete, povie susedom a možno aj zavolá do rádia do živého vysielania. Druhý sa mu pokúša pomôcť a vybavuje mu psychológa, liečenie. Dcéra z rodiny odíde, založí so nový život a pôvodné spoločenstvo vymaže zo svojho srdca.

Myslím si, podľa toho čo tu vidím(a nielen v tejto téme), že by sme sa každý v jednom z týchto potomkov našli.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 28 január 2012 :  10:20:13  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
Dúha môže mať, samozrejme tisíc významov. O jednom napr. hovorí Gn 9,14. Ale veď každý v nej vidí to, čo chce vidieť. Však, Maťo?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 28 január 2012 :  11:26:43  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
Dúha môže mať, samozrejme tisíc významov. O jednom napr. hovorí Gn 9,14. Ale veď každý v nej vidí to, čo chce vidieť. Však, Maťo?

Pôvodne zaslal rudy - 28 január 2012 :  10:20:13



Ja som si pri tej dúhe ihneď spomenul na zmluvu,ktorú Jahve uzavrel so zachráneným ľudstvom po potope.
Nuž ale ak v tom niekto vidí niečo iné...

Z náboženských symbolov boli už zneužité snáď všetky.To však neznamená,že si ich máme nechať ukradnúť.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 28 január 2012 :  13:24:51  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
zase dalsia facka, len dokedy sa to da vydrzat

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 28 január 2012 :  15:42:47  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
A co chcete vydrzat? Ved je vsetko v poriadku.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 28 január 2012 :  16:13:48  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Dúha môže mať, samozrejme tisíc významov. O jednom napr. hovorí Gn 9,14. Ale veď každý v nej vidí to, čo chce vidieť. Však, Maťo?

Pôvodne zaslal rudy - 28 január 2012 :  10:20:13


To nepochybne. V prvom rade v nom ale vacsina vidi to, co je v danom case verejnostou vnimany vyznam.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rytier

Stav: offline

 Odoslaný - 28 január 2012 :  16:40:00  Zobraziť profil  Pridať rytier do zoznamu priateľov
Vy, čo kritizujete Maťa, veď toto má byť katolícke fórum, preto nevidím dôvod prečo by sa tu nemali preberať aj problémy, ktoré v cirkvi máme. To sa tu všetci maju len tváriť že je všetko OK? Vidíme, že kňaz robí na verejnosti hovadiny, takže sa o tom aj verejne hovorí.

Ako už niekto hore povedal, na tom posvatnom mieste v kostole, kam nesmela vstúpiť ani len žena, dnes už vidíme pôsobiť aj psov. Tiež som z toho pobúrený.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 07 január 2012  ~  Posledná návšteva: 07 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Životná otázka: Prečo existujete? Aký má váš život Téma Next Topic: ZNICENIE VOODOO  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06