Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Útek k Bohu
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Naco potrebuje papez poskytovat interview? Téma Next Topic: Strana Magnificat Slovakia strana ľudí dobrej vôle
Strana: z 2

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2011 :  20:28:29  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
<span id='hl' style='background-color: yellow'>Verí to ako luterán, píše to ako luterán a ono by to malo byť katolíkom? Nezmysel...[/hl]


reconquistator : hanba ti, uz nemas ziadny argument tak urazas cloveka.

Pôvodne zaslal MartinQo - 18 november 2011 :  19:24:32


aj ja som si to vsimla, prave na zaklade prispevkov...takze nejde o urazanie, ale o obycajne konstatovanie
tiez by ste sa mohol uz konecne kuknut do toho Katechizmu, vsak ako viete koho osobne spoznavate, ked o nom neviete ani zaklady?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Šimon

Stav: offline

 Odoslaný - 19 november 2011 :  17:15:26  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Šimon  Pridať Šimon do zoznamu priateľov
Nepozriete si ani obal knihy a už "viete", že obsahuje veci proti KC. To, že obsahuje citáty z Kralickej biblie vôbec nič neznamená. Kvôli tomu nazvať vec "kacírskou" je veľmi krátkozraké. Pravdou je, že aj keby ste veľmi veľmi chceli, nenájdete nič, čo by urážalo KC alebo hocijakú denomináciu. Kniha neobsahuje ani nič, čo by odporovalo hocijakej katolíckej doktríne, katechizmu ap. Kniha nie je na nič také zameraná. Je to osobné svedectvo, príbeh o tom, ako jedna rodina opustila súťaž o úspech, aby mohla hľadať pravé kresťanstvo a jednoduchý život. Zdá sa mi, že všade len hľadáte útok na našu cirkev. Pripadám si tu ako pred súdom.

Keby som hovoril ľudskými jazykmi aj anjelskými, a lásky by som nemal, bol by som ako cvendžiaci kov a zuniaci cimbal. A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol. A keby som rozdal celý svoj majetok ako almužnu a keby som obetoval svoje telo, aby som bol slávny, a lásky by som nemal, nič by mi to neosožilo. (Pavol Korinťanom)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 66  ~  Člen od: 20 október 2011  ~  Posledná návšteva: 15 január 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 19 november 2011 :  20:08:54  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ked myslite Simon

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 19 november 2011 :  20:33:52  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Simon,

ako viete, ze neobsahuje nic proti katechizmu ci viere?
Ci ovladate obe tak dobre, ze dokazete konstatovat nezavadnost?




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Šimon

Stav: offline

 Odoslaný - 19 november 2011 :  21:45:43  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Šimon  Pridať Šimon do zoznamu priateľov
Bratia,

Ako viete, že obsahuje niečo proti katechizmu či viere?
Či ovládate obe tak dobre, a poznáte obsah knihy že dokážete konštatovať závadnosť?

Keby som hovoril ľudskými jazykmi aj anjelskými, a lásky by som nemal, bol by som ako cvendžiaci kov a zuniaci cimbal. A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol. A keby som rozdal celý svoj majetok ako almužnu a keby som obetoval svoje telo, aby som bol slávny, a lásky by som nemal, nič by mi to neosožilo. (Pavol Korinťanom)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 66  ~  Člen od: 20 október 2011  ~  Posledná návšteva: 15 január 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 19 november 2011 :  21:57:53  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

Pripadám si tu ako pred súdom.

Pôvodne zaslal Šimon - 19 november 2011 :  17:15:26




Neee, šimon.. pozrite, berte to subjektívne - ak vám osobne tá knižka pomohla mať s Bohom lepší vzťah - osobnejší, tak super..
Viem, že ste nemali zlý úmysel, ak ste tu knižku dali, verím vám..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2011 :  02:02:12  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Malý Katechizmus pre katolícke dietky :

Mravné naučenie.
Katechizmus je prameňom všetkého šťastia a blaženosti.
Najdeš v ňom všetko, čo si len myseľ a srdce žiada.
Dieťa drahé, uč sa pilne katechizmus! On ti je hviezdou,
ktorá fa vedie cestou života. Vyvedie ťa z bludov a tŕňov
hriechu. A keď odbije posledná hodina tvojho života, on
ti bude kľúčom pre druhý večný život do kráľovstva
nebeského.


http://katechizmus.szm.com/katol2-1934.htm

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2011 :  06:52:41  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
Bratia,

Ako viete, že obsahuje niečo proti katechizmu či viere?
Či ovládate obe tak dobre, a poznáte obsah knihy že dokážete konštatovať závadnosť?

Pôvodne zaslal Šimon - 19 november 2011 :  21:45:43

ta kniha je antikatolicka. Vsak takych je internet preplneny...
Konkretne najviac manipulativna zvadzajuca do bludu je, ked si otvoris kapitolu "Nabozenstvo - staci to?" tam to vsetko zacina.... najprv chodenie do kostola ... potom navstevovanie zboru, potom uz horlive kazanie ze to co veria udajni tradicionalisti nieje biblicke, poburenie rodiny, povodnych bratov...
Proste je to taka hatlanina... kde sa opisuje ze v kostole sa nedozvies ziadne biblicke pravdy, alebo otom ze tam je len subor predpisov... ale treba chodit inam a vztahy budovat inde...
Poznam vela ludi co im taketo knihy dopomohli odist z KC. Tito potom v domneni ze objavili ameriku, chodia, otravuju, svedcia na podiach a na poulicnych evanjelizaciach ako spoznali pravdu v nejakom zbore....

Ak ti ta kniha pomohla, to ja neviem posudit, cez net sa to neda... Prestuduj katechizmus, dozvies sa ci sa na teba nalepili nejake bludy....

aj takto rozkaty spatak bojuje... ak uz sa dostavas k Bohu... tak zase dava prekazky aby si mal zle predstavy o Nom a Jeho Cirkvi.

Velmi nebezpecna kniha,ktora navonok sa javi ako cesta o spravnom budovani vztahu s Bohom.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

thorah

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2011 :  22:50:28  Zobraziť profil  Pridať thorah do zoznamu priateľov
citácia:

aj takto rozkaty spatak bojuje... ak uz sa dostavas k Bohu... tak zase dava prekazky aby si mal zle predstavy o Nom a Jeho Cirkvi.

Pôvodne zaslal tornero - 20 november 2011 :  06:52:41



Diabol ma mnoho podob, a nerobi mu problem sa zamaskovať do toho "Božieho". a ked nemože zastaviť, tak fuka do plachiet...

morituri te salutant

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 337  ~  Člen od: 15 december 2011  ~  Posledná návšteva: 30 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Naco potrebuje papez poskytovat interview? Téma Next Topic: Strana Magnificat Slovakia strana ľudí dobrej vôle  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06